تشکیل گروه مطالعه و تحقیقات توربینهای گازی

farhad_spinning

عضو جدید
سلام
مديريت تالار
كارشناس ارشد ساخت و وليد از دانشگاه فردوسي مشهد هستم. زمينه تحقيقاتيم در زمينه فرآيند هاي ماشينكاري و فرم دهي قطعات فلزي ورقي و CAD/cAM مي باشد. در اين زمينه مقالاتي هم تو كنفرانسهاي داخلي و خارجي چاپ و ارائه كردهامتو واحد مهندسي و تعميرات Iran Air‌كار ميكنم. ا حدودي سر و كارم با سيستمهاي هواپيما و موتور اوناست. خوشال ميشم به تيمتون ملحق شم. در مورد اطلاعات در خواستي اگه دقيقتر بخواين ميتونم بهتر كمك كنم. خودتون هم مي دونين كه مطالب خيلي گستردست. ولي منون ميشم اطلاعاتي راجع به وضعيت و محل تيم بدين.
ممنوم

tsp.co

عضو جدید
سلام
مديريت تالار
كارشناس ارشد ساخت و وليد از دانشگاه فردوسي مشهد هستم. زمينه تحقيقاتيم در زمينه فرآيند هاي ماشينكاري و فرم دهي قطعات فلزي ورقي و CAD/cAM مي باشد. در اين زمينه مقالاتي هم تو كنفرانسهاي داخلي و خارجي چاپ و ارائه كردهامتو واحد مهندسي و تعميرات Iran Air‌كار ميكنم. ا حدودي سر و كارم با سيستمهاي هواپيما و موتور اوناست. خوشال ميشم به تيمتون ملحق شم. در مورد اطلاعات در خواستي اگه دقيقتر بخواين ميتونم بهتر كمك كنم. خودتون هم مي دونين كه مطالب خيلي گستردست. ولي منون ميشم اطلاعاتي راجع به وضعيت و محل تيم بدين.
ممنوم
سلام!
از آشناییتون خوشحالم! این بحث پیدا کردن مقاله و مطلب برای دو سه سال پیش بود که می خواستیم یه گروه درست و حسابی درست کنیم و الان دیگه مهم نیست!
الان دنبال یه سری دوستان علاقه من می گردم که بتونیم با هم یه سری تحقیقاتی رو بطور گسترده و دقیق جلو ببریم!
اتفاقا مذاکراتی رو هم با مدیران هما در زمینه تعمیرونگهداری و اورهال موتورهای Tay650 و تعدادی دیگر از موتورها داشتیم که جوابی هنوز به ما ندادن!
به هرحال ان شاءالله که بتونیم در کنار هم از تبادل اطلاعات در زمینه موتورهای جت لذت ببریم!
ممنونم!

ma_ta65

عضو
سلام
من دانشجوی سال دوم کارشناسی ارشد تبدیل انرژی هستم و البته موضوع پایان نامه من در مورد توربین های گازی می باشد . امیدوارم بتوانم در گروهتون عضو شوم .

tsp.co

عضو جدید
سلام
من دانشجوی سال دوم کارشناسی ارشد تبدیل انرژی هستم و البته موضوع پایان نامه من در مورد توربین های گازی می باشد . امیدوارم بتوانم در گروهتون عضو شوم .
سلام!
خوشحالم شما از همین الان عضو هستید! می تونم بپرسم که توی چه زمینه ای از تورببینهای گازی دارین کار می کنین؟

ma_ta65

عضو
سلام
موضوع پایان نامه من : بررسی انتقال حرارت به پره های توربین .

vahid-paydar

عضو جدید
با سلام خدمتتون
شما میتونید روی طراحی قسمت های مختلف توربین با نرم افزار های طراحی کتیا مکانیکال دستاپ سالید ورک رو کمک من حساب کنید

khafan_3113

عضو جدید
سلام و خسته نباشید خدمت دوستان

من برای پروژه تخصصی خودم بشدت نیازمند اطلاعات از اورهال توربین گاز و طراحی توربین گاز هستم.سخته اطلاعات اورهال رو پیدا کردن.لطفا کمکم کنید.
ممنون

tsp.co

عضو جدید

من برای پروژه تخصصی خودم بشدت نیازمند اطلاعات از اورهال توربین گاز و طراحی توربین گاز هستم.سخته اطلاعات اورهال رو پیدا کردن.لطفا کمکم کنید.
ممنون
سلام!
کتاب jet engine فصل 24 اگه اشتباه نکنم مربوط به اورهال موتورهای جت هستش

rahgoshafan

عضو جدید
سلام
فعاليت خوبي هستش ولي بهتر هستش يك نفر مديريت مطالب رو به عهده بگيره و براي مطالب هدف مشخص بكنه

