تاپيك سوال و درخواست (محل پاسخ گويي به نياز هاي اعضا)

alfaproject

عضو جدید
باران که میبارد همه پرندها به دنبال سر پناهند اماعقاب برای اجتناب از خیس شدن بالاتراز ابرهاپرواز میکند این دیدگاه است که تفاوت را خلق میکند.
اینداستریال آلبورگ آموزشی بر پایه چالش های صنعتی
آموزش نرم افزار فنی و مهندسی کتیا به روش اینداستریال آلبورگ منتشر شد.
این پک شامل:
آموزش نرم افزار CATIA + جزوه صوتی
یک عدد کتاب فارسی حاوی دروس و تمرینات
به همراه طراحی قطعات و قالب های صنعتی
به همراه کتیا پرتابل + فایل های آموزش داده شده
به اشتراک گذاری تجارب و چالش های صنعتی
اینداستریال آلبورگ نام نرم افزار آموزشی وکاربردیCATIA است .که تفاوت آن با آموزش های مشابه در ایران در این است که این نرم افزار بر اساس شیوه آموزشی نوین به نام آلبورگ طراحی و ساخته شده است. (شامل آموزش مالتی مدیا+ جزوه صوتی «جهت یاداشت برداری» ) بر اساس این شیوه آموزشی فرآمین،آیکن هاو همچنین قطعات صنعتی بصورتی انتخاب شده اند، که بیشترین کاربرد را در صنعت دارا می باشند. بطوری که کاربر در سه جلسه اول توانایی پلنر پیدا کرده و در ادامه تجربه افراد مجرب صنعتی با کاربر به اشتراک گذاشته می شود.این در حالی است که در شیوه های آموزشی رایج کاربر به دلیل حجم بالای فرآمین و همچنین تدریس آیکن محوری دچار سردرگمی و عدم نتیجه مطلوب در طول دوره آموزشی می شود.از دیگر مزایای شیوه آموزشی آلبورگ کتاب مکمل آن است که به کاربر در درک مفاهیم کمک بسیار شایانی کرده و جهت یادآوری سریع بدون استفاده از نرم افزار آموزشی کاربرد دارد.در این پک آموزشی وجود نرم افزار پرتابل CATIA این امکان را به شما می دهد که این نرم افزار را بدون نیاز به نصب وقابل حمل بر روی حافظه های جانبی مانند فلش ذخیره نموده و در جهت طراحی،ارائه پروژه ودیگر خدمات از آن بهره بگیرید.
همکنون در فروشگاههای رسانه دیجیتال سراسر کشور
جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت های ما مراجعه نمایید:
www.industrialaalborg.com
www.altvnews.ir
شماره تلفن های تماس:
05328239625
09154138364

آلفا پروژه با استفاده از گروه مجرب و متخصص خود آماده ی همیاری به دانشجویان در زمینه های زیر می باشد:
1.انجام کلیه ی پروژه های دانشجویی
2.انجام پایان نامه
3.انجام کلیه ی تمرینات تحویلی کلاسی
4. ترجمه ی متون تخصصی
5.ترجمه ی متون عمومی
6.تایپ جزوه، کتاب، پروژه و....
www.alfaproject.ir

zarrin1363

عضو جدید
سلام دوستان. من یک مساله دارم که می خواسنم توی حلش کمکم کنید یا زحمت حل کردنش رو برام بکشید.
همونطور که عکس رو میبینید یک سیستم طناب و قرقره هستش که قرقره 2 هرزگرد هستش و من می خوام گشتاور مورد نیاز برای چرخش قرقره 1 و همچنین نیرویی که به طناب وارد میشه رو بدونم. البته لازم به ذکر که این شکل به صورت 2 بعدی هستش و در حالت 3 بعدی یک سیستم مشابه همین روبروی آن قرار دارد که به کمک هم یک جرم 600 کیلویی رو جابجا میکنن. نیروی محرک قرقره 1 هم گیربکس هستش.
از دوستان ممنون میشم که کمکم کنند.
Drawing1 Model (1)_001.jpg

آخرین ویرایش:

Ali_MaiN

عضو جدید
سلام دوستان

کسی مقاله ای درباره ....تحلبل یک سیستم از لحاظ ترمودینامیکی داره؟ ( با زبان اصلی)

خودم وبگردی کردم اکثرا Donayte ممنون.

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام دوستان

کسی مقاله ای درباره ....تحلبل یک سیستم از لحاظ ترمودینامیکی داره؟ ( با زبان اصلی)

خودم وبگردی کردم اکثرا Donayte ممنون.

سرچ بزنید در این ادرس ها
[h=1]science direct[/h][h=1]wiley[/h][h=1]springerlink[/h][h=1]IEEE[/h]و بعد از پیدا شدن مقالتون اگر هم پولی باشه در تاپیک های این بخش قرار بدید تا براتون دانلود بشه

http://www.www.www.iran-eng.ir/forumdisplay.php/362-مقالات-علمی-و-پسوردهای-دانشگاهی

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام دوستان. من یک مساله دارم که می خواسنم توی حلش کمکم کنید یا زحمت حل کردنش رو برام بکشید.
همونطور که عکس رو میبینید یک سیستم طناب و قرقره هستش که قرقره 2 هرزگرد هستش و من می خوام گشتاور مورد نیاز برای چرخش قرقره 1 و همچنین نیرویی که به طناب وارد میشه رو بدونم. البته لازم به ذکر که این شکل به صورت 2 بعدی هستش و در حالت 3 بعدی یک سیستم مشابه همین روبروی آن قرار دارد که به کمک هم یک جرم 600 کیلویی رو جابجا میکنن. نیروی محرک قرقره 1 هم گیربکس هستش.
از دوستان ممنون میشم که کمکم کنند.
مشاهده پیوست 202497

فکر کنم مربوط به استاتیک باشه این . خب هر شکلشو مجزا بکش و نیروهاشو بکش روی شکل و خیلی راحت نیروی طناب رو به دست بیار با گشتاورو دیگه .
ببنید میتونید خودتون حلش کنید یا نه . حلی که انجام میدید هم بذارید ببنیم کجاش مشکلتونه

hossein_r

عضو جدید
سلام،
میخولستم بدونم
سطح تنش کششی در پیچ (پیچ متریک مد نظرم هست) رو چجوری میتونم محاسبه کنم.

به کتاب شیگلی سر زدم، در صفحه 454 جلد اول جدولی هست که برای پیچ های استاندارد، سطح تنش را اورده اما در مورد نحوه بدست آوردنش چیزی نگفته.

bahar_j32

عضو جدید
سلام دوستان کسی هست راجع به تحلیل تنش مواد مرکب اید ه ای داشته باشه که بشه جند تا مقاله واحد راجعبش پیدا کرد؟

m.sabri

عضو جدید
سلام من کتاب حل المسایل مقاومت مصالح جانسون ویرایش پبجم ترجمه بهرام پوستی میخوام... اگر میتونید لطفا فایل دانلود را به صفحه شخصی من بفرستید.... با تشکر

sirvan51

عضو جدید
باسلام
پروژه پایانی من در مورد معادلات حاکم بر پیل سوختی اکسید جامد هستش کسی هست کمکم کنه؟ ممنون میشم.!

aminbahrami69

عضو جدید
با سلام.پایان نامه ارشد من حول محور جوشکاری اصطکاکی اغتشاشی هست.خاستم ببینم مدل سازی این نوع جوشکاری و تحلیل این فرایند مقدور هست در اباکوس؟؟

starblue7750

عضو جدید
سلام
من یه سوئا داشتم
رشته من الکترونیک هست و دوستم مکانیک جامدات (هر دو کارشناسی)
می خوام بدونم بین این دو رشته میشه مقاله نوشت؟
یعنی زمینه هایی وجود داره که بهم ربط داشته باشن؟اگه باشه میشه مثال بزنید
خیلی ممنون

Behnam Irani

عضو جدید
سلام
من یه سوئا داشتم
رشته من الکترونیک هست و دوستم مکانیک جامدات (هر دو کارشناسی)
می خوام بدونم بین این دو رشته میشه مقاله نوشت؟
یعنی زمینه هایی وجود داره که بهم ربط داشته باشن؟اگه باشه میشه مثال بزنید
خیلی ممنون

امروز مکانیک بدون الکترونیک و الکترونیک بدون مکانیک حرف جدیدی برای گفتن ندارند
شما به حوزه های رباتیک یا تسلیحات مدرن یا خودرو یا هوافضا و... اگر با دقت نگاه کنید می بینی که تماما از علم قویتری در اونها استفاده شده به اسم الکترومکانیک ...

saeedsamie

عضو جدید
سلام من یه پروژه در مورد dmu در کتیا و فرمول نویسی دارم می خواستم بدونم کسی می تونه کاری واسم بکنه

mr.sijal

عضو جدید
مهندسین محترم لطفا بنده را در نوشتن معادلات تعادل یاری نمایید

New Bitmap Image.jpgNew Bitmap Image.jpg

آخرین ویرایش:

sami6262

عضو
دوستان درباره انواع پیچ و کاربردهای اون مطلب لازم دارم
انواع پیچ گالوانیزه و کاربرد و استانداردهای اون
ممنون اگه کسی مطلبی داره برام قرار بده
اگه فارسی باشه خیلی بهتره
ممنون

Behnam Irani

عضو جدید
دوستان درباره انواع پیچ و کاربردهای اون مطلب لازم دارم
انواع پیچ گالوانیزه و کاربرد و استانداردهای اون
ممنون اگه کسی مطلبی داره برام قرار بده
اگه فارسی باشه خیلی بهتره
ممنون

جنس متریال فقط بر می گرده به محیطی که قطعه در اون بکارگیری میشه و در بقیه خصوصیات با پیچهای آهنی غیر گالوانیزه مشابهه(بر اساس سختی فلز وموارد دیگر )
توی گوگل و کتاب جداول و استاندارها جستجو کن مطالب مفیدی پیدا می کنی

amini60

عضو جدید
سلام بچه ها كسي دكتر فقيديان رو ميشناسه؟ باهاش كلاس داشته؟
چجور آدميه؟
لطفا هر كي ميشناسه جواب بده
ممنون

sora66

عضو جدید
پروژه طراحی اجزا1

پروژه طراحی اجزا1

سلام دوستان
این پروژه برا یکی از دوستامه و من ازش سر در نمی آرم کسی هست کمکم کنه؟

پیوست ها

• 20140605_231905.jpg
    20140605_231905.jpg
    42.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام دوستان
این پروژه برا یکی از دوستامه و من ازش سر در نمی آرم کسی هست کمکم کنه؟
سلام
این مربوط به پروژه ی درس طراحی اجزا هستش
که باید پولی ها شفتها چرخدنده ها و همچنین تسمه و خار ... طراحی بشه
یعد نقشه های دوبعدی بر اساس مقادیر بدست اومده طراحی بشه و در آخر نقشه های مونتاژی که قطعات روی هم سورا شده اند رو بکشید.
دقیقا این پروژه ای هست که اساتید به دانشجویانی که درس طراحی اجزا یک و دو رو دارند میدن
نقشه هاشو هم میشه از طریق اتوکد و سالید ورک کشید

saeedhashemi1371

عضو جدید
سلام
این مربوط به پروژه ی درس طراحی اجزا هستش
که باید پولی ها شفتها چرخدنده ها و همچنین تسمه و خار ... طراحی بشه
یعد نقشه های دوبعدی بر اساس مقادیر بدست اومده طراحی بشه و در آخر نقشه های مونتاژی که قطعات روی هم سورا شده اند رو بکشید.
دقیقا این پروژه ای هست که اساتید به دانشجویانی که درس طراحی اجزا یک و دو رو دارند میدن
نقشه هاشو هم میشه از طریق اتوکد و سالید ورک کشید

حل کردنش راحته و خیی طول نمیکشه
کجاشو مشکل داری؟

hamed.sharifi

عضو جدید
دوستان سلام

من عضو جدید انجمن هستم نمیدونم بایستی اینجا سوالمو بپرسم یا نه؟!

دوستا من بعد چند سالی علاقمند شدم به ادامه تحصیل در ارشد ؟ قبلا از کلاس های پارسه استفاده کردم و ارشد قبول شدم که انصراف دادم

الان بعد 5 سال بنظرتون از کدوم موسسه آموزشی استفاده کنم؟
از دوره های حضوری استفاده کنم یا جزوات؟
پیشنهادتون به بنده چیست؟

ممنون

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
دوستان سلام

من عضو جدید انجمن هستم نمیدونم بایستی اینجا سوالمو بپرسم یا نه؟!

دوستا من بعد چند سالی علاقمند شدم به ادامه تحصیل در ارشد ؟ قبلا از کلاس های پارسه استفاده کردم و ارشد قبول شدم که انصراف دادم

الان بعد 5 سال بنظرتون از کدوم موسسه آموزشی استفاده کنم؟
از دوره های حضوری استفاده کنم یا جزوات؟
پیشنهادتون به بنده چیست؟

ممنون
سلام دوست عزیز
خیلی خوش اومدین:gol:
اینجا برای کسانی که میخوان ارشد 94 شرکت کنن تاپیک جدایی داریم که همه بچه ها به هم مشاوره میدن و سوالی داشتن از هم میپرسن
در ضمن در مورد چطور خوندن و اینکه چی بخونید هم راهنمایی شده
به این تاپیک برید و سوالتون رو اونجا بپرسید
[h=1]ارشد94[/h]
برتون آرزوی موفقیت دارم;)

hamed.sharifi

عضو جدید
سلام دوست عزیز
خیلی خوش اومدین:gol:
اینجا برای کسانی که میخوان ارشد 94 شرکت کنن تاپیک جدایی داریم که همه بچه ها به هم مشاوره میدن و سوالی داشتن از هم میپرسن
در ضمن در مورد چطور خوندن و اینکه چی بخونید هم راهنمایی شده
به این تاپیک برید و سوالتون رو اونجا بپرسید
ارشد94

برتون آرزوی موفقیت دارم;)

سپاس از راهنمایی

samanohet

عضو جدید
ترک در مخازن تحت فشار

ترک در مخازن تحت فشار

سلام دوستان
پروژه پایانی من تحلیل یک مخزن دارای ترک بیضوی ، نحت فشار داخلی ثابت و فشار خارجی متغیر با نرم افزار آباکوس است.
من تحلیل رو انجام دادم تنش von misses و j integral رو بدست آوردم اما نمیدونم از چه طریق میشه اینو تئوری اثبات کرد . آیا فرمولی هست برای بدست آوردن این دو پارامتر؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

mohammad1992

عضو جدید
احتياج به راهنمايي در طراحي گيربكس صنعتي

احتياج به راهنمايي در طراحي گيربكس صنعتي

:smile:سلام .مي خواستم بدونم مطلبي داريد درمورد طراحي گيربكس هاي صنعتي.منظور بيشتر طراحي پوسته گيربكس ،نحوه تعمير و نگهداري ،روغنكاري ، تعويض روغن و ... هست.خيلي ممنون.

savior59

عضو جدید
سلام دوستان من کارم خیلی گیرمی خوام یه سیستم جرم فنرودمپرروتومحیط سیمولینک شبیه سازی کنم ولی نمیدونم باید ازکجاشروع کنم؟!؟!کسی هست کمکم کنه؟ این هم ایمیلمsavior113@gmail.comخیلی ازلطفتون ممنونم

سلام دوستان من کارم خیلی گیرمی خوام یه سیستم جرم فنرودمپرروتومحیط سیمولینک شبیه سازی کنم ولی نمیدونم باید ازکجاشروع کنم؟!؟!کسی هست کمکم کنه؟ این هم ایمیلمsavior113@gmail.comخیلی ازلطفتون ممنونم

کتاب آموزش سیمولینک برای مهندسی مکانیک رو خریداری کنید و از مثال اولش حل کنید برید جلو.
کتاب خوب و مفیدی هست.

بالا