برداشتن چادر خانم ها در کنکور سراسری

وضعیت
موضوع بسته شده است.

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
وی با بیان اینکه امروز رگه ها و آثاری از مدعیان روشنفکری در کشور بدنبال تحقیراین ابزار شخصیت محور هستند،تصریح کرد: متاسفانه برخی سعی در بی اعتنایی و بد رفتاری با حجاب کرده اند و زنان فریب خورده ای هم در سال های اخیر که روزی عنوان نمایندگی مجلس ششم را یدک می کشید آنرا به تمسخر و استهزاء کشانده اند.

یدالله مرادی، فعال فرهنگی گچساران صبح امروز در گفت گو با پایگاه خبری تحلیلی آفتاب جنوب،در واکنش به برداشتن اجباری چادر داوطلبان خانم کنکور سراسری تجربی در شهر یاسوج گفت: حجاب مبنای اعتقادی ، فکری و دینی هر زن مسلمان و رابطه مستقیم با عفاف و حیاء برای هر مسلمان اعم از زن و مرد را دارا ست و حکم قرآنی و مایه سلامت رفتار آحاد جامعه است.

وی با بیان اینکه مهمترین جلوه ظاهری و عینی حجاب و عفاف چادر است، افزود: در حقیقت چادر نه تن پوش ،نه سرانداز و نه لباس رفع برهنگی است ،بلکه لباس تقواست .

مرادی با اشاره به اینکه چادر لباس حیاء ، غیرت ، شخصیت و شأنیت است که در ایران اسلامی عمری به درازای تاریخ کهن و باستان این سرزمین دارد،تصریح کرد:چادر نماد هویت ، شخصیت و معرف انسانیت زن مسلمان است و در تاریخ ایران هم ریشه و قدمتی تمدنی دارد.

فعال فرهنگی و سیاسی گچساران با بیان اینکه امروز چادر یک پرچم و یک علم در برابر نگاه ابزار گرایانه به زن در جوامع مختلف است، گفت:چادر هم فکر و اندیشه دینی یک زن را به نمایش می گذارد و هم تقوا و سلامت نفس او را بیان می دارد و هم مرزبندی علنی با تفکرات لیبرالی و مسلک های سکولار است.

وی افزود: چادر در حال حاضر در اروپا و جوامع غرب حکم اسلحه ای را دارد که هر زن مسلمان برای دفاع از باورهایش مورد استفاده قرار می دهد و چادر برای زن مسلمان مصونیت اعتقادی ایجاد می کند و با محدودیت های هویت انسانی که برای یک زن ایجاد شده مبارزه می کند.

مرادی تصریح کرد:امروزحجاب اسلحه ای دشمن شکن است که اروپا و غرب و تفکر حاکمیت پوشالی انسان محور اروپا را به چالش کشانیده است.

وی با بیان اینکه امروز رگه ها و آثاری از مدعیان روشنفکری در کشور بدنبال تحقیراین ابزار شخصیت محور هستند،تصریح کرد: متاسفانه برخی سعی در بی اعتنایی و بد رفتاری با حجاب کرده اند و زنان فریب خورده ای هم در سال های اخیر که روزی عنوان نمایندگی مجلس ششم را یدک می کشید آنرا به تمسخر و استهزاء کشانده اند.

فعال فرهنگی و سیاسی گچساران درادامه گفت: اقدام مسئولان حوزه آزمون کنکورسراسری در یاسوج را حتی اگر با حسن نیت و مثبت اندیشی هم تلقی کرد نوعی توهین ، اقدامی نسنجیده و دور از شأن و فرهنگ دانشگاه و آموزش و پرورش است.

وی افزود: این توهین است که برخی می گویند به منظور جلوگیری از تقلب چادرها را جمع آوری کرده و یا اینکه عوامل حوزه برگزاری همه زنان بودند؛مگر عزیزان ما چادر را هویت ملی دینی و اعتقادی نمی داننندکه این توجیه ضعیف و غیر عقلانی را ارائه می دهند؟.

مرادی تصریح کرد: مگر بازرسان حوزه ها و مدیران دولتی که از حوزه ها سرکشی و بازدید می کنند مرد نیستند،مگر خبر ندارندکه حضرت زهرا سلام الله علیهادر حضور پدر از چشم نابینا هم خود را پوشانید و فرمود:" او نابیناست من که بینا هستم".

وی افزود: تلقین اینکه در جامعه چادری و چادری ها متقلبند در حالیکه شیوه های تقلب امروز صنعتی و مدون است و بدون چادر اقدام می شود ویا با چادری ها با دیده ظن و سوء رفتار برخورد شود تا افراد بی چادر و سهل انگار احساس غرور ، آرامش و راحتی داشته باشند و یا بوجود آمدن این تفکر که چادری ها درس نخوان هستند؛از پیام های توهین آمیز، نامناسب و ناهنجار توجیه سخن جلوگیری از تقلب است.

فعال فرهنگی و سیاسی گچساران با بیان اینکه بسیاری از نخبگان علمی و مخترعان کشور بانوان هستند ،گفت: امروزدختران دانشگاهی با چادر و رعایت حدود چادرتوانسته اند توانایی ها و استعدادهای درونی خود را بخوبی در جامعه بروز دهند و به موفقیت های چشمگیری دست بیابند.

مرادی در ادامه تاکید کرد: نبایددر هیاهوی سیاسی و دفاع ناشیانه مقامات اداری استانی این حرکت نامناسب با اغماض و سرپوش مواجه شود تا کسی جسارت تکرار چنین روشی را بدست آورد وسیاستهای جوامع غرب زده نباید بوسیله مدیران سیاسی و فرهنگی در استان عفیف پرور ما تبدیل به موقعیت شود و جولان دهد.

