دانشگاه نبض جامعه

وضعیت
موضوع بسته شده است.

علی(110)

عضو جدید
صحبتی کوتاه با رتبه 6 (ک ارشد) مهندسی عمران+نمرات

صحبتی کوتاه با رتبه 6 (ک ارشد) مهندسی عمران+نمرات

آقاي عليرضا باغي ، رتبه 6 آزمون کارشناسي ارشد مهندسي عمران، دانش آموخته دانشگاه صنعتي خواجه نصير الدين طوسي با معدل کارشناسي 16.25 و معدل موثر 17.19.
با سلام، لطفا بفرماييد به طور مشخص از چه زماني مطالعات خود را شروع کرديد؟
من تابستان در کلاس مکانيک خاک دکتر جسماني شرکت کردم ولي شروع اصلي ام از اواسط شهريورماه بود. همان ابتداي کار سعي کردم طي برنامه اي سه هفته اي کتاب هاي پايه دروسمقاومت وسیالات وتحلیل سازه هارا دوره کنم، البته پايه خوب دوران تحصيل هم در اين مدت خيلي به من کمک کرد.

براي مطالعات خود برنامه خاصي داشتيد؟
سعي مي کردم روزانه دست کم سه ساعت رياضي بخوانم، يک ساعت هم زبان و در دو زمان دو ساعته هم دو درس ديگر را مطالعه کنم. البته اين قضيه هر روز عملي نمي شد ولي سعي مي کردم به طور ميانگين هفته اي 40 ساعت را مطالعه داشته باشم.

در آزمون هاي آزمايشي هم شرکت مي کرديد؟
بله، اتفاقا مطالعات اوليه ام تا اولين آزمون آزمايشي ام تقريبا تمام شدبجز درس ریاضی و زبان و از زمان آزمون اول ديگر تنها خلاصه هايم را مي خواندم و تست مي زدم. از نظر برنامه دوره و تست زني هم سعي مي کردم با برنامه آزمون ها پيش بروم که انگيزه خوبي برايم بود.

بيشتر چه نوع کتابهايي را براي مطالعه انتخاب مي کرديد؟
البته من کتابهاي کنکوري هم مي خواندم ولي احساس مي کنم اهميت کتابهاي پايه خيلي بيشتر بود. کار اين کتابها اين است که مفاهيم را آموزش دهند و به نظر من بدون درک دست مفاهيم نمي توان به درستي به تست ها پاسخ داد.

برنامه حل تست شما به چه صورتي بود؟
از کتاب هاي تست تالیفیبراي تست زني استفاده مي کردم؛ يک کتاب آزمون هاي تأليفي هم بود که پاسخ هاي تشريحي آن خيلي به من کمک کرد.
تست هاي سال هاي قبل هم در کتاب جداگانه اي مدون شده بود و من سعي کردم اين تست ها را با زمان بندي اصلي کنکور جواب دهم تا شرايط کنکور را هم تمرين کنم. تقريبا در هر روز تست هاي يک سال را مي زدم، ايرادات خود را پيدا مي کردم و هر جا لازم بود به خلاصه هايم رجوع مي کردم؛ البته اين قضيه مربوط به حدود 2 هفته آخر بود.

براي کارشناسي ارشد چه رشته وشهري را انتخاب کرده ايد؟
گرايش سازه دانشگاه صنعتي شريف.

توصيه ديگري براي داوطلبان داريد؟
مهمترین اصل در آزمون سراسریمفاهیم و تسلط به مطالب.خيلي روي خلاصه ها کار کنند، حتما موقع مطالعه دروس خلاصه برداري کنند زيرا بعدا ديگر فرصت بازگشت نخواهند داشت؛ من خودم در مورد يکي از دروس غفلت کردم و خيلي پشيمان شدم.
نکته ديگر اينکه اگر اواخر پاييز به يک مسافرت چند روزه بروند خيلي مفيد خواهد بود.
در پايان لازم میدانم هم از خدای خودمو هم از خانواده ام که زحمت زیادی برای من کشیدند تشکر کنم.

آخرین ویرایش:

niyaz_sepas

عضو جدید
کاربر ممتاز
شما كه 3بار دانشجو شدي فكر كنم كل اون تاپيك رو بگيري:D:D
من نمی خواستم که طولش بدم خودت خواستی!!!
راهنمایی و دبیرستان :سمپاد
کارشناسی
سال اول حقوق تبریز 1024 که انتقالی گرفتم تهران
همون سال ترم 2 دانشگاه ازاد برق و مخابرات
سال بعد دوباره کارشناسی
322معماری تهران تغیر رشته به مکانیک سیالات خواجه
البته یه تقاضا واسه ماشین الات دادم ولی.......هنوز جوابی نیومده

En-mechanic

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام
میخوام درصدهای کارشناسی ارشدم رو توی آزمون سراسری بگم:
زبان:65%
ریاضی:36%
مقاومت مصالح:63%
تحلیل سازه:48%
مکانیک خاک:56%
مکانیک سیالات:42%
البته گردشون کردم

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
کاردانی به کارشناسی سراسری87

فرهنگ و معارف 0.00
زبان و ادبیات فارسی 18.33
زبان خارجی 68.33
ریاضی -6.66 :redface:
استاتیک و مقاومت مصالح 22.2
نقشه برداری 2.22
مجموعه دروس اختصاصی عمران 24.66
.
رتبه: 6850
نمره کل، 1577
.
البته واسه این کنکور هیچی نخوندم و با معلومات خودم رفتم سر جلسه! :smile:
و طبق انتخاب رشتم هیچ جا قبول نشدم!!!

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته

فرهنگ و معارف 5.00
زبان و ادبیات فارسی 43.33
زبان خارجی 40.00
ریاضی 24.44
استاتیک و مقاومت مصالح 14.81
نقشه برداری 22.22
مجموعه دروس اختصاصی عمران 30.66
.
رتبه: 2962
نمره کل، 2488
.
این هم واسه یکی از دوستام بود که مهندسی عمران علامه محدثه نور قبول شد!

00/40 فرهنگ ومعارف

66/26 زبان وادبيات فارسي

33/13 زبان خارجي

رياضي 22/2

استاتيك ومقاومت مصالح 00/0

نقشه برداري 88/28

مجموعه دروس اختصاصي ساختمان وعمران 66/30

نمره1781
رتبه 5575
غیرانتفاعی لامعی گرگان

ali1362

عضو جدید
با سلام
بله شما در یک صورت می توانید قبولی خودتون رو رزرو کنید و اون هم در صورتی است که گزینه شرکت در المپیاد دانشجویی رو بزنی و اگر بتونی رتبه بیاری و راه پیدا کنی به مرحله دوم المپیاد ، بورس هم میشی.
موفق باشی
:gol:

mihankid

عضو جدید
سوالات را از این سایت دریافت کنید اما فقط دفترچه سوالات از 81 تا 87 هست
www.icivil.ir

farshid_civil66

عضو جدید
ارشد سازه
جمعا 32 واحد
واحدهایی که به ما دادن
ترم1
الاستیسیته وپلاستیسیته
بتن پیشرفته(اختیاری)
دینامیک سازه
ریاضی مهندسی
ترم2
پایداری سازه
المان محدود
فولاد پیشرفته(اختیاری)
طراحی سازه در برابر زلزله
ترم3 (الان اینجام)
سمینار
ترم4
پایان نامه

amirzj

عضو جدید
تراز کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

تراز کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

با سلام خدمت همه ی دوستان

دوست دارم توی این تاپیک در مورد تراز ارشد امسال تبادل اطلاعات کنیم

لذا اگه شرکت کردین لطفا نام دانشگاه و نام گرایش و ترازش رو تو این تاپیک اعلام کنید.

مثلا من خودم امسال دانشگاه آزاد واحد مراغه گرایش سازه شرکت کردم و تراز آخرین فرد قبولیش 5937 بود و در حدود 850 نفر شرکت کننده داشت و 25 نفر هم برداشت .