Sina Soleimani

عضو جدید
با سلام, من سینا ,نیروگاه هستم, قبلا تو زمینه سوخت های جامد و بهینه سازی بازده انرژی در مبدلها تحقیق کردم, خوشحال میشم پای من رو هم به این پروژه تون باز کنید کار ترجمه یا مدلسازی هم اگه لازم داشتید بهم اطلاع بدید مرسی facebook:sina soleimani

david.akh

عضو جدید
سلام من مهندسی مکانیک میخونم
تا حدودی کتیا و اتوکد بلدم
فکر نمیکنم زیاد به درد بخور باشم ولی دوست دارم منم بازی بدین من عاشق یادگیریم
هر توع مطلب علمی
هیچ اطلاع تخصصی از توربینها ندارم ولی دوست دارم یاد بگیرم ازش هرچند محدود
چون میدونم دنیا با این توربینها میچرخه

maryam_mirza

عضو جدید
سلام
امکانش هس این منبع رو بمن معرفی کنید

سلام

شما اول باید آشنایی کاملی با قطعات مورد نظر پیدا کنید . بعد اون کارهایی که در سطح دنیا برای تحلیل تنش اونها انجام می دن رو بدونید ( تو اینترنت از این جور مطالب زیاد هستش) . برای شروع روی پره های توربین یا turbine blade می تونید کار کنید. این کار مستلزم اینه که علاوه بر آشنایی با دروس خودتون بعضی از علوم بچه های سیالات مثل آیرودینامیک و انتقال حرارت رو هم آشنایی پیدا کنید. منبع فارسی برای این کار نداریم ولی اگه بخواهید یه کتاب فوق العاده رو می تونم بهتون معرفی کنم.
البته چون خیلی ها اومدن و خواستن کار کنن اونم با علاقه و بعد دیگه به این تاپیک سر هم نزدن! این رو مطرح کردم . اگه مصمم هستید که این کار سنگین ولی فوق العاده بدرد بخور رو انجام بدین مسیر جرکتتون رو براتون مشخص کنم!

موفق باشید!

MJD.ASKARI

عضو جدید
سلام من هم هستم
مهندسی جوشکاری، در زمینه انتخاب مواد جوشپذیری آلیاژ ها و تست های غیر مخرب می تونم کمک کنم

arteshsorkh

عضو جدید
سلام به مهندسین
من مهندسی مکانیک خواندم کتیا سالید انسیس رو بلدم.خیلی علاقه به یاد گیری دارم خصوصا در مورد توربین ها و چگونگی طراحی انها
اگه بتونم خوشحال میشم کمکتون کنم

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به بچه های گل مکانیک
من ارشد مواد میخونم و پایان نامم در مورد پوشش سوپر آلیاژ جی تی دی 111 مورد استفاده در توربین ها هست/در واقع موضوعم تاثیر پوشش روی خزش این سوپر آلیاِ ها هست که البته به نتایجی هم رسیدم
خواست ببینم در مورد پوشش این سوپر آلیاژها یا همون پوشش در توربین های گازی کسی اطلاعاتی داره؟
ممنون

khafan_3113

عضو جدید
دوستان اینجا مقاله هایی از دینامیک روتور ها گذاشته شده که الان لینکش شکسته.من بشدت نیاز دارم به اون مقالات.اگه برسونید بهم واقعا نجات بخشه برام.خودمم دارم رو دینامیک روتور ها کار میکنم.

fatahi.e

عضو جدید
fatahi.e

fatahi.e

:) سلام مهندسین جوان من کارشناسی ساخت و تولید دارم ، دوست دارم باهاتون همکاری کنم ، مقاله هم بخواین یخورده طول میکشه چون الان دارم کتاب ماشینکاری در ... مینویسم .

ir_mehran

عضو جدید
سلا دوست عزیز
شما طراحی چه توربینی مد نظرتون هست بگو شاید بتونم کمکت کنم

ممنون

ir_mehran

عضو جدید
سلام
من مهران هستم ارشدم را به تازگی گرفتم تزم در مورد خنک کردن توربین گازی حرارت بالا برای نمونه توربین شرکت زیمنس V94-3A
خوشحال میشم درمورد توربینهای گازی یا بخار با دوستان تبدل نظر داشته باشم!!!!!!!!!!!!!!

tsp.co

عضو جدید
سلام
من مهران هستم ارشدم را به تازگی گرفتم تزم در مورد خنک کردن توربین گازی حرارت بالا برای نمونه توربین شرکت زیمنس V94-3A
خوشحال میشم درمورد توربینهای گازی یا بخار با دوستان تبدل نظر داشته باشم!!!!!!!!!!!!!!

