<*<*< تاپيك مربوط به آزمون دكتري مكانيك >*>*>

capra1

عضو جدید
والا داداش معصوم اگر روزانه خوندی اگرهم میخوای پول ندی مدارک دانشگاهیتو یسال بزار اداره کاریابی بهشون بگو میخوام از کشورخارج بشم نمیخوام پول بدم بخرم مدارکمو بعد یسال بهت مجوز میدن که کارپیدانشد سریسال مدارکت آزاد میشه بدون اینکه پول بدی اگرهم الان قصد رفتن داری مدارکتو بخر کلاس زبان برو سعی کن نمره بالا بگیری چون اگرمقالت درحدی نباشه نمره زبانت بالا باشه خیلی بهت کمک میکنه یه سایت هم هس به نام اپلای ابرود بزن تو نت میاد اونجا ثبت نام کن خیلی از رفتن و حتی نحوه زندگی درهرکشور باهاش آشنامیشی خیلی از افراد هستن که کمکت میکنن خیلی زحمت میکشن حتما به سایتش سربزن.اما میدونین که ارز ایران به خارج از طریق ترکیه فرستاده میشد الان ترکیه وضعیتش بهم ریخته مخصوصا کسایی که کانادا و آلمان میخوان برن کنسولگری در ایران بسته شد حالا نمیدونم چه انفاقی بخواد بیفته همه جوانب رو درنظر بگیرین.الان وضعیت کشورهای دیگه نا آرومه حواستون باشه ضرر نکنین.همه جوانب رو بسنجین برین.

واسه منهدم کردن جنگنده روسیه؟
آخه کانادا هم ناآرومه؟ اونجا که کشور خیلی آرومیه!! من کانادا مد نظرمه

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
والا داداش معصوم اگر روزانه خوندی اگرهم میخوای پول ندی مدارک دانشگاهیتو یسال بزار اداره کاریابی بهشون بگو میخوام از کشورخارج بشم نمیخوام پول بدم بخرم مدارکمو بعد یسال بهت مجوز میدن که کارپیدانشد سریسال مدارکت آزاد میشه بدون اینکه پول بدی اگرهم الان قصد رفتن داری مدارکتو بخر کلاس زبان برو سعی کن نمره بالا بگیری چون اگرمقالت درحدی نباشه نمره زبانت بالا باشه خیلی بهت کمک میکنه یه سایت هم هس به نام اپلای ابرود بزن تو نت میاد اونجا ثبت نام کن خیلی از رفتن و حتی نحوه زندگی درهرکشور باهاش آشنامیشی خیلی از افراد هستن که کمکت میکنن خیلی زحمت میکشن حتما به سایتش سربزن.اما میدونین که ارز ایران به خارج از طریق ترکیه فرستاده میشد الان ترکیه وضعیتش بهم ریخته مخصوصا کسایی که کانادا و آلمان میخوان برن کنسولگری در ایران بسته شد حالا نمیدونم چه انفاقی بخواد بیفته همه جوانب رو درنظر بگیرین.الان وضعیت کشورهای دیگه نا آرومه حواستون باشه ضرر نکنین.همه جوانب رو بسنجین برین.
والا شرایط اونقدر اسفناک هست که نیاز به دکترا داخل کمرنگ بشه. از طرفی به قول دوستمون وقت گذاشتن روی این مقوله خودش یه ریسک به شمار میره. اونم تو وضعیت فعلی دنیا و آشفتگی کشور های اروپایی و رابطه ایران با اون ها. از طرفی دکترا داخل خوندن هم خودش یه ریسکه که باید چند سال نداشتن یه شغل ثابت و به جون بخریم. تو مملکت ما حتی کار کردن هم بی فایدس. من خودم تا چند وقت پیش شاغل بودم ولی اوضاع اقتصادی و صنعتی کشور از زمان جنگ و دوران انقلاب هم بدتر شده و کار به جایی رسیده که بنده اعتقاد دارم هر روز که آدم از خواب پا میشه خودش یه ضرر بزرگ واسه زندگیشه چون همراه میشه با خرج و مخارجی که نمیدونه باید از کجا تامین بشه. نسل سوخته دهه 60 همچنان سوخته باقی مونده و داره کم کم به کربن تبدیل می شه!!!

انیشتن

عضو جدید
والا شرایط اونقدر اسفناک هست که نیاز به دکترا داخل کمرنگ بشه. از طرفی به قول دوستمون وقت گذاشتن روی این مقوله خودش یه ریسک به شمار میره. اونم تو وضعیت فعلی دنیا و آشفتگی کشور های اروپایی و رابطه ایران با اون ها. از طرفی دکترا داخل خوندن هم خودش یه ریسکه که باید چند سال نداشتن یه شغل ثابت و به جون بخریم. تو مملکت ما حتی کار کردن هم بی فایدس. من خودم تا چند وقت پیش شاغل بودم ولی اوضاع اقتصادی و صنعتی کشور از زمان جنگ و دوران انقلاب هم بدتر شده و کار به جایی رسیده که بنده اعتقاد دارم هر روز که آدم از خواب پا میشه خودش یه ضرر بزرگ واسه زندگیشه چون همراه میشه با خرج و مخارجی که نمیدونه باید از کجا تامین بشه. نسل سوخته دهه 60 همچنان سوخته باقی مونده و داره کم کم به کربن تبدیل می شه!!!

توکلتون به خدا باشه انشالله درست میشه دیدگاهتون مثبت باش هراتفاقی بخواد بیفته میفته نگران نباش .چون هرچی که بایس اتفاق بیفته میفته.برا تغییر کردن اول بایس باور کرد.اگر همه آدما یه سد بشن اگر مسیرت پر از سنگ بشه هرچی که انفاق بیفته میفته.به راه مستقیم الانت نگاه کن بزار هرکی بخواد بگه نمیشه.اگر تموم دنیا دست به دست هم بدن برات سد بشن حتی وضعیت کشور نگران نباش چون هرچی که بخواد اتفاق بیفته میفته.هرسقوط شروع پروازه پس حکمتی برا نسلای ما هست.

انیشتن

عضو جدید
استفاده از کلماتی نظیر :?????? نمی شود ، نمی توان ، نمی گذارند ، امکان ندارد ، و ... ??????

چون سمی خطرناک قادرند روحیه ما را افسرده و تضعیف کنند .
بیائیم از امروز به خود قول دهیم که از بزبان آوردن این نوع کلمات خود داری کنیم .
کلمات رادیو اکتیویته دارند .

کلمات مثبت ، بار مثبت انتقال می دهند و کلمات منفی ، اثرات ویران کننده بر جای می گذارند .

بیائیم تمام لغات منفی را از فرهنگ لغات روزمره خود حذف کنیم تا اثرات مطلوب آن را به زودی در زندگی خود شاهدو ناظرباشیم .

یاد گرفتن زندگی‌ كردن در زمان حال یكی دیگر از مواردی است كه به حفظ آرامش بیشتر ما كمك می‌كند.
درواقع بیشترین وقت ما به افسوس‌خوردن نسبت به گذشته یا هراس از آینده صرف می‌شود ...☺️

انیشتن

عضو جدید
??????انرژي مثبت??????

همه آب‌هاي دنيا هم نمي‌توانند يک کشتي را غرق کنند ، مگر اينکه در داخل کشتي نفوذ کنند .
بنابراين تمام نکات منفي دنيا روي شما تأثير نخواهد داشت ، مگر اينکه شما اجازه دهيد .

آدم‌هايي که شما را بارها و بارها مي‌آزارند ،
مانند کاغذ سمباده هستند . آن ها شما را مي‌خراشند ،
اما در نهايت اين شما هستيد که صيقلي و براق خواهيد شد وآن ها مستهلک و فرسوده .
محال است بارانی از محبت به کسی هدیه کنی ودستهای خودت خیس نشود
چه زیباست
بی قیدوشرط عشق بورزیم
بی قصدوغرض حرف بزنیم
بی دلیل ببخشیم
وازهمه مهمتر
بی توقع
به تمام موجودات
محبت کنیم...
عجیب است که مردم چقدر برای مبارزه با شیطان تلاش میکنند
اگر همین انرژی را صرف عشق ورزیدن به همراهانشان کنند، شیطان در تنهایی خود خواهد مرد.

انیشتن

عضو جدید
⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

✅ بادبان هایتان را باز کنید

??????ما نمی توانیم باد, باران یا دیگر تغییرات آب و هوایی را تحت کنترل خود بگیریم.

??????اما می توانیم بادبان هایمان را در جهتی که می خواهیم بچرخانیم تا در مسیر مورد نظر خود حرکت کنیم.

??????هرگز بیشتر از ده درصد از وقت خودتان را صرف فکر کردن به مشکل نکنید, همیشه حداقل نود درصد وقت خود را روی حل آن صرف کنید."

??????برای کنترل فوری روی الگوهای ذهنی و عاطفی خودتان, باید ترکیبی از واقع بینی و خوش بینی داشته باشید.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐

انیشتن

عضو جدید
چرا نوشتن اهداف اینقدر اهمیت دارد؟

نوشتن آرزوها و اهداف اولین قدم مهم به سمت دست پیدا کردن به آنهاست. اول به این دلیل که نوشتن آنها محبورتان می کند اهدافتان را تصویرسازی (تجسم) کنید. و دوم به این دلیل که عمل نوشتن آنها، تعهدی نسبت به آنها در شما ایجاد میکند. فقط 5 % از جمعیت جهان واقعاً برای نوشتن اهداف و آرزوهایشان وقت می گذارند شاید به همین خاطر است که افراد کمی هستند که واقعاً در زندگیشان موفق باشند و همان زندگی را داشته باشد، که آرزوی داشتنش را دارند.

نوشتن اهداف، خط سیر شما را به سمت موفقیت ایجاد می کند. با اینکه فقط عمل نوشتن اهداف می تواند پروسه را به حرکت بیندازد، اما این هم اهمیت دارد که هر از گاهی اهدافتان را مرور کنید. یادتان باشد، هرچه تمرکز بیشتری روی اهدافتان داشته باشید، احتمال بیشتری هست که به آنها دست پیدا کنید.

در زیر به چهار قانون نوشتن اهداف اشاره می کنیم:

1- نوشتن اهداف به شکل مثبت

برای آنچه که می خواهید کار کنید نه آنچه که می خواهید از آن بگذرید. بخشی از علت اینکه چرا اهدافمان را می نویسیم این است که دستورالعمل هایی برای ذهن ناخودآگاهمان تنظیم کنیم. ذهن ناخودآگاه شما ابزاری بسیار کارامد است، نمی تواند خوب را از بد تشخیص دهد و قضاوت هم نمی کند. تنها عملکرد آن انجام دستورالعمل هایش است. هرچه دستورالعمل های شما مثبت تر باشد، نتیجه مثبت تری هم به دست می آورید.

همچنین مثبت فکر کردن در زندگی روزمره به شما در رشدتان بعنوان یک انسان کمک می کند. پس آنرا فقط محدود به تعیین هدف نکنید.

2- نوشتن اهداف با جزئیات کامل

به جای اینکه فقط بنویسید، "خانه نو"، بنویسید "یک خانه 300 متری با چهار اتاق خواب، 3 حمام دستشویی، و چشم انداز کوهستان روی یک زمین 1000 متری".

یکبار دیگر داریم به ذهن ناخودآگاهمان یک دسته دستورالعمل دقیق و جزء به جزء می دهیم تا روی آن کار کند. هرچه اطلاعات بیشتری در اختیار آن بگذارید، آخر کار نتیجه واضح تری به دست می آورید. هرچه نتیجه تان دقیقتر باشد، ذهن ناخودآگاهتان کارامدتر خواهد شد.

آیا میتوانید چشمانتان را ببندید و خانه ای که در بالا اشاره کردن را تجسم کنید؟ دورتادور خانه قدم بزنید. در آستانه در اتاق اصلی بایستید و مهی که روی کوه ها را گرفته تماشا کنید. به باغچه پر از گوجه فرنگی، لوبیا سبز و خیار نگاه کنید می توانید ببینید؟ پس ذهن ناخودآگاهتان هم می تواند.

3- نوشتن اهداف به زمان حال

اهدافتان را به زمان حال بنویسید. این کار باعث می شود ذهن ناخودآگاهتان مسیری با کمترین مقاومت را انتخاب کند. اگر بنویسید "در آینده لاغر خواهم شد" ذهن ناخودآگاه با این تصور که این کار مربوط به آینده است وارد عمل نمی شود.

پس اهدافتان را به زمان حال و اول شخص بنویسید، انگار که واقعیت دارند.

-4 بازنویسی اهداف

وقتی کلمات نوشته شوند و بعد دوباره نویسی شوند، حداکثر تاثیر را خواهند داشت. پس به یکبار نوشتن راضی نشوید. اهدافتان را یادداشت کنید و بعد دوباره آنها را به زبانی دیگر بازنویسی کنید، صفات انگیزه دهنده به آن اضافه کنید و مختصر و مفیدشان کنید. یک هفته بعد شاید نیاز باشد که باز اصلاحشان کنید. همینطور به این اصلاح کردن ها ادامه دهید.

نوشتن اهداف اولین قدم برای واقعی تر جلوه دادن آنهاست. بعضی وقت ها وقتی چیزی را به صورت نوشته داشته باشید، اهمیت بیشتری پیدا میکند. همچنین برنامه ریزی برای آنها نیز ساده تر می شود .

همین الان یک تکه کاغذ بردارید مثلا کاغذ A4

یک ساعت وقت بگذارید و هر چه که می خواهید به آن دست پیدا کنید با ذکردقیق تاریخ بنویسید

اگر در زمان تعیین شده به آن چه می خواستید نرسیدید نا امید نشوید صبر داشته باشید البته شاید به صلاحتون نبوده که به آن برسید ( حکمت خدا )

به ابتدای متن توجه نمایید : فقط ۵ ٪ از جمعیت جهان برای خود هدف تعیین می کنند

امیدوارم شما جزء این ۵ ٪ باشید

??????‍??????

amin.ham

عضو جدید

با شما کاملا موافقم... متاسفانه اوضاع با گرفتن مدرک بالاتر بدتر میشه

mziarp

عضو جدید
دوستان سلام
ببخشید وسط بحثهای تخصصی شما من یه سوال غیر تخصصی داشتم. :D
کتابی هست که سوالات و پاسخهای دکتری مهندسی مکانیک تبدیل انرژِی سالهای اخیر دانشگاه آزاد رو منتشر کرده باشه؟؟؟
ممنون

انیشتن

عضو جدید

اطلاعيه‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور درباره‌ اعلام‌ ظرفيت‌ پذيرش‌ رشته‌محل‌هاي جديد و همچنين تكميل ظرفيت برخي از كدرشته‌محل‌هاي تحصيلي در دوره هاي مختلف آزمون‌ ورودي‌ دوره دکتری «Ph.D» نیمه متمرکز سال‌ 1394

1394/09/29

پيرو اطلاعيه مورخ 94/5/28 اين سازمان درخصوص اعلام نتايج نهائي آزمون ورودي‌ دوره دکتری «Ph.D» نيمه‌متمركز سال 1394، به ‌اطلاع‌ داوطلبان‌ شرکت کننده در آزمون مذكور مي‌رساند، با توجه به اعلام برخي از دانشگاهها و موسسات آموزش عالي براي پذيرش در برخي رشته‌ها بصورت ظرفيت جديد و همچنين تكميل ظرفيت تعدادي از كدرشته‌ محل‌هاي تحصيلي دوره‌هاي مختلف آزمون مذكور، اطلاعيه‌‌اي در اين خصوصدر تاريخ 94/10/2 در پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان درج خواهد شد. لذا داوطلبان شركت كننده آزمون مذكور، مي‌توانند براساس ضوابط و شرايط مندرج در دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (شماره 2) آزمون فوق و همچنين مندرجات اطلاعيه مربوط از تاريخ 94/10/2 لغايت 94/10/6 نسبت به انتخاب رشته در اين مرحله اقدام نمايند.
روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

انیشتن

عضو جدید

• [*=right]
    [*=right]اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشوردرباره تاريخ ثبت ‌نام آزمون ورودي دوره دكتري (نيمه‌متمركز Ph.D) سال 1395

1394/09/29

بدين وسيله به اطلاع كليه متقاضيان ثبت‌نام و شركت در آزمون ورودي دوره دكتري (نيمه‌متمركز Ph.D) سال 1395 مي‌رساند كه ثبت‌نام براي شركت در آزمون مذكور منحصراً بصورت اينترنتي از روز يكشنبه مورخ 94/10/06 آغاز و در روز سه‌شنبه مورخ 94/10/15 پايان مي‌پذيرد. لذا كليه متقاضيان، ضرورت دارد كه در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقيق دفترچه راهنما و فراهم نمودن مدارك و اطلاعات مورد نياز ثبت‌نام به پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش‌ آموزش كشور به نشاني: www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت‌نام و شركت در آزمون مذكور اقدام نمايند. با توجه به اينكه پرداخت هزينه ثبت‌نام به صورت اينترنتي انجام مي‌شود، داوطلبان لازم است به وسيله كارت‌هاي عضو شبكه بانكي شتاب كه پرداخت الكترونيكي آن‌ها فعال مي‌باشد، با مراجعه به پايگاه اطلاع رساني سازمان سنجش و پرداخت مبلغ 500.000 (پانصدهزار) ريال به عنوان وجه ثبت‌نام اقدام نمايند.لازم به توضيح است آزمون مذكور در روز جمعه مورخ 94/12/14 برگزار خواهد شد.

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
چه عجب از خواب زمستونی بیدار شدن تازه تکمیل ظرفیت؟؟؟؟؟
امسال همه ما فدای این سیستم عجیب غریب کنکور دکترا میشیم. سال دیگه مطئمنم به این نتیجه میرسن این سیستم هم فایده نداره فقط همه ما ها این وسط عمرمون پشت کنکور مسخره دکترا تلف میشه. آخه دکترا مگه کنکور میخواد مسخره ها

آخرین ویرایش:

انیشتن

عضو جدید
سلام داداشا خوبین؟چقدرمیخونین؟ثبت نام کنکور هم یکشنبه هست.انشالله تمام کسایی که زحمت میکشن قبول شن.نگران نباشید.موفق باشید.

Asghar_

عضو جدید
دوستان سلام...

من ترم 5 ارشدم...ترم شش تموم میکنم ایشالله!

خواستم بدونم مورد 15 برای کد نظام وظیفه عدد 6 رو باید بزنیم؟؟؟؟

ممنون از توجهتون!

ali_pishtaz

عضو جدید
سلام . کتاب فقط تست و جامع برای ترمو داریم؟ طوری باشه که برای سالهای مختلف رو داشته باشه.
ممنون

capra1

عضو جدید
درود دوستان
لطفا من رو از سردرگمی نجات بدید، استعداد فنی سال90، اون درک مطلب که راجع به رایانه و تاثیر در ساختار سازمانی هست ، در دو کتاب استعداد دکتر وکیلی و کتاب مدرسان شریف، از 5سوال در 4 سال پاسخهای متفاوت داده اند!!!!!!!!
شما چی فکر میکنید؟به کدوم اعتماد کنم؟ البته من هم در بعضی سوالا با وکیلی و در بعضی با مدرسان موافقم.
مثلا سوال 1 و 2 به نظرتون کدومه؟با توضیح بگید لطفا.

انیشتن

عضو جدید
درود دوستان
لطفا من رو از سردرگمی نجات بدید، استعداد فنی سال90، اون درک مطلب که راجع به رایانه و تاثیر در ساختار سازمانی هست ، در دو کتاب استعداد دکتر وکیلی و کتاب مدرسان شریف، از 5سوال در 4 سال پاسخهای متفاوت داده اند!!!!!!!!
شما چی فکر میکنید؟به کدوم اعتماد کنم؟ البته من هم در بعضی سوالا با وکیلی و در بعضی با مدرسان موافقم.
مثلا سوال 1 و 2 به نظرتون کدومه؟با توضیح بگید لطفا.
کلید سازمان سنجش رو نگاه کن هرکدوم که با سازمان سمجش موافق بود همونه.

ali-gold

کاربر فعال
سلام.

خواستم در مورد آزمون جامع دانشگاه ها بعد قبولی دکترا سوال کنم که چطوریه و اگه کسی نمره قبولی رو نیاره اخراج میشه واقعا؟ چند بار هست؟ و کلا محتویات سوالات چی هست؟ اگه میتونین یه توضیح اجمالی بدین..من هنوز ارشدم.

sadeghjalilian

عضو جدید
سلام.

خواستم در مورد آزمون جامع دانشگاه ها بعد قبولی دکترا سوال کنم که چطوریه و اگه کسی نمره قبولی رو نیاره اخراج میشه واقعا؟ چند بار هست؟ و کلا محتویات سوالات چی هست؟ اگه میتونین یه توضیح اجمالی بدین..من هنوز ارشدم.

سلام.نگران این مورد نباش...بعد از پاس کردن تمامی واحدها(12یا15 یا18 به تشخیص گروه...)ترم بعدی(معولا ترم سه یا چهار)...باید ازمون جامع بدهید که در هر دانشگاهی روال جدا داره.مثلا برخیها الکی چند تا سوال شفاهی میپرسندو....برخیها سه یاچهردرس رو بایددر یک روز امتحان بگیرند و از اونها نمره 16 اخذ بشه و..از همون درسایی که توی رشته مکانیک داریم..برخیها از درسای دکتری برخی انشگاهها هم از درسای پایه......اگه کسی مرحله اول قبول نشه..میره مرجله دوم(6ماه بعد..ترم بعد)و اگه کسی دوبار این امتحانو رد بشه.....گروه میتونه اخراجش کنه......که خیلی کم این اتفاق رخ میده که یه نفرو دوبار توب ازمون جامع بندازند و...)نگران نباش حالا شما خیلی داری تا ازمون جامع...

capra1

عضو جدید
سلام.نگران این مورد نباش...بعد از پاس کردن تمامی واحدها(12یا15 یا18 به تشخیص گروه...)ترم بعدی(معولا ترم سه یا چهار)...باید ازمون جامع بدهید که در هر دانشگاهی روال جدا داره.مثلا برخیها الکی چند تا سوال شفاهی میپرسندو....برخیها سه یاچهردرس رو بایددر یک روز امتحان بگیرند و از اونها نمره 16 اخذ بشه و..از همون درسایی که توی رشته مکانیک داریم..برخیها از درسای دکتری برخی انشگاهها هم از درسای پایه......اگه کسی مرحله اول قبول نشه..میره مرجله دوم(6ماه بعد..ترم بعد)و اگه کسی دوبار این امتحانو رد بشه.....گروه میتونه اخراجش کنه......که خیلی کم این اتفاق رخ میده که یه نفرو دوبار توب ازمون جامع بندازند و...)نگران نباش حالا شما خیلی داری تا ازمون جامع...
والا من که از این الکیا ندیدم، تا حالا هرکی جامع داده از استرس داشته میمرده.(تو پزشکی ها هم چون مقطع دکتری است از این امتحانای جامع میگیرن) البته خوب باید هم سخت بگیرن دکتری باید مرزهای علم رو کمی جابجا کنه. البته درست میگید ایشون نباید نگران باشن هرکی میره توی اون مقطع خودش روال رو میفهمه و معمولا هم خوب میرن جلو؛ مگه ما از اول میدونستیم دانشگاه اصلا چه جوریه.

sadeghjalilian

عضو جدید
والا من که از این الکیا ندیدم، تا حالا هرکی جامع داده از استرس داشته میمرده.(تو پزشکی ها هم چون مقطع دکتری است از این امتحانای جامع میگیرن) البته خوب باید هم سخت بگیرن دکتری باید مرزهای علم رو کمی جابجا کنه. البته درست میگید ایشون نباید نگران باشن هرکی میره توی اون مقطع خودش روال رو میفهمه و معمولا هم خوب میرن جلو؛ مگه ما از اول میدونستیم دانشگاه اصلا چه جوریه.
یکی از دانشگاههای معروف توی ایران توی زمینهمکانیک میشناسم که بدون ازمون جامع هستش...و در حد سوال شفاهیه(البته بابر نظر استاد راهنماش اجازه عبوراز این سدو میدهند به دانشجو...)اساسا در اختیار گروهه که چنین ازمونی باشه یا نه..سخت یا ساده...

Asghar_

عضو جدید
سلام دوستان..

این کتاب استعداد تحصیلی مسح خواه رو جلدش چی نوشته؟ روش فنی و مهندسی نوشته؟ دو سه جور کتاب نداره که مسیح خواه؟؟؟؟

Asghar_

عضو جدید
سلام دوستان..

این کتاب استعداد تحصیلی مسح خواه رو جلدش چی نوشته؟ روش فنی و مهندسی نوشته؟ دو سه جور کتاب نداره که مسیح خواه؟؟؟؟

یعنی واقعا کسی این کتاب رو نگرفته؟؟؟؟؟!!!!!

ممنونم!!!

بابا من شهرستانی هستم خواستم بدونم و اشتباهی کتابو نگیرم!

عجججججب....حالا خودم یه کاریش میکنم!

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز

ممنونم!!!

یه کتاب خاکستری رنگه که برای تمام رشته ها قابل استفاده اس. منتها گروه های فنی مهندسی به جای فصل منطقی باید فصل تجمسی و بخونن

capra1

عضو جدید

ممنونم!!!

درود
من تازه دیدم پیامتون رو
علاوه بر کتاب عمومی که دوستمون گفتن و من البته ندارمش، کتاب مخصوص فنی و مهندسی ها هم هست که روش نوشته فنی مهندسی و سوالات سالهای قبل رو داره، شکلاتی رنگ هستش(قهوه ای)

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام
دوستان راست میگن،کسایی یک مقطع رو توی پیام نور یا دانشگاه آزاد و علمی کاربردی خوندند،دانشگاه دولتی هیات علمس نمیشن!؟؟؟؟

