تاپیک سوالات قدرتی

AliZareiCh

عضو جدید
سلام دوستان من طراحی مدار راه انداز نرم موتور ( soft starter )تکفاز AC توسط teriac رو میخواستم .
لطفا کمک کنید دوستان
اگه کتابی هم در موردش هست بذارید
دمتون گرم
HELP PLEASE !!!

alijack

عضو جدید
سلام
به غیر از اضافه ولتاژ چه عواملی باعث سوخت و سوز زیاد میشه؟؟؟
و اضافه ولتاژ تا چه حد صدمه نمیزنه؟؟؟:gol:

3tare_87

عضو جدید
سوال

سوال

دوستان قدرتی من یه سوال امروز سر کلاس مدار1 برام پیش اومد:question: استادمون گفت یه قدرتی بهتر از من که کنترلم میتونه به سوالت جواب بده سوالم اینه که فرق برق ما که ولتاژش 220 با فرکانس 50 با امریکا که 110 ولته چیه ؟چه تاثیری داره
:w27:

شبح

عضو جدید
دوستان قدرتی من یه سوال امروز سر کلاس مدار1 برام پیش اومد:question: استادمون گفت یه قدرتی بهتر از من که کنترلم میتونه به سوالت جواب بده سوالم اینه که فرق برق ما که ولتاژش 220 با فرکانس 50 با امریکا که 110 ولته چیه ؟چه تاثیری داره
تفاوت اش فقط در استاندارد دستگاههای برقی و استاندارد شبکه است.البته برای ایمنی برق 110 ولت بهتره( فاصله ایمنی تا سیم برقدار عریان، در این ولتاژ کمتره) .

ahadsharify

عضو جدید
پاسخ

پاسخ

من اطلاعاتي در مورد خطوط انتقال توزيع و توليد ميخواهم. لطفا كمكم كنيد.:(چون تازه واردم نميدونم كه سوالمو كجا بايد مطرح ميكردم.:redface:
سلام
کتاب شبکه های هوایی توزیع برق نوشته : مهندس کریم میلانی انتشارات موسسه آموزش عالی علمی و کاربردی صنعت آب و برق راهنمایی بسیار مناسب است

ahadsharify

عضو جدید
پاسخ

پاسخ

سلام
فرقهایی که وجود دارد به شرح زیر است :
1) ولتاژبالاتر در یک توان ثابت یعنی جریان کمتر و سطح مقطع سیم پایین تر برای انتقال توان از یک نقطه به نقطه دیگر
2) ولتاژپایین تر در دستگاههای الکترونیکی هنگام اتصال کوتاه خسارت کمتری ایجاد میکند .
3) خطر برق گرفتگی منجر به فوت در فرکانس بالاتر و ولتاژ پایین تر کمتر است .چون برق فرکانس بالاتر از رو ی پوست بدن عبور میکند و فرکانس پایین تر از داخل بدن عبور میکند.
4)عایق بندی ولتاژ بالاتر سختتر و پر هزینه تر است .
....................

pesare irani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه:gol:

کسی میتونه کمکم کنه:w06:

پروژه ی ای در مورد :cry:

برنامه نویسی برای 8051 در مورد طراحی یک فانکشن ژنراتور برای 3 موج سینوسی مربعی دندان اره ای به زبان اسمبلی :gol:

چیه چپ نگاه میکنید بابا گرایش من هم قدرته اما چه کنم از دست این درس اصول میکرو:crying:

mamareza_iri

عضو جدید
ذخیزه های گردان

ذخیزه های گردان

سلام من اطلاعاتی در مورد ذخیزه های گردان در نیروگاهها می خواستم.ممنون

m-jami

عضو جدید
لطفا راهنماییم کنید.

لطفا راهنماییم کنید.

اگر یک ترانس 800 کیلوولت آمپر داشته باشیم چه ابعاد اتاقی مناسبه براش؟

m-jami

عضو جدید
مطمئن هستید ؟شما در این مورد تجربه دارید؟میخوام تو جلسه دفاع کنم .

محمد258

عضو جدید
اگر یک ترانس 800 کیلوولت آمپر داشته باشیم چه ابعاد اتاقی مناسبه براش؟
be ezaye har kv bayad 1 cm harim dar nazar begirim.
pas 800*1=800cm=8m
yek otagh ba 8 metr tool va 8 metr arz az badaneye terans ke mishavad yek otagh
ba 64 metre mokaab.
vali otagh bayad bedoone saghf bashad va abaade terans niz be abaade otagh ezafe mishavad.masalan agar terans 6*6 metr bashad mishavad
36+64=100 metr
yek otaghe 100 metri
teranse 800 faghat dar systeme binahayate america mojod mibashad!!
movafagh va moayad bashid

alijames

عضو جدید
بهینه سازی توسط الگوریتم ژنتیک

بهینه سازی توسط الگوریتم ژنتیک

لطفا اگر اساتیدی به الگریتم ژنتیک جهت بهینه سازی در برنامه ریزی تولید آشنایی دارند بنده را راهنمایی کنند :que:

nima_tavana

عضو جدید
کاربر ممتاز
هوای هم رشته ایتونو داشته باشید

همکنون نیاز مند یاری سبزتان هستیم(گروه هفتم)

گروه هفتم فراموش نشه

.
.
.

.
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=151251.
.

امین 1980

عضو جدید
سلام در مورد مدار كوره القائي وانتخاب ترانس براي كوره القائي 35 تن اگر اطلاعاتي داريد لطفا بديد؟

enginsaid

عضو جدید
هر چي از pmميدونيد لطفا

هر چي از pmميدونيد لطفا

:mad:هر چي از pmميدونيد لطفا :)

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
مي توانيد يه سري اطلاعات در موردIEEEبديد ممنون ميشم

nimaparham

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر کنم برای رشته شما هم همون نگهداری و تعمیرات هست دیگه
میتونی در تایپیک صنایع اطلاعات کاملتری که بچه ها لطف کرده اند و نوشته اند استفاده کنید