منتظر جواب هاتون هستم.:gol:

aryaei

عضو جدید
تراز ارشد

تراز ارشد

با سلام دوستان
من پار سال با تراز 5700 نتو نستم علوم تحقیقات قبول بشم
امسال می خوام گرایش راه دوباره سعی کنم
از کلاس های پارسه اگر اطلاتی دارید لطف کنید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sepehrkhosrowdad

مدیر بازنشسته
سلام.
پست های اضافه حذف و پست های مربوط در تاپیک های اضافه به اینجا منتقل شد.
لطفاً دیگه اسپم نکنید.....

vahid_pakrou

عضو جدید
کاربر ممتاز
تراز ارشد

تراز ارشد

روش هاي ساخت ،مديريت پروژه ساخت
تهران علوم وتحقيقات
6866

آخرین ویرایش توسط مدیر:

vahid_pakrou

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلامببخشيد مي تونيد از دوستتون تراز خاك و پي زنجان را بپورسيد به من بگيد؟آخرين تراز قبولي و تعداد پذيرش را بپورسيد و به من بگيد ممنون مي شم

vahid_pakrou

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
این رشته یکی از رشته های عمران تو دوره ارشده که با اینکه طرفداران زیادی داره ولی دانشگاه هایی که این رشترو دارند خیلی کمه تو سراسرس 3 تا دانشگاه داره دانشگاه تهران امیر کبیر و علم و صنعت که جمعا 18 نفر روزانه و 12 نفر شبانه بر میدارند که خیلی خیلی سخته قبول بشی
تو دانشگاه آزاد هم یکی همین دانشگاه علوم تحقیقات داره که ترازشو واستون نوشتم که میبینید واسه آزاد خیلی زیاده 2 تا دانشگاه هم داره که 2تاش هم تو خوزستانه که واسه ما دوره یکی اهواز یکی شوشتر
اسم کامل این رشته مهندسی عمران مهندسی مدیریت ساخت

سـعید

مدیر بازنشسته
سرفصل های کنکور کارشناسی ارشد عمران

سرفصل های کنکور کارشناسی ارشد عمران

..زبان تخصصی
.. ریاضیات
.. مقاومت مصالح (قابل توجه دانشجوهای ورودی ۸۵)
.. تحلیل سازه ها
.. مکانیک خاک
.. مکانیک سیالات

مکانیک خاک :
.. طبیعت خاکها و کانی های رسی 2. حدود اتربرگ و دانه بندی 3. طبقه بندی خاکها 4. روابط وزنی حجمی 5. تراکم در خاک 6. تنش در خاک 7. آب در خاک ( یکبعدی و چند بعدی ) 8. تحکیم 9. مقاومت برشی 10. پایداری شیروانی 11. رانش در خاک

مقاومت مصالح :
.. تنش و کرنش ، نمودار تنش و کرنش ، قانون هوک ، انرژی کرنشی الاستیک ، تنش برشی و کرنش برشی ، تفاوتهای تنش نرمال و تنشهای برشی
.. تبدیلات تنش ، دایره مور ، تبدیلات تنش مهم ( تنش تک محوره ، برش خالص ، تنش هیدرواستاتیک ) ، تبدیلات کرنش ، دایره مور برای کرنش
.. اثر پواسن ، قانون هوک برای تنشهای چند محوره ، تنشهای سه محوره
.. تغییر حجم ، کرنش حجمی ، مدول بالک
.. تنش در پوسته های جدار نازک تحت فشار
.. تحلیل تنش میله های نامعین ، سیستم های معادل فنر سری ، فنر موازی
.. تحلیل تنش میله های مرکب ، اثر حرارت ، تغییر شکل ناشی از وزن میله
.. معادلات دیفرانسیلی تعادل تیرها ، رسم نمودارهای نیروی برشی و لنگر خمشی ، ممان گسترده
..( مقاومت خمشی تیرها و اساس مقطع تیرهای هموژن ( تک ماده ای
..
تیرهای مرکب ( چند ماده ای ) ، خمش توام با نیروی محوری ، بار محوری خارج از مرکز ، هسته مقطع
.. توزیع تنش برشی در مقاطع مستطیل و غیره ، تعیین جریان برش در مقاطع جدار نازک ، اصل پیوستگی جریان برشی ، مرکز پیچش ( مرکز برش))
..( خمش نامتقارن ( دو محوره
.. تغییر شکل ناشی از خمش در تیرها
.. پیچش مقاطع دایره ای شکل ، پیچش مقاطع جدار نازک بسته ، پیچش مقطع مستطیل ، پیچش مقاطع جدار نازک باز
.. کمانش ستونها، رابطه اولر ، طول موثر ستونها ، تنش بحرانی ، بار بحرانی ، ستونهای صلب با فنر

