به نظر شما وقتی مردم دنیا اسم ایران را میشنوند یاد چی می افتند؟

scorpion_tur

عضو جدید
کاربر ممتاز
تایپک تو بخش عمومی گفتگوی آزاد هستش
اما نمیدونم چرا چیزای که به ضررشونه رو حذف میکنن
چگونه میتوان به دولتی تکیه کرد که با حرف مردمانش رعشه بر پایه هاش میافتد؟!!!!!!
ما ها اندازه سر سوزن طاقت انتقاد نداریم

scorpion_tur

عضو جدید
کاربر ممتاز
موقع نمازه.
اجازه مرخصی میدید؟
اگه مشکلی بود بعدا میام باهم حلش کنیم.اگه نیازی به آتشنشانی بود که اونم یکی دیگه زحمتشو بکشه.:biggrin:
نماز که با ریا نمیشه.
نماز وظیفه س همه هم میخونن اما نمی گن
(برای بار دوم مینویسم شمام پاکش کنید)

scorpion_tur

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله ... قبول دارم .... اون ایرانی که شما تعریفش کردی وجود خارجی نداره.
چون اون ایران بخشی از تاریخ و ادبیات ماست و قابل احترام و افتخار

اما ایران کنونی ایران امام حسین (ع) هست و شهدای کربلا
ایران کنونی ایران حبیب خدا محمد (ص) هست و فرزندان و اصحاب آسمانی ایشون

همین محرم و صفر معرف ایران و ایرانیه....
لازم به بحث و تفسیر و تعبیر نیست
فقط کافی هر جای این خاک مرتضایی هستید پاتونو از منزل بیرون بذارید و ببینید....فقط ببینید
بخشی از تاریخ و ادبیات ما بووووووووووووود!!!
برو شاید شکسته های مجسمشو تو کف ی پارک یا پشت حیاط شهرداری پیدا کردی
شبونه شکستنش بردنش
شبونه 5کیلومتر شعرای فردوسیو از رو دیوار پاک کردن.
کجای کاری؟!!!!

magnet

عضو جدید
تایپک تو بخش عمومی گفتگوی آزاد هستش
اما نمیدونم چرا چیزای که به ضررشونه رو حذف میکنن
چگونه میتوان به دولتی تکیه کرد که با حرف مردمانش رعشه بر پایه هاش میافتد؟!!!!!!
ما ها اندازه سر سوزن طاقت انتقاد نداریم

دوست عزیز ، بودن تایپیک در بخش عمومی تالار گفتگوی آزاد مجوزی برای نقض قوانین نیست .
تایپیک و پست سیاسی ممنوع . همین . از شما که کاربر فعال هستین بعیده که با قوانین باشگاه آشنایی ندارین .
تازه مطمئناً مدیر مربوطه خیلی لطف کردن که تایپیکو از بیخ پاک نکردن .
قسمت دوم صحبتتون هم سیاسی یه و معذورم .

scorpion_tur

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشهد - خبرگزاری مهر: نقاشی دیواری میدان فردوسی مشهد به طول 5000 متر مربع و با موضوع شاهنامه فردوسی یکی از طولانی ترین نقاشی های دیواری کشور بود پس از گذشت چند ماه از بهره برداری به صورت شبانه کاملا پاک شد.
45میلیون تومان هزینه این نقاشی ها بوده

وقتي ديدم ديوارهاي ميدان فردوسي مشهد رو كه منقش به اشعار و تصاوير شاهنامه بود سفيد كردن اشكم در اومد…شماهايي كه توي شهرهاي ديگه يا توي كشور هاي ديگه هستين تصورش رو هم نميتونين بكنين چند تا دختر و پسر خلاق و هنرمند چجوري از جون خودشون مايه گذاشتن و تو افتاب و سرما با عشق نقش به ديوار زدند و عرق ريختندو ظهر كه ميشد در پناه سايه درختي با خوردن ساندويچي تجديد قوا ميكردند و باز قلم و رنگ و نقش كه البته شهرداري هم اونها رو پشتيباني ميكرد…! و من افتخار ميكردم كه فردا مسافرها و توريست هايي كه به مشهد ميان با اين ديوار هاي منقش به رستم و سهراب عكس ميگيرند و هنر اين جوونها جاودانه ميشه…!! شوخي نيست اجراي 5000 متر مربع نقاشي و شعر از شاهنامه …!
تلفن رو برداشتم و زنگ زدم به اقاي فلاني توي شهرداري كه از رفقاست…گفتم: ناصر كي همچين گهي خورده اين ديوارا رو رنگ كرده…؟ گفت هيچي نگو موضوع سياسيه…!!

