[تایپیک جامع پرسش و پاسخ در مورد انتخاب رشته در کنکور کارشناسی ارشد ](سراسری)

[تایپیک جامع پرسش و پاسخ در مورد انتخاب رشته در کنکور کارشناسی ارشد ](سراسری)

• دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب

رای: 0 0.0%

• مجموع رای دهندگان
    1
  • نظرسنجی بسته .

Parvix

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان میخواستم بدونم الان من دانشجوی رشته مهندسی عمران-عمران هستم ترم سه اگه از الان فکر ارشد باشم میخواسم بدونم زود نیست اگه زود نیست باید روزی چند ساعت درس بخونم تا تهران قبول شم ؟اصلا به نظر شما فرقی میکنه اگه ارشد بگیرم در آینده کارییم یا نرم دنبالش.ببخشیید اگه نتونستم خوب بنویسم آخه انشام از بچگیم خوب نبود.ممنون

سلام دوست گلم کاش سوالت رو تو جای درستش مطرح می کردی...!

بنظر من زوده ... از ترم 6 اینا بفکر باش...

خب اگر ارشد بخونی مطمئنا بهتره...ولی باید ببینی ارشد واسه چی می خوای بخونی واسه علاقه یا امتیاز بهتر نسبت به لیسانسا یا....(البته اینا واسه انگیزه اس )

ولی اگه مدرک فوق نداشته باشی دلیل بر بیکار موندن نیست ... من شنیدم برای شروع کار با لیسانس راحت تر میری سر کار...

البته واسه کار بند پ همه کاری میکنه سعی کن اونو جور کنی. :biggrin:

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان میخواستم بدونم الان من دانشجوی رشته مهندسی عمران-عمران هستم ترم سه اگه از الان فکر ارشد باشم میخواسم بدونم زود نیست اگه زود نیست باید روزی چند ساعت درس بخونم تا تهران قبول شم ؟اصلا به نظر شما فرقی میکنه اگه ارشد بگیرم در آینده کارییم یا نرم دنبالش.ببخشیید اگه نتونستم خوب بنویسم آخه انشام از بچگیم خوب نبود.ممنون

سلام .
سوال جالبی است با وجود اینکه بارها و بارها بهش تو همین تالار پاسخ داده شده است !
برای ترم سه که زوده بخواین واسه ارشد برنامه ریزی کنید. الان بهتون پیشنهاد میکنم همین درسهایی رو که دارید رو خوب پاس کنید و علاوه بر کتابهای درسی که استاد معرفی میکنه کتاب تست هم بخرید و در کنارش مطالعه کوتاهی داشته باشید. اینطوری موقعی که بخواین واسه ارشد بخونید کارتون خیلی راحت هستش. لازم نیست از حالا بشینید و مثلا روی 6 ساعت درس بخونید. چون هنوز فاصله زیادی دارید مطمئنا خسته خواهید شد. همون مطالعه کوتاه کافیه از حالا.
برای کار هم باید بگم خیلی ها با همون کارشناسی کار میکنند و راضی هم هستند. البته ادامه تحصیل و کارشناسی ارشد مطمئنا یه برتری نسبت به بقیه خواهد بود. که البته برای گرایش های خاص که نیاز به تخصص های خاصی داره ارشد یه امر واجب هستش

ashkannnnnn

عضو جدید
قبولی ارشد

قبولی ارشد

باسلام خدمت دوستان عزیزم ...
میخاستم بدونم با مشخصات زیر ارشد عمران روزانه یا شبانه قبول میشم ؟و کجاها
رتبه 4106
نمره کل 3384
معدل کارشناسی 17.77 دانشگاه آزاد:cry::cry::cry:

mahyar salar

عضو جدید

سلام منم مثله شما دانشجوهستم من میخوام از رتبه های برتر مدرسان راهنمایی بگیرم به نظرم رتبه ای هابا توجه به تجربه ای که دارن بهتر از بقیه میتونن راهنمایی کنن شمام واسه مشاوره میتونی به سایته مدرسان شریف مراجعه کنی از رتبه های برتر عمران راهنمایی بگیری امیدوارم تونسته باشم راهنماییت کنم . موفق باشی

alborzsadati

عضو جدید
سلام
می خواستم برای کنکور ارشد کنکور آزمایشی بدم کدومو بدم بهتره؟؟
من پارسال پارسه دادم ولی هم گرون بود هم سوالاش خیلی فاصله داشت با کنکور
تازه جامعه آماریشم واقعی نبود به نظرم!!!
:wallbash:
خلاصه ممنون میشم راهنمایی کنین:gol:
من خودم آزمونای مدرسان شرکت کردم و راضی بودم به نظرم شمام آزمونای مدرسان شرکت کن چون در حال حاضر از بین موسسه هایی که هست مدرسان بالا ترین جامعه آماری رو داره 180 نمایندگی داره وسوالاتشم استانداردتره نسبت به بقیه .

