تمرین گروهی آزمون طراحی اذر 92

وضعیت
موضوع بسته شده است.

mdt001

عضو جدید
سوال

سوال

دوستان. سال 88 ساختمون پزشکان رو کشیدم.کارام دستیه با اتوکد نیس.امیدوارم حوصله کنید ببینید و ایراداشو بگید.مرسی
مشاهده پیوست 181185

سلام دوست عزیز.
منم کارتون رو دیدم . ارائه خوب بود در کل .
من در تامین پارکینگ ها سوال دارم ، برای پارک دو ماشینی که طرفینش دیوار باشه عرض 4.5 متر کافیه به نظرت؟!
دوم اینکه اون ماشینی که جلوی باکس پله گذاشتی درسته؟با اینکه 80 سانتیمتر نوشتی.
و مهمتر اینکه عرض عبور ماشین رو چرا 3 متر در نظر گرفتین؟؟منبعتون کجاست برای این مورد؟

در کل حرف من اینه که اگر تامین تعداد پارکینگ و جانمایی صحیحش رو نتونیم درست دربیاریم در واقع کل طرحمون زیره سواله چون ما یکی از خواسته های اصلی رو که حل موضوع پارکینگه رو نتونستیم برآورده کنیم...

mahdieh_r

عضو جدید
سلام بچه ها
من شهریور 91 امتحان طراحی دادم و با نمره 66 قبول شدم.
من کلاسی نرفتم و این سایت اون سال بهم کمک کرد که تا حدی در جریان ماجرا قرار بگیرم، به همین خاطر تصمیم گرفتم امسال به بچه ها کمک کنم.
هرچند برگزاری یه همچین امتحاناتی از اساس جای بحث داره اما قبول شدن تو امتحان خیل مشکل نیست. مشکلی که اون سال توی حرفهای بچه ها بود و الان هم با یه نگاه کلی دیدم تا حدی باقیه اینه که بیش از حد به جزییات توجه میکنند و با مطرح کردن بحثهای سلیقه ای مسایل رو پیچیده می کنند و این باعث میشه از مسایل اصلی که مربوط به رعایت کلی ضوابط و استانداردهاست غافل باشند.
یادتون باشه زمانی که برای نمره دادن برای هر کار میذارند خیلی ناچیزتر از اونه که مسایل جزیی توش بررسی بشه. به نظر من رعایت ضوابط و ترسیم فنی توی این امتحان مورد نظره نه ارایه یک طراح زیبا. به طور مثال کشیدن یه باکس پله و آسانسور درست از لحاظ فنی و عملکردی (از لحاظ ابعاد، ترسیم فنی، ستون گذاری درست و ارتباط مناسب پاگرد پله و آسانسور و همچنین ارتباط اونها با واحدها) که میتونید در چند حالت تو خونه ترسیم کنید و همراهتون داشته باشید و رعایت ابعاد فضاها بر اساس مبحث4 میتونه قبولی شما رو تضمین کنه.
مضاف بر این که در ترسیم هر کدوم از اسناد رعایت نکات کلیدی بر اساس ضابطه ها باید مورد نظر باشه. چون در صورت عدم رعایت اونها کل کار شما زیر سوال خواهد رفت. بهتره قبل از آزمون این مطالب کلیدی رو جایی یادداشت کنید و همراه داشته باشید. مثلا پلان زیرزمین: سرگیر نبودن تیر ورودی رمپ، طول و شیب رمپ، در ورودی باکس پله، حداقل ابعاد پارکینگ (مبحث4) و انباری، ضخامت دیوار زیرزمین و ...
توجه داشته باشید که اگه جای 5 تا پارکینگ 4تا کشیدید یه نمره ای رو از دست میدید اما اگه تیر در ورودی پارکینگ سرگیر باشه بعید میدونم نمره ای به کل ترسیمتون داده بشه.
نکات مشابهی در ترسیم همه اسناد خواسته شده هست که باید در اولویت قرار بگیره. میتونید با همکاری هم اونها رو در بیارید.
برای بالابردنه سرعتتون تو ترسیم دستی هم بهتره یه فکری بکنید چون باید سعی کنید هیچ صفحه ای رو خالی نذارید.
امیدوارم تونسته باشم بهتون کمکی کنم. موفق باشید.

sahraaa

عضو جدید
سلام بچه ها لطف میکنید یکم در مورد امتحان شهریور 91 توضیح بدهید .چند تا پارکینگ باید در بیاریم؟

misha47

عضو جدید
سلام دوست عزیز.
منم کارتون رو دیدم . ارائه خوب بود در کل .
من در تامین پارکینگ ها سوال دارم ، برای پارک دو ماشینی که طرفینش دیوار باشه عرض 4.5 متر کافیه به نظرت؟!
دوم اینکه اون ماشینی که جلوی باکس پله گذاشتی درسته؟با اینکه 80 سانتیمتر نوشتی.
و مهمتر اینکه عرض عبور ماشین رو چرا 3 متر در نظر گرفتین؟؟منبعتون کجاست برای این مورد؟

در کل حرف من اینه که اگر تامین تعداد پارکینگ و جانمایی صحیحش رو نتونیم درست دربیاریم در واقع کل طرحمون زیره سواله چون ما یکی از خواسته های اصلی رو که حل موضوع پارکینگه رو نتونستیم برآورده کنیم...

دوست عزیز 4.5 فاصله مفید برای پارک دو ماشینه.5 هم فاصله آکس تا آکسه.
فک میکنم درست باشه.ملت ماشینو چفت میکنن به در پله! اینکه دیگه فاصله هم داره تازه!نمونه های مشابه زیاد دیدم.ایرادی نگرفتن.
وقتی رمپ از کنار دیوار هست حداقل فضای عبوری برای ماشین 3 متر هست.

بله.حل پارکینگ مهمترین مساله است.

misha47

عضو جدید
سلام دوست عزیز
برای سر در بانک در نما حتما سر در بذار
داکت طبقات پایین تر رو در طبقات هم باید بکشی
فضای انتظار از پذیرش دورشده بهتره جای سرویس و انبار رو با بخشی از انتظار عوض کنی
به نظرت ورودی ساختمان پزشکان از حیاط درسته؟
در طبقه همکف ستون گذاری اطراف رمپ معلولین درست نیست مثل پله دو طرفه ستون گذاری میشه
اتاق خواب واحد سرایداری نور نمیخواد؟

مرسی دوست عزیزم.
در مورد سر در بانک و دوری فضای انتظار حق با شماست.
منظورت داکت اتاق سرایداریه؟
ورودی ساختمان پزشکان از حیاط درسته.هیچ اشکالی نداره تا جایی که پرسیدم.اصلا توصیه به اینه.
فک نمیکنم ستون گذاری اطراف رمپ ضروری باشه.تاحالا نشنیدم.فقط راجبه باکس پله شنیدم.
اون واحد سرایداری یه نور آشپزخونه از گودال باغچه گرفته.واقعا چاره ای نداشتم واسش.

behnoosh66

عضو جدید
ممنون بهنوش جان
ابعاد باکس پله ام 5.1 * 2.5 است که برای هر ارتفاعی تقریبا جواب می ده. برای آژانس ارتفاع کف تا کف رو 3.3 می گیرم و از سه بازوی پله استفاده می کنم(8+8+4)

