بررسی آزمون اجـــرا آبان 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hamedzjg

عضو جدید
به نظرم برای همه ی استان هاست!
منتها چندساعته کلاسش و هزینش چقدررررر،دیگه خدا میدونه....

بله اینجوری که از نامه برمیاد رونوشت به تمامی استان هاست ولی مفید باید باشه و هزینه زیادی فکر نمیکنم داشته باشه.

rahmati8829

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هفته قبل رفتم نظام میگفتن که 6 دوره گذاشتن 2 میلیون هم هزینه کلاسه دیگه نمیدونم واقعا اینطور باشه یا نه:w19:

holooooooo

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
هفته قبل رفتم نظام میگفتن که 6 دوره گذاشتن 2 میلیون هم هزینه کلاسه دیگه نمیدونم واقعا اینطور باشه یا نه:w19:
چیییییییییییییییییی؟!
2میلیووووون! اگ اینطور باشه،رسما یعنی دزدی..من که این پروانرو نمیخوام

mojtabata2001

کاربر بیش فعال
اين اطلاعيه رو كدوم سايت گذاشتن ميشه لينكش بزارين

Sent from my iPhone using Tapatalk

اینم لینک سازمان استان ما
بله به نظر میرسه برای همه استان ها باشه و بعید می دونم هزینه ش اونقدر فضایی باشه.. کل فرآیند ثبت نام آزمون، مطالعه و قبولی من 500 هزار تومن خرج بر نداشته که حالا بخواد یکی از مراحل دریافت پروانه ش دو میلیون بشه!:surprised:
سعی می کنم فردا پیگیری کنم. البته از اونجایی که مهر بخشنامه هنوز خشک نشده فکر نمی کنم ظرف امروز و فردا بشه اطلاعات دقیقی مثل تعداد ساعت ها و هزینه دوره رو جویا شد.:razz:

معمار فرناز

عضو جدید
بررسی آزمون اجـــرا آبان 93

راستي ثبت نام ازمون اجرا و نظارت مشخص نيست ك !!!
پس چطور ميخوان كلاس بزارن قضيه چيه!

آخرین ویرایش:

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
ف
راستي ثبت نام ازمون اجرا و نظارت مشخص نيست ك !!!
پس چطور ميخوان كلاس بزارن قضيه چيه!
ثبت نام و تحویل مدارک احتمال زاد بیست فروردین میباشد عجله نکن
کلا تو این آزمونهای نظام نباید عجله کنی چون واقعا اذیت میشی

mojtabata2001

کاربر بیش فعال
امروز زنگ زدم سازمان، یک خانم بسیار بی اعصاب بهم گفت فعلا فقط بخشنامه ش اومده و چیز دیگه ای معلوم نیست و باید صبر کنیم تا شورای آموزشی یا یه همچین چیزی تشکیل بشه و اینا!
توی پی دی اف راهنمای اعلام نتایج آبان 93 هم زمان مراجعه برای صدور پروانه رو 16 اسفند تعیین کرده. می تونید خودتون هم چک کنید. اینجا

holooooooo

کاربر ممتاز
چیییییییییییییییییی؟!
2میلیووووون! اگ اینطور باشه،رسما یعنی دزدی..من که این پروانرو نمیخوام[/QUO
انشا لله که این طور نباشه وگرنه دیگه گرفتن پروانه اجرا به درد نمیخوره.:wallbash:

دقیقا به درد نمیخوره،و من این قبولیمو میبوسم میذارم کنار...

وسعت

عضو جدید
چیییییییییییییییییی؟!
2میلیووووون! اگ اینطور باشه،رسما یعنی دزدی..من که این پروانرو نمیخوام[/QUO
انشا لله که این طور نباشه وگرنه دیگه گرفتن پروانه اجرا به درد نمیخوره.:wallbash:

نه بابا...همچین کاری نمیکنن..اکثر کلاسهای خود نظام رایگانه

holooooooo

کاربر ممتاز

hamedzjg

عضو جدید
دقیقا کدوم کلاس تا حالا رایگان بوده؟!
من که هر بار وارد نطام شدم پول پاچیدمو اومدم بیرون..

سلام
خیلی از دوره های آموزشی نظام تهران رایگانه..فقط اولویت ثبت نام داره..یعنی ممکنه زود ظرفیت تکمیل بشه و معمولا ظرفیتاش محدوده.

وسعت

عضو جدید
دقیقا کدوم کلاس تا حالا رایگان بوده؟!
من که هر بار وارد نطام شدم پول پاچیدمو اومدم بیرون..

من شنیدم...خودم نرفتممممممممممممممم....
میگن ی سری کلاس هست که تو ی حجلسه کل ی مبحث را جمع بندی میکنن و رایگانه....ولی من نرفتم...دورهههههههه

holooooooo

کاربر ممتاز

eli elhami

عضو جدید
چیییییییییییییییییی؟!
2میلیووووون! اگ اینطور باشه،رسما یعنی دزدی..من که این پروانرو نمیخوام

سلام. زیر بار این بخشنامه مسخره نمیریم... باید بگیم این بخشنامه تو دوره بعدی باید اجرا شه. به ما هم ربطی نداره... پول ک بهمون نمیدن ... رسما دستشونو میارن جلو گدایی آبرومندانه میکنند.

mojtabata2001

کاربر بیش فعال
عجب شانسی داشتیم ما.. خودمونو با پزشکا و وکلا و ... مقایسه می کنم مغزم سوت میکشه. یکی از اقوام دندان پزشکه، تفریحی ماهی شصت میلیون کار می کنه!!! :crying2:
حتی تو سیستم رندم ارجاع نظارت هم دست می برن. با چه بدبختی باید نون بخوریم، بازار ساخت و ساز هم که تو این اقتصاد بیمار رسما تعطیله!

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
چی شد قضیه دو میلیون واقعیت داره؟؟؟!!!!
عجب داستانی شده پروانه گرفتن

mojtabata2001

کاربر بیش فعال
نه ایمان جان هنوز که معلوم نیست. ما زیادی داغ کردیم
کلا بیاین خوش بین باشیم، هنوز خبری نیست. شادیمونو خراب نکنیم:smile:

EHSAN.1984

عضو جدید
ا عنایت به ضرورت کسب اطلاعات علمی ، کاربردی و حرفه ای و افزایش کیفی سطح دانش و آگاهی های فنی متقاضیان ورود به حرفه برای دریافت پروانه اشتغال به کار مهندسی پایه 3 در صلاحیت اجرا ، بدینوسیله عناوین و سرفصل های دوره آموزشی ورود به حرفه رشته های معماری و عمران به انضمام راهنمای مراحل اجرایی آن مصوب نهمین جلسه کارگروه آموزش و مقررات ملی ساختمان که با حضور نمایندگان محترم شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان برگزار گردید، بشرح پیوست جهت اجرای کامل مفاد آن ابلاغ می گردد .توضیح اینکه مهلت اعتبار این دوره آموزشی از تاریخ برگزاری دوره حداکثر به مدت 5 سال است و متقاضیان می توانند در هر زمانی پس از فراغت از تحصیل با معرفی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ، قبل و یا بعد از شرکت و یا موفقیت در آزمون های ورود به حرفه مهندسی در این دوره شرکت نمایند . از تاریخ ابلاغ این بخشنامه ، صدور پروانه اشتغال به کار مهندسی صلاحیت اجرا در رشته های معماری و عمران منوط به ارائه گواهی نامه دارای اعتبار این دوره آموزشی خواهد بود .
غلامرضا هواییمدیر کل مقرات ملی ساختمان

وسعت

عضو جدید
خیلی زیادههههههههههههههههه ساعتش
نمیدونید برای ثبت نام کجا باید بریم؟
هزینه داره واقعا؟

الان با هزار بدبختی به نظام مهندس تهران زنگ زدم
گفتن ابلاغ شده ولی شرایط و جزییات کلاس و هزینه و.............. اصلا مشخص نیسسسسسسسسسسسست
پس الکی نگران نباشید دوستانننننننننن

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
هلو جان منم تبریک مخصوص میگم بهت
اسبو خیلی خوب گفتی! من برای هر دو تا امتحان صندلی جلویی رو چرخوندم و خیلی سیستماتیک بساطم رو اونطور که از قبل برنامه ریزی کرده بودم چیدم. از اونجاییکه 90 درصد دوستانی که دیدم به امید خدا و با کتاب های نو و باز نشده اومده بودن یه جوری نگام می کردن انگار شاخی چیزی دارم!
سر جلسه هم عین دیوونه ها همونطور که گفتی با سرعت نور می گشتم! دوستان شاید دقت نکنن ولی حتی اینکه کتابها و جزوه هاتون رو کجا و به چه ترتیبی میزارین در قبولی تون تاثیر داره. چون توی اون استرس مرگ بار باید هر چیزی که لازم دارین رو زود پیدا کنین، نه اینکه 3 دقیقه دنبال یه مبحث بگردین. کتاب هایی که بخاطر باریک بودن در قسمت پشتشون نوشته نداره رو از پشت هم برچسب بزنین و اسم و شماره مبحث رو بنوریسین. بر چسب زدن و خلاصه نویسی هم خیلی مهمه. من از توی خلاصه هام هم تونستم جواب پیدا کنم.
کلید واژه رو بخرین و از همون اول باهاش خوب تمرین کنین. تورو خدا بی خیال خرید های شراکتی بشین. آینده ما در گرو این آزمونه و هرچقدر براش خرج کنیم ارزش داره. با اون بحثا فقط اسپم توی تاپیک ها زیاد میشه و آخرش هم به جایی نمیرسه. من هرچی لازم داشتم رو فوری می خریدم تا لنگ نباشم، باور بفرمایی بچه پولدار هم نیستم.

سلام قبولی تونو تبریک میگم
ان شاالله تو تمام مراحل زندگیت موفق باشی؟

من نفهمیدم چی رو خریدین ؟ از کجا خریدین ؟من صفر صفرم راهنماییم کنید تو رو خدا من چی باید بخونم ؟

holooooooo

کاربر ممتاز
سلام قبولی تونو تبریک میگم
ان شاالله تو تمام مراحل زندگیت موفق باشی؟

من نفهمیدم چی رو خریدین ؟ از کجا خریدین ؟من صفر صفرم راهنماییم کنید تو رو خدا من چی باید بخونم ؟

کللید واژه از سایت icivil
برید تو سایتش نمونه رایگانش هست، مبحثارو به ترتیب حروف الفبا مثل لغت نامه دسته بندی کرده.

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
فک نمیکنم صحت داشته باشه!!!:eek:
متاسفانه احتمال صحت این موضوع زیاده چون 76ساعت زمان دوره آموزشی است من سر فصل هاشو دیدم وحشتناک بود
ما واسه یه اب معدنی و کیک هر بار پنجاه تومن پول آزمون دادیم الان میخوای واسه 76 ساعت دوره همراه با بازدید از پروژه ها و پزیرایی و....
ن در مخیله نمیگنجد والا. ایشالله که رایگان باشد

• Like
واکنش ها: MK6

MK6

کاربر بیش فعال
به قول هلو جان رسما دزدیه، 2 میلیون چه خبره؟ اینا مهندسا رو با صنفای دیگه اشتباه گرفتن، در آمدمون زیر خط فقره، اونوقت هزینه ای که نظام برای آزموناش و دوره هاش میگیره ماشالله.

hekmatiy

عضو جدید
با توجه به اینکه من بار اول بود امتحان دادم و با نمره نسبتا مناسب 74 قبول شدم(نظارت و اجرا) با اجازه دوستان تجربیاتمو در اختارتون قرار میدم انشالله که مفیده باشه.
یه بار سر کلاس دکتر گلابچی از ایشون درباره مهمترین مباحث مقرارات ملی پرسیدم، ایشون گفتند که مبحث سوم و مبحث چهارم مهمترین مباحث مقرات ملی هستش. اون موقع هنوز مقرارت ملی را به این شکل مطالعه نکرده بودم ولی بعدا فهمیدم که واقعا همینطوره. پس برای شروع از مبحث سوم شروع می کنیم. مبحث سوم بسیار مبحث مهمی در مقرارات ملی هستش و شما باید این مبحث را به خوبی مطالعه کنید. تا صفحه 50 این مبحثو باید حفظ کنید، چون مباحثش برای آزمون طراحی نیز بسیار مفیده. از صفحه 50 تا 89 که ظوابط اختصاصی ساختمان هاست را هم باید حتی المقدور موارد مهمشو را بررسی کنید. به عنوان مثال ظوابط اختصاصی فضاهای تجاری را باید مطالب کلیش را برای خودتون مشخص کرده باشید. از صفحه 89 به بعد را هم باید حفظ کنید.
مبحث 4 این مبحث باید به طور کلی حفظ گردد. من اینکار را کردم چون برای طراحی هم کاملا نیازه.
مبحث 5، این مبحث مبحثی است که شما را توی این کنکور می تونه بالا بکشه. سوالاتش معمولا ساده و قابلیت پاسخگویی و پیدا کردن را دارند. مطالب این مبحث تا قسمت قیر ساده هست، از قیر به بعد تا آخر مبحث پلیمرها کمی پیچیده هست و سوالاتی که از این بخش ها میدن معمولا کمی گیج کننده است. امکان اشتباه کردن توی این قسمت ها وجود دارد، بعه عنوان مثال توی آزمون خرداد (اگه اشتباه نکنم) گفته بود جداساز مرکب چیست، من دنبال پاسخ ان سئوال توی مبحث 5 می گشتم در حالی که پاسخ در مبحث 18 بودش. منظورم اینه که شما با اسم ها توی این مبحث آشنا بشید که اشتباهاتی از این دست نداشته باشید.
مبحث 7، مطالعه 20 صفحه اول این کتاب کاملا کافی است. امکان بررسی اشتباهی سئوالات طرح شده از این مبحث با مبحث سازه های نگهبان وجود دارد. به این موضوع دقت کنید.
مبحث 8، یکی از مباحث مهم و کلیدی برای آزمون نظارت و اجراست، از اون دست مباحثه که می تونید خودتون را بالا بکشید. تقریبا تمام مطالب این مبحث مهمه و نیاز به مطالعه جدی دارد.
مبحث 9، 163 صفحه این مبحث مهمه، معمولا سئوالات مشترکی در این مبحث و مبحث 5 وجود داره که البته این مبحث مهمتر و جامع تره. خیلی مطالب این مبحث نیاز به حفظ کردن نداره اما قطعا باید به مطالبش مسلط باشید.
مبحث10 را بنده مطالعه نکردم ولی برای اجرا 4-5 سئوال ازش داده بودند. شما مطالعه اش کنید.
مبحث 11- مبحث ساده و جذابی هستش. چون من کتاب فناوری های نوین گلابچی را قبلا خونده بودم این مبحث خیلی برام راحت بود. به این نکات توی این مبحث دقت کنید که فلان سازه ها توی چه مناطقی قلبلیت اجرا را دارند و چند طبقه ساخته می شوند، کدوم سیستم دیوار باربره و مطالبی از این دست. کل کتاب باید مطالعه گردد.
هر سئوالی درباره داربست، راهروی سرپوشیده و این جور مطالب طرح شد قطعا از این مبحثه. این مبحث مبحث نسبتا ساده ای است و قابلیت پاسخگویی به سئوالات این مبحث وجود دارد.
تاالان اکثر مباحث نستا ساده بودند. از الان مباحث نسبتا پیچیده شروع میشه.
مبحث 13 اولین مبحثی است که بررسی میکنیم. توی این مبحث قسمت ترانسفورماتور، سیم کشی و قوانین آن، برق فشار ضعیف، فاصله پریزها از فضاهای مختلف را مطالعه کنید. این نوع مباحث متاسفانه کمتر دلچسپ ما معمارها هستند ولی حتما باید مطالعه گردند. متاسفانه از مبحث 13، 14، 16 و 17 امسال در آزمون نظارت بسیار سئوال طرح شده بود، اگه اشتباه نکنم بالای 11-12 سئوال که تعاد بسیار زیادی است. بنابراین به هیچ وجه این مباحثو دست کم نگیرید، به هرشکلی که بود من مطالب این مباحث را مطالعه کردم و تمام سئوالاتی که از این مباحث اومده بود را جواب دادم. مبحث 13 راحت ترین مبحث این چهارگانه است.
مبحث 14، مباحث کانال ها ، دودکش(در مبحث 17 هم تکرار شده)، دریچه های بازدید(مبحث 16 تکرار شده) و اینجور مطالبشو مطالعه کنید. کلا مبحثی است که مطالب نخوندنیش بیشتر از مطالب خوندنیشه. کتابی بود که ازش نفرت داشتم.
مبحث 16 نیز دقیقا خصوصیت مبحث 17 را داره ولی این مبحث درباره وسایل بهداشتی هستش. متاسفانه سئوالاتی که از این دو مبحث میاد گیج کننده و شبیه هم هست و داوطلب را گیج میکنه که توی کدوم مبحث دنبال پاسخ بگرده.
مبحث 17 نسبتا مبحث ساده تری است. درباره اصول لوله کشی مطالب مهمی داره، دودکش، محل و فاصله قرارگیری بخاری، مکان های ممنوع برای بخاری و اینا از عمده مطالب مهم این مبحثه. مطالعه 86 صفحه اول این کتاب کافی است.
مبحث 15 نیاز به مطالعه کامل دارد. تا صفحه آخر این مطلب را مطالعه کنید. پیوست ها بسیار مهم است. ظرفیت آسانسور و ابعاد آن در قسمت پیوست قرار دارد. لطفا مطالعه شود.
مبحث 18 و 19 این دو مبحث باید به طور بسیار جدی و تا صفحه آخرشون مطالعه گردد. اکثر سئوالات طرح شده از این دو مبحث از بخش پیوست ها است. از هر کدوم 4-5 توی آزمون قبلی داده بودند. پس نیازی به تاکید نداره.
مسائل طرح شده در آزمون های قبلی از این دو مبحث را به دقت مطالعه کنید تا بتونید از پس سئوالاتش بربیاید.
مبحث 20، ساده ترین مبحث مقرارات ملی ( به عقیده من) این مبحثه که متاسفانه کمتر از این مبحث سئوال طرح میشه.
مبحث 21، نیز مطالعه خاص خودشو نیاز داره، سئوالاتی که در رابطه با پناهگاه، راه پله باز و اینجور مطالب از این مبحث طرح میشه. من 30 صفحه اولشو مطالعه کردم.
مبحث 22، این مبحث کلا درباره بازرسی اجزاء ساختمانی است. یه مطلب جزئی درباره آسانسور توی این مبحث وجود داره که مطالعه اش کنید. من این مبحث را یه بار مطالعه کردم.
سازه های نگهبان.
این کتاب 25 صفحه اول و 25 صفحه آخرش را مطالعه کنید. درباره قانون کار و بیمه یه سری مطلب توی این کتاب هست که یه کم غیر متعارفه ولی دقت کنید.
کتاب جوش را فقط کلیاتشو مطالعه کنید. مطالب کلیدیشو باید بدونید کجای مبحث قرار داره به عنوان مثال باید بدونید که آزمایش های مخرب در کدوم فصله که بتونید به راحتی پیداش کنید و بهش پاسخ بدید. یا باید بونید انواع الکترود توی کدوم فصله، یا اگه سئوالی درباره بازرسی عینی میده بدونید از کجا میاد. باید یه مطالعه روزنامه وار یکی دوبار این کتاب را داشته باشید.
یک دسته بندی کلی از کتابها کنیم

1. کتابهایی که نیاز به مطالعه جدی دارند و باید حفظ شوند
مبحث 3
مبحث 4
مبحث8
مبحث 15
مبحث 18
مبحث 19

1. مباحثی که باید به خوبی مطالعه گردند
مبحث 5
مبحث 9
مبحث 11
مبحث 12
مبحث 20
مبحث 21
کتاب سازه های نگهبان

1. مباحثی که نیاز به مطالعه کمتری دارند اما به هیچ وجه نباید دست کم گرفته شوند
مبحث 2
مبحث 7
مبحث 13
مبحث 14
مبحث 16
مبحث 18
مبحث 22
و کتاب جوش (این کتاب بسیار مهم است و نیاز دارد که به دقت مطالب عمده اش بررسی گردد)
من توی آزمون این کتاب ها را داشتم و با این کتاب ها 48 تا سئوال را پاسخ دادم. خودم را اصلا درگیر سئوالات دتیل نکردم چون واقعا مشخص نیست از کجا طرح میشه.
روی آزمون ابتدا کتابها را به ترتیب بر اساس مبحث گذاشتم. ابتدا یک بار سئوالات را بررسی کردم. هر کدوم را که بلد بودم توی پاسخ نامه پاسخ دادم. تقریبا 14-15 سئوال را پاسخ دادم، همزمان که سئوالات را بررسی می کردم در کنار سئوالات شماره مبحث را یاداشت میکردم و البته سئوالاتی را که نمیدونستم از کدوم مبحث میاد را هم با علامت سئوال مشخص می کردم. بنابراین توی 30 دقیقه اول من یک بار سئوالات را خونده بودم و 15 سئوال را پاسخ داده بودم (بدون بازکردن کتاب ها) و هر سئوال را مشخص کرده بودم از کدوم مبحث میاد. بعد توی زمان باقیمانده مباحث را یکی یکی برمیداشتم و سئوالات را توشون پیدا میکردم. به ترتیب اول مبحث 2 بعد 3 و الی آخر، مبحث را که برمیداشتم یه لحظه سئوالات را نگاه میکردم ببینم کدوم سئوال از مثلا مبحث 3 اومده ، پاسخ میدادم و مبحثو کنار میذاشتم. بنابراین به راحتی سئوالات مبحث 3 را پیدا میکردم و توی پاسخ نامه جوابشون را میزدم. به همین صورت تا آخرین مبحث. بعدش هم مبحث سازه های نگهبان و کتاب جوش.
به این ترتیب سئوالت را پاسخ دادم. نیم ساعت آخر را هم وقت اضافه آوردم.
اما در واقع مهمترین نکته این بود که من 50 روز و روزی 4 -ساعت مطالعه داشتم. پس به راحتی می تونید قبول بشید. کافیه یه کم همت کنید.

با آرزوی موفقیت.

اشتباهات نوشتاری و گفتاری را به بزرگی خودتون ببخشید.

titipalang

عضو جدید
وای خدا یعنی 76 ساعت باید بریم کلاس واقعا وحشتناکه خیلی احمق شب می خوابن صبح پا می شن قانون جدید می زارن

وضعیت
موضوع بسته شده است.