حاملگي قبل از خواندن خطبه عقد !!! در سريال جراحت (فارسي 1 ايراني)

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
شبهاي ماه مبارک رمضان و سريالهاي آن ميتونه حاوي نکات اندرز گونه براي خانواده ها در پايان يکروز روزه داري و در پاي سفرهاي افطار باشه ... اما !!!

داستان مربوط به شب گذشته است ...

خودم بالشخصه اين سريالها را دنبال نميکنم ... اما جمع خانوادگي و مهماني ديشب بود که ...

که در شب گذشته در جريان سريال جراحت و داستان عقد و ازدواج دختر و پسر دو خانواده عموزاده ... با اون تيپهاي کاملا" مذهبي ... دختره با مقنعه و چادر و اون پسره !!!

که براي آزمايش قبل از عقد لازم بودن که حتما" جواب آزمايش را براي عاقد ببرند بنابراين زوج خوشبخت به آزمايشگاه آشنايشان رفتند ...

که بعد از چند سکانس ... ناگهان مسئول آزمايشگاه که از آشنايان خانوادگي بود به خانواده پسره زنگ ميزند و آنها را براي شنيدن جواب آزمايش که مورد خاص بود دعوت ميکند به آزمايشگاه بروند ...

اينجا که بود در جمع خانوادگي آنتن هاي گيرندگي ما هم مثل شما خيلي دقيق شد که نکنه خداي نکرده چه مشکلي آيا اين زوج براي زندگي آينده دارند ...

که با حضور مادر و پدر پسره در اتاق مسئول آزمايشگاه ...

ناگهان ايشان گفتند که دختر خانم حامله هستند :eek::eek::eek:

شک زدگي از آن خانواده در فيلم که هيچ که ناگهان در تمام خانواده ما هم آتيش بپا کرد ...

هر کي يه چيزي گفت ...

صد رحمت به فارسي 1 ...

نميدونم ... قرار شد با فارسي 1 رقابت کنيم ... اينجوريش را نديده بوديم !!!

ادامه اين سريال را امشب دنبال کنيد و دنبال ميکنيم ...
بله کاملا معلومه که فارسی وان رو شماها خیلی اثر گذاشته که برخی از رسم و رسومات کشورمون رو فراموش کردین .
اگه دقت کامل به این فیلم میکردید این دختر و پسر 4 سال پیش قرار بود با هم ازدواج کنن ولی مشکلاتی رو براشون پیش اوردن یا اومد که تنها اونا خطبه محرمیت رو خوندن و این خطبه فکر نمیکنم در شناسنامه جایی داشته باشه البته بعضی از دوستان میگن صیغه ولی من اینو نشنیدم . مشکل این جاست که خونواده اینا سهل انگاری کردن و همون موقع به آزمایش ژنتیک بی توجه بودن و بعد ادامه ماجرا
اگه شما میخواستی مثالهایی در مورد فارسی وان بیاری لازمه بهتون یاد آوری کنم قبل از این شبکه در سینما در زمان اصلاحات فیلمی بود به نام من ترانه 15 سال دارم که پس از چند ماه که این دختر و پسر خطبه محرمیت بینشون جاری شده بود با اینکه اقوامی هم نبودن و خیلی کم همدیگه رو میدیدن ترانه خانم باردار شدن که در اونجا ازدواج بینشون ایجاد نشد و دختر بیچاره رو به حال خود با بچه تو شکمش رها کردن ( چون نهایتش بعد چند ماه بچه که غیر طبیعی هم بود نه بعد چهار سال که طبیعی به نظر میرسه ) . تو خیلی از خونواده ها لااقل در شهر ما هستن خانواده هایی که 2 سال خطبه محرمیت خوندن ولی عقد دائم نکردن یا اونایی که عقد مهظری کردن و عروسی نگرفتن و از هم جدا هستن .

arman23

عضو جدید
بله اینا صیغه کردن

و از لحاظ شرعی هم چون رضایت پدر و مادر رو داشتن لذا زن و شوهر بودن

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام....
من كه گفتم شعار قصد توهين نداشتم...با تك همسري موافقم....
منظورم بلوغ فكري بود...نمي شه همچين چيزهايي رو توي يك نظر سنجي مشخص كرد!!!بر خلاف احتمالي كه داديد من دخترم...در ضمن ترجيح مي دم با پسري كه دوستش خواهم داشت محرم باشم...و به خاطر بالغ شدنم از لحاظ فكري مطمئنم كار نا به جايي نخواهم كرد!درسته كه عرف كار من رو تاييد نخواهد كرد اما پيش خداي خودم كار خلافي مرتكب نشدم.
اين حرف هايي كه ما داريم اين جا مي زنيم كلي آدم كارشناس و زبده روش كار كرده...كافيه خوب به اطرافمون نگاه كنيم تا بببينيم با چه فساد زير زميني رو به رو هستيم...من مي گم اول فرهنگ سازي بايد بشه بعد...تا وقتي كه فرهنگ چيزي نيست اكثر مردم ما فقط استفاده ي نا سالم مي كنند...
در مورد اين سريال هم باز هم مي كم اين دو تا جوان با هم محرم بودند و كار خلافي نكردند...شايد با ديدن اين سريال بعضي از خانواده ها رفتار و واكنش درستي نشون بدند!آزمايشي كه اول از همه ي كارها بايد انجام بشه رو به تعويق نندازند...اگر دختري در دوران نامزديش حامله شد طردش نكنند نكشنش!منطقي رفتار كنند.حلال خدا حلاله!

پس شما دخترين پس خيلي راحت مي تونين از ديد يه دختر به قضيه نيگا كنين!!!

نظرتون محترم ولي نمي دونم چرا دوست دارين قبل از ازدواج با طرف مقابل محرم بشين!!اگه هدف تبادل افكار هست كه همين طوري هم ميشه اين كارو كرد و نيازي به محرميت نيست!!!
قبل از تبادل نظريات طرفين هم فكر نكنم بشه تشخيص داد كه طرف مقابلو دوست داريم يا نه!!با اين حساب دخترا بايد با هر خواستگاري كه براشون مي ياد محرم بشن!!!

تا حالا من هرچي كه ديدم به قول شما استفاده ي نادرست از اين قضيه بوده براي همين ديد مثبتي نسبت به اين مساله ندارم!!

خوب اگه تو اين سريال اين طور فرهنگ سازي بشه كه آزمايش به تعويق انداخته نشه نكته مثبتي تلقي ميشه!!!

ولي متاسفانه تو اين سريال نقاط كور زيادي هست!!
چرا دختر عمو و پسر عمو نبايد به فكر آزمايش ژنتيك باشن!!!
چرا وقتي از بچگي باهم بزرگ شدن بايد 4 سال با صيغه محرميت باهم رابطه داشته باشن و جالب اينكه بجز خونواده هاشون كسي اين مساله رو ندونه!!! مگه دارن گناه مي كنن !! به قول شما حلال خدا حلاله!!!!

شما كه مي گين حلال خدا حلاله مي دونين تو اين شرايط اگه پسر بزنه زير همه مسائل چه بلايي سر دختر مي ياد!!!

تو اين سريال عملا قضيه محرميت و صيغه زير سوال برده مي شه!!!

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله کاملا معلومه که فارسی وان رو شماها خیلی اثر گذاشته که برخی از رسم و رسومات کشورمون رو فراموش کردین .
اگه دقت کامل به این فیلم میکردید این دختر و پسر 4 سال پیش قرار بود با هم ازدواج کنن ولی مشکلاتی رو براشون پیش اوردن یا اومد که تنها اونا خطبه محرمیت رو خوندن و این خطبه فکر نمیکنم در شناسنامه جایی داشته باشه البته بعضی از دوستان میگن صیغه ولی من اینو نشنیدم . مشکل این جاست که خونواده اینا سهل انگاری کردن و همون موقع به آزمایش ژنتیک بی توجه بودن و بعد ادامه ماجرا
اگه شما میخواستی مثالهایی در مورد فارسی وان بیاری لازمه بهتون یاد آوری کنم قبل از این شبکه در سینما در زمان اصلاحات فیلمی بود به نام من ترانه 15 سال دارم که پس از چند ماه که این دختر و پسر خطبه محرمیت بینشون جاری شده بود با اینکه اقوامی هم نبودن و خیلی کم همدیگه رو میدیدن ترانه خانم باردار شدن که در اونجا ازدواج بینشون ایجاد نشد و دختر بیچاره رو به حال خود با بچه تو شکمش رها کردن ( چون نهایتش بعد چند ماه بچه که غیر طبیعی هم بود نه بعد چهار سال که طبیعی به نظر میرسه ) . تو خیلی از خونواده ها لااقل در شهر ما هستن خانواده هایی که 2 سال خطبه محرمیت خوندن ولی عقد دائم نکردن یا اونایی که عقد مهظری کردن و عروسی نگرفتن و از هم جدا هستن .