سلام!
به تاپیک خوش اومدید!
شما با توگا همکاری نمی کنید؟
چون مدتی توگا از این نوع مدل مونتاژ می کرد اگه اشتباه نکنم!
بحث پیرامون تورینهای گازی هستش و من هم خوشحال میشم با هم روی این قضیه کار کنیم!
می تونم بپرسم از کدوم دانشگاه فارغ التحصیل شدید؟
ممنونم!

ir_mehran

عضو جدید
سلام ۳سال پیش خواستم با شرکت توگا صحبت کنم اما تحویل نگرفتن من را و یادم در اون زمان تصمیم گرفته بودن از توربین های شرکت خارکف اکراین خریداری کنن!!!
من از دانشگاه انرژی مسکو فارغ التحصیل شدم مهندس جان!! این توربین هم فکر نمی کنم زیمنس به ایران داده باشه، فکر مکنم شما دارید یا توربین v 94.3 را میگید یا v94.2A یا v94.2را ممکنه به ایران داده باشه.
سلام!
به تاپیک خوش اومدید!
شما با توگا همکاری نمی کنید؟
چون مدتی توگا از این نوع مدل مونتاژ می کرد اگه اشتباه نکنم!
بحث پیرامون تورینهای گازی هستش و من هم خوشحال میشم با هم روی این قضیه کار کنیم!
می تونم بپرسم از کدوم دانشگاه فارغ التحصیل شدید؟
ممنونم!

آخرین ویرایش:

Hooladi

عضو جدید
سلام
توگا مونتاژ v94-2 رو انجام میده.البته الان اوضاعش دراماتیکه

ir_mehran

عضو جدید
بله چون v94.3A خیلی برای نیروگاه های ایران جدید و گرون هست و تا امروز توگا قردادی با زیمنس روی توربین 3A نبسته فکر میکنم بدلیل اینکه هنوز نتوانستن بفهمن از چه روشی برای بهینه سازی و خنک کردن توربین استفاده کردن ودیگری اینکه این مدل اخرین دستاورد شرکت زیمنس هست و فعلا باید مهندسین خود زیمنس سود کنن بعد از اونها نوبت ما میشه)))))))))))))))))
سلام
توگا مونتاژ v94-2 رو انجام میده.البته الان اوضاعش دراماتیکه

omokri

عضو جدید
سلام،
من بازرس فنی (Fact Finder) توربینهای گازی V94.2 هستم ولی خیلی گرفتار کار هستم اما اگر بتوانم کمکی کنم خوشحال می شوم.

tsp.co

عضو جدید
سلام ۳سال پیش خواستم با شرکت توگا صحبت کنم اما تحویل نگرفتن من را و یادم در اون زمان تصمیم گرفته بودن از توربین های شرکت خارکف اکراین خریداری کنن!!!
من از دانشگاه انرژی مسکو فارغ التحصیل شدم مهندس جان!! این توربین هم فکر نمی کنم زیمنس به ایران داده باشه، فکر مکنم شما دارید یا توربین v 94.3 را میگید یا v94.2A یا v94.2را ممکنه به ایران داده باشه.

ممکنه حق با شما باشه !
من البته روی توربینهای هوایی کار می کنم . اصلا دلیل ورود من به وادی توربینهای گازی موتورهای جت و بحثهای مربوط به اون هستش! که الان یه چند سالی هستش که روی مسائل مربوط به اونا دارم کار می کنم!
یه سئوالی داشتم و اینکه در زمانی که در روسیه مشغول نحصیل بودید با کارخانجات سازنده موتور مثل saturn که سازنده موتورهای soloviev هستش برخوردی داشتید؟ و تا چه حد با این صنعت تو روسیه آشنایی دارین؟
ممنونم!

tsp.co

عضو جدید
سلام،
من بازرس فنی (Fact Finder) توربینهای گازی V94.2 هستم ولی خیلی گرفتار کار هستم اما اگر بتوانم کمکی کنم خوشحال می شوم.
سلام ممنون از اینکه وقتتون رو دراختیار من و سایر دوستان علاقه مند قرار میدین!
اگه براتون امکان داره را جع به مسئولیتتون و اینکه اصلا پروسه بازرسی به چه نحوی هست یه توضیحاتی رو بدین تا سوالهای بعدی رو مطرح کنم!
ممنونم!