* تاپیک مرجع و آموزش نرم افزار Ansys

ehsan4476

عضو جدید
سلام
من نرم افزار انسیس15 نصب کردم ولی آموزش ها همش واسه 12 هستش
کتاب یا دانلود آموزش واسه 15 هیچکی سراغ نداره؟؟؟
الان تو 15 نمیتونم flotran cfd رو پیدا کنم کجاست! فقط قسمت های استراکچر و دما و انسیس فلوئید رو داره
شما نمیدونید از کجا باید بیارمش؟؟؟
سلام
کتاب مربوط به انسیس 12 هم برای مباحث مقدماتی مفیده. تا جایی که من اطلاع دارم flotran حذف شده ولی اگر کدهای مربوط رو داشته باشید قابل اجراست.

atooz

عضو جدید
واقعا!!!
ممنون که گفتید
بنابر این همه تحلیل سیالاتیارو باید تو 12 انجام داد؟

atooz

عضو جدید
قسمت fluent تو این نرم افزار برای چه کاریه؟میشه دربارش یه توضیحی بدید؟
و یه سوال دیگه
برای بررسی یه سیال تو مسیر یه شیر واسه مشاهده ی نقاط پرفشار و کم فشار، توضیع دما ، تشکیل گردابه و... از چه قسمت هایی از این نرم افزار باید استفاده کرد؟ فقط flotran cfd کافیه ؟ یا fluent هم لازمه ؟

امیر 1224

عضو جدید
قسمت fluent تو این نرم افزار برای چه کاریه؟میشه دربارش یه توضیحی بدید؟
و یه سوال دیگه
برای بررسی یه سیال تو مسیر یه شیر واسه مشاهده ی نقاط پرفشار و کم فشار، توضیع دما ، تشکیل گردابه و... از چه قسمت هایی از این نرم افزار باید استفاده کرد؟ فقط flotran cfd کافیه ؟ یا fluent هم لازمه ؟
قسمت fluent که توی workbeanch می بینی یک نرم افزار قوی تحلیل سیالاتی که انسیس خریده و الان جزو اون حساب می شه.
برای اونایی که گفتی بستگی به خودت داره که از کدوم یکی از قسمت های انسیس استفاده کنی

84220928

عضو جدید
دیروز کتاب فروشی های روبروی دانشگاه تهران بودم اینقد کتاب متفرقه در مورد انسیس دیدم حالم بد شد همش مساله حل کرده بود کتاب جامع بدرد خور چی هس تو بازار
؟

84220928

عضو جدید
تو انسیس 15 بنچ میخوام sketch رو با زدن extrude سه بعدی کنم این میاد :
Error: Profile self intersecting, invalid, or exceeds max bounding box
ممنون میشم کمک کنید

زشف

عضو جدید
سلام من میخام از catia شکلو بیارم تو fluent 15 ولی نمیدونم با کدوم فرمت باید سیو کنم ؟اصلا امکانش هست؟

ehsan4476

عضو جدید
تو انسیس 15 بنچ میخوام sketch رو با زدن extrude سه بعدی کنم این میاد :
Error: Profile self intersecting, invalid, or exceeds max bounding box
ممنون میشم کمک کنید
سلام
احتمالا خطوط متقاطع دارید. مثلا دو تا مستطیل که همدیگر رو قطع کردن.
یا اینکه ابعادی که تعریف کردین بسیار بزرگه. در این صورت باید large model support رو فعال کنید.

mkshojaei

عضو جدید
سلام دوستان من مي خوام در نرم افزار ansys workbench- cfx اين شکل رو به عنوان لوله هاي ورودي روي استوانه رسم کنم اگه ممکنه راهنماييم کنيدUntitled.jpg

قیدار

عضو جدید
سلام دوستان..من تو نصب انسیس15 به مشکل برخوردم..کسی می تونه یاری برسونه؟

:cry:

aidin_tiny

عضو جدید
سلام دوستان
من یه بادبند دارم میخام بار زلزله بهش اعمال کنم؛
1- چه نوع سیستم تحلیلی انتخاب کنم؟
2- چه نوع بارگذاری کنم؟
3- tabular data با فرمت xml رو چجوری درست کنم تا بتونم وارد انسیس کنم؟
4- خرابی و کمانش بادبند رو چجوری میشه دید؟(مثلا میشه انقدر بارگذاری زلزله رو ادامه داد تا خرابی بادبند ،خود نرم افزار میفهمه اینو؟)
اینم عکس بادبند از نوع brb (از سه قسمت هسته بتن و قشا تشکیل شده):
1.jpg

