تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

behi nafas

عضو جدید
دمتون گرم زود راهنمای کنید

دمتون گرم زود راهنمای کنید

رفقا کسی میدونه تو کنکور سراسری ارشد , تا رتبه چند از خدمت معاف میشن؟؟؟:eek::cry:

*Essi*

اخراجی موقت
سلام دوستان.سال نو مبارک.من دانشجوی مکانیک ترم 2 هستم.میخواستم بدونم شما چه کتابه کمکی رو برای ریاضی دو پیشنهاد میکنید؟:que:ممنون.:)

کتاب ریاضی عمومی 2 آپوستول فوق العاده هست.
هم نمونه سئوال های مختلف دانشگاه های ایران رو داره همه مسائل حل شده متنوع.

بخونی توی شریف هم امتحان بدی 20 میگیری.

maxp30

عضو جدید
سلام دوستان.

من کاردانی نقشه کشی صنعتی دارم و میخوام ادامه بدم. به نظر شما ها که جامدات میخونید ارزش داره که ترمی 2 ملیون هزینه کنم و این رشته رو بخونم ؟
چون از فنی که بیای جامدات دولتی نداره و فقط آزاد که اونم شهریشه بالای 1 تومنه و خرجای جانبی هم داره

یه سوال دیگه. من که از فنی اومدم از پس درسهای ریاضی و فیزیک این رشته بر میام ؟ ( استعداد ریاضیم بد نیست)

ممنون میشم راهنمایی کنید. خیلی واسم حیاتیه

*Essi*

اخراجی موقت
من کاردانی نقشه کشی صنعتی دارم و میخوام ادامه بدم. به نظر شما ها که جامدات میخونید ارزش داره که ترمی 2 ملیون هزینه کنم و این رشته رو بخونم ؟
چون از فنی که بیای جامدات دولتی نداره و فقط آزاد که اونم شهریشه بالای 1 تومنه و خرجای جانبی هم داره

یه سوال دیگه. من که از فنی اومدم از پس درسهای ریاضی و فیزیک این رشته بر میام ؟ ( استعداد ریاضیم بد نیست)

نه ارزش این هزینه زیاد رو اصلا نداره.
توی کارتون خبره بشین بهتره،لیسانس آزاد زیاد به کارتون نمیاد.

ریاضیات مهندسی،معادلات دیفرانسیل،ارتعاشات،کنترل و.... نیاز به محاسبات دارند.
حتما باید ریاضیتون خوب باشه یا در حد متوسط.
به نظر من که توی گرایش خودتون ادامه بدین،خیلی بهتره.

Bahman_mech

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.

رشته خودت ادامه بدی بهتره.به نظر من آدم فقط باید وقتی هیچ راهی دیگه ای براش نمونده بره آزاد.

hossein1320

عضو جدید
سلام

دانشکده ي صنايع دانشگاه ما کلاس ايزو برگذار مي کنه و ميگه که بدرد مکانيکا ميخوره . من ترم چهارمم مي خواستم بدونم که ايزو چيه دقيقا و به نظرتون برم ؟

morteza979

عضو جدید
سلام خدمت همه دوستان عزیز
من دنبال یه موضوع واسه پروژه ام می گردم ولی متاسفانه هر کاری می کنم موضوع جالبی پیدا نمی کنم
رشته ام مهندسی مکانیک گرایش جامداته
با موضوع های ارتعاشاتی میانه چندانی ندارم
مایلم پروژه ام تحقیقاتی باشه
مشکلی بابت زبان انگلیسی ندارم
تا حدودی با کتیا آشنام ( matlab , abacus صفر )
بیشتر به دنبال اینم که یه موضوع به درد به خور گیر بیارم بعد برم سراغ Science Direct و چند تا مقاله خوب گیر بیارم و از دل این چند تا یه پایان نامه استخراج کنم
متاسفانه توی تاپیک ها هم گشتم ، چیزی ندیدم
ممنون می شم اگه دوستان مهندسی مکانیک یه کمکی کنن
با سپاس /.

whiterose

عضو جدید
سلام دوستان
بهترین وکاربردی ترین نرم افزار برای مدلسازی و مونتاژ قطعات صنعتی چی هستش؟

Hafman

عضو جدید
سلام بر دوستان
می خوام ازتون یه درخواست داشته باشم در اصل به کمکتون نیاز دارم تا بتونم یه گیربکس 3 سرعته رو طراحی کنم البته یه سری اطلاعات دارم که نمی دونم کافی هست یا نه ولی فقط همینا رو دارم
1) سرعت ها
1-1) 0 تا 30 کیلومتر بر ساعت
1-2) 30 تا 70
1-3) 70 ا 110
2) سرعت موتور
2-1) امگا مینیمم = 1000 دور بر دقیقه
2-2 ) امگا ماکزیمم = 4000 دور بر دقیقه
3) قطر چرخ : 400 میلیمتر
4) وزن موتور 400 کیلوگرم با وزن دو نفر سرنشین 150 کیلوگرم

خواهش می کنم خیلی زود کمکم کنید چون وقتم خیلی کمه ...

