بررسی آزمون طراحی آبان 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

وسعت

عضو جدید
دوستام من هم از کارمو میزارم خواهشا نظر بدین/زیرزمین و همکف : مشاهده پیوست 226487مشاهده پیوست 226488

تر تمیز دراوردی...آفرین
نگو که پنجره نذاشتی!!!!!!!!!!! امیدوارم تو عمکس نیفتاده باشه....؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تو 3 واحده یا 2 واحده..البته عیبی ندارهههههههه...میفهمن وقت کم اوردی

من دلم میسوزه اخرین لحظه شیت هامو ندیدم لذت ببرم...واقعا به دلم موند....چه برسه به عکس
خیلی حیف شد....

من باکس پله را در قسمت نورگیر نذاشتم....برای همین تمام واحدهام نور داشت و فقط ی پاسیو 6 متری برای ی اشپزخانه دادم....
پلان هامم خیلی خوب حل شد

آخرین ویرایش:

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
پارکینگ : مقدار طول رمپتون رو اگه اشتباه نکنم 11 دادید حتی با کد 2.8- طول رمپ حدود 9 متر میشه نه 11 و فکر کنم استپ رو فراموش کردید پارکینگ ها و باقی خوب شده فقط داکت پارکینگ رو فراموش کردید
شاید به خاطر اینکه برای آن یه پنجره برای تهویه در نظر گرفتید ولی تاسیسات ختما یک داکت برای دود میخواد
طبقات خوب شده هر چند توی طبقه اول تناسبات واخدهای شمالیتون مخصوصا اون واحد که با کنار همسایه هست یه کم توی نشیمن مشکل داره
انشالله قبولید
سلام ممنون از نظرتون
من شیب رمپ رو 10 درصد گرفتم چون گردش داره گفتم ملایم تر باشه به همین خاطر یه کم طولانی تر دراومده
تاسیسات باید داکت یا پنجره به بیرون داشته باشه منم پنجره زدم اونجا
والا تو اون زمان اندک و کمردرد و ازمون پر از نکته ادم یه چیزهایی رو اشتباه میکنه قبوله تناسباتم میتونست بهتر هم باشه
باز هم سپاس از نظر و لطفتون

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
تر تمیز دراوردی...آفرین
نگو که پنجره نذاشتی!!!!!!!!!!! امیدوارم تو عمکس نیفتاده باشه....؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ تو 3 واحده یا 2 واحده..البته عیبی ندارهههههههه...میفهمن وقت کم اوردی

من دلم میسوزه اخرین لحظه شیت هامو ندیدم لذت ببرم...واقعا به دلم موند....چه برسه به عکس
خیلی حیف شد....

من باکس پله را در قسمت نورگیر نذاشتم....برای همین تمام واحدهام نور داشت و فقط ی پاسیو 6 متری برای ی اشپزخانه دادم....
پلان هامم خیلی خوب حل شد
ممنون از لطفت اره تمیز شد ولی یه سری از پنجره ها یادم رفته بزارم متاسفانه
منم مراقب باحالی کنارم بود گفت عیبی نداره عکس بنداز
امیدوارم حداقل یه 25 بدن خلاص بشم ازین ازمون کمر شکن

sos

عضو جدید
اگر طبقه پایین نورگیر کوچکتر باشه(البته رعایت حداقل ابعاد نورگیر الزامی )ولی طبقه بالا بزرگتر از پایین باشه هیچ مشکلی نداره....حالا شاید شما اجرا شده اش رو ندیدید...اما من پرسیدم گفتن مانعی نداره...به شرطی که ابعاد کوچکترین نورگیرتون دگ از حداقل استاندارد کمتر نباشه

در تکمیل صحبت های عارفه خانم تیر از نورگیر میتونه رد شه به شرط اینکه از بعد از 3/1 نورگیر رد بشه.مثلا اگر یک نورگیر 3*6 داریم به اندازه یک 3*4 خالی باشه و از مابقی این فضا تیر رد شه