اتفاقا چون خيلي از رسم و رسومات رو فراموش نكرديم جاي اعتراض داره!!!

تو جامعه ما بچه دار شدن فقط صرف صيغه محرميت هنوز اون طوري كه شما فكر مي كنين جا نيفتاده!!! كه اين سريال هم دقيقا مي خواد به اين نكته اشاره كنه!!! پس اون طوري هم كه فكر مي كني فارسي وان ارزشها رو ازمون نگرفته !!! لطفا رعايت كنين!!

من با زمان اصلاحات و غير اصلاحات كاري ندارم!!! لطفا قضايا رو به هم ربط ندين!!

خوب فيلم ترانه هم مي خواست قضيه محرميت رو زير سوال ببره!!آخرش هم ديديم كه چه بلايي سر دختر اومد!! ولي با اين همه شما بازم داري از اين مسئله حمايت مي كني!!

به نظرم با افزايش زمان از چن ماه به 4 سال مساله طبيعي جلوه نمي كنه!!!اگه پسر بخواد بزنه زيرش مي زنه!!!حالا چن ماه يا چن سال!! اونم وقتي كه احدي از قضيه خبر نداره!!!

بين خطبه محرميت و عقد محضري فرسنگها فاصلست كه خودتون بهتر از من مي دونين و اگه قسمت ديشبو مي ديدين و ترس و نگراني پدر دخترو مي ديدين متوجه مي شدين!!!
اونم پدري كه دامادش برادرزادشه!!!

paeeizan

اخراجی موقت
من با توجه به دانش قبلي كه از دانشگاه ياد گرفتم .... ديشب تلويزيون رو باز كردم ... مثلا برا سرويس دوره اي و اسپري بزنم ... .. اما زدم نمي دونم چي شد ديگه روشن نميشه .... !!! ...دلم خوش بود مهندس كامپيوترم......!!!!!!!
.
.
.
.
سريال خوبيه ... حيف شد 2 شب نمي بينمش ........

arta_616

عضو جدید

شبهاي ماه مبارک رمضان و سريالهاي آن ميتونه حاوي نکات اندرز گونه براي خانواده ها در پايان يکروز روزه داري و در پاي سفرهاي افطار باشه ... اما !!!

داستان مربوط به شب گذشته است ...

خودم بالشخصه اين سريالها را دنبال نميکنم ... اما جمع خانوادگي و مهماني ديشب بود که ...

که در شب گذشته در جريان سريال جراحت و داستان عقد و ازدواج دختر و پسر دو خانواده عموزاده ... با اون تيپهاي کاملا" مذهبي ... دختره با مقنعه و چادر و اون پسره !!!

که براي آزمايش قبل از عقد لازم بودن که حتما" جواب آزمايش را براي عاقد ببرند بنابراين زوج خوشبخت به آزمايشگاه آشنايشان رفتند ...

که بعد از چند سکانس ... ناگهان مسئول آزمايشگاه که از آشنايان خانوادگي بود به خانواده پسره زنگ ميزند و آنها را براي شنيدن جواب آزمايش که مورد خاص بود دعوت ميکند به آزمايشگاه بروند ...

اينجا که بود در جمع خانوادگي آنتن هاي گيرندگي ما هم مثل شما خيلي دقيق شد که نکنه خداي نکرده چه مشکلي آيا اين زوج براي زندگي آينده دارند ...

که با حضور مادر و پدر پسره در اتاق مسئول آزمايشگاه ...

