تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Solid Works

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
من یک فابل اسمبلی دارم همراه با چند قطعه در این فایل . حالا می خوام تمام این فطعات رو بیارم در محیط
part
آیا راهی وجود داره برای این کار؟

اگر منظورتان این است که یک فایل sldprt داشته باشید که تمامی قطعات در آن باشد دستور make part from assembly (یا چیزی شبیه به این، من برنامه را روی این کامپیوتر ندارم و نمی توانم نام دقیق دستور را ببینم) در منوی فایل اینکار را می کند.
اگر هدفتان از یکی کردن را بگویید شاید بتوان بهتر راهنمایی کرد.

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
ذخیره فایل مونتاژی به صورت پارت

ذخیره فایل مونتاژی به صورت پارت

اگر منظورتان این است که یک فایل sldprt داشته باشید که تمامی قطعات در آن باشد دستور make part from assembly (یا چیزی شبیه به این، من برنامه را روی این کامپیوتر ندارم و نمی توانم نام دقیق دستور را ببینم) در منوی فایل اینکار را می کند.

من یک فابل اسمبلی دارم همراه با چند قطعه در این فایل . حالا می خوام تمام این فطعات رو بیارم در محیط
part
آیا راهی وجود داره برای این کار؟

اینکه دوستمان Prof.Eng گفته make assembly from part هستش که از پارت مونتاژی میسازه
برای ذخیره اسمبلی با فرمت part باید در محیط اسمبلی روی قطعه مورد نظر کلیک راست و edit part را بزنید که در این حالت وارد محیط پارت میشویم به طوری که بقیه قطعات کمرنگ میشوند
حالا از منوی insert ، گزینه join را انتخاب کنید
در پنجره باز شده قطعه یا قطعات دیگری را که دارید و کمرنگ هستند را انتخاب کنید و ok کنید
حالا ذخیره کنید خواهید دید که part مورد نظر با پسوند sldprt شامل بقیه قطعات نیز میباشد

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا

توضیحی دادم درست نبود. کافی است اسمبلی را توسط دستور SAVE AS بصورت PART ذخیره کنید. البته خاصیت پارامتریک مدل در این روش از دست می رود.

reza.hasanzad

عضو جدید
با سلام
آیا solide works 2011 یا solide works 2012 با نسخه 2009 تفاوت عمده ای دارد یا نه؟
مثل تفاوت office 2010 با office 2003 که هم از نظر کارایی و هم از نظر تغییر شکل ظاهری کلا با هم تفاوت دارند.
solidworks 2011 به solidworks 2012 بسیار شبیه میباشد اما با solidworks 2009 تفاوت های نسبتا زیادی دارد که از عمده ترین اونها میشه به تفاوت در نحوه تعریف صفحات کاری جدید (plane) اشاره کرد.

ommid1390

عضو جدید
مشکلات سالید ورک

مشکلات سالید ورک

چند ماهیه سالید ورک 2011 رو نصب کردم ولی اخیراً به مشکل برخورده خیلی دیر بالا می آد یه ساعتی طول می کشه . قبلاً یه دقیقه ای بالا می اومد ، تا حالا دو بار این طوری شده . یعنی دفعه اول مجبور شدم از اول نصبش کنم . ولی حال دنبال راهی هستم که بدون نصب مجدد مشکلش رو حل کنم . البته بگم که سالیدنتورک لایسنس منیجر من اصلاً بالا نمی آد . در ضمن من از این کامپیوتر به اینترنت وصل می شم ، فکر نمی کنید که کار ویروس باشه ؟ سالید ورک من برای شرکت گردوست و نسخه 64 بیتیه . اگه این مشکل سالید ورک حل نشه باید به یه نرم افزار دیگه پناه ببرم . نرم افزارهای دیگه ام هیچ مشکلی پیدا نکردن ، ویروس یابم هم ناد 32 چهاره ، البته همزمان با این مشکل دیگه آپدیت نمی شد ، امروز مجبور شدم یوزرنیم و پسورد آپدیتشو عوض کنم .