گفتنی است بر اساس اخبار تکمیلی خانم های مسوول بازرسی این حوزه امتحانی ضمن بازرسی بدنی داوطلبان در بدو ورود به سالن از ورود خانم ها با چادر به آزمون جلوگیری کرده و داوطلبان با نارضایتی تمام برای شرکت در جلسه کنکور مجبور به برداشتن چادر خود برای ورود به سالن امتحان شدند.
در ادامه بررسی های انجام گرفته از داوطلبان حاضر در جلسه امتحان از رفت آمد ناظر های مرد در این سالن که خانم ها اجازه پوشیدن چادر را نداشتند مشاهده شده است که جای بسی تاسف دارد.

سه چیز رو نمیتونم تحمل کنم: دروغ بی احترامی و تهمت
ایشون اولا کی هستن مگه که شما به حرفاش استناد کردین! این مسئله انقد درکش ساده بود ک نیاز نبود شما بری دنبال حجت بگردین برای اثبات حرفاتون!!!
ثانیا ایشون چن بار تا ب حال اروپا رفتن؟؟؟ چادر تو اروپا کم دیده میشه و غالبا پوشش چادر نیست اتفاقا!!!
ثالثا ایشون خیلی بی جا و نسنجیده حرف زدن که مانتویی و سهل انگار رو کنار هم اوردن!!! وقتی ایشون هنوز سطح شعور و درکشون به این حد نرسیده که بدونه مانتویی داریم تا مانتویی و حق نداره توهین کنه پس از عوام که بعضا شعورشون از خیلیا بیشتره انتظار نداشته باشه که درک کنن چادری متقلب با چادری واقعی فرق داره.
رابعا هنوز سر حرف هایی که تو پست قبلیم زدم هستم و در عین حال ک از نظر امنیتی کار شایسته ای هست. ولی بی خبر و اطلاع کار زشتی بود با توجه ب اینکه میگن آقایون هم رفتن سر جلسه. میشه چادر ممنوع بشه ولی امکانات جانبی حتما فراهم بشه و از ورود اقایون جلوگیری بشه به جای اینکه چادری ها رو قدیسه و بی گناه فرض کنن.
هر جایی قانون خودشو داره. خییلیا هستن فقط ب احترام اینکه حجاب قانون کشوره رعایت میکنن ولی نمیگن ب ما توهین شد که!!! میگن قانونه پس چشم.
خود من اگه بخوام برم زیارتگاه زیارت کنم باید جلو اون همه آدم متوقف ام کنن و بعد بگن خانوم چادر. اگرم نباشه باید صبر کنم تا یکی بیاد چادرشو تحویل بده من برم تو.. من باید بگم پس اینجا جلو چادریا ب من توهین شد؟ خیر قانون بقاع متبرکه اینه منم با رضایت باطنی میگم چشم!!!
نمیدونم چرا حالا یه قانون منطقی داره گذاشته میشه میگید های توهین شد و فلان و بهمان!!!
یا بازرسی بدنی باید هوشمند تر باشه و دقیق تر که با توضیحی ک قبلا دادم و فکر نکنم خونده باشین ثابت کردم اینطور نیست. یا اینکه ...
من جواب شما به پستی ک دارم میذارم رو میدونم. همون جوابی هست ک دویست بار پیستش کردید. و اگه دارم جوابی میدم ب خاطر اینکه توهین دیدم. در حالی ک ندیدم کسی تو این همه بحث به اصل چادر توهینی بکنه!!!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سه چیز رو نمیتونم تحمل کنم: دروغ بی احترامی و تهمت
ایشون اولا کی هستن مگه که شما به حرفاش استناد کردین! این مسئله انقد درکش ساده بود ک نیاز نبود شما بری دنبال حجت بگردین برای اثبات حرفاتون!!!
ثانیا ایشون چن بار تا ب حال اروپا رفتن؟؟؟ چادر تو اروپا کم دیده میشه و غالبا پوشش چادر نیست اتفاقا!!!
ثالثا ایشون خیلی بی جا و نسنجیده حرف زدن که مانتویی و سهل انگار رو کنار هم اوردن!!! وقتی ایشون هنوز سطح شعور و درکشون به این حد نرسیده که بدونه مانتویی داریم تا مانتویی و حق نداره توهین کنه پس از عوام که بعضا شعورشون از خیلیا بیشتره انتظار نداشته باشه که درک کنن چادری متقلب با چادری واقعی فرق داره.
رابعا هنوز سر حرف هایی که تو پست قبلیم زدم هستم و در عین حال ک از نظر امنیتی کار شایسته ای هست. ولی بی خبر و اطلاع کار زشتی بود با توجه ب اینکه میگن آقایون هم رفتن سر جلسه. میشه چادر ممنوع بشه ولی امکانات جانبی حتما فراهم بشه و از ورود اقایون جلوگیری بشه به جای اینکه چادری ها رو قدیسه و بی گناه فرض کنن.
هر جایی قانون خودشو داره. خییلیا هستن فقط ب احترام اینکه حجاب قانون کشوره رعایت میکنن ولی نمیگن ب ما توهین شد که!!! میگن قانونه پس چشم.
خود من اگه بخوام برم زیارتگاه زیارت کنم باید جلو اون همه آدم متوقف ام کنن و بعد بگن خانوم چادر. اگرم نباشه باید صبر کنم تا یکی بیاد چادرشو تحویل بده من برم تو.. من باید بگم پس اینجا جلو چادریا ب من توهین شد؟ خیر قانون بقاع متبرکه اینه منم با رضایت باطنی میگم چشم!!!
نمیدونم چرا حالا یه قانون منطقی داره گذاشته میشه میگید های توهین شد و فلان و بهمان!!!
یا بازرسی بدنی باید هوشمند تر باشه و دقیق تر که با توضیحی ک قبلا دادم و فکر نکنم خونده باشین ثابت کردم اینطور نیست. یا اینکه ...
من جواب شما به پستی ک دارم میذارم رو میدونم. همون جوابی هست ک دویست بار پیستش کردید. و اگه دارم جوابی میدم ب خاطر اینکه توهین دیدم. در حالی ک ندیدم کسی تو این همه بحث به اصل چادر توهینی بکنه!!!

