حاملگي قبل از خواندن خطبه عقد !!! در سريال جراحت (فارسي 1 ايراني)

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
حقیقت امر بله ولی در شرایط امروز نه و به نظرم این خطبه برای این جور افراد تلفات خیلی ناچیزی ممکنه داشته باشه که اونم به نظرم خیلی بعیده . در شرایط خاص بله وگرنه اگه هیچ مشکلی نباشه صددرصد عقد رسمی . چرا همچین فکری میکنید ؟ پسر هم اگه جلوی مردم با این خانم ظاهر بشه تو محلش کلی حرف و حدیثه ولی در کل در مورد دختر بیشتره منم به همین خاطر فقط در مورد ازدواج فامیلی قبول دارم . متوجه نشدم چی گفتین ولی من میگم پاره ای از مشکلات و اینکه هر دو نمیخوان همدیگرو از دس بدن دس به این کار میزنن و رضایت طرفین شرطه . حق با شماست گفتم که اینم حق با شماست . من فعلا به این جمله اعتقاد دارم و امیدوارم داشته باشم . در مورد زمان پیامبر خب راس میگه ولی توجه کنید که علم الآن کجاست و اون موقع کجا بوده خب بچشون ناقص به دنیا میومده و تقریبا میشه گفت دستشون به جایی بند نبوده ولی حالا باید از امکانات پزشکی استفاده کرد . نباید ؟!
چی بگم ولی معلومه خانما هم خیلی ناخرسند نمیشن :eek: در برابر این آخریم سکوت میکنم
( در ضمن اگه خواستین به این تایپیک بیاین و به دختر شاه پریون رای بدینhttp://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?p=2361102&posted=1#post2361102

خوشحالم كه قبول مي كنين براي شرايط امروزي مناسب نمي دونين!! خوب تو شرايط خاص هم كه مي فرماييد بايد هركسي خودش سبك سنگين كنه ببينه چه عواقبي ممكنه داشته باشه!!! در كل كار پرخطري هست كه بايد تمام جوانب اون سنجيده بشه!!

ولي من به شخصه به اين اعتقاد رسيدم كه هيچ كاري رو بدون سند و مدرك نكنم!!! 4 سال مي ريم دانشگاه و زحمت مي كشيم اگه آخرسر مدرك نگيريم اگه 1000 نفرو هم به عنوان شاهد ببريم احدي قبول نمي كنه چه برسه به مقوله ازدواج كه به حيثيت و شرف و آبروي آدم ربط پيدا مي كنه!!

در مورد ازمايش زمان پيامبر اون مثالو آوردم كه تو قرن 21 هنوز پيدا مي شن كسايي كه مي گن چون پيامبر خيلي از كارها رو نمي كرد ما هم نبايد بكنيم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! تو همين تاپيكه!!!
واقعا جاي تاسفه كه بعضي افراد تحصيل كرده اين حرفا رو مي زنن!!!

نمي دونم از كجا باز به اين نتيجه مهم رسيدين كه خانوما هم ناخرسند نمي شن!!! نكنه از شكلكهاي خنده اي كه من اونجا گذاشتم!!! ياد بگيريم زود قضاوت نكنيم!!

در برابر آخري هم كه سكوت كردين حتما قبولش دارين چون سكوت علامت رضاست!!:biggrin:

به هر حال بحث خوبي بود
مرسي

باشه به ايشون هم راي مي دم

آخرین ویرایش:

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام‌علیکم
صد در صد این‌طور ازدواج بدی‌های خیلی زیادی داره
اول اینکه نه محضری ثبت شده و نه کسی خبر دارد.
دوم اینکه برای دختر خیلی آسیب داره.
خب اگر این ازدواج منجر به جدایی شود دختر هست که در جوان‌ترین سن خودش بیوه شده است.
در حالی که حتی اسم فردی رو شناسنامه‌اش نیست
و از همه مهم‌تر دچار افسردگی شدید می‌شود.

اما صرفا بحث صیغه کردن و این نوع ازدواج هیچ مشکلی ندارد
چون صیغه ای متعه در اسلام توصیه شده است. برای محرم شدن دو نفر که همدیگر رو می‌خوان شرط صیغه واجب هست.
مثلا ایت‌الله بهجت(قدس) صحبت قبل از ازدواج دو نفر رو هم حروم می‌دونستن و می‌گفتن باید محرم باشن.
خوب اونجا صیغه کاربر دارد.

صیغه و بحث صیغه بحث مفصلی است که باید در موردش از همه جوانب صحبت بشه.
اما اینکه این نوع ازدواج (ازدواجی که در فیلم نشان داده شده)
خوب هست یا نه از نظر من نه خیر.

چون این ازدواج ضربه‌ی شدیدی به دو طرف می‌زند.
خصوصا به دختر چون حتی عقد محضری هم ثبت نشده است و دختر در بین جامعه مطرود است

سلام
مرسي از نكته نظراتتون به نكات خوبي اشاره كردين

من چون زياد آدم مذهبي نيستم در مورد اون حكم آيت الله بهجت نظري نمي دم!! به هر حال ايشون فكر كنم مرجع هستن و صاحبنظر
ولي من قبول ندارم

اون قسمتو كه فرمودين 2 نفر كه همديگه رو مي خوان صيغه واجبه رو كاش بيشتر توضيح مي دادين!!

آخرین ویرایش:

كربلايي حسام

اخراجی موقت
سلام
مرسي از نكته نظراتتون به نكات خوبي اشاره كردين

من چون زياد آدم مذهبي نيستم در مورد اون حكم آيت الله بهجت نظري نمي دم!! به هر حال ايشون فكر كنم مرجع هستن و صاحبنظر
ولي من قبول ندارم

اون قسمتو كه فرمودين 2 نفر كه همديگه رو مي خوان صيغه واجبه رو كاش بيشتر توضيح مي دادين!!

سلام
نگفتم صیـغه واجب میشه
ببنید وقتی دو نفر میخوان ازدواح کنن باید باهم صحبت کنند
بیشتر علـما می‌گویند موقع خواستـگاری یعنی فقط روز خواسـتگاری زن و مرد میتونن نا مـحرم باشند و باهم صحبت کنند
اون هم نه به مدت زیادی. یه مدت که صحبت‌های مهم رو انجام بدن.
مثلا 2-3ساعت

اما اینکه بعضی‌ها می‌گویند ما با هم نامزد هستیم، نامزدی محرمیت نمی‌آورد
نامحرم هستند و روابطشون حرام هست
بنابراین باید صیـغه کنند. شرط شیـعه و حکم دـینی‌ش این هست.

صیـغه بیشتر برای اینطور موارد هست که از گنـاه دوری بشه.

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
نگفتم صیـغه واجب میشه
ببنید وقتی دو نفر میخوان ازدواح کنن باید باهم صحبت کنند
بیشتر علـما می‌گویند موقع خواستـگاری یعنی فقط روز خواسـتگاری زن و مرد میتونن نا مـحرم باشند و باهم صحبت کنند
اون هم نه به مدت زیادی. یه مدت که صحبت‌های مهم رو انجام بدن.
مثلا 2-3ساعت

اما اینکه بعضی‌ها می‌گویند ما با هم نامزد هستیم، نامزدی محرمیت نمی‌آورد
نامحرم هستند و روابطشون حرام هست
بنابراین باید صیـغه کنند. شرط شیـعه و حکم دـینی‌ش این هست.

صیـغه بیشتر برای اینطور موارد هست که از گنـاه دوری بشه.

سلام
وقتي روابط فقط در حدود تبادل افكار و شناخت روحيات هست ديگه نيازي به صيغه نيست!!

hugh jackman2

عضو جدید
یه عکس از امیر حافظ میذارم جو بحثی مون تصویری تر بشه ;)

mitra_10

عضو جدید
شبهاي ماه مبارک رمضان و سريالهاي آن ميتونه حاوي نکات اندرز گونه براي خانواده ها در پايان يکروز روزه داري و در پاي سفرهاي افطار باشه ... اما !!!

داستان مربوط به شب گذشته است ...

خودم بالشخصه اين سريالها را دنبال نميکنم ... اما جمع خانوادگي و مهماني ديشب بود که ...

که در شب گذشته در جريان سريال جراحت و داستان عقد و ازدواج دختر و پسر دو خانواده عموزاده ... با اون تيپهاي کاملا" مذهبي ... دختره با مقنعه و چادر و اون پسره !!!

که براي آزمايش قبل از عقد لازم بودن که حتما" جواب آزمايش را براي عاقد ببرند بنابراين زوج خوشبخت به آزمايشگاه آشنايشان رفتند ...

که بعد از چند سکانس ... ناگهان مسئول آزمايشگاه که از آشنايان خانوادگي بود به خانواده پسره زنگ ميزند و آنها را براي شنيدن جواب آزمايش که مورد خاص بود دعوت ميکند به آزمايشگاه بروند ...

اينجا که بود در جمع خانوادگي آنتن هاي گيرندگي ما هم مثل شما خيلي دقيق شد که نکنه خداي نکرده چه مشکلي آيا اين زوج براي زندگي آينده دارند ...

که با حضور مادر و پدر پسره در اتاق مسئول آزمايشگاه ...

ناگهان ايشان گفتند که دختر خانم حامله هستند :eek::eek::eek:

شک زدگي از آن خانواده در فيلم که هيچ که ناگهان در تمام خانواده ما هم آتيش بپا کرد ...

هر کي يه چيزي گفت ...

صد رحمت به فارسي 1 ...

نميدونم ... قرار شد با فارسي 1 رقابت کنيم ... اينجوريش را نديده بوديم !!!

ادامه اين سريال را امشب دنبال کنيد و دنبال ميکنيم ...
چرا انقدر همه چیز را بزرگ میکنید بالاخره خوب یابد اینا حقیقتایه زندگیه میخواید قبول کنید میخواید نکنید:smile:

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا انقدر همه چیز را بزرگ میکنید بالاخره خوب یابد اینا حقیقتایه زندگیه میخواید قبول کنید میخواید نکنید:smile:

كسي سعي نكرده اغراق كنه!!! ما هم داريم به قول شما در موردحقايق صحبت مي كنيم!!!

تو اين صفحات هم بحث هاي خوبي شده!!! پس زود قضاوت نكنين!!

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا اسم این فیلم رو دیوانگان میذاشتن بهتر بود همه شون درب و داغون دیونه هستند و هیچکدوم از کارهاشون رو منطق و اصول نیست

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
فارغ از این مسئله که به نظر من مشکلی نداره البته

به نظر من سریال خیلی قشنگیه
واقعا دارم لذت می برم
چند سالی بود همچین کیفیتی ندیده بودم

علی الخصوص بازی امین تارخ ، آتنه فقیه نصیری و علی عمرانی (اسماعیل) عالیه

shahruzs

عضو جدید
کاربر ممتاز
:biggrin::biggrin::biggrin:
تازه پدر پسره وضعش ازهمه بدتره!!!:confused:
بابا اون مادر پسره از همه بدتر هیچکدوم از حرفا و کاراش منطقی و با واقعیت منطبق نیست
تازه من فکر میکنم اخرش گند کار درمیاد که ژنتیکی و ... همش دروغ بود و دختر پسر سالم از کار درمیان و چند تا بچه کاکل به سر گوگولی مگوری میارن اما سر اینکه توطئه رو مادر پسره کرده یا اون دختره ازمایشگاهی هنوز بین علما اختلاف هست و باید منتظر بود و دید که اخر کار چطور معلوم میشه

Mr.Hyde

عضو جدید
بابا ول كنيد مبحث اين تاپيكو خوبه يه سريال اينجوري ساخته شده ها اينجوري داريد موضع ميگيريد
عجب

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا اون مادر پسره از همه بدتر هیچکدوم از حرفا و کاراش منطقی و با واقعیت منطبق نیست
تازه من فکر میکنم اخرش گند کار درمیاد که ژنتیکی و ... همش دروغ بود و دختر پسر سالم از کار درمیان و چند تا بچه کاکل به سر گوگولی مگوری میارن اما سر اینکه توطئه رو مادر پسره کرده یا اون دختره ازمایشگاهی هنوز بین علما اختلاف هست و باید منتظر بود و دید که اخر کار چطور معلوم میشه

:biggrin::biggrin:
بعيد نيست!!!

Pari-2719

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالبه که بدانید آزمایش خون مربوط به ازدواج فقط تست مربوط به اعتیاد هستش و تست حاملگی هم فرق داره درضمن آزمایش خون ژنتیک یکسری آزمایش تخصصی توی آزمایشگاه های مخصوص است من که کلی خندم گرفت بنظر خیلی ابتدایی ساخته شده و نویسنده اصلا فکر هم نکرده :biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:

Pari-2719

عضو جدید
کاربر ممتاز

خوب اون مادر پسره است مهم اینه که پسرش توانسته بدون هیچ تعهدی با دختری باشه .... به نظر من که خیلی پسره را خوب نشان دادن ... چون اتفاق افتاده این مسئله ولی پسره بدش گفته که تفاهم با دختره نداره ...

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالبه که بدانید آزمایش خون مربوط به ازدواج فقط تست مربوط به اعتیاد هستش و تست حاملگی هم فرق داره درضمن آزمایش خون ژنتیک یکسری آزمایش تخصصی توی آزمایشگاه های مخصوص است من که کلی خندم گرفت بنظر خیلی ابتدایی ساخته شده و نویسنده اصلا فکر هم نکرده :biggrin::biggrin::biggrin::biggrin::biggrin:

آره فكر كنم جواب آزمايش هم چن وقتي طول بكشه كه بياد ولي اينا صبح آزمايش دادن عصر جوابش مشخص شد!!!:biggrin::biggrin:

Ariyaee_0098

کاربر فعال
موضوع این سریال و اتفاقایی که توش میوفته بیشتر شبیه فیلمایه ایرانی قدیمیه
جداً رو فارسی1 رو کم کردن بعد دم از حفظ بنیان و حریم خانواده میزنن:mad:
ولی خداییش دیالوگای بیستی داره;)

چون نمیخان کم بیارن و به اصطلاح برنامشون جذاب شه دست به هرکاری میزنن
کم مونده سریال در جستو جوی پدر رو دوبله کنن و بعدش پخش

به نظر من اگه این موضوع یعنی حاملگی قبل از عقد بده،خوب باید بدی نشون داده بشه تا خوبی ارزش مند شه.ضمنا هنوز تو یه سری از جاهای ایران این موضوع رسمه که عروس با یه بچه سر سفره ی عقد میشینه.:surprised:

shani.

عضو جدید
فارغ از این مسئله که به نظر من مشکلی نداره البته

به نظر من سریال خیلی قشنگیه
واقعا دارم لذت می برم
چند سالی بود همچین کیفیتی ندیده بودم

علی الخصوص بازی امین تارخ ، آتنه فقیه نصیری و علی عمرانی (اسماعیل) عالیه

سریال کاملا بی محتوایی هیچ موضوع خاصی نداره
کاملا بی فکری خانواده هاشون رو نشون میده

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من اگه این موضوع یعنی حاملگی قبل از عقد بده،خوب باید بدی نشون داده بشه تا خوبی ارزش مند شه.ضمنا هنوز تو یه سری از جاهای ایران این موضوع رسمه که عروس با یه بچه سر سفره ی عقد میشینه.:surprised:

ميشه بيشتر توضيح بدي!!!:eek::eek:

ميشه بيشتر توضيح بدي!!!:eek::eek:
این که می گم یه جاهای ایران، منظورم یه سری روستاهاست.خوب هر کس یه رسمی داره.اونا هم رسمشون اینجوریه که با بدنیا اومدن بچه،پدرشوهر ومادر شوهر عروس مطمئن میشن که عروسشون مشکلی نداره و این ازدواج می تونه انجام شه.:surprised:

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
این که می گم یه جاهای ایران، منظورم یه سری روستاهاست.خوب هر کس یه رسمی داره.اونا هم رسمشون اینجوریه که با بدنیا اومدن بچه،پدرشوهر ومادر شوهر عروس مطمئن میشن که عروسشون مشکلی نداره و این ازدواج می تونه انجام شه.:surprised:

خوب اگه دختره حامله نشه تكليف چيه!!!:eek:

shotgun

عضو جدید

شبهاي ماه مبارک رمضان و سريالهاي آن ميتونه حاوي نکات اندرز گونه براي خانواده ها در پايان يکروز روزه داري و در پاي سفرهاي افطار باشه ... اما !!!

داستان مربوط به شب گذشته است ...

خودم بالشخصه اين سريالها را دنبال نميکنم ... اما جمع خانوادگي و مهماني ديشب بود که ...

که در شب گذشته در جريان سريال جراحت و داستان عقد و ازدواج دختر و پسر دو خانواده عموزاده ... با اون تيپهاي کاملا" مذهبي ... دختره با مقنعه و چادر و اون پسره !!!

که براي آزمايش قبل از عقد لازم بودن که حتما" جواب آزمايش را براي عاقد ببرند بنابراين زوج خوشبخت به آزمايشگاه آشنايشان رفتند ...

که بعد از چند سکانس ... ناگهان مسئول آزمايشگاه که از آشنايان خانوادگي بود به خانواده پسره زنگ ميزند و آنها را براي شنيدن جواب آزمايش که مورد خاص بود دعوت ميکند به آزمايشگاه بروند ...

اينجا که بود در جمع خانوادگي آنتن هاي گيرندگي ما هم مثل شما خيلي دقيق شد که نکنه خداي نکرده چه مشکلي آيا اين زوج براي زندگي آينده دارند ...

که با حضور مادر و پدر پسره در اتاق مسئول آزمايشگاه ...

ناگهان ايشان گفتند که دختر خانم حامله هستند :eek::eek::eek:

شک زدگي از آن خانواده در فيلم که هيچ که ناگهان در تمام خانواده ما هم آتيش بپا کرد ...

هر کي يه چيزي گفت ...

صد رحمت به فارسي 1 ...

نميدونم ... قرار شد با فارسي 1 رقابت کنيم ... اينجوريش را نديده بوديم !!!

ادامه اين سريال را امشب دنبال کنيد و دنبال ميکنيم ...

شما داري اشتباه ميكني عزيزم. تو قسمتاي قبل پدره دختره گفت كه خطبه رو خودمون جاري كرديم.

saba888

عضو جدید
کاربر ممتاز
با لگد میندازنش بیرون و میگن این خرابه نه ببخشید اجاق کوره و میرن یه ماشین جوجه کشی دیگه میخرن :)
خوب از كجا معلوم اجاق پسر خودشون كور نيست!!!:confused::confused:

شما داري اشتباه ميكني عزيزم. تو قسمتاي قبل پدره دختره گفت كه خطبه رو خودمون جاري كرديم.

آره بابا منم دیدم

عزيزان اين همه صفحه داشتيم روي همين خطبه بحث مي كرديم;)

shotgun

عضو جدید
خوب از كجا معلوم اجاق پسر خودشون كور نيست!!!:confused::confused:

عزيزان اين همه صفحه داشتيم روي همين خطبه بحث مي كرديم;)

به نظرت من بايد بشينم 27 صفحه اسپم بخونم تا يه پست نظر بدم؟؟ ولمون كن صبا

آخرین ویرایش:
بالا