دانلود موسیقی سنتی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

M.Adhami

عضو جدید
کاربر ممتاز
جزئیات جدید پرونده شکایت شجریان تصنیف جدید محمدرضا شجریان در دنیای مجازی منتشر شد. این تصنیف که «شادی آزادی» نام دارد، در حالی ساخته شده که محمدرضا شجریان و گروه شهناز اکنون در خارج از کشور به سر می‌برند و در حال برگزاری تور کنسرت‌های خارج از کشور خود هستند.
به نوشته «اعتماد»، محمدرضا شجریان در حالی کنسرت‌های خود را در اروپا پی می‌گیرد که پرونده شکایت او از روزنامه کیهان و صدا و سیما همچنان در داخل کشور در جریان است و محمدحسین آغاسی وکیل شجریان این پرونده را پی می‌گیرد. آغاسی دیروز در گفت وگو با ایسنا از آخرین وضع این پرونده گفت. او از ارائه پاسخ صدا و سیما به شعبه بازپرسی درباره شکایت موکلش خبر داد و گفت: صدا و سیما در این پاسخ دلیلی مبنی بر داشتن مجوز پخش آثار موکلش ارائه نکرده است.

محمدحسین آغاسی ادامه داد: «صدا و سیما طی پاسخی که به شکایت آقای شجریان داده، هیچ گونه دلیلی بر داشتن اجازه پخش آثار موکلم به شعبه بازپرسی دادسرای کارکنان دولت ارائه نکرده و صرفاً به بیان کلیاتی پرداخته که به موجب آن با توجه به رسالت صدا و سیما مبنی بر ترویج موسیقی اصیل و سنتی، از آثار استاد شجریان استفاده کرده است.» او توضیحات خود درباره پرونده را این گونه تکمیل کرد: «در این جوابیه ادعا شده چون استاد شجریان تاکنون به پخش آثارش اعتراض نکرده استنباط صدا و سیما این بوده است که او راضی به استفاده از آثارش در صدا و سیما بوده است. ضمن اینکه ادعا شده رئیس صدا و سیما در نهم تیرماه سال جاری کتباً به کلیه ادارات سازمان و شبکه‌ها دستور داده که از آثار موکلم استفاده نشود.»

وکیل محمدرضا شجریان در ادامه افزود: «بنده در شکایت و مصاحبه قبلی‌ام اعلام کرده بودم استفاده از آوای مذهبی «ربنا» بلامانع است.» او همچنین درباره شکایت موکلش از روزنامه کیهان با اشاره به حضور مدیر مسئول این روزنامه در شعبه بازپرسی دادسرای رسیدگی به جرائم کارکنان دولت اظهار کرد: «مدیر مسوول کیهان همچنان بر حرف خود مبنی بر وطن فروش خطاب کردن موکلم اصرار دارد.»
اعتماد۲۵ شهریور ۱۳۸۸ ۱۵:۴۶

mohammadreza_سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
سرود آزادی سروده هوشنگ ابتهاج که قبلا توسط اینجانب محمدرضا شجریان اجرا شده، فقط دو کپی داشته که یکی نزد خودم و دیگری نزد آهنگساز آن، آقای کیوان ساکت بوده و قصد و برنامه‌ای برای انتشار آن نداشتم.

امروز مطلع شدم این اثر خصوصی از طریق وبلاگی منتشر گردیده و در اختیار سایت‌ها و وبلاگ‌ها قرار داده شده است.

تاکید می‌کنم هر سایت و وبلاگی که آن را به‌کار گیرد، تحت پیگرد مراجع قانونی قرار خواهد گرفت.

محمدرضا شجریان، برلین ۱۵ سپتامبر ۲۰۰۹

http://www.shajarianfans.com/post/410.aspx

MOHAMMAD -99

عضو جدید
دانلود تصنیف وطن من به مناسبت درگذشت استاد پرویز مشکاتیان

شاعر : ملک الشعرا بهار
اهنگ ساز : زنده یاد پرویز مشکاتیان
خواننده : زنده یاد ایرج بسطامی

دانلود

آخرین ویرایش:

Hesam_rumi

عضو جدید
کاربر ممتاز
اثر طوفانی استاد شجریان (درباره وقایع اخیر) زبان آتش و آهن

اثر طوفانی استاد شجریان (درباره وقایع اخیر) زبان آتش و آهن

بدنبال خبری که از یکی از شاگردان استاد به دست ما رسید استاد آواز ایران به تازگی اثری تحت عنوان زبان آتش و آهن با شعری از زنده یاد فریدون مشیری در دستگاه شور ضبط نموده اند

این اثر با آهنگسازی استاد شجریان و تنظیم مجید درخشانی با همکاری ارکستر سمفونیک و در دستگاه شور اجرا شده است .
در ابتدا قرار بر این بود که این اثر در دستگاه ماهور اجرا شود ولی بدنبال وقایع رخ داده در کشورمان دستگاه اجرایی این اثر طبق تشخیص استاد از دستگاه ماهور به شور تغییر داده شد
این تصنیف بدنبال حوادث اخیر و تکرار تهمت های بی اساس به خسرو آواز ایران و سو استفاده غیر قانونی ونامشروع صدا و سیما از آثار این استاد گرانقدر تهیه شده است
قرار بود این اثر در آلبوم جدید استاد قرار بگیرد که متاسفانه از وزارت ارشاد مجوز نگرفت و به همین دلیل به پیشنهاد استاد شجریان این اثر به صورت رایگان در اختیار عموم قرار گرفت . این اثر بسیار زیبا و تاثیر گذار بوده و شعر زیبای زنده یاد فریدون مشیری به زیبایی آن افزوده است

تفنگت را زمین بگذار
که من بیزارم از دیدار این خونبارِ ناهنجار
تفنگِ دست تو یعنی زبان آتش و آهن
من اما پیش این اهریمنی‌ابزار بنیان‌کن
ندارم جز زبانِ دل
دلی لبریزِ از مهر تو ای با دوستی دشمن

زبان آتش و آهن
زبان خشم و خون‌ریزی است
زبان قهر چنگیزی است
بیا، بنشین، بگو، بشنو سخن، شاید
فروغ آدمیت راه در قلب تو بگشاید.

برادر! گر که می‌خوانی مرا، بنشین برادروار
تفنگت را زمین بگذار
تفنگت را زمین بگذار تا از جسم تو
این دیو انسان‌کش برون آید.

تو از آیین انسانی چه می‌دانی؟
اگر جان را خدا داده است
چرا باید تو بستانی؟
چرا باید که با یک لحظه غفلت، این برادر را
به خاک و خون بغلتانی؟

گرفتم در همه احوال حق گویی و حق جویی
و حق با تو ست
ولی حق را ـ برادر جان ـ
به زور این زبان نافهم آتشبار
نباید جست...

اگر این بار شد وجدان خواب‌آلوده‌ات بیدار
تفنگت را زمین بگذار...

لینک دانلود :

http://www.4shared.com/file/129946863/2287f9ad/Shajarian_-_Fereydoun_Moshiri_-_Majid_Derakhshani_-_Zabane_Atash.html

جویای اندیشه

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز :gol::gol:

بالاخره موسیقی سنتی و ترکی وآذری هم به لطف مديران باشگاه صاحب خونه شد :w42:

و دوستداران این موسیقی از این به بعد میتونن موسیقی سنتی و ترکی و آذری خودشون رو تو این تالار ببینین .​

پس لطف کنید از این به بعد ارسالهاتون که مربوط به موسیقی سنتی ،ترکی یا آذری هستش رو تو این تالار قرار بدین
متشکرم:w27:

دوست من سلام ممنون از زحماتتون.تاپیکی با عنوان دستگاه ماهور به موسیقی سنتی تعلق داره و الان در قسمتی هست که پاپ و غیره در او هستن.بهتر نیست به تالار موسیقی سنتی منتقل بشه؟

sadegh2056

عضو جدید
موسيقي سنتي تصويري

موسيقي سنتي تصويري

از دوستان درخواست ميكنم كه اگر قطعات تصويري از اساتيد موسيقي سنتي ايراني (استاد شهناز، پايور، تهراني، ملك، بهاري و ... به خصوص جشن هنر شيراز) در اختيار داريد در اين تاپيك قرار بديد.
من براي مقدمه كنسرت
اساتيد جشن هنر شيراز باهنرمندي نوابغ موسيقي اصيل ايراني پايور:سنتور، تهراني:تنبك، بهاري:كمانچه، شهناز:تار
قسمت اول:http://www.4shared.com/file/43269649/42e58c21/payvar1.html?dirPwdVerified=94de0b4f
قسمت دوم:http://www.4shared.com/file/43270207/8650aac4/payvar2.html?dirPwdVerified=94de0b4f
قسمت سوم:http://www.4shared.com/file/43271407/3a61b113/payvar3.html?dirPwdVerified=94de0b4f

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
تصنیف «وطن» و «قیژک کولی» همایون شجریان

http://www.mediafire.com/?1u5mgyxmn2i

valkano سبز

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه لطف کنید از گروه همای مستان هم آهنگ قرار بدین
گروه تازه ای ولی داره خوب کار میکنه مخصوصا کنسرت جدیدش در آمریکا و کانادا

mahmoudgenius

عضو جدید
کاربر ممتاز
آلبوم جديد و فوق العاده زيباي شهرام ناظري با نام سفر عسرت با 3 كيفيت متفاوت

.

MP3 128

دانلود كل آلبوم در يك فايل زيپ Rapidshare Directlink

01 Dibache.mp3 02 Ravayat.mp3 03 Dar Amade Aval.mp3 04 Dar Amade Dovom.mp3 05 Chakavak.mp3 06 Chavoshi.mp3 07 Bidad.mp3 08 Owj.mp3 09 Forod.mp3 10 Ghorob.mp3

OGG 64

01 Dibache.ogg 02 Ravayat.ogg 03 Dar Amade Aval.ogg 04 Dar Amade Dovom.ogg 05 Chakavak.ogg 06 Chavoshi.ogg 07 Bidad.ogg 08 Owj.ogg 09 Forod.ogg 10 Ghorob.ogg

WMA 20

01 Dibache.wma 02 Ravayat.wma 03 Dar Amade Aval.wma 04 Dar Amade Dovom.wma 05 Chakavak.wma 06 Chavoshi.wma 07 Bidad.wma 08 Owj.wma 09 Forod.wma 10 Ghorob.wma

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد

Hamid Ghobadi

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلا با موسیقی سنتی حال میکنم!

به قول شجریان:
نبسته ام به کس دل نبسته کس به من دل
چو تخته پاره بر موج رها رها رها من ...

وضعیت