tino25

عضو جدید
سلام باتشکر از این تاپیکی که گذاشتی
ولی ای کاش جملتو یه جور دیگه مینوشتی الان هرکی اینو میخونه اولین چیزی که سراغش میاد افکار منفیه
ایران ما سراسر شور و هیجان وافتخاره از اول تاریخ بشر تا به امروز
من قبول دارم که خیلی کم وکاستی وجود داره وخیلیا برا منفعت خودشون یه چیزایی زیر پا میزارن اما این دلیل نمیشه که من و شما اینطور در باره مردم و مملکتمون بحث کنیم.

scorpion_tur

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی ای کاش جملتو یه جور دیگه مینوشتی الان هرکی اینو میخونه اولین چیزی که سراغش میاد افکار منفیه
من قبول دارم که خیلی کم وکاستی وجود داره وخیلیا برا منفعت خودشون یه چیزایی زیر پا میزارن اما این دلیل نمیشه که من و شما اینطور در باره مردم و مملکتمون بحث کنیم.
من اصلا با مردمو مملکتم مشکلی ندارم
اما باید قبول کنیم که دولت مردامون به فکر خودشونن
حیف که نمیشه سایتای که عکسای تخریب آثار باستانیمونو گذاشتن باز کنم و براتون لینک کنم
اما از بچه های ساری و مشهد بپرسین میگن.

جواد111

عضو جدید
مشهد - خبرگزاری مهر: نقاشی دیواری میدان فردوسی مشهد به طول 5000 متر مربع و با موضوع شاهنامه فردوسی یکی از طولانی ترین نقاشی های دیواری کشور بود پس از گذشت چند ماه از بهره برداری به صورت شبانه کاملا پاک شد.
45میلیون تومان هزینه این نقاشی ها بوده

وقتي ديدم ديوارهاي ميدان فردوسي مشهد رو كه منقش به اشعار و تصاوير شاهنامه بود سفيد كردن اشكم در اومد…شماهايي كه توي شهرهاي ديگه يا توي كشور هاي ديگه هستين تصورش رو هم نميتونين بكنين چند تا دختر و پسر خلاق و هنرمند چجوري از جون خودشون مايه گذاشتن و تو افتاب و سرما با عشق نقش به ديوار زدند و عرق ريختندو ظهر كه ميشد در پناه سايه درختي با خوردن ساندويچي تجديد قوا ميكردند و باز قلم و رنگ و نقش كه البته شهرداري هم اونها رو پشتيباني ميكرد…! و من افتخار ميكردم كه فردا مسافرها و توريست هايي كه به مشهد ميان با اين ديوار هاي منقش به رستم و سهراب عكس ميگيرند و هنر اين جوونها جاودانه ميشه…!! شوخي نيست اجراي 5000 متر مربع نقاشي و شعر از شاهنامه …!
تلفن رو برداشتم و زنگ زدم به اقاي فلاني توي شهرداري كه از رفقاست…گفتم: ناصر كي همچين گهي خورده اين ديوارا رو رنگ كرده…؟ گفت هيچي نگو موضوع سياسيه…!!

کلی زور زدم یه چیزی بنویسم در این مورد که شاید یه خورده دلم خنک شه، یه دادی، یه فریادی، اما بی فایده بود
بعضی حرفا رو نمیشه به هیچ زبانی گفت، نمیشه با هیچ قلمی نوشت، اینجاست که فقط باید سکوت کنی......
وفقط حسرت بخوری...........

scorpion_tur

عضو جدید
کاربر ممتاز

دوست عزیز ، بودن تایپیک در بخش عمومی تالار گفتگوی آزاد مجوزی برای نقض قوانین نیست .
تایپیک و پست سیاسی ممنوع . همین . از شما که کاربر فعال هستین بعیده که با قوانین باشگاه آشنایی ندارین .
تازه مطمئناً مدیر مربوطه خیلی لطف کردن که تایپیکو از بیخ پاک نکردن .
قسمت دوم صحبتتون هم سیاسی یه و معذورم .
ممنونم بابت تذکرتون
خوبه خودتونم قبول میکنید آزادی بیان نداریم.
به خاطر حفظ باشگاهو به احترام شما چشم.ممنون

scorpion_tur

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلی زور زدم یه چیزی بنویسم در این مورد که شاید یه خورده دلم خنک شه، یه دادی، یه فریادی، اما بی فایده بود
بعضی حرفا رو نمیشه به هیچ زبانی گفت، نمیشه با هیچ قلمی نوشت، اینجاست که فقط باید سکوت کنی......
وفقط حسرت بخوری...........
خیلی چیزای دیگه ام هست که ماها بی خبریم
اما خودمون داریم با جلوه و تمدن ایرانی مبارزه می کنیم با همین تخریب آثار باستانی.
با پیش کش کردن تندیس ریتون هخامنشی به اوپک (واقعا مضحکه) بعدشم میگن نمونه سازیش بود(دروغ) بعد اونطرف تندیس اصلو میذارن واسه نمایش و یه باستان شناس میگه اصلشو ایران داده به ما
یا پور پیرارو علم میکنن میگه تخت جمشید دروغ محضه ایران تمدنی نداره اصلا اینجا حکومتی شکل نگرفته
حالا ببینید من دشمن ایران و ایرانیم؟!!!!

scorpion_tur

عضو جدید
کاربر ممتاز
پاسارگاد میراثی برای نابودی

پاسارگاد میراثی برای نابودی

مهر:نوشتن منصفانه و بي‌طرفانه در مورد سد سيوند و آب‌گيري غيرمنتظره‌ي آن، كار چندان آساني نيست. از طرفي تهديد نهادهاي بين‌المللي و ابراز نگراني يونسكو در مورد حذف شدن پاسارگاد از فهرست ميراث بين‌المللي، اظهار بي‌اطلاعي و مخالفت سازمان ميراث فرهنگي به عنوان بدنه‌يي از دولت نسبت به آب‌گيري اين سد و ايستادگي‌هاي مداوم در مقابل وزارت نيرو به عنوان بخشي ديگر از دولت، دست و پاي هر روزنامه‌نگار كه هر شهروندي را براي قضاوت عادلانه و واقع‌بينانه در مورد اين واقعه‌ي تاريخي و سرنوشت‌ساز مي‌بندد، از طرف ديگر رييس جمهور محمود احمدي‌نژاد، آبگيري سد سيوند را هديه‌يي به مردم مرودشت و تپه بلاغي قلمداد كرده است.
در اين گزارش، سعي شده تا از بي‌طرفانه‌ترين منابع به زبانهاي مختلف، راجع به آنچه كه خيانت به تاريخ و تمدن ايران معرفي مي‌شود، بيشتر صحبت كنيم و واكنشهاي داخلي و خارجي نسبت به آبگيري سد سيوند كه به عقيده‌ي باستانشناسان، تپه بلاغي، پاسارگاد و آرامگاه كوروش كبير را زير آب خواهد برد، بررسي نماييم.
آیا ما باید به فکر تمدن خود باشیم یا دیگران؟!!!

