تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

hosseinscoot

عضو جدید
سلام. دوستان من واسه درس دینامیک ماشین باید یه خودرو درست کنم به مقیاس 1:50 که باید سیستم تعلیقش طراحی و ساخته شه. کسی کاره پروژه و اینا انجام می ده ؟ یه صحبتی بکنیم باهم

m@m

عضو جدید
پروژه

پروژه

سلام مهندسان گل
پروژه جرثقیل بازویی یابازویی ستونی کسی نداره کمکم کنه؟ممنون میشم شدیدا نیاز دارم:cry:

125125125

عضو جدید
طراحی

طراحی

سلام
در مورد شیر آلات چدنی اعم از طراحی ، محاسبات ،نقشه ،اگر مطلبی دارید برام ارسال کنید gatvalve,globvalve,chekvalve,

Gray Head

عضو جدید
سلام دوستان ... کسی اینجا در مورد دینامیک لاگرانژی چیزی میدونه؟ جزوه ای چیزی ... باید یک مسئله دینامیک مریام رو با این روش حل کنم

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان ... کسی اینجا در مورد دینامیک لاگرانژی چیزی میدونه؟ جزوه ای چیزی ... باید یک مسئله دینامیک مریام رو با این روش حل کنم
سلام.کتاب مکانیک تحلیلی دکتر نیکخواه احتمالا به دردت بخوره البته فایلش بعیده پیدا بشه.از بچه هایی که ارتعاشات دارن هم میتونی کمک بگیری.

mohammad-25

عضو جدید
با سلام
کتاب یا فیلم آموزشی در مورد نوردکاری از کجا میشه تهیه کرد؟

xoxtroy

عضو جدید
پروژه جرثقیل یدک کش(کمککککککک)

پروژه جرثقیل یدک کش(کمککککککک)

سلام من باید یه پروژه جرثقیل رو انجام بدم. فایل world اش لینکش اینه. دوستان یه نگاه بندازن کمک کنن لطفا.

www.design1.4shared.com

torbo jet

عضو جدید
سلام دوستان ، ضریب اصطکاک مواد را از کجا میشه پیدا کرد ، مثلا فولاد با فولاد ، به یک کتاب و منبع معتبر نیاز دارم.مثلا یه چیزی مثل جداول ASME
با تشکر

remojtaba

عضو جدید
مشعل های فر پیتزا

مشعل های فر پیتزا

سلام
بچه ها درباره ساخت مشعل های صنعتی اطلاعاتی دارید ؟
مشعل برای فر پیتزا میخوام
مشعل های حال حاضر بازار سایزش بزرگه

tre

عضو جدید
سلام کسی میدونه چطور میشه ممان خمشی ماکزیمم تیر رو حساب کرد؟
Untitled.png

mirhamida

عضو جدید
با سلام
کتاب یا فیلم آموزشی در مورد نوردکاری از کجا میشه تهیه کرد؟

منظورت از آموزش چیه! چندان کار پیچیده ای نیست.
گشتم نبود، نگرد نیست!
از قضا کار فوق العاده پیچیده ای هست، به دلیل نبود منابع، همه کار ها رو خودت باید تحقیق کنی و نتایج بدست بیاری، همه اش تقریبا تجربی هست و تجربه هم معمولا گران قیمته!

tarokh.kh

عضو جدید
پاسخ

پاسخ

دوست عزیز با توجه به تجربه اینجانب در نرم افزارهای مهندسی بستگی به نیاز افراد می توان تشخیص داد که کدام نرم افزار بهتر و پر کاربرد تر است.
اما نرم افزار انسیس یکی از قدرتمند ترین نرم افزار های آنالیز به روش المان محدود می باشد

feri7

عضو جدید
با با یکی این pdf حل المسائل دینامیک مک گیل 4th رو لینکشو بذاره بیچاره شدم به خدا. هنوز نتونستم پیداش کنم. دمتون گرم یه کاری واسم بکنین دو شنبه امتحان دارم

ALIROOD

عضو جدید
نسیت L/D یاتاقان

نسیت L/D یاتاقان

کسی میتونه بگه اگه تو جداول یاتاقان های شیار عمیق نسبت L/D مورد نظر نبود باید چه جوری محاسبه کنیم
چون فقط (
و L/D ( 1/4 ، 1/2 ، 1 وجود دارد - حالا اگه L/D 1/3 شد محاسبات چگونه است ؟
تورو خدا زود جواب بدید امتحان دارم

zed_vr

عضو جدید
درود.
من موضوع پروژه پایانی کارشناسی ام "تحلیل و بررسی وجود ترک و اندازه آن در تیر یک سر گیردار توسط نرم افزار" هستش.
از دوستان باتجربه میخوام که چند تا مرجع (فارسی یا لاتین فرقی نمیکنه) بهم معرفی کنند خیلی ممنون میشم.

ariax77

کاربر فعال
واسه استفاده از روش زيگلر نيكولز در كنترل فيدبك P و PI و PID و با استفاده از نرم افزار متلب نياز به اين كمك ها دارم! در واقع جواب اين سوال ها:

اول اينكه يه تابع تبديل در ميدان لاپلاس تعريف كنم و نمودارشو رسم كنم.
بعد اينكه نقاط عطف اين تابع رو پيدا كنم.
بعد اينكه خط مماس بر تابع رو در اون نقطه رسم كنم و شيبشو بدست بيارم. (شيب مماس)
بعد اينكه نقطه قطع كننده اين خط مماس رو روي محور حقيقي مشخص كنم. (عرض از مبدا مماس)

falakdin

عضو جدید
کمپرسورهای اسکرو

کمپرسورهای اسکرو

در مورد کمپرسور اسکرو اطلاعات دارم . ایراند کمپرسور اسکرو را تولید میکنیم و نرم افزار سنجش دبی کمپرسور را نوشته ام

محمودپور

عضو جدید
کاربر ممتاز
گشتم نبود، نگرد نیست!
از قضا کار فوق العاده پیچیده ای هست، به دلیل نبود منابع، همه کار ها رو خودت باید تحقیق کنی و نتایج بدست بیاری، همه اش تقریبا تجربی هست و تجربه هم معمولا گران قیمته!
پیچیده نیست.

reza.hasanzad

عضو جدید

khosroshahiy

مدیر بازنشسته

H.T.M

عضو جدید
پروژه درباره نانو در لباسهای ضد گلوله

پروژه درباره نانو در لباسهای ضد گلوله

سلام
مهندسا مطالبی درباره نانو در لباسهی ضد گلوله میخوام اگه سایتی یا کتابی دارید من راهنمای کنید :)

H_H_M

عضو جدید
نمونه سوال مقاومت مصالح3

نمونه سوال مقاومت مصالح3

سلام دوستان کسی میتونه کمکم کنه 2روز دیگه امتحان دارم

farid_88888

عضو جدید
پروژه پلاستسیسته

پروژه پلاستسیسته

سلام دوستان. کسی پروژه ای واسه درس پلاستسیسته داره؟ مثلا با نرم افزاری مثل آباکوس یا انسیس پلاستیسیته رو نشون بده. می خوام حداکثر 8 اسلاید پاورپوینت از توش در بیارم.

saeedy212

عضو جدید
Debris filter

Debris filter

سلام ، لطفا ار كسي اطلاعات يا كاتالوگي در مورد Debris filter دارد من را راهنمايي كند
با تشكر

H.T.M

عضو جدید
سلام. مطالبی در باره نانو در لباسهای ضد گلوله میخوام.لطفا اگه سایتی یا مطلبی در این باره داری کمک کنید.

melikappp

عضو جدید
سلام
کسی می دونه چطور معادله موج دوبعدی رو میشه حل کرد؟ (باروش تفاضل محدود)

بالا