ommid1390

عضو جدید
چرا حرفه ای های سالید ورک از بخش سطوح برای طراحی استفاده می کنند ؟

چرا حرفه ای های سالید ورک از بخش سطوح برای طراحی استفاده می کنند ؟

سلام
من قبلاً از بخش فیچر سالید ورک خیلی استفاده می کردم و به بخش سورفیس نزدیک هم نمی شدم ولی یه مدتیه که کارای افراد دیگه رو نگاه می اندازم می بینم که از بخش سطوح خیلی استفاده می کنند . شما چطور از کدوم بخش بیشتر استفاده می کنید ؟ می آید با هم این بخش رو بیشتر تمرین کنیم ؟

mer30fery

کاربر ممتاز
چند ماهیه سالید ورک 2011 رو نصب کردم ولی اخیراً به مشکل برخورده خیلی دیر بالا می آد یه ساعتی طول می کشه . قبلاً یه دقیقه ای بالا می اومد ، تا حالا دو بار این طوری شده . یعنی دفعه اول مجبور شدم از اول نصبش کنم . ولی حال دنبال راهی هستم که بدون نصب مجدد مشکلش رو حل کنم . البته بگم که سالیدنتورک لایسنس منیجر من اصلاً بالا نمی آد . در ضمن من از این کامپیوتر به اینترنت وصل می شم ، فکر نمی کنید که کار ویروس باشه ؟ سالید ورک من برای شرکت گردوست و نسخه 64 بیتیه . اگه این مشکل سالید ورک حل نشه باید به یه نرم افزار دیگه پناه ببرم . نرم افزارهای دیگه ام هیچ مشکلی پیدا نکردن ، ویروس یابم هم ناد 32 چهاره ، البته همزمان با این مشکل دیگه آپدیت نمی شد ، امروز مجبور شدم یوزرنیم و پسورد آپدیتشو عوض کنم .

تجربه من اینه که در کار با سالید و حتی هر برنامه قفل شکسته دیگه از کارهایی که برنامه نیاز به برقراری به اینترنت دارد بپرهیزید مثل راهنمای آنلاین یا فرستادن گزارش خرابی برنامه هنگامی که هنگ میکنه و یا ...
مثلا شما IDM رو که با کرک های موجود نصب میکنید تا زمانی که آن را آپدیت نکنید اتفاقی نمی افته ولی به محض این کار برنامه کلا از کار میفته
حالا برای رفع مشکل شما اگر مشکل شما اینه که برنامه رو که اجرا میکنید و فقط تصویر اول برنامه سالید رو میبینید باید کرک رو مجدد نصب کنید و تمام
چون این مشکل برای من هم پیش اومده بود ولی یک ساعت صبر نمی کردم بینم واقعا بالا میاد یانه
برو به پست250#

kent_light1

عضو جدید
سلام
یه فایل مکانیزم 4 میله ای میخوام تحویل بدم به استاد.:smile:
اگه لطف کنید واسم آپلود کنید ممنون میشم.1نمره داره.:cry:

ommid1390

عضو جدید
سلام
بابت راهنمایی مفیدتون ، خیلی ممنون و متشکرم .
پست شماره 250 شما رو دیدم ، خیلی خوب بود
(SolidWorks Licensing Service)سالیدورک لایسنسینگ سرویس کامپیوتر من ، دیس ایبل بود ، استارتش کردم ولی بعد از یکی دو دقیقه بطور اتوماتیک دوباره دیس ایبل شد . توی بخش سرویسز مربوط به قسمت ادمینیستریتوی تولز ، چند سرویس دیگه بود که برای سالید ورک بودن ، چند تا شو استارت کردم ولی یکیش اصلاً استارت نمی شد (DTSCoordinatorService)
حالا چطوریه که سالید ورک من بعد از یک ساعت شروع می کنه کار می کنه ؟ وقتی هم کار می کنه بازم سایسنس سرویس استارت نیستش . حتی این موقع هم استارت می کنم بعد از یه دقیقه دوباره از استارت خارج می شه .
ویندوز من سونه و سالید ورکم هم برای شرکت گردوست و فایل کرک مستقیم نداره و بعد از طی یک سری مراحل نصب می شه .

دفعه قبلی که سالید ورکم این مشکل را پیدا کرد ، ویندوز رو دوباره نصب نکردم بلکه اول سالید ورک رو از نصب خارج کردم و رجیستری های مربوط به سالید ورک رو با نرم افزار رجیستری کلینر ، حذف کردم و سالید ورک رو دوباره نصب کردم و راه افتاد . البته توی راهنمایی نرم افزارم هم گفته بود که دستی چند تا از رجیستری های مربوط به سالید و کازموس رو حذف کنم که این کار رو هم کردم regedit، ویندوز رو دوباره نصب کردن برای من خیلی دردسرها ایجاد می کنه ، بیام همه برنامه هایی که رو کامپیوترم بوده رو دوباره نصب کنم باید یکی دو هفته وقت بگذارم ، فکر کنم باید دنبال راه های دیگه باید باشیم

یه راه حل قدیمی استفاده می کنم ، اونم اینه که یه هارد اضاف خریدم جدا نگرش می دارم . روی اونم جداگونه ویندوز و برنامه هامو نصب کردم ، با اون هیچ موقع به اینترنت وصل نمی شم و وقتی سالیدم مشکل می خوره کابلهای اون هارد رو بر می دارم و این هارد رو جاش می زنم . ، البته ویروسها روی رم و هر حافظه ای جا خوش می کنن ، من که زورم به همه ویروسا نمی رسه خصوصاً ویروسهای آمریکایی داسالت سیستم، یه کاره دیگه اینه که دوتا کامپیوتر داشته باشی و یکی رو ایزوله نگه داری ، البته این راهها خیلی مکانیکی اند .

ولی راههای جدید وجود داره که باید دوستهای زبر وزرنگ به ما یاد بدن

ho3ein.agl

عضو جدید
سلام
دوستان من تازه یه مقدار سالید یاد گرفتم (در حد مدل سازی و مونتاژ مقدماتی) یه کمک میخواستم
میخوام یه همچین مکانیزمی رو با سالید شبیه سازی کنم
model.jpg
برای مدل سازی پارت ها هیچ مشکلی ندارم به جز این کابل فلزی.کابل رو چه جوری مدل می کنن؟ و برای تعریف حرکت یا انیمیشن کردنش چه مراحلی رو باید انجام بدم؟

ممنون
اگه شکل نیاز به توضیح داره بگید توضیح بدم

آخرین ویرایش:

?Why

عضو جدید
سلام
دوستان من تازه یه مقدار سالید یاد گرفتم (در حد مدل سازی و مونتاژ مقدماتی) یه کمک میخواستم

برای مدل سازی پارت ها هیچ مشکلی ندارم به جز این کابل فلزی.کابل رو چه جوری مدل می کنن؟ و برای تعریف حرکت یا انیمیشن کردنش چه مراحلی رو باید انجام بدم؟

ممنون

تو این پست راجع به انیمیشن یه چیزایی گفتم ...

اون چیزی که شما میخوای (کابل!) رو من ندیدم ... البته امثالِ تسمه و زنجیر هست ها (که تو Assembly Features میتونی پیداش کنی)... ولی همشون محدود و بسته هستن ! ...

من میتونم یه کلکِ رشتی بهت پیشنهاد بدم !

میتونی به جایِ استفاده ی مستقیم از کابل ، با قید های دیگه ای حرکتت رو مقید کنی ...
مثلاً نسبت دورانِ پولی ها رو با Gear و نسبت حرکتِ خطیِ وزنه به پولی ها رو مثلاً با Rack Pinion مقید کنی ...
این قیدها رو هم میتونی تو Mechanical Mates پیدا کنی ...

موفق باشی ...

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
سلام

ممنون
با نرم افزار آدامز راحت تر می تونی این سیستم را شبیه سازی کنی

mer30fery

کاربر ممتاز
رفع مشکل SolidWorks صددرصد عملی

رفع مشکل SolidWorks صددرصد عملی

سلام
بابت راهنمایی مفیدتون ، خیلی ممنون و متشکرم .
پست شماره 250 شما رو دیدم ، خیلی خوب بود
(SolidWorks Licensing Service)سالیدورک لایسنسینگ سرویس کامپیوتر من ، دیس ایبل بود ، استارتش کردم ولی بعد از یکی دو دقیقه بطور اتوماتیک دوباره دیس ایبل شد . توی بخش سرویسز مربوط به قسمت ادمینیستریتوی تولز ، چند سرویس دیگه بود که برای سالید ورک بودن ، چند تا شو استارت کردم ولی یکیش اصلاً استارت نمی شد (DTSCoordinatorService)
حالا چطوریه که سالید ورک من بعد از یک ساعت شروع می کنه کار می کنه ؟ وقتی هم کار می کنه بازم سایسنس سرویس استارت نیستش . حتی این موقع هم استارت می کنم بعد از یه دقیقه دوباره از استارت خارج می شه .
ویندوز من سونه و سالید ورکم هم برای شرکت گردوست و فایل کرک مستقیم نداره و بعد از طی یک سری مراحل نصب می شه .

دفعه قبلی که سالید ورکم این مشکل را پیدا کرد ، ویندوز رو دوباره نصب نکردم بلکه اول سالید ورک رو از نصب خارج کردم و رجیستری های مربوط به سالید ورک رو با نرم افزار رجیستری کلینر ، حذف کردم و سالید ورک رو دوباره نصب کردم و راه افتاد . البته توی راهنمایی نرم افزارم هم گفته بود که دستی چند تا از رجیستری های مربوط به سالید و کازموس رو حذف کنم که این کار رو هم کردم regedit، ویندوز رو دوباره نصب کردن برای من خیلی دردسرها ایجاد می کنه ، بیام همه برنامه هایی که رو کامپیوترم بوده رو دوباره نصب کنم باید یکی دو هفته وقت بگذارم ، فکر کنم باید دنبال راه های دیگه باید باشیم

یه راه حل قدیمی استفاده می کنم ، اونم اینه که یه هارد اضاف خریدم جدا نگرش می دارم . روی اونم جداگونه ویندوز و برنامه هامو نصب کردم ، با اون هیچ موقع به اینترنت وصل نمی شم و وقتی سالیدم مشکل می خوره کابلهای اون هارد رو بر می دارم و این هارد رو جاش می زنم . ، البته ویروسها روی رم و هر حافظه ای جا خوش می کنن ، من که زورم به همه ویروسا نمی رسه خصوصاً ویروسهای آمریکایی داسالت سیستم، یه کاره دیگه اینه که دوتا کامپیوتر داشته باشی و یکی رو ایزوله نگه داری ، البته این راهها خیلی مکانیکی اند .

ولی راههای جدید وجود داره که باید دوستهای زبر وزرنگ به ما یاد بدن

دوست عزیز این روش هایی که که گفتم خودم امتحان کردم و جواب گرفتم
در Administrative Tools و در Services وقتی بر روی SolidWorks Licensing Service دبل کلیک میکنید در قسمت StartUp Type حالت manual را انتخاب کنید سپس استارت را بزنید و برنامه را اجرا کنید. اگر اجازه استارت نداد کرک مشکل داره.کرک موجود در سی دی چه از نوع نصبیه و چه از نوع کپی پیست کردن و اجرای یک فایل خاصه فرقی نمیکنه فقط مراحل کرک رو یکبار دیگه انجام بدید.من این روشش رو هم خودم انجام دادم جواب داده.
اگر باز هم نشد باید SolidWorks رو uninstall کنید برای اطمینان از پاک شدن کامل فولدر های موجد در ویندوز در مسیر های c:\program files و C:\ProgramData و C:\Users\?yourname?\AppData\Local ودر رجیستری HKEY_CURRENT_USER\Software\SolidWorks رو پاک کنید و SolidWorks رو مجدد نصب کنید.
یه نکته اینکه در موقع نصب یه گزینه به اسم download background داره که حتما باید تیکشو برداری:warn:
نیازی به نصب مجدد ویندوز نیست.:cry:
اگه باز هم نشد cd رو بنداز دور یکی دیگه بخر.:biggrin:
موفق باشی;)

48055

عضو جدید
من یهمشکل دارم توdrawing . وstandard view من رو DIN هست و می خوام اونرو به ISO نا ANSI تبدیل کنم وتی وقتی Option اون رو عوض میکنم هیچ تغییری تو Standard view اون ایجاد نمیشه . ( یعنی نما بندی اون از امریکایی به اروپایی تغییر نمیکنه ) می دونید مشکل کجاست .

mer30fery

کاربر ممتاز
جانمایی نماهای طبق استاندارد نقشه کشی

جانمایی نماهای طبق استاندارد نقشه کشی

من یهمشکل دارم توdrawing . وstandard view من رو DIN هست و می خوام اونرو به ISO نا ANSI تبدیل کنم وتی وقتی Option اون رو عوض میکنم هیچ تغییری تو Standard view اون ایجاد نمیشه . ( یعنی نما بندی اون از امریکایی به اروپایی تغییر نمیکنه ) می دونید مشکل کجاست .

اگر منظورتان از تغییر نما ها جایگاه نما های جلو و چپ و راست می باشد اصطلاحا به آن فرجه یا درجه (angle) میگویند که در اغلب کشور ها ، نقشه ها در فرجه اول (first angle) و در کشورهای انگلیسی زبان در فرجه سوم (third angle) رسم میشوند و این جانمایی در هر دو استاندارد Din و ISO وجود دارد
استاندارد دین میدونم شمارش DIN6 هستش
جایگاه نما ها در فرجه اول و سوم بدین صورت است:

فرجه اول :
___________________________________________ نمای پایین
_____________نمای پشت_______ نمای چپ _______نمای روبرو_________ نمای راست
____________________________________________نمای بالا

فرجه سوم:
____________________________________________نمای بالا
____________نمای پشت ______نمای راست _______نمای روبرو _________نمای چپ
____________________________________________نمای پایین

حال برای تغییر فرجه در محیط drawing از منوی edit گزینه properties را انتخاب کنید در قسمت type of projection گزینه درجه اول یا درجه سوم را انتخاب کنید
دوستان اگه لینک یا رفرنس این استاندارد و دارن اگر بذارن ممنون میشم استفاده می کنیم

jaber_407

عضو جدید
چطور میشه یک طراح 3 بعدی ازsolid works به 3D max انتقال داد؟

چطور میشه یک طراح 3 بعدی ازsolid works به 3D max انتقال داد؟

با سلام و خسته نباشید به مهندسین عزیز:می خواستم ببینم چه طور میشهکه یک طرح 3 بعدی از solid works به 3D max انتقال داد ؟اصلا" میشه همچین کاری کرد؟اگه میشه,دوستان زحمتشو بکشن یه راهنمایی کنند(آخه یه جورایی اورژانسییه)

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
با سلام و خسته نباشید به مهندسین عزیز:می خواستم ببینم چه طور میشهکه یک طرح 3 بعدی از solid works به 3D max انتقال داد ؟اصلا" میشه همچین کاری کرد؟اگه میشه,دوستان زحمتشو بکشن یه راهنمایی کنند(آخه یه جورایی اورژانسییه)

فایل را بصورت stl (یا iges یا step) ذخیره کنید. اگر 3d max این قالب ها را نمی خواند (که فکر کنم بخواند) می توانید از برنامه های تبدیل کننده فایل ها استفاده کنید

powermill

عضو جدید
سلام دوستان
هر کتاب یا نرم افزار و فیلم آموزشی رو که نیاز دارید بگید من با لینک مستقیم بذارم تو وبلاگم.
چندتا فیلم آموزشی گذاشتم تو وبلاگ با لینک مستقیم برید ببینید
آدرس وبلاگ رو این زیر نوشتم...

ho3ein.agl

عضو جدید
از اساتید اینجا خواهش میکنم اگه ممکنه نحوه مدل کردن یه کابل انعطاف پذیر یا یه طناب رو توضیح بدن

ممنون

?Why

عضو جدید
از اساتید اینجا خواهش میکنم اگه ممکنه نحوه مدل کردن یه کابل انعطاف پذیر یا یه طناب رو توضیح بدن

ممنون

کارت راه نیوفتاد ؟
منم خیلی مشتاقم ببینم جسمِ غیر صلب میشه از تو این نرم افزار کشید بیرون یا نه ... (امیدوارم دوستایِ دیگه یه راهِ حل خوب پیشِ پات بزارن ...) ولی بعید میدونم! (ندید میگم ! وگرنه ، کلاً ، هیچی بعید نیس!)
نرم افزارایِ دیگه رو امتحان کردی ؟ مثلاً ADAMS که دوستمون پیشنهاد داد ... ( وقتی میگن به "راحتی" ، حتماً کابل از قبل تعریف شده توش ! من باش کار نکردم)
یا WorkingModel
اینجا رو ببین ، شاید کمکی بکنه ... (از این جهت میگم که میتونی تو سالید زنجیر ببافی ! و به جایِ پولی و تسمه ، چرخ و زنجیر استفاده کنی ؛ منتها موقع Run کردنش پیرِ کامپیوترت در میاد! )

در هر صورت لطف کن به هر نتیجه رسیدی ، ما رو هم مطلع کن ...
موفق باشی .

