تمرین گروهی آزمون طراحی - بهمن94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hamedzjg

عضو جدید
سلام دوستان من از الان میخوام شروع کنم چکارکنم از کجا شروع کنم سری قبلی شدم 17 امیدی هست

سلام
بله چرا امید نیستتتتتتتتتتتتتتتت
خیلیم عالیه
یه مرور 3 روزه نهایتا به ضوابط داشته باشید و تمرینو شروع کنید..
اینجا هم سوالاتونو بفرمایین بچه ها کمک میکنن و هستن

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان من از الان میخوام شروع کنم چکارکنم از کجا شروع کنم سری قبلی شدم 17 امیدی هست

همیشه امید هست دوست عزیز اگه امید نباشه که زندگی معنی نداره.
اگه 17شدین خیلی خوبه.معلومه تایه جاهایی رو بلدی.تواین دوهفته میتونی یه برنامه خیلی خوب بچینی طبق گفته دوستمون چندروزو به مرور و مطالعه و بقیه رو تمرین کن اگه باتمرکز کارو تمرین کنی انشالله موفق میشی.

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
در مورد بالکن تجاری در تایپیک سالهای قبل مطرح شده بود که برام سوال بود که چطور مطرح میشه.. ارتفاع قسمت زیر ۲.۴۰ و قسمت بالا ۲.۱۰ هست.. ولی دقیق نمیدونم بالکن تجاری منظور چیه
شما نیم طبقه منظورتون هست فک کنم. والا نمیدونم. منم دوست دارم یاد بگیرم.
دوستان در شكلي كه گذاشتم الان تير داره از توي داكت عبور مي كنه؟؟ يعني الان داكت رو داخل به داخل 30 در 60 كشيدم ولي چون تير با ضخامت 40 سانت ازش رد مي شه ابعاد داكت رو بايد از پايين اون خط قرمزه (از زير مقطع ترسيم شده ستون) حساب كنيم؟؟ يعني بايد عرض داكت رو بيشتر كنيم؟

مشاهده پیوست 255894

متشكرم
بله دیگه تمام داکتتون شده پوتر، واضحه که باید فضای بیشتری به داکت بدید.

ميشه لطفا اين قسمت كه قرمز شده رو بيشتر توضيح بديد؟ اگر خاك پر نميگذاريد پس چي كار مي كنيد؟ فضا زيرش قرار مي ديد؟ براي اينكه ارتفاع فضاي زير رو تامين كنيد چه مي كنيد؟ پله مي گذاريد؟
از نوعی از جک معلول استفادهمیکنیم که از بغل میده پایین و نیمخاد زیرش خالی باشه، فضاها رو با پله میبریم پایین.
این چیزایی که شما نوشتین بیشتر به نیم طبقه میخوره شاید منظور نیم طبقه تجاری هست

فرستاده شده از GT-S7262ِ من با Tapatalk
بله
با اجازه من جواب میدم..ببخشید..

خاک پر بهتره استفاده نشه در طراحی
برای استفاده از فضای سرگیر زیر پله ورودی و جک معلول در زیرزمین معمولا به تعداد همون پله هایی که در بالا داریم پایین تر میریم
نمونه کار بچه هارو ببینید دوره های پیش کامل متوجه میشید
احسنت
سلام
خواهش میکنم

مبحث 4 بند 4-7-1-1-14
اگر آشپزخونه در داشته باشه که کلا مستقل مخسوب میشه و نور مستقیم الزامیه
اگر آشپزخونه اوپن باشه برای واحد زیر 75 متر میشه نور غیر مستقیم با رعایت عمق 7 متر / ولی واحد 75 و بیشتر حتما نور مستقیم لازم داره
من ک میگم برای این ازمون از اپن صرف نظر کنیم. اصلا وقتی که نور مستقل داریم دیگه چه کاریه اپن بزاریم؟ تو واحدای زیر 75 متر هم بخشی از اشپزخانه رو دیوار بکشیم، مثلا اونجا فضای پخت هست و از نظر پنهان

بسم الله

roya et

عضو جدید
دوستان در صفحه ۸۲ و ۸۳ کارامو گذاشتم.ممنون میشم نظرتونو بگید

hamedzjg

عضو جدید

سلام

باتوجه به اینکه اندازه ها اصلا مشخص نیست فقط روی کلیت کار میشه نظر داد
بنظر من کلیت کار خیلی خیلی خوبه و ایراد اساسی میشه گفت نداره و اگر اندازه ها مشکلی نداشته باشه حتما جزو طرحهای قبولیه..خیلی خوووبه

فقط طبقه اول...واحد کوچیک که سمت پایین پلان هست تک خوابه...ابعاد اتاق خواب خیلی بزرگ شده..تقریبا هم اندازه پذیرایی گرفتین ..