یه جا توو تاپیک ها خوندم حداقل ارتفاع تجاری 3.60 و حداکثر 4.5 هستش که با این حساب اگر ضخامت سقفو 30 بگیریم به ترتیب کف تا کف 3.60+30=3.90 و 30+4.5=4.80 میشه، یه سوال اگه پله هامونو سه بازوو بگیریم اوونوقت درب باکس پله در، ورودیه به طبقه ،توو پاگرد پله باز میشه این درسته ؟ منظورم اینه نباید حتما درب باکس پله در همه طبقات از یک جا باز بشه ؟ چون اگه قرار باشه جای درب باکس پله توو طبقات ثابت باشه با این حساب با سه بازوو پله یه راهرو ایجاد میشه ایراد نداره ؟ نمیدونم تونستم درست منظورمو برسوونم یا نه اگه توضیح بدی ممنون میشم اخه خیلی برام سواله ، اگه بتوونیم با سه بازوو پله ، تجاری رو حل کنیم خیلی خوبه اوونوقت مجبوور نیستیم ابعاد باکس پله رو بیشتر بگیریم (تعداد پله رو بیشتر بگیریم ) ممنون .

farch67

عضو جدید
سلام بچه ها
من شهریور 91 امتحان طراحی دادم و با نمره 66 قبول شدم.
من کلاسی نرفتم و این سایت اون سال بهم کمک کرد که تا حدی در جریان ماجرا قرار بگیرم، به همین خاطر تصمیم گرفتم امسال به بچه ها کمک کنم.
هرچند برگزاری یه همچین امتحاناتی از اساس جای بحث داره اما قبول شدن تو امتحان خیل مشکل نیست. مشکلی که اون سال توی حرفهای بچه ها بود و الان هم با یه نگاه کلی دیدم تا حدی باقیه اینه که بیش از حد به جزییات توجه میکنند و با مطرح کردن بحثهای سلیقه ای مسایل رو پیچیده می کنند و این باعث میشه از مسایل اصلی که مربوط به رعایت کلی ضوابط و استانداردهاست غافل باشند.
یادتون باشه زمانی که برای نمره دادن برای هر کار میذارند خیلی ناچیزتر از اونه که مسایل جزیی توش بررسی بشه. به نظر من رعایت ضوابط و ترسیم فنی توی این امتحان مورد نظره نه ارایه یک طراح زیبا. به طور مثال کشیدن یه باکس پله و آسانسور درست از لحاظ فنی و عملکردی (از لحاظ ابعاد، ترسیم فنی، ستون گذاری درست و ارتباط مناسب پاگرد پله و آسانسور و همچنین ارتباط اونها با واحدها) که میتونید در چند حالت تو خونه ترسیم کنید و همراهتون داشته باشید و رعایت ابعاد فضاها بر اساس مبحث4 میتونه قبولی شما رو تضمین کنه.
مضاف بر این که در ترسیم هر کدوم از اسناد رعایت نکات کلیدی بر اساس ضابطه ها باید مورد نظر باشه. چون در صورت عدم رعایت اونها کل کار شما زیر سوال خواهد رفت. بهتره قبل از آزمون این مطالب کلیدی رو جایی یادداشت کنید و همراه داشته باشید. مثلا پلان زیرزمین: سرگیر نبودن تیر ورودی رمپ، طول و شیب رمپ، در ورودی باکس پله، حداقل ابعاد پارکینگ (مبحث4) و انباری، ضخامت دیوار زیرزمین و ...
توجه داشته باشید که اگه جای 5 تا پارکینگ 4تا کشیدید یه نمره ای رو از دست میدید اما اگه تیر در ورودی پارکینگ سرگیر باشه بعید میدونم نمره ای به کل ترسیمتون داده بشه.
نکات مشابهی در ترسیم همه اسناد خواسته شده هست که باید در اولویت قرار بگیره. میتونید با همکاری هم اونها رو در بیارید.
برای بالابردنه سرعتتون تو ترسیم دستی هم بهتره یه فکری بکنید چون باید سعی کنید هیچ صفحه ای رو خالی نذارید.
امیدوارم تونسته باشم بهتون کمکی کنم. موفق باشید.

مرسی از راهنمایی ;)
به نظرت خوبه از چیزایی که باید دستی بکشیم شابلون درست کنیم؟ یعنی تو کد بکشیم بدیم لیزر کنن مثه باکس پله و اینا؟
می تونی کمکمون کنی که از چه چیزایی دقیقا خوبه که شابلون داشته باشیم که کارمون راحتتر شه
مثلا چند نوع پله یا آسانسور؟ رمپ؟ یا...
نمونه پلان خوبه سر جلسه ببریم؟ چه نمونه هایی...
ممنون میشم جواب بدین :smile:

*arch*

عضو جدید
شبنم جان حتما جلوی اسانسورت ورودی 150*150 بکشین اینویکی که تو کار تدریس به من تاکیید کرد
ببخشید یه سوال وقتی جلوی اسانسور ورودی 150*150 میکشیم باید براش در گذاشت؟
اگه اسانسور اندازه اش 150 نباشه مثلا 180*160 باشه ما باید ورودیش را 150*150 بگیریم ؟

faeze1366

عضو جدید
1)پارکینگ رو خیلی خوب در آوردی
2)ابعاد انباری به نظرت خیلی کوچیک نشده؟
3)چرا آسانسور رو عقب نکشیدی که یه راهروی خوب بهت بده ؟
بچه ها من پلان زیرزمین اسفند 91 رو این بار دستی کشیدم. 45دقیقه طول کشید. لطفا ببینید و در خصوص پرزانته اش اگه نظر یا پیشنهادی دارید بدهید.

آذرهانا

عضو جدید
ممنون آذر جان
1- منظورت اینه که ماشین ها از حیاط با رمپ بیان بالا به سمت پیلوت و پیلوت تراز +1.30 باشه مثلا؟ فکر خوبیه
2- والا منم اول فکر می کردم یه دونه کافیه. اما فائزه جان که سوال رو گذاشته بود، مشکلش طراحی 2 آسانسور و تراز طبقات بود. فکر کردم لابد باید 2 آسانسور بگذاریم که همه واحدها قابل دسترس معلولین باشند.
ولی فکر کنم یه دونه آسانسور هم کافی باشه
عزیزم منظورم اینه شما همکف (پیلوت) در دو تراز طراحی کنین - یکی رو از شمال زمین با 150- برای زیرزمین و یکی رو جنوب زمین برای پیلوت با کد 0.00 در این صورت اختلاف تراز در طبقات منطقی به نظر می رسه.

shab khanoom

عضو جدید
1)پارکینگ رو خیلی خوب در آوردی
2)ابعاد انباری به نظرت خیلی کوچیک نشده؟
3)چرا آسانسور رو عقب نکشیدی که یه راهروی خوب بهت بده ؟
حداقل مساحت انباری چقدر باید باشه؟ مال من 1.2 متر مربع است. چاره دیگه ای نداشتم.

پلان طبقاتم بهم می خورد اگه آسانسور و عقب می کشیدم

shab khanoom

عضو جدید
بچه ها لطفا یکی درباره نورگیر سقف پله توضیح بده
چطوری میشه وقتی پله ها نباید چشم پله داشته باشند، از نورگیر سقف استفاده کنیم؟

sahraaa

عضو جدید
بچه ها استپ رمپ باید چقدر بگیریم من شنیدم حتما باید 5متر گرفت میدونید تو چه صفحه ای از مبحث 4 این گفته؟ارتفاع خرپشته رو چقدر باید گرفت؟

ج.ع

عضو جدید
سلام دوستان
در سوال آزمون آذر 90 چرا قطعه زمين مشخص شده در سوال، 4 متر نسبت به معبر اصلي عقب نشيني دارد؟ چرا دقيقا از بر خيابان، قطعه بندي شروع نشده است؟ اين 4 متر مفهومش چيه؟ آخه حياط كه در جنوب زمين قرار مي گيره، ديگه خاصيت اين 4 متر چيه؟

سوال دومم اينه كه در چه زماني بايد پخي ايجاد كنيم؟ فقط در نبش خيابان و زمان ايجاد كنسول به سمت حياط ؟ يا در موارد ديگري هم هست؟

با تشكر

آخرین ویرایش:

*arch*

عضو جدید
بچه ها چند تا سوال دارم ترا خدا راهمکایی کنین
1-اگه اسانسور از نوع هیدرولیکی باشه تو مبحث 15ص 108 زد که موتورخانه میخوادکه یا باید پشتش یا کنارش بهتر نیست اسانسور الکتریکی انتخاب کنیم که اتاقکش را بذاریمش روی پشت بام؟
2-جلوی اسانسور هم باید فیلتر گذاشت؟یکی از دوستان گفتن باید یه فضا با ابعاد 150*150 گذاشت برای این فضا باید در هم گذاشت؟
3-از پارکینگی که تو زیر زمینه باید برای معلولین رمپ به طرف حیاط هم گذاشت؟
من خیلی چیزها را قاطی کردم

misha47

عضو جدید

ضابطه ای وجود داره که پله حتما باید نور داشته باشه؟اگه آره بگو.خب چرا پنجره نمیذاری واسه جداره پاگرد پله ت؟

misha47

عضو جدید
بچه ها چند تا سوال دارم ترا خدا راهمکایی کنین
1-اگه اسانسور از نوع هیدرولیکی باشه تو مبحث 15ص 108 زد که موتورخانه میخوادکه یا باید پشتش یا کنارش بهتر نیست اسانسور الکتریکی انتخاب کنیم که اتاقکش را بذاریمش روی پشت بام؟
2-جلوی اسانسور هم باید فیلتر گذاشت؟یکی از دوستان گفتن باید یه فضا با ابعاد 150*150 گذاشت برای این فضا باید در هم گذاشت؟
3-از پارکینگی که تو زیر زمینه باید برای معلولین رمپ به طرف حیاط هم گذاشت؟
من خیلی چیزها را قاطی کردم

1- شما آسانسوری بذار که بالا پشت بوم واسش یه اتاقک آسانسور هم بذاری.اسمشو نمیدونم چیه دیگه!
2- دوست من برای بار n ام توی تاپیک گفته شده که بله !فیلتر میخواد آسانسور.در هم میخواد جلوش.هم باکس پله و هم آسانسور در میخوان جلوشون!
3- نه واسه معلولین نمیخواد از پارکینگ رمپ بذاری. فقط یه پله فرار بذار در صورتیکه پارکینگ از 4 تا ماشین بیشتره.

mdt001

عضو جدید
دوست عزیز 4.5 فاصله مفید برای پارک دو ماشینه.5 هم فاصله آکس تا آکسه.
فک میکنم درست باشه.ملت ماشینو چفت میکنن به در پله! اینکه دیگه فاصله هم داره تازه!نمونه های مشابه زیاد دیدم.ایرادی نگرفتن.
وقتی رمپ از کنار دیوار هست حداقل فضای عبوری برای ماشین 3 متر هست.

بله.حل پارکینگ مهمترین مساله است.

دوست من من هدفم اینه که مطابق مقررات آزمون طراحی کنیم نه اینکه ملت چطور پارک میکنن....بالاخره این آزمونه دیگه و طبق قوانین خودشون باید طرح بزنیم. وگرنه همینجوریش خیلی کارها بیرون میکنن...
میخوام منو راهنمایی کنید کجا نوشته فضای عبور حداقل 3 متره؟؟! اگه باشه که ما هم استفاده میکنیم والا
ممنون اگه پاسخ بدین .
سپاس

آذرهانا

عضو جدید

اگه چشم پله نداشته باشیم فقظ پله خرپشته نور می گیره , اگه چشم پله داشتیم شامل پله های 3 طرفه و 4 طرفه است چون چشم پله دو طرفه قابل نورگری نیس

amin576

عضو جدید
در چهت تکمیل صحبت ها...
okb پنجره ها 90 cm
-متریال های نما در همین حد که نوشته شود کفایت میکند (مثلا آجر 3 سانتی) نیازی نیست هاشور خورده شود
-80 سانتی متر جان پناه پشت بام و 20 سانتی متر جان پناه خرپشته (ارتفاع خرپشته مانند همکف 2.40 (مفید) 40 سانتی متر هم سقف
در مورد اینکه گفتین حتما در نما باید پنجره ی آتشنشانی باشد من همچین چیزی نشنیدم!!!
تنها چیزی که در مورد حریق باید رعایت بشه:
ضخامت دیوار پله 20 سانتی متر و نوشته شود دیوار ضد حریق
و دوم اینکه در ورودی راه پله هم نوشته شود در ضد حریق
(از گفته های استاد کلاس طراحیه نظام مهندسی که خودشونم مصصححه سازمان سنجشن)
بچه ها لطفا با رفرنس بگید آخرش ضخامت سقف رو باید 30 بگیریم یا 40
آخه معمولا تو نقشه های فاز 1 و دانشجویی معمولا سقف رو 30 می گرفتیم ولی مطمئنا تو اجرا سقف بیشتر از 30 میشه چون اگه حتی از تیرچه 25 هم استفاده شه(که کم اتفاق می افته به خاطر ارتفاع جان کم و باربری کمتر) بازم با 10 سانت کف سازی حداقل سقف 35 سانت میه و با تیرچه 30 سقف میشه 40

یه مورد دیگه هم ضخامت دیوارها با ضخامت آجر 10 و 20 سانت و محاسبه نازک کاری میشه 15 و 25 سانت،اینم لطفا بگید.

behnoosh66

عضو جدید
بچه ها لطفا با رفرنس بگید آخرش ضخامت سقف رو باید 30 بگیریم یا 40
آخه معمولا تو نقشه های فاز 1 و دانشجویی معمولا سقف رو 30 می گرفتیم ولی مطمئنا تو اجرا سقف بیشتر از 30 میشه چون اگه حتی از تیرچه 25 هم استفاده شه(که کم اتفاق می افته به خاطر ارتفاع جان کم و باربری کمتر) بازم با 10 سانت کف سازی حداقل سقف 35 سانت میه و با تیرچه 30 سقف میشه 40

یه مورد دیگه هم ضخامت دیوارها با ضخامت آجر 10 و 20 سانت و محاسبه نازک کاری میشه 15 و 25 سانت،اینم لطفا بگید.

دوست من ما داریم فاز یک کار می کنیم طبق کتاب های نقشه کشی فنی حرفه ای وسایر ،برا فاز یک ضخامت سقف 30 و برا دیوار خارجی 20 کفایت می کنه

behnoosh66

عضو جدید

شب خانوم تا اوونجایی که من توو تاپیک های سال های گذشته خوندم وپرسیدم پله دو طرفه حتما چشم پله می خاد برای اینکه شیلنگ اتش نشانی رو از همین فاصله عبور می دن اصلا ربطی به دودکش شدن دود نداره دودکش شدن دود تنها در مواقعیه که اسانسور وسط پله سه طرفه بزاریم که در مورد پله سه طرفه هم دوستان گفتن به عنوان پله فرار محسوب نمیشه پس از همون پله دو طرفه با چشم پله استفاده می کنیم که اگه امکان نورگیری باکس پله از جداره ها نبود از سقف نورگیر سقفی می دیم با این حساب از چشم پله تمام پله ها در طبقات نورگیری می کنن راستی من از شما یه سوال پرسیده بودم در رابطه با پله با سه بازوو توو پست های قبلی ممنون میشم جواب بدین .

shab khanoom

عضو جدید
شب خانوم تا اوونجایی که من توو تاپیک های سال های گذشته خوندم وپرسیدم پله دو طرفه حتما چشم پله می خاد برای اینکه شیلنگ اتش نشانی رو از همین فاصله عبور می دن اصلا ربطی به دودکش شدن دود نداره دودکش شدن دود تنها در مواقعیه که اسانسور وسط پله سه طرفه بزاریم که در مورد پله سه طرفه هم دوستان گفتن به عنوان پله فرار محسوب نمیشه پس از همون پله دو طرفه با چشم پله استفاده می کنیم که اگه امکان نورگیری باکس پله از جداره ها نبود از سقف نورگیر سقفی می دیم با این حساب از چشم پله تمام پله ها در طبقات نورگیری می کنن راستی من از شما یه سوال پرسیده بودم در رابطه با پله با سه بازوو توو پست های قبلی ممنون میشم جواب بدین .

در مورد چشم پله من واقعا گیج شدم. خیلی از بچه هایی که امتحان دادن و قبول شدن تاکید رو این قضیه دارند که چشم پله نباید بگذاریم. اگه رفرنسی چیزی در این خصوص داری لطفا بگو و اگه نه ، همه بگیردیم و بالاخره یه منبع موثق راجع به این قضیه پیدا کنیم.
در مورد پله با 3 بازو من آخر سر این نتیجه گیری رو کردم:
1- اگر در صورت سوال، طبقه همکف (مثل بانک و آژانس و ...) و یا طبقات (مثل ساختمان پزشکان)کاربری مربوط به اشتغال داشتند، در صورتیکه پارکینگ ها در بیاد، باکس پله ی 2.5 * 5.4 می گذارم که 2 بازویی بشه و در طبقات با ارتفاع زیادتر، 20 تا پله در هر بازو می گذارم
2- اگر پارکینگ ها در نمیومد و مجبور شدم، باکس پله رو 2.5*5.1 می گیرم. و پله ی 3 بازویی می گذارم که البته لزومی نداره که در باکس پله در همه طبقات یکجا در بیاد.
3- در صورتیکه ساختمان، صرفا مسکونی بود، باکس پله 2.5 *5.1 جواب میده.

shab khanoom

عضو جدید
شبنم جون سلام - میشه آزمون اسفند 87 من رو ببینین

هانا جان کارت و دیدم. مواردی که به نظرم اومد:
سوال خواسته پارکینگ فقط یک ورودی ماشین داشته باشه. ولی ظاهرا پارکینگ شما برای هر ماشین یک ورودی داره
اگه درست متوجه شده باشم فضاهایی که داخلش s نوشتی انباری است. در این صورت فضای بزرگتر که اسم نداره باید فضای بازی کودکان باشه. کاش موقعیت فضای بازی رو طوری قرار میدادی که دسترسی به انباری سمت راست پلان، مستلزم عبور از این فضا نمی بود.
پلان تراز یک خوب شده. اما کلی فضای پرت استفاده نشده در مرکز پلان داری که مبله هم نشده. با توجه به اینکه فضای صبحانه خوری نداری و غذاخوری هم خیلی کوچیک شده می توانستی چیدمان فضاها رو به گونه ای قرار بدی که از این فضای استفاده نشده استفاده کنی( برای فضای صبحانه خوری می توانستی یک تراس بزرگ و دلباز در مجاورت آشپزخانه پیش بینی کنی)
برای اتاق مهمان، حمام و توالت خواسته شده. شما فقط توالت گذاشتی (اگر نه، باید چیدمان داخل سرویس رو حتما بگذاری تا مصحح متوجه بشه فضا کافی است.)
اتاق کودکان می توانست دو قسمت نیمه مستقل داشته باشه. همچنین مبلمانش فقط برای یک کودک پیش بینی شده. اما سوال گفته برای 2 کودک.
اینجا هم چیدمان سرویس ها رو نگذاشته ای. با توجه به اینکه هم وان خواسته هم توالت فرنگی و هم دستشویی، به نظر میاد که ابعاد سرویس ها کوچک است.
واحد مسکونی ات، بالکن و تراس نداره

وضعیت
موضوع بسته شده است.