من از طریق ترمو دینامیک و دینامیک توان موتور رو پیدا کردم اما حالا نمی دونم باید از کجا اصل قضیه رو شروع کنم
ممنون:confused:

arshia2010

عضو جدید
سلام دوستان لطفا منو در تغییر رشته راهنمایی کنید کارشناسی مکانیکم میخوام ارشد طراحی صنعتی بخونم:D

arshia2010

عضو جدید
دوستان مهندس

دوستان مهندس

راستی کسی پروزه طراحی 2 طراحی بالابرمغازه یا لیفتراک نداره

edris67

عضو جدید
سلام
این نرم افزار بعد نصب یه کرک داره که دوباره باید از اول مرحله کرک رو انجام بدی
در ضمن solidwork background downloader رو خاموش کن که موقع وصل شدن به اینترنت مشکلی برات پیش نیاد
موفق باشی

edris67

عضو جدید
salam
shoma be in address boro ke be ye page dige linke oonja mitooni
charte darsi ro download koni
parand.med.googlepages.com

edris67

عضو جدید
سلام
حتما قبل از این درس کارگاه ماشین ابزار رو بردار بعد برو سراغ این درس

niotonn

عضو جدید
سلام دوستان من دانشجو ارشد طراحی کاربردی ام
استادم یه مرجع معرفی کرده واسه پروژه و امتحان اصلا حل المسائلش نیست تو بازار

اسم کتاب اینه :
fracture mechanics
E.E.Gdoutos
second edition

قربونتون برم اگه حلل اش رو بهم برسوونید یه دنیا ممنونم و در خدمتتونم
درووود
ایمیل من :
reza_sadvand@yahoo.com

fooladfar

عضو جدید
کتاب مرجع کامل جداول واستاندارد ماشین سازی وطراحی انتشارات سها دانش
نویسنده:ULRICH FISHER
مترجم: محمد رضا عباسی

آخرین ویرایش:

hidis

عضو جدید
سلام من 60-70کلمه اصطلاحات تخصصی میکانیک به زبان انگلیسی وفارسی همراه با توضیح انها میخواستم .لطفا کمکم کنید
hidis_9@yahoo.com

hameds

عضو جدید
سلام من 60-70کلمه اصطلاحات تخصصی میکانیک به زبان انگلیسی وفارسی همراه با توضیح انها میخواستم .لطفا کمکم کنید
hidis_9@yahoo.com
یک کتاب درسی به زبان اصلی (یا گاها ترجمه شده) تهیه کنید. به عنوان مثال کتاب طراحی اجزا شیگلی: اخرشون این چیزی که شما میخای رو داره:smile:;)
موفق باشید

NoLove#1

عضو جدید
سلام امیدوارم یکی پیدا بشه جواب ما را بده!!!
از کاردانی پیوسته به کارشناسی چه گرایشی را میشه ادامه داد؟؟؟
مثلا شنیدم نمیشه برای سیالات از کاردانی پیوسته به کارشناسی دانشگاه دولتی امتحان داد!!!

hidis

عضو جدید
یک کتاب درسی به زبان اصلی (یا گاها ترجمه شده) تهیه کنید. به عنوان مثال کتاب طراحی اجزا شیگلی: اخرشون این چیزی که شما میخای رو داره:smile:;)
موفق باشید

باتشکر ولی من توضیح وشرح این کلماتم به زبان انگلیسی وفارسی میخوام که نیست.

SHELLBY

کاربر بیش فعال
سلام چطور میتونم در برنامه word انواع علایم ریاضی رو بیارم ؟ چکار باید بکنم.
به شدت نیاز دارم.
ممنون

melikappp

عضو جدید
سلام
می خواستم تفاوت روش اجزا محدود و تفاضل محدود رو بدونم و اینکه مشکلات روش تفاضل محدود چی بوده که باعث شده همه به سمت روش اجزا محدود جذب بشن؟
با تشکر

melikappp

عضو جدید
سلام چطور میتونم در برنامه word انواع علایم ریاضی رو بیارم ؟ چکار باید بکنم.
به شدت نیاز دارم.
ممنون

خب توی قسمت insertو بعد equation باید برید دیگه. مگه اینکه منظورتون چیز دیگه ای باشه که من متوجه نمیشم.

VahidMlb

عضو جدید
سلام

برای درس طراحی اجزا نیاز به یک پروژه دارم : طراحی گیرباکس ماشین تراش (lathe) از صفر
یعنی از اولین جزء خروجی گیرباکس که نیرو بهش وارد میشه شروع کنیم ، با توجه به نیرویی که بهش وارد میشه با انجام محاسبات دقیق شکل و جنس و... رو انتخاب کنیم ، یکی یکی قطعه به قطعه نفوذ کنیم به داخل گیرباکس و چرخ دنده ها و...

با تشکر

بالا