تحلیل سازه ها :
.. مقدمه : اصول ایستایی ، انواع تکیه گاه ها ، درجه آزادی ، جسم صلب
.. اصول ترکیب اجسام صلب
.. روابط شرطی و نامعینی داخلی در سازه ها
.. تشخیص سازه های اسکلتی
5. تشخیص خرپاها
..( تحلیل خرپاهای معین استاتیکی ( روش گره ها و مقطع زدن
.. خط تاثیر ، روش مولر برسلاو ، خط تاثیر ساز های معین استاتیکی ( تیر ، قاب ، خرپا ) ، کاربردهای خط تاثیر
..
( محاسبه تغییر شکلهای خمشی در تیرها ( قضایای لنگر سطح ، روش تیر مزدوج
(. روشهای انرژی برای محاسبه تغییر شکل سازه ها ( کار حقیقی ، قضیه کاستیلیانو ، روش کار مجازی
.. روشهای تحلیل سازه های نامعین : روش نیروها ( سازگاری تغییر شکلها ) ، قضیه حداقل انرژی ، روش شیب افت ، روش توزیع لنگر کراس

مکانیک سیالات :
تعاریف عمومی و خواص سیالات
هیدرواستاتیک و فشار در سیالات
نیروی شناوری و تعادل اجسام شناور
سکون نسبی در سیالات
سینماتیک سیالات و رابطه پیوستگی در سیالات
دینامیک سیالات و رابطه برنولی
وسائل اندازه گیری دبی ( وانتوری متر – اریفیس – سرریز – پیتوت )
تحلیل ابعادی و قوانین مدلسازی در سیالات
جریان لایه ای و روابط آن بین صفحات موازی و لوله های تحت فشار
رابطه در مومنتم
جریان آشفته در لوله های تحت فشار
خط انرژی و گرادیان هیدرولیکی در سیستم های تحت فشار
لوله های موازی و سری

ریاضیات :
ریاضیات 1 و 2 عمومی :
اعداد مختلط – جبر خطی – حد و پیوستگی – مشتق و کاربردهای آن – بحث های اولیه انتگرال – تکنیکهای انتگرال گیری – کاربردهای انتگرال – انتگرالهای ناسره – دنباله ها و سریها – توابع دو متغیره ( مسایل حد و مشتقات جزئی ) – هندسه تحلیلی – بحث های مربوط به عملگر نابلا – مسایل اکسترمم در توابع دو متغیره – میدانهای برداری ( انحناء ... ) – انتگرالهای دوگانه – انتگرالهای سه گانه – انتگرالهای منحنی الخط نوع اول و دوم – قضیه گرین – انتگرالهای منحنی السطح نوع اول و دوم – قضیه دیورژانس – قضیه استوکس

معادلات :
بحث های مقدماتی – تبدیل لاپلاس – معادلات دیفرانسیل مرتبه دو و بالاتر – مسایل خاص در معادلات دیفرانسیل مرتبه دو و بالاتر – دستگاه معادلات دیفرانسیل خطی – معادلات دیفرانسیل مرتبه اول – مسیرهای قائم و پوش دسته منحنی ها – حل معادلات دیفرانسیل با روش سری های توانی – معادلات لژاندر و بسل

khanom-mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
این رشته یکی از رشته های عمران تو دوره ارشده که با اینکه طرفداران زیادی داره ولی دانشگاه هایی که این رشترو دارند خیلی کمه تو سراسرس 3 تا دانشگاه داره دانشگاه تهران امیر کبیر و علم و صنعت که جمعا 18 نفر روزانه و 12 نفر شبانه بر میدارند که خیلی خیلی سخته قبول بشی
تو دانشگاه آزاد هم یکی همین دانشگاه علوم تحقیقات داره که ترازشو واستون نوشتم که میبینید واسه آزاد خیلی زیاده 2 تا دانشگاه هم داره که 2تاش هم تو خوزستانه که واسه ما دوره یکی اهواز یکی شوشتر
اسم کامل این رشته مهندسی عمران مهندسی مدیریت ساخت

