دخترها چگونه باید خواستگاری کنند؟

mi.ab.kr.ir

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما که لالایی بلدی چرا خوابت نبرده
واسه شما که موردی نداشته می رفتی میگفتی
درضمن خیلی راه وجود داره که به کسی که می خوای برسی نیازیم نیست صاف بری بذاری تو مشتش
اولا اون موقع لالايي رو ياد نگرفته بودم
دوما هيچ راهي بهتر از صداقت و راهه صاف نيست

elman13

عضو جدید
اصلا من یه پسر بالفرض خیلی هم با جنبه و منطقی ام و شما دارید ازم خواستگاری می کنید . امتحان کنید تا نتیجه شو ببینیم منم با منطق و مودبانه جواب میدم .بسم ا...

mi.ab.kr.ir

عضو جدید
کاربر ممتاز
قربونت برم قسمت اول فرض غلط است پس بقيه اش هم غلط درمياد
بابا همين دختر پسر ايروني با همين فرهنگ خارج از كشور اين مطلب رو قبول دارن

elman13

عضو جدید
کتابی که گفتم فک کنم ده راز بزرگ زندگی که زنان باید بدانند اسمش هست از باربارا آنجلس

اون روزا پول نداشتم بخرمش فقط ورق زدم تو یه جاش نوشته بود . این زندگی در حقیقت زندگی دوم ماست . ما قبل از اینکه به این دنیا بیایم بنا بر تجربه قبلی از خدا یه نفر خواستیم تا یه جوری ما رو با اشتباهاتمون اشنا و تنبیه کنه...

مثلا کسی که در زندگی قبلیش یه زیبای مغرور بوده این بار که فرصت دوباره داره تا واقعا خوشبخت بشه از خدا میخاد تا یه همسر زشت بهش بده تا واقعا بفهمه زیبایی مهم نیست
یا کسی که اعتماد به نفس نداشته و قدر خودشو نمیدونسته از خدا میخاد یکی رو بفرسته تا اینقد بهش بدی کنه تا قدر خودشو بدونه

مثلا دختری و در نظر بگیرین که به جای اینکه قدر خودشو بدونه عاشق یه پسر میشه یعنی در باطن اینجوری میشه که دختره تا سن مثلا 20 سالگی پیش میره بعد اون پسره که تو اون دنیا اینا همدیگه رو انتخاب کردن ( پسر هم احتمالا این دخترو قبلا انتخاب کرده تا نه گفتن و اینجا یاد بگیره ) میاد تو زندگی دختر. اینا قصد ازدواج میکنن و همه به دختر میگن پسر لیاقت تو رو نداره اما دختر بدون اراده به پسر التماس میکنه که دوستت دارم....هی زمان میگذره پسر با احساسات دختر بازی میکنه بالاخره تا جایی که دختر میگه من مگه چی کار کردم که اینقدر باید به خاطر این پسر ( عشقش ) حقارت بکشم و برای اولین بار جراتشو جمع میکنه و به پسر میگه تو لیاقت محبتای منو نداری . واینجوری پسر و با اراده خودش ترک میکنه... بدون اینکه یادشون بیاد تو ا ن دنیا بنا بر چه مسئولیتی همدیگه رو انتخاب کردن تو زندگی هم نقش خودشونو ایفا میکنن

elman13

عضو جدید
قربونت برم قسمت اول فرض غلط است پس بقيه اش هم غلط درمياد
بابا همين دختر پسر ايروني با همين فرهنگ خارج از كشور اين مطلب رو قبول دارن

یه پسر گیر بیار ازش خواستگاری کنیم بعدشم من بیشتر پسرم تا دختر :)

mi.ab.kr.ir

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمي دونم تو پسري يا دختر
اما مي دونم پسر منطقي با جنبه خيلي خيلي نادره

ایما

عضو جدید
سلام
من فکر می کنم بعضی سنت ها هیچوقت نباید تغییر بکنه از جمله همین مساله!
پسرا همینجوریشم از خود راضی هستن وقتی ما با هزار شرط بهشون بله می گیم بعد چند سال هیچ بعید نیست که بگن اگه من باهات ازدواج نمی کردم تا آخر عمر میموندی خونه ی بابات .حالا وای به روزی که ما دخترا ازشون خواستگاری کنیم.
گذشته از این حرفا به نظر من عشقی سرانجام داره که دو طرفه باشه(عشق یه سره مایه ی دردسره!) و اگه هر دو نفر همدیگرو بخوان خود پسر خواستگاری می کنه دیگه
نکته ی آخرم این که پسرا خیلی بهتر می تونن دخترا رو عاشق خودشون کنن تا وقتی که دخترا بخوان این کارو انجام بدن.
با این پیام قصد توهین به هیچکسی رو نداشتم.
شاد و پیروز باشید.

R o o z b e h

عضو جدید
به نظر من که مشکلی نداره!
اما دخترها چون روح لطیف تری دارن ممکنه اگه به پسری که خیلی میخادش پیشنهاد ازدواج بده و پسره قبول نکنه ممکنه دچار افسردگی و سرخوردگی و این چزا بشه دیگه من نمیدونم
کلا اگه طاقت نه شنیدن رو دارید (البته بعضی از پسرها هم ندارن ها!!:redface:) پیشنهاد بدین ما که بخیل نیستیم!
ممکنه اولش یکم جالب نباشه ولی دیر یازود این مسئله هم جا میوفته و دیگه تابو نیست.

3ctor

عضو جدید
کاربر ممتاز
ابو کجایی بپر بیا خاطرات خاستگاری های دخترها رو که ازت میکردن رو تعریف کن:biggrin:

mi.ab.kr.ir

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من فکر می کنم بعضی سنت ها هیچوقت نباید تغییر بکنه از جمله همین مساله!
پسرا همینجوریشم از خود راضی هستن وقتی ما با هزار شرط بهشون بله می گیم بعد چند سال هیچ بعید نیست که بگن اگه من باهات ازدواج نمی کردم تا آخر عمر میموندی خونه ی بابات .حالا وای به روزی که ما دخترا ازشون خواستگاری کنیم.
گذشته از این حرفا به نظر من عشقی سرانجام داره که دو طرفه باشه(عشق یه سره مایه ی دردسره!) و اگه هر دو نفر همدیگرو بخوان خود پسر خواستگاری می کنه دیگه
نکته ی آخرم این که پسرا خیلی بهتر می تونن دخترا رو عاشق خودشون کنن تا وقتی که دخترا بخوان این کارو انجام بدن.
با این پیام قصد توهین به هیچکسی رو نداشتم.
شاد و پیروز باشید.

اينكه دخترا نسبت به پسرا بدبينن (البته حق هم دارن) تقصير خود پسرهاست بس كه ناعادلانه، ناصادقانه و بي انصافانه با دخترها برخورد مي كنن اما با كل حرفهات موافقم

دختره بابا:biggrin: از خودمونه

خيالم رو راحت كردي تو اين باشگاه كه خيلي اتفاقات جالب انگيز ميفته

به نظر من که مشکلی نداره!
اما دخترها چون روح لطیف تری دارن ممکنه اگه به پسری که خیلی میخادش پیشنهاد ازدواج بده و پسره قبول نکنه ممکنه دچار افسردگی و سرخوردگی و این چزا بشه دیگه من نمیدونم
کلا اگه طاقت نه شنیدن رو دارید (البته بعضی از پسرها هم ندارن ها!!:redface:) پیشنهاد بدین ما که بخیل نیستیم!
ممکنه اولش یکم جالب نباشه ولی دیر یازود این مسئله هم جا میوفته و دیگه تابو نیست.

ما هم همينو ميگيم
شاهد از غيب رسيد

avayestan

کاربر بیش فعال
آخه واقعا اشكال چيه؟؟؟؟

پر اشکاله دوست جان.. آخه فک کن .. به پسره بگی حرفه دلتو ..حالا جنبه هم نداشته باشه.. آسمون که به زمین میاد هیچی .. میگه دختره چه پررو.. داره خودشو غالب میکنه.. پس دختره بیچاره سر جاش بشینه سنگینتره.. حالا یه سری هم شانس بیارن پسره هم متقابلا دوسش داشته باشه که دیگه فبها... آقا پسره شصتم میزنه..

dieas

عضو جدید
پر اشکاله دوست جان.. آخه فک کن .. به پسره بگی حرفه دلتو ..حالا جنبه هم نداشته باشه.. آسمون که به زمین میاد هیچی .. میگه دختره چه پررو.. داره خودشو غالب میکنه.. پس دختره بیچاره سر جاش بشینه سنگینتره.. حالا یه سری هم شانس بیارن پسره هم متقابلا دوسش داشته باشه که دیگه فبها... آقا پسره شصتم میزنه..

خوب اول جنبه طرف رو چك كن بعد بگو
لازم بود نگو
به نظر من كسي كه لايق معشوق بودن ميشه لايق اين پيشنهاد هم هست
ميخوام بگم به نظرم..كسي رو كه ميشه عاشقش شد احتمال زياد يه همچين جنبه اي رو داره...
من فكر ميكنم هر كس تو اين تاپيك با توجه به فرهنگ زندگيش و خانواده اطرافش نظر ميده و نميشه گفت مثلا نظر من كليت داره
دادن اين اين پيشنهاد يه جورايي تابع فرهنگه و روشنفكريو بار علمي وشعوري خانواده هاست
اما آخر اين پيشنهاد مرگ نيست و تو بدترين حالت هم بعد يه مدت فراموش ميشه ... وميشه ديگه به طرف بيجنبه محل نذاشت

mi.ab.kr.ir

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب اول جنبه طرف رو چك كن بعد بگو
لازم بود نگو
به نظر من كسي كه لايق معشوق بودن ميشه لايق اين پيشنهاد هم هست
ميخوام بگم به نظرم..كسي رو كه ميشه عاشقش شد احتمال زياد يه همچين جنبه اي رو داره...
من فكر ميكنم هر كس تو اين تاپيك با توجه به فرهنگ زندگيش و خانواده اطرافش نظر ميده و نميشه گفت مثلا نظر من كليت داره
دادن اين اين پيشنهاد يه جورايي تابع فرهنگه و روشنفكريو بار علمي وشعوري خانواده هاست
اما آخر اين پيشنهاد مرگ نيست و تو بدترين حالت هم بعد يه مدت فراموش ميشه ... وميشه ديگه به طرف بيجنبه محل نذاشت

آخ قربون كلامت
من هم دارم همينو ميگم
آخه وقتي آدم يك نفر را انتخاب ميكنه يك عمر باهاش شريك همه خوبيها و بديها شه
ديگه از اول كار به فكر گروكشي نبايد باشه كه

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
به دختر خانمهای گرامی باید بگم که بهتره فکر خواستگاری از مردها رو از سرشون بیرون کنند .

منکه یه مرد هستم و طبعا هم جنسامو خوب میشناسمش با اطمینان خدمت شما میگم که حداقل 90 درصد مردهای ایرانی نمیتونند چنین چیزی رو قبول کنند . مردهای خارجی رو نمیدونم ! :surprised:

sana84

عضو جدید
چند سال قبل / قبل از ازدواجم / یکی رو خیلی دوست داشتم . فکر میکردم فقط و فقط اون تو این دنیا برای من ساخته شده . به دوستم گفتم . دوستم بهش زنگ زدوگفت : من خیلی دوسش دارم و ..... . میدونید اون آقا در جواب دوست من چی گفت ؟ روزی چند تا ازین موارد برای من پیش می یاد و ...... . آب پاکی ریخته بود رو تموم تفکرات پوچ وعبث من . الان هم خوشحالم که به جواب خواستگاری :D من رد داده . خدا رو شکر از زندگیم و همسرم راضی هستم . :confused:

Ramin-GT

عضو جدید
دختر دوست داشتن واقعیش رو به پسر ثابت بکنه،پسر خودش پا میشه میره خواستگاریش زحمت هم از روو دوش دختر برداشته میشه:D

mi.ab.kr.ir

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند سال قبل / قبل از ازدواجم / یکی رو خیلی دوست داشتم . فکر میکردم فقط و فقط اون تو این دنیا برای من ساخته شده . به دوستم گفتم . دوستم بهش زنگ زدوگفت : من خیلی دوسش دارم و ..... . میدونید اون آقا در جواب دوست من چی گفت ؟ روزی چند تا ازین موارد برای من پیش می یاد و ...... . آب پاکی ریخته بود رو تموم تفکرات پوچ وعبث من . الان هم خوشحالم که به جواب خواستگاری :D من رد داده . خدا رو شکر از زندگیم و همسرم راضی هستم . :confused:

حسن اينكه دوستت باهاش صحبت كرده بود اينه كه الان به نفرت ازش ياد ميكني
اگر اينطور نبود هنوز تو حسرت بودي
ببين زندگي زناشويي هميشه سبز نيست
لحظات خاكستري داره تو اون لحظات آدم به فكر ميفته اگر من با اونيكه دوسش داشتم ازدواج ميكردم الان ال مي شد و بل ميشد
پس ميبيني جنبه مثبت داشت اين قضيه

dieas

عضو جدید
حسن اينكه دوستت باهاش صحبت كرده بود اينه كه الان به نفرت ازش ياد ميكني
اگر اينطور نبود هنوز تو حسرت بودي
ببين زندگي زناشويي هميشه سبز نيست
لحظات خاكستري داره تو اون لحظات آدم به فكر ميفته اگر من با اونيكه دوسش داشتم ازدواج ميكردم الان ال مي شد و بل ميشد
پس ميبيني جنبه مثبت داشت اين قضيه

هفته ÷یش یه خانوم تلفنی به من پیشنهاد آشنایی داد
..منم محترمانه قبول کردم..اما در مورد من اشتباه میکرد و رفت پی زندگیش

mi.ab.kr.ir

عضو جدید
کاربر ممتاز
هفته ÷یش یه خانوم تلفنی به من پیشنهاد آشنایی داد
..منم محترمانه قبول کردم..اما در مورد من اشتباه میکرد و رفت پی زندگیش

خوب مهم اینه که تو دلش نمود و تلفنش باعث شد تو رو بهتر بشناسه
وگرنه مدتها فکرش با تو مشغول بود

(میگم من فهمیدم از خودت تبلیغ کردی )

dieas

عضو جدید
خوب مهم اینه که تو دلش نمود و تلفنش باعث شد تو رو بهتر بشناسه
وگرنه مدتها فکرش با تو مشغول بود

(میگم من فهمیدم از خودت تبلیغ کردی )

(((((نه ...اینکارو نکردم)))))....بعد از این قضیه یاد تاپیک شما افتادم گفتم شاید بدرد بقیه بخوره

البته اینم بگم که دختره کاملا فقط خودشو میدید و فقط نفع خودشو میخواست...که من دنبال اینچیزا نبودم
چون خودم اینجوری نیستم عذاب میکشم باهام اینجوری برخورد شه

mi.ab.kr.ir

عضو جدید
کاربر ممتاز
(((((نه ...اینکارو نکردم)))))....بعد از این قضیه یاد تاپیک شما افتادم گفتم شاید بدرد بقیه بخوره

البته اینم بگم که دختره کاملا فقط خودشو میدید و فقط نفع خودشو میخواست...که من دنبال اینچیزا نبودم
چون خودم اینجوری نیستم عذاب میکشم باهام اینجوری برخورد شه

قبول دارم بخشی از مشکلات روابط (البته بخشی) مقصر خانمهان
یا اینکه زیادی ایده آلیستن
یا زیادی رویا پردازن
یا زیادی حس تملک دارن
یا یک جورایی وبالن