تاپیک رفع اشکال درس ریاضیات کنکور کارشناسی ارشد

saied68

عضو جدید
سؤال از کتاب استاد کریمی - جلد اول

سؤال از کتاب استاد کریمی - جلد اول

سلام
اینا همون سؤالاتی هستن که گفتم از کتاب استد کریمی دارم
ممنون

پیوست ها

• 01.pdf
    453.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام
ممنون
یکسری از سوالها باید کتاب رو داشته باشی تا بشه جواب داد
من کتابم یک جلدیه-اونم دست یکی از بچه هاست واسه این کتاب رو اصلا ندارم که ببینم کدوم سوالهارو میگی
این سوال4
DSC_0051.jpg
فقط تابع مورد نظر یه تابع دو مقداره هست پس هم میشه علامت مثبت رو جواب در نظر گرفت هم جواب منفی رو
سوال 5
من گفتم کتاب رو ندارم ولی اینو دقت کنید که برابر با یک هست
به ازائ هر تتا برابر با یک نیست.
سوال نهم یعنی در مجموعه اعداد مختلط همه جا بج نقطه صفر و صفر
و یعنی در مجموعه اعداد حقیقی همه جا بجز نقطه صفر و صفر
سوال ده یعنی مقدار تابع (در اینجا u ) در نقطه صفر برابر با صفر بوده
نگاشت همدیس یه سری تستها میاد ولی عملگر نابلا (فک کنم اسمش این باشه ) من که ندیدم ازش تست بیاد.

پیوست ها

• DSC_0051.jpg
    DSC_0051.jpg
    18.3 کیلوبایت · بازدیدها: 1

f shademan

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام
ممنون

سلام
سوال اخر , نه خيلي مهم نيست , من هم نخوندم ..ولي كنكور صراط مستقيم حاليش نيس, يهو ديدي امساال اومد

سوال ده ,
عوضش ميكنم كه بهتر متوجه شي,,
Y(2)=0
يعني توي معادله ي y ,هرجا ديدي x بذار دو ....در نهايت جواب y مي شه صفر
y=4x_2a
مثلا اينجا مي توني بارامتر a رو باش بدست بدست بياري

سوال فرهنكستان,ياد شكرستان افتادم :D

سوال هشت, بعدا بررسي ميكنم , متاسفانه كتابم با كتابت فرق ميكنه , لذا باقي سوالات جاي بررسي طولاني داره

و اما سوال يك
اين يادت باشه
F(x) =A0+£(an cos kx+BN sin kx)00000000

A0= a0/2
يعني هميشه اون a0 رو كه بدست مياري تقسيم بر دوش بايد كني

آخرین ویرایش:

hamed4263

عضو جدید
سلام دوستان یک سوال داشتم از خدمتتون این بسل حل کردن یعنی همون ساده کردن؟ من آخر سر در نیاوردم ممنون میشم راهنمایی کنید.

Reza82N

عضو جدید

دو پست همزمان...
گزارش ميكنم حذف شه اين پست.

Reza82N

عضو جدید

سلام خدمت عزيزان،
در عكس زير دو سوال دارم:
چرا تصويري كه دست نويسه نميشه مانده در t=0 رو به اون صورتي كه هست نوشت؟
در نوشته كتاب نميدونم چطور cos1 رو نوشته اگر لطف كنيد باز شدشو بنويسين ممنون ميشم،
ميدونم يكجاي كار دارم اشتباه ميكنم اما نميدونم كجاست.
پيشاپيش ممنون.

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام خدمت عزيزان،
در عكس زير دو سوال دارم:
چرا تصويري كه دست نويسه نميشه مانده در t=0 رو به اون صورتي كه هست نوشت؟
در نوشته كتاب نميدونم چطور cos1 رو نوشته اگر لطف كنيد باز شدشو بنويسين ممنون ميشم،
ميدونم يكجاي كار دارم اشتباه ميكنم اما نميدونم كجاست.
پيشاپيش ممنون.

سوال اولت اگه بقیه حل مشکل نداشته باشه باید تی به توان دو رو هم باید در یک تقسیم بر سه فاکتوریل تی سه هم ضرب بکنی
سوال دومت رو کامل بزار تا بتونم کمک کنم
یه حل نصفه میزارید من نمیدونم چی هست چس نیست که
سوال و بزار اگه بلد باشیم کمک میکنیم

Reza82N

عضو جدید

سوال اولت اگه بقیه حل مشکل نداشته باشه باید تی به توان دو رو هم باید در یک تقسیم بر سه فاکتوریل تی سه هم ضرب بکنی
سوال دومت رو کامل بزار تا بتونم کمک کنم
یه حل نصفه میزارید من نمیدونم چی هست چس نیست که
سوال و بزار اگه بلد باشیم کمک میکنیم

سلام بله حق با شماست بايد سوال كامل ميگذاشتم،چون خودم قسمت آخرشو گير داشتم بخاطر همون تيكهرآخرشو گذاشتم،ولي اينم خدمت شما :

يك سوال؛بايد بيشترين توان را جمله به جمله ضرب كنيم و مانده رو از روي اون بنويسيم؟فكر كنم مشكلم همينجا باشه.

llvll.asoud

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
ممنون که جواب دادین تشکر :)

دوست من شما سوالتونو دقیقی بپرسید تا دوستان جواب بدن.اینکه شما یه چیزی توی ذهنتون هستش و سوالی ازون میپرسید ما که نمیدونیم منظور شما چیه

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام بله حق با شماست بايد سوال كامل ميگذاشتم،چون خودم قسمت آخرشو گير داشتم بخاطر همون تيكهرآخرشو گذاشتم،ولي اينم خدمت شما :

يك سوال؛بايد بيشترين توان را جمله به جمله ضرب كنيم و مانده رو از روي اون بنويسيم؟فكر كنم مشكلم همينجا باشه.

سوال اولت که واضحه
شما چند جمله ای هارو در هم ضرب میکنیم -ضریب یک تقسیم میشه مانده
سوال دومت هم اول بسط سینوس (الفا + بتا ) رو نوشته بعدشم بسط سینوس یک تقسیم بر تی و کسینوس یک تقسیم بر تی
دوستان کسی میتونه قسمتی از کتاب معادلات کریمی رو بزار رو سایت تا من ببینم؟؟
متاسفانه توی سایت کریمی چیزی برای دیدن خوب این کتاب نیست.
لطف میکنین اگه فهرست و فصل اول این کتاب و بزارین. میخوام تصمیمم نهایی شه واسه خریدش.
سپاس
عزیزم اولا که گذاشتن کتابهای فارسی تو سایت ممنوع هست
دوما این کار به لحاظ اخلاقی درست نیست-اون ناشر و نویسنده برا کتاب زحمت کشیدن
سوما فصل اول اون کتاب حداقل صد صفحه هست شما واقعا انتظار دارید کسی بشینه صد-و یا بیشتر- صفحه رو اسکن کنه یا عکس بگیره و بزاره تو سایت
کتاب معادلات اقای کریمی به اعتقاد خیلی ها بهترین کتاب معادلات دیفرانسیل برا کنکور ارشد هست.

amir3620

عضو جدید
سلام دوستان من ميخوام كتب ارشد رو بگيرم معادلات ورياضي كريمي يا معتقدي بهتره شما كه از اين كتب استفاده مي كنيد جواب بدهيد؟
واياجزوه معادلات كريمي به تنهايي پاسخ گو وكافي است؟

براي بهم نريختن نظم تايپيك لطفا از طريق پيام خصوصي جواب بدهيد با تشكر...

saied68

عضو جدید
سلام
این سؤال مربوط به بخش توابع مختلط استاد کریمی هست... جلد اول صفحه 220
من نفهمیدم چجوری از آلفا تووی فرمول استفاده کرده مثلأ
α=2π/3
و
α=5π/6
و ...
اینا رو چجوری تووی فرمول جاگذاری کرده ؟
واسه هرسه تا فقط 2π گذاشته . این چجوریه؟
Office Lens_20140724_123554_processed(2).jpg

................
بعد ... دوستان کسی میتونه این رو هم حل کنه ؟
Capture.JPG

آخرین ویرایش:

zavareh89

عضو جدید
سلام راجع به سوال اول شما اگه مثلا α=2π/3 در نظر بگیرید تتا بین 2π/3 و 2π +2π/3 میشه اون وقت دیگه Ln i برابر π/2 نمیشه چون π/2 جزء بازه تتا نیس پس باید 2π +π/2 رو انتخاب کنید که در اون صورت تساوی برقرار نمیشه گزینه های 2و3 هم همینجوره .
سوال 2 هم که خیلی سادس به جای مزدوج Z قرار بدید x-iy و جای Z مخرج قرار بدید x+iy و مخرجو صورتو در x-iy ضرب کنید بعدش U و V به راحتی به دست می آن .

ashkan 56789

اخراجی موقت
دوستان کسی میتونه قسمتی از کتاب معادلات کریمی رو بزار رو سایت تا من ببینم؟؟
متاسفانه توی سایت کریمی چیزی برای دیدن خوب این کتاب نیست.
لطف میکنین اگه فهرست و فصل اول این کتاب و بزارین. میخوام تصمیمم نهایی شه واسه خریدش.
سپاس

دوست عزیز شما چرا به بازار کتاب مراجعه نمیکنی تا کتاب رو از نزدیک ببینی ؟ کدوم شهر ساکن هستین ؟گذاشتن کتابشون رو سایت از نظر اخلاقی و قانونی کار درستی نیست .

ra1372

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
تو این صفحه که گذاشتم ممنون میشم به سوالاتم پاسخ دهید:
1-از کجا میدونستیم بسط xشاملsin است؟
2-چرا مجددا در انتها انتگرال گرفته شده؟

پیوست ها

• 260720141412.jpg
    260720141412.jpg
    16.5 کیلوبایت · بازدیدها: 1
آخرین ویرایش:

saied68

عضو جدید
سلام دوستان
تو این صفحه که گذاشتم ممنون میشم به سوالاتم پاسخ دهید:
1-از کجا میدونستیم بسط xشاملsin است؟
2-چرا مجددا در انتها انتگرال گرفته شده؟

داداش این مگه واسه استاد کریمی نیست؟
شماره صفحه اش چنده ؟

سلام
ممنون میشم رو این سوال کمکم کنید
کلا گنگه برام
مشاهده پیوست 216898
سلام
کجاش براتون گنگه؟
سوالو باید تا انجایی که امکان داره براخودتون موارد که مجهوله در بیارین.مثلا ما در معدله مورد نظر صورت سوال کسینوس داریم با توان 2 که میتونیم از روی سینوسی که اول سوال داده اینو رفع کنیم.حالا در معدله صورت سوال ما مشتق اول و دوم y را باید بدست بیاریم که اگر از روش زنجیره ای که در جواب گفته بریم به مشتق اول میرسیم حالا مشتق دوم هم راحت بدست میاریم که به این صورت عمل شده
مشتق اول رو که بدست اوردیم حاصل ضرب دو عبارت است پس برای مشتق دوباره باید از قاعده جمع مشتق استفاده کنیم یعنی مشتق عبارت اولی ضرب در عبارت دومی بضافه مشتق عبارت دومی ضرب در عبارت اولی(منظور عبارت اولی و دومی همان دو عبارتی است که در مشتق اول بدست اومده و به صورت ضرب هستند)
بعدش هم یه جایگزاری ساده هست که در معدله صورت سوال قرار میدیم.
امیدوارم تحلیل به درد بخوره

iran-eng11

عضو جدید
ممنونم خیلی خوب توضیح دادید، روند حل رو متوجه شدم
چرا dy/dx را ضرب کرده در dt/dx ؟ منظورم قسمت مشتق اول هست

ممنونم خیلی خوب توضیح دادید، روند حل رو متوجه شدم
چرا dy/dx را ضرب کرده در dt/dx ؟ منظورم قسمت مشتق اول هست

خواهش میکنم
این همون قاعده زنجیره ای هس که گفته در جواب .بعضی وقتا ما نمیتونیم مشتق موردنظررو مستقیم بدست بیاریم پس دنبال متغیرهای میگردیم که به هم مرتبط باشن و ما رو به هدفومن برسونن.
مثلا اینجا ما نمیتونیم مستقیم dy/dxرو به دست بیاریم ولی میتونیم با قاعده زنجیره ای بدستش بیاریم پس میشکنیم به dy/dtضرب درdt/dx که اگه دقت کنید در عمل ما dt در عبارت نداریم چون قابل حذفه ولی ما حذف نمیکنیم هر کدوم از این عبارتای را قرار میدیم.دقت کنید dt/dxرو از همون قسمت اول سوال میشه بدست اورد یعنی از t=sinx حالا dy/dtرو چون نداریم خودشو قرار میدیم.
امیدوارم مشکلتون رفع شده باشه