سلام علیکم.......راستش چون هم رشته بنده هستید و از دوستان برقی جز منطق و ریزه کاری سراغ ندارم.......ترجیح دادم به پست شما پاسخ ندم......ولی این پست شما بنده رو مجبور به پاسخگویی کرد البته نهبه خاطر لطف کلامی که در حق بنده داشتید.....بلکه به دلیل جبهه ای که علیه یکی از فعالین فرهنگی کشور که یقینا بزرگتر از شما هم هستند گرفتید
اولا حرف از اخلاق و ادب زدین........لطفا در کمال آرامش نوشته ای که نوشتید رو با دقت بخوانید.....جالب است شما اگر خیلی از اظهاراتتان را در این مطلب توهین ندانید و بعد دیگران رو متهم به توهین بفرمائید!
نکته بعد در قبال چادر.......مشکل شما خواهر گرامی و برخی دیگران این است......که جایگاه چادر رو در سطح یک پوشش مثل مانتو میدانید.......البته تقصیر شما نیست.....تقصیر مسئولان کشور در هر رده است که در برابر قبح شکنی و تقدس زدایی چادر نظاره گر بودند.......مقصر رو شما و دوستانتون نمیدونم.......جادر یک ارزش است.......فردا پس فردا بگویند با اشعه اندام رو ببینند که تقلب رخ نداده!......کاری که در غرب یک مدت کردند و همون جا هم صداش در اومد.......اما در قبال این مسئله.......اظهار نظر شما بسیار توهین آمیز است.........من خوشحالم که نمایندگان مجلس و کسانی که دلسوز انقلابند دارند وارد گود میشن.......و همان که گفتم خیال خام که عده ای بخواهند قداست زدایی کامل از چادر کنند و حتی آن را به عنوان ابزار تقلب معرفی کنند و به این بهانه به شخصت خواهران جادری اهانت کنند.........به لطف خدا هنوز فرزندان خمینی زنده اند

آخرین ویرایش:

old eng

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام علیکم.......راستش چون هم رشته بنده هستید و از دوستان برقی جز منطق و ریزه کاری سراغ ندارم.......ترجیح دادم به پست شما پاسخ ندم......ولی این پست شما بنده رو مجبور به پاسخگویی کرد البته نهبه خاطر لطف کلامی که در حق بنده داشتید.....بلکه به دلیل جبهه ای که علیه یکی از فعالین فرهنگی کشور که یقینا بزرگتر از شما هم هستند گرفتید
اولا حرف از اخلاق و ادب زدین........لطفا در کمال آرامش نوشته ای که نوشتید رو با دقت بخوانید.....جالب است شما اگر خیلی از اظهاراتتان را در این مطلب توهین ندانید و بعد دیگران رو متهم به توهین بفرمائید!
نکته بعد در قبال چادر.......مشکل شما خواهر گرامی و برخی دیگران این است......که جایگاه چادر رو در سطح یک پوشش مثل مانتو میدانید.......البته تقصیر شما نیست.....تقصیر مسئولان کشور در هر رده است که در برابر قبح شکنی و تقدس زدایی چادر نظاره گر بودند.......مقصر رو شما و دوستانتون نمیدونم.......جادر یک ارزش است.......فردا پس فردا بگویند با اشعه اندام رو ببینند که تقلب رخ نداده!......کاری که در غرب یک مدت کردند و همون جا هم صداش در اومد.......اما در قبال این مسئله.......اظهار نظر شما بسیار توهین آمیز است.........من خوشحالم که نمایندگان مجلس و کسانی که دلسوز انقلابند دارند وارد گود میشن.......و همان که گفتم خیال خام که عده ای بخواهند قداست زدایی کامل از چادر کنند و حتی آن را به عنوان ابزار تقلب معرفی کنند و به این بهانه به شخصت خواهران جادری اهانت کنند.........به لطف خدا هنوز فرزندان خمینی زنده اند
علیکم اسلام
:eek:
به پست من جوابی نداشتید که بدید!!!
خیلی ببخشید کجای حرف بنده توهین بود؟؟؟ یه نفر دیگه اومده به مانتویی ها گفته سهل انگار بعد من توهین کردم؟؟؟؟ به کی اونوقت؟؟؟ میشه لطفا دقیق بفرمایید!!! . بی ادبی و بی اخلاقی کجای صحبت بنده هست؟؟؟
چون ایشون بزرگتر از من هستند حق دارن به من و امثال من توهین کنن و بعد من موضع نگیرم؟؟؟ حرفی نزدم که دور از شان ایشون باشه !!! ایشون واقعا قدرت جداسازی خیلی مسائل از هم رو نداشتن و این نقد من بود نسبت به حرفاشون. و اینکه گفتم مگه کی هستن منظورم واضح این بود که نظر ایشون برای خیلی ها حجت نیست. که البته کلی گویی محض هم بو د صحبتاشون.
فعال فرهنگی که داره فرهنگ و اصالت کشور رو میبره زیر سوال و توهین میکنه از نظر من ارزش ارجاع دادن نداشت. لباس زنان ایران در قوم های مختلف ... وقت ندارم توضیح بدم. اونم در حالی که جناب عالی فقط دنبال صرفا نوشتن پاسخید. حال اینکه دیدید من بند به بند پستتون رو خوندم و بعد جواب دادم.
شما قبل از جمع بستن و کلی گویی دقیقا مثل همین فعال فرهنگی که همه رو جمع بسته و انقد ذهنش بستس که قدرت تفکیک خیلی مسائل رو نداره و همه رو با هم قاطی کرده لطفا این رو آویزه گوشتون کنید که قضاوت نکنید. کی گفت چادر بی ارزشه؟ !!!
من برعکس شما به جای اینکه خوشحال باشم ناراحتم از این همه طرز فکر های غلط و تحجری!!! از این همه ادا!!!
و واقعا متاسفم از صمیم قلب برای کشورم!!!
و اتفاقا معتقدم کاری که امثال شما میکنن ضد ارزش هست و سرشار از تعصب کور و بی منطقی!!!
و به هیچ عنوان انتظار پاسخی غیر همین که نوشتین رو از شما نداشتم و از قبل هم پیش بینی کرده بودم!!!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
علیکم اسلام
:eek:
به پست من جوابی نداشتید که بدید!!!
خیلی ببخشید کجای حرف بنده توهین بود؟؟؟ یه نفر دیگه اومده به مانتویی ها گفته سهل انگار بعد من توهین کردم؟؟؟؟ به کی اونوقت؟؟؟ میشه لطفا دقیق بفرمایید!!! . بی ادبی و بی اخلاقی کجای صحبت بنده هست؟؟؟
چون ایشون بزرگتر از من هستند حق دارن به من و امثال من توهین کنن و بعد من موضع نگیرم؟؟؟ حرفی نزدم که دور از شان ایشون باشه !!! ایشون واقعا قدرت جداسازی خیلی مسائل از هم رو نداشتن و این نقد من بود نسبت به حرفاشون. و اینکه گفتم مگه کی هستن منظورم واضح این بود که نظر ایشون برای خیلی ها حجت نیست. که البته کلی گویی محض هم بو د صحبتاشون.
فعال فرهنگی که داره فرهنگ و اصالت کشور رو میبره زیر سوال و توهین میکنه از نظر من ارزش ارجاع دادن نداشت. لباس زنان ایران در قوم های مختلف ... وقت ندارم توضیح بدم. اونم در حالی که جناب عالی فقط دنبال صرفا نوشتن پاسخید. حال اینکه دیدید من بند به بند پستتون رو خوندم و بعد جواب دادم.
شما قبل از جمع بستن و کلی گویی دقیقا مثل همین فعال فرهنگی که همه رو جمع بسته و انقد ذهنش بستس که قدرت تفکیک خیلی مسائل رو نداره و همه رو با هم قاطی کرده لطفا این رو آویزه گوشتون کنید که قضاوت نکنید. کی گفت چادر بی ارزشه؟ !!!
من برعکس شما به جای اینکه خوشحال باشم ناراحتم از این همه طرز فکر های غلط و تحجری!!! از این همه ادا!!!
و واقعا متاسفم از صمیم قلب برای کشورم!!!
و اتفاقا معتقدم کاری که امثال شما میکنن ضد ارزش هست و سرشار از تعصب کور و بی منطقی!!!
و به هیچ عنوان انتظار پاسخی غیر همین که نوشتین رو از شما نداشتم و از قبل هم پیش بینی کرده بودم!!!
سلام مجدد.....پس خدا رو شکر ......ولی این خوب نیست که بی پاسخی بنده رو به اظهاراتتون دال بر عدم جواب بدانید.چرا که این جا مسابقه پرسش و پاسخ به گمانم نیست...ترجیح میدم بی منطق از نگاه شما باشم تا نابود کننده ارزش ها.........تا اینکه مثل یک چوب بی تفاوت باشم و برای اینکه رای عمومی بگیرم حکم قرآن رو هم عوض کنم! ........یک وقت توهین تلفی نکنید.......نقد است......موفق و موید باشید......البته در راه الهی

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
جمعی از فعالین فرهنگی شهرستان لنده ضمن محکوم کردن برداشتن چادر در کنکور سراسری در رشته تجربی در استان را محکوم و این حرکت را نشانه زنده کردن افکار رضاخانی دانستند.

پایگاه خبری تحلیلی خبرلنده
، روز جمعه 22خرداد ماه سال جاری بود که جمعی از داوطلبان خواهر کنکور رشته تجربی شهر یاسوج از برداشتن اجباری چادر خانم ها برای شرکت در جلسه کنکور سراسری خبر دادند و از این اقدام غیرفرهنگی به شدت گلایه کردند.

این اقدام غیر فرهنگی در استانی که بیشترین آمار حضور در جبهه های حق علیه باطل برای دفاع از تمامیت سرزمن مادری و برای حفظ حجاب خواهران و مادران را دارد، نمود عینی رسوخ فرهنگی و برهنگی فرهنگی در افکار اقدام کننده گان اخیر این حرکت غیر فرهنگی در استان است.

در همین رابطه چندین نفر از فعالین فرهنگی شهرستان لنده ضمن محکوم کردن این حرکت اظهارکردند که این اقدام غیره فرهنگی در استان ولایت مدار و شیعی کهگیلویه وبویراحمد که دارای مجاهدت ها زیادی در مقابل بیگانگان در دوران های مختلف است یک نوع چالش و معضل فرهنگی محسوب می شود که انتظار داریم که دستگاه های مسئول هرچه سریعتر با مسببان این حرکت فرهنگی در استان برخورد قاطع را در نظر بگیرند.

حجت الاسلام سید محمود الهی نیا از فعلان فرهنگی شهرستان لنده در این رابطه اظهارکرد: استان ما یک استان فرهنگی در کل کشور است که عده ای دانسته و یا ندانسته با حرکاتی غیر فرهنگی به دنبال مخدوش کردن چهره بی نظیر این استان هستند.

وی تاکید کرد: حضرت امام خمینی(ره) می فرمایند:" دانشگاه مبداء تحولات جامعه است" ولی با این اتفاقاتی که قبل از ورود به دانشگاه صورت می گیرد باید خداوند به داد دانشگاه ها برسد.

این فعال فرهنگی لنده ای تاکید کرد: انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی است و باید با نحله های فرهنگی و رسوخ فرهنگ های غربی در کشور جلوگیری کنیم.

محسن رحمانی پور یکی دیگر از فعالان فرهنگی شهرستان لنده ضمن گرامیداشت یاد و خاطره 1700شهید استان و شهدای ایران اسلامی اظهارکرد: شهیدان ما برای دفاع از حجاب و فرهنگ غنی ایرانی اسلامی ما رفته تا حجاب دختران و همسران و مادران ما محفوظ بماند.

وی تاکید کرد: این حرکت غیر فرهنگی در استان نشان از حاکم شدن تفکر رضاخانی برای مسئولان برگزار کننده کنکور در رشته تجربی سالن شاهد 28 شهر یاسوج است.

این فعال فرهنگی اظهارکرد: کشف حجاب دختران عفیف و پاکدامن ایران اسلامی به بهانه واهی تقلب در کنکور یک کار ناپسندیده و غلط است که در استانی با سبقه تاریخی و فرهنگی بی نظیر در کشور اتفاق افتاده است.

وی تاکید کرد: از مسئولان برگزاری کنکور سراسری در استان و سازمان سنجش خواهان برخورد قاطع با عاملان این حرکت ضد فرهنگی در استان هستیم.

کیوان رفیعی یکی دیگر از فعلان فرهنگی شهرستان لنده نیز با محکوم کردن این حرکت غیره فرهنگی در استان اظهارکرد: کسانی که دست به این حرکت غیره فرهنگی در استانی که آوازه تمدن و مدنیتش در ایران اسلامی شناخته شده است نوعی خیانت محسوب می شود.

وی گفت: چنین حرکاتی باعث بی بندوباری فرهنگی در کل کشور خواهد شد و امیدواریم که مسئولان از تکرار چنین حرکات غیرفرهنگی در استان جلوگیری کنند و با آنها برخوردلازم را داشته باشند.

نورعلی کاظمی یکی دیگر از فعالان فرهنگی شهرستان لنده در این زمینه اظهارکرد: چنین حوادثی در استان زنگ خطری جدی برای سایر حوزه های علمی کشور است که باید مسئولان قضایی و فرهنگی کشور و استان با مراقبت بیشتری چنین حوادث تلخی را رصد کنند.

وی افزود: انتظار داریم مسئولان نسبت به چنین حوادثی واکنش قاطع خود را داشته باشند تا زمینه تکرار چنین حرکت های غیره فرهنگی در استان از بین رود.

به هرحال این حرکت ناپسند و غیره فرهنگی در استان نزد هیچ یک از اقشار مختلف مردم این استان ولایت مدار موردتائید قرار نگرفته و مردم مومن و ولایت مدار همیشه در صحنه استان اجازه تکرار چنین حوادثی که باعث بدنام کردن استان ولایت مدار و فرهنگ دوست کهگیلویه وبویراحمد باشد را تحمل نکرده و خواستار برخورد قاطع مسئولان سازمان سنجش کشور با عوامل این حرکت غیره فرهنگی هستند.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
برخی مسئولان زمان حال را با زمان رضا خان اشتباه گرفته اند

برخی مسئولان زمان حال را با زمان رضا خان اشتباه گرفته اند

سمیرا مشایخ پور مسئول بسیج خواهران دانشگاه یاسوج در گفت و با خبرنگار سایت زنان استان کهگیلویه و بویراحمد(ایل بانو)در واکنش به برداشتن چادر از سر دختران در کنکور در شهر یاسوج اظهار کرد:ما الان در مکتب انقلاب اسلامی قدم بر می داریم و باید رفتار و عمل مان برگرفته از اندیشه های این مکتب باشد.

وی افزود:متأسفانه با توجه به این اتفاق و این جمله که حجاب محدودیت نیست بلکه مصونیت است ولی ضد این عمل کردیم و حجاب را به عنوان محدودیت تلقی کردیم.
مسئول شورای تبیین واحد خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج تصریح کرد:در حال حاضر ما باید الان از چه کسانی خون دل بخوریم دوست یا دشمن؟

وی ادامه داد:شاید این اتفاق باعث بیداری مسئولینی که خود را پرچم دار این فرهنگ می دانند و یا کسانی که خود را به خواب زمستانی زده اند باشد.

مشایخ پور ابراز داشت:قراراست دانش آموزان ما آیندگان این مملکت را بسازند واقعا باید بدانیم هدف آنان از این اقدام چه بوده و یا این که اگر بحث کمبود امکانات باشد و بهانه ای داشته باشند که بگویند هوا گرم است، در خیلی از مناطق کشور گرمای هوا بالای 30 درجه بود و بر سر جلسه کنکور حاضر شدند و این تمی تواند دلیل قانع کننده ای باشد.

وی اظهار داشت:اگر هم بحث تقلب باشد،این دانش آموزان قراراست کارمندان،مهندسان و پرشکان آینده مملکت باشند و با همین حجاب وارد ادارات و سازمان ها شوند.

مسئول شورای تبیین واحد خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج تأکید کرد:مسئولینی که این اقدام را انجام داده اند باید غذرخواهی را از خانواده های این داوطلبان داشته باشند.

وی گفت:شاید خیلی از مسئولان این برایشان مهم نباشد یا هم برای این جریان که در زمان رضاشاه اتفاق افتاده بود دارند برنامه ریزی می کنند و این که چگونه بخواهند به فرهنگ ما ضربه وارد کنند.
مشایخ پور یادآور شد:به طور قطع وقتی که دانش آموز ما با اینگونه برخوردها مواجه می شود در دانشگاه هم با یک سری تغییرات وارد می شود و در روحیه آن ها تأثیر می گذارد.

وی ابراز کرد:اگر مسئولان ما کمی از فرهنگ اطلاع داشتند،حداقل سازمان های مربوطه می توانستند با عذر خواهی از داوطلبان بگویند که این از روی عمد نبوده و یا آن شخصی که این اقدام را انجام داده از روی قصد و غرص بوده است.

مسئول شورای تبیین واحد خواهران بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج با بیان این که برخی از مسئولان زمان حال را با زمان رضا خان و دروان قبل از انقلاب اشتباه گرفته اند تصریح کرد:واقعاً به دنبال کدام فرهنگ هستند؟
وی در انتها به نتایج این نوع برخوردها بر روحیه دانش آموزان اشاره کرد و گفت:به طور قطع در نتایج کنکور این افراد بلکه در روحیه بسیاری دیگر از افراد جامعه تأثیر می گذارد و در این بین چه کسی باید پاسخگوی این عمل ضد فرهنگی باشد.

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
سلام

بحث های مربوط به برداشتن چادر در کنکور از تاپیک حجاب فاطمی جدا ودر این تاپیک مجزا قرار داده شد

از همه ی کاربران بزرگواری که در بحث شرکت کردند واحتمالا باز هم شرکت میکنند تشکر میکنم

عذرخواهی میکنم که از ابتدای بحث همراه نبودم ( امتحان سختی داشتم اصلا فرصت نمیکردم)

هنوز خیلی از ارسالها رو نخوندم ولی همون 40 تای اول رو که مطالعه کردم متوجه شدم میشد با احترام وسعه ی صدر بیشتری گفتگو رو ادامه داد

چندتا نکته رو پس از مطالعه ی کامل تاپیک ذکر میکنم
فقط تا اون موقع

لطفا

درهنگام گفتگو حواستون رو به قوانین تالار بدید

ممنونم
:gol:

زهـــرا

عضو جدید
مگه نامحرم سر جلسه بوده که برداشتن چادر اشکالی داشته باشه؟ همه که خانم بودن!!! اگه زیر چادر تقلب میشد اووقت چی؟؟ حق بقیه خورده نمیشد؟؟؟
ما چن سال پیش میشه گفت برا سالهای 84 - 85 یکی از استانهای مجاور کنکور داشتیم حتی مقنعه رو هم ورداشتن اونم فقط و فقط به خاطر جلوگیری از تقلب و لاغیر اصلنم انقد پیچیده و سیاسی نبود بحثش!!!!!

محمد ساوه

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مگه نامحرم سر جلسه بوده که برداشتن چادر اشکالی داشته باشه؟ همه که خانم بودن!!! اگه زیر چادر تقلب میشد اووقت چی؟؟ حق بقیه خورده نمیشد؟؟؟
ما چن سال پیش میشه گفت برا سالهای 84 - 85 یکی از استانهای مجاور کنکور داشتیم حتی مقنعه رو هم ورداشتن اونم فقط و فقط به خاطر جلوگیری از تقلب و لاغیر اصلنم انقد پیچیده و سیاسی نبود بحثش!!!!!

حق با شماست و کاملن درست میگید.....

alias67

عضو جدید
والا خیلی از آقایون تو دبیرستان دخترانه تدریس میکنن،
هیچ مشکلی هم ندارن، دانش آموز هم وقتی که وارد مدرسه میشه خودش چادرشو میذاره توی میزش، توی اینجا دبیر کاری به حجاب یا پوشش دانش آموز نداره چون هدفش هم اینه که شاگردا چیزی یاد بگیرن. و این به مدت یکسال هست، حتی این معلم با دانش آموز بیشتر از مدیر خانم تعامل داره و بسیاری از ویژگی های دانش آموز رو هم میدونه.

بعضی از دانش آموزا ممکنه برای تقلب توی کنکور از چادر استفاده کنن، اونوقت حق کی ضایع میشه همین دانش آموزایی که زحمت درس خوندن کشیدن،( و چه گناه و بی قانونی بالاتر از اینکه آدم با تقلب، جای یه نفر رو توی صندلی دانشگاه بگیره)
ولی واقعا اگه مسئله مراقب مرد و برداشتن چادر برای دانش آموز ناخوشایند هست میتونن درخواست کنن که مراقب ها خانم باشن. و نباید این مسئله باعث بشه دانش آموزامتحان کنکورش خراب بشه، حوزه امتحانی باید اسباب آسایش دانش آموز حین امتحان رو فراهم کنه همون جوری که موقع ثبت نام کنکور نوشته چپ دست یا راست دست، یه گزینه اختیاری مراقب خانم یا آقا رو بذاره.
. این یه مورد آموزشی هست، سیاسی یا مذهبیش نکنین.
(ضمن اینکه با بحث راجع به چادر و مانتو اینجوری تلقی میکنین که کدوم حجاب اسلامی هست یا نیست!
در حالی که هم چادر و هم مانتو میتونه نماد حجاب اسلامی باشه یا نباشه!
حتی خیلی از کشورهای اسلامی مثل مالزی و اندونزی و تایلند حجاب اسلامی شون لباس قومی هست و معمولا چادر ندارند!)

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
رمضان ماه دعاست.........دعا کنیم برای همه
به همه دوستان توصیه میکنم به لینک امضای بنده مراجعه کنند..........البته به خودم هم توصیه میکنم.........با توجه به اینکه تاپیک شد و بحث گره خورده ای است.....طوری که ظاراه برخی متوجه نیستند چه توهین بزرگی به چادر شده......و از اون به عنوان ابزار تقلب یاد شده دلیلی به ادامه نمیبینم.........البته اخبار در این باره را خواهم گذاشت......چون مسئله اصلا بی اهمیتی نیست........گفتنی ها گفته شد.....ان شااله سازمان سنجش واکنش درخوری با خاطیان امر نشان دهد......چرا که ضد انقلاب از خوشحالی مانده اند چه کنند

[h=3]اقدام شجاعانه در کنکور: برداشتن اجباری چادر - رادیو صدای مردم[/h]

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
هشدار دانشجویان بسیجی

هشدار دانشجویان بسیجی

در دانشگاهی به بهانه جشن دانش آموختگی،آواز لهو ولعب ومجلس رقص و پایکوبی مختلط برگزار می شود. در دانشکده ای دیگر یک روز به بهانه طرح ژوژمان،تصاویر دانشجویان دختر(دریک واحد درسی کاملا تخصصی ودخترانه)در فضای مجازی به نمایش در می آورد. و دگر روز در بازی بومی محلی، تماشاگران مرد را به جلسه دخترانه دعوت می کنند و در آخرین اقدام عده ای شمشیر را از رو بسته و با گستاخی تمام چادر از سر دانش آموزان دختر در جلسه کنکور بر می دارند.

متن بیانیه به این شرح است:

(( ... اگر من و شما اسلام را نخواهیم و از اسلام خجالت بکشیم و این مردم بدانند و الله تامل نمی کنند در این که ما را مثل هسته خرما از دهانشان در بیاورند و کناری پرتاب کنند !. ))مقام معظم رهبری

دانشگاه‌ همیشه و در همه جای دنیا مرکز تحول فکری و جنبش عقیدتی، اخلاقی و محل عرضه کردن ارزش‌های نوین انسانی، علمی و تاریخی‌اند.

ضرورت وجود فرهنگ و تمدن اسلامی در دانشگاه ها ضرورتی ملی و جهانی است. دانشگاهی که منطبق بر فرهنگی دینی و اسلامی باشد می‌تواند برای بشریت برنامه‌ریزی کند.

مقام معظم رهبری درخصوص لزوم اجرای احکام اسلامی در دانشگاه‌ها فرموده‌‌اند: «نکته‌‏ مهم در دانشگاه‌ها، روش حاکم بر دانشگاه است. در دانشگاه‌ها، روش‌ها و روابط، باید صددرصد اسلامی بشود که البته تا حدود زیادی شده است و مدیریت‌ها باید برای اسلام در دانشگاه‌ها، اصالت قائل بشوند …یعنی مدیر و دانشجویان واستادان، اصالت را به اسلام بدهند و رعایت احکام اسلام را بکنند.

ارزش‌های اسلامی در دانشگاه باید مورد مسابقه قرار بگیرد، اسلام در دانشگاه غریب نباشد. عمل و تعهد اسلامی یک چیز انگشت‏‌نما نباشد، نماز، امانت، صدق گفتار، صفا، برادری، عمل جهادی، درس خواندن از روی علاقه و صمیمیت، کمک به یکدیگر در فراگیری، تلاش برای تعمق در معلومات و دانش های مختلف رایج باشد.

محیط دانشگاه‌ بسیار مهم است. در محیط دانشگاه، اساتید و دانشجویان باید بکوشند روحیه و فرهنگ اسلامی را ترویج کنند. اجازه ندهید به کسانی - اگر خدای نکرده در دانشگاه‌های کشور هستند - که نسبت به حجاب اسلامی یا زنان و دانشجویان دختر مسلمان بی‌احترامی‌ کنند.

اجازه ندهید که این‌ها بتوانند افکار فاسد را منتشر کنند. محیط دانشگاه باید محیط اسلامی باشد؛ محیطی برای رشد انسان طراز اسلام؛ انسانی که الگویش فاطمه‌ی زهرا سلام‌اللَّه‌علیه‌ است و این، برای آینده‌ کشور فوق‌العاده مهم است. محیط دانشگاه به لحاظ علمی و فرهنگی بودن باید به دور از زرق و برق و نمایش مد و ظاهری نامناسب که دور از شان محیط علمی است باشد.

مع الاسف در سال‌هاي اخير به موازات گسترش پديده بد حجابي در جامعه، شاهد سكوت، بي برنامگي و انفعال متوليان فرهنگي و دستگاه هاي مربوطه بوده‌ايم و علاوه برآن پدیده های سلسله وار و حوادث اینگونه،حجاب،عفاف وغیرت دانشجویان مسلمان را مورد آماج خود قرار می دهند.

در دانشگاهی به بهانه جشن دانش آموختگی،آواز لهو ولعب ومجلس رقص و پایکوبی مختلط برگزار می شود. در دانشکده ای دیگر یک روز به بهانه طرح ژوژمان،تصاویر دانشجویان دختر(دریک واحد درسی کاملا تخصصی ودخترانه)در فضای مجازی به نمایش در می آورد. و دگر روز در بازی بومی محلی، تماشاگران مرد را به جلسه دخترانه دعوت می کنند و در آخرین اقدام عده ای شمشیر را از رو بسته و با گستاخی تمام چادر از سر دانش آموزان دختر در جلسه کنکور بر می دارند.

فاجعه ای که انسان را یاد کشف حجاب رضاخان می اندازد. کجایی مولایمان علی(ع) که وقتی خبر کشیدن خلال از پای زن یهودی را شنیدی فرمودی "اگر مسلمانی از غم این حادثه بمیرد رواست" و تاسف بیشتر ازآن که این فاجعه در استان تماما شیعه ما رخ داده.

