تاحالا دقت کردید؟؟؟؟؟

venous_20

عضو جدید
کاربر ممتاز
نمیدونم بجز تاسف خوردن چی میتونم بگم..درانجام مستحبات خیلی تنبل شدم حتی نمازقضاخوندن که خودم طراح تاپیکش بودم والان بایدشرمنده خدا ودوستان باشم
چی شده شیطون انقدر قوی شده

صدای سکوت

عضو جدید
کاربر ممتاز
خداوندا نمیدانم چرا وقتی چرخ زندگی هموار میگردد
بشر تغییر حالت میدهد خونخوار میگردد
به وقت عیش و عشرت مینوازد کوس بی دینی
به وقت تنگدستی مومن و دیندار میگردد

مشکل بعضی از ما ها شاید اینه البته منظورم خودمه چون بیشتر بچه های این تالار واقعا خوبند
وقتی غم و غصه داریم میریم سراغ خدا یا نه وقتی غم میاد سراغمون ناامید میشیم و منت میذاریم سر خدا که این همه عبادتت کردیم اما چی شد، دیگه بسه
ایناچیزیه که من زیاد دیدم و میبینم

و ضمننا خیلیا برای مستحبات وقت دارن و برای واجبات نه!اهمیت مستحبات گاهی داره تو زندگی بعضی ما از واجبات بیشتر میشه
مثلا:بیشتر ما میدونیم که تا روزه قضا داریم روزه مستحبی قبول نیست اما..
واجبا کنار گذاشتیم و مستحبیا را خوب میگیریم و یا میدونیم اگه بی دلیل قضای روزه را تاماه رمضون بعد بجا نیاریم باید کفاره بدیم اما بازم کاهلی
این فقط مربوط به روزه نیست نماز و خیلی واجبات دیگه هم همینطوره،100رکعت نماز مستحبی وقتی قضای واجب داریم چه فایده؟
!!!!!!!!

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
سلام به همگي شما دوستان عزيز و گرامي
اميدوارم خوب و خوش و سلامت باشيد
و تشكر ويژه از آقا احسان عزيز

راستش اصلا نميخواستم در اين تاپيك حرفي بزنم ، چون اولا دوستان عزيز و به خصوص آقا احسان حرفهاي خوبي مطرح كردند و تمام موضوعات رو پوشش دادند و از طرف ديگر، بنده حقير در برابر خداوند خيلي روسياه ترم و غافل تر و خودم به التماس دعا خيلي محتاج تر؛ اما تنها خواستم چند تا نكته رو مطرح كنم

يك نكته مهم كه بعضا مشاهده ميكنم به آن پرداخته نميشه اينه كه به وظيفه و تكليف به تاپيكها و پستها و نوشته ها توجه نميشه! خود بنده اگه دوستان در جريان بوده باشن، براي مدت طولاني از باشگاه رفته بودم و دوست نداشتم برگردم، دلايل موجه و غيرموجه زيادي هم داشتم و به نوعي مجبور شده بودم برم؛ ولي همون زمان هم از دوستان بعضا توقع داشتم كه چرا به تاپيكها و پستها رسيدگي نميشه، حالا در تالار اسلام كمتر بود و در تالار مهندسي مواد خودمون بيشتر! ولي بعد از مدتي كه به اين موضوع پرداختم، تصميم گرفتم برگردم و تنها و تنها براي خدا و اطلاعات خودم و زكات دانشم در باشگاه فعاليت كنم! الانم اصلا ناراضي نيستم. يه مسئله اي كه پيش مياد اينه كه سطح توقع خودمونو نسبت به دوستان ديگه پايين بياريم و به تكليفمون برسيم! شما هرچقدر هم كه برنامه هاي طولاني براي تاپيهاتون بچينيد، باز هم ممكنه نيمه تموم به پايان برسه! مثلا همون تاپيك قرائت هفتگي كه دوست عزيزم اشاره كردند، بنده معتقدم به غير كار خوب مسئولينش(مهسا خانم و فرشته خانم)، موضوع اصلي در پا نگه داشتنش به غير از لطف خدا كه صدر نكاته، كوتاه بودن برنامشه، چون بهرحال انتهاش اينه كه چند آيه براي رضاي خدا و نيت مشخصي كه در تاپيك موجوده خونده ميشه، و توقعي از دوستان نيست كه كار طولاني و با برنامه اي انجام بدن، ولي تاپيكي مثل تفسير قرآن يا مهديه ها، بالاخره به برنامه احتياج داره و به حضور هميشگي، و اگر واقعا با ديد توقعي به تاپيكها پرداخته بشه يعني بايد فاتحه اونو بخونيم!به عقيده بنده،‌ در درجه اول نبايد از دوستان توقعي داشت، چون بالاخره اينجا دنياي مجازيه، و در موازات دنياي حقيقي دوستانه(براي مثلا عرض ميكنم، شخصي در تاپيك حفظ مراجعه كرد و نصف قرآن رو حفظ بود، بعد از مدتي ديگه نيمومد! ولي آيا حفظ رو كنار گذاشته؟خير،‌فقط چون ديگه نميرسيده نتونسته بياد!)و شركت نكردن به منزله ادامه دادن مسير نيست ! از طرف ديگه ، همونطور كه گفتم تكليف بايد مدنظر باشه، براي مثال، خود بنده چندين تاپيك مختلف دنباله دار دارم و كلي ايده براي اجرا كردن(مثلا در همين تالار مهدويت) ولي از وقتي كه برگشتم ، سعي كردم براي خودم تكليف قرار بدم تا همراه نبودن بقيه به من يا تاپيك ضرري نزنه!

