حیواناتی که حتی فکرش را هم نمی کنید وجود داشته باشند

m@hboubeh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
گرگ یال دار

گرگ یال‌دار بزرگترین گونۀ سگ‌سانان در آمریکای جنوبی است. این گونۀ گرگ مانند اغلب گرگ ها گوشت خوار است. محل سکونت این پستاندار محیط های باز و نیمه باز به خصوص چمنزار هاست. این جانور شباهت هایی به روباه قرمز دارد هرچند که باید توجه داشت که از دستۀ متفاوتی است. گونۀ بالغ این حیوان ۶۷ تا ۱۰۷ سانتی متر قد دارد.دیو کوسه

دیوکوسه یک گونه کمیاب کوسه است که اطلاعات کمی از آن در دسترس است و در ژرفای دریا زندگی می‌کند. این کوسه گاهی با نام “سنگوارهٔ زنده” نامیده می‌شود زیرا تنها بازمانده خانواده Mitsukurinidae که تبار برخی از آنان به ۱۲۵ میلیون سال پیش برمی‌گردد، می‌باشد. این کوسه با پوزه‌ای کشیده و تخت و آرواره‌ای بسیار برآمده همراه با دندان‌های برجسته و ناخن مانند صورتی ، مانند هیچ کوسه دیگری نیست.این کوسه معمولاً هنگامی که بالغ می‌شود به درازای ۳ تا ۴ متر می‌رسد البته می‌تواند به شکل قابل توجهی بزرگتر از این نیز بشود. دیوکوسه در سراسر جهان در کناره فلات قاره‌ها و در آبکوه‌ها و دره‌ها زیر دریایی تا ژرفای ۱۰۰ متر زندگی می‌کنند.البته کوسه‌های بالغ را می‌توان در ژرفای بیشتری نسبت به نوجوانان یافت.

آی آی

این پستاندار از راسته خیس‌بینیان است و در جنگل‌های ماداگاسکار زندگی می‌کند.غذای این میمون حشراتی هستند که چوبها را سوراخ می کنند. این جانور دارای یک انگشت بلند است که بوسیله آن و با ضربه زدن به پوست درختان از وجود کرمها و حشرات زیر پوست درخت آگاه شده و جالبتر اینکه بوسیله همین انگشت مخصوص که بشتر شبیه یک تکه چوب خشک چنگک مانند است، لارو حشرات و کرمها را از زیر پوست درختان بیرون کشیده و از آنها تغذیه می کند.

پرنده ی چتری

قد نوع نر این پرنده به حدود ۵۱ سانتی متر می رسد و ماده ها معمولا نصف این اندازه هستند. این پرنده ها معمولا خیلی ساکت هستند ولی در فصل جفت گیری نرها صدای بلندی از خودشان تولید می کنند.

اسفنج چنگکی

این جاندار در اعماق دریا زندگی کرده و گوشتخوار می باشد. مدت زیادی را بی حرکت می ماند تا در لحظه ی مناسب به شکارش حمله کند.

انگل زبان خوار

این انگل پس از آنکه وارد دهان ماهی شود به سرعت از زبان ماهی تغذیه کرده و خودش را جایگزین زبان آن می کند. در همان جا فرزندش را به دنیا آورده و فرزندش از بدن ماهی تغذیه می کند تا زمانی که ماهی کشته شود.

ماهی سنگی

این ماهی در اعماق دریاها زندگی کرده و حدود ۱۰ سانتی متر طول دارد. بیشتر در اعماق اقیانوس اطلس دیده می شود.

میمون دماغ سربالا

این میمون یکی از هنرمندترین ها در بین میمون ها لقب گرفته است و می توان آن را به صورت ذاتی یک خواننده ی حرفه ای قلمداد کرد. جیغ و داد این میمون ها صدایی دلنواز بوده و ریتم خاصی دارد . این میمون ها در گروه های بزرگ ۶۰۰ تایی زندگی می کنند.

خرگوش پاتاگونی

خرگوش پاتاگونی یک حیوان جونده درشت‌هیکل بومی آمریکای جنوبی است که هم شبیه خرگوش و هم شبیه یک الاغ است.

موش صحرایی برهنه

این موش نقش مهمی در مطالعات پزشکی و تحقیقات درمورد سرطان دارد. یکی از خصوصیت های عجیب این جاندار, مقاومت در مقابل همه ی بیماری هاست و تا ۲۸ سال عمر می کند.

مارماهی دهان گرد

مارماهی دهان گرد, دهانی قیف‌مانند و مکنده دارند که در آن دندان‌هایشان قرار دارد. برخی از گونه‌های دهان‌گردماهی دهان خود را مانند مته وارد بدن دیگر ماهیان می‌کنند و از آن‌ها خون می‌مکند. در جانورشناسی جانوران این خانواده را ماهیان واقعی نمی‌دانند زیرا ریخت‌شناسی آن‌ها تفاوت زیادی با بقیه ماهیان دارد. این جانوران نخستین جانوران مهره‌دار زمین بوده‌اند.

آهوی گورخری

این جانور از خانواده ی آهو ها شمرده می شود و به جز شکل ظاهری هیچ شباهتی به گورخرها ندارد و در جنگل های آفریقا به وفور دیده می شود.

آهوی کاکلی

این نوع آهو بیشتر در چین دیده می شود و بسیار کمرو و منزوی است.

سوندا پرنده

سوندای پرنده توانایی پرواز کردن را ندارد ولی به طرز اعجاب انگیزی بین درختان به پرواز در می آید. این جاندار گیاهخوار بوده و در غرب آسیا دیده می شود.

خوک آهو

این جانور از خانواده ی خوک ها شمرده شده و بیشتر در جزایر اندونزی دیده می شود.

دلفین نهنگی

سر این دلفین به شکلی گرد و بدون نوک است و بیشتر در آسیای شرقی دیده می شود. طول این دلفین نزدیک ۱ متر در هنگام تولد و ۲٫۳ متر در هنگام بلوغ کامل است. وزن بچه‌های تازه متولد شده در حدود ۱۰ کیلوگرم است که در دلفین‌های بالغ به بیش از ۱۳۰ کیلوگرم می‌رسد. میانگین طول عمرشان ۳۰ سال است. این دلفین با سرعت نسبتا کندی شنا می‌کند.

گوزن جنوبی

این حیوان را می توان یکی از عجیب ترین ها دانست. با وجود ظاهرش که مانند گوزن ها بوده, اینطور به نظر می آید که گیاهخوار باشد ولی این جانور از تخم پرنده ها و حتی گوشت حیوانات کوچک و لاشه ها تغذیه می کند. شاید ظاهری آرام داشته باشند ولی به اندازه ی سگ ها وحشی و درنده است.

فوسا

پستانداری گوشتخوار است که شبیه گربه می‌باشد. این جاندار، بومی کشور ماداگاسکار است. فوساها در حال حرکت، غدد نزدیک باسن خود را به زمین می‌مالند تا به هم نوعان خود نشان دهند که در کجا قرار دارند. این گونه شکارچیان بسیار درنده‌خویی هستند و دم بسیار بلندی دارند. فوسا گونه‌ای بسیار نادر و کمیاب در ماداگاسکار است. غذای مورد علاقه او میمونی با نام لمور موشی خاکستری می‌باشد. فوسا برای شکار این نوع میمون‌ها به تعقیب و گریز آن بر روی درخت‌ها می‌پردازد و مانند خود میمون‌ها از یک شاخه درخت به شاخه‌ای دیگر می‌پرد. دم بلند فوسا به او در حفظ تعادل کمک می‌کند.

آرمادیلوی صورتی

آرمادیلوی صورتی پستانداری از خانواده پشمینه‌پایان است که در آرژانتین و آمریکای مرکزی یافت شده و در دشت‌های بی آب و شنی پوشیده از کاکتوس‌ها و بوته‌های خاردار سکونت دارد.

کیوایدا

این جاندار از خانواده ی خرچنگ ها شمرده می شود و در مناطق سرد دیده می شود.

 

AUTUMN LEAVE

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وقتی میگیم آی آی پس الکی نمیگفتیم ..
نیگاش کن ..اونایی که زبون درازی میکنین .. مواظب باشینا .. میدن این انگله زبونتون رو میخوره ..

 

دالان بهشت

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام محبوب جان...
ممنون از تاپیک جالبت...
زبان خواره جالب بود خخخخخ
مرسی ازت.
 

مریدا

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی برام جالب بود مرسیییییییییییییییییییییییی
من عاشق اون آی آی هستم مثل سارا میمونه خخخخخخخخخخخخ وقتی دیروز تو آزمایشگاه گاز ترکید
بچه ه ام همینجوری وحشت زده بود
خدا رحم کرد فقط لباسش
اتیش گرفت و یه کوچولو صورتش
الان خودش غش کرد تا عکسش رو دید
برات سلام میرسونه
بهش گفتم سارا در آزمایشگاه بعد ترکیدن گاز
 

hassan.h.a

عضو جدید
سلام _ مرسی از این که برای این عکسای زیبا وقت گذاشتین
خیلی جالب بود
 

Tybe Engineer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز


اینو دیدم زبونم درد گرفت! :weirdsmiley:من ازین میترسم!!! :cry:

خب سردشه پالتو خزدار پوشیده ! :biggrin:
 

sahar jamali

عضو جدید
سلام محبوب جونم
مرسی از دعوتت

این آی آی رو من تو مستند شبکه 5 دیدم
خیلی وحشتناکه
ویی شبا یواشکی میره با انگشتش درخت رو سوراخ میکنه از توش کرم در میاره مخوره
ببخشید حالتون بهم خورد :biggrin:
ولی کار خداست باید طبیعت یه جوری پاکسازی شه دیگه
این اونو بخوره اونم اون یکیو...
 
آخرین ویرایش:

Similar threads

بالا