تمرین گروهی آزمون طراحی - بهمن94

وضعیت
موضوع بسته شده است.

سحر خوشان

عضو جدید
راهرو تا 1.3 در میاد. اما 1.4 لازمه. باکس رو بچرخون

بزار، خودتم اذیت نکن. ریسکم نکن.

اگه نقل به تکنولوژه که حرفتون صحیح. اما من مثله فرانک گهری طراحی کنم قبولم میکنن؟

میگم تا 1.3 هم در میاد. اما 1.4 نه
میشه یه کاره درست که همچین راهرویی داره بزارید؟من خیلی تو تمرینای گروهی سریای قبل گشتمو ندیدم.ممنون از لطفتون

سحر خوشان

عضو جدید
مهندسان عزیز اینکه میگن سرگیری تیرهای پله در رمپ وجود داره باید چطور حل شه؟ایا واقعا تا این حد باید نکات رو رعایت کنیم؟
برای این قضیه باید باکس پله رو بعد از سرگیری رمپ ترسیم کنیم که تیرش جای مناسبی باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مبینا.

عضو جدید
مهندسان عزیز اینکه میگن سرگیری تیرهای پله در رمپ وجود داره باید چطور حل شه؟ایا واقعا تا این حد باید نکات رو رعایت کنیم؟
برای این قضیه باید باکس پله رو بعد از سرگیری رمپ ترسیم کنیم که تیرش جای مناسبی باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

البته من خوب منظور شمارو متوجه نشدم ...در یه حدی مسایل سازه ای روبدونیم خوبه مثلا اینکه اکس ستونهارو بدونیم تاچه حد میشه بزاریم یا مسایل سرگیری پله ورمپ اینکه پیش خودت محاسبه کن مثلا درپاگرد (البته برای بعضی سوالها مجبوری اینکاربکنی)ببین ارتفاع پاگرد با سقف بالاش چقدره که سرگیرنباشه یا اگر مجبور شدی بالای رمپ طراحی کنی ببین تا انتهای رمپ تاچه اندازه میتونی بیای جلو که سرگیرنشه....فعلا اینابنظرم میرسه...

مهندسین ببینید این چیزیکه میگم درسته؟دررابطه بارمپ گردشی علاوه براون شعاعهاییکه گفتید طول این مسیر گفته شده 10.21 وارتفاعیکه این مسیر طی میکنه نوشته شده بود 1.53 ؟؟؟

سحر خوشان

عضو جدید
مهندسین ببینید این چیزیکه میگم درسته؟دررابطه بارمپ گردشی علاوه براون شعاعهاییکه گفتید طول این مسیر گفته شده 10.21 وارتفاعیکه این مسیر طی میکنه نوشته شده بود 1.53 ؟؟؟
اره در مورد رمپ گردشی این اندازه ها درسته خانمی.
راستی دوست عزیز برای ازمون خرداد 93 که همکف 3.5 ارتفاع داره برای حل کردن پله های همکف میتونم یه بازو 12تایی و یه بازو رو 11 تایی بگیرم و برا طبقات بالاتر همون حالت نرمال 9پله در هر بازو؟

roya et

عضو جدید
سلام

باتوجه به اینکه اندازه ها اصلا مشخص نیست فقط روی کلیت کار میشه نظر داد
بنظر من کلیت کار خیلی خیلی خوبه و ایراد اساسی میشه گفت نداره و اگر اندازه ها مشکلی نداشته باشه حتما جزو طرحهای قبولیه..خیلی خوووبه

فقط طبقه اول...واحد کوچیک که سمت پایین پلان هست تک خوابه...ابعاد اتاق خواب خیلی بزرگ شده..تقریبا هم اندازه پذیرایی گرفتین ..
بله درسته الان دقت کردم.

پلانها هم آذر 92 هست..اشتباه نوشتید فکر کنم خرداد 93
بله آذر 92 هست.
ممنون از نظراتتون

roya et

عضو جدید
سلام
علاوه بر مواردی که قبلا گفتم
زیرزمین : به نظرم از مساحت انباریات کم کن به تاسیسات اضافه کن (بذار عرض تاسیساتت بیشتر بشه) برا انباری حداقل 1.2 در 1.2 و نهایتا 1.20 در 1.5 کافیه
درست میگید.
طبقه همکف: درب باکس پلت رو بذار
طبقه اول: جان پناه تراس رو رسم کن
عمق نورگیری از لبه تراس محاسبه میشه
توی این طرح درستش کردم.نورگیر رو اوردم تا عمق نورگیری از لبه تراس بشه 7 متر پایین دفعه قبل که گفتید.
طبقه دوم: عرض راهرو کنار پاسیو خیلی کمه (حداقل 1.20)
فکر میکردم راهی نداره اما میخوام عرض نورگیر رو دو کنم و طولش رو 3.اینجوری از عرض نورگیر کم میکنم به عرض راهرو اضافه می کنم.قبلش فک میکردم.عرض نورگیر اشپزخانه باید حداقل 3 باشه تازه فهمیدم حداقل 2 هست.
جای حمام خوب نشده. بهتره بیاریش تو محدوده اتاق خواب ها
به خاطر نورگیری عمق 7 متر نشیمن بالایی مجبور شدم حمام رو اونجا بزارم. اگر راهپله رو بالاتر میبردم.شعاع گردش ماشینام توی پارکینگ کم میشد.
درب راه پله رو بذار
در کل کارت خوب شده. موفق باشی
;)
ممنونم:)

roya et

عضو جدید
راستی دوست عزیز برای ازمون خرداد 93 که همکف 3.5 ارتفاع داره برای حل کردن پله های همکف میتونم یه بازو 12تایی و یه بازو رو 11 تایی بگیرم و برا طبقات بالاتر همون حالت نرمال 9پله در هر بازو؟[/QUOTE

اره اینجوری جواب میده.پله ها

سحر خوشان

عضو جدید
راستی دوست عزیز برای ازمون خرداد 93 که همکف 3.5 ارتفاع داره برای حل کردن پله های همکف میتونم یه بازو 12تایی و یه بازو رو 11 تایی بگیرم و برا طبقات بالاتر همون حالت نرمال 9پله در هر بازو؟[/QUOTE

اره اینجوری جواب میده.پله ها
مرسی از لطفت دوست عزیزم.من بار اولمه میخام امتحان بدم و خیلی سوال برام پیش میاد.مرسی از کمکای همه دوستان

roya et

عضو جدید
-1.jpg00.jpgکار خرداد 93
ایراد کارم:یکیش اینه که نورگیر رو به جای 18 متر 12 متر گرفتم.بقیه ایراداتم رو هم بگید.ممنون

roya et

عضو جدید
سوال: در ازمون طراحی شهریور 91 نگفته چند ماشین لازم است.
باید چند ماشین بگذاریم؟
یه طبقه پیلوت داریم .سه طبقه مسکونی.؟؟؟؟

سحر خوشان

عضو جدید
مشاهده پیوست 255924مشاهده پیوست 255925کار خرداد 93
ایراد کارم:یکیش اینه که نورگیر رو به جای 18 متر 12 متر گرفتم.بقیه ایراداتم رو هم بگید.ممنون
فک میکنم لابی مسکونیتون خوب در نیومده-تو زیرزمین ارتفاع تاسیسات خاقل 3متره که باید میرفتین پاینتر-اشپزخونه واحدای بزرگتر از 75 متر نور مستقیم لازم دارن
موفق باشید مهندس

roya et

عضو جدید
فک میکنم لابی مسکونیتون خوب در نیومده-تو زیرزمین ارتفاع تاسیسات خاقل 3متره که باید میرفتین پاینتر-اشپزخونه واحدای بزرگتر از 75 متر نور مستقیم لازم دارن
موفق باشید مهندس

خرداد 93 چون توی سوال به لابی اشار نکرده عمدا لابی براش در نظر نگرفتم.
پله های تاسیسات رو فراموش کردم بزارم درست میگید
اشپزخونه واحد سه خوابه پشتش نورگیر 2 در 3 داره.از اون نور میگیره
ممنون از نقدتون

سحر خوشان

عضو جدید
مشاهده پیوست 255924مشاهده پیوست 255925کار خرداد 93
تو این ازمون من طول رمپو 11.46 دراوردم وسرکیری رمپماز ابتدای رمپ 6متر رفتم جلو.درسته یانه؟
اصن سرگیری رمپ تو سایتای شیبدار چطوری میشه؟

سحر خوشان

عضو جدید
خرداد 93 چون توی سوال به لابی اشار نکرده عمدا لابی براش در نظر نگرفتم.
پله های تاسیسات رو فراموش کردم بزارم درست میگید
اشپزخونه واحد سه خوابه پشتش نورگیر 2 در 3 داره.از اون نور میگیره
ممنون از نقدتون
خاهش میکنم.من فک میکردم وقتی میگن نور مستقیم ینی نورگیر نباشه!درست میگین

roya et

عضو جدید
تو این ازمون من طول رمپو 11.46 دراوردم وسرکیری رمپماز ابتدای رمپ 6متر رفتم جلو.درسته یانه؟
اصن سرگیری رمپ تو سایتای شیبدار چطوری میشه؟
من طول رمپم 11.33 شد.چون 1متر که پایین بودیم. به خاطر شیب.ده سانت هم که همکف بالاتر بود.270-110=160
یعنی 160 سانت بریم پایین.140/15=9.33
9.33+2=11.33
سرگیری رو مطمین نیستم.توی شیب چطور میشه

سحر خوشان

عضو جدید
من طول رمپم 11.33 شد.چون 1متر که پایین بودیم. به خاطر شیب.ده سانت هم که همکف بالاتر بود.270-110=160
یعنی 160 سانت بریم پایین.140/15=9.33
9.33+2=11.33
سرگیری رو مطمین نیستم.توی شیب چطور میشه
مرسی. من تعداد پله هام 16 تا 17تاییه که ارتفاع زیرزمینم میشه 272.ده سانت بالا بیایم 162 و 162/15=9.46 دراوردم .
کسی حساب کردن سرگیری رمپ زمینای شیبدارو میدونه؟

الهه معماري

عضو جدید
سلام دوستان
برای حل ارتفاع 3.5 متری همکف خرداد93 من 22تا پله برای همکف درنظرگرفتم. اما برای آبان 93 ارتفاع بیشتره و راههای مختلفی هم پیشنهاد شده مث بالا بردن تراز لابی یا 3گردش و یا4گردش شدن پله همکف(که درحالتیکه 3گردش پله بزاریم داکت اصلیمون رو از دست میدیم و البته با 4گردش هم مساله سرگیریش برام مبهمه و بنظرم سرگیر میشه). مناسب ترین حالت رو کدوم توصیه میکنید؟
ممنون میشم اگه بگید

آخرین ویرایش:

سحر خوشان

عضو جدید
دوستان کسی مبحث 14 خونده بگه چیاش مهمه؟ فقط اینو میدونم داکت ها نباید باهم یکی بگیریم یعنی داکت تهویه سریس با آشپزخونه یکی نباشه

فرستاده شده از GT-S7262ِ من با Tapatalk
مبحث 14 کلا مطلب زیاد داره ویکم گیج کننده میشه اگه خوب نخونید.چیزای مهمش دریچه های ورود هوا و تخلیه هوا-فاصله های این دهانه ها از سقف یا ساختمونای اطراف-دودکش ها...اینا چیزایی بود که تو سوالات نظام بیشتر دیدم

rezahabibi66

عضو جدید
دوستان ارتفاع طبقات مسکونی اگه مثلا 272 در نظر گرفته بشه که حداقل 240 + 30 سانت سقف رو پوشش بده و 16 تا پله در بیاد اشتباهه؟؟؟

چون تو کار عمران اشراق دیدم 323 در نظر گرفته میشه و 19 تا پله آیا منطق خاصی پشتش هست؟؟

سحر خوشان

عضو جدید
دوستان ارتفاع طبقات مسکونی اگه مثلا 272 در نظر گرفته بشه که حداقل 240 + 30 سانت سقف رو پوشش بده و 16 تا پله در بیاد اشتباهه؟؟؟

چون تو کار عمران اشراق دیدم 323 در نظر گرفته میشه و 19 تا پله آیا منطق خاصی پشتش هست؟؟
بهتره که با ضخامت سقف 3.06 بگیرید و 18 تا پله 17 سانتی بزنین

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.