آخرین ویرایش:

ذوالاکتاف

عضو جدید
فایل solidWorks رو چطوری میشه با پسوند XML ذخیره یا تبدیل کرد؟

فایل solidWorks رو چطوری میشه با پسوند XML ذخیره یا تبدیل کرد؟

می‌خوام یک مکانیزم رو توی Sim Mechanic متلب مدلسازی کنم ولی متلب فقط فایل XML می‌گیره!
ار سایت متلب مبدلش رو دانلود کردم ولی فقط فایلهاش رو توی ریشه متلب کپی کرد. یعنی باید دوباره سالید رو نصب کنم تا تغییرات اعمال بشه؟
نمی دونم.... کسی قبلا این کارو(وارد کردن قطعه به sim Mechanic) کرده لطفا راهنمایی کنه. :smile:

ho3ein.agl

عضو جدید
کارت راه نیوفتاد ؟
منم خیلی مشتاقم ببینم جسمِ غیر صلب میشه از تو این نرم افزار کشید بیرون یا نه ... (امیدوارم دوستایِ دیگه یه راهِ حل خوب پیشِ پات بزارن ...) ولی بعید میدونم! (ندید میگم ! وگرنه ، کلاً ، هیچی بعید نیس!)
نرم افزارایِ دیگه رو امتحان کردی ؟ مثلاً ADAMS که دوستمون پیشنهاد داد ... ( وقتی میگن به "راحتی" ، حتماً کابل از قبل تعریف شده توش ! من باش کار نکردم)
یا WorkingModel
اینجا رو ببین ، شاید کمکی بکنه ... (از این جهت میگم که میتونی تو سالید زنجیر ببافی ! و به جایِ پولی و تسمه ، چرخ و زنجیر استفاده کنی ؛ منتها موقع Run کردنش پیرِ کامپیوترت در میاد! )

در هر صورت لطف کن به هر نتیجه رسیدی ، ما رو هم مطلع کن ...
موفق باشی .

والا نه هنوز
آدامز هم هنوز دانلود نکردم. (احتمال قوی فقط تو ویندوز xp اجرا میشه) با آدامزهم تاحالا کار نکردم بلد نیستم
جالبه که solid با این عظمتش یه راه مستقیم نداره برا این کار.
کتیا چطور؟ اونجا میتونم کارایی بکنم؟
ممنون

sh@hin

عضو جدید
فوری -فلوئنت

فوری -فلوئنت

با سلام
برای مدل محیط متخلخل و عبور سیال از آن در فلوئنت چگونه شرایط مرزی تعریف می شود؟؟؟

jaber_407

عضو جدید
معرفی نرم افزاری برای رندرگیری

معرفی نرم افزاری برای رندرگیری

با سلام خدمت دوستان عزیر.امیدوارم یکی جواب سوالم رو بده.
نرم افزاری وجود داره که بعد از طراحی فایل های سه بعدی در محیط سالید ورک بشه از نمای دلخواه از فایل طراحی شده رندر گرفت؟
من میخوام بعد از طراحی فایل های که با سالید انجام میدم یک تصویر ازشون تهیه کنم و میخوام از نمای دلخواه با تنظیم دوربین این کار رو انجام بدم.(البته خود سالید این کار رو انجام میده ولی در حد متوسط).
اگه کسی روش ایمپورد فایل سالید به تری دی مکس رو بلده لطفا بگه چون تری دی مکس این کار رو واقعا خوب انجام میده.

saeedniki70

کاربر فعال
دانلود مدل درگیری چند چرخ دنده

دانلود مدل درگیری چند چرخ دنده

دانلود مدل زیر

دانلود
:heart:

در گیری چند چرخ دنده

این مدل فقط در solidwork 2011 و بالاتر قابل اجراست thumb.JPG

• Like
واکنش ها: ?Why

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
با سلام خدمت دوستان عزیر.امیدوارم یکی جواب سوالم رو بده.
نرم افزاری وجود داره که بعد از طراحی فایل های سه بعدی در محیط سالید ورک بشه از نمای دلخواه از فایل طراحی شده رندر گرفت؟
من میخوام بعد از طراحی فایل های که با سالید انجام میدم یک تصویر ازشون تهیه کنم و میخوام از نمای دلخواه با تنظیم دوربین این کار رو انجام بدم.(البته خود سالید این کار رو انجام میده ولی در حد متوسط).
اگه کسی روش ایمپورد فایل سالید به تری دی مکس رو بلده لطفا بگه چون تری دی مکس این کار رو واقعا خوب انجام میده.

photoview 360