قیدار

عضو جدید
همه ی مراحل رو میرم تو قسمت آخر که آدرس
dvd2!رو میخاد،آدرس رو که وارد که میکنم قبول نمی کنه

قیدار

عضو جدید
dvd1،2
رو کپی کردم رو لپ تاپم...
آدرس پیش فرض خودش رو که ok میزنم هم قبول نمی کنه!
که میزنم نصبو ادامه میده ولی نصب نمی شهcancel

mkshojaei

عضو جدید
dvd1،2
رو کپی کردم رو لپ تاپم...
آدرس پیش فرض خودش رو که ok میزنم هم قبول نمی کنه!
که میزنم نصبو ادامه میده ولی نصب نمی شهcancel
زماني که dvd رو توي لب تابتون کپي مي کنيد بعضي فايلها رو ممکنه کپي نکنه يا image بگيريد از dvd و يا از خود dvd استفاده کنيد

قیدار

عضو جدید
مشکل اینجاست که فقط فایل نصبی شو دارم خود dvd رو ندارم..
البته از استادمون گرفتم فک نمی کنم مشکلی داشته باشه !!

ehsan4476

عضو جدید
سلام دوستان
من یه بادبند دارم میخام بار زلزله بهش اعمال کنم؛
1- چه نوع سیستم تحلیلی انتخاب کنم؟
2- چه نوع بارگذاری کنم؟
3- tabular data با فرمت xml رو چجوری درست کنم تا بتونم وارد انسیس کنم؟
4- خرابی و کمانش بادبند رو چجوری میشه دید؟(مثلا میشه انقدر بارگذاری زلزله رو ادامه داد تا خرابی بادبند ،خود نرم افزار میفهمه اینو؟)
اینم عکس بادبند از نوع brb (از سه قسمت هسته بتن و قشا تشکیل شده):
مشاهده پیوست 222585

سلام دوست عزیز
نوع تحلیل بستگی به تصمیم شما و بارگذاری موجود داره. اگر تاریخچه شتاب رو دارید باید از Transient Structural استفاده کنید.
باید شتاب اعمال کنید.
لزومی به xml نیست. میتونید از excel به سادگی کپی کنید.
میتونید تسلیم و کمانش رو در حین تحلیل مشاهده کنید.

amir_14

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان چطور میشه از درست بودن هندسه ای که از کتیا وارد میشه اطمینان پیدا کرد؟

aidin_tiny

عضو جدید
سلام دوست عزیز
نوع تحلیل بستگی به تصمیم شما و بارگذاری موجود داره. اگر تاریخچه شتاب رو دارید باید از Transient Structural استفاده کنید.
باید شتاب اعمال کنید.
لزومی به xml نیست. میتونید از excel به سادگی کپی کنید.
میتونید تسلیم و کمانش رو در حین تحلیل مشاهده کنید.
باتشکر از جواب شما دوست عزیز
من در ابتدا میخام بادبند رو به تنهایی تحت بارگذاری سیکلیک قراربدم و منحنی نیرو تغییر مکان رو بدست بیارم (در این حالت با افزایش بار باید کمانش بکنه بادبند)
یکم راهنمایی میخام برای انتخاب نوع تحلیل (فکرکنم استاتیک استراکچرال بشه) و نحوه وارد کردن دیتای بار

ehsan4476

عضو جدید
باتشکر از جواب شما دوست عزیز
من در ابتدا میخام بادبند رو به تنهایی تحت بارگذاری سیکلیک قراربدم و منحنی نیرو تغییر مکان رو بدست بیارم (در این حالت با افزایش بار باید کمانش بکنه بادبند)
یکم راهنمایی میخام برای انتخاب نوع تحلیل (فکرکنم استاتیک استراکچرال بشه) و نحوه وارد کردن دیتای بار

تحلیل استاتیک درسته. البته باید دید مناسب و تجربه خوبی از تحلیل ناپایداری سازه ای داشته باشید. این مسئله به سختی همگرا میشه.
در Analysis Setting به تعداد کافی step تعریف کنید و تغییرات بار رو در Tabular Data در زمانهای مختلف تنظیم کنید.

aidin_tiny

عضو جدید
تحلیل استاتیک درسته. البته باید دید مناسب و تجربه خوبی از تحلیل ناپایداری سازه ای داشته باشید. این مسئله به سختی همگرا میشه.
در Analysis Setting به تعداد کافی step تعریف کنید و تغییرات بار رو در Tabular Data در زمانهای مختلف تنظیم کنید.