ناگهان ايشان گفتند که دختر خانم حامله هستند :eek::eek::eek:

شک زدگي از آن خانواده در فيلم که هيچ که ناگهان در تمام خانواده ما هم آتيش بپا کرد ...

هر کي يه چيزي گفت ...

صد رحمت به فارسي 1 ...

نميدونم ... قرار شد با فارسي 1 رقابت کنيم ... اينجوريش را نديده بوديم !!!

ادامه اين سريال را امشب دنبال کنيد و دنبال ميکنيم ...

می دونین برای چی ایجور چیزا رو نشونمون می دن؟ مدرنیته شیم و یاد بگیریم تا جهان اولی بشیم

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
می دونین برای چی ایجور چیزا رو نشونمون می دن؟ مدرنیته شیم و یاد بگیریم تا جهان اولی بشیم

منظورتونو از مدرنيته شدن با اين مسائل متوجه نمي شم!!!
تو جامعه اي كه ما زندگي مي كنيم دختره كه از اين مسائل ضربه مي خوره!!! به اين زوديا هم كه فكر مي كنين ديد جامعه نسبت به بعضي مسائل عوض نمي شه!!
فكر مي كنين كشوراي جهان اولي فقط با اين مسائل شدن جهان اولي!!!!!

nilgoon13

عضو جدید
سریال هاشون همه مزخرفه...
من که اصلا تلویزیون نگاه نمی کنم ولی دوستام که باهم نقد برسی می کنن فهمیدم قضیه چیه...!

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلا فیلم خیلی درب و داغون و بی درو پیکریه و اصلا رفتار و کنش و واکتش ها بر روی منطق و حساب شده نیست ضمنا صحبت ها و ترکیب بازیکنان و روند داستان و ... نیز یه جورایی تقلیدی از فیلم دو سه سال پیش رمضون داداشی ها هست همانطور که فیلم شبکه دو یه نوع کپی برداری از اولین و بهترین فیلم ماورایی و مناسبتی رمضون یعنی کمکم کن هست

ashkan_y

عضو جدید
فیلم ماه رمضان ،فقط فیلم 2 سال پیش و یا حد اقل پارسال
سال ، سالی چند سال ، امسال ، پارسال ، پیارسال ، هر سال میگیم دریغ از پارسال .( مرحوم هایده ):gol:

میخان با این فیلما بگن چی ؟:(:(:(
یعنی میخوان بگن اگه کسی رو خواستید و هیچ شرایطی محیا نمیشد بهترین راه واسه رسیدن به همدیگه حاملگی فبل از ازدواجه ؟!!!:mad::mad::mad:
مثل سریال افسانه افسونگر ( فارسی 1 ) :biggrin::biggrin:
یا بدبخت اسکار ( همسایه ها ) :biggrin::biggrin:
کاش شماره سالوادر( سفری دیگر ) رو داشتیم بهش رنگ میردیم میگفتیم اگه می خواد به عشقش برسه همین کارو باید بکنه:D:D

آخرین ویرایش:

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
فیلم ماه رمضان ،فقط فیلم 2 سال پیش و یا حد اقل پارسال
سال ، سالی چند سال ، امسال ، پارسال ، پیارسال ، هر سال میگیم دریغ از پارسال .( مرحوم هایده ):gol:

میخان با این فیلما بگن چی ؟:(:(:(
یعنی میخوان بگن اگه کسی رو خواستید و هیچ شرایطی محیا نمیشد بهترین راه واسه رسیدن به همدیگه حاملگی فبل از ازدواجه ؟!!!:mad::mad::mad:
مثل سریال افسانه افسونگر ( فارسی 1 ) :biggrin::biggrin:
یا بدبخت اسکار ( همسایه ها ) :biggrin::biggrin:
کاش شماره سالوادر( سفری دیگر ) رو داشتیم بهش رنگ میردیم میگفتیم اگه می خواد به عشقش برسه همین کارو باید بکنه:D:D

:biggrin::biggrin::biggrin:
خدا هايده رو بيامرزه:gol::gol::gol:

ashkan_y

عضو جدید
من که خودم به شخصه امسال حتی 1 قسمت از سریال های ماه رمضونو نگاه نکردم .
اصلا موضوع های جذابی ندارن . میخوان جووووونا رو درس کنن ولی نمیدونن که گند میزنن تو جامعه واسه نوجووونا . این روزا واسه بچه ها باید این فیلما رو بسازن نه واسه جووووونا آخه اطلاعات بچه ها خیلی خیلی باتر از ماست .میگن بچه ها تو مدرسه ، تو کوچه و خیابون یا .... از کجا این چیزا رو یاد می گیرن ؟ خوب همینه دیگه ! تلویزیون از این واضح تر نشون بده ، اون از فیلم فاصله ها که قسمت آخرش اونجوری شد اینم از حاملگی قبل از عقد . خدا رحم بچه های ما بکنه ؟ فکر کنم 10 سالشون که بشه بگن ما می خوایم ازدواج کنیم .

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که خودم به شخصه امسال حتی 1 قسمت از سریال های ماه رمضونو نگاه نکردم .
اصلا موضوع های جذابی ندارن . میخوان جووووونا رو درس کنن ولی نمیدونن که گند میزنن تو جامعه واسه نوجووونا . این روزا واسه بچه ها باید این فیلما رو بسازن نه واسه جووووونا آخه اطلاعات بچه ها خیلی خیلی باتر از ماست .میگن بچه ها تو مدرسه ، تو کوچه و خیابون یا .... از کجا این چیزا رو یاد می گیرن ؟ خوب همینه دیگه ! تلویزیون از این واضح تر نشون بده ، اون از فیلم فاصله ها که قسمت آخرش اونجوری شد اینم از حاملگی قبل از عقد . خدا رحم بچه های ما بکنه ؟ فکر کنم 10 سالشون که بشه بگن ما می خوایم ازدواج کنیم .

بچه هاي اين زمونه قابل قياس با ماها نيستن!!!
از يه بچه 2 ساله بپرسي كاملا مي تونه همه چي رو برات تشريح كنه!!!:biggrin::biggrin:

ashkan_y

عضو جدید
بچه هاي اين زمونه قابل قياس با ماها نيستن!!!
از يه بچه 2 ساله بپرسي كاملا مي تونه همه چي رو برات تشريح كنه!!!:biggrin::biggrin:
واقعا باید قبل از ازدواج ، برامون کلاس بذارن تا از اطلاعاتشون استفاده کنیم:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:
ولی واقعا جای تاسف داره :cry::cry::cry::cry:
وقتی بزرگ شدن معلوم نیست چی میشن :eek::eek::eek::eek:
خدا رحم کنه ;):gol:

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
واقعا باید قبل از ازدواج ، برامون کلاس بذارن تا از اطلاعاتشون استفاده کنیم:biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:
ولی واقعا جای تاسف داره :cry::cry::cry::cry:
وقتی بزرگ شدن معلوم نیست چی میشن :eek::eek::eek::eek:
خدا رحم کنه ;):gol:

:biggrin::biggrin:
آره كلاس تقويتي كه نيازه:biggrin:
ولي فكر نكنم افتخار بدن!!!:cry:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا چون خيلي از رسم و رسومات رو فراموش نكرديم جاي اعتراض داره!!!

تو جامعه ما بچه دار شدن فقط صرف صيغه محرميت هنوز اون طوري كه شما فكر مي كنين جا نيفتاده!!! كه اين سريال هم دقيقا مي خواد به اين نكته اشاره كنه!!! پس اون طوري هم كه فكر مي كني فارسي وان ارزشها رو ازمون نگرفته !!! لطفا رعايت كنين!!

من با زمان اصلاحات و غير اصلاحات كاري ندارم!!! لطفا قضايا رو به هم ربط ندين!!

خوب فيلم ترانه هم مي خواست قضيه محرميت رو زير سوال ببره!!آخرش هم ديديم كه چه بلايي سر دختر اومد!! ولي با اين همه شما بازم داري از اين مسئله حمايت مي كني!!

به نظرم با افزايش زمان از چن ماه به 4 سال مساله طبيعي جلوه نمي كنه!!!اگه پسر بخواد بزنه زيرش مي زنه!!!حالا چن ماه يا چن سال!! اونم وقتي كه احدي از قضيه خبر نداره!!!

بين خطبه محرميت و عقد محضري فرسنگها فاصلست كه خودتون بهتر از من مي دونين و اگه قسمت ديشبو مي ديدين و ترس و نگراني پدر دخترو مي ديدين متوجه مي شدين!!!
اونم پدري كه دامادش برادرزادشه!!!
بله و اتفاقا منم چون جا نیوفتاده بر عکس چیزی که شما فکر میکنید بهش اعتقاد ندارم .
حرفی که من زدم در مقابله با حرف شما و البته عنوان تایپیکتون بود به نظرم میخواستید اینگونه القا کنید که تلویزیون داره از فارسی وان تقلید میکنه نظر بعضی دوستان و البته تشکری که شما بهشون دادین اینو نشون میده و من تنها با آوردن یک مثال از هزاران مثال قبل از شبکه فارسی وان حرف شما رو نقض کردم . ببینید ما که نمیتونیم حقایق رو چه خوب و چه بد انکار کنیم که میتونیم . از قدیم و عیان گفتن عقد دختر عمو و پسر عمو در آسمانها بسته شده هنوز خیلیا بر این باورن و این فیلم اتفاقا اینو داره به نظر من خیلی قشنگ نقد میکنه حتی اگه واقعا اون دو پسر و دختر همدیگه رو خیلی دوس داشته باشن ولی باید خیلی مسائل رو در نظر بگیرن مهمترینش همین مسئله ژنتیکیست و چیزای دیگه اما به شما با اطمینان میگم که اکثر فیلمهای فارسی وان اینو اصلا اشکال نمیدونن و حتی به تبلیغ زنا و خیلی چیزای زشت دیگه دارن میپردازن نقدش نمیکنن بلکه تشویقم میکنن . معذرت میخوام این چنین میگم یا شما فارسی وان نمیبینید یا فقط دارید به ظواهر داستان چه میدونم لباس خانما و ای چیزا نگاه میکنید چون واقعا حقیقتیست اکثریت فیلمهای این شبکه به خصوص برای کودکان خیلی خطرناکن و حتی میتونن فرهنگ غنی کشوری رو به نابودی بکشونن .
اما در مورد افزایش زمان چرا خیلی فرق داره من تاحالا ندیدم بعد از چند ماه کسی بچه دار شه ولی بعد از چند سال فکر نمیکنم کسی بتونه انکار کنه . نکته دیگه پسر عمو و دختر عمو خیلی فرق داره تا دو فرد غریبه . شاید شما دوباره علیه من تند بشید ولی در اقوام دور خودمم سراغ دارم دختر عمو و پسر عمویی که یک ماه بعد عروسیشون بچه دار شدن و 2 سال قبل از عروسیشون خطبه محرمیت بینشون تلاوت شده بود. ببینید بحث سر دو خانواده ایست که از پوست و خون هم هستن فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد البته این مسئله خیلی مهمه که حتما آزمایشهای مربوطه رو بعد خوندن خطبه انجام بدن نه چند سال بعدش مثل این فیلم و این خطرناکه .
خب این نظر من بود و طبیعتا عاری از عیب نیس ولی بازم بهتون گوشزد میکنم حرفهایی که در اکثر فیلمهای فارسی وان بین دختر و پسر رد و بدل میشه رو با دقت گوش کنین اونوقت متوجه میشین که اینا هدفشون نقد نیست بلکه تبلیغه و البته نابودی فرهنگهایی که به دین متکی هستن . مثل فرهنگ سراپا پر افتخار کشورمون .:(