آخرین ویرایش:

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها

من کتاب ریاضی مهندسی مومن زاده رو دارم و انصافا درسنامه اش هم خوب و قویه.اما تستاش فقط مال برقه

شما چه کتابی رو معرفی میکنید که تست زیاد داشته باشه و تست ها رو کامل حل کرده باشه؟؟؟

کتاب مدرسان رو دیدم.تست ها رو خیلی بد حل کرده بود

amir3620

عضو جدید
به نظر من كتاب كريمي بهترينه . مخصوصا شما كه كتاب مومن زاده رو داريد مي تونيد ابتدا كتاب مومن زاده رو بخونيد وسپس با استفاده از كتاب كريمي به تسلط برسيد. ويژگي خوب كتاب كريمي شامل شدن تستهاي ساير گروههاست من خودم تازه اين كتاب رو گرفتم فكر نكنم كتب ديگه سوالات گروه هاي ديگه را كامل شامل بشه .

saeeddhk

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من كتاب كريمي بهترينه . مخصوصا شما كه كتاب مومن زاده رو داريد مي تونيد ابتدا كتاب مومن زاده رو بخونيد وسپس با استفاده از كتاب كريمي به تسلط برسيد. ويژگي خوب كتاب كريمي شامل شدن تستهاي ساير گروههاست من خودم تازه اين كتاب رو گرفتم فكر نكنم كتب ديگه سوالات گروه هاي ديگه را كامل شامل بشه .
دو جلدی درسته؟؟

farhad1371

عضو جدید
دو جلدی درسته؟؟

آره دو جلدیه البته جلد اول فقط درسه ،جلد دوم فقط تست، واسه همین می تونین واسه تست زدن جلد دوم کریمی یا مدرسان رو بگیرین که تستهای بقیه رشته ها رو دارند گرچه تست های برق خودش از بقیه سخت تره... ولی خوب اگه وقت اضافی داشتین ، چرا که نه؟

pause1991

عضو جدید
سلام من ریاضیاتم خیلی داغونه این موردی که گذاشتم پیش پا افتاده س ولی خب ممنون میشم یاری برسونین !

Photo0132.jpgعکسی که گذاشتم مربوط به کتاب مهندس کریمی صفحه 13 هستش.

اصلا نمیفهمم چجوری در قسمت a0 سینوس بعد انتگرال گیری این عبارت میشه ؟

farhad1371

عضو جدید
سلام من ریاضیاتم خیلی داغونه این موردی که گذاشتم پیش پا افتاده س ولی خب ممنون میشم یاری برسونین !

مشاهده پیوست 217160عکسی که گذاشتم مربوط به کتاب مهندس کریمی صفحه 13 هستش.

اصلا نمیفهمم چجوری در قسمت a0 سینوس بعد انتگرال گیری این عبارت میشه ؟
انتگرال سینوس می شه منفی کسینوس سپس کران ها رو جاگزین کرده به دست آورده ، اگه مباحث انتگرال و مشتق یادتون رفته می تونید جزوه انتگرال خور یا کتاب ریاضی عمومی 1 پارسه رو دانلود کنید مشکلتون حل می شه.(یه سرچ کوچولو بزنی تو اینترنت می تونی پیداشون کنی)

E l m i r a

اخراجی موقت

من کتاب ریاضی مهندسی مومن زاده رو دارم و انصافا درسنامه اش هم خوب و قویه.اما تستاش فقط مال برقه

شما چه کتابی رو معرفی میکنید که تست زیاد داشته باشه و تست ها رو کامل حل کرده باشه؟؟؟

کتاب مدرسان رو دیدم.تست ها رو خیلی بد حل کرده بود

دوستان ممنونم از راهنمایی خوبتون ولی کتاب مومن زاده و کریمی اصلا تو بازار معروف نیستن من کتاب مدرسان رو تهیه کردم اصلا اینجور که شما گفتین نیست نکته های تستی زیادی داره حلشم مناسبه توضیحاتشم اصلا با کتاب مومن زاده قابل قیاس نیست.

بالا