مهندس من باید بارگزاریم بشکل جابجایی و رفتوبرگشتی باشه ، یعنی xمقدار جابجایی مثبت داشته باشم بعد بار رو بردارم همه لحظات این بارگذاری و باربرداری باید ثبت بشه بعد -x مقدار جابجایی و باز باربرداری و همینطور مقادیر جابجایی رو افزایش بدم و نمودار نیرو جابجایی این سیکل رو میخام (در حین جابجایی نیرو ایجاد میشه که نتیجه تنش واردس و باید ثبت بشه بعد از باربرداری که بادبند به جای قبلیش میخاد برگرده هم نیرو میره تا صفر و بعدشم که حذف بار (درواقع حذف جابجایی یا ول کردن جسم) بعد جابجایی منفی و مجدد ثبت نیرو و همینو ادامه بدم...)
Force-Disp.jpg
اون نممودار پایینی forc-displacement رو میخام

***سوال اصلی اینه:
اینکه نیرو رو اعمال کنم رو اون عضو بعد بردارم یعنی ول کنم خود عضود به حالت قبلی برگرده یا نوسان کنه بعد ایست کرد دوباره بار رو منفیشو بذارم و بردارم رو چجوری میشه تعریف کرد؟

آخرین ویرایش:

امیر 1224

عضو جدید
مهندس من باید بارگزاریم بشکل جابجایی و رفتوبرگشتی باشه ، یعنی xمقدار جابجایی مثبت داشته باشم بعد بار رو بردارم همه لحظات این بارگذاری و باربرداری باید ثبت بشه بعد -x مقدار جابجایی و باز باربرداری و همینطور مقادیر جابجایی رو افزایش بدم و نمودار نیرو جابجایی این سیکل رو میخام (در حین جابجایی نیرو ایجاد میشه که نتیجه تنش واردس و باید ثبت بشه بعد از باربرداری که بادبند به جای قبلیش میخاد برگرده هم نیرو میره تا صفر و بعدشم که حذف بار (درواقع حذف جابجایی یا ول کردن جسم) بعد جابجایی منفی و مجدد ثبت نیرو و همینو ادامه بدم...)
مشاهده پیوست 223909

***سوال اصلی اینه:
اینکه نیرو رو اعمال کنم رو اون عضو بعد بردارم یعنی ول کنم خود عضود به حالت قبلی برگرده یا نوسان کنه بعد ایست کرد دوباره بار رو منفیشو بذارم و بردارم رو چجوری میشه تعریف کرد؟

دوتا راه داری یکی اینکه تابع زمان نیرو رو بدی- دوم توی جدول نیرویی توی زمان های مشخص میزان نیرو رو وارد کنی و تغییرش رو هم به صورت ramp بزاری

aidin_tiny

عضو جدید
دوتا راه داری یکی اینکه تابع زمان نیرو رو بدی- دوم توی جدول نیرویی توی زمان های مشخص میزان نیرو رو وارد کنی و تغییرش رو هم به صورت ramp بزاری
یعنی چی رمپ؟
من displacement میدم دقیقا مثل نمودار بالایی تو عکس اما نموداری که (از داده های خروجی جابجایی محوری و نیروی محوری انسیس) تو اکسل میکشم اصلا شبیه نمودار زیری نمیشه!

aidin_tiny

عضو جدید
یعنی چی رمپ؟
من displacement میدم دقیقا مثل نمودار بالایی تو عکس اما نموداری که (از داده های خروجی جابجایی محوری و نیروی محوری انسیس) تو اکسل میکشم اصلا شبیه نمودار زیری نمیشه!

دوستان مشخصات دقیق متریال steel ساختمانی (st37مثلا) مخصوصا مشخصات رفتار پلاستیکی و دو نمودار زیر رو میخام :
Bilinear Isotropic Hardening
و
Multilinear Isotropic Hardening

ehsan4476

عضو جدید
مشاهده پیوست 223909

***سوال اصلی اینه:

ابتدا در Analysis Settings تعداد Step ها رو براساس تعداد تغییرات بار تعریف کنید. با توجه به اینکه مسئله شما displacement control است به جای نیرو، از displacement استفاده کنید و مقدار جابجایی را به صورت Tabular تعیین کنید. در Table سمت راست پایین صفحه، تغییرات جابجایی برحسب زمان را تعیین کنید.