تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

SAJADSCU

عضو جدید
سلام بر دوستان. لطفا اگه کسی استاندارد iso 7465 رو داره، بهم کمک کنه.خیییییییلی نیازش دارم.

حامد60

عضو جدید
درخواست راهنمایی

درخواست راهنمایی

سلام به دوستان عزیز
میخواستم بدونم برای ایجاد حفره به ابعاد ده سانت در چهار سانت داخل ورق استیل به ضخامت یک میل چه نیرویی لازمه؟
جک پنوماتیک چنین توانی داره؟
اصولا نیروی لازم برای چنین برشهایی چطور محاسبه میشه؟
در ضمن رشته من مکانیک نیست و اطلاعاتم تو این زمینه کمه!!:redface:

reza.hasanzad

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز
میخواستم بدونم برای ایجاد حفره به ابعاد ده سانت در چهار سانت داخل ورق استیل به ضخامت یک میل چه نیرویی لازمه؟
جک پنوماتیک چنین توانی داره؟
اصولا نیروی لازم برای چنین برشهایی چطور محاسبه میشه؟
در ضمن رشته من مکانیک نیست و اطلاعاتم تو این زمینه کمه!!:redface:

ببینید ابتدا باید مساحت سطح مقطع برش رو حساب کنید که در مثال شما برابر با 280 میلی متر مربع میشه. با ضرب کردن این مقدار در حد اکثر تنش برشی قابل تحمل توسط فولاد (حدوداً 200 مگاپاسکال) به این نتیجه میرسیم که به نیرویی حدود 56000 نیوتن معادل 5600 کیلوگرم نیاز خواهید داشت.

reza.hasanzad

عضو جدید
سلام و خسته نباشید به همه
من یه سوال داشتم میخواستم ببینم که تو طراحی یک پیچ ، اندازه گام تاثیری در مقاومت و استحکام پیچ داره ؟؟
یعنی مثلا یه پیچ داشته باشیم گام اون 6 بزنیم بهتره یا 9
فرمولی هم برای محاسبه تاثیر این کار تو مقاومت پیچ هست ؟
سلام درس طراحی اجزا رو گذروندین؟ همه فرمول ها بر حسب پارامترهای پیچ توی این درس داده شده اند.

reza.hasanzad

عضو جدید
سلام بچه های مهندس.
یه سوال دارم ایا کسی که جامداتی هستش هم میتونه بره تو سازمان انرژی اتمی سر کار یا فقط سیالاتی ها میتونن برن

بله قبلاً که جامداتی ها رو هم می گرفتن به شرط تسلط به کار با نرم افزارهای طراحی مخزن مانند pv elite و tank . البته از من میشنوین به این جور جا ها فکر هم نکنین.

saeid15207

عضو جدید
با سلام
دوستان اگه کسی در مورد طراحی بادامک ها مطلبی داره ممنون میشم در اختیار بذاره.
با تشکر

maryam72

عضو جدید
سلام من مقاومت کششی نهایی و مقاومت تسلیم موادر زیر را می خوام. از کجا باید پیدا کنم. منتهای کتاب طراحی اجزا ندیدم.
شفت Mo40 \ خار ck60 \ پولی چدنی GG20 \ دنده vcN 200 \ چرخ زنجیر st37

Kaveh_Hamidi

عضو جدید
سلام.
۲ تا سوال سیالات داشتم.اگه کسی بتونه کمکم کنه،یک دنیا ازش ممنون میشم.

اگه ایمیل تونو لطف کنید سوالات رو براتون میل میکنم.ازش عکس گرفتم.
فقط تا یه هفته دیگه باید تحویل بدم :(

بازم ممنون.جبران میکنم.

Kaveh_Hamidi

عضو جدید
سلام.
۲ تا سوال سیالات داشتم.اگه کسی بتونه کمکم کنه،یک دنیا ازش ممنون میشم.

فقط تا یه هفته دیگه باید تحویل بدم
:confused:

بازم ممنون.جبران میکنم.

پیوست ها

• Photo1148.jpg
    Photo1148.jpg
    12.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Kaveh_Hamidi

عضو جدید
RAHNAMAYI PLZZZ

اگر در مسئله پمپ فون کارمن،دیسک ثابت و سیال در بینهایت در حال چرخش باشد معادلات را بدست آورده و پروفیل سرعت های مختلف را رسم کنید.

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام
در مورد استاندارد چرخ زنجر و زنجیر سوال دارم.
من یه چرخ زنجیر دستم هست که روش حک شده:
50-12
میخاستم بدونم این چه معنی میده و از کدوم استاندراد و جدول میتونم مشخصاتش رو پیدا کنم.
ممنون از راهنماییتون
در ضمن اگر اطلاعاتی در مورد اینکه چه استاندراد هایی و چه جدوالی برای طراحی چرخ زنجیر و زنجیر بکار میره در اختیارم بزارید ممنون میشم و اگر لینک دانلودش رو هم بزارید نور علی نور میشه. با تشکر.

tir70

عضو جدید
سلام من دانشجوی ارشدم گرایشم دینامیک کنترله به نظر شما رو موضوع که میتونم کار کنم چه باشه بهتره؟اگه موضوع هایی که میدون الان رو بورسه و اپلای کردنشون راحت تره و مقاله راحت میشه ازشون در آورد چیه؟اگه کمک کنین لطف بزرگی کردین

beautiful.mind91

عضو جدید
سلام
در مورد چرخدنده های غیر دایروی ممنون می شم اگه کسی مطلبی داره راهنماییم کنه

E.RAHRO

عضو جدید
سلام
دوستان به کمک خیلی فوری نیاز دارم:cry:
برای یه طراحی روی ویلچر برای تنظیم ارتفاع ویلچر(که مثلا فرددستش به قفسه هاووو برسه) یه محورو باید 47 دور بچرخه
فرد باید دستی این محورو بچرخونه برای اینکه 47 تا دور قطعا تعداد دور بالاییه قطعا باید از سیستمی استفاده شه که با ضریب تبدیلی چیزی فرد یه اهرمو مثلا ده بار بچرخونه محور 47دور بچرخه
کل فضاییم که برای قرار گیری این سیستم دارم 100میلی متر بالای محوره در نتیجه نمیتونم دوتا چرخدنده ساده با نسبت قطر 1 به 5 بزنم فضام کمه
حالا پیشنهادتون چیه؟ چه مکانیزمی بزنم؟
ممنون میشم راهنماییم کنید
با سپاس
:gol::gol::gol:

mostafa mp69

عضو جدید
سلام

کسی راجع به نحوه ساخت پره های چرخ دنده حلزونی سوپر شارژر اطلاعاطی .آلیاژهای مختلفشو هم میخوام.
ممنون از همه

به اون کلمه تازه وارد توجه نکنین.

آخرین ویرایش:

omomomomomom

عضو جدید
با سلام و خسته نباشيد خدمت مهندسان گرامي. يه طراحي دارم كه كمكم كنيد ممنون ميشم.
يك سيستم ميكانيكي شبيه سرنگ ميخوام با اين تفاوت كه جنسش از فلز و مايع داخل ان يك نوع فلز مذاب با درجه حرارت پايين در حدود 300 درجه مي باشد. اين فلز مذاب با فشار اهرم از نوك تزريق ميشه. لطفا در مورد چگونگي طراحي به ويژه اهرم و ساختش پيشنهاد بدين. مچكرم.

علیرضا23

عضو جدید
سلام

کسی راجع به نحوه ساخت پره های چرخ دنده حلزونی سوپر شارژر اطلاعاطی .آلیاژهای مختلفشو هم میخوام.
ممنون از همه

به اون کلمه تازه وارد توجه نکنین.

سلام.
سوال شما در مورد ساخت پره های کمپرسور موجود در توربو شارژرهاست. به نظر من این کار از طریق ماشین تراشی با cnc انجام میشه ولی در مورد آلیاژهای مورد استفاده می تونی از دوستان شاغل در صنعت خودروسازی استفاده کنی.

adelzabihi2000

عضو جدید
باران که میبارد همه پرندها به دنبال سر پناهند اماعقاب برای اجتناب از خیس شدن بالاتراز ابرهاپرواز میکند این دیدگاه است که تفاوت را خلق میکند.
اینداستریال آلبورگ آموزشی بر پایه چالش های صنعتی
آموزش نرم افزار فنی و مهندسی کتیا به روش اینداستریال آلبورگ منتشر شد.
این پک شامل:
آموزش نرم افزار CATIA + جزوه صوتی
یک عدد کتاب فارسی حاوی دروس و تمرینات
به همراه طراحی قطعات و قالب های صنعتی
به همراه کتیا پرتابل + فایل های آموزش داده شده
به اشتراک گذاری تجارب و چالش های صنعتی
اینداستریال آلبورگ نام نرم افزار آموزشی وکاربردیCATIA است .که تفاوت آن با آموزش های مشابه در ایران در این است که این نرم افزار بر اساس شیوه آموزشی نوین به نام آلبورگ طراحی و ساخته شده است. (شامل آموزش مالتی مدیا+ جزوه صوتی «جهت یاداشت برداری» ) بر اساس این شیوه آموزشی فرآمین،آیکن هاو همچنین قطعات صنعتی بصورتی انتخاب شده اند، که بیشترین کاربرد را در صنعت دارا می باشند. بطوری که کاربر در سه جلسه اول توانایی پلنر پیدا کرده و در ادامه تجربه افراد مجرب صنعتی با کاربر به اشتراک گذاشته می شود.این در حالی است که در شیوه های آموزشی رایج کاربر به دلیل حجم بالای فرآمین و همچنین تدریس آیکن محوری دچار سردرگمی و عدم نتیجه مطلوب در طول دوره آموزشی می شود.از دیگر مزایای شیوه آموزشی آلبورگ کتاب مکمل آن است که به کاربر در درک مفاهیم کمک بسیار شایانی کرده و جهت یادآوری سریع بدون استفاده از نرم افزار آموزشی کاربرد دارد.در این پک آموزشی وجود نرم افزار پرتابل CATIA این امکان را به شما می دهد که این نرم افزار را بدون نیاز به نصب وقابل حمل بر روی حافظه های جانبی مانند فلش ذخیره نموده و در جهت طراحی،ارائه پروژه ودیگر خدمات از آن بهره بگیرید.
همکنون در فروشگاههای رسانه دیجیتال سراسر کشور
جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت های ما مراجعه نمایید:
www.industrialaalborg.com
www.altvnews.ir
شماره تلفن های تماس:
05328239625
09154138364

gthossein

عضو جدید
[h=2]درخواست کمک به پروژه تخصصی[/h]
باسلام خدمت شما دوست عزیز:gol:
جهت همکاری پایان نامه کارشناسی نیاز به کمک دارم
عنوان :اثر یاتاقان بر روی ارتعاشات سیستم های دوار
خلاصه :مطالعه اثریاتاقانهای غلتشی ولغزشی بروی رفتار ارتعاشی سیستم های دوار نظیر توربین ها وکپرسورها...
منبع:کتاب
Linear and Nonlinear Rotordynamics by yamamato

باتشکرgthosseinvaladi@gmail.com

mpiramooni

عضو جدید
لطفا راهنمایی کنید

لطفا راهنمایی کنید

سلام دوستان چند تا سوال دارم راجع به جرثقیل های متحرک لطفا کمک کنید
1: سنسورهای تناژ .طول بوم. زاویه از چه نوعی هستن ؟و ایا تمام دستگاهها یک نوع هستن؟
2:جدول محاسبه تناژو امرجنسی کامپیوتر چگونه عمل میکند ؟ و طرز محاسبه چگونه است؟
لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم

بالا