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندس به نظرمن قبولی،ولی یه چندتا ایراد جزئی داری.
ممنونم از نقدتون مهندس لطف فرمودی طبقه زیرزمین،فک کنم رمپ ورودی پیشخوان دولت تو پارکینگ سرگیربشه اون رمپه ده سانت ارتفاعو طی میکنه سر گیر نمیشه مهندس دل اوای عزیز.ستونک کناررمپو نذاشتی.
طبقه همکف:کنار ورودی پیشخوان یه فضای پرت ایجادشده،میتونستی دیوارو صاف بگیری و اون قسمتو فضای سبز میگرفتی.سیرکولاسیون فضای کارمندان با بخش اداری فضا از هم دور افتاده و از سالن انتظار مراجعین عبورمیکنه.آبدارخونه احتیاج به نورمستقیم نداره الان نور بخوره ضرری نداره مهندس .لابی ورودی به باکس پله قسمت کنج پله با دیوارکناررمپ ناجورشده عرض اون قسمت حواسم بود یکو نیم متر شد حداق باید 1.4 باشه .فلش رمپ ماشین رو تو همکف برعکس زدی.اره چون با راپید کار کردم نشد اصلاحش کنم ولی بعدا که فکر کردم میتونه درست هم باشه چون جهت فلش همیشه از ارتفاع کم به زیاد میره (ولی بهتر بود همجهت بود حیف !!!!!:(
طبقه اول:ستون افتاده وسط آشپزخونه،سرویس بهداشتی عرض پذیرایتو کم کرده.چاره ای نداشتم تیرازنورگیرردشده.درسته ولی از ابعاد مفید نورگیرم چیزی کم نشده تو جزوه اشراق هم نوشته اگه از ابعاد مفید نورگیر کم نشه رد شدن و قرارگیری ستون داخل نورگیر مانعی نداره
طبقه دوم:تیرازنورگیرردشده وابعاد نورگیر طبقه دوم از طبقه اول بزرگترشده توی اجرا همچین کاری نمیکنند،اندازه گذاری داخلی نذاشتی وقت نیاوردم مهندس ،ازقسمت جنوبی درزانقطاع ندادی من فکر میکنم درز انقطاع فقط توی طول ساختمان در نظر گرفته بشه تا حالا در عرض ندیده بودم (البته حرف شما اصولی تره ).
ممنون از توجهتون ایشالله حداقل نمره رو من بگیرم و شما هم از من بهتر بشه نمرتون :gol:

وسعت

عضو جدید
هر جا همسایکی داری درز انقطاع هم داری...

زودتر نتیجه ها را بدن خیال همه ارحت شه با خبر قبولی انشالله

MK6

کاربر بیش فعال

با عرض سلام
تبریک میگم همکار محترم کارتون خیلی عالی شده که اگه چندتا از موارد رو درنظر میگرفتید کارتون خیلی نمره خوبی میگرفت:
1- زیرزمین
طول رامپتون 3 متر زیاد شده ، چرا انباری هارو با هم در نظر نگرفتید در صورتیکه فضا برای اینکار داشتید،در کل پلان زیرزمیون کامل به غیر از طول رامپتون.
همکف:
تعداد پله هایی که گذاشتید تو باکس پلتون خیلی زیاده حداکثرش12 پلست طبف مبحث 4. ولی تقسیم بندی قسمت پیشخوانتون خیلی عالیه مخصوصا نوری که برای بخش اداری گرفتید.
طبقه اول:
واحد سمت چپ: ای کاش جای آشپزخونه رو با قسمت خوابتون جابجا میکردید تا نور مستقیم بتونه بگیره.
واحد سمت راستتون: عرض پذیراییتون چنده؟ کوچیک به نظر میاد!
واحد جنوبیتون خوب طراحی شده.
طبقه دوم:
واقعا عالی طراحی شده مخصوصا واحد 135 متری تون (هم از لحاظ نورگیری و هم از لحاظ چیدمان فضاییتون.
البته اینا نظرات شخصیه و نظرات مصحح ها در کل حرف نهایی رو میزنه .
موفق باشید.

