دانلود کتاب های C#

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
دانلود کتاب نحوه کار با کریستال ریپورت در سی شارپ

دانلود کتاب نحوه کار با کریستال ریپورت در سی شارپ

نام کتاب : نحوه کار با کریستال ریپورت در سی شارپ
نویسنده : حسین قیاسوند
ناشر : پارس بوک
زبان کتاب: پارسی
تعداد صفحه : 9
قالب کتاب : PDF
حجم فایل : 452 Kb
توضیحات : کریستال ریپورت محصولی از کمپانی SAP می باشد که توانایی فوق العاده ای در تهیه انواع گزارشات استاتیک و دینامیک از انواع دیتابیسها را دارا می باشد. این محصول جزء بسیار موفق گزارش نویسی ویژوال بیسیک از سال ۱۹۹۳ بوده و از سال ۲۰۰۲ تاکنون با ویژوال استودیو عرضه شده است. در ویژوال استودیو ۲۰۱۰ شرکتهای مایکروسافت و SAP توامآ تصمیم به تغییر در شیوه دریافت و بروزرسانی این مولفه مهم گرفتند تا بتوانند پیشبرد موفقتر مجموعه دات نت را موجب شوند. از جمعه ۱۶ آپریل ۲۰۱۰ نسخه بتای کریستال ریپورت که با VS 2010 عرضه میگردد ، بطور مستقل از سایت مربوطه قابل دانلود می باشد ، و چنانچه این دانلود به همراه VS 2010 استفاده گردد ، دارای لایسنس Free می باشد

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
دانلود کتاب آموزش برنامه نویسی شبکه با سی شارپ

دانلود کتاب آموزش برنامه نویسی شبکه با سی شارپ

نام کتاب : آموزش برنامه نویسی شبکه با سی شارپ
نویسنده : سعید اصغری
زبان کتاب : پارسی
تعداد صفحه : 98
حجم فایل : 1,608 Kb
توضیحات : افرادی که از این کتاب برای یادگیری برنامه نویسی تحت شبکه استفاده میکنند باید با زبان سی شارپ آشنایی مقدماتی داشته باشند. تمامی کد های نوشته شده در این کتاب تحت ویژوال استدیو ۲۰۰۸ است. این کتاب از روی کتاب زبان اصلی توسط آقای سعید اصغری ترجمه شده است.

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
دانلود کتاب آموزش برنامه نویسی سی شارپ

دانلود کتاب آموزش برنامه نویسی سی شارپ

نام کتاب : برنامه نویسی سی شارپ
نویسنده : مهدی محبیان
زبان کتاب: پارسی
تعداد صفحه : 138
حجم فایل : 7,950 Kb
توضیحات : C# زبان جزء گرای قدرتمند مایکروسافت می‌باشد. C# نقش مهمی‌ در معماری چارچوب Microsoft.NET بازی می‌کند و برخی از افراد آن را با نقش C در توسعه یونیکس (UNIX) مقاسه می‌کنند. اگر شما از قبل یک زبان مانند C‌، C++ یا Java را می‌شناسید‌، خواهید دید که ترکیب نوشتاری C# به نحو اطمینان بخشی آشناست. اگر شما برای برنامه نویسی در زبان‌های دیگر به کار گرفته شده‌اید‌، بایست به زودی قادر باشید که ترکیب نوشتاری C# را فرابگیرید و آن را احساس کنید؛ شما تنها نیازمند این هستید تا یاد بگیرید که آکولاد‌ها و نقطه ویرگول‌ها را در جای درست بگذارید. امیدوارانه‌، این کتاب صرفاً برای راهنمایی شماست! در بخش I‌، شما پایه‌های C# را فراخواهید گرفت. شما درخواهید یافت که چگونه متغیرها را اعلان کنید و چگونه از عملگرهای محاسباتی مانند علامت جمع (+) و علامت (-) برای دست کاری مقادیر در متغیرها‌، استفاده کنید. شما خواهید دید که چگونه متدها را بنویسید و آرگومان‌ها را به متدها ارسال کنید. در ضمن شما یاد خواهید گرفت که چگونه از دستورات انتخابی مانند if و دستورات ازسرگیری و تکرر مانند while استفاده کنید. بالاخره‌، شما خواهید دانست که C# چگونه از از اخطارها برای اداره خطاها در یک روش مطبوع و با کاربرد آسان‌، استفاده می‌کند. این عناوین هسته C# را تشکیل داده و این پایه یکپارچه را شکل می‌دهند‌.

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
دانلود جامع ترین کتاب آموزش زبان ویژوال سی شارپ به زبان فارسی

دانلود جامع ترین کتاب آموزش زبان ویژوال سی شارپ به زبان فارسی

نام کتاب : آموزش جامع زبان برنامه نویسی C#
نویسنده : سید محمد هاشمیان
زبان کتاب : فارسی
تعداد صفحه : ۹۵۱
حجم فایل : ۱۰ Mb
توضیحات : بدون شک یکی از بهترین مراجع الکترونیکی فارسی برای زبان سی شارپ (#C) این کتاب می باشد. اما هرچه هست اگر می خواهید یک مرجع کامل، مرتب و قدرتمند در مورد برنامه نویسی به زبان #C و همچنین ASP.NET داشته باشید این کتاب را حتما دانلود کنید. این مجموعه حاصل تلاش جناب آقای هاشمیان است که به حق در این زمینه سنگ تمام گذاشته اند. حجم این کتاب حدود ۱۰ مگابایت است و ۹۵۱ صفحه دارد. بخشی از کتاب: نوشتن برنامه برای یک کامپیوتر همانند یاد دادن گره زدن بند کفش به یک کودک است. تا زمانی که شما نتوانید درست مراحل کار را بیان کنید هیچ کاری انجام نمی شود. ویژوال C# یک زبان برنامه نویسی است که بوسیله آن می توانید به کامپیوتر خود بگویید چه گارهایی را انجام دهد. اما کامپیوتر نیز مانند یک کودک است و فقط کارهایی را می تواند انجام دهد که مراحل آن به وضوح مشخص شوند. اگر تا کنون برنامه ای ننوشته باشید ممکن است این کار بسیار مشکل بنظر برسد، البته …

دانشجوي كامپيوتر

دستیار مدیر تالار هنر
کاربر ممتاز
دانلود کتاب PDF آموزش زبان سی شارپ

دانلود کتاب PDF آموزش زبان سی شارپ

نام کتاب : آموزش زبان سی شارپ
نویسنده : حسین امینی

زبان کتاب : فارسی
تعداد صفحه : ۱۸۴
حجم فایل : ۱٫۶۶ Mb
توضیحات : سی‌شارپ (C#) زبانی شیءگرا و سطح بالا (high level) از خانوادهٔ زبان‌های چارچوب دات‌نت شرکت مایکروسافت است. زبان #C، یک زبان برنامه نویسی چند الگویی است و منظم شده مدل‌های تابعی، امری، عمومی، شی گرا و جز گرا می‌باشد. این زبان توسط ماکروسافت و جزئی از دات نت به وجود آمد و بعدا استانداردهای ECMAو ISO را نیز در بر گرفت. #C یکی از ۴۴ زبان برنامه نویسی ای است که توسط Common Language Runtime از .NET Framework پشتیبانی می‌شوند و در همه جا به وسیله Microsoft Visual Studio شناخته می‌شود. این زبان برپایه سادگی، مدرن بودن، همه منظوره و شی گرا بودن ساخته شد.Anders Hejlsberg، طراح زبان برنامه نویسی دلفی، سرپرستی تیم طراحان زبان #C را بر عهده داشت.این زبان دارای دستوری شی گرا مشابه ++C است و به شدت از زبان‌های جاوا و دلفی تاثیر پذیرفته‌است.در ابتدا نام این زبان COOL بود که مخفف C like Object Oriented Language بود، هر چند در جولای ۲۰۰۰، زمانی که ماکروسافت پروژه را عمومی اعلام کرد، اسم آن به #C تغییر پیدا کرد.آخرین نسخه آن نسخه ۳ است که از ویژوال استدیو ۲۰۰۸ استفاده می‌کند. نسخه بعدی ۴ است که در دست ساخت است.

آخرین ویرایش:

rahgoshafan

عضو جدید
سلام
یه آموزش در رابطه با dll - ساختار و چگونگی کارکرد و استفاده از آنها در برنامه ...
و اینکه چه محتویاتی را درون خود (علاوه بر کدها) به عنوان منبع حفظ میکنند.
با تشکر

ah.ketabdar

عضو جدید
با سلام به همگی ،
یک راهنمایی می خواستم بکنین من میخوام برنامه نویسی قسمت windows application را در c# یاد بگیرم و برای این کار هم کتاب فارسی و هم کتاب انگلیسی معرفی کنید.
قسمتی که بیشتر میخوام یاد بگیرم پردازش تصویر هستش.
من لینکای بالا را هم نتونستم دانلود کنم!
ممنون از وقتی که می گذارید.

*Sima*

عضو جدید
میشه لطفا نسخه ی 2010 از کتاب C# how to program دایتل رو بذارید؟؟ 2010 پیدا نمیشه خیلی لازمش دارم :cry:

سیدنور

عضو جدید
مقدمه بر ویژوال استودیو و #C

مقدمه بر ویژوال استودیو و #C

کتاب حاضر منتشر شده در 26 سپتامبر 2016 بوده؛
یعنی چهارم مهر ١٣٩٥ خورشیدی.

که همین اواخر ترجمه کردم، و همین امشب تمام شد.
خواستم بگذرام برای دوستانی که علاقه دارند.

ترجمۀ این کتاب را بهمراه اصل آن (به زبان اصلی) برای استفادۀ تمام دانشجویان می‌‌گذارم.

سیدنور

عضو جدید
مقدمه‌ای بر ویژوال استودیو و سی شارپ - 2016

مقدمه‌ای بر ویژوال استودیو و سی شارپ - 2016

متن کتاب نیاز به ویرایش مختصری داشت:
فهرست بندی مجدد؛
و شمارۀ صفحات.
بهمین منظور، (با عرض معذرت از دوستان) آن را دوباره بارگذاری کردم.

پیوست ها

• Introduction to Visual Studio and C # (Translated in Persian - Farsi).pdf
    2.8 مگایابت · بازدیدها: 0
دوستان کسی در مورد زبان برنامه نویسی fish اطلاعات داره؟؟؟

من کلا از پایه مشکل دارم برای نوشتن توابع و ...
مثلا چرا یک متغیر رو که میخواهیم معرفی کنیم، دو قسمتیش می کنیم و یا از زیرخط استفاده می کنیم. اصلا بر چه اساسی اون رو معرفی میکنیم؟

مثل:

bp=ball_head

یا مثلا out و string داخل عبارت زیر یعنی چه؟
ii=out(string(num)+`new particle`)

عذرخواهی میکنم اگر سوالم خیلی سطح پایینه. آخه من اصلا برنامه نویسی بلد نیستم

pandarm

کاربر بیش فعال

مثلا چرا یک متغیر رو که میخواهیم معرفی کنیم، دو قسمتیش می کنیم و یا از زیرخط استفاده می کنیم. اصلا بر چه اساسی اون رو معرفی میکنیم؟

مثل:

bp=ball_head

درود
مقدار دهی به متغیرها و یا معرفی کردن اونها به شما و به کدی که میخواید بنویسید بستگی داره
در مثال شما هرچیزی میتونید قرار بدید ، حالا دو قسمتی یا تک قسمتی ، معمولن نامگذاری جوری انجام میشه که برنامه نویسی کدش خوانا باشه در خوانش های بعد

سیدنور

عضو جدید

مثل:

bp=ball_head

سلام!
اصلاً سؤال شما سطح پایین نیست؛ چون معلومه تا حدی اطلاع دارید.
نام‌گذاری را خود ما براساس سلیقۀ خودمون می‌کنیم. ولی سعی می‌کنیم بصورتی باشه که برای خود ما و یا برنامه نویسان دیگر خوانا و مفهوم باشه. چون بارها اتفاق می‌افته که خود ما به سراغ برنامه‌ای که قبلاً نوشته‌ایم میآییم، و به یاد نمیاریم که این متغیر برای چه ساخته شده بود و چکار می‌کرد. پس طوری نام‌گذاری می‌کنیم که بعداً برای خود ما یا برنامه نویسان دیگر، تاحدی مفهوم باشه.

اما نام متغیر در این نام‌گذاری باید از حروف الفبا، یا ترکیبی از حروف الفبا و اعداد باشه. مثلاً وقتی دو متغیر از جنس عدد صحیح (int) تغریف می‌کنیم، میگیم int1 و int2. که یعنی عدد صحیح یکم و دوم.
معلومه که زیاد خوانا نیستند. پس برای خواناتر شدن، بین int و 1 علامت دش ( _ ) می‌گذاریم: یعنی مثلاً int_1 و int_2.
می‌بینیم که در نام متغیر از علامت دَش ( _ ) استفاده کردیم. چون در بین نام متغیر نباید از منها (-) یا نقطه (.) یا بعضی علائم دیگر استفاده بشه. پس بجای اینکه بگیم int-1 و int-2 میگیم int_1 و int_2.
و یا مثلاً در مثال شما اگر می‌نوشتیم bal-head معنای آن می‌شد: bal منهای head.
همچنین اگر می‌نوشتیم balhead اصلاً این کلمه خوانا و مفهوم نبود. یا اگر می‌نوشتیم bal head اینها دو کلمۀ جدای از هم قلمداد می‌شدند (یعنی bal و head بطور جداگانه).
پس یکی از بهترین روش‌ها استفاده از علامت dash هست.
این، درست مثل همون کاریست که در نام‌گذاری *mahdiye_sky* انجام شده...!!!

مسلماً الآن نمیشه در این فضا تمام آموزش را داد.
بابت طولانی شدن کلام از شما و تمامی دوستان عذرخواهی می‌کنم...
موفق باشید!

آخرین ویرایش: