تمرین گروهی اسکیس 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

behzadkhanha

عضو جدید
کاربر ممتاز
توجه کردید که عنوان تایپیک با گفتگوهای شما فرق می کنه
توجه کردید
یکی رو منبره که روحانیه که خدا به ملت صبر بده یکی گریه می کنه یکی نیاز داره یکی دیگه هم التماس دعا داره اینجا هیشکی اهل عمل نیست عین این روزا البت عین تمام روزا

درست میگی ... ببخشید ... من اومدم پایین:smile:

soh-rab

عضو جدید
درست میگی ... ببخشید ... من اومدم پایین:smile:

منظورم که تو نبودی یه بحث کلی بود اتفاقا همیشه گفته هات ثمربخش
اگه دقت کرده بودی اول خط سوم ایهام داشت و بعدش به پست های قبل می پرداخت
مثلن پست های قبل خودت رو نگاه کن

چرا یه دوتا از تمرینات رو نمی ذاری ؟؟؟

دوستان کسی تصویر با کیفیت این اسکیس رو داره؟ یا کسی می تونه فضاهای پلان رو تشریح کنه

269.jpg

کلن موندم دانشجویان دهه ی هفتاد و اوایل هشتاد عجب دانشجویانی بودن!!!

miss mim

عضو جدید
بچه ها یکم تمرکز کنید روی کارم نظر بدید.رک و راست. ی نمره هم بذارید پاش. مرسییی

پیوست ها

• DSC02175.jpg
    DSC02175.jpg
    52.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • DSC02176.jpg
    DSC02176.jpg
    36 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
منظورم که تو نبودی یه بحث کلی بود اتفاقا همیشه گفته هات ثمربخش
اگه دقت کرده بودی اول خط سوم ایهام داشت و بعدش به پست های قبل می پرداخت
مثلن پست های قبل خودت رو نگاه کن

چرا یه دوتا از تمرینات رو نمی ذاری ؟؟؟

دوستان کسی تصویر با کیفیت این اسکیس رو داره؟ یا کسی می تونه فضاهای پلان رو تشریح کنه

مشاهده پیوست 154975

کلن موندم دانشجویان دهه ی هفتاد و اوایل هشتاد عجب دانشجویانی بودن!!!

فکر کنم اگر به fb دسترسی داشته باشی اینجا بتونی پیداش کنی ولی من الان دسترسی ندارم که چک کنم

https://www.facebook.com/AskysWRandw

orkide69

عضو جدید
سلام .
مركز خريد و رفاه دانشجويان خوابگاه دانشگاه يزد
به نظرتون بايد مدرن كار بشه يا سنتي؟

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اماده نمیفروشن...............؟؟؟؟؟

ایوانخانه داره اگر تهران هستی ... البته فکر می کنم توی لوازم التحریری ها هم بتونی پیدا کنی ، به اسم هاشورزن میشناسند ... در ضمن تمام اینها قبلا توی این تاپیک و تاپیکهای مشابه مطرح شده و دوستان جواب دادند...نقشه اتوکدش هم بچه ها گذاشتند...اینجا ضمیمه میکنم ...

پیوست ها

• 1.zip
    27 کیلوبایت · بازدیدها: 0

ati_architect

عضو جدید
بچه ها یکم تمرکز کنید روی کارم نظر بدید.رک و راست. ی نمره هم بذارید پاش. مرسییی

ببخشید من میتونم نظرمو بگم؟
راحع به نمره که هیچکس نمیدونه
حتی خود داور هم نسبت به بهترین کار درصد میگه
ولی راجع به کارتون
به نظرم بهتره با خط کش رسم کنید چه پلان چه پرسپکتیو مگر اینکه دست خیلی قوی دارید خط کش خیلی زیباتر میکنه کارو
تو پلان احساس میکنم تناسبات مشکل داره مثلا عرض پله و در خیلی متفاوتن
و اینکه سعی کردید فضای مرکزی شکل مشخصی داشته باشه خیلی خوبه
راجع به ترسیم فنی هم باید بیشتر دقت کنید مثلا خط شکست پله روی پله 6 یا 7 هست اصولا ولی واسه شما خطش خیلی بالاتره
در ورودی مدیریت لزومی نداره دولنگه باشه مثل بقیه درهاست با اینکه مال مدیره :)

راجع به پرسپکتیو
سایه حتمن بذارید خیلی کارو بهتر میکنه یه سمت آفتاب داریم نه رنگ نه ساه فقط بافت داریم که با روان نویس میذارید
خطوط مصالح رو تونستید بذارید خیلی خوبه مثلا خط موازی واسه آجر چوب و عمودی برای سنگ و بتن هم پانل های مربعی
و پرسپکتیو دید پرنده ای که زدید خط آسمان نباید زیر خط افق باشه از روی افق به سمت بالا تراکمش کم میشه
در کل کار خوبیه :)
موفق باشی

mina.a.s

عضو جدید
سلام....
اقا یکی یه موضوع بده به من......
لیسته موضوعاتو میزارم جلوم اما 2 ساعت فکر میکنم رو کدوم کار کنم:(........

memar-86

عضو جدید
سلام.... اقا یکی یه موضوع بده به من...... لیسته موضوعاتو میزارم جلوم اما 2 ساعت فکر میکنم رو کدوم کار کنم:(........
این موضوعاتی که توی اتلیه های معماری مطرح میشه از لحاظ سختی به مراتب سخت تر از موضوعات ازمونه نمونه هاش هم قبلا در ازمون های ازمایشی تئوری دیده بودیم که سوالات سختی رو مطرح میکرند به نظر من سوالای ازمون اسون هست ولی این اسونی زیاد دست و پای ادمو میبنده نمونه اش سوال پارسال و سالهای پیش که محفل شاعر و نظرگاه خلیج فارس و سرای محله بود که ریز فضاهای جزئی و اندکی داشتند ولی با توجه به محدودیت های طرح نیاز به ایده پردازی قوی بود....

miss mim

عضو جدید
خیلی خوب بود،بازم مرسی
ببخشید من میتونم نظرمو بگم؟
راحع به نمره که هیچکس نمیدونه
حتی خود داور هم نسبت به بهترین کار درصد میگه
ولی راجع به کارتون
به نظرم بهتره با خط کش رسم کنید چه پلان چه پرسپکتیو مگر اینکه دست خیلی قوی دارید خط کش خیلی زیباتر میکنه کارو
تو پلان احساس میکنم تناسبات مشکل داره مثلا عرض پله و در خیلی متفاوتن
و اینکه سعی کردید فضای مرکزی شکل مشخصی داشته باشه خیلی خوبه
راجع به ترسیم فنی هم باید بیشتر دقت کنید مثلا خط شکست پله روی پله 6 یا 7 هست اصولا ولی واسه شما خطش خیلی بالاتره
در ورودی مدیریت لزومی نداره دولنگه باشه مثل بقیه درهاست با اینکه مال مدیره :)

راجع به پرسپکتیو
سایه حتمن بذارید خیلی کارو بهتر میکنه یه سمت آفتاب داریم نه رنگ نه ساه فقط بافت داریم که با روان نویس میذارید
خطوط مصالح رو تونستید بذارید خیلی خوبه مثلا خط موازی واسه آجر چوب و عمودی برای سنگ و بتن هم پانل های مربعی
و پرسپکتیو دید پرنده ای که زدید خط آسمان نباید زیر خط افق باشه از روی افق به سمت بالا تراکمش کم میشه
در کل کار خوبیه :)
موفق باشی

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
موضوع کارگاه مرکز:
بادخان در منجیل با زیربنای 100 متر
:surprised:
موضوعش فرهنگسرای محله در پارک قیطریه تهران!!!بچه ها نظر بدید لطفا ...یه مشکل بزرگ دارم :( این کار 6 ساعت طول کشید!! تکنیکی هست که بشه سرعت زیاد کرد؟! :(
مشاهده پیوست 154885مشاهده پیوست 154886
راندوتو محدود كن
مرسی عزیزم :gol: ولی خوب راندوش اونقدری طول نکشید! پلانش و پرسپکتیواش خیلی وقت گرفت!!یه سوال ! سر جلسه همه شیت هارو مدادی بکشم در اخر برم سراغ دسن و راندو؟! یا هر شیت ببندم برم شیت بعدی؟
پس سرعتتو ببر بالا
بايد اينقد بكشي كه دستت سريع باشه

sara_slash1

عضو جدید
کاربر ممتاز
معماری زمینه گرا چیه بچه ها؟
ببخشید اینجا پرسیدم.
نمیدونستم باید کجا بپرسم

mina.a.s

عضو جدید
این موضوعاتی که توی اتلیه های معماری مطرح میشه از لحاظ سختی به مراتب سخت تر از موضوعات ازمونه نمونه هاش هم قبلا در ازمون های ازمایشی تئوری دیده بودیم که سوالات سختی رو مطرح میکرند به نظر من سوالای ازمون اسون هست ولی این اسونی زیاد دست و پای ادمو میبنده نمونه اش سوال پارسال و سالهای پیش که محفل شاعر و نظرگاه خلیج فارس و سرای محله بود که ریز فضاهای جزئی و اندکی داشتند ولی با توجه به محدودیت های طرح نیاز به ایده پردازی قوی بود....

خدا کنه اینطوری باشه.......
خب حالا بگین یه موضوع
من موندم........:(

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
معماری زمینه گرا چیه بچه ها؟
ببخشید اینجا پرسیدم.
نمیدونستم باید کجا بپرسم

زمینه رو میشه شامل توپوگرافی محل ، وضعیت پوشش گیاهی ، بافت شهری شامل میزان تراکم بناها ، خیابان ها و پیاده روها و نسبت آنها با یکدیگر، جنس مصالح ، ترکیب بندی مصالح ، همجواری بناها با یکدیگر ، جغرافیای منطقه ، میزان ترافیک شهری ، حضور حیوانات و موجودات زیستی دیگر ، میزان جمعیت انسانی و . . . دانست .
برا اطلاعات بیشتر یه سر به اینجا بزن
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/287712-معماری-زمینه-گرا

hanimemar

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدا کنه اینطوری باشه.......
خب حالا بگین یه موضوع
من موندم........:(
من 1 موضوع بگم؟طراحی اغذیه فروشی در پارک دانشجو نزدیک تاتر شهر تهران.ابعاد زمین 7*15 متر. ایده هاتون رو هم بگید لطفا بچه ها.

hanimemar

عضو جدید
کاربر ممتاز
من 1 موضوع بگم؟طراحی اغذیه فروشی در پارک دانشجو نزدیک تاتر شهر تهران.ابعاد زمین 7*15 متر. ایده هاتون رو هم بگید لطفا بچه ها.

چیزایی که خودم میدونم مینویسم،شاید واسه طراحی به دردتئن بخوره.اول اینکه این کار پلان خاصی نداره و طراحی حجم خیلی مهمه،نه اینکه 1 کار فرمال طراحی کنید،برعکس باید 1 حجم خیلی ساده باشه،چون کنار تاتر شهر طراحی میشه.به نظر من بهتره 1 چرخش به سمت تاتر داشته باشه،مصالح شیشه استفاده بشه،و اینکه معمولا تو انجور موضوعات حجم رو میبرن داخل زمین واسه احترام،اما به نظرم تو این موضوع کار درستی نباشه،بهتره حجم به سمت تاتر برش ارتفاعی زده بشه.

hanimemar

عضو جدید
کاربر ممتاز
چیزایی که خودم میدونم مینویسم،شاید واسه طراحی به دردتئن بخوره.اول اینکه این کار پلان خاصی نداره و طراحی حجم خیلی مهمه،نه اینکه 1 کار فرمال طراحی کنید،برعکس باید 1 حجم خیلی ساده باشه،چون کنار تاتر شهر طراحی میشه.به نظر من بهتره 1 چرخش به سمت تاتر داشته باشه،مصالح شیشه استفاده بشه،و اینکه معمولا تو انجور موضوعات حجم رو میبرن داخل زمین واسه احترام،اما به نظرم تو این موضوع کار درستی نباشه،بهتره حجم به سمت تاتر برش ارتفاعی زده بشه.

درضمن 1 نگاه به ایستگاه مترو کنار تاتر هم بندازید کمکتون میکنه .

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
احساس میکنم امسال هر موضوعی بدن در کنار یه اثر تاریخیه.پس بهتره به هماهنگ بودنشونم فکر بکنین

hanimemar

عضو جدید
کاربر ممتاز
احساس میکنم امسال هر موضوعی بدن در کنار یه اثر تاریخیه.پس بهتره به هماهنگ بودنشونم فکر بکنین

آره،به نظر منم چنین موضوعی میدن.توی این موضوعاتم سیاست های طراحی خیلی مهمه.چون پلان و حجم خیلی خیلی باید ساده باشه و نمره به رویکردهای طراحی داده میشه.

shina88

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها چیکار کنم سرعتم بره بالا؟من رو پلان زیاد وقت میزارم :(

mahsa.key

عضو جدید
چرا هیچکی جواب نمی ده می گم زمان ثبت نام آزمون اسکیس کیه؟؟؟؟ گذشت؟؟؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
كسي هست بتونه چنتا عكس از چنتا سايت پلان خوب بزاره؟؟
من تو كشيدن سايت پلان يكم مشكل دارم
ممنون ميشم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
من يه سوال خيلي مهم دارم
ميخام براي دوستم دانشگاه ازاد ثبت نام كنم تو قسمت معرفي رشته ها نوشته:
مقطع كارداني
مقطع كارداني ناپيوسته
مقطع كارشناسي
مقطع كارشناسي ناپيوسته

بعد فرق كارداني با كارداني ناپيوسته چيه؟؟؟؟
بعد اين دوستم هنرستاني بوده كدوم مقطع بهش ميخوره؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.