تحقیقات محلی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه ربطی به حیا داره ؟؟
شما منظورتون از ارتباط چیه ؟
ارتباط ها با هم فرق دارن ...شاید دو نفر میخواستن با هم ازدواج کنن و در ارتباط بودن بعد بهم نمیخوردن رابطشون تموم شد خب این کجاش بی حیاییه؟
یعنی به نظر شما هیچ دختری نمیتونه با یه پسر بره بیرونو شئونات و حیارو هم رعایت کنه؟
نه به نظر من یه شبه نمیشه ولی چند شبه میشه ...!!
بعد هر ارتباط که حالا توش وابستگیایی هم ممکنه باشه لزومی نداره بعد تموم شدن بلافاصله دنبال نفر بعدی باشی میتونی مدتی رو با خودت تنها باشی و به خودت بقبولونی که بدرد هم نمیخورین اینجوری میشه
شما چرا انقد به همه چی بدبینانه نگاه میکنین ؟؟
گذشته یعنی دقیقا چی؟
پس توبه برا چیه ؟بعضیا تو گذشته شون کارایی کردن بعد یهو عوض شدنو تغییر کردن و الان چندین ساله دارن با همون تغییر زندگی میکنن خب الان با وجود این تغییر ایا لازمه بازم گذشته شونو بگن؟
شما خودت چقد از گذشتت مطمئنی که انقد راحت درباره ی این موضوع نظر میدی؟
گذشته رو فقط همسایه میدونه؟
اینجوری باید رفتو محل تحصیل محل خوابگاه محل کار محل فعالیت محل فعالیت های مجازی همه رو شناسایی کرد و مورد تحقیق قرار داد؟نظرتون چیه؟:cool:

ممنونم
حالا جواب تک تک سوالاتتون
رابطه دختر و پسری که حدود شرعی خدا رعایت نشه چه میخواد به بهانه ازدواج باشه چه و...
اینطور رابطه ای مسلما دو طرف از نظر حیا فقیر هستند
اگه رعایت بشه هیچ مشکلی نداره ...
من بد بین نیستم ولی دیگه از دختری که میره با پسر میخوابه و خبرش میادش دیگه به دور از عقل خوش بین باشی بگی نه این فرشته است...
تو تاپیک هایی قبل گفتم چیزی که بهش مطمئن هستم میگم نه هر چیزی ...
گذشته یعنی دوران مجردی یه فرد یا کلا از اون تاریخ به قبلش هر کاری کرده و ...
میگن اگه شب دیدی کسی گناه میکنه صبح حق نداری آبروش ببری شای شب توبه کرده باشه
این قضیه اش با تحقیق فرق میکنه
میان میگن چطور فردی؟!
دیگه نمیتونی بگی شاید توبه کرده باشه
آخه به شاید که نمیشه کسی رو تایید کرد
بعدم آخه اون پسره چه گناهی کرده که بخواد چنین دختری بگیره؟!!!!
نگفتم فقط همسایه میدونه گفتم فقط مثلا همسایه

ازدواج شوخی نیست
اگه لازم باشه باید تحقیق کنیم
اینقدر شل گرفتیم ازدواج که مملکتمون پر شده از دختر مطلقه ... اونم زیر 20 سال ...
حالا سوال منو جواب بدین
اون پسره چه گناهی کرده که ما بخواهیم دلمون به حال دختره بسوزه دختره الیکی تاییدش کنیم؟!!
به نظر شما ما تو حق این پسر ظلم نمیکنیم؟!!!
با تشکر

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
رابطه داشتن دلیلی بر بی حیایی نیست؟؟ پس چه چیزی دلیل بر بی حیایی هست؟؟
میکابلمت چیه !! حرفا میزنیا !!
حیا رو از قصد و منظور و اهداف میشه تعیین کرد.
شما خود کلمه ی حیا رو تعریف کن سپس بگو بی حیایی یعنی چی که حالا رابطه با یه جنس مخالف اسمش شده بی حیایی!!

مگه نمیدونی؟ فرهنگستان زبان فارسی، به جای واژه ی خارجی "کابل" ، از معادل فارسی اون یعنی "بافه" استفاده کرده. یعنی بجای میبافُمت از این من بعد میشه گفت می کابلُمت
:D

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
آیا اگه خودتونم
برای یه دختر رفتید همه تاییدش کردند رفتین خاستگاری اونجا هم فیلم بازی کردن
عقدش کردی
فهمیدی چه کلاهی سرت رفته چه حالی میشی؟!

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
حیا رو از قصد و منظور و اهداف میشه تعیین کرد.
شما خود کلمه ی حیا رو تعریف کن سپس بگو بی حیایی یعنی چی که حالا رابطه با یه جنس مخالف اسمش شده بی حیایی!!

مگه نمیدونی؟ فرهنگستان زبان فارسی، به جای واژه ی خارجی "کابل" ، از معادل فارسی اون یعنی "بافه" استفاده کرده. یعنی بجای میبافُمت از این من بعد میشه گفت می کابلُمت

چطور ی از قصد و منظور آدم ها حیا میفهمید؟!!!

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
حیا یعنی شرم داشتن از ارتکاب اعمال زشت، گفتار زشت و اندیشه زشت است. و یکی از مهم ترین صفاتی است که تأثیر فراوانی در مراحل مختلف زندگی اخلاقی ما دارد. لذا حیا سبب می شود که انسان از ارتکاب بسیاری از منکرات و امور زشت باز آید، ونقش بزرگی در شکل دهی چگونگی ارتباط انسان با خدا و مردم دارد

یعنی کسی که به یک یا چند نفر رابطه داره قصد و منظورش چیه؟؟
با چند رابطه داره و حیا هم داره ؟؟؟؟
حدا عادل رو میگویی؟؟؟
خب آفرین!
حالا اگر شخصی به این نتیجه رسید که این عملش زشت نیست، این گفتارش بی عیب هست و این اندیشه اش درست هست، از نظر خودش اصلا فرد بی حیایی نیست و خیلی هم آبرو داره.
ای ما هستیم که تعیین می کنیم مثلا این عمل زشته اون عمل قبیحه لذا فرد مورد نظر آدم بی حیاییه!
یعنی ما داریم واسه دیگران تصمیمی میگیریم.
حالا یه سوال دارم : کی به ما اجازه داد واسه دیگران تصمیم بگیریم!؟

مثلا تو ایالت تگزاس،مردمان غیرتی ای دارن (نسبت به جاهای دیگه،کلی میگم) مثلا شما با دخترشون دوست باشی و رابطه داشته باشی، ازدواج نکنی ، کشتنت :D
حالا این تگزاسی ها در مورد ایالت نوادا و کالیفرنیا میگن این ها افراد بی حیایی هستن چون روابط پسر و دختر بشدت آزاد و بی منطق ـه! ولی در نظر یه فرد لاس وگاسی که مال ایالت نوادا هست این حرف چرت و پرته!

این مثال آمریکایی زدم ، شما میتونی تعمیمش بدی به کسیکه خشکی مذهب هست یا بی دین هست یا فقط مسلمون زادس یا اصلا دوست نداره در قید و بند دین باشه.

شما از روحیات و تفکرات خودت داری کلمه "حیا" رو تفسیر میکنی به اینکه هرکسی رابطه داشت پس آدم بی حیایی ـه!
به دید من هم هرکسی تهمت زد، هر کسی تو زندگی مردم دخالت کرد، هر کسی دستور داد اینکارو کن اونکارو کن، اینها همگی آدم های بی حیا و بی خدایی هستن، شما طرز فکر من رو میتونی عوض کنی؟
خیر.

اینه جریان.
اینها مثال بود جدی نگیری ها! :D

(آره تیکه ی جناب خان به حداد عادل رو گفتم)

ali.metal.eng

عضو جدید
از این منبع معتبر تر میخواهی؟!
https://www.sabteahval.ir/Upload/Modules/Contents/asset99/tg93.pdf
برین شما حساب کنید ببینم چطوری محاسبه میکنید

اون سری افردای که تو سنین کمتر از 20 ازدواج میکنند طبق اولین pdf که دادی ممکنه تو عرض 5 سال اینده یا 6 یا سالهای بعد طلاق بگیرند و اینطوری نیست که همون زیر 20 بخاند طلاق بگیرند

به همین دلیل نمیتونی بگی که تعداد طلاق رده زیر 20 تقسیم بر تعداد ازدواج زیر 20 و اونو با سنین بالاتر مقایسه کنی... چون یه تعداد از این رده زیر 20 که میخاند طلاق بگیرند

میفته رو رده بعدی....

( اگه امار بیشتر بود مثلا مشخص بود که اون سری افرادی که در رده20-24 سال که ازدواج کردند... دقیقا تو چه رده سنی طلاق گرفتند اونجا بود که میشد یه تحلیل خیلی خوب از این داده کرد..

وگرنه هرگونه تحلیل غلط خواهد بود...)

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
چطور ی از قصد و منظور آدم ها حیا میفهمید؟!!!
برای اینکه بفهمی طرف مقابلت با حیا هست یا خیر، باید تطبیق بدی با شخص خودت
برای مثال شما اگر فرد سنتی و مذهبی هستی نمیتونی بگی فلان دختره مانتو تنگه که نماز نمیخونه فرد بی حیایی هست!
چرا؟
چون 2 گروه متفاوت هستید.2 گروه با 2طرز فکر کاملا متفاوت که درک متفاوتی از خوبی یا بدی و هزاران معنی دیگه دارن.به طور کامل با هم فرق دارید.لذا نمی تونید در مورد هم تصمیم بگیرید یا مثلا دختره بگه چقدر تو نفهم و اُمُل هستی، چون اون هم تورو نمیفهمه و درک نمیکنه.
برای اینکه بتونی تشخیص بدی یک نفر با حیا هست یا بی حیا، باید مُدلش شبیه به تو باشه.مثلا یه خانم چادری که مسلمون هست و سنتی، اون موقع یه سری اخلاقای زشت داره که بی حیاش میکنه،مثلا آدم بدیه، خب این اینجا در دید تو چون بخوبی با این گروه آدم ها آشنایی داری (سنتی و مذهبی) بی حیا به حساب میاد. (مثال زدم، به کسی برنخوره)

منظور من در کل اینه : اگر شخصی در حیطه ی اعتقادات، انتظارات و اهداف شما نیست، حق اظهار نظر در ارتباط با ایشون رو ندارید.
اصلا کلمه ی آزادی رو میشه به همین منوال تعیین کرد.اگر یک روزی ایران آزاد بود، بر اساس تنها و تنها 1دین، کل قوانینش رو نمی ساخت. چون همون 1دین تصور میکنه بهترین دین جهان هست (تصوری که حتی گاو پرست ها و خورشید پرست ها و شیطان پرست ها هم داشتن و دارن) پس فکر می کنه توانایی اظهار نظر در تمام افراد با هر سلیقه و منطق و اعتقادی رو داره.

حالا بحث رو سیاسیش نمی کنم.ولی درد جامعه که یکی دو تا نیست :D
:)

ali.metal.eng

عضو جدید
آیا اگه خودتونم
برای یه دختر رفتید همه تاییدش کردند رفتین خاستگاری اونجا هم فیلم بازی کردن
عقدش کردی
فهمیدی چه کلاهی سرت رفته چه حالی میشی؟!

صد در صد اونایی که تاییدش کردند برای همیشه گناهکار و بدهکار اون مردی خواهند بود که دروغ گفته اند بهش....

طبق همون حرفای قبلیم خیلی سخته که نظر بدی اگه یکمی اشتباه بشه باعث میشه که گناهکار باشی

ببین این دنیا طوریه که هرکسی خودشو نشون میده ....مثلا طرف به اسم رفاقت با همسایه ممکنه از این دروغا بگه

که من مطمئنم گناهی کرده که بسیار بزرگه و تنها تو اون دنیا میشه جوابشو داد....

حالا شما تصور کن یه بچه هم به دنیا بیاد بعد طلاق بگیرند....

گناه اون بچه هم میفته پای همونایی که دروغ گفتند

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
حیا یعنی شرم داشتن از ارتکاب اعمال زشت، گفتار زشت و اندیشه زشت است. و یکی از مهم ترین صفاتی است که تأثیر فراوانی در مراحل مختلف زندگی اخلاقی ما دارد. لذا حیا سبب می شود که انسان از ارتکاب بسیاری از منکرات و امور زشت باز آید، ونقش بزرگی در شکل دهی چگونگی ارتباط انسان با خدا و مردم دارد

یعنی کسی که به یک یا چند نفر رابطه داره قصد و منظورش چیه؟؟
با چند رابطه داره و حیا هم داره ؟؟؟؟
حدا عادل رو میگویی؟؟؟

احسنت
کاملا با نظرت موافقم
بی حیا بودن شاخ و دم نداره
کسی که وضع پوشش ناجور و دنبال دوست پسر و... میره
دیگه شکی تو این نیست که این فرد حیا نداره
مشکل ما از تعریف حیا و.. نیست
مشکل ما از تعریف تعریف هاست
تعریف خوبی قدیم کجا تعریف خوبی الان کجا
تعریف پاکی قدیم کجا تعریف پاکی الان کجا
و...

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
صد در صد اونایی که تاییدش کردند برای همیشه گناهکار و بدهکار اون مردی خواهند بود که دروغ گفته اند بهش....

طبق همون حرفای قبلیم خیلی سخته که نظر بدی اگه یکمی اشتباه بشه باعث میشه که گناهکار باشی

ببین این دنیا طوریه که هرکسی خودشو نشون میده ....مثلا طرف به اسم رفاقت با همسایه ممکنه از این دروغا بگه

که من مطمئنم گناهی کرده که بسیار بزرگه و تنها تو اون دنیا میشه جوابشو داد....

حالا شما تصور کن یه بچه هم به دنیا بیاد بعد طلاق بگیرند....

گناه اون بچه هم میفته پای همونایی که دروغ گفتند

حرفتون درسته
به شرطی که از حقیقت فرار نکنیم
نگیم به من چه و...
بتونیم کمک سازنده داشته باشیم
حقیقت رو بگیم هر چیزی که هست
صاف و پوست کنده
نه جا بزنیم و بترسیم که نکنه دختره مجرد بمونه
باید حقیقت گفت ولی حقیقت نه حدس و گمان ...

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز

در کل دوتا تون رو ی هوا حرف زدید چون مبنایی برای حرفاتون قرار ندادید.
مبنای ما اینه که ما در ایران هستیم و اکثرا" مسلمان پس خدا رو قبول داریم و پیامبر را قبول داریم و اینکه اسلام بهترین و کاملترین دین هست رو قبول داریم پس همه رو با دین اسلام که از جانب خداست بسنجیم و السلام.

حرفتون درسته
باید درست با مبنای خدا مردم بسنجیم نه با فرض و مردم چی میگن و...

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
در کل دوتا تون رو ی هوا حرف زدید چون مبنایی برای حرفاتون قرار ندادید.
مبنای ما اینه که ما در ایران هستیم و اکثرا" مسلمان پس خدا رو قبول داریم و پیامبر را قبول داریم و اینکه اسلام بهترین و کاملترین دین هست رو قبول داریم پس همه رو با دین اسلام که از جانب خداست بسنجیم و السلام
.
همین ـه دیگه،مشکل اصلی جامعه ایران همینه.
متاسفانه شما متوجه صحبت من نمی شید چون دیدگاه و تفکراتتون در یک حیطه ی دیگه قرار داره و درک محدوده حرف من برای شما ناممکن هست.نه اینکه شما می فهمید یا نمی فهمید، منظورم اینه اصلا اعتقادی به "سخن متفاوت" ندارید.

"مبنای ما" تصوراتی هست که شما از جامعه ایران دارید.
بهرحال نه شما بر روی من و نه من بر روی شما تاثیری خواهم گذاشت چراکه هر دو به یک قدرت، از اعتقادات خودمون محافظت می کنیم. هرچند محافظت از اعتقاد، اشتباست.

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من یه سوال دارم از استارتر ممنون میشم جواب بدن: ( پیرو تاپیک ازدواج موقت و این تاپیک)

1. بنظر شما کسی که دنبال دوستی میره بی حیاست و کسی که فرت وفرت صیغه میکنه با حیا؟ :d

متاسفانه شما از. دین فقط بعضی حرفاشو گلچین کردید خودتونم نمیدونید چی درسته چی غلط در جواب همفقط میگید خدا گفته شما میخای جلو دستور خدا وایسی !

بابا بخدا اینجورم نیس ما که ملحد. نیستیم اگه شما دو واحد اجباری اندیشه پاس کردین تو دانشگاه ما چهار واحد گذروندیم :d

شرط لازم عقل سلیم هست خدا خودش گفته یک ساعت تفکر بهتر از چندین ساعت عباذت ... این مصداق شماست که سعی میکنید خودتونو ملزم به دین کنی ولی حاضر نیستی چن دیقه فک کنی .. از نظر من عمل زشت زشت هست و خوب و بد. نداره

متاسفانه نگاه شما به زن دید جنسی هست و هیچگونه احترامی برای جنس مخالفت قائل نیستی چیزی که سایر موجودات زنده بازم همین رفتار رو دارن

البته من بعید میدونم جواب قانع کننده ای از شما بشنوم و به بهانه ی توهین باز شانه خالی میکنید و در. اخر اون سکوت تلخی که مثه همیشه میکنید

موفق باشی

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا نباید از اعتقادات درستی که داریم محافظت کنیم؟؟
می خوای مثل سقراط عمل کنی هی سوال بپرسی آخر سر بگی نه تو نمی دونی دنیا چجوریست ، دست کیست، پس بیا به این آئین

حالا من از شما سوال می پرسم :
هنگامی که جواب یک نفر رو در ارتباط با سوالت می شنوی، در ذهنت چه دستور العملی یا چه کاری انجام می دی؟
تا حالا از خودت پرسیدی که آیا ذهنت، گنجایش و مکانی خاص برای درک و آزمایش گفته هایی که بهش اعتقاد نداری، رو داره؟!

ELnur

عضو جدید
کاربر ممتاز
حرف مختص خواستگاری از جانب دختر یا پسر نیست هر چیزی رو میتونه شامل بشه.....
حکایت عجیبی است رفتار ما! خداوند میبیند و می پوشاند ولی مردم نمی بینند و فریاد میزنند !!
قضاوت کردن و حکم دادن بدون مطمئن شدن کار هرکسی نیست اگر از دروغ گفتن میترسید مطمئن باشید قضاوت ناعادلانه و خداوارانه حکم کردن 100برابر بدتر از دروغ گفتن هست
وقتی یکی داره به صورت واضح میفته تو چاه و ازت کمک میخواد تو میتونی کمکش کنی از دور اون حلقه عبور کنه اما وقتی مطمئن نیستی اونجا چاه هست یا نه و فقط فکر میکنی ممکنه چاه باشه شما حق نداری به خاطر فکر خودت جلوی مسیر یه آدم رو بگیری ....امیدوارم هیچ وقت وارد اون حصار حقیقت مسموم نشیم

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه سوال دارم از استارتر ممنون میشم جواب بدن: ( پیرو تاپیک ازدواج موقت و این تاپیک)

1. بنظر شما کسی که دنبال دوستی میره بی حیاست و کسی که فرت وفرت صیغه میکنه با حیا؟ :d

متاسفانه شما از. دین فقط بعضی حرفاشو گلچین کردید خودتونم نمیدونید چی درسته چی غلط در جواب همفقط میگید خدا گفته شما میخای جلو دستور خدا وایسی !

بابا بخدا اینجورم نیس ما که ملحد. نیستیم اگه شما دو واحد اجباری اندیشه پاس کردین تو دانشگاه ما چهار واحد گذروندیم :d

شرط لازم عقل سلیم هست خدا خودش گفته یک ساعت تفکر بهتر از چندین ساعت عباذت ... این مصداق شماست که سعی میکنید خودتونو ملزم به دین کنی ولی حاضر نیستی چن دیقه فک کنی .. از نظر من عمل زشت زشت هست و خوب و بد. نداره

متاسفانه نگاه شما به زن دید جنسی هست و هیچگونه احترامی برای جنس مخالفت قائل نیستی چیزی که سایر موجودات زنده بازم همین رفتار رو دارن

البته من بعید میدونم جواب قانع کننده ای از شما بشنوم و به بهانه ی توهین باز شانه خالی میکنید و در. اخر اون سکوت تلخی که مثه همیشه میکنید

موفق باشی

سلام
مسلما کسی که دنبال دوستی میره بوی از حیا نبرده ...
چون خدا تو قرآن در مورد حیا و... خیلی سخن گفته شده ولی علاوه بر اینها عقل آدم حکم میکنه با یه دختر نامحرم(اگه مسلمونیم) نریم بیرون و بگردیم
چون تو این روابط کنترل نشده است
میبینی دختری با یه پسر دوست شده رفته خانه همه دوستان انداخته به جونش و...
یا دختری با پسری دوست شده رفتند خانه مجردی بعد دختر با خانواده اش هماهنگ کرده که زنگ بزنن 110 و بیان بگیرن و زن پسره بشه
(که دقیقا همین بلا سر یکی از بچه پولدارا شهورمون آوردند البته حقش)
البته اسم جدیدا عوض کردن دوست اجتماعی!!!
اینم مثل همون فقط اسمش عوض کردند...

صیغه حلال ولی هر حلالی رو نمیشه استفاده کرد مثلا طلاق حلال ولی میشه بگی حلال بری بی دلیل زنت طلاق بدی؟!!!!
صیغه ام شرایط خاص خودشو داره و برای شرایط اضطراری نه هوس بازی و...
بحث صیغه تو مملکت ما جا نیوفتاده ولی و بعضی از افراد که اطلاعی از اسلام ندارند میگن با فحشا یکی که من با اونجور افراد حرفی ندارم چون منطقی نمیبینم
موفق باشید

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
مسلما کسی که دنبال دوستی میره بوی از حیا نبرده ...
چون خدا تو قرآن در مورد حیا و... خیلی سخن گفته شده ولی علاوه بر اینها عقل آدم حکم میکنه با یه دختر نامحرم(اگه مسلمونیم) نریم بیرون و بگردیم
چون تو این روابط کنترل نشده است
میبینی دختری با یه پسر دوست شده رفته خانه همه دوستان انداخته به جونش و...
یا دختری با پسری دوست شده رفتند خانه مجردی بعد دختر با خانواده اش هماهنگ کرده که زنگ بزنن 110 و بیان بگیرن و زن پسره بشه
(که دقیقا همین بلا سر یکی از بچه پولدارا شهورمون آوردند البته حقش)
البته اسم جدیدا عوض کردن دوست اجتماعی!!!
اینم مثل همون فقط اسمش عوض کردند...

صیغه حلال ولی هر حلالی رو نمیشه استفاده کرد مثلا طلاق حلال ولی میشه بگی حلال بری بی دلیل زنت طلاق بدی؟!!!!
صیغه ام شرایط خاص خودشو داره و برای شرایط اضطراری نه هوس بازی و...
بحث صیغه تو مملکت ما جا نیوفتاده ولی و بعضی از افراد که اطلاعی از اسلام ندارند میگن با فحشا یکی که من با اونجور افراد حرفی ندارم چون منطقی نمیبینم
موفق باشید

سلام آقای مهندس :d سفر بی خطر انشالله خوش گذشت ؟

حالا به ما تیکه میندازی که از اسلام اطلاعی نداریم اره؟ :d
اگه با ما حرفی نداری پس واسه کی تاپیک زدی؟ شما که انتظار. شنیدن نظر مخالف نداری نباید تاپیک بزنی نکنه میخای شما بری رو منبر بقیه برات سر تکون

بدن؟ :d

ببین پیرامون شرایط صیغه چنتا سوال مطرح شده بهتره اونجا شرایطشو بگید و سوالایی هم که مطرح شده پاسخگو باشید

اما در رابطه با دوستی : ی حرف خوبی خودت زده بودی گفته بودی مشکل ما تعریف هاست راستم گفته بودی ...

حالا من کلی میگم هرچند بعضی حرفاتم درسته اما تعریف شما از دختر و جنس مخالفت اینه که ی عده برن خونه مجردی و کارای خاک بر سری بکنن :|

البته تقصیر توام نیس بخاطر اینکه الگوی رفتاری مناسبی ندیدی مثه همون رفیقت که گفتی ( ماشالله خودتم پیش زمینه داری ) دیگه همش ذهنت میره رو خلاف

:دی شما تا وقتی نتونی به ی خانم احترام بذاری و با دید غیر جنسی بهش نگاه نکنی نمیتونی بحتی ارتباط انسانی برقرار کنی

در ضمن نگران به گناه افتادن خودت و امثال خودت نباش چون دخترا (خیلیاشون ) به امثال شما هم نگاه نمیکنن چه برسه بخوان دوست هم بشن باهاتون :d ذهنتون مسمومه بدبختانه :|

شاد باشی

آخرین ویرایش:

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام آقای مهندس :d سفر بی خطر انشالله خوش گذشت ؟

حالا به ما تیکه میندازی که از اسلام اطلاعی نداریم اره؟ :d
اگه با ما حرفی نداری پس واسه کی تاپیک زدی؟ شما که انتظار. شنیدن نظر مخالف نداری نباید تاپیک بزنی نکنه میخای شما بری رو منبر بقیه برات سر تکون

بدن؟ :d

ببین پیرامون شرایط صیغه چنتا سوال مطرح شده بهتره اونجا شرایطشو بگید و سوالایی هم که مطرح شده پاسخگو باشید

اما در رابطه با دوستی : ی حرف خوبی خودت زده بودی گفته بودی مشکل ما تعریف هاست راستم گفته بودی ...

حالا من کلی میگم هرچند بعضی حرفاتم درسته اما تعریف شما از دختر و جنس مخالفت اینه که ی عده برن خونه مجردی و کارای خاک بر سری بکنن :|

البته تقصیر توام نیس بخاطر اینکه الگوی رفتاری مناسبی ندیدی مثه همون رفیقت که گفتی ( ماشالله خودتم پیش زمینه داری ) دیگه همش ذهنت میره رو خلاف

:دی شما تا وقتی نتونی به ی خانم احترام بذاری و با دید غیر جنسی بهش نگاه نکنی نمیتونی بحتی ارتباط انسانی برقرار کنی

در ضمن نگران به گناه افتادن خودت و امثال خودت نباش چون دخترا (خیلیاشون ) به امثال شما هم نگاه نمیکنن چه برسه بخوان دوست هم بشن باهاتون :d

شاد باشی

ممنون برادر
کی جرات کنه به شما چیزی بگه ...:biggrin:
من حرفم کلی بودش
دوستی دختر و پسر الگوش کجا بودش؟!!!
یکم توضیح بدین الگو هایی یه دوستی خیابانی چه چیز هایی هستش؟!
منتظرم با تشکر

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون برادر
کی جرات کنه به شما چیزی بگه ...:biggrin:
من حرفم کلی بودش
دوستی دختر و پسر الگوش کجا بودش؟!!!
یکم توضیح بدین الگو هایی یه دوستی خیابانی چه چیز هایی هستش؟!
منتظرم با تشکر

:d

تیکه هاتو میندازی بعد میگی صحبتم کلی بودش :|

ببین عزیزمن میگم دیگه دیدگاهت اشتباس ... این دوستی هایی که شما میگید به این لفظ

این نوع دوستی ها ماله بچه های دبیرستانی و کسانی هست که طرز تفکر کودکانه دارن چون در سنین ۱۸ سالگی به پایین دیده میشه یا کسانی که کمبود هایی دارن

اشتباه نکنید. من هیچوقت نگفتم اینطور دوستی ها خوبن بر عکس من مخالفم با این ها از شما بعیده دانشجوی ارشد باشید و با این دید برید جلو... من صحبتم روی تامل هست ... باید تامل سازنده داشت با دیگران.. باید حرمت ها حفظ بشه

نباید اگه دختری با روی خوش با ما صحبت کرد و احترام مون گرفت بگیم که این میخاد مخ منو بخوره ! لولو. که نیس :d نباید به هرکسی تهمت بدکاره بودن بزنیم

شما اگه نتونید این حقایق رو بپذیرید و همه ی این مسائل رو با دید خونه خالی ( البته ببخشید ها) نگاه کنید قطعا مشکل دارید و نمیتونید در اینده با اجتماع ارتباط برقرار کنید

الگو میخای دیگه درسته! نمیخام ریا بشه اما اینجا میتونید بپرسید و تحقیق کنید که من چطور با بچه های اینجا برخورد میکنم ( البته نمیخام تعریف کنم فقط مثال میزنم)

من هیچکدوم از بچه های اینجارو به دید دوست نگاه نمیکنم بلکه به عنوان عضوی از خانواده خودم میدونم و خوشبختانه بچه ها هم اینو درک کردن ...

اگه بخواید با دیگران اینطوری تامل کنید هیچ مشکلی پیدا نخواهید کرد چون ادم اجازه بی ادبی به خانواده خودش نمیده ;)

اگرم حرفامو قبول ندارید. و همون حرفای خودتو قبول داری خب این میشه اب در هاون کوبیدن :|

موفق باشی

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
:d

تیکه هاتو میندازی بعد میگی صحبتم کلی بودش :|

ببین عزیزمن میگم دیگه دیدگاهت اشتباس ... این دوستی هایی که شما میگید به این لفظ

این نوع دوستی ها ماله بچه های دبیرستانی و کسانی هست که طرز تفکر کودکانه دارن چون در سنین ۱۸ سالگی به پایین دیده میشه یا کسانی که کمبود هایی دارن

اشتباه نکنید. من هیچوقت نگفتم اینطور دوستی ها خوبن بر عکس من مخالفم با این ها از شما بعیده دانشجوی ارشد باشید و با این دید برید جلو... من صحبتم روی تامل هست ... باید تامل سازنده داشت با دیگران.. باید حرمت ها حفظ بشه

نباید اگه دختری با روی خوش با ما صحبت کرد و احترام مون گرفت بگیم که این میخاد مخ منو بخوره ! لولو. که نیس :d نباید به هرکسی تهمت بدکاره بودن بزنیم

شما اگه نتونید این حقایق رو بپذیرید و همه ی این مسائل رو با دید خونه خالی ( البته ببخشید ها) نگاه کنید قطعا مشکل دارید و نمیتونید در اینده با اجتماع ارتباط برقرار کنید

الگو میخای دیگه درسته! نمیخام ریا بشه اما اینجا میتونید بپرسید و تحقیق کنید که من چطور با بچه های اینجا برخورد میکنم ( البته نمیخام تعریف کنم فقط مثال میزنم)

من هیچکدوم از بچه های اینجارو به دید دوست نگاه نمیکنم بلکه به عنوان عضوی از خانواده خودم میدونم و خوشبختانه بچه ها هم اینو درک کردن ...

اگه بخواید با دیگران اینطوری تامل کنید هیچ مشکلی پیدا نخواهید کرد چون ادم اجازه بی ادبی به خانواده خودش نمیده ;)

اگرم حرفامو قبول ندارید. و همون حرفای خودتو قبول داری خب این میشه اب در هاون کوبیدن :|

موفق باشی

حرفت درسته
من همه جامعه به چشم خواهر و برادر میبینم ولی خیلی ها با این دید دنبال سوء استفاده هستند
من کلا سر حرفم با اونطور دوستی هاست که گاهی باین آبجی داداش گفتن ها شروع میشه
و میره تا ...
وگرنه رابطه ای که سالم و ضروری هست هیچ مشکلی نداره
البته در حد ضرورت نه طولانی
مثلا من یه مشکل درسی دارم میرم پیش یه دختر خانم یه ساعتی دوساعتی باهام کار میکنه این مشکل ساز نیست وقتی مشکل ساز میشه که هر شب و هر روز انجا باشم و از حد شرعی پام درازتر بکنم
وگرنه حد شرعی رعایت بشه خیلی هم عالی...

از بحث خودمون فاصله نگیریم
دوستان
جواب بدین
چه جوابی به این کسی که داره تحقیق میکنه میدین؟!!
با تشکر

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
می خوای مثل سقراط عمل کنی هی سوال بپرسی آخر سر بگی نه تو نمی دونی دنیا چجوریست ، دست کیست، پس بیا به این آئین:)
اول سوال من رو جواب بده بعد سوال بپرس
چرا نباید از اعتقادات درستی که داریم محافظت کنیم؟؟
من جواب سوالت رو می دم سپس تو هم جواب سوال قبلی منو بده :

ساده بهت می گم و هیچ توضیح اضافه ای نمی دم چون توضیحاتم برای من و روحیات شبیه به من سازگاره، نه برای شما :

به اعتقاد من (شاید اعتقاد شما نباشه) چیزی به اسم 100% پرفکت (صد در صد بی نقص) در این دنیا وجود نداره.یا حداقل در این برهه ی زمانی وجود نداره، اعم از اعتقادات بی نقص یا فرهنگ عالی و بی نقص یا انسان مقدس و بی نقص یا هرچیزی که نقصی نشه بر اون گذاشت.
کمی فکر کن ببین میتونی این جمله رو بپذیری؟! اگر توانایی پذیرش اون جمله رو داشته باشی به این نتیجه میرسی:
اعتقادات نیز جزئی از پیشرفت بشر هستند، اگر شما آدمی باشی که به یک اعتقاد قفل بشی و بهبودش ندی، بهترش نکنی و بشدت ازش محافظت کنی، یعنی اعتقادات خشکی داری.یعنی از پیشرفت و پذیرفتن اعتقادات بهتر جلوگیری می کنی.
و این (به دید من) اشتباه هست.

هرکسی خواست می تونه مخالفت کنه :D موفق باشی :)

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حرفت درسته
من همه جامعه به چشم خواهر و برادر میبینم ولی خیلی ها با این دید دنبال سوء استفاده هستند
من کلا سر حرفم با اونطور دوستی هاست که گاهی باین آبجی داداش گفتن ها شروع میشه
و میره تا ...
وگرنه رابطه ای که سالم و ضروری هست هیچ مشکلی نداره
البته در حد ضرورت نه طولانی
مثلا من یه مشکل درسی دارم میرم پیش یه دختر خانم یه ساعتی دوساعتی باهام کار میکنه این مشکل ساز نیست وقتی مشکل ساز میشه که هر شب و هر روز انجا باشم و از حد شرعی پام درازتر بکنم
وگرنه حد شرعی رعایت بشه خیلی هم عالی...

از بحث خودمون فاصله نگیریم
دوستان
جواب بدین
چه جوابی به این کسی که داره تحقیق میکنه میدین؟!!
با تشکر

خوبه پس جای امیدواریه ی کم نرمش قهرمانانه ای انجام دادین :d ولی هنوز جای بحث داره ! بهرحال بگذریم

من باشم واسه تحقیق راستشو میگم ولی زیر آبشو نمیزنم :d

خوبیاشو. میگم بدی هاش با خدا ...

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوبه پس جای امیدواریه ی کم نرمش قهرمانانه ای انجام دادین ی خورده :d

من باشم واسه تحقیق راستشو میگم ولی زیر آبشو نمیزنم :d

خوبیاشو. میگم بدی هاش با خدا ...

مثلا میخوان در مورد شما از من تحقیق کنن
به به خوش به حالتون خدا قسمت هر دختری بکنه:biggrin:
ماه فرشته هیچ عیبی نداره
از این بهتر نمیشه و...
از هر خرابکاریش یه هنری در میادش:biggrin:

شوخی کردم
آخه مثلا این حرف بزنی طرف مقابل بدبختش میکنی
خوبی و بدی باید بگیم نه فقط خوبی...
چون میخواد طرف تصمیم بگیره نمیخواهین به اشتباهش بیندازم

EECi

مدیر بازنشسته
سلام
دوستان
در نظر بگیرید
یه دختر همسایه یا ... هستش
که از نظر روابط دوستی هایی خیابانی،پوشش و...
خلاصه مورد تایید دین و اکثریت جامعه نیست

سوال من این
اگه بیان دم در خانه شما برای تحقیق در امر خیر ازدواج (برای یه پسر خوب و...)
از شما در مورد این خانم نظر بخواهند و بگویید چطور دختری هستش؟!!
شما چه جوابی میدین؟!!
لطفا صادقانه جواب بدین
با تشکر
سلام

معمولا براشون آرزوی خوشبختی می کنم و میگم که اطلاعی ندارم ;)

ولی اگر دختر خانمی از من در مورد دوست صمیمی م که سالها میشناسمش بپرسه که قصد ازدواج با ایشون رو داره بعد اجازه گرفتن از دوستم در مورد این موضوع که راضی هست یا نه ، در مورد سوالات، موردی پاسخ میدم و توضیحات اضافی حتی اگه به نظر خودم درست باشه نخواهم داد

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

مثلا میخوان در مورد شما از من تحقیق کنن
به به خوش به حالتون خدا قسمت هر دختری بکنه:biggrin:
ماه فرشته هیچ عیبی نداره
از این بهتر نمیشه و...
از هر خرابکاریش یه هنری در میادش:biggrin:

شوخی کردم
آخه مثلا این حرف بزنی طرف مقابل بدبختش میکنی
خوبی و بدی باید بگیم نه فقط خوبی...
چون میخواد طرف تصمیم بگیره نمیخواهین به اشتباهش بیندازم

باز داری تیکه میندازی ها :d

ببین مهندس بدی ها رو باید اگه بخای بگی باید خیلی دقت کنی توی نحوه ی بیان

منو یاد ی بنده خدایی انداختی برای دخترش خواستگار اومده بود هر دو طرف اشنایی دور داشتن ینی غریبه نبودن

ی عده ای از طرف خانواده دختره مخالف این وصلت بودن خانواده ی دختره خیلی ساده و زود باور بودن اومده بودن از سادگی اینا سو استفاده کرده بودن

ی نامه نوشته بودن که بله ما از طرف پلیس ۱۱۰ هستیم این اقای خواستگار شما اعتیاد داره ما ازش آزمایش گرفتیم مثبت بوده دخترتو به این ندید بدبخت میشه:biggrin:

اینام ترسیده بودن که پلیس اومده .. والا برگه رو نشون من دادم ی برگ دفتر بود :biggrin: نه مهری داشت نه آرمی نه امضایی.. حالا اون بدبخت هم اصن معتاد. نبود و خیلی پولدار هم بود پسر خانواده داری بود

اخرشم سر نگرفت... بعضیا خیر خواه نیستن متاسفانه به هر حرفی نمیشه استناد کرد

Eshgh Khoodayi

عضو جدید
کاربر ممتاز
باز داری تیکه میندازی ها :d

ببین مهندس بدی ها رو باید اگه بخای بگی باید خیلی دقت کنی توی نحوه ی بیان

منو یاد ی بنده خدایی انداختی برای دخترش خواستگار اومده بود هر دو طرف اشنایی دور داشتن ینی غریبه نبودن

ی عده ای از طرف خانواده دختره مخالف این وصلت بودن خانواده ی دختره خیلی ساده و زود باور بودن اومده بودن از سادگی اینا سو استفاده کرده بودن

ی نامه نوشته بودن که بله ما از طرف پلیس ۱۱۰ هستیم این اقای خواستگار شما اعتیاد داره ما ازش آزمایش گرفتیم مثبت بوده دخترتو به این ندید بدبخت میشه:biggrin:

اینام ترسیده بودن که پلیس اومده .. والا برگه رو نشون من دادم ی برگ دفتر بود :biggrin: نه مهری داشت نه آرمی نه امضایی.. حالا اون بدبخت هم اصن معتاد. نبود و خیلی پولدار هم بود پسر خانواده داری بود

اخرشم سر نگرفت... بعضیا خیر خواه نیستن متاسفانه به هر حرفی نمیشه استناد کرد

تیکه چیه داداش گفتم شوخی:biggrin:
حرفت درسته ولی باید حقیقت گفت اونم با دقت نکه بگیم ولش کن مهم نیست
هر حرفی باید شنید ولی نباید باور کرد
مثلا میایی میشماری
دو بار گفتن با پسر بوده یکی هم گفته فرشته ای
سه تا گفتن نماز نمیخونه 4 تا گفتن اهل خدا و پیغمبر
یکی گفته چادری 4 تا گفتن بی حجاب یکی هم متوسط
و...
اینها کنار هم میگذاریم یه نتیجه ای میگیریم

رییس جمهورقلبها

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حاجی کلن تو افسایدی
هر چی ام اون کاربر : تیک تاک برات توضیح بده ، بی فایدست .بنده خدا از فلسفه ، از منطق از مسایل بدیهی اجتماعی برات استدلال میکنه اثری نداره انگار
برو دیدت رو عوض کن ، اون وقت دیگه نیاز ب این تاپیکا نداری .خیلی هم سادست ، یکمی ب اطرافت نگا کنی ، همه سوالای تو این تاپیکت جواب داده میشه .
اجرت با اقا

تیکه چیه داداش گفتم شوخی:biggrin:
حرفت درسته ولی باید حقیقت گفت اونم با دقت نکه بگیم ولش کن مهم نیست
هر حرفی باید شنید ولی نباید باور کرد
مثلا میایی میشماری
دو بار گفتن با پسر بوده یکی هم گفته فرشته ای
سه تا گفتن نماز نمیخونه 4 تا گفتن اهل خدا و پیغمبر
یکی گفته چادری 4 تا گفتن بی حجاب یکی هم متوسط
و...
اینها کنار هم میگذاریم یه نتیجه ای میگیریم

EECi

مدیر بازنشسته