سلام

ممنونم از راهنماييت به نظر خيلي رشته جالبي مياد البته به رشته منم ميخوره در

ضمن تو شهر ما هم هست كه ديگه حرف نداره ميشه بگيد دروس تخصصيش چيه و

اين رشته كارش مرتبط با چه موضوعيه خيلي خيلي خيلي ممنون ميشم.:gol::gol::gol:

ebi136

عضو
فرق مدرک کارشناسی ناپیوسته آزاد وسراسری چیه؟

فرق مدرک کارشناسی ناپیوسته آزاد وسراسری چیه؟

فرق مدرک کارشناسی ناپیوسته عمران آزاد وسراسری چیه؟

از نظر حق امضا و یا مورد قبول واقع شدن در نظام مهندسی ساختمان

شنیدم که مدرک کارشناسی ناپیوسته سراسری فقط بعنوان کارشناس ودبیرفنی محسوب میشه نه مهندس

و تو نظام مهندسی حق امضا نداره

آخرین ویرایش:
دانشگاه نبض جامعه

دانشگاه نبض جامعه

دانشجویان چون روح سرکش و پرشر و شوری دارند و به دنبال ایفای نقشی بزرگ تر از وظایف و اختیارات دانشجویی خود هستند، می کوشند در یک رفتار سیاسی و اجتماعی پیام جامعه را در یک شکل علمی و قابل قبول بازتولید و آن را فریاد کنند. مهم تر از همه نیروی مادی و معنوی که دانشجو در بطن و متن خود دارد به میزان زیادی می تواند بر جامعه اثر بگذارد.

رفتار و گفتار دانشجویان در جامعه ایران یکی از سنجش های خوب برای نوع واکنش جامعه به حوادث اجتماعی و سیاسی است.
زمانی که دانشگاه منفعل است می توان امتداد این انفعال را تا جامعه هم دید یا وقتی دانشگاه پرشور است، می توان این شور را در اعماق جامعه به عینیت دید. چرا دانشگاه تا این حد مهم است که نانوشته و ناخودآگاه چنین نقشی را بر عهده گرفته است؟ دانشگاه محل تجمع دو گروه از نخبگان است؛ دانشجویان به عنوان حاملان مدیریت آینده جامعه و استادان به معنای مغزهای متفکر اداره کنونی جامعه تلفیق نگاه این دو گروه و رویکردی که به جامعه نشان می دهند بسیار اثرگذار است.
دانشجویان علاوه بر این ویژگی ها به خاطر وابستگی عاطفی و اقتصادی که به خانواده دارند به طور خودکار با مرارت ها، مشکلات و مسائل مبتلابه مولکولی ترین بنیان جامعه آشنا هستند. از طرفی چون روح سرکش و پرشر و شوری دارند و به دنبال ایفای نقشی بزرگ تر از وظایف و اختیارات دانشجویی خود هستند، می کوشند در یک رفتار سیاسی و اجتماعی پیام جامعه را در یک شکل علمی و قابل قبول بازتولید و آن را فریاد کنند. مهم تر از همه نیروی مادی و معنوی که دانشجو در بطن و متن خود دارد به میزان زیادی می تواند بر جامعه اثر بگذارد.
از این رو دولت ها در سراسر دنیا برنامه های ویژه یی برای این پایگاه انسانی تدارک می بینند و سیاست های کلان خود را در این رابطه با ظرافت تعریف می کنند چون از دست رفتن سرمایه انسانی که با بازار کار فاصله چندانی ندارد، با هیچ سرمایه گذاری کلانی قابل جبران نیست. نوع رویکرد دولت در ایران ترسیم کننده نموداری از فراز و فرودهاست.
در دوران اصلاحات دانشگاه به نقش موصوف خود بسیار نزدیک شد، اما از آغاز به کار دولت نهم به خاطر سیاست انقباضی در برابر دانشگاه شاهد فاصله گرفتن دانشجویان از کارکرد طبیعی خود هستیم البته این بدان معنا نیست که سیاست های انقباضی توانسته دانشگاه را به انفعال بکشاند، برعکس دانشگاه در ایران به دلیل ظرافت هایی که دارد و با اتکا به تجربیاتی که از دوم خرداد ۷۶ به این سو در انبان خود جمع کرده به دنبال روزنه یی برای ایفای نقش اصلی خود است.
پیش بینی این است که انتخابات ریاست جمهوری آینده روزنه مناسبی است که دانشگاه با شور و هیجان به این رخداد مهم واکنش نشان دهد و البته بی فایده بودن سیاست های انقباضی را بار دیگر ثابت کند. http://civilrudehen.blogfa.com/post-29.aspx :منبع

یادداشتی از روزنامه اعتماد

Mehran_kh_d

عضو جدید
بابا دمتون گرم اگه کسی کارنامه کاردانی به کارشناسی داره که دولتی قبول شده بذاره:D

ailll

عضو جدید
سلام من ترم 3 هستم و هنوز کارشناسی میخونم .رشته عمران.میشه بگید چه دروسی را باید برای ارشد بخونم.لیست دروس لطفا کامل باشه.من این ترم مقاومت 1 و محاسبات و امارو احتمالات و ریاضی 2 و زبان فارسی و اقتصاد مهندسی و دینامیک و اصول مبانی و معماری و شهرسازی دارم.از این دروس کدوم تو کارشناسی ارشد میاد.چه کتاب تستی بگیرم.

علی(110)

عضو جدید
1-ریاضیات( ریاضی 1و2و معادلات دیفرانسیل)
رياضي 1
اعداد مختلط ، حير خطي ،‌معادلات خط و صفحه در فضا

حد و پيوستگي ، مشتق و كاربردها
انتگرال گيري و كاربرد ها ، انتگرال هاي ناسره
دنباله و سري ها

2

رياضي 2

توابع دو متغيره (مسايل حد و مشتقات نسبي) ،‌مسائل اكسترمم توابع دو متغيره
بخشهاي اپراتورها ،‌انتگرال هاي دوگانه
بخشهاي اپراتورها ،‌انتگرال هاي دو گانه
انتگرال هاي سطح نوع اول و دوم ، قضيه ديوژرانس و استوكس ، ميدان هاي برداري (سرعت ، شتاب ،‌نحنا)

3

معادلات ديفرانسيل
بخشهاي اقداماتي ،‌معادلات ديفرانسيل مرتبه اول ،‌مسيرهاي قائم و پوش دسته منحني ها
بخشهاي اوليه معادلات مرتبه دو و جواب عمومي معادلات با ضرايب ثابت و كوشي اوليه روش هاي تغيير جواب خصوصي ،‌بخشهاي خاص در معادلات مرتبه دو (كاهش مرتبه ، تعيين پايه هاي جواب)
تبديل لاپلاس
روش سريها و دستگاه معادلات

4

مقاومت مصالح
- مباني ايستايي ، انواع تكيه گاهها ،‌درجه آزادي ، معيني و نا معيني ايستايي
- تنش ، كرنش شامل :
تعريف تنش و كرنش ، نمودار تنش و كرنش ،‌قانون هوك ،‌انرژي كرنشي الاستيك ،‌تنش برشي ،‌كرنش برشي ، تفاوت هاي تنش نرمال و تنش هاي برشي ، تبديلات كرنش ،‌دايره براي كرنش ،‌اثر پواسون ، قانون هوك براي تنش هاي چند مجوزه ، تنش هاي سر محوره ، تغيير حجم ، كرنش حجمي ، معيارهاي تسليم ،‌تنش در پوسته هاي جدا نازك تحت فشار
- نيروي محوري و تغيير شكل محوري - تحليل عليه هاي نا معين ، سيستم هاي دمادل فنر سري و فنر موازي
- تحليل تنش ميله هاي مركب ،‌اثر حرارت ، تغيير شكل ناشي از وزن ميله
- تحليل تيرهاي معين ، معادلات ديفرانسيلي تعادل تيرها ، رسم نمودارهاي انگر منشي و نيروي برشي
- ئئوري خمش ارتجاعي ،‌مقاومت خمشي تيرها اساس مقطع
- تيرهاي مركب (چند ماده اي) ، خمش توأم با نيروي محوري ، بار محوري خارج از مركز ،‌هستد قطع
- توزيع تنش برشي در مقاطع مسطتيل و I شكل و غيره ، تعيين جريان برشي در مقاطع جدا نازك ، اصل پيوستگي جريان برشي ،‌مركز پيچش
- خمش ناقد قارن (دو محوره) و ارتباط آن با Ixy
-تغيير شكل ناشي از خمش درگيرها
- پيچش شامل :
پيچش مقاطع دايره اي شكل ، پيچش مقاطع جدار نازك بسته ،‌پيچش مقطع مستطيل ، پيچش مقاطع جدار نازك باز
- كمانش ستون ها شامل :
رابطه اولي ،‌طول موثر ستون ها ، تنش بحراني ،‌بار بحراني ستون هاي صلب با فنر

5

تحليل سازه ها
مقدمه اصول ايستايي ، تركيب صلب ،‌روابط شرطي و نا معيني داخلي ،‌تشخيص سازه اي اسكلتي ، تشخيص خرپاها
تحليل خرپا ها و خط تأثير
تغيير شكل تيرها و روش هاي انرژي
تحليل سازه هاي نا معين :
1- روش نيرو
2- روش شيب افت
3- روش توزيع انگر

6

مكانيك خاك
طبيعت خاك ها و كاني هاي رسي ، حدود اتر برگ و دانه بندي ، طبقه بندي خاك ها
روابط وزني حجمي ، تراكم در خاك ، تنش در خاك
آب در خاك يك بعدي ، آب در خاك دو بعدي ، تحكيم
مقاومت برشي ،‌پايداري شيرواني ، رانش در خاك

7

مكانيك سيالات
تعاريف عمومي سيالات ، هيدرواستاتيك و فشار در سيالات ، سكون نسبي در سيالات
سينماتك و رابطه پيوستگي در سيالات ديناميك سيالات و رابطه برنولي و مومنتوم در سيالات
تحليل ابعادب و قوانين مدل سازي در سيالات ، جريان لايه اي و روابط آن بين صفحات موازي و در لوله هاي تحت فشار
جريان آشفته درلوله ها (تحت فشار) ، خط انرژي و كراديان هيدروليكي در سيستم هاي تحت فشار ،‌لوله هاي موازي و سري

8

زبان عمومي و تخصصي
گرامر
لغت، درك مطلب
زبان تخصصي
زبان تخصصي

sina.javan

عضو جدید
گرایش ها تنوع زیادی داره.درسایی که شما در سهایی که در لیسانس به صورت خلاصه خوندینو در ارشد به صورت کاملا تخصصی میخونین.گرایشها به ترتیب:سازه،زلزله،مدیریت ساخت،خاک،آب،سازه هیدرولیک،سازه دریایی،محیط زیست و ...
حالا توضیحات تکمیلیو میدم خدمتتون

sina.javan

عضو جدید
در مورد رشته مدیریت ساخت باید عرض کنم من خودم بین این رشته و سازه شک داشتم،اما این رشته صرفا به کارهای مدیریتی اختصاص داره و ریاضیات و ماشین حساب توش کاربرد خاصی نداره،اما برای تحصیل در خارج از کشور زمینه های زیادی داره.
رشته خیلی جدیده و شناخت خیلی زیادی ازش نیست،ولی اگر کسی سرمایه کافی داشته باشه خیلی مناسبه!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا