برداشتن چادر خانم ها در کنکور سراسری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Uchiha Itachi

عضو جدید
عبور از خط قرمزها....

برداشتن اجباری چادراز سر دختر خانمهای دانشجو برای شرکت در امتحان کنکور

( ديروز جمعه در یاسوج)

نارضایتی داوطلبان از این اقدام غیرفرهنگی در یاسوج

http://www.sobhezagros.ir/node/168986/

ببخشید، مگه سالن امتحان خانم ها و آقایان از هم جدا نیست! :surprised:
دیگه چادر نداشتن و داشتن چه تفاوتی می کنه.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
تا پای جان از یادگار حضرت فاطمه(س) دفاع خواهیم کرد

تا پای جان از یادگار حضرت فاطمه(س) دفاع خواهیم کرد

سخنگوی شورای مرکزی جامعه اسلامی زنجان در گفتگو با خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» در زنجان، در واکنش به اتفاقات دانشگاه صوفی رازی زنجان گفت: امروز که دشمن کمر همت بسته تا چادر که یادگار حضرت زهراست را از سر مادران و دختران ما بکشد، برخی منور الفکر نماهای داخلی که تفکرشان در دوران سیاه تجدد خواهی غرب مانده، با جاهلیت مدرن همراه شده و به جای آنکه با دشمن در عرصه جنگ نرم بپا خیزند، با ایفای نقش ستون پنجم دشمن دست به بی حرمتی به چادر خواهران محجبه ما زده اند.

امیرحسین شکوری در ادامه افزود: در تمامی وصیت نامه های شهدا به صیانت از حجاب خصوصا چادر اشاره مستقیم شده، چرا که این مادران باحیا و چادری ما بودند که مربی نسلی شدند که در آسمان تاریخ ایثار و پای مردی درخشیدند.

وی ضمن محکومیت این واقعه خواستار توضیح و عذرخواهی هر چه سریع تر مسئولان ذی ربط شد و خاطر نشان کرد: خواهران متدین و انقلابی ما اگاه باشند که همسنگرانشان تا پای جان و آخرین قطره خونشان از این یادگار حضرت فاطمه(س) دفاع خواهند کرد.

شهید یوسف الهی

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
ما الان داریم در مورد کنکور سراسری در یاسوج صحبت می کنیم یا امتحانات دانشگاه زنجان؟

میشه اینقدر دشمن دشمن نکنید؟ به نظر میرسه شما فکر می کنی الان در آمریکا این موضوع بحث محافل روز اخبار باشه و cnn و fox نشسته باشند صبح تا شب در موردش صحبت کنند و موضوع رو تحلیل می کنند و نتیجه گیری می کنند که براندازی حکومت اسلامی ایران دیگه عنقریب است که اتفاق بیفته! رسانه ها در همه جای دنیا آزادند تا تفسیر خودشون رو از وقایع بنویسند. رسانه های جمهوری اسلامی هم تفسیر خودشون رو از وقایع منتشر می کنند. موضوع ربطی به روسری نداره موضوع مربوط به چادره و شما هم دارید در ایران زندگی می کنید. چادر هم یک کاور سیاهه و یک ابزار مناسب برای تقلب. در رابطه با همین موضوع هم برقعه در بعضی کشورهای غربی ممنوعه چون اجازه شناسایی صورت شهروندان رو نمیده.
در رابطه با اینکه چادر یک میراثه که باید حفظ بشه اجازه بدید خود مردم آزادانه تصمیم بگیرند که چه چیزی رو دوست دارند حفظ بکنند.
پس واقعا از همه چیز بی خبر هستید! وقتی از اسفالت تو خیابون ایراد میگیرن دیگه حجاب جای خود داره!
روسری که اونا اونجا میپوشن چیزی کمتر و یاشاید بیشتر از چادری که تو ی مملکت اسلامی پوشیدم میشه ارزش داره
چادر فقط ی کاور سیاه نیست چادر برای حفظ ارزش یک زن!! و شما فقط اون یک وسیله تقلب میبینید!!!
الان منم جزئی از مردم دارم میگم باید حفظ بشه!

Uchiha Itachi

عضو جدید
موضوع فقط همین نیست
میبینید که اینا فقط ی استارت برای باقی کارها!

من اونجا نبودم که در جریان قضیه باشم و کم و کاست و راست و حقیقتش رو بدونم اما شما حتی یک لحظه هم فکر کردین شاید واقعاً موضوع تقلب بوده و این مسائلی که شما می گین مطرح نبوده. اینم یه احتماله و به هر حال نمیشه یک طرفه به قاضی رفت.

شهید یوسف الهی

کاربر ممتاز
من اونجا نبودم که در جریان قضیه باشم و کم و کاست و راست و حقیقتش رو بدونم اما شما حتی یک لحظه هم فکر کردین شاید واقعاً موضوع تقلب بوده و این مسائلی که شما می گین مطرح نبوده. اینم یه احتماله و به هر حال نمیشه یک طرفه به قاضی رفت.
ببینید قبل از اینکه امتحان شروع بشه گفتن چادر ها رو در بیارن!
نپوشیدن چادر در یک جایی که همش زن اشکال نداره! بحث سر اینکه خیلی ها از این موضوع سوء استفاده میکنن! وفقط هم همین ی نمونه نبوده!

Uchiha Itachi

عضو جدید
ببینید قبل از اینکه امتحان شروع بشه گفتن چادر ها رو در بیارن!
نپوشیدن چادر در یک جایی که همش زن اشکال نداره! بحث سر اینکه خیلی ها از این موضوع سوء استفاده میکنن! وفقط هم همین ی نمونه نبوده!

ببخشید، من در جریان این مسائل که شما میگین نیستم.

خردبین

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس واقعا از همه چیز بی خبر هستید! وقتی از اسفالت تو خیابون ایراد میگیرن دیگه حجاب جای خود داره!
روسری که اونا اونجا میپوشن چیزی کمتر و یاشاید بیشتر از چادری که تو ی مملکت اسلامی پوشیدم میشه ارزش داره
چادر فقط ی کاور سیاه نیست چادر برای حفظ ارزش یک زن!! و شما فقط اون یک وسیله تقلب میبینید!!!
الان منم جزئی از مردم دارم میگم باید حفظ بشه!

هرکسی حرفی زد یا کاری کرد به بهانه سوء استفاده دشمن دمار از روزگارش دربیار. آقا من بی خبر هستم و فقط دارم بی سند و مدرک وراجی می کنم و حرف های خودم رو تکرار می کنم.شعار میدم و خودم رو نماینده و صدای مردم ایران می دونم. برای همین هم همه پست های خودم رو پاک کردم چون واقعا تحت تاثیر منطق آهنین شما قرار گرفتم. این بحث برای من تمام شده است.

شهید یوسف الهی

کاربر ممتاز
آقا من بی خبر هستم و فقط دارم بی سند و مدرک وراجی می کنم و شعار میدم و خودم رو نماینده و صدای مردم ایران می دونم. برای همین هم همه پست های خودم رو پاک کردم چون واقعا تحت تاثیر منطق آهنین امثال شما قرار گرفتم. این بحث برای من تمام شده است.
کسی به شما توهین نمیکنه شما هم نظر خودتون دارید و من هم نظر خودمو و داریم درمورد این نظرها بحث میکنیم! من نگفتم از همه چیز با خبر هستم! طبق چیزایی که دارم میبینم دارم صحبت میکنم.
و من بعنوان یک زن باید از چادرم که برام ارزش داره دفاع کنم و بقیه فکر بد درمورد اعتقادم نکنن.

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اومدیم و خانم ها چادر سر کردن یا نه نکردن سر جلسه ی کنکور !!!
.
.
.
این وسط به شما آقایون درگیر چی میرسه اینجا ؟! :d

فک نمیکنم این موضوع اینقد با اهمیت باشه! که شما اینطوری دارین در مقابل هم جبهه میگیرین

متاسفانه مشکلات کشور رو رها کردیم گیر دادیم به چادر و حجاب کردن خانومها ...!

اگه هر کسی که دوست داره با مانتو بیاد یا چادر بهتره!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
.
.
.

فک نمیکنم این موضوع اینقد با اهمیت باشه! که شما اینطوری دارین در مقابل هم جبهه میگیرین

سلام یوسف عزیز.....اولا که موضوع بی اهمیت نیست...آیا وقتی طرخ برخورد با زنان بدحجاب شکل میگیرد و همه پسرها شروع میکنند به دفاع از اون خانم ها اقدام بی اهمیتی است؟.....دوست عزیز چادر تنها یک پوشش نیست......یادگار حضرت زهراست.....من خیلی دوست دارم ببینم اون پسرهایی که ارشاد وقتی با دختر بدحجاب برخود میکنه چه مودبانه چه غیر مودبانه در جا سر و کلشون پیدا میشه کجا هستند......خانم های چادری محترمی که میومدن از اون دخترها دفاع میکردند دقیق فضا رو ببینند......اون دختران بدحجاب هم که شما ازشون دفاع میکردید امروز کجا هستند ...اگر در جبهه مقابل شما نباشند
مسئله حاضر با توجه به تعدد آن.....در چند محل کنکنور در چند دانشگاه.....در چند آزمون استخدامی بی اهمیت به هیچ عنوان نیست.....چادر رو به زور از سر دختری کشیدن معلوم است چقدر شنیع است.....اونهایی هم که هی مردانه و زناه در میارن.....
اولا که در جلسه کنکور حاضر بنا بر گفته حاضرین ناظر مرد بوده .......و اگر هم نباشه.........اینکه چادر رو امروز بخواهند عده ای ابزار تقلب معرفی کنند این درد است.......

و در ضمن خانم ها و آقایونی که این مسئله رو تائید میکنند....منظورم اینه که خوب کاری کردن چادر رو به زور به عنوان ابزار تقلب اوردن بیرون.....آیا کسی بدون چادر تقلب نمیکند؟ اگر میکند
در صورت حضور ناظرین زن...پس فردا اصلا خانم ها بی حجاب و با تاپ بیان سر امتحان که شائبه تقلب برای برخی اذهان برطرف شود......در صورت حضور ناظر مرد!...مردها هم با لباس زیر!.......البته این کارها به زور انجام شود نه با اختیار شما@
برخی معلوم نیست چطور تحلیل میکنند

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
هیچ مسلمان و دانشجوی انقلابی و فاطمی چنین توهینی را برنخواهد تافت

هیچ مسلمان و دانشجوی انقلابی و فاطمی چنین توهینی را برنخواهد تافت

هیئت دانشجوئی فاطمیون دانشگاه علوم پزشکی زنجان با انتشار بیانیه اعلام انزجار خود را نسبت به اقدام اخیر دانشگاه صوفی رازی اعلام کردند. متن این بیانیه به شرح ذیل است : بسم رب الزهرا(س) وَلْتَكُ ... به گزارش خبرگزاری نسیم زنجان هیئت دانشجوئی فاطمیون دانشگاه علوم پزشکی زنجان با انتشار بیانیه اعلام انزجار خود را نسبت به اقدام اخیر دانشگاه صوفی رازی اعلام کردند.
متن این بیانیه به شرح ذیل است :

بسم رب الزهرا(س)​
وَلْتَكُن مِّنكُمْ أُمَّةٌ يَدْعُونَ إِلَى الْخَيْرِ وَيَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَيَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنكَرِ وَأُوْلَئِكَ هُمُ الْمُفْلِحُونَ ﴿ سوره آل عمران ۱۰۴﴾
و بايد از ميان شما گروهى [مردم را] به نيكى دعوت كنند و به كار شايسته وادارند و از زشتى بازدارند و آنان همان رستگارانند
اتفاقات اخیردانشگاه غیر انتفاعی صوفی رازی زنجان جای بسی تأسف وتأمل دارد که چگونه برخی افراد به خود اجازه می دهند در کشور جمهوری اسلامی ایران که خانه امام زمان (عج)است چادر از سر ناموس مؤمنین بکشند؟!
چادری که یادگار حضرت فاطمه زهرا (س)است.
ما را چه شده است که نگاهی رضاخانی به جمهوری اسلامی رسوخ کرده که دست به چادر ناموس مسلمین می بریم…؟؟؟!!!
آیا جز این است که معجر ها در ظهر عاشورا بدست یزیدیان برداشته شد؟
این اقدام توهین به شرف و عفت و غیرت مسلمین است و ما هرگز فراموش نمی کنیم که چگونه هزاران چفیه خونی شد تا چادری خاکی نشود و شهدا جان خود را در مسیر حفظ حجاب و عفت فدا کردند.

این کار توهینی است به عقاید و شرف مسلمین و هر انسان آزاده.
هیئت فاطمیون دانشگاه علوم پزشکی زنجان از تمامی مسئولین ذی ربط درخواست دارد که پیگیری های لازم را در باره این حادثه تلخ ،شوم و اسفبار داشته باشند وبدانند هیچ مسلمان و دانشجوی انقلابی و فاطمی چنین توهینی را برنخواهد تافت.
در صورت کم کاری ،مسئولین باید همگی به بانوی بی نشان ،حضرت زهرا سلام الله علیها پاسخگو باشند که چرا از امانت مقدسش پاسداری لازم نشد؟
و من ا…توفیق
هیئت دانشجویی فاطمیون دانشگاه علوم پزشکی زنجان

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
مسئول حراست دانشگاه صوفی رازی زنجان باید پاسخگو باشد

مسئول حراست دانشگاه صوفی رازی زنجان باید پاسخگو باشد

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد زنجان با محکوم کردن اقدام مسئولین دانشگاه صوفی رازی زنجان، از مسئولین این دانشگاه و خصوصا حراست این دانشگاه در مورد اقدام صورت گرفته پاسخ خواست.

وی افزود: ما دانشجویان هتک حرمت انجام شده به حجاب و پوشش اسلامی را محکوم می کنیم و درصورت بی توجهی مسئولان در فرصت مناسبی پاسخی دندان شکن خواهیم داد.

ما افسران جوان جنگ نرم پای آرمان ها و ارزش های اسلامی و انقلابی ایستاده و برخورد غلط مسئولان موسسه صوفی را که یاد آور دوران ننگین رژیم طاغوت است در شهر حسینی بر نمی تابیم و در مقابل بی غیرتی مسئولان ساکت نخواهیم ماند. احساس می کنیم که حس غیرت دینی در برخی از موسسات رنگ باخته است و آنهایی که با خون شهدا در این مملکت صاحب منسب شده اند خودشان را در این جنگ فرهنگی باخته اند و هل شده اند و بر قاعده هوس تصمیم می گیرند غافل از اینکه جوانان امروز از جوانان دیروز هوشیارتر و محکم تر بر سر ارزش ها ایستاده اند.

آن مسئول حراستی که در پی اعتراض دانشجویان چادری بی تفاوت و خنثی عمل کرده است باید پاسخگو باشد آیا این منکر انجام شده از سوی آقایان دارای ابلاغیه و مجوز است؟

آیا این قانونی شده است که اجرایی می کنند؟ این قانون نانوشته در کجا ابلاغ شده که امروز مجری این چنین هتاکی ها شده اند !

چرا به جای مقابله با تهاجم فرهنگی و جنگ فرهنگی در صدد کمک کردن به آندولسی کردن ایران اسلامی هستند ؟

برای یک بارهم که شده مسئولین وصیت نامه های شهدارا بخوانند و بدانند که شهدا رفتند تا چادر از سر مادران و خواهران ایران اسلامی نیفتد. شهدا غیورانه ایستادند تا حیا و غیرت دینی در جامعه ما بماند.

اقتدای دختران ایران اسلامی به حضرت زهرای مرضیه است که این هدیه را از حضرت صدیقه طاهره به یادگار دارند.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببخشید، مگه سالن امتحان خانم ها و آقایان از هم جدا نیست! :surprised:
دیگه چادر نداشتن و داشتن چه تفاوتی می کنه.

سلام یوسف عزیز.....اولا که موضوع بی اهمیت نیست...آیا وقتی طرخ برخورد با زنان بدحجاب شکل میگیرد و همه پسرها شروع میکنند به دفاع از اون خانم ها اقدام بی اهمیتی است؟.....دوست عزیز چادر تنها یک پوشش نیست......یادگار حضرت زهراست.....من خیلی دوست دارم ببینم اون پسرهایی که ارشاد وقتی با دختر بدحجاب برخود میکنه چه مودبانه چه غیر مودبانه در جا سر و کلشون پیدا میشه کجا هستند......خانم های چادری محترمی که میومدن از اون دخترها دفاع میکردند دقیق فضا رو ببینند......اون دختران بدحجاب هم که شما ازشون دفاع میکردید امروز کجا هستند ...اگر در جبهه مقابل شما نباشند
مسئله حاضر با توجه به تعدد آن.....در چند محل کنکنور در چند دانشگاه.....در چند آزمون استخدامی بی اهمیت به هیچ عنوان نیست.....چادر رو به زور از سر دختری کشیدن معلوم است چقدر شنیع است.....اونهایی هم که هی مردانه و زناه در میارن.....
اولا که در جلسه کنکور حاضر بنا بر گفته حاضرین ناظر مرد بوده .......و اگر هم نباشه.........اینکه چادر رو امروز بخواهند عده ای ابزار تقلب معرفی کنند این درد است.......

و در ضمن خانم ها و آقایونی که این مسئله رو تائید میکنند....منظورم اینه که خوب کاری کردن چادر رو به زور به عنوان ابزار تقلب اوردن بیرون.....آیا کسی بدون چادر تقلب نمیکند؟ اگر میکند
در صورت حضور ناظرین زن...پس فردا اصلا خانم ها بی حجاب و با تاپ بیان سر امتحان که شائبه تقلب برای برخی اذهان برطرف شود......در صورت حضور ناظر مرد!...مردها هم با لباس زیر!.......البته این کارها به زور انجام شود نه با اختیار شما@

هچند بعضی پیاما حذف شده اینجا ! ولی باز یه چیزی میگم... بازم یاد یه چیزی افتادم...اینکه یکسال توی ژاپن دخترا رو مجبور میکنن کاملاً !!! عریان برن سر جلسات امتحانیشون به بهانه اینکه تقلب نکنن !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! اونم فقط دخترا !. بنظرم اون دخترا یا خیلی بی عرضه بودن که اینجوری حاضر شدن برن و قبول کردن یا خیلی کم شخصیت!

شهید یوسف الهی

کاربر ممتاز
.
.
.

دفاع از ناموس یکی از وظایف اقایون!! خدا الکی غیرت واسه مرد نذاشته!
خیلی از مشکلات از بی بندباری ها و نبود ایمان قوی!

مریدا

عضو جدید
کاربر ممتاز
این کار برازنده یک مملکت اسلامی نیست
قرار نیست بخاطر یه مشت حرف پوچ به اعتقاد کسی توهین بشه
من خودم چادری نیستم اما کسی حق نداره چادر رو از سر یه خانوم بکشه شاید بگن حالا اتفاقی نمی افتاد اما برای اون دخترا کار راحتی نبود که چادر از سر بردارن
بماند که زمان امتحان بچه ها به اندازه کافی استرس داشتن
خدا سر عزیزشون بیاره

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دفاع از ناموس یکی از وظایف اقایون!! خدا الکی غیرت واسه مرد نذاشته!
خیلی از مشکلات از بی بندباری ها و نبود ایمان قوی!

اینو درست میگی منم اینو انکار نکردم

مساله چادر یکی از مهمترین مسائل هست در حوزه پوشش اما همه مشکلات رو حل نمیکنه اینطور نیس که

اگه کسی چادر داشته باشه کاملا دیگه ازین مشکلات مصون هست واگه کسی مانتویی باشه نه....

مسایل دیگه ای هم هستن که باعث این مشکلات میشن ...

متاسفانه شما طوری صحبت میکنید که ادم فک میکنه کسی که مانتویی باشه کشف حجاب کرده یا خانوادش غیرت ندارن بهش ( اینو در نظر بگیرید که اگه دختری مانتویی و مرتب باشه فرق داره با دختر بی حجاب یا بد حجاب )

برداشت شما از غیرت کامل درسته اما متاسفانه کامل نیست ! من اگه در اینده خانم داشته باشم ( فعلا که ندارم :d )اینطور باهاش رفتار

نمیکنم که بهش بگم شما مجبوری چادر سرت کن ایمانتم قوی کن که ی سری مسائل برات پیش نیاد ! و دیگه تمومه همه چی!! خب طرز

لباس پوشیدنش به خودش بر میگرده حالا چه چادری چه خیر اما با رفتارم طوری بهش تفهمیم میکنم که این موضوع رو درک کنه حالا

هرجایی که میخاد باشه ....
.
.
.
غیرت باید در رفتار ادم بیشتر نمود پیدا کنه تا در ظواهر... متاسفانه الان فرهنگ جامعه ی ما به سمت ظاهر سازی پیش میره

خوشبختانه من هم این مورد ( غیرت) رو دارم توی این چند سال که باشگاه بودم کاربرایی که منو میشناسن میدونن که من رفتارم چطور هست

خصوصا با خانمهای اینجا همیشه سعی کردم باهاشون برخورد مناسبی داشته باشم از این نظر حالا چه از لحاظ فرهنگی اختلاف داشته باشن یا خیر:gol:

موفق باشید

آخرین ویرایش:

شهید یوسف الهی

کاربر ممتاز

اینو درست میگی منم اینو انکار نکردم

مساله چادر یکی از مهمترین مسائل هست در حوزه پوشش اما همه مشکلات رو حل نمیکنه اینطور نیس که

اگه کسی چادر داشته باشه کاملا دیگه ازین مشکلات مصون هست واگه کسی مانتویی باشه نه....

مسایل دیگه ای هم هستن که باعث این مشکلات میشن ...

متاسفانه شما طوری صحبت میکنید که ادم فک میکنه کسی که مانتویی باشه کشف حجاب کرده یا خانوادش غیرت ندارن بهش ( اینو در نظر بگیرید که اگه دختری مانتویی و مرتب باشه فرق داره با دختر بی حجاب یا بد حجاب )

برداشت شما از غیرت کامل درسته اما متاسفانه کامل نیست ! من اگه در اینده خانم داشته باشم ( فعلا که ندارم :d )اینطور باهاش رفتار

نمیکنم که بهش بگم شما مجبوری چادر سرت کن ایمانتم قوی کن که ی سری مسائل برات پیش نیاد ! و دیگه تمومه همه چی!! خب طرز

لباس پوشیدنش به خودش بر میگرده حالا چه چادری چه خیر اما با رفتارم طوری بهش تفهمیم میکنم که این موضوع رو درک کنه حالا

هرجایی که میخاد باشه ....
.
.
.
غیرت باید در رفتار ادم بیشتر نمود پیدا کنه تا در ظواهر... متاسفانه الان فرهنگ جامعه ی ما به سمت ظاهر سازی پیش میره

خوشبختانه من هم این مورد ( غیرت) رو دارم توی این چند سال که باشگاه بودم کاربرایی که منو میشناسن میدونن که من رفتارم چطور هست

خصوصا با خانمهای اینجا همیشه سعی کردم باهاشون برخورد مناسبی داشته باشم از این نظر حالا چه از لحاظ فرهنگی اختلاف داشته باشن یا خیر:gol:

موفق باشید
از این دو خط من این همه برداشت داشتید
شما گفتید که چرا پسرا دارن بحث میکنن من دلیلشو گفتم
کسی به مانتویی ها توهینی نکرد!!! من خودم اصلا خانواده مذهبی ندارم و اینو نگفتم که غیرت فقط در گیر دادن به خانوما هستش!!!
من اصلا اون حرفایی که گفتید نزدم.

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از این دو خط من این همه برداشت داشتید
شما گفتید که چرا پسرا دارن بحث میکنن من دلیلشو گفتم
کسی به مانتویی ها توهینی نکرد!!! من خودم اصلا خانواده مذهبی ندارم و اینو نگفتم که غیرت فقط در گیر دادن به خانوما هستش!!!
من اصلا اون حرفایی که گفتید نزدم.

خیر جناب من برداشت کلی خودمو از تاپیک و ی سری نکاتی که خودم مد نظر داشتم از کل تاپیک

یک جا زیر نقل قول شما بیان کردم در رابطه هم با موضوع تاپیک حتما یک دلیلی وجود داره که من از اون بی اطلاعم!

اما دیدم برخی از دوستان یک سری جهت گیری ها کردن و از موضوع بحث منحرف شدن این بود که گفتم چرا باهم بحث میکنید!

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام یوسف عزیز.....اولا که موضوع بی اهمیت نیست...آیا وقتی طرخ برخورد با زنان بدحجاب شکل میگیرد و همه پسرها شروع میکنند به دفاع از اون خانم ها اقدام بی اهمیتی است؟.....دوست عزیز چادر تنها یک پوشش نیست......یادگار حضرت زهراست.....من خیلی دوست دارم ببینم اون پسرهایی که ارشاد وقتی با دختر بدحجاب برخود میکنه چه مودبانه چه غیر مودبانه در جا سر و کلشون پیدا میشه کجا هستند......خانم های چادری محترمی که میومدن از اون دخترها دفاع میکردند دقیق فضا رو ببینند......اون دختران [SUP]بدحجاب هم که شما ازشون دفاع میکردید امروز کجا[/SUP] هستند ...اگر در جبهه مقابل شما نباشند

من پست شما رو نخونده بودم محمد جان !! متاسفانه صحبت هایی از شما شنیدم در این پست که انتظارشو نداشتم از شما دوست من:smile:

بحث من هم این نیس که در جلسه چه اتفاقی رخ داده ! همون طور که خودتون میدونید بحث حجاب بحث جدیدی نیس در این باشگاه

من به هیچ عنوان نگفتم چادر بی اهمیت هست ! شما چه برداشتی داشتید از حرفای من؟ شما داری من و متهم میکنید اگه از دختران بد

حجاب دفاع میکنم اگر مدرکی برای حرفتون دارید علیه من نشون بدید اگر هم منظورتون دوستان هستن که بحث دیگریست من به عنوان

بی طرف وارد بحث شدم و کسانی که مخالف چادر بودن رو هم خطاب قرار دادم اما شما دارید به حرفهای من جهت میدید! که من مخالف چادرم

من فقط میگم دختر خانمی که فهمیم و بالغ هست و به درک و فهم رسیده که راهشو انتخاب کنه نیاز به این صحبتهای طولانی و بی فایده

نداره حالا بخواد چادری هم باشه به روشنفکران عزیز ربطی ندارد!! اینها مشخصه چی میخان!

سعی نکنید از صحبت های من کوه بسازید ( هر دو طرف بحث)

در مورد خط دوم کسی همچین چیزیو تایید نمیکنه محمد جان! حتی در کشورهایی که ما اونها رو غربی می نامیم در جلسات رسمی

و ادارات لباس رسمی میپوشند کما اینکه برخی هم جریمه ی نقدی میشن اگه پوشش مناسب نداشته باشن یا حتی اخراج

من نمیدونم شما این تحلیلها رو از کجا اوردین ... انتظار نداشتم اینقد راحت این حرفا رو بگید من شما رو خوب میشناسم ! :gol:

آخرین ویرایش:

hale.a

عضو جدید
برید کنار من اومدم!
بله!
خوب به نظر من اولا که این موضوع انقدر موضوع با اهمیتی نیست که به سران کشور و اسلام و یادگار حضرت زهرا بکشه ما عادت کردیم مسائل اصلی رو کنار بذاریم و بچسبیم به فرعیاتی که فقط برای منحرف کردن ذهن ما علم میکنن...در ثانی من کل خبر رو خوندم و عکسا رو دیدم و هیچ جا نشان از اجبار ندیدم!!!...من خودم چادری م و تمام امتحانات دبیرستانمونو بدون چادر رفتیم سرجلسه امتحان و هیچ اتفاقی هم نیفتاد...امتحانات دانشگاه رو هم با چادر رفتیم و باز هم هیچ اتفاقی نیفتاد!...کنکور هم کاملا ب اختیار فردی تمام داوطلبا (حداقل توسالنی که ما بودیم) چه کارشناسی چه ارشد بدون چادر بودیم و باز هم هیچ اتفاقی نیفتاد!!
درک نمیکنم موضع گیری دوستانو!خیلی اتفاق وحشتناکیم نیستا!ب نظرتون یکم سیاه نمایی نیست؟!

شهید یوسف الهی

کاربر ممتاز

خیر جناب من برداشت کلی خودمو از تاپیک و ی سری نکاتی که خودم مد نظر داشتم از کل تاپیک

یک جا زیر نقل قول شما بیان کردم در رابطه هم با موضوع تاپیک حتما یک دلیلی وجود داره که من از اون بی اطلاعم!

اما دیدم برخی از دوستان یک سری جهت گیری ها کردن و از موضوع بحث منحرف شدن این بود که گفتم چرا باهم بحث میکنید!
من خانوم هستم!!
خب نباید از در پاسخ به من اینا رو میگفتید.
بله ی سری از حرفاتون درست!

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من خانوم هستم!!
خب نباید از در پاسخ به من اینا رو میگفتید.
بله ی سری از حرفاتون درست!

عذر خواهی میکنم :gol:

تا جایی که علامت سه نقطه گذاشتم مربوط به پست شما بود و بقیه نظر خودم

درسته خیلی کم نوشتید اما خیلی کوتاه و پر معنا نوشتید منم خواستم موضوع رو بازتر کنم

شما هم نباید منو مخاطب قرار میدادید چون منظور من شما نبودید واقایون رو گفتم فقط
:gol:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

من پست شما رو نخونده بودم محمد جان !! متاسفانه صحبت هایی از شما شنیدم در این پست که انتظارشو نداشتم از شما دوست من:smile:

بحث من هم این نیس که در جلسه چه اتفاقی رخ داده ! همون طور که خودتون میدونید بحث حجاب بحث جدیدی نیس در این باشگاه

من به هیچ عنوان نگفتم چادر بی اهمیت هست ! شما چه برداشتی داشتید از حرفای من؟ شما داری من و متهم میکنید اگه از دختران بد

حجاب دفاع میکنم اگر مدرکی برای حرفتون دارید علیه من نشون بدید اگر هم منظورتون دوستان هستن که بحث دیگریست من به عنوان

بی طرف وارد بحث شدم و کسانی که مخالف چادر بودن رو هم خطاب قرار دادم اما شما دارید به حرفهای من جهت میدید! که من مخالف چادرم

من فقط میگم دختر خانمی که فهمیم و بالغ هست و به درک و فهم رسیده که راهشو انتخاب کنه نیاز به این صحبتهای طولانی و بی فایده

نداره حالا بخواد چادری هم باشه به روشنفکران عزیز ربطی ندارد!! اینها مشخصه چی میخان!

سعی نکنید از صحبت های من کوه بسازید ( هر دو طرف بحث)

در مورد خط دوم کسی همچین چیزیو تایید نمیکنه محمد جان! حتی در کشورهایی که ما اونها رو غربی می نامیم در جلسات رسمی

و ادارات لباس رسمی میپوشند کما اینکه برخی هم جریمه ی نقدی میشن اگه پوشش مناسب نداشته باشن یا حتی اخراج

من نمیدونم شما این تحلیلها رو از کجا اوردین ... انتظار نداشتم اینقد راحت این حرفا رو بگید من شما رو خوب میشناسم ! :gol:
سلام برادرم........اگر دقت کنی اون قسمتی که قرمز شد مربوط به خواهران خوب مذهبیمان است نه شما.....البته بازم تاکید میکنم نه همه.........خودشون میدونن که منظوز بنده کیست.....غزیزانی که واقعا قصدشون خیره.....من سوالم از اونها این بود.......این همه شما اومدین از اونها دفاع کردین.....البته کذومشون اومدن بی احترامی به پوشش شما شد دفاع کنه؟.....حرف من این بود......و باز هم میگم همه رو شامل نمیشه........سایر موارد هم عزیز من یه کوچولوشم مخاطب شما نبودی .....گفتم در ضمن خانم ها یا آقایونی که این مسئله رو به تقلب گره میزنند.......شما اگر در ابتدای بحث میبودی متوجه منظور من از اون افراد که برخیشونم از عزیزان بنده هستند میشدی تمام پاسخ بنده به شما.....تا اون قسمت یادگار حضرت زهراست.....بقیه اش اصلا مخاطب بنده شما نبودی.....نماز و روزه هات قبول ......ممنون از توضیحات خوبی که دادی التماس دعا

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.....نظر دوستان را خواندم......از دوستانی که قاطعانه موضع گرفتند متشکرم.......راستش خیلی جاها که انتظار میرفت هیچ نگفتند........و من در وب نوشت خودم هم اشاره کردم......از برخی دوستان هم واقعا دلم گرفت..........اصلا انتظار نداشتم.......بهانه مبارزه غرب با حجاب چیست؟.....با زنانی که به سبک زنان عربی از نقاب برای پوشاندن چهره استفاده میکنند چیست؟......یعنی اون کسی که میخواهد تقلب کند.....راه دیگری انجام نمیده؟.مگر مدام همین ها نمیگن هدف وسیله رو توجیه نمیکنه؟.......چه شد حالا این جا ....یعنی خانم های بی چادر تقلب نمیکنند؟.....عزیز من همه ما مگر کنکور ندادیم؟.......اصلا در کنکور فرصت تقلب کردن اون هم به این شیوه ها هست که فرمودین؟.....قبل کنکور مگر بازرسی بدنی نشدین؟.....وقتی شما این حرف ها رو بگید.......از اونهایی که نمیخوان چادر که چه عرض کنم حجاب کلا در کشور رمقی داشته باشه چه توقعی میشه داشت.....نکنید این چنین.....رضا خان هم نتونست همچین تعرضی کند چند وقت پیش هم در یک استخدام دولتی در لرستان این کار رو کردند و هیچ کس جیکش در نیومد از رسانه های مثلا ارزشی..............این اتاق تلخ اولین بار در کشور ما حالا در زمینه امتحان کنکور رخ داده......ظاهرا عده ای افسار گسیخته میخواهند طبل بی آبرویی برای حجاب داران به صدا در آورند........ولی فرزندان خمینی به امید خداوند نخواهند گذاشت

مگه میشه؟مگه داریم؟؟؟؟؟؟:D

اینک کارشون درست نبوده شکی نیست!..خواستن کار خودشونو توو بررسی بچه ها راحت کنن!

من فک میکنم شما اقا محمد توو این گفته تون دارین مغلطه میکنین!!!!!!!!!اصلا درک نمیکنم چ ربطی به رضاخان و کشف حجاب و ...داره؟!!!!!!!!!!!
من نمیدونم چرا اینقدر دوست دارین همیشه از ی زاویه منفی به قضیه نگاه کنید!..

babakmail

عضو جدید
کاربر ممتاز
کار خوبی کردن حجاب ازسرشون نگرفتن که یارو دماغش معلوم بوده میخواستن احتمال تقلب را کم کنن این کار را کردند ...عکس کار ملی هم تمام رخ هس

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
برداشتن چادر از سر دختر شیعه غلطی است که رضاخان هم نتوانست انجام دهد

برداشتن چادر از سر دختر شیعه غلطی است که رضاخان هم نتوانست انجام دهد

پس از هتک حرمت به دانشجویان به بهانه چادری بودن در زمان برگزاری امتحانات پایان ترم این دانشگاه و کشیده شدن چادر از سر پنج دانشجوی دختر این دانشگاه تشکل های اسلامی دانشجویی دانشگاه های استان زنجان در بیانیه ای اعتراض خود را به این اقدام خلاف اخلاقی اعلام کردند. متن این بیانیه به شرح ذیل است: بسمه تعالی وَ الَّذينَ يُؤْذُونَ الْمُؤْمِنينَ وَ الْمُؤْمِناتِ بِغَيْرِ مَا اکْتَسَبُوا فَقَدِ احْتَمَلُوا بُهْتاناً وَ إِثْماً مُبيناً(۵۸) يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ قُل لِّأَزْوَاجِكَ وَبَنَاتِكَ وَنِسَاء الْمُؤْمِنِينَ يُدْنِينَ عَلَيْهِنَّ مِن جَلَابِيبِهِنَّ ذَلِكَ أَدْنَى أَن يُعْرَفْنَ فَلَا يُؤْذَيْنَ وَكَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَّحِيمًا ﴿۵۹﴾احزاب
کسانی که مردان و زنان مومن را بی آن که مرتکب گناهی شده باشند آزار می رسانند قطعا به آنان تهمت زده تا آزارشان را روا بشمارند پس بار بهتان و گناه اشکاری به دوش می کشند(۵۸) اى پيامبر به زنان و دخترانت و به زنان مؤمنان بگو پوششهاى خود را بر خود فروتر گيرند اين براى آنكه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگيرند (۵۹). در دوره سیاه رضاخانی که منور الفکرهای از فرنگ برگشته، لاف از نوک پا تا فرق سر غربی شدن سر می دادند و با حمایت قزاق های قلدر چکمه پوش، چادر از سر زنان کشورم برمی داشتند. مردمان این مرز و بوم ایستادند و خون خود را نثار اسلام و اعتقادات پاکشان نمودند. آنگاه که انقلاب اسلامی ملت مسلمان ایران بساط استبداد و سفره استعمار را از پهنه ایران عزیز برچید تا عزت، شرف، شخصیت و هویت اسلامی دوباره به روح این کشور دمیده شود، دشمنان اسلام با سینه های پر کینه و دندان های از غیظ به هم فشرده، هجمه ای همه جانبه را علیه ملت غیورمان به راه انداختند و در ابتدا به خیال خام خود خواستند با تهاجم نظامی، این ملت را از میدان آزادی خواهی، آرمان طلبی و اسلام خواهی به عقب بنشانند ،غیرت همت و از خود گذشتگی آن جوانان غیور نگذاشت تعرضی به خاک و ناموس ملت بزرگوار و مسلمان ایران شود لذا با مشاهده ناکامی خفت بارشان، این بار جبهه خود از عرصه جنگ سخت به حوزه جنگ نرم تغییر داده و با کوچ از خاکریزهای نظامی به خاکریزهای فرهنگی و اتخاذ راهبرد هجمه به ارزش ها و مقدسات اسلامی، رؤیای تکرار تراژدی سقوط آندلس را، این بار در میهن اسلامی ما در سر پر سودای خویش پروراندند؛ و مع الأسف این بار نیز چون دوران جنگ تحمیلی منافقینی فریب خورده و سرگشته از هیبت پوشالی غرب، از داخل کشور، عمال و پیاده نظام این جریان ضد فرهنگی و ضد اسلامی شدند و اولین هدف خود را نیز دانشگاه ها قرار دادند. گوییا بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) این هدف گیری را پیشاپیش می دید که فرمود” دانشگاه مبدأ تحولات است … اگر دانشگاه اصلاح شد جامعه اصلاح میشود …” اما ظاهرا مسئولین یا به این امر معتقد نبوده و یا رخوت و کسالت مانع از انجام وظیفه شان شده است. چندی است که در برخی از دانشگاههای کشور مسئله جلوگیری از تقلب در امتحانات بهانه ای شده است در دست اسلام ستیزان تا ضمن عقده گشایی و هتک حرمت دانشجویان ارزشی و محجبه ، به نماد حجاب برتر- چادر- تعرض کرده و از این طریق بکوشند تا رذالت و پلشتی خود را رنگ و بوی قانون و ضابطه بخشند و در اقدام بسیار شنیع و نسنجیده مسئولین دانشگاه روز گذشته در جلسه آزمون پایان ترم این دانشگاه چادر از سر پنچ نفر از دانشجویان کشیده شده است و متاسفانه چندین نوبت در موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی صوفی استان زنجان نیز این امر غیرقانونی و غیراخلاقی و غیر شرعی باب و موجب هتک حرمت و ملال خاطر دانشجویان محجبه و دانشجویان روزه دار زنجانی شده است. ما دانشجویان دانشگاههای زنجان ضمن ابراز همدردی با خواهران محجبه و چادری و حمایت همه جانبه از شأن و وقار خواهران دانشجوی خویش مطالبات خود را از مسئولین استان در این زمینه به صراحت بیان می نماییم و منتظر اجرای این مطالبات خواهیم بود: ۱- مسئولین دانشگاه مذکور هرچه سریعتر توضیحات لازم و مکفی خود را در این خصوص اعلام دارند. ۲- ضمن برخورد قاطعانه با افراد خاطی و اخراج تمامی عوامل این اقدام شنیع و خارج از شان دانشگاه که خواسته اصلی دانشجویان است؛ هرگونه مستندات قانونی ادعایی و ابلاغیه های وزارت علوم که تأیید کننده این قسم برخوردها باشد را منتشر نموده و در انظار عمومی قرار دهند. ۳- مسئول دانشگاه مذکور باید اخراج گردد و در ضمن از قشر دانشگاهی و دانشجویان و عموم مردم حسینی ، ولایت مدار وشهید پرور زنجان عذرخواهی و پوزش خود را اعلام دارند. و در آخر اعلام می داریم با توجه به اینکه قبلا در خصوص وضعیت نابسامان فرهنگی و اخلاقی در موسسات غیرانتفاعی تذکرات لازم به مسئولین آنها داده شده بود در صورت عدم توجه و پیگیری های لازم، جنبش دانشجویی عواقب کار را متوجه خود مسئولین امر خواهد دانست و تشکل های اسلامی دانشجویی تا اجرایی شدن مطالبات مذکور این موضوع را پیگیری خواهند نمود.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
این کار برازنده یک مملکت اسلامی نیست
قرار نیست بخاطر یه مشت حرف پوچ به اعتقاد کسی توهین بشه
من خودم چادری نیستم اما کسی حق نداره چادر رو از سر یه خانوم بکشه شاید بگن حالا اتفاقی نمی افتاد اما برای اون دخترا کار راحتی نبود که چادر از سر بردارن
بماند که زمان امتحان بچه ها به اندازه کافی استرس داشتن
خدا سر عزیزشون بیاره

از حساسیت شما به این مسئله متشکرم........التماس دعا

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اهانت به "چادر" با اسم رمز "تقلب"!

اهانت به "چادر" با اسم رمز "تقلب"!

[h=1] [/h]​
مسئول امور کلاس‌های دانشگاه غیرانتفاعی صوفی رازی زنجان روز گذشته چادر پنج نفر از دانشجویانی که قصد ورود به سالن امتحانات را داشتند از سرشان می کشد!

به گزارش خبرگزاری بسیج از زنجان در بند۴/ج آیین نامه کمیته انضباطی وزارت علوم آمده است توهين به شعائر و مقدسات اسلامي يا ملي ، ادیان رسمی کشور و یا ارتكاب اعمالي بر ضد نظام جمهوري اسلامی (مانند تظاهر به روزه خواری، توهین به حجاب، فحاشي، شعارنويسي، پخش اعلاميه و نظایر آن) تخلف محسوب می شود و متخلف، به يكي از تنبيهات مندرج در بندهاي ۱ تا ۸ (به جز بند ۶) آیین نامه محكوم مي شود.
این قانون در حالی در دانشگاه ها اجرایی می شود که روز گذشته سایت های خبری و شبکه های اجتماعی خبر از هتک حرمت به یک دانشجوی محجبه زنجانی دادند.

شنیده ها حاکی از آن است که دانشجوی دختری که مورد هتک حرمت قرار گرفته جزو دانشجویان ممتاز دانشگاه به شمار می رود. این دانشجو در پی این اتفاق وقتی قضیه را از مسئولین پیگیر می شود به نتیجه ای نمی رسد. این اتفاق غیر اخلاقی در حالی در ایام ماه مبارک رمضان رخ داده که بر اساس گفته های دانشجویان‌ در این موسسه آموزشی کوچک گاهی مسئولین از مراقبین خواسته اند تا در امر تقلب دانشجویان سخت گیری به عمل نیاید تا بر تعداد قبولیها و ورودی های این دانشگاه افزوده شود (!)
در همین راستا تشکل های دانشجویی بیانیه ای را مبنی بر رسیدگی به این مساله صادر کردند، اما موسسه صوفی رازی در پاسخ، بیانیه ای صادر و این اتفاق را تکذیب نموده است. رئیس سازمان بسیج دانشجویی استان نیز در پی این حادثه ناگوار خواستار رسیدگی مسئولان به هتک حرمت دانشجوی زنجانی شده است.

امیر بیات همچنین از اقدام منفعلانه و بدون توجیه مسئولین این دانشگاه در برابر اعتراض عده ای معدود از دانشجویان در خصوص استفاده از تقلب توسط چادری ها (!)خبر داد و گفت: طی هفته گذشته حراست این دانشگاه و مسئول امور کلاس‌های دانشگاه در اقدامی عجیب از دانشجویان خواهر خواسته اند هنگام برگزاری امتحانات از سر کردن چادر خودداری کنند!
وی افزود: مسئولان دانشگاه پوشیدن چادر در امتحانات را ممنوع اعلام کرده اند اما دانشجویان در مقابل این اقدام مقاومت کردند.
رئیس سازمان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان زنجان با اشاره به اینکه در امتحان حسابداری صبح روز گذشته مقاومت دانشجویان کارساز نبوده و مسئول امور کلاس‌های دانشگاه غیرانتفاعی صوفی رازی زنجان چادر پنج نفر از دانشجویان را از سرشان می‌کشد، بیان داشت: مابقی دانشجویان با مشاهده این اقدام به اجبار چادرهای خود را کنار می‌گذارند.
وی با بیان اینکه پس از این حرکت دانشجویان اعتراض خود را به حراست دانشگاه اعلام کردند، متذکر شد: حراست دانشگاه نیز علت این اقدام را احتمال تقلب دانشجویان چادری اعلام کرده است! بیات با تاکید بر اینکه وصیت نامه شهدای یک سوم شهدای دوران هشت سال دفاع مقدس درباره حجاب است، گفت: امروز مسئولان همین دانشگاه‌ها به برکت خون پاک شهدا با آسایش مشغول به کار هستند.
وی با اشاره به اینکه تشکل‌های دانشجویی با جدیت پیگیر این اتفاق هستند، افزود: بسیج دانشجویی نیز در این زمینه بیانیه‌ای صادر کرده است.
معلوم نیست مسئولین این دانشگاه غیر انتفاعی با چه توجیهی اقدام به این تصمیم گرفته اند! چرا که اگر بنا باشد به بهانه حمل تقلب چادر سر نکرد پس با این منطق غلط باید گفت بهتر است همه به صورت عریان در جلسه امتحان حاضر شوند تا مبادا تقلبی در لباسهای خود پنهان کرده باشند!!

گفتنی است این اتفاق در شرایطی رخ داده که در آستانه روز عفاف و حجاب قرار داریم؛ روزی که یکی از پلیدترین توطئه‌های دشمنان اسلام در تاریخ معاصر، به وقوع پیوست، رضا‌خان- که با طرح کودتای سوم اسفند 1299 و با حمایت و هدایت انگلیسی‌ها بر سر کار آمد- درصدد اجرای تز اسلام‌زدائی و جایگزینی ارزش‌های لیبرالیستی در جامعه بود. از مهم‌ترین جلوه‌های این طرح، پدیده‌‌ی کشف حجاب بود. برای آماده ساختن زمینه‌ی کشف حجاب، مجلس، در ششم دی‌‌ماه 1307 قانون متحدالشکل نمودن البسه را تصویب کرد که بر اساس آن، پوشیدن کت و شلوار و کراوات و کلاه فرنگی، برای مردان الزامی شد. تلاش‌های رضا‌خان، باعث شد تا عده‌ای از زنان غرب‌زده، به‌ویژه زنان درباری و دولتمردان، به صورت بی‌حجاب یا بدحجاب، در مجامع و معابر عمومی ظاهر شوند و مردم نیز تحت تأثیر اختناق و ظلم رضاخانی، حساسیت لازم را از خود نشان ندادند.
در سال 1313 رضا‌خان عازم ترکیه شد و با مشاهد‌ی تغییراتی که رژیم لائیک ترکیه به رهبری مصطفی‌‌کمال‌آتاتورک در جهت غربی کردن جامعه‌ی مسلمان ترکیه اجرا کرده بود، تحت تأثیر قرار گرفت و شدیدتر از گذشته، در راستای اسلام‌زدائی و به‌ویژه حجاب‌زدائی گام برداشت. در بهمن 1313، در افتتاح دانشگاه تهران، به دختران دستور دادند که بدون حجاب به تحصیل مشغول شوند. اقدامات رضاخان در این جهت، واکنش و مخالفت‌های مردمی را به رهبری روحانیت باعث شد که از مهم‌ترین آن‌ها، می‌توان به سرکوب قیام مسجد گوهرشاد و کشتار مردم مظلوم اشاره کرد.

حدود شش ماه پس از فاجعه‌ی مسجد گوهرشاد، رضا‌خان با بی‌اعتنائی به علما و مردم، در روز هفدهم دی 1314 در جشن فارغ التحصیلی دانشسرای مقدماتی دختران در تهران، مقررات کشف حجاب زنان را به طور آشکار و رسمی اعلام کرد و خود به اتفاق همسر و دخترانش- که بدون حجاب بودند- در این جشن که به ابتکار علی‌اصغر حکمت، وزیر معارف و فراموسونر معروف تشکیل گردید، شرکت و سخنرانی کرد و دوره‌ای سیاه برای زنان ایران در تاریخ آغاز گردید.
شورای فرهنگ عمومی کشور، سالروز قیام مردم مشهد را علیه کشف حجاب، به عنوان روز عفاف و حجاب نام‌‌گذاری کرده است. قیام مردم مشهد و واقعه‌ی مسجد گوهرشاد در مقابله با کشف حجاب، مصداق بارز مبارزه با منکری است که هنوز متأسفانه آثار شومش در کشور ریشه ‌کن نشده است. حمله‌ی قزاق‌های رضاخانی به مسجد گوهرشاد و مقاومت مردم مشهد نشان از پیشینه‌ی درخشان مردم خطه‌ی خورشید، در مقابله با تهاجم فرهنگ غرب محسوب می‌شود.

وضعیت
موضوع بسته شده است.