موضوع ديگه مقايسه با تالارهاي زنگ تفريح و امثالهم هستش!درسته كه جنبه تفريحي و دنيوي براي ما هميشه ملموس تره و شيطان هميشه انسان رو غافل ميكنه و به قول معروف گولمون ميزنه، ولي بايد يادمون باشه كه مغز انسان و كلا طبيعت انسان به سمت مسايل اينچنين است ونميشه جلوشو گرفت؛ دوستان عزيز، به عقيده بنده، اين شيطان و تالارهاي مختلف و غيره نيستن كه مشكل دارن، اين دوستان نيستن كه مشكل دارن و نبايد سرزنشون كرد، ما بايد خودمونو سرزنش كنيم كه چرا همچين جذابيتي ايجاد نميكنيم! مثلا همون تاپيك قرائت، اگه از جنبه ديگه بهش نگاه كنيم، مثل يه بازي شده كه دوستان ميان و نيت ميكنن و قرآن ميخونن و دوباره از اول(البته اين به معني بازي بودن خوندن قرآن نيست، منظورم اينه كه ميشه از اون نگاه هم ببينيمش) ميشه همچين جذابيتي براي تاپيكهايي كه مسئوليتشو داريم ايجاد كنيم ، مثلا در همون تاپيك حفظ قرآن يا تفسير؛ حالا با نوع فونت، نوع رنگ، كوتاه بودن، مفيد بوندن، تاثيرگذار بودن، جذابيت داشتن با ايده هاي نو و غيره! پس از دوستان خواهش ميكنم از اين جنبه بهش تنها نگاه نكنيم كه چرا ما همش كوتاهي ميكنيم. به عقيده بنده، ايجاد نكردن هدف مشخص براي كارهايي كه داريم انجا ميديم، خودش باعث تخريب روحيه خودمون و از دست رفتن فرصت مناسب براي انجام كارهاي اون تاپيكه

در كل، به نظر بنده، به جاي اينكه در مورد تاپيكها و نحوه اداره اش بحث بشه، شايد بهتره، در مورد مقيد بودن در امور ديني و دنياييمون بحث كنيم و به يه جمع بندي برسيم كه چه كارهايي انجام بديم كه خودمونو در زندگي واقعي ملزم به انجام كاري كنيم، مطمئنا اين موضوع رو شنيديد كه بزرگي انجام كار زياد مدنظر نيست، شما ميتونيد كاركوچكي انجام بدين، ولي همون كار پيوسته باشه و پيوسته بودن و مداوم بودنشه كه در نزد خداوند ارزشمنده

ببخشيد كه صحبتم طولاني شد
:redface:، از همگيتون عذر ميخوام،‌ولي راستش احساس كردم بهتره از يه ديد ديگه هم بهش پرداخته بشه
با آرزوي موفقيت براي تك تكتون
:gol:
ياحق

zakari

عضو جدید
اگه راسخ بودیم و پشت کار داشتیم که الان رفته بودیم جز اولیا !
میدونستم ندارم
بخاطر دعوتتنون اومدم
به شخصه در کل از باشگاه که هیچ گاهی از خود زندگی هم خسته میشم چه برسه به تاپیکهای خاص...میتونین حسابی دعوام کنین و حتی اگه دستتون رسید بزنیدم اما چه کنم آدم بشو نیستم
آخ که زندگی چه کسل کننده شده...روزمرگی دردیه که من دچارش شدم اما الهی خدا نصیب گرگ بیابون نکنه!

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه راسخ بودیم و پشت کار داشتیم که الان رفته بودیم جز اولیا !
میدونستم ندارم
بخاطر دعوتتنون اومدم
به شخصه در کل از باشگاه که هیچ گاهی از خود زندگی هم خسته میشم چه برسه به تاپیکهای خاص...میتونین حسابی دعوام کنین و حتی اگه دستتون رسید بزنیدم اما چه کنم آدم بشو نیستم
آخ که زندگی چه کسل کننده شده...روزمرگی دردیه که من دچارش شدم اما الهی خدا نصیب گرگ بیابون نکنه!

یکم که میشه راسخ بود, در حد اندازه فعلی خودمون

ممنون از اینکه اومدید

هممون به نوعی دچار روزمرگی هستیم, خیلی ها تسلیم میشن و بروی خودشون نمیارن.
ولی حداقل شما از وضع فعلیتون خسته اید, که این یعنی یه قدم از بقیه جلوترید. ان شاء الله راه در اومدن ازین وضعیت رو پیدا میکنید.

