بهترین بازیکن 20 سال اخیر استقلال

بهترین بازیکن 20 سال اخیر استقلال

• مهدی پاشازاده

رای: 7 16.3%
  • مجتبی جباری

رای: 11 25.6%
  • جواد زرینچه

رای: 10 23.3%
  • محمود فکری

رای: 5 11.6%
  • امیر قلعه نویی

رای: 3 7.0%
  • فرهاد مجیدی

رای: 35 81.4%
  • علیرضا منصوریان

رای: 7 16.3%
  • صادق ورمزیار

رای: 3 7.0%

• مجموع رای دهندگان
    43

gharybeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
به نظرتون بهترین بازیکن 20 سال اخیر استقلال کدوم یک از این بازیکنهاست ؟

فرهاد مجیدی ( 76-79 و 81 و 86-90 ) - امیر قلعه نویی (70-75 ) - جواد زرینچه ( 70-71 و 73-79 ) - علیرضا منصوریان ( 74-75 و 77-78 و 86-89 )
مهدی پاشازاده ( 72-76 و 79-81) - صادق ورمزیار ( 70-76) - محمود فکری ( 71-75 و 77-86) - مجتبی جباری ( 84-90)

اعداد داخل پرانتز مربوط میشه به سالهای حضور این بازیکنها تو این دو دهه تو تیم استقلال ( امیدوارم اشتباه نکرده باشم)
بازیکنانی مثل امیر قلعه نویی و صادق ورمزیار قبل از سال 70 هم سابقه بازی تو استقلال رو دارند و همینطور مجتبی جباری که بعد از سال 90 هنوز هم تو استقلال حضور داره
تو این لیست بازیکنان دیگه ای مثل داریوش یزدانی ، وحید طالب لو ، پژمان منتظری ، آرش برهانی ، سیروس دین محمدی ، علیرضا اکبر پور ، رضا عنایتی و ... هم میتونستن قرار بگیرن

میتونید 3 بازیکن رو انتخاب کنید

شما به کی رای میدید؟؟

just mechanic

عضو جدید
کاربر ممتاز

gharybeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم از رو دست شما دوتا تقلب کردم
ولی راستی چرا بیشتر به این 3 نفر علاقه دارن؟

ایول به تو
پاشازاده یه زمانی یکی محبوب ترین بازیکنان استقلال بود ، شونه به شونه زرینچه ، کسی بود که به عقیده همه کارشناسای فوتبال باید بازیکن ثابت تیم مایلی کهن میشد تو مقدماتی جام جهانی اما ...
بازیش جلوی استرالیا تو دور برگشت جایی که وقتی توپ از عابدزاده هم رد شد و مهدی بود که مانع گل شدن توپ شد و بازیهاش تو جام جهانی 98 به عنوان یکی از 3 تا نماینده استقلال تو ذهن هممون هست ، بازیکنی که کلا 10 تا بازی ملی داره که 3 تاش تو جام جهانی بود ، اگه اون مصدومیت 2 ساله ای که از بایر لورکوزن براش باقی موند ، براش پیش نمیومد شاید یه صفر دیگه جلوی اون 10 بازی ملیش میومد
اما زرینچه ، مرد محبوب استقلال که وقتی منصور پورحیدری کنارش گذاشت ، تماشاگر استقلال حتی سر مخالفت با یکی از موفق ترین ، آروم ترین و استقلالی ترین مربیان استقلال گذاشتن
زرینچه هم کسی بود که مایلی کهن راحت از کنارش رد شد ، در حالی که میتونست و حقش بود اولین بازیکن ایرانی با 100 بازی ملی بشه ، اما مایلی کهن سر لج داشت با آبیها
یه بازی بود با یه تیم قزاقستانی به اسم غایرات (غیرت) بازی تو استادیوم آزادی بود که استقلال 3-0 برد و حدود دقیقه 80 که زرینچه مصدوم شد از زمین بردنش بیرون حدود 60000 نفر از جمله خودم وایستادیم و ایستاده تشویقش کردیم ، خیلی با حال بود اون صحنه
خوب فرهاد مجیدی هم شاید چون آشنا ترین بازیکن برای استقلالیهای فعلی هست اونهایی که شاید دهه 70 رو خیلی به یاد نداشته باشن ، و البته از همون دهه 70 هم مجیدی تو استقلال زود محبوب شد البته نه مثل الان
صادق ورمزیار و امیر قلعه نویی از جمله بازیکنهایی بودن که حتی استقلال رو تو دسته سوم هم تنها نذاشتن و موندن ، کاپیتان اول امیر بود و کاپیتان دوم صادق که معروف شد به صادق با تعصب
امیر قلعه نویی وزنه مطمئنی بود تو خط میانی و بازیساز استقلال تو اون سالها و صادق هم یار زحمت کش و متعصب آبیها
علیرضا منصوریان هم از پارس خودرو اومد ، فکر کنم سال 74 و همون سال بهترین هافبک لیگ شد ، کنار محمود فکری و بهروز پرورشخواه یه مدت مثلث خوبی رو درست کرده بودن
محمود فکری هم که با همه نواقصسش خیلی متعصب و جنگنده بود ، گلش به دالیان چین تو نیمه نهایی جام باشگاههای آسیا از جمله گلهای به یادموندیش بود که البته به پای گلهایی که به پرسپولیس زد نمیرسه ، یه جمله قشنگ از فردوسی پور یادمه که تو داربی گفت ، کلا این محمود فکری هر 2-3 سال یه بار گل میزنه اونم به پرسپولیس میزنه
جباری رو که همه میشناسیم ، شاید اگه این همه مصدومیتش نبود الان بین استقلالیها نبود
البته کاش اسم علیرضا اکبرپور رو هم تو لیست میذاشتم از هر خط دفاعی رد میشد ، یادش بخیر

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
درود بر آبی دلان

اول مجتبی جباری .. چون مغز متفکر استقلال هست و بقول دوستمون اگر مسدومیتش کم بود .. الان توی بهترین باشگاههای جهان بازی میکرد (شاید دلیل انتخابم بخاطر سبک بازیش باشه که دوست دارم .. )
جواد زرینچه هم بچه با ادب و وقعا خوب
فرهاد هم که دیگه این آخرا کولاک کرده بود .. (کسی که 17 سالگی توی تیم ملی بوده)

(کاشکی علیرضا اکبرپور هم بود .. انصافا اون بنظرم جز یکی از بهترین های استقلال بوده .. )

در مورد پاشازاده هم یادمه به تیم منتخب جهان هم راه یافت .. که انصافا این هم یکی از بهترین های استقلال هست

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
درود بر آبی دلان

اول مجتبی جباری .. چون مغز متفکر استقلال هست و بقول دوستمون اگر مسدومیتش کم بود .. الان توی بهترین باشگاههای جهان بازی میکرد (شاید دلیل انتخابم بخاطر سبک بازیش باشه که دوست دارم .. )

(کاشکی علیرضا اکبرپور هم بود .. انصافا اون بنظرم جز یکی از بهترین های استقلال بوده .. )

در مورد پاشازاده هم یادمه به تیم منتخب جهان هم راه یافت .. که انصافا این هم یکی از بهترین های استقلال هست

ایول به تو
پاشازاده یه زمانی یکی محبوب ترین بازیکنان استقلال بود ، شونه به شونه زرینچه ، کسی بود که به عقیده همه کارشناسای فوتبال باید بازیکن ثابت تیم مایلی کهن میشد تو مقدماتی جام جهانی اما ...
بازیش جلوی استرالیا تو دور برگشت جایی که وقتی توپ از عابدزاده هم رد شد و مهدی بود که مانع گل شدن توپ شد و بازیهاش تو جام جهانی 98 به عنوان یکی از 3 تا نماینده استقلال تو ذهن هممون هست ، بازیکنی که کلا 10 تا بازی ملی داره که 3 تاش تو جام جهانی بود ، اگه اون مصدومیت 2 ساله ای که از بایر لورکوزن براش باقی موند ، براش پیش نمیومد شاید یه صفر دیگه جلوی اون 10 بازی ملیش میومد
اما زرینچه ، مرد محبوب استقلال که وقتی منصور پورحیدری کنارش گذاشت ، تماشاگر استقلال حتی سر مخالفت با یکی از موفق ترین ، آروم ترین و استقلالی ترین مربیان استقلال گذاشتن
زرینچه هم کسی بود که مایلی کهن راحت از کنارش رد شد ، در حالی که میتونست و حقش بود اولین بازیکن ایرانی با 100 بازی ملی بشه ، اما مایلی کهن سر لج داشت با آبیها
یه بازی بود با یه تیم قزاقستانی به اسم غایرات (غیرت) بازی تو استادیوم آزادی بود که استقلال 3-0 برد و حدود دقیقه 80 که زرینچه مصدوم شد از زمین بردنش بیرون حدود 60000 نفر از جمله خودم وایستادیم و ایستاده تشویقش کردیم ، خیلی با حال بود اون صحنه
خوب فرهاد مجیدی هم شاید چون آشنا ترین بازیکن برای استقلالیهای فعلی هست اونهایی که شاید دهه 70 رو خیلی به یاد نداشته باشن ، و البته از همون دهه 70 هم مجیدی تو استقلال زود محبوب شد البته نه مثل الان
صادق ورمزیار و امیر قلعه نویی از جمله بازیکنهایی بودن که حتی استقلال رو تو دسته سوم هم تنها نذاشتن و موندن ، کاپیتان اول امیر بود و کاپیتان دوم صادق که معروف شد به صادق با تعصب
امیر قلعه نویی وزنه مطمئنی بود تو خط میانی و بازیساز استقلال تو اون سالها و صادق هم یار زحمت کش و متعصب آبیها
علیرضا منصوریان هم از پارس خودرو اومد ، فکر کنم سال 74 و همون سال بهترین هافبک لیگ شد ، کنار محمود فکری و بهروز پرورشخواه یه مدت مثلث خوبی رو درست کرده بودن
محمود فکری هم که با همه نواقصسش خیلی متعصب و جنگنده بود ، گلش به دالیان چین تو نیمه نهایی جام باشگاههای آسیا از جمله گلهای به یادموندیش بود که البته به پای گلهایی که به پرسپولیس زد نمیرسه ، یه جمله قشنگ از فردوسی پور یادمه که تو داربی گفت ، کلا این محمود فکری هر 2-3 سال یه بار گل میزنه اونم به پرسپولیس میزنه
جباری رو که همه میشناسیم ، شاید اگه این همه مصدومیتش نبود الان بین استقلالیها نبود
البته کاش اسم علیرضا اکبرپور رو هم تو لیست میذاشتم از هر خط دفاعی رد میشد ، یادش بخیر
خیلی عالی توضیح دادی یاد اون موقع و بازیهاشون افتادم
بازیکن ارمنی استقلال مثل ادموند اختر و همچنین سیروس دین محمدی اکبرپور ستارهمدانی داریوش یزدانی بختیاری زاده و قدیمیترا مثل صمد مرفاوی(صمد سر طلا) ،فونینیزاده و مظلومی و ...

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازیکن ارمنی استقلال مثل ادموند اختر و همچنین سیروس دین محمدی اکبرپور ستارهمدانی داریوش یزدانی بختیاری زاده و قدیمیترا مثل صمد مرفاوی(صمد سر طلا) ،فونینیزاده و مظلومی و ...

یدفه همشونو میگفتی دیگه!:D
همشون خوب بودن که اونهمه قهرمانی آوردیم.:w11:

just mechanic

عضو جدید
کاربر ممتاز

یدفه همشونو میگفتی دیگه!:D
همشون خوب بودن که اونهمه قهرمانی آوردیم.:w11:
:biggrin:

gharybeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
زرینچه
ورمرزیار
مجیدی

پس چرا ورمزیار رو انتخاب نکردی؟؟ هنوز جلو اسمش 0 هست که؟؟

درود بر آبی دلان

آره کاش اکبرپور هم بود ، پاشازاده 2 بار به تیم منتخب جهان دعوت شد ، یه بار قبل جام جهانی که به موقع نرسید و یه بارم بعد از جام جهانی که تا جاییکه یادمه 90 دقیقه هم بازی کرد

خودمم با ادموند اختر کلی خاطره دارم ، از گلهایی که به پرسپولیس زد هم همینطور ، چه اون بازی 2-2 معروف و چه اون بازی که 3-1 بردیم
اما سعی کردم بازیکنهایی رو بذارم که حداقل 5 سالی بازی کرده باشن ، سیروس و داریوش و سهراب هم خیلی خوب بودن ، خیلی خوب
گل سیروس به جوبیلیو ایواتا رو یادته؟؟ بعد اینکه اون گل رو زد یکی تو استادیوم منو بغل کرده بود که گل گل ، حیف از اون بازی ، حیف از اون گل
یه تیتر از ابرار ورزشی یادمه : یزدانی در استقلال مثل ماهی در آب ، یه مدت عالی بود ، عالی ، بعد اینکه از آلمان برگشت
اکبرپور هم که دیگه حرف نداشت ، هرکول جیبی ، گلی که به پرسپولیس زد و 1-0 بردیم رو یادت میاد؟؟ اونجا علی انصاریان دنبالش دویید و نرسید
فنونی زاده اما واسه دهه قبلی بود دهه 60 ، اگه میخواستم اون دهه رو هم بیارم باید از شاهین بیانی و چنگیز و پرویز مظلومی و ... اسم میاوردیم اما من خودمم فقط یکی دو تا بازی از شاهین بیانی و چنگیز رو یادمه

gharybeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه یادی هم از مجاهد خذیراوی کنم که قدر خودشو ندونست و ... تو اواخر حضور بلاژویچ داشت میشد ثابت تیم ملی
یه بازی از جام حذفی بود بین استقلال و پاس تهران که فکر کنم 4-2 بردیم ، تو یه هوای تقریبا برفی ، چنان شوتی زد و توپ گل شد که فردوسی پور با اون لحن خاص خودش گفت : یه ضربه وحشتناک از مجاهد خذیراوی
همینطور علی موسوی ، با اینکه تو فینال باشگاههای آسیا اونی که باید نبود ، علی اکبریان هم قدر خودشو ندونست یه زمانی معروف شده بود به روماریو اما رفت تو حاشیه، با ادموند زوج خط حمله استقلال بودن سال 73 و 74 ، آخر فوتبالشم رفت پرسپولیس انگاری الانم تو زندانه ، رضا حسن زاده هم بازیکن متعصبی بود ، هادی طباطبایی هم که واسه خودش شیر کپنهاگ بود خودم بهروز پرورشخواه رو دوست داشتم همینطور محمد تقوی و محمد نوری خودمون رو و البته محمد خرمگاه
نیکبخت هم بی معرفتی کرد ، روزی که شنیدم رفت پرسپولیس شوکه شدم ، اگه میموند الان تو این لیست بود

از همه دوستانی که تو نظر سنجی شرکت کردن ممنونم:gol::gol:

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
من که نه استقلالی هستم و نه پرسپولیسی. ولی نظرمو میگم :cool::D

بنظرم فرهاد مجیدی بهترین بازیکن استقلال بوده که محبوب ترین بازیکن هم هست . منم تو نظرسنجیتون فقط به اون رای دادم .

اسم های زرینچه و پاشازاده منو بیشتر یاد تیم ملی اون موقع میندازه .

جباری منو یاد فینال جام جذفی استقلال و داماش سال 87 ( تو ورزشگاه آزادی میندازه ) که گلش منجر به قهرمانی استقلال شد . برا همین همیشه اسمشو میشنوم یاد خاطرات ناخوشایند اون بازی میفتم .:razz:
البته شب قبلش هم پدرش فوت کرده بود ولی بهش نگفته بودند تا بتونه به بازی برسه :surprised:

ولی ما یه روز انتقام اون بازی فینال رو ازتون میگیرم ;)

:gol:

آخرین ویرایش:

fantastic girl

عضو جدید
یه یادی هم از مجاهد خذیراوی کنم که قدر خودشو ندونست و ... تو اواخر حضور بلاژویچ داشت میشد ثابت تیم ملی
یه بازی از جام حذفی بود بین استقلال و پاس تهران که فکر کنم 4-2 بردیم ، تو یه هوای تقریبا برفی ، چنان شوتی زد و توپ گل شد که فردوسی پور با اون لحن خاص خودش گفت : یه ضربه وحشتناک از مجاهد خذیراوی
همینطور علی موسوی ، با اینکه تو فینال باشگاههای آسیا اونی که باید نبود ، علی اکبریان هم قدر خودشو ندونست یه زمانی معروف شده بود به روماریو اما رفت تو حاشیه، با ادموند زوج خط حمله استقلال بودن سال 73 و 74 ، آخر فوتبالشم رفت پرسپولیس انگاری الانم تو زندانه ، رضا حسن زاده هم بازیکن متعصبی بود ، هادی طباطبایی هم که واسه خودش شیر کپنهاگ بود خودم بهروز پرورشخواه رو دوست داشتم همینطور محمد تقوی و محمد نوری خودمون رو و البته محمد خرمگاه
نیکبخت هم بی معرفتی کرد ، روزی که شنیدم رفت پرسپولیس شوکه شدم ، اگه میموند الان تو این لیست بود

از همه دوستانی که تو نظر سنجی شرکت کردن ممنونم:gol::gol:
خواهش میکنییییییییییییییییییییییییییییییم:D

من که نظرمو دادم ولی جای طالب لو و رحمتی خییییییلی خالی بوداااا!!!
لطفا اسم نیکبخنم نیارید چون من از همون اولی که نیکبخت تو استقلال بود ازش متنفر بود تا همین الان که خدارو صد هزار مرتبه شکر از استقلال رفته!!کلا مایه ننگ بود واقعا از خدا ممنونم که از استقلال شوت شد به سطل اشغال!!
باید بیاد پای علی انصاریان و ببوسه!!
بیخیال مهم فرهاد مجیدی بود که باعث افتخار ماست;)

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من بازی زرینچه رو خیلی یادم نیست.ورمزیار رو که اصلا ندیدم.به فرهاد رای دادم فقط
عنایتی هم عالی بود.من خیلی خوشم میاد از عنایتی
محمود فکری رو یادتونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یه گلی زد به ایلیچ که تا یک ساعت داشتن بهش تنفس مصنوعی میدادن

آخرین ویرایش: