بررسی آزمون طراحی آبان 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

bahar-spring

کاربر بیش فعال
اگه شعاع رمپ 6.5 متر باشه و شیب 15 درصد رمپ و 10 درصد تو یک متر اول و آخر تو رو به تراز 2/6- برسونه درسته . البته راههای ساده تری وجود داشت .

طرح رمپت درسته ولی سرگیر نمشه؟
والا شعاع و 10 درصد و سرگیری و... همش درسته، میدونی مشکلم روی آخرای رمپه خطشو افقی کشیدم که فکر میکنم بایستی بسمت مرکز قوس میکشیدم؛ بخاطر همین میخوام ببینم اینی که کشیدم درست هست یا حتما باید خط آخرم یسمت مرکز قوس باشه چون اگر اینطور باشه...:crying::w19::crying2:

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان این محاسبه برای طول رمپ درسته؟
(کد همکف)10+
(ارتفاع کف تاکف زیرزمین)2.70
(شیب زمین)1.50
10-2.70- 1.50/15=7.33طول

Architect Abbas

عضو جدید
دوستان محترم لطفا نظرتونو بدين
من چون وقت كم اوردم نرسيدم كه عكس بندازم تا دقيقه نود درحال كشيدن بودم
اين زيرزمين
مشاهده پیوست آزمون آبان 93-Model.pdf
همكف
مشاهده پیوست آزمون آبان 931-Model.pdf

زيرزمين رو كامل كردم فقط خط چين درز انقطاع رو تو هيچ كدوم از پلانهام ترسيم نكردم(گذاشته بودم آخر كار كه وقت كم آوردم) ولي در آكس مقدار درز انقطاع رو تو همه پلان هام نشون دادم
مبلمان هم تو هيچ كدوم از پلانهام ترسيم نكردم نرسيدم بكشم(نمره مبلمان چقدره؟)

modabber.23

عضو جدید
Re: بررسی آزمون طراحی معماری آبان 93

Re: بررسی آزمون طراحی معماری آبان 93

یعنی فقط یک نفر مثل من حل کرده طراحی رو؟ من برا همکف دفتر پیشخوان دولت و لابی دو تا کد مختلف گرفتم. طبق مقررات تراز همکف میشه تراز طبقه ای که بیشترین مساحت و داره و طبق مقررات مبحث 4 ص 16ترازی که بهش دسترسی مستقیم نداریم نیم طبقه محسوب نمیشه. سر جلسه یه جورایی با اطمینان این کار و کردم پله هامم خیلی ردیف و خوب در اومد. حالا میبیتم کسی اینجوری حل نکرده استرس گرفتم:eek::(

Architect Abbas

عضو جدید
اينم طبقه اول
مشاهده پیوست آزمون آبان 932-Model.pdf
درز انقطاع و مبلمان ترسيم نشد ولي مابقي رو كشيدم فقط در واحد جنوبي محل TV room را براي اينكه نور لازم ندارد و از فاصله 7 متري بيشتر ميشود را مبله كردم كه نشون بدم اونجا TV room ميباشد
طبقه دوم
مشاهده پیوست آزمون آبان3 93-Model.pdf
اين طبقه هم درز انقطاع خط چين نشده باقي ماند و TV room در واحد جنوبي 65 متري هم مانند طبقه اول انجام دادم

دوستان فقط ببخشيد ديگه حوصله نداشتم بيشتر از اين تكميلش كنم ديگه فكرش خسته ام كرده

modabber.23

عضو جدید
پله با 4 تا گردش دقیقاااا رو مرز سرگیری میشه خیلی مناسب پله اصلی یه ساختمون نبود به نظرم سر جلسه فک کردم بهش

mm.ai

عضو جدید
جالبه که به ما گفتن حق دسشویی ندارین. یکی دو ساعت گذشت گفتن حالا میتونین برین هههههه
خخخخخخ حالا من از خودم بگم من با کلی دعا و نظر از طرف همه رفتم سر جلسه و هنوز رسیده و نرسیده دیدم میز رسمی که برای من هست مثله گهواره بچه می مونه - آقا یعنی اینو دیدم سگ نشدم - گفتم این چیه - آقای مراقب یه دقه تشریف بیار - این میز چرا شبیه گهوارست - چه کنم با این الان - گفت نه مشکلی نداره خوبه - گفتم ببین برادر -من 100 کیلومتر راه رو نیومدم و 80 هزار تومان از سر خیرخواهی به حساب وزارت نریختم که الان باید رو این خراب شده امتحان بدم - این میز همین الان باید عوض بشه - 4 نفر از مراقبا اومدن یکیشون گفت الان بازرسا میان لطفا بشین یه کاریش برات می کنم واست پیچکوشتی میارم سفتش می کنم - گفتم عزیزه من دارم می گم من به هیچ عنوان روی این امتحان نمی دم همین الان باید عوضش کنید وگرنه تو کل جلسه امتحان همینطور سرپا می مونمو وضعیتو براتون بدتر از این هم می کنم - عوض کنیدش همین حالا - یارو می گه نه بازرسا الان میان بشین -گفتم همینجا سرپا می مونم بازرسا بیان تکلیف شما رو روشن کنم -:w18: هیچی دیگه تا یه سیگار دقیقا همین جوری دود ندادم و به آخرش نرسیدم حسابی گرخیدن و رفتن برام یه میزه توپپپپپپ آوردن که با بمب هسته ای هم تکونن نمی خورد - خلاصه حق رو به حق دار رسوندم دیگه :w11::w15:

آخرین ویرایش:

mm.ai

عضو جدید
مشاهده پیوست 226418دوستان این جواب ازمون ابانه. نظرتون چیه.. بقیشو ندارم
در یک نگاه یه ثانیه ای دیدم فقط برش رو به جای طولی عرضی زده - فاصله راهرو و عرضش فوق العاده بد شده -شبیه یه دالان بقیه رو هم بقیه بچه ها بگن حس نگاه کردن نداشتم مهندس شرمنده ;)

mm.ai

عضو جدید
ممنونم :smile: آخه اومدم اینجا دیدم همه از سمت غرب رمپ دادن کلا ناامید شدم...
رمپ یه قسمت کار بوده فقط -همونطور که تو تیتر سوال هم اگه دقیق خونده باشی مسلما دیدی که نوشته بوده نمایش محورها ،محل ستون ها ، اندازه گذاری و مبلمان و غیره هم نیاز هست.کامل کردن نقشه ها هم مسلما تاثیر می تونه داشته باشه - نحوه طراحی پلان ها و کارا بودن اونها کاملا تاثیر مستقیم داره - رعایت مباحث مقرارت توی طراحی کاملا می تونه تاثیر داشته باشه - پس تمامی این عوامل دست در دست هم می دنو یه نقشه کامل به وجود می یاد - امیدوار باش و هیچوقت ناامید نشووووو ;)

m.alinejadian

عضو جدید
در یک نگاه یه ثانیه ای دیدم فقط برش رو به جای طولی عرضی زده - فاصله راهرو و عرضش فوق العاده بد شده -شبیه یه دالان بقیه رو هم بقیه بچه ها بگن حس نگاه کردن نداشتم مهندس شرمنده ;)

من نکشیدم..خانه عمران اشراق کشیده

bahar-spring

کاربر بیش فعال
پله با 4 تا گردش دقیقاااا رو مرز سرگیری میشه خیلی مناسب پله اصلی یه ساختمون نبود به نظرم سر جلسه فک کردم بهش
فقط یه راه حل نداره مهندس، این 28 تا چه مشکلی داره؟ مشکل سرگیری که به هیچوجه نداره،
حالا شمام یه جور دیگه حل کردی اون روش شماست و دلیلی بر غلط بودن یا نامناسب بودنش نیست

modabber.23

عضو جدید
28 تا پله تو 4 گردش میشه هر دو تا گردش 14 تا پله. بعد هر پله رو 17 بگیریم میشه 238 که اگه ضخامت کف پاگرد و شمشیری پله رو ازش کم کنیم( و حدود 20 بگیریم مثلا) میشع 218 سانت ارتفاع سرگیریم که 220 فک کنم. اگه اشتباه میگم اصلاحم کنید... بهار جان من کلا فک نمیکنم هیچ کودوم از اینا مهم باشه یعنی به هیچ کودوم از اینا فک نکنم نمره بدن. تنها چیزی از اعداد که مطمینم براشون مهمه یکی اینه که از حداقلا کمتر نشن فضاهامون دوم کد ترازا که تو صورت سوال صراحتا خواسته و اصلا مفطع و برا تراز طبقات خواسته. چون میدونم ترازا براشون مهمه پرسیدم که روشم اشکال داره یا نه. وگرنه راه حل شما هم خیلی خوبه و بزرگترین مزیتش همون 10 نگه داشتن تراز لابیه که الان برا من شده جای شک و سوال.

liliaceous!

عضو جدید
به نظر من كه فاجعه است، جاي پله و آسانسور رو خيلي بد انتخاب كرده كه واحداش به اين روز افتادن و مجبور شده دو تا نورگير بذاره، در صورتيكه با 1 نورگيرم حل ميشد. اون دالانه خيلي تو ذوق ميزنه، در اتاق خواب يكي از واحدام به پذيرايي باز ميشه. اگه پله رو پايين تر ميذاشت طرحش خيلي بهتر ميشد.جالبه كه نوشته پاسخنامه و واس بقيشم هزينه ميخواد! به نظرم كارايي كه بچه ها تا اينجا گذاشتن خيلي منطقي تر و بهتره...

mm.ai

عضو جدید
به نظر منم خوب نیس.البته معلومه رمپشو از غرب داده و از شمال نداده.این سوال خیلیا بود تو ذهنشون که کجا بذارن رمپو
دوست عزیز اگر رمپ رو هم تو شمال بزاره و کد ارتفاعی رو درست تعریف کنه هیچ مشکلی نداره و می تونه درست باشه - ولی این فایلی که شما لطف کردی و از سایت خانه اشراق اینجا گذاشتی طراحیش به هیچ عنوان برای یک الگوی کاری خوب نیست. شاید اگر سر جلسه کشیده می شد می شد بخاطره فشار جلسه تاییدش کرد .ولی این که بعد آزمون بشینی و فکر کنی و اینو بکشی تازه اشکالاتش کاملا با اولین نگاه مشهود میشه نمی تونه جنبه ای جز دستیابی به منافع مالی داشته باشه.همونطور که قبلا هم خیلی سطحی گفتم بزرگترین اشکالش در اولین نگاه اینه که خط برش رو در جهت عرض ساختمان زده که کاملا غلطه و باید در جهت طولی می بود. این کارها به این منوال نمی تونن الگوی خوبی برای کار باشن. :)

bahar-spring

کاربر بیش فعال
28 تا پله تو 4 گردش میشه هر دو تا گردش 14 تا پله. بعد هر پله رو 17 بگیریم میشه 238 که اگه ضخامت کف پاگرد و شمشیری پله رو ازش کم کنیم( و حدود 20 بگیریم مثلا) میشع 218 سانت ارتفاع سرگیریم که 220 فک کنم. اگه اشتباه میگم اصلاحم کنید... بهار جان من کلا فک نمیکنم هیچ کودوم از اینا مهم باشه یعنی به هیچ کودوم از اینا فک نکنم نمره بدن. تنها چیزی از اعداد که مطمینم براشون مهمه یکی اینه که از حداقلا کمتر نشن فضاهامون دوم کد ترازا که تو صورت سوال صراحتا خواسته و اصلا مفطع و برا تراز طبقات خواسته. چون میدونم ترازا براشون مهمه پرسیدم که روشم اشکال داره یا نه. وگرنه راه حل شما هم خیلی خوبه و بزرگترین مزیتش همون 10 نگه داشتن تراز لابیه که الان برا من شده جای شک و سوال.
کار شما بعید میدونم اشتباه باشه! دلیل نداره تمام پله ها رو توی باکس پله بخوایم جا بدیم! اصلا نمیتونم دلیلی برای نادرستیش پیدا کنم؛
درمورد حداقل ارتفاع غیرسرگیر پله ها طبق صفحه 52 مبحث4 در تمام طول مسیر 2.05 میباشد.

mm.ai

عضو جدید
به نظر من كه فاجعه است، جاي پله و آسانسور رو خيلي بد انتخاب كرده كه واحداش به اين روز افتادن و مجبور شده دو تا نورگير بذاره، در صورتيكه با 1 نورگيرم حل ميشد. اون دالانه خيلي تو ذوق ميزنه، در اتاق خواب يكي از واحدام به پذيرايي باز ميشه. اگه پله رو پايين تر ميذاشت طرحش خيلي بهتر ميشد.جالبه كه نوشته پاسخنامه و واس بقيشم هزينه ميخواد! به نظرم كارايي كه بچه ها تا اينجا گذاشتن خيلي منطقي تر و بهتره...
کاملا با شما موافقم دوست عزیز - به نظر میاد فقط جنبه مالی واسشون مهمه که البته کاملا همینه و چیزی غیر از این نیست-به قول معروف اینها راه پول در آوردن رو خوب یاد گرفتن :w08:

MK6

کاربر بیش فعال
خانه عمران اشراق داده
1-واحد سمت راست جنوبی واقعا بد طراحی شده، وقتی مهمون بخواد وارد این واحد بشه 11 متر باید راهرو طی کنه تا به پذیرایی برسه.
2- دو تا نورگیر لازم نبود گذاشته بشه با یکی هم میشد جواب گرفت. البته با جانمایی جالب پله، معلوم طبقه همکف چه خبره؟

آخرین ویرایش:

m.alinejadian

عضو جدید
دوست عزیز اگر رمپ رو هم تو شمال بزاره و کد ارتفاعی رو درست تعریف کنه هیچ مشکلی نداره و می تونه درست باشه - ولی این فایلی که شما لطف کردی و از سایت خانه اشراق اینجا گذاشتی طراحیش به هیچ عنوان برای یک الگوی کاری خوب نیست. شاید اگر سر جلسه کشیده می شد می شد بخاطره فشار جلسه تاییدش کرد .ولی این که بعد آزمون بشینی و فکر کنی و اینو بکشی تازه اشکالاتش کاملا با اولین نگاه مشهود میشه نمی تونه جنبه ای جز دستیابی به منافع مالی داشته باشه.همونطور که قبلا هم خیلی سطحی گفتم بزرگترین اشکالش در اولین نگاه اینه که خط برش رو در جهت عرض ساختمان زده که کاملا غلطه و باید در جهت طولی می بود. این کارها به این منوال نمی تونن الگوی خوبی برای کار باشن. :)

معمولن همین افراد هم جز داورا هستن. پلانش که خیلی بده کلن

behnaz-s

عضو جدید
در پارکینگ : استپ رمپ رو فراموش کردید - چرا لابی آسانسور رو داخل پاگرد پله دادید ؟ ( یکی از مواردی که باعث پیچیده شدن و سردرگمی بود همین نکته بود که اصولا این آزمون و آزمون قبلی نیازی به درب ضد حریق و رعایت ضوابطش داشت یا نه (طبق م م) . متاسفانه تو آزمون قبلی هم اونهایی که گذاشتن قبول شدن و هم اونایی که نگذاشتن )- موتور خانه کوچک شده و داکت هم در نظر نگرفتید
همکف : بخاطر استفاده از جک و فضای پیش ورودی پارکینگ هاتون از بین میرود
اول : واحد وسطی آشپزخانه نور ندارد
درکل به خاطر همجواری های نورگیر طولش به جای 6 باید 4 میگرفتید

اخه مهندس وروديم در تراز -0.50 و زيزمينم در تراز -2.62 اختلاف اينا 2.12 ميشه كه سرگيري نداره و تداخلي با پاركينگ نداره

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
من سقفمو 30 گرفتم و تراز زیرزمینم -2.60
طول رمپ 8متر کافی بود که البته یه مقدار بیشترم شد
رمپه ایراد داره؟! بنظرت چقدر نمره شو میگیرم کاش نصفشو بدن :( اصلا شاید هیچ امتیازی ندن
بنظر من یه ذره میبایست طول رمپت بیشتر بود وگرنه ایراد خاصی نداره / این رازیه که هیچکس نمیداند مهندس معلوم نیست چجوری نمره میدن فقط بر خدا توکل کنین و امیدوار باشین

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس پارکینگ وهمکف نداره ای اشراق ؟ چکار کرده!!!!!!!!!!!!
دوستان بیاین خرید گروهی این جواب رو بگیریم ببینیم چکار کرده

nosh

عضو جدید
دوستان محترم لطفا نظرتونو بدين
من چون وقت كم اوردم نرسيدم كه عكس بندازم تا دقيقه نود درحال كشيدن بودم
اين زيرزمين
مشاهده پیوست 226412
همكف
مشاهده پیوست 226414

زيرزمين رو كامل كردم فقط خط چين درز انقطاع رو تو هيچ كدوم از پلانهام ترسيم نكردم(گذاشته بودم آخر كار كه وقت كم آوردم) ولي در آكس مقدار درز انقطاع رو تو همه پلان هام نشون دادم
مبلمان هم تو هيچ كدوم از پلانهام ترسيم نكردم نرسيدم بكشم(نمره مبلمان چقدره؟)

دوست عزیز ستون گذاریت مشکل داره

وضعیت
موضوع بسته شده است.