انیشتن

عضو جدید
[h=2]شیوه‌نامه اجرایی آیین نامه آزمون دکتری ۹۵[/h]
بنابر شیوه نامه اجرایی آزمون دکتری ۱۳۹۵، سنجش علمی بر عهده سازمان سنجش و ارزیابی تخصصی بر عهده دانشگاه ها است.
به گزارش پی اچ دی تست، داوطلبان عزیز می توانند شیوه نامه اجرایی پذیرش دانشجو در کنکور دکتری ۱۳۹۵ را از طریق لینک زیر دریافت نمایند:
دانلود شیوه نامه اجرایی آیین نامه آزمون دکتری ۹۵ سراسری
بر اساس این شیوه نامه برگزاری آزمون اختصاصی (بدون توجه به آزمون سازمان سنجش) برای پذیرش دانشجو در تمامی دوره ها ممنوع است.
این شیوه نامه اجرایی برای تعیین روند پذیرش و به منظور پیشگیری از بروز هرگونه اختلال در فرآیند پذیرش عادلانه، علمی و کیفی و نیز برقراری هماهنگی میان همه عوامل اجرایی در ستاد، سازمان و موسسات تدوین شده است. ضمن این که نظارت عالی برعهده شورای برنامه ریزی و نظارت بر پذیرش دانشجوی دکتری است.
پذیرش دانشجو در این مقطع دارای دو مرحله است که مرحله اول به سنجش علمی مربوطه می شود که سازمان سنجش مجری آن است.
مرحله دوم شامل بررسی سوابق علمی داوطلبان است که به موسسات پذیرنده واگذار شده است. همچنین سازمان سنجش آزمون مرحله اول (سنجش علمی) را دوبار در سال برگزار می کند، زمان برگزاری آزمون ها در آبان و اسفند هر سال است.
تمام دانشجویان و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد و دکتری حرفه ای می توانند در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی در آزمون مرحله اول شرکت کنند. ضمن آنکه اعتبار کارنامه سنجش علمی داوطلبان دو سال از زمان برگزاری آزمون است.
مرحله دوم (ارزیابی تخصصی) به عهده کارگروه برگزار کننده است. بررسی سوابق عملی داوطلب شامل موارد زیر از جمله الف) امتیاز پژوهشی، ب) امتیاز آموزشی، ج) امتیاز آزمون تخصصی یا مصاحبه را در بر می گیرد.
رئیس سازمان سنجش با اشاره به لزوم اطلاع رسانی به داوطلبان گفت: موسسات مجری دوره دکتری باید چگونگی تشکیل پرونده متقاضیان، زمان و مکان برگزاری آزمون، نحوه مصاحبه علمی یا برگزاری آزمون تخصصی و میزان تاثیر هر یک از مولفه ها را ضمن ارسال به سازمان سنجش، از طریق وب سایت، تماس تلفنی، پیامک و به صورت عمومی، صریح و شفاف به داوطلبان اعلام کنند.نحوه برگزاری مرحله دوم پذیرش دکتری
زمان برگزاری هر یک از مراحل ارزیابی تخصصی باید به نحوی برنامه ریزی شود که با زمان بندی سایر موسسات تداخل نداشته باشد و تعیین حد نصاب سنجش علمی از سوی موسسات برای ورود داوطلبان به مرحله دوم الزامی بوده و این حد نصاب می تواند برای هر موسسه و یا هر کد رشته ای متفاوت باشد.
سازمان سنجش نیز بعد از تعیین وضعیت صلاحیت عمومی و کنترل سایر شرایط که از سوی موسسه اعلام شده بود، اسامی پذیرفته شدگان نهایی را استخراج و به موسسات اعلام می کند و بعد از اعلام اسامی نهایی از طرف سازمان سنجش، داوطلبان به عنوان پذیرفته شده قطعی در موسسات ادامه تحصیل خواهند داد.
انجام مرحله دوم برای داوطلبانی که در مرحله اول فاقد شرایط لازم (عدم کسب حدنصاب، فارغ التحصیل نشدن در زمان مقرر، عدم اعتبار کارنامه و …) باشند، تحت هر عنوانی ممنوع است ضمن اینکه موسسه باید هزینه های انجام مرحله دوم را به صورت شفاف تعیین و در فراخوان پذیرش اطلاع رسانی کند.
اطلاعیه پذیرش دانشجو باید شامل زمان مراجعه داوطلب و نحوه پذیرش، حد نصاب سنجش علمی، تعیین مولفه های موثر در پذیرش، روش محاسبه، امتیاز دهی و ضریب تاثیر هر کدام، اعمال یا عدم عمال نمره سنجش علمی در نمره کل نهایی داوطلب و میزان تاثیر آن باشد.
جدول نحوه محاسبه امتیازات پژوهشی (حداکثر ۴۰ امتیاز)
ردیفنوع فعالیتحداکثر امتیازنحوه ارزیابی
۱۱-۱ مقالات علمی – پژوهشی (داخلی و خارجی) مرتبط با رشته تحصیلی۲-۱ گواهی ثبت اختراع مورد تایید سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران۳-۱ برگزیدگان در جشنواره علمی معتبر۲۲ امتیاز- هر مقاله تا ۷ امتیاز مطابق آیین نامه ارتقاء- گواهی ثبت اختراع بین المللی تا ۷ و داخلی تا ۵ امتیاز- برگزیدگی داخلی تا ۳ و خارجی تا ۷ امتیاز
۲مقالات علمی – ترویجی مرتبط با رشته تحصیلی۶ امتیازهر مقاله تا ۲ امتیاز مطابق آیین نامه ارتقاء
۳مقالات چاپ شده در کنفرانس های معتبر (داخلی یا خارجی)۴ امتیازخارجی تا ۲ و داخلی ۱ امتیاز
۴تالیف یا ترجمه کتاب مرتبط با رشته تحصیلی۴ امتیاز
۵کیفیت پایان نامه کارشناسی ارشد۴ امتیازعالی تا ۴ و بسیار خوب تا ۲ امتیاز
جمع۴۰ امتیاز

جدول نحوه محاسبه امتیازات آموزشی (حداکثر ۳۰ امتیاز)
ردیفنوع فعالیتحداکثر امتیازنحوه ارزیابی
۶معدل و کیفیت دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسیتا ۶ امتیازطبق نظر کمیته مصاحبه کننده
۷معدل و کیفیت دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی ارشد ناپیوستهتا ۵ امتیازطبق نظر کمیته مصاحبه کننده
۸طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی۳ امتیازطبق نظر کمیته مصاحبه کننده
۹طول مدت تحصیل در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته۳ امتیازطبق نظر کمیته مصاحبه کننده
۱۰برگزیدگان المپیادهای علمی دانشجویی۵ امتیازرتبه ۱ تا ۳، ۵ امتیاز. رتبه ۴ تا ۶، ۴ امتیاز، رتبه ۷ تا ۹، ۳ امتیاز، رتبه ۱۰ تا ۱۲، ۲ امتیاز، رتبه ۱۳ تا ۱۵، ۱ امتیاز
۱۱مدرک زبان معتبر۸ امتیازطبق جدول مرتبط با زبان
جمع۳۰ امتیاز

جدول امتیاز آزمون یا مصاحبه پذیرفته شدگان مرحله دوم آزمون دکتری (حداکثر ۳۰ امتیاز)
نوع فعالیتحداکثر امتیازنحوه ارزیابی
جمع امتیاز آزمون تخصصی یا مصاحبه۳۰ امتیازبر اساس فراخوان (اطلاعیه منتشره)

امتیاز مدرک زبان : همترازی نمرات آزمون های ملی و بین المللی زبان انگلیسی
MSRTIELTSTOEFL :IBTTOEFL :CBTTOEFL :IBT + TOLIMOامتیاز تخصصی
۸۰-۱۰۰۸ و بالاتر۱۱۰-۱۲۰۲۷۰-۳۰۰۶۳۷-۶۷۷۸
۷۵-۷۹۷.۵۱۰۲-۱۰۹۲۵۳-۲۶۹۶۰۷-۶۳۶۷
۷۰-۷۴۷۹۴-۱۰۱۲۴۰-۲۵۲۵۸۷-۶۰۶۶
۶۵-۶۹۶.۵۷۹-۹۳۲۱۳-۲۳۹۵۵۰-۵۸۶۵
۶۰-۶۴۶۶۰-۷۸۱۶۸-۲۱۲۴۹۵-۵۴۹۴
۵۵-۵۹۵.۵۴۶-۵۹۱۳۷-۱۶۶۴۵۰-۴۹۴۳
۵۰-۵۴۵۳۵-۴۵۱۰۸-۱۳۶۴۲۰-۴۴۹۲
۴۵-۴۹۴.۵۲۹-۳۴۹۳-۱۰۷۳۹۳-۴۱۹۱

capra1

عضو جدید
درود دوستان میدونم سرتون شلوغه اما ممنون میشم یه نیگا بندازین.
در مورد استفاده از قانون پایستگی مومنتوم و کلا در کاربرد مومنتوم مگر جهت سرعت و در نتیجه جهت مومنتوم مهم نیست؟
پس باید در سوال زیر:
که در اون جسم 12کیلویی با سرعت 10متربرثانیه منفجر میشود به دو جسم دیگه که تو شکل، و سرعت دو جسم دیگر مد نظر سوال هست، اگر نیروی وزن رو البته در نظر نداشته باشیم، در جهت قائم معادله باید بصورت زیر باشه دیگه درسته؟
02242016(002).jpg
02242016(001).jpg
ممنون

بالا