پلانها هم آذر 92 هست..اشتباه نوشتید فکر کنم خرداد 93

khazaei1

عضو جدید
مشاهده پیوست 255834مشاهده پیوست 255835سلام به همه .خسته نباشید.:smile:
اگر امکانش هست کارم رو نقد کنید.آذر 92

سلام
علاوه بر مواردی که قبلا گفتم
زیرزمین : به نظرم از مساحت انباریات کم کن به تاسیسات اضافه کن (بذار عرض تاسیساتت بیشتر بشه) برا انباری حداقل 1.2 در 1.2 و نهایتا 1.20 در 1.5 کافیه
طبقه همکف: درب باکس پلت رو بذار
طبقه اول: جان پناه تراس رو رسم کن
عمق نورگیری از لبه تراس محاسبه میشه
طبقه دوم: عرض راهرو کنار پاسیو خیلی کمه (حداقل 1.20)
جای حمام خوب نشده. بهتره بیاریش تو محدوده اتاق خواب ها
درب راه پله رو بذار
در کل کارت خوب شده. موفق باشی ;)

elham.khkh

عضو جدید
سلام
نه کلا حالت ایده آل طراحی آشپزخونه این هست که مطبخ و اوپن کمی تفکیک شده باشن ولی در واحد ۷۵ و کمتر همون اوپن کفایت میکنه..

درمورد نورگیری هم..واحد ۷۵ متر و پایینتر میشه نور غیرمستقیم با رعایت عمق ۷ متر استفاده کرد ولی برای واحدهای بزرگتر از ۷۵ متر نورگیری مستقیم باید باشه یا از جبهه خیابون و حیاط ویا از نورگیر

موفق باشید
ممنون از جوابتون.

mary memar

عضو جدید
سلام.بچه ها یه سوال داشتم. ارتفاع طبقات رو چند باید بگیریم؟زیر زمین و پیلوت چند باید باشه؟

سحر خوشان

عضو جدید
باکس پله رو بنظرم بچرخون و بچسبون به دیوار شرقی زمین..دیوار سمت راست
نمونه کار بچه های باشگاهو ببین..ایده میگیری و راههای زیادتری پیدا میکنی
مرسی..شما هم موفق باشی
دارم روش کار میکنم تا ایراداشو رفع کنم.ممنون

سحر خوشان

عضو جدید
سلام خانمی..
1.قسمت طراحی داخلی همکف ابتدای ورودی تا به فضای نشیمن برسه فضای زیادی پرت شده واون دیوار جلوییکه کشیدید دید سالن بسته اگربشه جای پاسیو واتاق خواب عوض کنید که 2تا خواب کنار همدیگه باشن بهتره ...2.اسانسور طوری قرار بگیره که در دید باشه بهتره گویا مخفی شده ....3.دلیل اینکه دیوار رمپ وپله بینشون فاصله افتاده چیه؟؟انشا..موفق باشید...
دارم سعی میکنم اصلاخش کنم.مرسی دوست عزیز

آخرین ویرایش:

مبینا.

عضو جدید
سلام.بچه ها یه سوال داشتم. ارتفاع طبقات رو چند باید بگیریم؟زیر زمین و پیلوت چند باید باشه؟

سلام خانمی..
3.23 هم میشه دوستان گفتن 3.06 ....
در مبحث 4 ص86گفته شده زیرزمینها 2.40 ...
منم یه سوالی دارم.... با توجه به اندازه زیرزمین که گفتن 2.40...از طرفی پارکینگ کوچک گفتن 2.20 این باید چکار کرد ؟در مرداد 94 مال دوستان کارشون دیدم گویا بیشتر 2.40 گرفتن زیرزمین درحالیکه پارکینگ کوچک بوده میشد 2.20 گرفت ...این اگر میتونید توضیح بدید کلا زیرزمین برای پارکینگ کوچک2.20 میشه گرفت؟ در حالیکه حداقل ارتفاع زیرزمین در مبحث گفته شده 2.40....
در رابطه با اشپزخونه ایکه پرسیدم اون قسمت خوندم ولی با چیزیکه شما میگید متفاوته....شما میگید متراژ بالای 75 نور مستقل میخواد ولی اون قسمت چیزدیگه ای میگه....الزامی بودن اشپزخونه مستقل درمتراژ بالای 75 در کدوم قسمت نوشته.؟...(البته خارج از امتحان اشپزخونه مستقل خیلی بهتر از اپنه) اما میخوام ازبابت ضوابط مطمین بشم....ممنونم ازهمه دوستانیکه وقت میزاریدو پاسخهاییکه میدید....انشا..همگی موفق باشید...

سحر خوشان

عضو جدید
از نوعی از جک معلول استفادهمیکنیم که از بغل میده پایین و نیمخاد زیرش خالی باشه، فضاها رو با پله میبریم پایین.

بله

من ک میگم برای این ازمون از اپن صرف نظر کنیم. اصلا وقتی که نور مستقل داریم دیگه چه کاریه اپن بزاریم؟ تو واحدای زیر 75 متر هم بخشی از اشپزخانه رو دیوار بکشیم، مثلا اونجا فضای پخت هست و از نظر پنهان
دوستان اگه تو همکف فصای کافی داشته باشیم میتونیم از فضای سرگیری رمپ استفاده نکنیم وفقط دیوار بکشیم تا مشخص کرده باشیم؟
مثلا تو همکف ازمون اذر 90

hamedzjg

عضو جدید
سلام خانمی..
3.23 هم میشه دوستان گفتن 3.06 ....
در مبحث 4 ص86گفته شده زیرزمینها 2.40 ...
منم یه سوالی دارم.... با توجه به اندازه زیرزمین که گفتن 2.40...از طرفی پارکینگ کوچک گفتن 2.20 این باید چکار کرد ؟در مرداد 94 مال دوستان کارشون دیدم گویا بیشتر 2.40 گرفتن زیرزمین درحالیکه پارکینگ کوچک بوده میشد 2.20 گرفت ...این اگر میتونید توضیح بدید کلا زیرزمین برای پارکینگ کوچک2.20 میشه گرفت؟ در حالیکه حداقل ارتفاع زیرزمین در مبحث گفته شده 2.40....
در رابطه با اشپزخونه ایکه پرسیدم اون قسمت خوندم ولی با چیزیکه شما میگید متفاوته....شما میگید متراژ بالای 75 نور مستقل میخواد ولی اون قسمت چیزدیگه ای میگه....الزامی بودن اشپزخونه مستقل درمتراژ بالای 75 در کدوم قسمت نوشته.؟...(البته خارج از امتحان اشپزخونه مستقل خیلی بهتر از اپنه) اما میخوام ازبابت ضوابط مطمین بشم....ممنونم ازهمه دوستانیکه وقت میزاریدو پاسخهاییکه میدید....انشا..همگی موفق باشید...

سلام
در مورد آشپزخونه بیشتر نورگیریش مدنظرم بود.. از لحاظ مستقل یا اوپن بودن بایدی نداره..مطلوبترین حالتش اینه که کمی فضای کار و اوپن تفکیک بشه..
درمورد نور هم تعبیر و برداشتم از اون بند مقررات همینه که گفتم قبلا.. واحد ۷۵ متری و بیشتر نور طبیعی مستقل میخواد یا از نورگیر یا از جداره ها..
انقدر متن مقررات جای ابهام داره ممکنه تفاسیر و تعابیر متفاوت باشه نمیدونم

در مورد زیرزمین کدوم بند از مقررات گفته ارتفاع زیرزمین ۲.۴۰؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام
در مورد آشپزخونه بیشتر نورگیریش مدنظرم بود.. از لحاظ مستقل یا اوپن بودن بایدی نداره..مطلوبترین حالتش اینه که کمی فضای کار و اوپن تفکیک بشه..
درمورد نور هم تعبیر و برداشتم از اون بند مقررات همینه که گفتم قبلا.. واحد ۷۵ متری و بیشتر نور طبیعی مستقل میخواد یا از نورگیر یا از جداره ها..
انقدر متن مقررات جای ابهام داره ممکنه تفاسیر و تعابیر متفاوت باشه نمیدونم

در این ومکرد علما متفق القول میگن ارتفاع زیرزمین 2.4
ما ارتفاع زیرزمین رو با ارتفاع توقفگاه یکی میگیریم.
البته نمیدونم تو پیلوت ارتفاع حداقل چنده؟ و اگر پیلوت برای 3 جای پارک طرایحی بشه میشه ارتفاع رو 2.2 گرفت یا نه!

مبینا.

عضو جدید
سلام

سلام متشکرم از توضیحتون...م4ص86....

بچه ها بنظرتون پلان شهریور 91 ام چطور شده؟مشاهده پیوست 255897
1-گویا 2واحد تقریبا برابر باید باشند که مال شما یه واحد خیلی بزرگ شده اگر پله رو وسط بزارین میتونین مشکل حل کنین...
2-راهروهاییکه در واحد بالاییتون تشکیل شده بزرگن 1.10 خوبه که باعث شده فضاها کمی پرت بشه....
3-اندازه سرویسهاتون خوبه....داکتهاخوبن امابنظر کمی بزرگن وجایگذاری کمدهاتون میتونین بهتر از این قرار بدین (باید فضابا توجه به مبلمان ونحوه استفاده طراحی بشه یعنی نباید اول طراحی کنیم بعد ببینیم چطوری مبلش کنیم که اگر نشد ندونیم مثلا کمد کجا بزاریم بعد مجبور بشیم یه جایی قرارش بدیم)قسمت ورودی یه مقدار کمی برای کفش کن و...استفاده میشه...اون مقدار براش کمی بزرگه
4-واحد پایینی اتاق خواب نوشتین 2.15 خیلی کمه (در واحد کمتر از 75 حداقل عرض اتاق خواب 2.50وحداقل مساحت 9متر _ در واحد بالای 75 حداقل عرض خواب 2.70 وحداقل مساحت 12 )که واحد پایینی شما هم خواب وهم پذیراییتون خیلی کوچیک شده...موفق باشید خانمی....

mahfa90

عضو جدید
سلام.خسته نباشید دوستان..ببخشید یک سوال داشتم تو بحث نورگیر و ابعادش که درجه فضا تاثیر داره ...میشه یکی منو راهنمایی کنه که دقیقا چه فضاهایی درجه یک محسوب میشه چه فضاهایی درجه دو؟

khazaei1

عضو جدید
سلام.خسته نباشید دوستان..ببخشید یک سوال داشتم تو بحث نورگیر و ابعادش که درجه فضا تاثیر داره ...میشه یکی منو راهنمایی کنه که دقیقا چه فضاهایی درجه یک محسوب میشه چه فضاهایی درجه دو؟

درجه بندی فضاها
درجه یک: پذیرایی، اتاق خواب، نشیمن، غذاخوری
درجه دو: آشپزخانه و انبار داخلی
1- در صورتی که پاسیو فقط برای تامین نور و روشنایی برای یک واحد باشد
الف: ابعاد نورگیر برای فضای درجه یک : حداقل مساحت 12 متر مربع و حداقل عرض 3 متر است.در زمین های کمتر از 200 متر مربع 6 درصد از مساحت زمین کافی است
ب: ابعاد نورگیر برای فضاهای درجه دو: حداقل مساحت 6 متر مربع و حداقل عرض 2 متر است. در زمین های کمتر از 200 متر مربع 3% از مساحت زمین کافی است.
2- در صورتی که پاسیو برای تامین نور و روشنایی دو واحد باشد
الف: اگر فضاهای استفاده کننده از پاسیو، فضاهای درجه یک باشند حداقل مساحت نورگیر 18 متر و حداقل فاصله پنجره های روبه روی هم 6 متر است
ب: اگر یکی از فضاهای استفاده کننده از پاسیو درجه یک و دیگری درجه دو باشد، حداقل مساحت نورگیر 12 متر مربع است و حداقل فاصله پنجره های روبه روی هم 4 متر است
ج: اگر فضاهای استفاده کننده از پاسیو، فضاهای درجه دو باشند حداقل مساحت نورگیر 8 متر و حداقل فاصله پنجره های روبه روی هم 4 متر است

سحر خوشان

عضو جدید

1-گویا 2واحد تقریبا برابر باید باشند که مال شما یه واحد خیلی بزرگ شده اگر پله رو وسط بزارین میتونین مشکل حل کنین...
2-راهروهاییکه در واحد بالاییتون تشکیل شده بزرگن 1.10 خوبه که باعث شده فضاها کمی پرت بشه....
3-اندازه سرویسهاتون خوبه....داکتهاخوبن امابنظر کمی بزرگن وجایگذاری کمدهاتون میتونین بهتر از این قرار بدین (باید فضابا توجه به مبلمان ونحوه استفاده طراحی بشه یعنی نباید اول طراحی کنیم بعد ببینیم چطوری مبلش کنیم که اگر نشد ندونیم مثلا کمد کجا بزاریم بعد مجبور بشیم یه جایی قرارش بدیم)قسمت ورودی یه مقدار کمی برای کفش کن و...استفاده میشه...اون مقدار براش کمی بزرگه
4-واحد پایینی اتاق خواب نوشتین 2.15 خیلی کمه (در واحد کمتر از 75 حداقل عرض اتاق خواب 2.50وحداقل مساحت 9متر _ در واحد بالای 75 حداقل عرض خواب 2.70 وحداقل مساحت 12 )که واحد پایینی شما هم خواب وهم پذیراییتون خیلی کوچیک شده...موفق باشید خانمی....
مرسی از لطفت دوست عزیز ولی تو ازمون شهریور 91 یه سوال داد که کدوم جاگذاری پله بهتره؟و بعد خاست که طراحی کنیم.ما نباید بر اساس همون گزینه ای که بعنوان گزینه صحیح انتخاب کردیم طراحی کنیم؟
چون حرفی هم از برابری واحدا نزد.این مواقع باید چیکار کنیم؟
دوستان عزیزو همراه لطفا راهنماییم کنید.مرسی

سحر خوشان

عضو جدید

دوستان اگه تو همکف فصای کافی داشته باشیم میتونیم از فضای سرگیری رمپ استفاده نکنیم وفقط دیوار بکشیم تا مشخص کرده باشیم؟

سحر خوشان

عضو جدید
من هرکاری میکنم تو ازمون خرداد 93 نمیتونم با توجه به عرض زمین ٰٰٰٰ رمپ پارکینگ و باکس بله و اسانسور رو کنار هم دربیارم و تازه راهی هم بمونه برا دسترسی به انبار یا تاسیسات!!!
باید چیکار کنم؟:cry:

الهه معماري

عضو جدید
دوستان یه سوالی برام پیش اومد ممنون میشم کمکم کنید
برای گذاشتن ستون در دوطرف پخ الزامی وجود داره؟ یعنی مهم هست که دوطذف پخ حتما ستون باشه یا ی طرف کافیه؟ بعضا دیدم که فقط در یکطرف ستونگذاری شده جهت اطمینان پرسیدم
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=222030&d=1411815363&thumb=1

amadhe.1363

عضو
در دو طرف پخ الزامی برای ستون وجود نداره مگر انکه در ساختمان آجری بازشوی به اندازه پخ وجود داشته باشد که نزدیک به 250 سانت باشد الزامی است

amadhe.1363

عضو
از طریق تکنولوژی های خاص می توان همه را کنار هم جمع کرد و هم راه دسترسی به انبار و .... فراهم آورد

مبینا.

عضو جدید
مرسی از لطفت دوست عزیز ولی تو ازمون شهریور 91 یه سوال داد که کدوم جاگذاری پله بهتره؟و بعد خاست که طراحی کنیم.ما نباید بر اساس همون گزینه ای که بعنوان گزینه صحیح انتخاب کردیم طراحی کنیم؟
چون حرفی هم از برابری واحدا نزد.این مواقع باید چیکار کنیم؟
دوستان عزیزو همراه لطفا راهنماییم کنید.مرسی
خواهش میکنم خانمی....درسته..اما باتوجه به طرح سوال گزینه بهتر رو خواسته ...از دید من وسط گزینه بهتریه اگر از دید شما این بهتره باید پس طراحیتونم طبق انتخابتون خوب در بیاد پلانهای دیگتون ندیدم ولی این پلان واحدها کوچک و بزرگ شدند اگر این رفع کنید خوب ممکنه این گزینه برای شما بهتر باشه....البته این نظرات شخصیه منه اگر دوستان نظر دارن بگن ماهم استفاده کنیم.....ممنون.

فکرمیکنم لزومی نداره حتما از اون فضااستفاده بشه مگر نیاز باشه باز دوستان هم نظرشون بگن...

من هرکاری میکنم تو ازمون خرداد 93 نمیتونم با توجه به عرض زمین ٰٰٰٰ رمپ پارکینگ و باکس بله و اسانسور رو کنار هم دربیارم و تازه راهی هم بمونه برا دسترسی به انبار یا تاسیسات!!!

میشه در اورد البته نمیدونم اینجا چطوری توضیح بدم ولی یه توضیحی میدم ممکنه شما بدونید اما گفتنش ضرری نداره....برای هرطرحی از همون ابتدا پلانهای بعدی رو هم مدنظرمون باشه وبا این توجه باکس پله و اسانسور قرار بدیم ...اینطور نباشه که برای طراحی پارکینگ فقط ذهنمون متوجه پارکینگ باشه که فقط پارکینگ طراحی بشه بعدتموم شدنش به فکر طراحی پلانهای بعد باشیم اینطوری ممکنه مجبور باشیم طرحمون همش تغییر بدیم اخرم خوب به نتیجه نرسیم....

سحر خوشان

عضو جدید
خواهش میکنم خانمی....درسته..اما باتوجه به طرح سوال گزینه بهتر رو خواسته ...از دید من وسط گزینه بهتریه اگر از دید شما این بهتره باید پس طراحیتونم طبق انتخابتون خوب در بیاد پلانهای دیگتون ندیدم ولی این پلان واحدها کوچک و بزرگ شدند اگر این رفع کنید خوب ممکنه این گزینه برای شما بهتر باشه....البته این نظرات شخصیه منه اگر دوستان نظر دارن بگن ماهم استفاده کنیم.....ممنون.
درست میگین دوست عزیز.من طبق جوابی که تو کتاب بود گزینه رو انتخاب کردمو طراحی کردم.به بقیه توجه نکردم.نمیدونم اخه این کتاب ج تشریحی ازمونهای طراحی(با اینکه از نظام خریدم) خیلی غلط داره و هیچ کمکی بهم نکرد!

فکرمیکنم لزومی نداره حتما از اون فضااستفاده بشه مگر نیاز باشه باز دوستان هم نظرشون بگن...

میشه در اورد البته نمیدونم اینجا چطوری توضیح بدم ولی یه توضیحی میدم ممکنه شما بدونید اما گفتنش ضرری نداره....برای هرطرحی از همون ابتدا پلانهای بعدی رو هم مدنظرمون باشه وبا این توجه باکس پله و اسانسور قرار بدیم ...اینطور نباشه که برای طراحی پارکینگ فقط ذهنمون متوجه پارکینگ باشه که فقط پارکینگ طراحی بشه بعدتموم شدنش به فکر طراحی پلانهای بعد باشیم اینطوری ممکنه مجبور باشیم طرحمون همش تغییر بدیم اخرم خوب به نتیجه نرسیم....
عرض رمپ با دیوارای اطرافش میشه 4 متر.باکس پله و اسانسورم که ابعاد بیرونیش در حالت فرمال 5.5×4.8 هست
من میبینم تویسری کارا راهروی دسترسی به انباری 1.2 درومده در کناره باکس ورمپ ولی من نتونستم.
مرسی که ج میدید و راهنمایی میکنید مهندس :gol:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
راهرو تا 1.3 در میاد. اما 1.4 لازمه. باکس رو بچرخون
دوستان یه سوالی برام پیش اومد ممنون میشم کمکم کنید
برای گذاشتن ستون در دوطرف پخ الزامی وجود داره؟ یعنی مهم هست که دوطذف پخ حتما ستون باشه یا ی طرف کافیه؟ بعضا دیدم که فقط در یکطرف ستونگذاری شده جهت اطمینان پرسیدم
http://www.www.www.iran-eng.ir/attachment.php?attachmentid=222030&d=1411815363&thumb=1

بزار، خودتم اذیت نکن. ریسکم نکن.

از طریق تکنولوژی های خاص می توان همه را کنار هم جمع کرد و هم راه دسترسی به انبار و .... فراهم آورد
اگه نقل به تکنولوژه که حرفتون صحیح. اما من مثله فرانک گهری طراحی کنم قبولم میکنن؟

عرض رمپ با دیوارای اطرافش میشه 4 متر.باکس پله و اسانسورم که ابعاد بیرونیش در حالت فرمال 5.5×4.8 هست
من میبینم تویسری کارا راهروی دسترسی به انباری 1.2 درومده در کناره باکس ورمپ ولی من نتونستم.
مرسی که ج میدید و راهنمایی میکنید مهندس :gol:
میگم تا 1.3 هم در میاد. اما 1.4 نه

وضعیت
موضوع بسته شده است.