جواد111

عضو جدید
مهر:نوشتن منصفانه و بي‌طرفانه در مورد سد سيوند و آب‌گيري غيرمنتظره‌ي آن، كار چندان آساني نيست. از طرفي تهديد نهادهاي بين‌المللي و ابراز نگراني يونسكو در مورد حذف شدن پاسارگاد از فهرست ميراث بين‌المللي، اظهار بي‌اطلاعي و مخالفت سازمان ميراث فرهنگي به عنوان بدنه‌يي از دولت نسبت به آب‌گيري اين سد و ايستادگي‌هاي مداوم در مقابل وزارت نيرو به عنوان بخشي ديگر از دولت، دست و پاي هر روزنامه‌نگار كه هر شهروندي را براي قضاوت عادلانه و واقع‌بينانه در مورد اين واقعه‌ي تاريخي و سرنوشت‌ساز مي‌بندد، از طرف ديگر رييس جمهور محمود احمدي‌نژاد، آبگيري سد سيوند را هديه‌يي به مردم مرودشت و تپه بلاغي قلمداد كرده است.
در اين گزارش، سعي شده تا از بي‌طرفانه‌ترين منابع به زبانهاي مختلف، راجع به آنچه كه خيانت به تاريخ و تمدن ايران معرفي مي‌شود، بيشتر صحبت كنيم و واكنشهاي داخلي و خارجي نسبت به آبگيري سد سيوند كه به عقيده‌ي باستانشناسان، تپه بلاغي، پاسارگاد و آرامگاه كوروش كبير را زير آب خواهد برد، بررسي نماييم.

خانه ام اتش گرفت اتشی جانسوز
هر طرف می سوزد این اتش
پرده ها و فرشها را تارشان با پود
من به هر سو می دوم گریان
در لهیب اتش پر دود
وز میان خندهایم تلخ..............

خانه ام اتش گرفت اتشی جانسوز ..............

tino25

عضو جدید
سلام دوست عزیز
همه ما الان خوب حرف میزنیم ولی متاسفانه وقتی وارد سیستم میشیم وبه اصطلاح منفعتمون تو کار باشه هیچ وقت نمیایم انتقاد کنیم همه چیز رو خوب میبینیم و حتی نمیتونیم انتقاد بشنویم من که راهی به نظرم نمیرسه
به شما هم پیشنهاد میکنم فعلا سکوت کنید چون با این روحیه فقط خلاف جریان رود خونه شنا می کنید

tino25

عضو جدید
دلم میسوزد از باغی که میسوزد!
خانه ام اتش گرفت اتشی جانسوز
هر طرف می سوزد این اتش
پرده ها و فرشها را تارشان با پود
من به هر سو می دوم گریان
در لهیب اتش پر دود
وز میان خندهایم تلخ..............

خانه ام اتش گرفت اتشی جانسوز ..............

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

عزیزم من و تو هم اگه بحث مملکتمون را نکنیم پس کی بکنه؟

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من اصلا با مردمو مملکتم مشکلی ندارم
اما باید قبول کنیم که دولت مردامون به فکر خودشونن
حیف که نمیشه سایتای که عکسای تخریب آثار باستانیمونو گذاشتن باز کنم و براتون لینک کنم
اما از بچه های ساری و مشهد بپرسین میگن.

دوست عزیز این موضوع را ادامه ندی بهتره متوجه ام که ناراحتی همه ناراحتن ولی این موضوع محور اصلی تاپیک را منحرف میکنه.

mina jigili

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنونم بابت تذکرتون
خوبه خودتونم قبول میکنید آزادی بیان نداریم.
به خاطر حفظ باشگاهو به احترام شما چشم.ممنون

فقط میتونم بگم:
آزادی یعنی نوشتن این واژه به طوری که درخطوط افقی کاغذ محصور نشه

جواد111

عضو جدید
با این حرفتون کاملا مخالفم آدما شاید ریا کار باشن ولی تو مسجد لباس ریا نمیفروشن!!!

در میخانه ببستند خدایا مپسند
که در خانه تزویر و ریا بگشایند
حافظ این خرقه که داری تو ببینی فردا
که چه زنار ز زیرش به دغا بگشایند

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
نماز که با ریا نمیشه.
نماز وظیفه س همه هم میخونن اما نمی گن
(برای بار دوم مینویسم شمام پاکش کنید)

منم برای بار دوم جمله پیامبر اکرم را تکرار میکنم:لباس ریا نازکه

منم برا بار چندم عرض میکنم هرکی ازین لباسا میخواد بره مسجد ..............
محل توزیع لباس ریایه مارک دار
هه!!!شما که از یه جمله "موقع نمازه" این برداشتارو میکنین،این اراجیفو میبافین،دیگه چه انتظاری میشه ازتون داشت؟؟یککم خوب بهش فکر کنید،
دوباره بهش فکر کنید.
"موقع نمازه"

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ذکر اون اسامی یه داستان دیگه داشت
در ضمن هیچ چیزی نیست که تو این دنیا غیر قابل نقد باشه از خدا گرفته یا پیامبرا و کوروشه تو امضای شما و من و شما و همه کس و همه چیز

این عقیده ی شخصی شماست
وقتی کسی میتونه کسیو نقد کنه که ازون بهتر باشه و بیشتر بدونه
نکنه میخوای ادعا کنی کسی هست که از خدا و پیامبرامون بیشتر بدونه؟
اگه اینجوره چرا اونا خدا و پیامبر نشدن؟
من میگم بحث وقتی نتیجه بخشه که متمدن باشه به نظرات مخالف احترام بذاریم
حتی اونایی که سرشونو کردن تو برف و دارن بت پرستی مدرن میکنن و یه شخصیت کاریزماتیک واسه خودشون ساختن و نمیخوان بپذیرن اونا فقط یه انسان عادی بودن باید به مخالف
احترام بذارن نه اینکه طبق رسوم سرکوبش کنن....

آخرین ویرایش:

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چه ربطی داره اینجا کسی از ایرنو ایرانی بد نمیگه
هر کس نظر خودشو میگه
در ضمن تا کی خودمونو گول بزنیم
اینجا دیگه ایران نیست چون نه دیگه نشونی از کوروش هست نه آرش کمانگیر نه کاوه ی آهنگر تخت جمشیدم اگه یکم کوچیک بود اونم خراب میکردن
اما چون از شانس بد بزرگه نمیشه سرشو زیر آب کرد.

درسته
اما به نظرت با افسوس ما چیزی درست میشه؟
کاوه آهنگر زمان ضحاکی کاوه شد که ماردوش بود... یه خونخوار
یعنی الان اوضاع به اندازه ی اون موقع وخیم نیست که ما خودمون یه کاوه بشیم؟ یه آرش؟
ما خودمون واسه ایرانمون چه کردیم؟

تیکا

عضو جدید
کاربر ممتاز
درسته
اما به نظرت با افسوس ما چیزی درست میشه؟
کاوه آهنگر زمان ضحاکی کاوه شد که ماردوش بود... یه خونخوار
یعنی الان اوضاع به اندازه ی اون موقع وخیم نیست که ما خودمون یه کاوه بشیم؟ یه آرش؟
ما خودمون واسه ایرانمون چه کردیم؟

این عقیده ی شخصی شماست
نکنه میخوای ادعا کنی کسی هست که از خدا و پیامرامون بیشتر بدونه؟
حتی اونایی که سرشونو کردن تو برف و دارن بت پرستی مدرن میکنن و یه شخصیت کاریزماتیک واسه خودشون ساختن و نمیخوان بپذیرن اونا فقط یه انسان عادی بودن باید به مخالف
احترام بذارن نه اینکه طبق رسوم سرکوبش کنن....

بعضي وقتا بعضي حرفا درس ميده بهم
اين ازون حرفا بود
مرسي

shanim

عضو جدید
کاربر ممتاز
این عقیده ی شخصی شماست
نکنه میخوای ادعا کنی کسی هست که از خدا و پیامرامون بیشتر بدونه؟
حتی اونایی که سرشونو کردن تو برف
و دارن بت پرستی مدرن میکنن و یه شخصیت کاریزماتیک واسه خودشون ساختن و نمیخوان بپذیرن اونا فقط یه انسان عادی بودن باید به مخالف احترام بذارن نه اینکه طبق رسوم سرکوبش کنن....

حرف‌هاتون با هم جور در نمیاد
یآ من ربطش رو با هم نفهمیدم