یک دختره

عضو جدید
کاربر ممتاز
کاملا با حرفاتون موافقم... شیطون توی وجودمون خونه کرده... خدامارو ببخشه....وقتی میاییم باشگاه 2تا تایپیک تفریح میبینم سرمون رو بند میکنیم به همون دلمون خوشه که.....

خدا بگذره از ما

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستای خوبم. بچه مسلونا و مومنای گل باشگاه یه سوال دارم ازتون.

میخوام بدونم تاحالا به تاپیک های مهم تالار اسلام و قرآن دقت کردید؟

دقت کردید که این تاپیکها تو هفته های اول چقدر طرفدار دارن؟
دقت کردید که اول راه همه آماده حضور فعال تو این تاپیکها هستن؟

بعنوان نمونه میخوام به دوتا از تاپیک هایی که در شروع استقبال فوق العاده ای داشتند سر بزنید:

1- تاپیک حفظ قرآن
2- تاپیک خواندن نماز قضا

استقبال هفته های اول رو نگاه کنید, بعدش پست های یکماه اخیر رو نگاه کنید

سوالی که برام پیش اومده اینه که یعنی میزان راسخ بودن ما در مورد تصمیم هایی که راحع امور معنویمون میگیریم همینقدره؟؟؟؟؟؟ نهایت یک هفته یا دو هفته؟

اگر از تک تک بچه هایی که این تاپیک هارو ترک میکنن سوال بپرسید مشغله روزانه رو مطرح میکنن. مشغله ای که همیشه هست و موقع راه انداختین تاپیک هم بوده

اگر به ساعت حضورمون تو باشگاه نگاه کنیم میبینید که شاید خیلی هامون روزی چند ساعت توی باشگاه باشیم ولی موقع گزارش دادن تو این تاپیک ها غایب هستن.

تاپیک های حدیث و دفاع مقدس مدت ها بدون پست میمونن.
یعنی تو این چند ساعت نمیتونیم یه حدیث به تاپیک دارالحدیث که آخرین پستش 3هفته پیش بوده اضافه کنیم؟

تاحالا دقت کردید که چقدر نسبت به امور دینی عجول و جو گیر هستیم. ابتدای راه همه هستیم و هنوز راه نیافتاده دیگه کسی باقی نمیمونه

تاحالا دقت کردید که تاپیکهای زنگ تفریح و تالار عکس خاک نمیخورن؟
تاحالا دقت کردید که بعضی ها تو این تاپیکها هزار نفر قبلشون رو زدن و باهاشون ازدواج کردند یا نکردند و راحع به آواتارشون اظهار نظر کردند ولی خسته نشدند ولی تو تاپیکهای تالار قرآن بعد از چند تا پست خسته میشیمو کنار میکشیم

حتی تاپیک قرائت هفتگی هم که فعاله عضو دائم کم داره

بیشتر ازین که منظورم به تاپیک های تالار باشه منظورم به نحوه تفکریه که راجع به مسائل دینیمون داریم. وقتی وضعیت تالار رو میبینم فکرمیکنم که دین برای خیلی از بچه های پاک و خالص و مسلمون در درجه چندم اهمیت قرار گرفته. امیدوارم که اشتباه کنم

بیشتر دلم میخواست بگم که یکم حواسمون باشه که دین رو کجای زندگمون قرار داریم

آی احسانی که دوروز رفتی سربازی به بهانه خستگی نماز قضا خوندنتو گذاشتی کنار و قرآن خوندنتم کم شده و......... اگه درست فکر کنی میبینی که همش باهانه ایه که شیطون به ذهنت تزریق میکنه توهم آروم آروم میپذیری

ببخشید خیلی حرف زدم. اولش گفتم یه سوال ولی یکم زیاد شد
:)

در پناه حق

یک مقدار قبول کنیم سخته نگیم غذا خوردنم سخته یه احساس گشنگی ادم رو مجبور می کنه

اینم همین طور

باید کاری کنید حالا به هر ترفندی که من بلد نیستم این احساسو تو وجودش بذارید مثل گرسنگی روش وقت بذارید کار کنید خیلی خوبه این تاپیک
================

اقای قراتی اوایل که طلبه ی جوانی بودن تعریف می کردن بچه ها رو با شکلات و سیب و پرتغال پای منبر خودشون نگه می داشتن تا الان که اگر بلیطیشم بکنن باز مردم مشتاقن حصور پیدا کنن!

شاید اولش با جایزه شایدم خرجش زیاد بشه! اما اگر کم کم بتونین نفسشونو بخرید و در راه خدا آزاد کنید اجر عجیب قریبی باید داشته باشه

روش کار کنید.
====================
من خودم 23 مرداد امسال میره تو چهارمین سال ترکم ! قبلش جای مهرم رو پیشونیم بود!
نمی دونم دقیق چی شد شاید یه لجبازی یا ...

6 ماه پیش اومدم دوباره شروع کنم ولی احساس کردم وقتم رو بدجور چارچوب بندی می کنه و....

نمی دونم

الان دوباره هم می خوام بر گردم اما نمی دونم چی میشه

روش کار کنید ببینید چی میشه!