تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Solid Works

میثم...

عضو جدید
کاربر ممتاز
چطور میتونم نرم افزارSolidworks Motion رو کرک کنم دوستان اگه کسی کرک این نرم افزار را داره بزاره در ضمن ورژن مال من 2010 است

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/icon1.png

سلام دوستان عزیزم
من ترم اول مکانیکم خوبه از الان به فکر یادگیری solid work بیافتم؟
کلا این نرم افزار به چه دردی میخوره؟ کی به درد می خوره؟ کجا به درد می خوره؟ چرا؟ چطوری؟ کجا؟ چه زمانی؟ در چه حالتی؟....
Solid Works نرم افزار ساده ایه که جزو گروه CAD حساب میشه و از تحلیل ول معطله! البته نرم افزار های تکمیلی هم جهت تحلیل در کنارش هست مثل COSMOS یا COSMOS express. اما تا زمانی که نرم افزار های تحلیل مثل ABAQUS یا ANSYS هست کسی سراغ اونا نمی ره. سر جمع Solid تو مکانیک همون AutoCAD تو عمرانه.

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
man faghat esme in narmafzar ro shenidam
chie?
سالیدورک، کتیا، پرواینجینیر و ... برنامه های طراحی و مدل سازی سه بعدی هستند که برای طراحی و توسعه بکار می روند. بخش عمده آنها به طراحی مکانیکی قطعات می پردازند ولی بخش های مثل circuit board design، cable design و ... دارند که کاربردهای مهندسی برق دارند. کتیا و سالیدورک بیشتر رایج هستند.

fero

عضو جدید
سلام من نياز به يك جزوه يا مقله جهت كار با اين نرم افزار دارم

mosaferkuchulu19

عضو جدید
سلام
من با نرم افزار solid work کار می کنم اما به یه مشکل برخورد کردم ،می تونید کمکم کنید؟
موقع انیمیشن ساختن از طراحیم کلیه قیودم بهم میریزه و همه چیزو قاطی ضبط می کنه دلیلشو می دونید؟

mosaferkuchulu19

عضو جدید
سلام

من با نرم افزار solid works چجوری باید انیمیشن بسازم که قیود اسمبلیم بهم نریزه؟
هر کاری میکنم موقع ضبط انیمیشن تمام قیدام باهم راه می افتن

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mahdi71

عضو جدید
موقع انیمیشن ساختن از طراحیم کلیه قیودم بهم میریزه و همه چیزو قاطی ضبط می کنه دلیلشو می دونید؟

احتمالا قیود مناسبی برای قطعات انتخاب نکردید یا اینکه تو انتخاب قطعات ثابت (فیکس) و متحرک اشتباه می کنید
اگر قطعه ثابتتون درست انتخاب نشه وقتی انیمیشن رو اجرا می کنید امکان داره کل سازه باه سمت یه جهتی حرکت کنه

engin-m

عضو جدید
سلام

سلام مهندس جان
ولی من انیمیشن میسازم هیچ مشکلی پیش نمیاد
شما باید اول اکسپلود کنید البته به ترتیب (اولین قطعه که اکسپلود میکنی تو انیمیشن موقع اسمبل شدن اخیرن قطعه هست که میاد)
سعی کن از چند قطعه ساده شروع کنی
اگه بازم کمک خواستی من در خدمتم
هر کجاش که مشکل داشتی بلد بودم کمک میکنم

Prof.Eng

متخصص نرم افزار کتیا
سلام

در ابتدا یک configuration جدید ایجاد کنید. سپس درون آن configuration، یک animation ایجاد کرده و قیود متاثر ار حرکت را غیر فعال کنید. با اینکار configuration اصلی همراه با قیود باقی می ماند و configuration جدید وضعیت حرکتی مجموعه را نشان خواهد داد.

behzad.engi

عضو جدید
سلام دوستان عزیز اگه کسی پروژه بیل مکانیکی با نرم افزار سالید یا برنامه های دیگه داره ممنون میشم اگه بفرستید

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
درج وزن در محیط drawing

درج وزن در محیط drawing

سلام می خواستم بدونم چه جوری میشه در نقشه ای که از یک مجموعه مونتاژی تهیه شده یک متن لینک شده به وزن یکی از قطعات (نه وزن کل مجموعه) ایجاد کرد؟
با تشکر.

mjpix0068

عضو جدید
شما ميتونيد بعد از طراحي در ساليد طرح خود را با فرمت IGES ذخيره نمايد سپس با نصب نرم افزار EDGECAM يك خروجي از فايل ذخيره شده گرفته و در نرم افزار معرفي شده اجرا نماييد تا مراحل برنامه نويسي را انجام دهيد

paytakhtbook

عضو جدید
سلام خدمت دوستان عزيز گفتم اين كتاب را برايتان بگذارم اگه خواستين از بازار تهيه كنيد كتاب جالبي هستش و ترجمه هستش اين كتاب كاملا تصويري هست كتاب و به صورت گام به گام توضيح داده شده

Solidworks.jpg

hamed/s

عضو جدید
سلام من شنیدم یک نرم افزار جدید به نام solidcam اومده که از آپشنهای سالیدورک محسوب میشه و مثل کاسموس به این نرم افزار add میشه. لطفا اگر کسی اطلاعات دقیقی در مورد solidcam داره راهنمایی کنه. با سپاس فراوان

?Why

عضو جدید
سلام من شنیدم یک نرم افزار جدید به نام solidcam اومده که از آپشنهای سالیدورک محسوب میشه و مثل کاسموس به این نرم افزار add میشه. لطفا اگر کسی اطلاعات دقیقی در مورد solidcam داره راهنمایی کنه. با سپاس فراوان

قابلیت CAM به Solid میده !
یه چیزی تو مایه های CAMWorks
همین دیگه ...

hamed/s

عضو جدید
قابلیت CAM به Solid میده !
یه چیزی تو مایه های CAMWorks
همین دیگه ...

خیلی ممنون اونکه از اسمشم مشخص بود
منظورم قابلیتهاش در مقایسه با کتیا پاورمیل مسترکم و ... هستش در ضمن چه جوری میشه تهیش کرد من تو بازار نتونستم پیداش کنم اصلا نمیدونستن چی هست.

• Like
واکنش ها: ?Why

اینشتین25

عضو جدید
نرم افزار SolidCAM يك نرم افزار استانداردِ استثنايي و تضمين شده مي باشد كه به عنوان مهندسي CAM با نرم افزار SolidWorks در ارتباط مي باشد. اين نرم افزار يك مجموعه اي از بهترين كلاس هاي ساخت را در داخل SolidWorks فراهم مي آورد و فرآيندهاي فرزكاري 2.5 بعدي، فرزكاري 3 بعدي، ماشين كاري سرعت بالا(HSM)، فرزكاري هاي 4 و 5 محوره، شبيه سازي فرزكاري 5 محوره، تراشكاري، تراش فرز هاي تا 5 محور و وايركات را پشتيباني مي نمايد. اين نرم افزار كارا يك يكپارچگي و شركت پذيري كامل، از مدل طراحي شده توسط SolidWorks را در يك پنچره ي مجزا از آن، ايجاد مي نمايد. تمامي عمليات ماشين كاري تعريف، محاسبه و درون محيط SolidWorks شبيه سازي مي گردند. تركيب مجتمع SolidWorks+SolidCAM يكي از بهترين كلاس هاي CAD/CAM را جهت سازماندهي توليد فراهم مي آورد. SolidCAM با موفقيت در محيط هاي توليد توسط هزاران شركت و كارگاه ساخت، استفاده شده است.

?Why

عضو جدید
خیلی ممنون اونکه از اسمشم مشخص بود
منظورم قابلیتهاش در مقایسه با کتیا پاورمیل مسترکم و ... هستش در ضمن چه جوری میشه تهیش کرد من تو بازار نتونستم پیداش کنم اصلا نمیدونستن چی هست.

:D
آقا شرمنده ...
آخه یه جوری گفتی "
یه نرم افزار جدید اومده" که فک کردم چیزی ازش نمدونی ! :redface:
خلاصه ببخشید دیگه ...
دوستمون که توضیح دادن ...
کلاً واسه کارایِ در سطحِ دستگاه های مرسوم تو ایران همشون خوبن(کافیَن)!
من شخصاً CAMWorks رو ترجیح میدم ...
ولی اگه یه چیزی میخوای که فقط خوب با سالید مچ بشه ... MASTERCAM for SolidWorks که بهترتره !

دانلود کن .
اصولاً دانلود کنی از اینکه بخری بهتره ؛ جدایِ از مساله ی قیمت ، کرک های درست حسابی هم نمیذارن شرکتهای نرم افزارِ ایرانی !
خصوصاً این جور نرم افزارها ...
یا تو filecrop.com سرچ کن یا تو Isohunt.com

hamed/s

عضو جدید
نرم افزار SolidCAM يك نرم افزار استانداردِ استثنايي و تضمين شده مي باشد كه به عنوان مهندسي CAM با نرم افزار SolidWorks در ارتباط مي باشد. اين نرم افزار يك مجموعه اي از بهترين كلاس هاي ساخت را در داخل SolidWorks فراهم مي آورد و فرآيندهاي فرزكاري 2.5 بعدي، فرزكاري 3 بعدي، ماشين كاري سرعت بالا(HSM)، فرزكاري هاي 4 و 5 محوره، شبيه سازي فرزكاري 5 محوره، تراشكاري، تراش فرز هاي تا 5 محور و وايركات را پشتيباني مي نمايد. اين نرم افزار كارا يك يكپارچگي و شركت پذيري كامل، از مدل طراحي شده توسط SolidWorks را در يك پنچره ي مجزا از آن، ايجاد مي نمايد. تمامي عمليات ماشين كاري تعريف، محاسبه و درون محيط SolidWorks شبيه سازي مي گردند. تركيب مجتمع SolidWorks+SolidCAM يكي از بهترين كلاس هاي CAD/CAM را جهت سازماندهي توليد فراهم مي آورد. SolidCAM با موفقيت در محيط هاي توليد توسط هزاران شركت و كارگاه ساخت، استفاده شده است.

:D
آقا شرمنده ...
آخه یه جوری گفتی "
یه نرم افزار جدید اومده" که فک کردم چیزی ازش نمدونی ! :redface:
خلاصه ببخشید دیگه ...
دوستمون که توضیح دادن ...
کلاً واسه کارایِ در سطحِ دستگاه های مرسوم تو ایران همشون خوبن(کافیَن)!
من شخصاً CAMWorks رو ترجیح میدم ...
ولی اگه یه چیزی میخوای که فقط خوب با سالید مچ بشه ... MASTERCAM for SolidWorks که بهترتره !

دانلود کن .
اصولاً دانلود کنی از اینکه بخری بهتره ؛ جدایِ از مساله ی قیمت ، کرک های درست حسابی هم نمیذارن شرکتهای نرم افزارِ ایرانی !
خصوصاً این جور نرم افزارها ...
یا تو filecrop.com سرچ کن یا تو Isohunt.com

thank you so much

reza.hasanzad

عضو جدید
تو این نرم افزار انتقال حرارت هم تعریف شده ؟ برا جوشکاری ؟
اگه آره، کجا هست ؟
نه دوست عزیز
solidworks همچین قابلیتی نداره. سما باید از نرم افزار ansys استفاده کنید (با استفاده از قابلیت تولد و مرگ المان ها)

mer30fery

دستیار مدیر مهندسی مکانیک, متخصص سالید ورک
کاربر ممتاز
سلام می خواستم بدونم چه جوری میشه در نقشه ای که از یک مجموعه مونتاژی تهیه شده یک متن لینک شده به وزن یکی از قطعات (نه وزن کل مجموعه) ایجاد کرد؟
با تشکر.

اگه سوالم در مباحث پیشرفته این مبحث نمیگنجه راهنمایی کنید سوالمو کجا مطرح کنم؟
اگر هم کسی راه حلشو میدونه لطفا جواب بده؟
جواب این سوالهای به ظاهر ساده فردا تو کار خیلی به کار میاد؟
با تشکر. یک تازه وارد

بیژن مولایی

عضو جدید
آموزش سالیدورکز

آموزش سالیدورکز

در بخش کتاب های مکانیک هم فایل های خوبی در این زمینه وجود دارد