آخرین ویرایش:

RAHA60

کاربر فعال
واقعیت اینه که تو این زمین نمیشه 3واحد منطقی ومقبول درآورد.همه پلانامون مشکل داره...یا خیلی کشیده هست یا نور مشکل داره یا تناسب فضایی رعایت نشده...یا...
من که پلان درستی ندیدم.

داملا

عضو جدید
سلام مهندس امین آفرین خوب کار کردی من اگه جزو بررسی کننده ها بودم شما را نیز با نمره 29 قبول اعلام میکردم (متاسفانه نیستم) ولی خداییش پارکینگت خوب و منطقی حل شده و همینطور طبقاتتون . ولی یک سری ایرادات داری که با اجازشما و دیگر دوستان اشاره کنم . (خانم عارفه و مهندس ریاحی و هلو جان و دیگر دوستان قویمون در طراحی افتخار نمیدن بیان کارها رو نقد کنن باید کم کم به خودکفایی برسیم )
1. پارکینگ خوبه ولب داکت باکس اسانسورت کوش یادت رفته
2. اتاق تاسیسات رو چرا هاشور زدی این مقوم کردن در برابر حریق واسه مالک زیاد خرج برمیداره فقط باکس پله و اسانسور کافیه /لابی حریقم نمیبینم
3. تو همکف سمت پیشخوان یه فضا مث اسانسور گذاشتی نمیدونم چیه اون؟!!!!!!!!!!!
4.تو طبق اولت هم تو واحد شمال شرقیت ایکاش سرویس رو جایی دیگه میذاشتی که نور پاسیو برسه به نشیمن
5. یکی دو چا هم واسه سرویسهات داکت نذاشتی
راستی پلان بام و برش رو هم زدید؟
ممنوم ایشالله که صد در صد قبولی مهندس
ستون آسانسوراز نورگیر رد میشه
داکت مرکزی هم نذاشتین

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
خسته نباشید مهندس
کارتون خوب شده ، بام و مقطع رو رسیدین بکشین"؟
ممنون مهندس عزیز والا رسیدم جفتشو کشیدم فقط برشم رو اکس بندی و اندازه گذاریشو نرسیدم راپیدی هم نکردم

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
با عرض سلام
تبریک میگم دوست عزیز کارتون خیلی عالی شده که اگه چندتا از موارد رو درنظر میگرفتید کارتون خیلی نمره خوبی میگرفت:ممنون اینجوری هم نیست بابا ایراد ریز زیاد دارم این نظر لطفتونه فقط خوشحالم که اشتباه فاحش ندارم
1- زیرزمین
طول رامپتون 3 متر زیاد شده البته من اینجا شیب رمپمو 10 درصد گرفتم چون گرده و شیب تند مناسب نبود طبیعتا 3 و4 متری بیشتر از شما میشه که 15 درصد گرفتین ، چرا انباری هارو با هم در نظر نگرفتید در صورتیکه فضا برای اینکار داشتید،در کل پلان زیرزمیون کامل به غیر از طول رامپتون.
همکف:
تعداد پله هایی که گذاشتید تو باکس پلتون خیلی زیاده حداکثرش12 پلست طبف مبحث 4 درسته من هر بازو 13 تا زدم تقریبا 19 سانت ارتفاع ولی از استاندارد پاگردم کم نشده چون طول راه پله رو کمی بزرگتر گرفتم یعنی قناسی رو بهش اضاف کردم . ولی تقسیم بندی قسمت پیشخوانتون خیلی عالیه مخصوصا نوری که برای بخش اداری گرفتید.مرسی
طبقه اول:
واحد سمت چپ: ای کاش جای آشپزخونه رو با قسمت خوابتون جابجا میکردید تا نور مستقیم بتونه بگیره.خواستم خوابها به صورت مجموعه باشن اونج وگرنه حرفتون کاملا درسته
واحد سمت راستتون: عرض پذیراییتون چنده؟ کوچیک به نظر میاد!
واحد جنوبیتون خوب طراحی شده.
طبقه دوم:
واقعا عالی طراحی شده مخصوصا واحد 135 متری تون (هم از لحاظ نورگیری و هم از لحاظ چیدمان فضاییتون. نظر لطف شماست مهندس عزیز
البته اینا نظرات شخصیه و نظرات مصحح ها در کل حرف نهایی رو میزنه .
موفق باشید.
:gol:

آخرین ویرایش:

Architect Abbas

عضو جدید
دوستان لطفا نظراتونو بدين
من سر آزمون نرسيدم مبلمان كنم و در انقطاع رو بصورت خط چين نشون بدم فقط تو آكس بندي مقدار و عبارت درز انقطاع را نوشتم تو برش هم برش اتاقها رو و چاله آسانسور و در پلان بام هم نورگير(يادم رفت) رو نرسيدم بكشم

به نظر شما من قبول ميشم؟
البته قبلا من نظر خواهي كرده بودم كه برش را نگذاشته بودم فقط يكي از دوستان نظرشو داده بود لطفا بقيه دوستان نظر بدن ممنون ميشم

مشاهده پیوست آ1زمون آبان 93-Model.pdf مشاهده پیوست آزمون آبان 93-Model.pdf

arezooo82

عضو جدید
کمر من از امروز گرفته نمیتونم تکون بخورم.غذامم تو رختخواب میخورم..خدا ازشون نگذره...

RAHA60

کاربر فعال
فقط زیرزمینه؟
اگر ابعادو اندازه ها رعایت شده باشه فکر نمی کنم مشکلخاصی داشته باشه.

RAHA60

کاربر فعال
دوستان لطفا نظراتونو بدين
من سر آزمون نرسيدم مبلمان كنم و در انقطاع رو بصورت خط چين نشون بدم فقط تو آكس بندي مقدار و عبارت درز انقطاع را نوشتم تو برش هم برش اتاقها رو و چاله آسانسور و در پلان بام هم نورگير(يادم رفت) رو نرسيدم بكشم

به نظر شما من قبول ميشم؟
البته قبلا من نظر خواهي كرده بودم كه برش را نگذاشته بودم فقط يكي از دوستان نظرشو داده بود لطفا بقيه دوستان نظر بدن ممنون ميشم

مشاهده پیوست 226532 مشاهده پیوست 226533

به نظرم 2 تا آبرو کمه....
یه قسمت از پلاناتون نور نداره...

HEDI MORADI

عضو جدید
به نظرم 2 تا آبرو کمه....
یه قسمت از پلاناتون نور نداره...

دوست عزیز من خرداد 93قبول شدم پلان هام کامل بود از برش باکس رو کشیدم مبلمان رو کامل کشیدم با خط اندازه تقسیم بندی فضا هام درست بودن 25 شدم

MK6

کاربر بیش فعال
آقا لطفا تشريف ببرين اين صفحه يعني 32 ...
نقشمو يكم نقدش كنين ديگه...!!!
درسته ناقصه ولي كليتش كه مشخصه...
:(

با عرض سلام
فقط طبقه زیر زمین پلاناتون رو دارید؟غیر کد ارتفاعیتون که 2/62- ایراد خاصی بچشم نمیاد، طبقه همکفتون رو هم بزارید تا بیشتر بشه روی کارتون نظر داد، چون با قرارگیری رامپ و جک معلولتنون میشه گفت که تو طبقه زیرزمینتون چه اتفاقی میتونه بیافته.
موفق باشید.

rahajo0on

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستای گلم طرح های منم تو صفحه 4 این تاپیکه