ashkan_y

عضو جدید
بله و اتفاقا منم چون جا نیوفتاده بر عکس چیزی که شما فکر میکنید بهش اعتقاد ندارم .
حرفی که من زدم در مقابله با حرف شما و البته عنوان تایپیکتون بود به نظرم میخواستید اینگونه القا کنید که تلویزیون داره از فارسی وان تقلید میکنه نظر بعضی دوستان و البته تشکری که شما بهشون دادین اینو نشون میده و من تنها با آوردن یک مثال از هزاران مثال قبل از شبکه فارسی وان حرف شما رو نقض کردم . ببینید ما که نمیتونیم حقایق رو چه خوب و چه بد انکار کنیم که میتونیم . از قدیم و عیان گفتن عقد دختر عمو و پسر عمو در آسمانها بسته شده هنوز خیلیا بر این باورن و این فیلم اتفاقا اینو داره به نظر من خیلی قشنگ نقد میکنه حتی اگه واقعا اون دو پسر و دختر همدیگه رو خیلی دوس داشته باشن ولی باید خیلی مسائل رو در نظر بگیرن مهمترینش همین مسئله ژنتیکیست و چیزای دیگه اما به شما با اطمینان میگم که اکثر فیلمهای فارسی وان اینو اصلا اشکال نمیدونن و حتی به تبلیغ زنا و خیلی چیزای زشت دیگه دارن میپردازن نقدش نمیکنن بلکه تشویقم میکنن . معذرت میخوام این چنین میگم یا شما فارسی وان نمیبینید یا فقط دارید به ظواهر داستان چه میدونم لباس خانما و ای چیزا نگاه میکنید چون واقعا حقیقتیست اکثریت فیلمهای این شبکه به خصوص برای کودکان خیلی خطرناکن و حتی میتونن فرهنگ غنی کشوری رو به نابودی بکشونن .
اما در مورد افزایش زمان چرا خیلی فرق داره من تاحالا ندیدم بعد از چند ماه کسی بچه دار شه ولی بعد از چند سال فکر نمیکنم کسی بتونه انکار کنه . نکته دیگه پسر عمو و دختر عمو خیلی فرق داره تا دو فرد غریبه . شاید شما دوباره علیه من تند بشید ولی در اقوام دور خودمم سراغ دارم دختر عمو و پسر عمویی که یک ماه بعد عروسیشون بچه دار شدن و 2 سال قبل از عروسیشون خطبه محرمیت بینشون تلاوت شده بود. ببینید بحث سر دو خانواده ایست که از پوست و خون هم هستن فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد البته این مسئله خیلی مهمه که حتما آزمایشهای مربوطه رو بعد خوندن خطبه انجام بدن نه چند سال بعدش مثل این فیلم و این خطرناکه .
خب این نظر من بود و طبیعتا عاری از عیب نیس ولی بازم بهتون گوشزد میکنم حرفهایی که در اکثر فیلمهای فارسی وان بین دختر و پسر رد و بدل میشه رو با دقت گوش کنین اونوقت متوجه میشین که اینا هدفشون نقد نیست بلکه تبلیغه و البته نابودی فرهنگهایی که به دین متکی هستن . مثل فرهنگ سراپا پر افتخار کشورمون .:(
بابا ایول نقد

فعلا ما کاری با فارسی 1 نداریم . چون کسایی که فیلم ماه رمضون رو نگا می کنن ماهواره ندارن .
من خودم به کل اهل تلویزیون نیستم ولی ماجرای این فیلمه رو که شنیدم واسم جالب بود که به این تاپیک بیام به هر حال شما که به این دقیقی دارید این فیلمو نقد میکنید آیا یه نوجون که داره این فیلمو نگا میکنه این چیزا رو درک میکنه ؟ یا فقط میبینه که این دو تا قبل از عقدشون زنا کردن ؟
در فارسی 1 هم حق با شماست این فیلما فقط واسه متاهلا به درد می خوره یا اونایی که در شرف ازدواجن نه مجردا چه برسه به بچه ها . نگا کردن به این سریال ها دیگه به فرهنگ خونواده ها بستگی داره .

masoumeh_f

عضو جدید
کاربر ممتاز
اين نظر شماست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
شما اصلا متوجه منظور من نشديد.وقتي شرع كار اون ها رو تاييد مي كنه چرا يه عرف حاشيه دار بسازيم؟خدا نگفته صيغه كن ولي بچه دار نشو...گفته صيغه كني محرم مي شي.پس صيغه كنيد كه بهم حلال باشيد...خواهشا شما حلال خدا رو حرام نكنيد!
در ضمن وقتي بچه دار شدن در دوران حاملگي بي عقلي مي شه كه از روي عمد باشه.بي عقلي اون ها در بچه دار شدن نبود...در 4سال نامزدي بود.

کلا کار درستی کردن ، انشاالله میبینیم عاقبت از این حلال خدا کی ضرر میکنه .
اگه همه ی کارای حلال باید انجام شه و به خودمون حروم نکنیم ، از فردا باید به شوهرامونم بگیم برید تا 4 تاتونو بگیرید حلال خدا حروم نشه :razz:

masoumeh_f

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام....
من كه گفتم شعار قصد توهين نداشتم...با تك همسري موافقم....
منظورم بلوغ فكري بود...نمي شه همچين چيزهايي رو توي يك نظر سنجي مشخص كرد!!!بر خلاف احتمالي كه داديد من دخترم...در ضمن ترجيح مي دم با پسري كه دوستش خواهم داشت محرم باشم...و به خاطر بالغ شدنم از لحاظ فكري مطمئنم كار نا به جايي نخواهم كرد!درسته كه عرف كار من رو تاييد نخواهد كرد اما پيش خداي خودم كار خلافي مرتكب نشدم.
اين حرف هايي كه ما داريم اين جا مي زنيم كلي آدم كارشناس و زبده روش كار كرده...كافيه خوب به اطرافمون نگاه كنيم تا بببينيم با چه فساد زير زميني رو به رو هستيم...من مي گم اول فرهنگ سازي بايد بشه بعد...تا وقتي كه فرهنگ چيزي نيست اكثر مردم ما فقط استفاده ي نا سالم مي كنند...
در مورد اين سريال هم باز هم مي كم اين دو تا جوان با هم محرم بودند و كار خلافي نكردند...شايد با ديدن اين سريال بعضي از خانواده ها رفتار و واكنش درستي نشون بدند!آزمايشي كه اول از همه ي كارها بايد انجام بشه رو به تعويق نندازند...اگر دختري در دوران نامزديش حامله شد طردش نكنند نكشنش!منطقي رفتار كنند.حلال خدا حلاله!

عزیزم شما به خودتون مطمین هستین ، با توجه به حرفی که میزنین که حلال خداس ، شاید اقا پسر دلشون خواس این حلال خدا( رابطه جنسی با محرمش ) رو تست کنن و بازم با توجه به جمله ی خودتون شما نباید نه بگین ، چون حلال خدا حروم میشه . پس با این دید دخترا و پسرا در دوره ی اشنایی صیغه با جسم شریکشونم اشنا میشن و گاهی این اشنایی زوز زورکی به ازدواج میکشه .
پس هی نگین حلال خدا رو حروم نکنید. چون هر چیزی که جایزه دلیلی نداره ما بریم تا ته استفاده از اون . مثل قضیه 4 تا زن گرفتن مرد . من این حلال رو من هیچ وقت نمیزارم انجام شه . پس باعث دین ستیزی میشم !!! اصلا اشکالی نداره . دینی که انقدر سطحی دیده بشه دوری ازش بهتره .

raghsebad

عضو جدید
من که اصن نگاه نکردم ولی با این اوصاف حتما میرم امشب می بینم
چه ساعتی پخش میشه؟ :دی
حتما امشب میان میگن بچمونو خدا بهمون داده :دی :))))))))

ashkan_y

عضو جدید
من که اصن نگاه نکردم ولی با این اوصاف حتما میرم امشب می بینم
چه ساعتی پخش میشه؟ :دی
حتما امشب میان میگن بچمونو خدا بهمون داده :دی :))))))))
من که تا حالا ندیدم ، نمی خوامم ببینم .

فک کنم امروز نذاره ( جمعس )

فقط 1 دقیقه تلوزیونو روشن کردم داشت میگفت به خاطر مسائل ژنتیکی بچشون به 6 ماه نرسیده میافته .

Hakhamansh

عضو جدید
اول اینکه مشکلی نداره بار دار شدن دختره چون هم نامزد بودند هم صیغه محرمیت خوندند

دوم اینکه این دولت ومملکتی که دم از اسلام و هزار تا چیزه دیگه میزنن و میان رو همه شبکه ها پارازیت میندازند ازش بعید بود این کارا رو بکنه ولی به نظر من واسه اینکه مردم دیگه سراغ شبکه های بیگانه به قول خودشون نرن این کارا رو توجیه میکنند

در کل صدا سیمای ایران بدرد نمیخوره و فاجعه ست

بالا