<*<*< تاپيك مربوط به آزمون دكتري مكانيك >*>*>

sadeghjalilian

عضو جدید
فکر نکنم خراب تر از من باشی
زبان 5 ( خجالت آوره) - استعداد 30 ( تاسف انگیره) تخصصی 25 ( شرم آوره)!!!!
فکر کنم الان همه روشون بشه درصداشونو بگن:biggrin:
شما که امیرکبیر خونده بودی درسته؟؟؟بابا انتظار بیشتری ازشما داشتیم..البته فکر کنم هنوز تموم نشده درست..بزار برا سال بعدی و جای خوب قبول شو..شهرستان نرو..منظورم از جای خوب..یه جاییه بالاتر از شریف....اپلای. کن و برو پی خوشبختیت:thumbsup2::victory::w18:

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان راجع به تحوه پذیرش امسال باید باهم بحث کنیم. کلا همه چیز مبهمه مخصوصا برای ما ساختی ها. ظاهرا این کنکور فقط ملاک گذر از مرحله اول هست و اکثرا به مرحله دوم میرن تو اون مرحله دانشگاه های درجه 1 امتحان ورودی می گیرن برای مرحله بعدی و هرکس قبول نشه شانس خودشو برای دانشگاه های پایین تر امتحان می کنه. با این اوضاف جنبه پارتی بازی و آشنا بازی بیش از هرسال تو دانشگاه ها موج می زنه و گزینش بیشتر به سمت علایق و آشنایی هست تا سوابق. حداقلش اینه که ما که برای بار اول داریم تو این سیستم وارد می شیم به فنا میریم

منم تخصصی رو زیاد خوب نزدم....از یازده تا ترمو که زدم 3 یا 4 تا غلط زدم...
زبان و استعداد رو یادم نیست ولی انا رو هم خوب نزدم....
دانشگاه های شهرستان امتحان ورودی نمیگیرن؟

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما که امیرکبیر خونده بودی درسته؟؟؟بابا انتظار بیشتری ازشما داشتیم..البته فکر کنم هنوز تموم نشده درست..بزار برا سال بعدی و جای خوب قبول شو..شهرستان نرو..منظورم از جای خوب..یه جاییه بالاتر از شریف....اپلای. کن و برو پی خوشبختیت:thumbsup2::victory::w18:

یعنی کسی که اپلای کنه خوشبخته؟:D
هیچکی نباید برای کسی قضاوت کنه چون که تو در شرایط بقیه قرار نداری:D:w18:

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
منکه امیرکبیر بودم کلا تو ورودی های ما فقط دو نفر قصد ادامه تحصیل داشتن بقیه همه رفتن خدمت. روز به روز انگیزه برای ادامه تحصیل اونم تو ایران کمرنگ تر میشه. البته به نظر من درس خوندن خارج از کشور از خوندن داخل اشتباه تره. اگه کنجکاو شدید بدونین چرا بپرسید تا توضیح بدم!!

منم تخصصی رو زیاد خوب نزدم....از یازده تا ترمو که زدم 3 یا 4 تا غلط زدم...
زبان و استعداد رو یادم نیست ولی انا رو هم خوب نزدم....
دانشگاه های شهرستان امتحان ورودی نمیگیرن؟
امسال واقعیتش شرایط مشخص نیست ما همه قراره به فنا بریم تا سازمان رنجش سعی و خطای خودشو انجام بده روی ما!!! ظاهرا آزمون ورودی اختیاری هست ولی دانشگاه های تاپ احتمال زیاد می گیرن. به نظر شما امسال دعوت شده ها برای مرحله بعد بیشتر میشه با این شرایط هچل هفت؟

capra1

عضو جدید
منکه امیرکبیر بودم کلا تو ورودی های ما فقط دو نفر قصد ادامه تحصیل داشتن بقیه همه رفتن خدمت. روز به روز انگیزه برای ادامه تحصیل اونم تو ایران کمرنگ تر میشه. البته به نظر من درس خوندن خارج از کشور از خوندن داخل اشتباه تره. اگه کنجکاو شدید بدونین چرا بپرسید تا توضیح بدم!!

دوست عزیزم لطف کنید و توضیح بدید.واقعا کنجکاوم.
سازمان رنجش رو خیلی خوب اومدی، کلی خندیدم. :biggrin:

ضمنا دوستان بله من اطلاع دارم خیلی از شهرستانها آزمون میگیرند.

یه چیز دیگه، با نظر amir-sky در مورد قضاوت نکردن در مورد شرایط دیگران موافقم. و یه چیز دیگه تو شهرستانها(منظورم مراکز استانهاست)بچه ها خیلی زحمت میکشن و همچنین سختی بیشتر، چون بودجه پژوهشی خیلی کمه، ولی انصافا من افرادی رو میشناسم که تو شهرستانها پژوهشگر قوی هستند و به توسعه علم کمک میکنند که این یعنی تحصیلات تکمیلی نه تست زنی.

86110823

عضو جدید
شاعر میگه عزای دسته جمعی عیشه !!!!چه اشتباهات الکی کردم تو مقاومت ولی خبری نیست همه دعوت به مصاحبه میشیم خدایی گفت نگران نباشید اونجا هم نمره آزمون مهم نیست

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
دوست عزیزم لطف کنید و توضیح بدید.واقعا کنجکاوم.
البته این نظر شخصی منه بقیه هم بیان نقد کنن خوبه:
به خاطر چند دلیل. اول اینکه خب شما باید بتونید فاند بگیرید وگرنه کلی هزینتون میشه. گرفتن فاند هم کار بسیار زمان بری هست و همچنین هزینه بر. از گرفتن نمره زبان بالا تا اخذ اقامت و ویزا و این جور چیز ها نباید غافل شد. ضمن اینکه حداقل 1 سال وقت می بره این شرایط. همچنین بحث سربازی و خرید مدرک تحصیلی هم پیش میاد. مثلا هزینه خرید مدرک ارشد حدود 8 میلیونه و کارشناسی حدود 4 میلیون. گذشته از این مسائل خارج از کشور چون درس خوندن شغل حساب میشه برای همین کل زمان زندگیتون صرف درس و پروژه می شه ( به قول شاعر رستون (rosseton) کشیده میشه:D )وبعد از چند سال که تونستید درستون و تموم کنید دستاورد شما یک مدرک تحصیلی خارح از کشور هست و از دنیای کار و حتی زندگی هم فاصله گرفتید که این عواقب خوبی نداره. البته کنار این مسائل خوبی های ام هست که باید در نظر گرفت.
شاعر میگه عزای دسته جمعی عیشه !!!!چه اشتباهات الکی کردم تو مقاومت ولی خبری نیست همه دعوت به مصاحبه میشیم خدایی گفت نگران نباشید اونجا هم نمره آزمون مهم نیست
این خدایی هم خدایی عجب فیلمیه واسه خودش!! یبار می گه 50 درصد تاثیر داره یه بار می گه مهم نیست!! عجب بساطی داریم از دست اینا

انیشتن

عضو جدید
نگران نباشید همه دعوت به مصاحبه میشن.توکل بخدا من گفتم پیدانشین تو این تاپیک مثه اینکه ...،نگران نباشید ایقدر کاش همه مشکلات کنکور باشه برای منم دعاکنید مشکلاتم حل شه.تو این دوران رزومتونو قوی کنید.

انیشتن

عضو جدید
نگاهی تحلیلی بر مرحله دوم پذیرش دکتری ۹۵

آزمون کتبی دکتری ۹۵ سپری شد و حالا نوبت کسب آمادگی برای مرحله دوم ارزیابی داوطلبان این آزمون است.می خواستیم زودتر این مباحث را با شما در میان بگذاریم اما یک هفته ای لازم بود تا دوستان عزیز خستگی آزمون کتبی را از تن به در کنند و توجه خود را به ادامه راه معطوف نمایند. ضمن آنکه با انتشار سوالات، بازار بحث و تبادل نظر در مورد کلیدها ی هر رشته در انجمن های دکتری ۹۵ همچنان داغ است.آنچه در این مطلب آورده ایم تحلیلی است که با توجه به اطلاعاتی که تاکنون از سوی وزارت علوم و دانشگاه ها منتشر شده است صورت پذیرفته است و تلاش کرده ایم پیش بینی هایی از ادامه فرآیند جذب دانشجویان دکتری سال تحصیلی ۹۵ – ۹۶ خدمتتان ارائه دهیم.داوطلبان عزیز پذیرش دکتری ۹۵ سراسری می بایست به موارد زیر توجه داشته باشند

.۱- توقف ممنوع: هر چند در دوره های گذشته هم داوطلبان حتی پس از آزمون کتبی دست از کار نمی کشیدند و می بایست بر روی مهارت های زبان انگلیسی و نیز رزومه پژوهشی خود کار می کردند اما این داستان در سال جاری جدی تر از همیشه است. برخی دانشگاه ها که تا این لحظه اطلاعاتی از نحوه پذیرش مرحله دوم منتشر کرده اند سخن از آزمون کتبی اختصاصی دانشگاه به میان آورده اند و این یعنی نیاز به ادامه مطالعات داوطلبان در روزهای پیش رو. متاسفانه در اکثر گروه های آزمایشی کنکور سراسری دکتری ۹۵، دروس امتحانی از دروس تخصصی رشته و گرایش مورد نظر داوطلبان انتخاب نشده اند و بیشتر دروس مشترک گرایشهای مختلف مد نظر قرار گرفته اند. از این رو داوطلبان به نوعی در ابتدای راه هستند.اگر پذیرش دکتری تخصصی پیش از برگزاری آزمون نیمه متمرکز سازمان سنجش (قبل از سال ۹۰) و نیز اطلاعیه های منتشر شده دانشگاه ها تا این لحظه را چراغ راه قرار دهیم باید نتیجه بگیریم که آزمون کتبی اختصاصی دانشگاه ها بیشتر از دروس تخصصی گرایش مورد نظر در دوره کارشناسی ارشد هستند. پس جا دارد به داوطلبان توصیه اکید کنیم که این دروس را جدی بگیرند؛ به ویژه که این گونه دروس در جلسات مصاحبه هم جایگاه ویژه ای دارند.البته مشکلی که در این بین وجود دارد اطلاع از منابع هر درس است. این مسئله یکی از دلایل مهم راه اندازی آزمون سراسری دکتری در سال ۹۰ بود. چرا که گرچه عناوین دروس امتحانی اعلام می شود اما منابع آن در دانشگاه های مختلف متفاوت است. پس اگر از همین حالا دانشگاه یا دانشگاه های مشخصی را هدف گرفته اید بهتر است به فکر آشنایی با منابع آن دانشگاه هم باشید. اگر بخواهیم توصیه هایی کلی برای شناخت منابع بدهیم باید بگوییم که بهتر است به این سه موضوع اهمیت خاصی بدهید: ۱- کتاب های اساتید همان دانشگاه ۲- جزوه درسی اساتید دانشگاه ۳- منابع سوالات پذیرش دکتری . هر چند که پیدا کردن این موارد هم کار آسانی نیست!

۲- امید برای همه: بنابر اعلام سازمان سنجش، در مرحله اعلام نتایج اولیه داوطلبان، درصد ها و نمره کل هر داوطلب به وی اعلام می شود. پس از آن هر دانشگاهی حداقل نمره کل قابل قبول خود را اعلام می کند و داوطلبان حائز شرایط می توانند متقاضی ارزیابی در مرحله دوم آن دانشگاه شوند.نکته ای که در این بین وجود دارد این است که این احتمال وجود دارد که یک دانشگاه (حتی دانشگاه های برتر) در جهت جذب داوطلبان بیشتر حداقل نمره پایینی را به عنوان شرط اولیه اعلام کند. چرا که از یک سو آزمون سالهای قبل نشان داده است که دانشگاه ها دل خوشی از آزمون های عمومی سنجش ندارند و چندان به نمره داوطلبان در آن آزمون اهمیت نمی دهند و از سویی دیگر هر داوطلب برای ورود به مرحله دوم می بایست مبلغی به حساب دانشگاه واریز کند و دانشگاه ها می توانند با تعیین حداقل نمره پایین تر درآمد بیشتری را کسب نمایند!آنچه که از این بحث نتیجه گرفته می شود این است که برخلاف سالهای گذشته، کار برای داوطلبانی که آزمون موفقی را پشت سر نگذاشته اند تمام نشده است. بلکه امید قبولی برای همه داوطلبان پابرجا است. از این رو پیشنهاد می کنیم حتی کسانی هم که مطمئن هستند آزمون خوبی نداشته اند دست از کار نکشند و با امید کافی به مطالعه دروس تخصصی، افزایش مهارت های زبان انگلیسی و تقویت رزومه خود بپردازند. به قول معروف “کار از محکم کاری عیب نمی کند”.

۳- کفش های جاندار:
اگر بخواهیم کمی طنز هم قاطی مطلب کنیم باید بگوییم اگر هنوز کفش های عید خود را نخریده اید بهتر است کفش های مقاومی را انتخاب کنید.متاسفانه سازمان سنجش هنوز به طور شفاف اعلام نکرده است که هر داوطلب امکان شرکت در مصاحبه چند کدرشته را دارد؛ اما اگر همانطور که در مقدمه گفتیم اطلاعات فعلی را مد نظر قرار دهیم این تعداد محدودیتی ندارد و هر داوطلب می توانند در مصاحبه هر دانشگاهی که بخواهد شرکت کند. این موضوع در عین اینکه نوید فرصت های بیشتر برای موفقیت را دارد به معنای سختی فراوانی که داوطلبان در ادامه راه با آن مواجه خواهند بود هم هست. سختی ثبت نام در مرحله دوم هر دانشگاه، سختی شرکت در آزمون کتبی احتمالی و سختی شرکت در مصاحبه حضوری و انتظار جداگانه برای اعلام نتایج هر دانشگاه! یکی از بزرگترین مشکلاتی هم که در این مرحله پیش می آید تداخل برنامه های آزمون و مصاحبه دانشگاه های مختلف است که امیدواریم فکری برای آن شده باشد! با انتشار جزییات بیشتر تلاش می کنیم در این خصوص و راه حل های احتمالی مطالب جامع تری خدمتتان ارائه نماییم.

۴- گوش به زنگ:
اگرچه آزمون دکتری از همان ابتدای راه اندازی همیشه پر از تغییرات بوده است و هیچ دو سال متوالی شرایط مشابهی نداشته است اما حکایت دکتری ۹۵ هم در جای خود خواندنی است. تغییرات شدید منابع ، تغییرات فراوان نحوه پذیرش و … از تغییرات مهم این آزمون است. اکنون نیز که نوبت به مرحله مصاحبه رسیده است و هنوز اطلاعات متفنی در اختیار داوطلبان قرار نگرفته است.توصیه ای که می توان داشت این است که در روزهای پیش رو سعی کنید تا حد امکان در جریان اخبار و اطلاعات آزمون دکتری باشید. هر تغییری می تواند در روند مطالعه و آمادگی شما موثر باشد.

850620

عضو جدید
سلام دوستان
کسی "دومین آزمون استخدامی دستگاههای اجرایی" نداده؟
اگه دادین به نظرتون سطح آزمون چطور بود؟

به نظر من عمومیاش سخت بود.

