خیلی گیجم

turquoise

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
چند وقتی هستش یه مساله خیلی ذهنمو درگیر کرده این مساله در مورد
قانون ارث هستش
چند سال پیش یکی از اقواممون چنین اتفاقی براش افتاد خوب بخونش:

خونواده ای که من می گم 4 تا فرزند و هر 4 فرزندش ازدواج کرده بودن و این خونواده از هر 4 فرزندش داری نوه هایی بود
یه روز در یک واقعه تصادف که پدرخو انواده با یکی از پسراش بوده پسر این خونواده در هین تصادف به رحمت خدا می ره ولی پدر خونواده یه روز بعد به رحمت خدا می رن

بعد ها که می خواستن ارث پدری این خونواده رو تقسیم کنن هیچی به بچه های اون پسرش که فوت کرده بود نرسید و جالب تر از همه این که با توجه به این که پسر زودتر از پدر فوت کرده بودن یه سری ارث از پسر به پدر رسیده بود که الان عمو های اون بچه ها ی یتیم الان شدیدا مادر بچه های یتیم را تحت فشار قرار دادن که باید سهم پدری ما رو از خونه برادرمون بدین
من واقعا گیج شدم
می دونین بیشترین ناراحتیم از چیه از این که توی کشوری که هممون داد می زنیم نباید به حق یتیم تجاوز کرد و نباید مال یتیم را خورد خودمون خیلی راحت حقوق یتیم و می زاریم زیر پااونم با قانون ارث
ای وای برما

turquoise

عضو جدید
کاربر ممتاز
من می دونم مال دنیا ارزش نداره ولی خوب اون بچه ها خیلی بد شانسن
چون با از دست دادن پدرشون دو چی رو از دست دادن یکی مهر پدری و دیگری حمایت مالیه پدری
وتازه جالبتر اسم یتیم هم می زارن روی این بچه ها :cry::cry::cry::cry:

hamid_geo

عضو جدید
چون با از دست دادن پدرشون دو چی رو از دست دادن یکی مهر پدری و دیگری حمایت مالیه پدری
همش كشكه اين را گفتن براي همسايه

turquoise

عضو جدید
کاربر ممتاز
همش كشكه اين را گفتن براي همسايه

یعنی چی کشکه باور نداری برو قانون ارث را بخون
من برم کتابمو پیدا کنم میارم می نویسم با منبع کامل و رفرنس از آیت ال..

ببین اینجا لطفا مسخره بازی در نیارین

hamid_geo

عضو جدید
یعنی چی کشکه باور نداری برو قانون ارث را بخون
من برم کتابمو پیدا کنم میارم می نویسم با منبع کامل و رفرنس از آیت ال..

ببین اینجا لطفا مسخره بازی در نیارین
‌مي دونم قانون كجاش درسته؟
من هيچ كدومش و قبول ندارم
قانون قانون خودشونه
مجرياشم خيلي داغونن

MaSoUd MLV

عضو جدید
چیز عجیبی نیست
خیلی اتفاق می افته
اینجا

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
در قوانین جنگل دنبال قاون انسانی میگردی
اینها کدوم کاروشون انسانیه که این باشه
کشوری که هرصبح هرکی ازخواب پامیشه یک قانون وضع میکنه
دنیال قانون اسلامی و متکی برانسانیت نگرد
مگه نمبینی چه قوانینی دررابطه با خانواده تصویب مبشه..قوانینی که باعث فروپاشی خانوادهاست نه پیونداونها
همین کارا باعث شده هرروزاسلام گریزی ودین گریزی درجوانان بیشتربشه

turquoise

عضو جدید
کاربر ممتاز
در قوانین جنگل دنبال قاون انسانی میگردی
اینها کدوم کاروشون انسانیه که این باشه
کشوری که هرصبح هرکی ازخواب پامیشه یک قانون وضع میکنه
دنیال قانون اسلامی و متکی برانسانیت نگرد
همین کارا باعث شده هرروزاسلام گریزی ودین گریزی درجوانان بیشتربشه

آره واقعا من خودم الان دچار ترس شدم
می گم ببین این بلا ها سر هر کسی ممکنه بیاد
من تو وهمه آدمای این کشور ولی نمی دونم چرا هممون ساکتیمو سر مونو مثل کبک کردیم تو برف

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
آره واقعا من خودم الان دچار ترس شدم
می گم ببین این بلا ها سر هر کسی ممکنه بیاد
من تو وهمه آدمای این کشور ولی نمی دونم چرا هممون ساکتیمو سر مونو مثل کبک کردیم تو برف
چکارکنیم..قانونگذاران ما همه مردهستن وحتی اون چندنماینده زن هم کاری ازپیش نمیبرن
این تازه یک نمونه ازقوانینه ..سری به قوایین حانواده بزن ببین چه چه حالی پیدا میکنی
من که خودم ازازدواج ییزارشدم وترس وشک تمام وحودم روگرفته

ha.sa

عضو جدید
ببین من خیلی از قانون و این جور مسائل سرم نمیشه ولی در کل اگه قانونی هست حتما یه دلیل موجه پشتشه،این که میگی اگه پسر قبل از پدر بمیره ارثی به خانوادش نمیدن درسته چون پدر بزرگ میشه کفیل اون بچه ها و باید خرجشونو بده،
اما این موردی که توگفتی فرق میکنه،این بی رحمی اون برادرها رو میرسونه چون بجای اینکه خرج و مخارج بچه های برادرشون بدن یه چیزی هم طلبکارن
تو اینجور مواقع معمولا یه ماده ای،تبصره ای چیزی هست،وکیلا از این چیزا خوب سر در میارن.
باید قانون رو زیر و رو کنی تا ببینی راه حلش چیه
ولی در کل این قوانین خیلی هم دور از عقل نیست،اینقدر بی انصافی نکنیم.اگه چیزی هست حتما دلیلی داره که ما نمی دونیم

turquoise

عضو جدید
کاربر ممتاز
چکارکنیم..قانونگذاران ما همه مردهستن وحتی اون چندنماینده زن هم کاری ازپیش نمیبرن
این تازه یک نمونه ازقوانینه ..سری به قوایین حانواده بزن ببین چه چه حالی پیدا میکنی
من که خودم ازازدواج ییزارشدم وترس وشک تمام وحودم روگرفته

آره منم می ترسم ازدواج کنم جدی می گم
تازه الان واسه مهریه مالیات گذاشتن فکر کن یه زن می خواد طلاق بگیره تنها راهش اینه که مهریشو بزاره اجرا حالا با این مالیاته دیگه همه چی کشک شد
تازه مگه برا مهر شوهر به همسرش باید مالیات پرداخت کرد
عجبااااااااااااااااا

turquoise

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین من خیلی از قانون و این جور مسائل سرم نمیشه ولی در کل اگه قانونی هست حتما یه دلیل موجه پشتشه،این که میگی اگه پسر قبل از پدر بمیره ارثی به خانوادش نمیدن درسته چون پدر بزرگ میشه کفیل اون بچه ها و باید خرجشونو بده،
اما این موردی که توگفتی فرق میکنه،این بی رحمی اون برادرها رو میرسونه چون بجای اینکه خرج و مخارج بچه های برادرشون بدن یه چیزی هم طلبکارن
تو اینجور مواقع معمولا یه ماده ای،تبصره ای چیزی هست،وکیلا از این چیزا خوب سر در میارن.
باید قانون رو زیر و رو کنی تا ببینی راه حلش چیه
ولی در کل این قوانین خیلی هم دور از عقل نیست،اینقدر بی انصافی نکنیم.اگه چیزی هست حتما دلیلی داره که ما نمی دونیم

این که شما می گی پدر بزرگشون می شه کفیل تا جایی مطرحه که پدر حقوق نداشته باشه اگه پدر بچه ها حقوق داشته باشه همون حقوق پدر و دولت می ریزه به حساب اون بچه ها البته با اجازه پدر بزرگشون تا وقتی که اون بچه ها به سن قاونی نرسیدن

اصلا تبصره نداره من از همه اینا سر در میارن مثلا تو فکر کن من با یه وکیل در تماسم

اصلا بی انصافی نیست خیلی هم قانونه خوبیه دستشون هم درد نکنه
ووووووووووووووووووووووووووووووااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااایییییییییییییییییییییییییییییییی خدااااااااااااااااااا

ha.sa

عضو جدید
این که شما می گی پدر بزرگشون می شه کفیل تا جایی مطرحه که پدر حقوق نداشته باشه اگه پدر بچه ها حقوق داشته باشه همون حقوق پدر و دولت می ریزه به حساب اون بچه ها البته با اجازه پدر بزرگشون تا وقتی که اون بچه ها به سن قاونی نرسیدن

اصلا تبصره نداره من از همه اینا سر در میارن مثلا تو فکر کن من با یه وکیل در تماسم

اصلا بی انصافی نیست خیلی هم قانونه خوبیه دستشون هم درد نکنه
ووووووووووووووووووووووووووووووااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااایییییییییییییییییییییییییییییییی خدااااااااااااااااااا

:eek::cry:
دلم برای مادرشون میسوزه که باید این همه سختی رو با برچسب (بیوه)تحمل کنه
کجاست مردانگی مردان این دیار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها
چند وقتی هستش یه مساله خیلی ذهنمو درگیر کرده این مساله در مورد قانون ارث هستش
چند سال پیش یکی از اقواممون چنین اتفاقی براش افتاد خوب بخونش:

خونواده ای که من می گم 4 تا فرزند و هر 4 فرزندش ازدواج کرده بودن و این خونواده از هر 4 فرزندش داری نوه هایی بود
یه روز در یک واقعه تصادف که پدرخو انواده با یکی از پسراش بوده پسر این خونواده در هین تصادف به رحمت خدا می ره ولی پدر خونواده یه روز بعد به رحمت خدا می رن

بعد ها که می خواستن ارث پدری این خونواده رو تقسیم کنن هیچی به بچه های اون پسرش که فوت کرده بود نرسید و جالب تر از همه این که با توجه به این که پسر زودتر از پدر فوت کرده بودن یه سری ارث از پسر به پدر رسیده بود که الان عمو های اون بچه ها ی یتیم الان شدیدا مادر بچه های یتیم را تحت فشار قرار دادن که باید سهم پدری ما رو از خونه برادرمون بدین
من واقعا گیج شدم
می دونین بیشترین ناراحتیم از چیه از این که توی کشوری که هممون داد می زنیم نباید به حق یتیم تجاوز کرد و نباید مال یتیم را خورد خودمون خیلی راحت حقوق یتیم و می زاریم زیر پااونم با قانون ارث
ای وای برما

عجب ! هم واقعا متعجب شدم از چنین قانونی و هم متاثر و ناراحت شدم بحال اون بچه ها :(

تا امروز من از چنین قانونی اطلاع نداشتم و اگر اینطور باشه که شما میگید قانونی اشتباه هستش .

متاسفانه کار خاصی هم از ما برنمیاد . فعلا که حضرات محترم هر چی دلشون خواست تصویب میکنند و بقول قدیمی ها : خرما بر نخیل و دست ما کوتاه ! :surprised:

turquoise

عضو جدید
کاربر ممتاز
عجب ! هم واقعا متعجب شدم از چنین قانونی و هم متاثر و ناراحت شدم بحال اون بچه ها :(

تا امروز من از چنین قانونی اطلاع نداشتم و اگر اینطور باشه که شما میگید قانونی اشتباه هستش .

متاسفانه کار خاصی هم از ما برنمیاد . فعلا که حضرات محترم هر چی دلشون خواست تصویب میکنند و بقول قدیمی ها : خرما بر نخیل و دست ما کوتاه ! :surprised:

واقعا پس برو به کتابهای قانونی مبحث ارث یه نگاهی بنداز

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا پس برو به کتابهای قانونی مبحث ارث یه نگاهی بنداز

راستش تا حالا موردی پیش نیومده که لازم باشه در مبحث ارث مطالعه و تحقیقی داشته باشم ( فقط اینو میدونم که ارثی که به پسر میرسه دو برابر دختره ! :surprised: ) ولی حالا که میگی باشه میرم میخونم ببینم چی به چیه ! :smile:

jovhar

عضو جدید
کاربر ممتاز
بگو به نظرت چه قانوني جايگزين بشه كه وقتي پسره مرد به كي برسه ارثش
وقتي پدر مرد به كي برسه
يه تبصره هم بزن واسه قانوني كه مينويسي با عنوان ماني كه پدر به فاصله كوتاهي از پسر فوت كند

turquoise

عضو جدید
کاربر ممتاز
بگو به نظرت چه قانوني جايگزين بشه كه وقتي پسره مرد به كي برسه ارثش
وقتي پدر مرد به كي برسه
يه تبصره هم بزن واسه قانوني كه مينويسي با عنوان ماني كه پدر به فاصله كوتاهي از پسر فوت كند

من نمی تونم قانون وضع کنم ولی می تونم دردو رنج مردمو درک کنم می تونم بفهمم چه حس انتقامی تو وجود اون بچه هایی که هم از محبت پدریو هم از تامین کننده معاش زندگیشون محرو.م اند به وجود میاد
واین وظیفه کشور هستش که اونا رو بیشتر حمایت کنه نه اونا را ترد کنه ........................

turquoise

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش تا حالا موردی پیش نیومده که لازم باشه در مبحث ارث مطالعه و تحقیقی داشته باشم ( فقط اینو میدونم که ارثی که به پسر میرسه دو برابر دختره ! :surprised: ) ولی حالا که میگی باشه میرم میخونم ببینم چی به چیه ! :smile:

افرین چقدر بچه خوب و حرف گوش کنی ............
ولی خیلی توش استاد نشی که دیگه واقعا امکان داره ترور شی

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب واقعا اتفاق تاسف باریه و شاید پدر متاسفانه مقصر اصلی باشه چون تقسیم ارث در ابتدای امر دس پدره . انشالله که قصد و غرضی در کار نبوده .
اما اینکه عموهای اون بچه ها این چنین عمل میکنن حقیقتا دور از انصاف ، انسانیت و البته دین است .
به امید روزی که عمل غیر انسانی نبینیم و نشنویم .

بالا