بهترين فيلم ايراني يا خارجي كه ديده ايد كدام است و چرا؟

tracer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوستان عزیز :
اسم بهترین فیلمی که تا حالا دیده اید خارجی یا ایرانی تو این تاپیک بنویسید
لطفا دلیلش را هم ذکر کنید.

juventus_2020

اخراجی موقت
بهترین فیلم ایرانی:
بی شک "تنگسیر" با بازی "بهروز وثوقی" چون نشون میده 1 مرد چجوری باید زندگی کنه، چجوری فکر کنه، و چجوری بجنگه
خارجی
خوب زیاده
اما بهترینش "رهایی از شائوشنگ" چون تلاش کردن و جنگیدن رو یاد میده.

paeeizan

اخراجی موقت
خارجی: unfaithful محصول مشترک فرانسه و امریکا

ایرانی: دلشکسته+درباره الی + جدایی ناد راز سیمین

juventus_2020

اخراجی موقت
خارجی: unfaithful محصول مشترک فرانسه و امریکا

قصد توهین ندارم
ولی "درباره الی" و" جدایی ..." واقعا فیلم خوبی بودن؟ یا چون تو 2-3سال اخیر دیدیم، به دلایلی جنجالی شدن، انتخاب کردی؟ از حافظه کمک گرفتی؟ یا هرچی دم دست بود گفتی؟

sky walker1

عضو جدید
ایرانی مارمولک رو می پسندم با کارگردانی وبازی بسیار زیبای آقای پرستوویی بدلیل اثر جادوویی که این لباس داره
خارجی گلادیاتور بخاطر داستان زیباش و صحنه های جذابی که توش وجود داشت با تلاشی که توش برا ازادی انجام میگرفتو وفاداری هایی که توش نشون داده میشد

paeeizan

اخراجی موقت
قصد توهین ندارم
.
ولی "درباره الی" و" جدایی ..." واقعا فیلم خوبی بودن؟ یا چون تو 2-3سال اخیر دیدیم، به دلایلی جنجالی شدن، انتخاب کردی؟ از حافظه کمک گرفتی؟ یا هرچی دم دست بود گفتی؟
.
.
من مفهوم فیلم برام مهم بود ...

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ایرانی مارمولک رو می پسندم با کارگردانی وبازی بسیار زیبای آقای پرستوویی بدلیل اثر جادوویی که این لباس داره
خارجی گلادیاتور بخاطر داستان زیباش و صحنه های جذابی که توش وجود داشت با تلاشی که توش برا ازادی انجام میگرفتو وفاداری هایی که توش نشون داده میشد
مارمولک کارگردانش آقای تبریزی هست

دانش +جو

عضو جدید
ایرانی:هامون،آژانس شیشه ای ،دایره زنگی، خون بازی و....

خارجکی:پدر خوانده(god father)-همه ی فیلم های جان فورد

vishtaspe

عضو جدید
ایرانی:درباره الی کنعان و جدایی نادر از سیمین
خارجی:شیندر لیست_بیوتیفول

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
ایرانیها :مارمولک ،کتاب قانون(یه چیزایی رو میگه که خیلی خوبه ولی فقط برا خودمون ،برا جشنواره ها اینا خوب نیست) و ملک سلیمانم بد نبود برا اولین بار در صنعت فیلمسازی ایران ،نشون میده دارن پیشرفت میکنن
خارجیا هم گلادیاتور ،یه زمانم پلیس آهنی .یادش بخیر :)

sky walker1

عضو جدید
ایرانیها :مارمولک ،کتاب قانون(یه چیزایی رو میگه که خیلی خوبه ولی فقط برا خودمون ،برا جشنواره ها اینا خوب نیست) و ملک سلیمانم بد نبود برا اولین بار در صنعت فیلمسازی ایران ،نشون میده دارن پیشرفت میکنن
منو تو چقد سلیقه هامون جوره اتفاقا الان میخواسم پستمو ویرایش کنم ملک سلیمانو اضاف کنم پسته تورو دیدم بابا دمت گرم بزن قدش

ali hoseini

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه سوال بپرسم ناراحت نمیشید؟

WOMIS

عضو جدید
معلومه گلادیاتور طرفدار دارهااااا منم خیلی دوستش دارم اول به خاطر اینکه یه حس امیدو به من القاکرد دوممم به خاطربازیگر موردعلاقه ام :راسل کرو
فیلم ایرانی اسمشو یادم نیست ولی فک کنم همو اینو دیدن: اون پسرنابینایی که با باباش به روستای خودشون تو شمال رفتن!!!

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز قصد جسارت ندارم . . .
ولی در ملک سلیمان رو یک گروه ژاپنی VFX رو انجام دادن و هزینه حدود یک میلیارد خرجش شد !
در عین حال یکی از ضعیف ترین فیلم هایی که من دیده بودم بود و دیگه وارد بحث VFX نمیشم چون توی همه فروم های VFX ایران همه انتقاد کرده بودن از این فیلم . . . یا یک فیلم نباید VFX داشته باشه یا اگر داره باید حداقل ها رو رعایت کنه . . .
داستان و شخصیت سازی هم بسیار افتضاح بود . . . اصلا ازش وقت گذاشتن برای دیدن
اگر به حضرت سلیمان علاقه دارید برید فیلم ارباب حلقه ها رو دوباره ببینید که توی فیلم دجال رو هم میکشه !
ببخشید اظهار وجود کردم !

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز قصد جسارت ندارم . . .
ولی در ملک سلیمان رو یک گروه ژاپنی VFX رو انجام دادن و هزینه حدود یک میلیارد خرجش شد !
در عین حال یکی از ضعیف ترین فیلم هایی که من دیده بودم بود و دیگه وارد بحث VFX نمیشم چون توی همه فروم های VFX ایران همه انتقاد کرده بودن از این فیلم . . . یا یک فیلم نباید VFX داشته باشه یا اگر داره باید حداقل ها رو رعایت کنه . . .
داستان و شخصیت سازی هم بسیار افتضاح بود . . . اصلا ازش وقت گذاشتن برای دیدن
اگر به حضرت سلیمان علاقه دارید برید فیلم ارباب حلقه ها رو دوباره ببینید که توی فیلم دجال رو هم میکشه !
ببخشید اظهار وجود کردم !
خواهش میکنم
من از این چیزایی که گفتی سر درنمیارم چون تخصصیه
دقت کرده باشی گفتم اولین فیلم ایرانی که به این سبک و سیاق بود
نگفتم که شاهکار هنریه قرن بود. من هم میدونم فیلم ارباب حلقه ها از نظر کیفیت و تکنیک ساخت فیلم خیلی بهتر بود
همه هم میدونیم که همچین فیلمایی بسیار پر هزینه هستن
کاش هزینه ارباب حلقه هارو میگفتین و بعد از لحاظ کیفی مقایسشون میکردین
شما وجودتون برا ما عزیزه

آخرین ویرایش:

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته وقتی میگیم بهترین فیلم مسلما نمیشه یک فیلم رو نام برد چون فیلمها در موضوعات مختلفی ساخته میشند .

برای مثال اگر ژانر جنگی رو در نظر بگیریم بنظر من بهترین فیلم تاریخ سینما که در مورد جنگ ساخته شده فیلم نجات سرباز رایان هستش .

بیست دقیقه اول این فیلم واقعا نفس ادمو در سینه حبس میکنه و دناعت و شناعت جنگ رو به بهترین حالت نشون میده . البته سراسر این فیلم پر از استعاره و اشارات ماهرانه هستش .

در ژانر تاریخی به نظر من فیلم گلادیاتور بهترین هستش و فوق العاده ساخته شده .

در ژانر گانگستری فیلم پدر خوانده بسیار عالی و تاثیرگذار ساخته شده .

در ژانر وسترن بیشتر فیلمهای ساخته جان فورد عالی هستند بخصوص جویندگان و دلیجان اتش

در ژانر وحشت بنظر من فیلم کابوس خیابان الم بسیار خوب ساخته شده و حسابی شما رو میترسونه !

از بین فیلمهای ایرانی من فیلم مارمولک رو خیلی پسندیدم . شاید به خاطر موضوع جسورانه و غیرمعمول فیلم بود !

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من این فیلمی که اواخر دیدم و خیلی قشنگ بود فیلم AGORA بود
به تمام دوستام پیشنهاد میکنم حتما ببینن چون حرفای قشنگی برای گفتن داشت
سکانس آخرش معرکه است...

morfi g

عضو جدید
نمیدونم چرا تا کسی میخواد دم از مفهوم فیلم و روشن فکری بزنه اسم این جور فیلم هارو میاره یه نمونه از مفهومه در باره الی رو میشه بفرماید؟

.
.درباره الی و دلشکسته هم و جدایی نادر هم موضوع داستان و اخر فیلمشون خیلی جالب و مفهومی بود.
موضوع!؟؟ داستان!؟؟ جالب!؟؟مفهومی!؟؟
دلشکسته که یکی از ضعیف ترین فیلم های ایرانی مث همه ی فیلم های ایرانیه.. مادر زن سلام و ازین جور مزخرفات کارگردان فیلم هم ظاهرا یه سی سالی ایران تشریف نداشتن! هر چی تو ذهنش اومده رو چپونده تو فیلم!!
اصغر فرهادی ام دنبال اینه که فیلم هاش و ببره زیره زربین تا جنجال کنه و اون ور آب تحویلش بگیرن

سینمای ایران با این فیلم های بی محتوای که داره میده بیرون کارش تمومه همش شده دلقک بازی , وقتی یکی مث پور مخبر سالی 5 تا فیلم بازی میکنه حساب کار بیاد دستتون

من خودم فیلم زیاد نگاه میکنم بنظرم از فیلم های ایرانی که واقعا تاثیر گزار بودن: گوزنها- غزل-از کرخه تا راین-محاکمه در خیابان-بید مجنون البته قیصر که جای خود داره
و خارجی هم: پاپیون-بوی خوش زن-دور افتاده-رهایی از شائوشنگ-تاریخ مجهول آمریکا-روز تعلیم و دیگران هستند به دوستان هم توصیه میکنم اگر ندیدن ببینند

Maenad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بوی خوش زن رو دیدم...
فقط آل پاچینو میدرخشه...
مخصوصا سکانس تانگو با اون دختره تو رستوران...
فیلمای قشنگ زیادن البته هالیوودی منظورمه
فیلم ایرانی مهمان مامان رو خیلی دوست داشتم...

tracer

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من خودم عاشق فیلم مادر علی حاتمی هستم

خداییش به این می کن فیلم

nutron

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
فیلم خوب ایرانی ممتاسفانه کم شده .
جدیدا فیلم " طلا و مس " مخصوصا سکانس آخرش .
و قبلتر ها فیلم " اشک سرما" با بازیگری بازیگر فراری معروف .
البته فیلم های پرویز پرستویی،اکبر عبدی و استاد انتظامی هم خیلی دوست دارم .

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
فیلم خوب ایرانی ممتاسفانه کم شده .
جدیدا فیلم " طلا و مس " مخصوصا سکانس آخرش .
و قبلتر ها فیلم " اشک سرما" با بازیگری بازیگر فراری معروف .
البته فیلم های پرویز پرستویی،اکبر عبدی و استاد انتظامی هم خیلی دوست دارم .
طلا و مس خیلی قشنگه

hiva13

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عاشق روبان قرمز حاتمی کیا وهیوای مرحوم ملاقلی پورم صدبارم ببینم واسم تازگی داره