ashkannnnnn

عضو جدید
سلام خدمت دوستان گلم
تو را خدا کمکم کنید با مشخصات زیر در ارشد عمران میشه روزانه یا شبانه قبول شد؟کجا
رتبه 4106
نمره کل 3384
معدل موثر 17.77
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/progress.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/clear.gif ويرايش پست http://www.www.www.iran-eng.ir/clear.gif پاسخ http://www.www.www.iran-eng.ir/clear.gifپاسخ با نقل قول http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/multiquote_40b.png

+ پاسخ به تاپیک

ashkannnnnn

عضو جدید
ترا خدا جوابم را بدین

ترا خدا جوابم را بدین

سلام خدمت دوستان گلم
تو را خدا کمکم کنید با مشخصات زیر در ارشد عمران میشه روزانه یا شبانه قبول شد؟کجا
رتبه 4106
نمره کل 3384
معدل موثر 17.77
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/progress.gif:):que::cry:

payam 1234

عضو جدید
انتخاب رشته ارشد 92

انتخاب رشته ارشد 92

سلام خدمت دوستای گلم
با رتبه 2800و نمره کل 3900 کجا را میتونم قبول شم؟(معدل17.22)
(روزانه و شبانه سازه و خاک وپی):):que::cry:

ashkannnnnn

عضو جدید
سلام دوست عزیز من سالها در امر مشاوره شرکت کرده ام
شما با این رتبه هرکدام از گرایشهای بالا را که گفته اید در بهترین دانشگاهها قبول میشوید........
چون ظرفیت دانشگاهها بطور فجیع افزایش داشته.

payam 1234

عضو جدید
سلام دوست عزیز من سالها در امر مشاوره شرکت کرده ام
شما با این رتبه هرکدام از گرایشهای بالا را که گفته اید در بهترین دانشگاهها قبول میشوید........
چون ظرفیت دانشگاهها بطور فجیع افزایش داشته.

payam 1234

عضو جدید
نه متاسفانه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ایشالله سال بعد با تلاش و کوشش فراوان
با من در تماس باش

payam 1234

عضو جدید
ااااااااااااااااااااااااا!!!!!!!!!!!!!!اشتباه شد فک کنم شما سازه کرمان رابیارید یا اگر بد شانس باشید سازه هیدرولیکی شهرکرد را بیارید!!!!!!
ببخشید اگه ناراحت شدی من فک کردم رتبت 41060 بود با رتبه 4106 این دو مورد را قبولیییییی
موفق باشی اشکان جان

ashkannnnnn

عضو جدید
سلام دوست عزیزم
میگم که کدوم کتابا را خوندی؟چه منابعی؟
کدوم دانشگاه دولتی بودی؟
موسسه ای ام رفتی؟
یانه از دانشگاه تا خونه را با دوستت پیاده اومدی؟
آیا نمیگفتید هرچی شد نمیرم.

terminator44

عضو جدید
کدوم بهتره؟ دانشگاه شیراز یا صنعتی اصفهان؟؟

کدوم بهتره؟ دانشگاه شیراز یا صنعتی اصفهان؟؟

سلام به همه دوستان. من رتبه کنکورم 479 شده و وقتم برای انتخاب رشته کم هست. میخواستم بپرسم تو رشته مهندسی عمران کدوم یک از این دانشگاه ها قویتر هستند؟؟

ممنون میشم توضیح بدید
مرسی

emrah931

عضو جدید
سلام به همه دوستان. من رتبه کنکورم 479 شده و وقتم برای انتخاب رشته کم هست. میخواستم بپرسم تو رشته مهندسی عمران کدوم یک از این دانشگاه ها قویتر هستند؟؟

ممنون میشم توضیح بدید
مرسی

سلام

واسه رشته های فنی مهندسی صدرصد دانشگاه های صنعتی بهتره .بنده دانشگاه صنعتی اصفهان توصیه میکنم

mntkal

عضو جدید
اول تبریک رتبه خیلی خوبیه;)
تو رتبه بندیای کلی صنعتی اصفهان چهارمه و شیراز هشتم !و صنعتی اصفهان تولید مقالاتش بیشتره
همچنین طبق ویکیپدیای دانشگاه صنعتی اصفهان ، به نظر خیلی بهتر میاد، البته من خودم اسم صنعتی اصفهان رو در مقایسه با شریف و تهران شنیدم (ولی شنیدن کی بود مانند دیدن؟)
من خودم دانشجوام و توصیه کلی ام اینه که در انتخاب رشته، بعد مسافت رو هم در نظر داشته باشی یک ساعت هم یک ساعته
امیدوارم کمکی کرده باشم

mntkal

عضو جدید
یعنی سازمان سنجش هیچ منبعی براش اعلام نکرده؟ من نمیدونم ولی میشه؟

terminator44

عضو جدید
اول تبریک رتبه خیلی خوبیه;)
تو رتبه بندیای کلی صنعتی اصفهان چهارمه و شیراز هشتم !و صنعتی اصفهان تولید مقالاتش بیشتره
همچنین طبق ویکیپدیای دانشگاه صنعتی اصفهان ، به نظر خیلی بهتر میاد، البته من خودم اسم صنعتی اصفهان رو در مقایسه با شریف و تهران شنیدم (ولی شنیدن کی بود مانند دیدن؟)
من خودم دانشجوام و توصیه کلی ام اینه که در انتخاب رشته، بعد مسافت رو هم در نظر داشته باشی یک ساعت هم یک ساعته
امیدوارم کمکی کرده باشم

دوست عزیز ممنون از پستت، من منظورم دانشگاه شیراز بود نه دانشگاه صنعتی شیراز؛ چون دانشگاه صنعتی شیراز خیلی ضعیفه. از نظر مقایسه دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه صنعتی شیراز که مسلما دانشگاه صنعتی اصفهان سر تره. من منظورم مقایسه دانشگاه شیراز با دانشگاه صنعتی اصفهان هستش...

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
:cry::cry:سلام بچه ها من رشتم معماری داخلیه برایی کنکور کاردانی دارم میخونم اما منابعی ندارم ازش استفاده کنم نمیدنم چکار کنم . در حال حاضر از تنها کتابی که استفاده میکنم نقشه کشی در جه 1. 2 البته فقط برایی درسایی سال دوممه.نمیدونم برایییی سومم باید چکار کنم خواهشنا بگین من چه کتابایی بخونم:cry::cry: ممنو میشم ج بدین:gol:

سلام مهندس. برای آزمون هر گرایشی سازمان سنجی تو دفترچه اولش لیست درسها رو با ضرایبشون مینویسه. میتونید لیست درسها رو از اونجا بگیرید.
برای اینکه ببینید مثلا برای یک درس چه فصل ها و مباحثی میان بهترین کار اینکه از برنامه ریزی کنکورهای آزمایشی استفاده کنید که مثلا ریز هر درس رو مینویسن. مثل عکس زیر
Capture.jpg

یعنی سازمان سنجش هیچ منبعی براش اعلام نکرده؟ من نمیدونم ولی میشه؟

چرا همونطور که گفتم تو دفترچه اول نام درسها و ضرایب هستش

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز

ممنون میشم توضیح بدید
مرسی

من راستش از سطح کارشناسی دانشگاه صنعتی اصفحان خبر ندارم ( که مطمئنا خوب هست ) ولی سطح کارشناسی ارشدش خیلی عالیه و کلی خواهان داره

*MSH*

عضو جدید

ممنون میشم توضیح بدید
مرسی
سلام علیکم
منطقتون چنده؟اگه منطقه 1 یا 2 باشید باید به تهران فک کنید نه به شیراز و اصفهان !!!!!ی موقع به خاطر بعد مسافت دانشگاه های تهرانو رها نکنید سطح علمی یونی های دولتی تهران بالاتره و احتمال اینکه برید سر کار توسط اساتید بیشتره
به هر حال اگه نظرتون روی شیراز و اصفهانه باید بگم صنعتی اصفهان دانشگاه قوی تری و با یونی های تهران رقابت میکنه
یا علی

ashkannnnnn

عضو جدید
تاثیر معدل

تاثیر معدل

سلام میخاستم ببینم تاثیر معدل در ارشد چجوریه؟
آیا در گزینش نهایی هم تاثیر داره؟:gol:

امیرحسین.

اخراجی موقت

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
می خواستم برای کنکور ارشد کنکور آزمایشی بدم کدومو بدم بهتره؟؟
من پارسال پارسه دادم ولی هم گرون بود هم سوالاش خیلی فاصله داشت با کنکور
تازه جامعه آماریشم واقعی نبود به نظرم!!!
:wallbash:
خلاصه ممنون میشم راهنمایی کنین:gol:

سلام. با اینکه تاپیک مال حدود 9 ماه پیشه اما چون بعضی دوستان می خوان امسال کنکور ارشد بدن و یکی از دغدغه هاشونم آزمون آزمایشی هستش من یه توضیح کوتاهی در این رابطه میدم. من خودم تقریبا با همه موسسات صحبت کردم. پارسه ، ماهان ، مدرسان ، سنجش تکمیلی ، علوی و ... و تو اینترنت نمونه آزمون های آزمایشی جامع شونو رو پیدا کردم و با ازمون های ارشد مقایسه کردمشون. همه تقریبا تو یه رنج بودن. من خودم آزمون های آزمایشی سازمان سنجش رو پیشنهاد میکنم. آزمون هاش علاوه بر اینکه آزمون های استانداردی هستش هزینه نسبتا پایینی هم داره. فقط مشکلی که داره اینکه خیلی گسترده نیست و تبلیغات زیادی هم نداره. بی مشکل نیست اما آزمون های استانداردی برگزار میکنه

بالا