لطفا یه نگاه هم به اونا بندازین

hamedzjg

عضو جدید
سلام..با آرزوی موفقیت برای همه افرادی که زحمت کشیدن و قبول میشن
و همینطور آرزوی موفقیت برای دوستایی که قبول نمیشن..اصلا غصه نخورید.. آروم باشید..زندگی در جریانه.. گر مردِ رهی غم مخور از دوری و دیری/دانی که رسیدن هنرِ گامِ زمان است.. . . پس غصه نخورید اگر قبول نشدید یا امتحانو بد دادید.. به چشمِ یه مرحله از زندگی نگاه کنید که باید عبور کرد ازش..تلاش برای رسیدن به یه موفقیت هم میتونه خیلی شیرین باشه..شاید بعضی وقتا این تلاش کردن شیرینتر از رسیدن باشه..
تو تایپیکهای مختلف بچه ها مطالب خیلی خیلی مفیدیرو زحمت کشیدن به اشتراک گذاشتن که یه مجموعه ای بوجود اومده که میشه بهش افتخار کرد.. دست همگی درد نکنه.. ولی بنظر من جای یه تایپیک خیلی خالیه.. تایپیکی که فقط و فقط در مورد روشهای بچه ها در ترسیم نقشه ها بحث بشه که همه بیان صرفا از روندی که در ترسیم نقشه دارن بحث کنن فارغ از بحثهای مربوط به ضوابط و نکات طراحی.. قطعا افرادی مثل خود من وجود دارن که روند ترسیمشون اشتباه باشه و زمان کم بیارن و علت مردودی هم میتونه همین باشه..چه بسا فردی که با ترسیم 4 پلان نمره 22 یا 23 یا حتی 18 گرفته اگر کلیه موارد رو ترسیم میکرد حداقل با نمره 25 قبول میشد.. افرادی هستن قطعا که مثل من پوستیهای کاملی داشتن ولی شیت های خالی و ناقص.. و اون مصحح هرگز نخواهد فهمید در پوستی ها چه گذشته.. اگر موافق باشید یه تایپیک اضافه کنیم و روشهای ترسیمو گروه بندی کنیم و معرفی کنیم.. به امید اینکه مدارک کامل تحویل بدیم و ایده ای یا طرحی در ذهن یا پوستی باقی نمونه که بخواد افسوسی رو باقی بزاره ..

hamedzjg

عضو جدید
سلام بچه ها همگی خسته نباشین
بنظرتون این رمپه قابل اجراس،؟ میترسم بخاطرش مردود بشم! بعدم یه اشتباه دیگم یکی از ستونامه که توی آزمون مقداری وارد قسمت قوسدار شد
چی میشه دیگه خدا میدونه
ولی اگر رمپو رد کنن کل نمره زیرزمینو از دست میدم..:cry: اصلا دیگه مردودم..:cry:
خدایااااا کمممممممک......

رمپتون انتهاش صحیح نیست..انتهای رمپ گردشی باید به سمت مرکز گردش رمپ ترسیم بشه و فضای جلوی رمپ به اندازه یه 5*5 خالی باشه تحت عنوان فضای گردش..
ولی پلان زیرزمینتون خیلی خوبه و اصلا نگران نباشید که بخاطر رمپ کل نمره زیرزمینو از دست بدید.. بقیه فضاها خیلی خوبه نگران نباشید..محل جاگذاری و منطق رمپتون درسته این خیلی نمره مثبت داره..

hamedzjg

عضو جدید
دوستان این محاسبه برای طول رمپ درسته؟
(کد همکف)10+
(ارتفاع کف تاکف زیرزمین)2.70
(شیب زمین)1.50
10-2.70- 1.50/15=7.33طول

طول رمپ برای رسیدن از تراز -1.50 به -2.60
در صورت طراحی بصورت رمپ گردشی: طول رمپ 8 متر (که1متر اول و 1متر آخر همون شیب 10% و بقیه 15%)
درصورت طراحی بصورت رمپ با فضای مربعی گردش 5*5 : از تراز -1.50 به ترتیب 1 متر شیب 10%>5 متر شیب 15%>1متر شیب 10%> که اینجا میرسیم به مربع گردش که ترازش -2.45 میشه..ادامشو میتونید کامل شیب 10% گرفت که طولش 1.5 متر میشه و به فضای کف زیرزمین میرسه با تراز -2.6

وضعیت
موضوع بسته شده است.