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام دوستان
کسی "دومین آزمون استخدامی دستگاههای اجرایی" نداده؟
اگه دادین به نظرتون سطح آزمون چطور بود؟

به نظر من عمومیاش سخت بود.
سلام
دوست عزیز این تاپیک برا آزمون دکتری هست
هر موضوع سر جای خودش

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
نکته ای که قطعی شده در مورد دکترا امسال اینه که کنکوری که سنجش گرفت صرفا یه غربالگری ساده برای ورود به مرحله بعدی هست و تقریبا هیچ تاثیری در پذیرش نداره.البته برخی دانشگاه ها برای خودشون یه وزنی در نظر گرفتن. مثلا دانشگاه اصفهان 20 درصد آزمون سنجش و 80 درصد مصاحبه و در نظر گرفته. همه چیز برمیگیرده به دانشگاه . سنجش این وسط فکر منبع درآمد خودش بوده و بس

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام....

ممنون از امین جان بابت اطلاع رسانی....

در مورد دانشگاه بابل و گیلان چیزی از نحوه پذیرش گفته نشده دوستان؟

این روزا خیلی سرم شلوغه...

باتشکر

amir-sky

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حوصله دوباره آزمون دادن رو ندارم.....واقعا این آزمون دادنا مسخرس....

دانشگاه ها آزمون تخصصی هم میگیرن؟؟؟؟

انیشتن

عضو جدید
سلام بچه ها من رتبم 181 شده واقعا تخصصیم کم شده 40 زدم من نزدیک60 زده بودم.امیدوارم بچه های
دیگه بهترین رتبه رو بیارن.بازم تبریک میگم به همه بچه هایی که رتبه دلخواهشونو اوردن

86110823

عضو جدید
سلام رتبه من 380 شده درصدهام پایینتر از اونی بود که فکر میکردم.
حالا باید چه بکنیم؟رتبه من واسه کجا خوبه؟این رتبه کلی تو گرایش چی میشه؟چندتا جا میشه مصاحبه داد ؟و 100 سوال بی جواب دیگه...
راستی شنیدم هر دانشگاه بین 80 تا 120 تومن واسه آزمون دوم و مصاحبه پول میگیره دوستم تو دانشگاهشون پرسیده بود .
اطلاعات جدیدی گرفتید خواشحال میشم نشر بدید .به امید موفقیت هممون

انیشتن

عضو جدید
بچه ها من کدوم از دانشگاه های تهران دعوت میشم؟ترازم4040
لطفا اگر میشه راهنمایی کنید منتظرم

86110823

عضو جدید
باید بزاری دانشگاهها اعلام کنند ولی از تراز ها مشخصه که 5000به بالا خیلی خوب بوده دوستم با تراز 5500 رتبش شده 34

86110823

عضو جدید
البته این رتبه در کل گرایش ها هست ایشالله اگر واسه آزمون دانشگاه ها خوب بخونید تربیت یا خواجه رو می آرید بهتم تبریک میگم:gol:

86110823

عضو جدید
ممنون خواجه مگه امتحان داره؟تربیت مدرس امتحان داره؟

هنوز اعلام نکردن قرار شده تا آخر فروردین اعلام کنند اما اگر رزومت خوبه ایشالله خواجه یا تربیت رو حتما میاری اما علم و صنعت رو رو مرزی که البته اگر با اساتید گروه آشنایی داشته باشی اونم حله

انیشتن

عضو جدید
هنوز اعلام نکردن قرار شده تا آخر فروردین اعلام کنند اما اگر رزومت خوبه ایشالله خواجه یا تربیت رو حتما میاری اما علم و صنعت رو رو مرزی که البته اگر با اساتید گروه آشنایی داشته باشی اونم حله

نه متاسفانه من آشنایی با اساتید ندارم.چکارکنم من تهران نمیتونم برم .قبل مصاحبه
رزومم یه آی اس آی
آی اس سی
سه تا کنفرانس
مدرک زبان
تالیف کتاب
پایان نامم هم طرح پژوهشی نانو بوده
مدارک نرم افزار

انیشتن

عضو جدید
من دوسدارم دانشگاه های تهران یا فردوسی مشهد قبول شم.شهرستان نمیخوام برم.رزومم خوبه؟

بالا