<*<*< تاپيك مربوط به آزمون دكتري مكانيك >*>*>

Masoumi_Manu

کاربر فعال مهندسی مکانیک , مشاور تحصیلات تکمیلی
کاربر ممتاز
هم سن هستیم
چقدر من عقب افتادم، تازه دارم میرم واسه ارشد :(

میگم جناب مهندس یه چند تاسوال داشتم که ممنون میشم راهنمایی کنید، البته هر کدوم نخواستین جواب ندید:
1. کدوم دانشگاه بودید؟
2. برای کدوم دانشگاه اقدام کردید؟
3. در مورد مصاحبه یکم اطلاعات میخواستم، بیشتر اطلاعات جنرال، بخوام سوال بپرسم خیلی میشه، گفتم خودتون هرچی نظرتون بود بگید،

با تشکر فراوان
اختیار دارید شما از همه ما جلوتر هستید . سن و سال که ملاک پیشرفت نیست
خواهش می کنم جواب سوال هاتون:
1- خواهر انیشتن گفتن
2-خواهر انیشتن گفتن
3-هر دانشگاهای سیستم مصاحبه خودشو داره ولی چون می دونستم تو رشته ما دانشگاه کاشان پارتی بازی نیست و سوابق علمی بررسی میشه رفتم اونجا و با بدشانسی قبول نشدم.البته یه پیش زمینه ای در روزمه می خواد و به هر حال باید چندتا مقاله و مدرک داشته باشید تا بتونید رقابت کنید.رتبه و معدل هم مهمه
موفق باشید

مگه شما ارشدی؟نخیرم داداش معصوم متولد ۶۸هس.دلوغ میگه داداش باول نکن.۲۶هست.من 25ام.به همه میگم چون من جووونم هنوز هرکی منو میبینه میگه چهارده ساله ام.خب بگذریم خب داداش کوکولو تو این تاپیک چه میکنی اگه میخوای رات بدم بیای اینجا براما مناابع خوب مهرفی کن من موندم واقعا ترمواز رو چی بخونم.هرکی یه چی میگه
شناسنامه من دست شما چیکار می کنه؟!!! نخیر بنده متوبد 13 مرداد 69 هستم خواهر

داداش معصوم من که میدونم زلنگی دنبال منابع خوبی هرچی خوندب هرچی گرفتی به منم بگو مرامی کنیا.نری تنها بخری بخونی داداشی.آفلبن.دمت گرم
آره من سال اول ارشد عجله کردم منابع خوبی نداشتم نتیجه نگرفتم. بهتره تو تهیه منابع عجله نگنیم و بییشتر تحقیق کنیم .مخصوصا بچه های جامداتی و سیالاتی که کنکور ارشد دادن و رتبه خوب آوردن

داداش مهصوم اون کنفرانس که بهت گفتم بخواد آی ای آی بشه یه میلیون میگیرن تازه مجلش ضریب تاثیرش صفره بنظرم فقط مقالتو براکنفرانس بفرس.یه تومن زیاده تازه ضربی تاثیرم نداره ولی وزارت علوم قبول داره
آره همنیطوره . من فعلا یه مقاله فرستادم احتمالا یکی دیگم تا آخر هفته جور می کنم . البته اون یه قسمتی از پایان ناممه بعدش isi ش می کنم

آخرین ویرایش:

sina021

عضو
بله پاس کردیم ولی در قیاس با بچه های جامدات و سیالات که دینامیک و ارتعاشات پیشرفته و ترمودینامیک پیشرفته پاس کردن خب سطح پایین تری داریم. در ضمن یک سوال : اگه همه با هم در قالب مکانیک آزمون بدیم خب این طوری جامداتیا و سیالاتیا رتبه های خوب و میگیرن و ممکنه در بنیشون از این فصت استفاده کنن و انتخاب های ساخت و هم بزنن . این طوری حتی با وجود اینکه ممکنه قبول نشن ولی جای ساختیا و تو مصاحبه پر کردن و عملا ساختیا به دانشگاه های درجه یک دعوت نمیشن.این سنجش جزییات بیشتری نگفته همه و گیج کرده

بله این شیوه جدید ارزیابی فرصت حضور در دانشگاه های معتبر رو از ساخت و تولیدی ها می گیره. اما یک دانشجوی جامداتی و سیالاتی به لحاظ رزومه و فیلد کاری هیچ وقت نمی تونه در مصاحبه دکتری نظر یک استاد ساخت و تولیدی رو جلب کنه پس پیشنهاد می کنم جامداتی ها و سیالاتی ها این اشتباه رو نکنن و یک فرصت خودشون رو نسوزونن و همون کد رشته های مربوط به گرایش خودشون رو انتخاب کنن. در مصاحبه الویت استاد دانشجوییه که در زمینه کاری خودش کار کرده باشه تا در ادامه کار استاد راحت باشه و نخواد هی با دانشجو سر و کله بزنه و دانشجو در اثر تخصص نداشتن در اون زمینه سر دستش بمونه و مجبور بشه خیلی براش وقت بزاره تا راه بیوفته. مثلا یک استادی که فیلد کاریش ماشین کاری است هرگز دانشجویی رو که تا به حال حتی یک ماشین تراش رو از نزدیک ندیده چه برسه به انجام دادن مقاله و کار پژوهشی در اون زمینه، رو انتخاب نمی کنه، در زمینه شکل دهی فلزات هم به همین صورت هست. تنها زمینه تحقیقاتی که بین دانشجوهای طراحی کاربردی و ساخت و تولیدی تا حدودی مشترک هست نانو لوله های کربنی و نانو کامپوزیت هاست.

به دانشجوهای ساخت و تولیدی هم پیشنهاد نمی کنم که کد رشته های مربوط به گرایش های دیگه رو انتخاب کنن چون هر چقدر هم که در زمینه دروس اعلام شده تخصص داشته باشن و بتونن با گرایش های دیگه که شیش سال به صورت تخصصی اون درسا رو خوندن رقابت کنن، اونها هم در زمینه رزومه نمی تونن استاد گرایش دیگه رو متقاعد کنن. تنها موردی که پیشنهاد می کنم شانس خودشون رو امتحان کنن کنکور دانشگاه آزاده چون گرایش ساخت و تولید رو هیچ دانشگاهی در بین دانشگاه های آزاد نداره پس با شرط تمکن مالی می تونن از فرصت منابع یکسان استفاده کنن و در گرایش دیگه ای هم شرکت کنن.

آخرین ویرایش:

انیشتن

عضو جدید
1- خواهر انیشتن گفتن
2-خواهر انیشتن گفتن
3-هر دانشگاهای سیستم مصاحبه خودشو داره ولی چون می دونستم تو رشته ما دانشگاه کاشان پارتی بازی نیست و سوابق علمی بررسی میشه رفتم اونجا و با بدشانسی قبول نشدم.البته یه پیش زمینه ای در روزمه می خواد و به هر حال باید چندتا مقاله و مدرک داشته باشید تا بتونید رقابت کنید.رتبه و معدل هم مهمه
موفق باشید

آره من سال اول ارشد عجله کردم منابع خوبی نداشتم نتیجه نگرفتم. بهتره تو تهیه منابع عجله نگنیم و بییشتر تحقیق کنیم .مخصوصا بچه های جامداتی و سیالاتی که کنکور ارشد دادن و رتبه خوب آوردن

آره همنیطوره . من فعلا یه مقاله فرستادم احتمالا یکی دیگم تا آخر هفته جور می کنم . البته اون یه قسمتی از پایان ناممه بعدش isi ش می کنم

یه استاد هست تو کاشان به نام محمدی مهر خیلی خسیسه .گفتم استاد یکم سوالایی دارم کمک کن تو پایان نامم .البته زیاد سخت نبود اما ابهام.داشت.برداشت گفت من الکی به دانشجو کمک نمیکنم هزینه میگیرم بعدشم ایقد باهام بدحرف زد تازه رساله دکتراشو میخواستم مطالعه کنم.چون نتایج دکتراش خیلی مطالب خوبی دلشت جزیی نگاه کردم اما نداد دوستم رو فرستادم کتابخونه دانشگاه کرمان اصلا این آقا به کتابخونه هم نداده بود.خودش کرمان خونده اما توکاشان درس میده استادش سعیدی پوربوده اگراشتباه نکنم. خیلی آدم مهربونیه و یعالمه راهنمایی کرد مقاله فرستادبرام رایگان که به دردم میخورد.میگم انسانیت خیلی مهمه.بنابراین اساتید دانشگاه کاشان زیاد خوب نیستن یجورین.

انیشتن

عضو جدید
1- خواهر انیشتن گفتن
2-خواهر انیشتن گفتن
موفق باشید

به سلامتی میگم داداش معصوم این نوشته کنفرانس مقاله همایشی اول دوم تعدادمقاله تو این کنفرانسه یا هرکی مقاله سومش تو کلا توکنفرانسه؟من دقیقا نفهمیدم.من الان کنفرانس سوممه بایس مقاله سوم همایشی رو تیک بزنم؟ اگرمتوجه شدی بگو.ممنون

انیشتن

عضو جدید
بله این شیوه جدید ارزیابی فرصت حضور در دانشگاه های معتبر رو از ساخت و تولیدی ها می گیره. اما یک دانشجوی جامداتی و سیالاتی به لحاظ رزومه و فیلد کاری هیچ وقت نمی تونه در مصاحبه دکتری نظر یک استاد ساخت و تولیدی رو جلب کنه پس پیشنهاد می کنم جامداتی ها و سیالاتی ها این اشتباه رو نکنن و یک فرصت خودشون رو نسوزونن و همون کد رشته های مربوط به گرایش خودشون رو انتخاب کنن. در مصاحبه الویت استاد دانشجوییه که در زمینه کاری خودش کار کرده باشه تا در ادامه کار استاد راحت باشه و نخواد هی با دانشجو سر و کله بزنه و دانشجو در اثر تخصص نداشتن در اون زمینه سر دستش بمونه و مجبور بشه خیلی براش وقت بزاره تا راه بیوفته. مثلا یک استادی که فیلد کاریش ماشین کاری است هرگز دانشجویی رو که تا به حال حتی یک ماشین تراش رو از نزدیک ندیده چه برسه به انجام دادن مقاله و کار پژوهشی در اون زمینه، رو انتخاب نمی کنه، در زمینه شکل دهی فلزات هم به همین صورت هست. تنها زمینه تحقیقاتی که بین دانشجوهای طراحی کاربردی و ساخت و تولیدی تا حدودی مشترک هست نانو لوله های کربنی و نانو کامپوزیت هاست.

به دانشجوهای ساخت و تولیدی هم پیشنهاد نمی کنم که کد رشته های مربوط به گرایش های دیگه رو انتخاب کنن چون هر چقدر هم که در زمینه دروس اعلام شده تخصص داشته باشن و بتونن با گرایش های دیگه که شیش سال به صورت تخصصی اون درسا رو خوندن رقابت کنن، اونها هم در زمینه رزومه نمی تونن استاد گرایش دیگه رو متقاعد کنن. تنها موردی که پیشنهاد می کنم شانس خودشون رو امتحان کنن کنکور دانشگاه آزاده چون گرایش ساخت و تولید رو هیچ دانشگاهی در بین دانشگاه های آزاد نداره پس با شرط تمکن مالی می تونن از فرصت منابع یکسان استفاده کنن و در گرایش دیگه ای هم شرکت کنن.

آره راست میگی.واقعا

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
یه استاد هست تو کاشان به نام محمدی مهر خیلی خسیسه .گفتم استاد یکم سوالایی دارم کمک کن تو پایان نامم .البته زیاد سخت نبود اما ابهام.داشت.برداشت گفت من الکی به دانشجو کمک نمیکنم هزینه میگیرم بعدشم ایقد باهام بدحرف زد تازه رساله دکتراشو میخواستم مطالعه کنم.چون نتایج دکتراش خیلی مطالب خوبی دلشت جزیی نگاه کردم اما نداد دوستم رو فرستادم کتابخونه دانشگاه کرمان اصلا این آقا به کتابخونه هم نداده بود.خودش کرمان خونده اما توکاشان درس میده استادش سعیدی پوربوده اگراشتباه نکنم. خیلی آدم مهربونیه و یعالمه راهنمایی کرد مقاله فرستادبرام رایگان که به دردم میخورد.میگم انسانیت خیلی مهمه.بنابراین اساتید دانشگاه کاشان زیاد خوب نیستن یجورین.
مطمئن هستید؟ من محمدی مهر رو قدیم میشناختم، خیلی مهربون و با اخلاق بود، هر کاری از دستش بر میومد برای دانشجو انجام میداد، خیلی هم مقرراتی بود، یک دقیقه از کلاسش بیهوده رد نمیشد، از 15 دقیقه قبل کلاس میومد اشکال رو روی تخته میکشید و همه چی رو راست وریست میکرد که به خاطر اینا وقت کلاس از بین نره،
اگه اینطوری که شما میگید باشه خیلی عوض شده، البته شایدم تجربه بدی براش پیش اومده، خودتون میدونید که بعضی ها چقدر سوءاستفاده جو هستند و جوانمردی رو میکشن،
نمیدونم، تا حدود 4 سال پیش که من میشناختمش در نظر دانشجوهای مکانیک یکی از بهتری اساتید شهر کاشان بود.

انیشتن

عضو جدید
مطمئن هستید؟ من محمدی مهر رو قدیم میشناختم، خیلی مهربون و با اخلاق بود، هر کاری از دستش بر میومد برای دانشجو انجام میداد، خیلی هم مقرراتی بود، یک دقیقه از کلاسش بیهوده رد نمیشد، از 15 دقیقه قبل کلاس میومد اشکال رو روی تخته میکشید و همه چی رو راست وریست میکرد که به خاطر اینا وقت کلاس از بین نره،
اگه اینطوری که شما میگید باشه خیلی عوض شده، البته شایدم تجربه بدی براش پیش اومده، خودتون میدونید که بعضی ها چقدر سوءاستفاده جو هستند و جوانمردی رو میکشن،
نمیدونم، تا حدود 4 سال پیش که من میشناختمش در نظر دانشجوهای مکانیک یکی از بهتری اساتید شهر کاشان بود.
اتفاقا به هرکی میگم میشناسه میگه مهربون اما ایقدبامن برخورد کرد بخاطر چندتاسوال بحث پول کرد.واقعا خبلی ناراحت شدم تازه بهم گفت که شما اگر دانشجوی ارشد بودی بلد بودی استادراهنما انتخاب کنی سراغ من نمی اومدی برو ازاستادخودت بپرس کلا بگذریم من حتی دانشگله علم وصنعت دکتر خسینی هاشمی و دانشجوی دکتراشون هم کمک کردن تو مطالب و فهماندنش تا تونستم به معادلاتم برسم.واقعا استادخوبی بودن.که همه بدمیگفتن ارزعلم وصنعت

انیشتن

عضو جدید
اتفاقا من هم بخاطر همین والا من قصد سودجویی نداشتم واقعا تو پایان نامه من مطلب فارسی کم بود و من استادم هم نانو بامن و تحقیقاتی که کردم فهمید چی به چیه.اما اینجور برخورد کردباهام

انیشتن

عضو جدید
حالا بگذریم داداشا خواهشا. شماها دوستاتون زیاده توروخدا دنبال منابع خوب باشین.من از هرکی میپرسم میگه هرچی گیر اوردی بخون.اینکه نشد حرف.میگم داداشا من نمیتونم هی تهران برم.اگر منابع خوب تا این هفته گیر بیا رین بیزحمت که من که میرم تهران بخرم.مرسی داداشا.شبتون بخیر.

آخرین ویرایش:

sina021

عضو
آره راست میگی.واقعا

اینا سخنان گهربار کاربر Sa eed بود ایشون هم اتاقی من هستن مشغول ماکارانی پختن بودن برای شام می گفت من تایپ می کردم
جالب اینه که بدونید منو سعید با هم توی این تاپیک آشنا شدیم و الان هم اتاقی هستیم، خواستم بگم بچه ها به همدیگه کمک کنید ما هم رشته ای هستیم در آینده هر کدوممون در یه قسمتی از صنعت مشغول به کار می شیم و می تونیم به هم کمک کنیم اگر الان یکی از این تاپیک موفق بشه و به جایی برسه مسلما برای ما هم می تونه مفید به فایده باشه.

انیشتن

عضو جدید
اینا سخنان گهربار کاربر Sa eed بود ایشون هم اتاقی من هستن مشغول ماکارانی پختن بودن برای شام می گفت من تایپ می کردم
جالب اینه که بدونید منو سعید با هم توی این تاپیک آشنا شدیم و الان هم اتاقی هستیم، خواستم بگم بچه ها به همدیگه کمک کنید ما هم رشته ای هستیم در آینده هر کدوممون در یه قسمتی از صنعت مشغول به کار می شیم و می تونیم به هم کمک کنیم اگر الان یکی از این تاپیک موفق بشه و به جایی برسه مسلما برای ما هم می تونه مفید به فایده باشه.
خوشبحالتون قدرخوابگاه رو بدونین.کاش منم پسربودم دوستام زیادبودن.توروخدا منابع خوب رو بگید به ماهم کمک کنین.من واقعا دستم کوتاه نمیدونم برا منابع دیگه چیکارکنم والا .باز پسرا بهترپیدامیکنن.

sina021

عضو
خوشبحالتون قدرخوابگاه رو بدونین.کاش منم پسربودم دوستام زیادبودن.توروخدا منابع خوب رو بگید به ماهم کمک کنین.من واقعا دستم کوتاه نمیدونم برا منابع دیگه چیکارکنم والا .باز پسرا بهترپیدامیکنن.

باشه نگرانش نباش هر چی رو بدونم در اختیار شما و دیگر دوستان قرار می دم

انیشتن

عضو جدید
میگم بچه ها برم سرکلاس دینامیک بشینم خوبه؟دیگه واقعا ازخودخوانی خسته شدم دوستدارم کلاس برم.نظرتون چیه؟

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
نه خواهر منظورش اینه که اگه تعداد مقاله هاتون تو همین همایش بیشتر بشه تخفبف میدن . منظورش همین همایشه. واقعا دستشون درد نکنه هر مقاله اضافه 10 هزار تومن تخفیف میدن!!!!:surprised:

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
کتاب مرجعش که توی گرایش ما ون وایلنه
جزوه هم که می گن پارسه خوبه
میگم مهندس . واس ترمو کتاب غیر مرجع با تست بین پارسه و پوران و راهیان کدوم بهتره"؟
واسه دینامیک چی؟
راستش من فرصت خوندن کتاب مرجع ندارم باید فقط کتاب تست و کمکی بخونم

انیشتن

عضو جدید
نه خواهر منظورش اینه که اگه تعداد مقاله هاتون تو همین همایش بیشتر بشه تخفبف میدن . منظورش همین همایشه. واقعا دستشون درد نکنه هر مقاله اضافه 10 هزار تومن تخفیف میدن!!!!:surprised:

آره واقعا .یکی از اساتید و استادراهنمام تو این کنفرانسه داورن.رنگ زدم که تخفیف بگیرم از کنفرانس برام برداش گفت تشابه اسمیه من همین کنفراسو تو اتاقش دیدم برا اینکه برام کاری نکنه میگه تشابه اسمی آخه آدم بره کجا بیان کنه که استادش پشتش نیس و مقاله ای که میخواد بره تو همایش اسم خودشم هست.بخدا لجم گرفته که استادم ایقد منو میپیچونه

انیشتن

عضو جدید
میگم مهندس . واس ترمو کتاب غیر مرجع با تست بین پارسه و پوران و راهیان کدوم بهتره"؟
واسه دینامیک چی؟
راستش من فرصت خوندن کتاب مرجع ندارم باید فقط کتاب تست و کمکی بخونم
ای داداش شیطون این جمله بالا رو من گفتم.اماکسی گوش نداد.پیداکردی به منم بگو.

انیشتن

عضو جدید
ای خدایی که به من نزدیکی
خبر از دلهره هایم داری
خبر از لرزش آرام صدایم داری
ای خدایی که پر از احساسی؛
چینی روح مرا بند بزن…
تو که در عرش بلند؛
تکیه بر تخت حکومت داری!!!
تو که دنیا همه از پشت نگاهت پیداست؛
تو که ذوق و هنرت را به سرم می باری
و مرا با همه ی رنجش جان می خواهی
چینی روح مرا بند بزن…

انیشتن

عضو جدید
ﺯﻧﺪﮔﯽ ﮐﻠﺒﻪ ﯼ ﺩﻧﺠﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺩﺭ ﻧﻘﺸﻪ ﺧﻮﺩ
ﺩﻭ ﺳﻪ ﺗﺎ ﭘﻨﺠﺮﻩ ﺭﻭ ﺑﻪ ﺧﯿﺎﺑﺎﻥ ﺩﺍﺭﺩ….
ﮔﺎﻩ ﺑﺎ ﺧﻨﺪﻩ ﻋﺠﯿﻦ ﺍﺳﺖ ﻭ ﮔﻬﯽ ﺑﺎ ﮔﺮﯾﻪ
ﮔﺎﻩ ﺧﺸﮏ ﺍﺳﺖ ﻭ ﮔﻬﯽ ﺷﺮ ﺷﺮ ﺑﺎﺭﺍﻥ ﺩﺍﺭﺩ……
ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻣﺮﺩ ﺑﺰﺭﮔﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺩﺭ ﺑﺴﺘﺮ ﻣﺮﮒ
ﺑﻪ ﺷﻔﺎﺑﺨﺸﯽ ﯾﮏ ﻣﻌﺠﺰﻩ ﺍﯾﻤﺎﻥ ﺩﺍﺭﺩ……
ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺣﺎﻟﺖ ﺑﺎﺭﺍﻧﯽ ﭼﺸﻤﺎﻥ ﺗﻮ ﺍﺳﺖ
ﮐﻪ ﺩﺭ ﺍﻥ ﻗﻮﺱ ﻭ ﻗﺰﺡ ﻫﺎﯼ ﻓﺮﺍﻭﺍﻥ ﺩﺍﺭد……
ﺯﻧﺪﮔﯽ آﻥ ﮔﻞ ﺳﺮﺧﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺗﻮ ﻣﯽ ﺑﻮﯾﯽ
ﯾﮏ ﺳﺮﺍﻏﺎﺯ ﻗﺸﻨﮕﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﭘﺎﯾﺎﻥ ﺩﺍﺭد.………

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
ای داداش شیطون این جمله بالا رو من گفتم.اماکسی گوش نداد.پیداکردی به منم بگو.
میگم خواهر من حالشو ندارم بگردم پیامتو پیدا کنم
این کنفرانسه چه زود داوری کرد . مقاله و سه روز پیش فرستادم امروز پذیرش شد!!!:surprised:

انیشتن

عضو جدید
میگم خواهر من حالشو ندارم بگردم پیامتو پیدا کنم
این کنفرانسه چه زود داوری کرد . مقاله و سه روز پیش فرستادم امروز پذیرش شد!!!:surprised:

داداشی پذیرش اولیه هست نهایی نیست دکتر۹۵.نهایی چندروز دیگه میاد.چون زیاد شرکت
نکردن براهمین پذیرش شد فک کنم

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
سلام دوستان
یکی از بچه های تاپیک ارشد 95 یه سایتی و معرفی کردن برای تهیه جزوات کنکور و ... به نظرم مفیده
http://jozvehmec.ir/

انیشتن

عضو جدید
سلام دوستان
یکی از بچه های تاپیک ارشد 95 یه سایتی و معرفی کردن برای تهیه جزوات کنکور و ... به نظرم مفیده
داداش ایمان من میخوام داداشا گریه کنم چرا منابع خوب گیر نمیاد به داد من برسین داداشا هرچی خوندیدن بدین منم بخونم من بایس امسال قبول شم.خوشبحال کسی که میدونه منابع خوباارو.

انیشتن

عضو جدید
سلام دوستان
میگم داداش ایمان. این جزوه ها که قیمت زده خوبه.
چه جوریه جزوه دکترکوثری خودشه همش هست؟

Masoumi_Manu

کاربر ممتاز
میگم داداش ایمان. این جزوه ها که قیمت زده خوبه.
چه جوریه جزوه دکترکوثری خودشه همش هست؟
والا من خودم ندیدم چطوریه که. البته کیفیشت هم مهمه پرینتش چطور باشه. جزوه دینامیک البته داخلشون نیست

بالا