در باورمان نمی گنجد که صرفا یک حادثه باشد. اینجا پایتخت غیرت ایران اسلامی است. مهد هزاران سردار شهید خیبرشکن، قهرمانان خندق، اینجا همان کهگیلویه و بویراحمدی است که رژیم منحوس پهلوی را به زانو درآورد تا دستور بمباران روستای جلیل را صادر کردند.

هنوز صدای برنو و گاله مردان و کل زنان برای جنگ تامردادی بگوش می رسد. دلاور مردی شیران این بیشه در بسیج و تیپ مستقل ۴۸ فتح را هر آنکس که جنگ را از دور و نزدیک لمس کرده به یاد دارد.

اینجا استان غیرت و جان باخته ناموس است. زنهار بگوش باشید که اگر سوء نیت شما روزی به اثبات رسد، دانشجویان بسیجی و همه مردان باغیرت و شیرزنان عفیفه این مرز وبوم،دودمان هرکه برغیرتشان دست یازد را برباد خواهند داد.

در همين راستا، ما دانشجويان انقلابي سخن مرادمان خميني كبير را فراموش نكرده‌ايم كه فرمودند: «دانشگاه مبدا همه تحولات است» بدين وسيله وظايف فراموش شده مسئولین و متوليان فرهنگي محیط های دانشگاهی را به شرح زير بيان مي‌كنيم تا اتمام حجتي باشد بر آنان كه سال ها هشدار رهبر معظم انقلاب در مورد تهديدات تهاجم فرهنگي دشمن را جدي نگرفت:

۱- شورای فرهنگی دانشگاه موظف به ترويج فرهنگ عفاف در محیط دانشگاه و اصلاح نابساماني‌ها در زمينه حجاب است.

۲- مسئولان فرهنگی دانشگاه باید به موجب تصويب و ابلاغ طرح حجاب و عفاف در سال ۹۴ برنامه جامع فرهنگي را با در نظرگرفتن الگوي اسلامي-ايراني پوشش و تنوع در محيط‌‍‌هاي دانشگاهي تدوين كنند.

۳- آنچه كه بيش از همه از مسئولین دانشگاه انتظار مي‌رود جلوگيري از ورود دانشجویانی است که با لباس ها و آرایش های غیر متعارف و زننده محیط دانشگاه را آلوده کرده اند.

۴- معاونت دانشجویی به برخورد قانوني، منطقي و محترمانه با قانون شكنان اهتمام ورزد. اين يكي از وظايف محوله به این معاونت است كه حدود و ضوابط قانوني عفاف و ملاك‌هاي بدحجابي در محیط دانشگاه را اعلام كند و با متخلفان از اين حدود برخورد كند.

در پايان ما جمعي از دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران آسيب‌هاي ادامه اين مسير تساهل و تسامح در فضاي علمي دانشگاه را به همه مسئولين گوشزد كرده و خواستار اقدام قانوني با همه كساني هستيم كه با هنجارشكني در برهم زدن فضاي آرام و سالم براي تحصيل و انجام پژوهش‌هاي علمي در دانشگاه هيچ ابايي ندارند.

از رياست واحد دانشگاهی و مسئولان ذيربط نيز خواستاريم كه ضمن برخورد صحيح قانوني و قاطع با پديده بدحجابي در محيط مقدس دانشگاه، از وارد آمدن خسارت‌هاي سنگين‌تر در محيطي كه بايد منشاء علم و ايمان باشد جلوگيري كنند و با هنجارشكنان برخوردي مطابق ضوابط قانوني و شرعي صورت گيرد، در غیر اینصورت با رجوع به تعالیم عالیه اسلام و استناد به «بخش م» وصیت نامه سیاسی الهی حضرت امام خمینی (ره) به وظیفه خود عمل خواهیم نمود و با ایجاد جنبش صیانت از حجاب و عفاف در محیط دانشگاه به استیضاح مسئولین خواهیم پرداخت تا شاید دیگران از خواب غفلت بیدار شوند و دریابند اینجا هنوز فرزندان مکتب علی ابن ابیطالب (ع) نفس می کشند.

والسلام علي من اتبع الهدي

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گچساران

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
کاری که رضا قلدر با زور نتونست انجام بده ، این دولت ، به بهانه تقلب، انجام داد.

خاک بر سر من که با بیغیرتی ، از کنار این موضوع رد میشم.
جلوی سالن امتحان یهو بگن همه چادریا چادرشون رو در بیارن.
یعنی چی این حرف؟؟؟

بگید مانتوتونم در بیارید که شاید تقلب نکنید. خجالتم خوب چیزیه!!
نه حیایی. نه عفتی. نه غیرتی.

پس اقای مسئول، شمام شلوارتو در بیار شاید تقلب نوشته باشی.
هر کاری که بتونن کردن و میکنن تا بتونن حجاب رو در ایران از بین ببرن.

توی نمایشگاه قرآن اجازه برگزاری نمایشگاه حجاب نمیدید.
مغازه هایی که مانتوهای اسلامی میفروشن رو پلمب میکنید.
چی از جون این ملت میخاید؟!

حجاب رو از سر دخترانمون برندارید، هسته ای پیشکش.

آخرین ویرایش:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینجا «بویر احمد» است
سرزمین مردهای شرافت مند
«آریوبرزن» هنوز ایستاده است
بر روی آخرین گذرگاه
تا آخرین نفس در مقابل ارتش «اسکندر»
نگران خواهرش «یوتاب»
اینجا «بویراحمد» است
«کی لهراسب» هر روز بر همه گذرگاههای اینجا می ایستد
هر روز صبح نگران خواهران ایلیاتی اش
می رود تا «تنگه پریکدان» و از آنجا تا «گذرگاه تامرادی»
نگران است «سروان ارمنی» چشم چپ نگاه کند به «ناموس ایلیاتی»
اینجا «بویراحمد» است
سرزمین فرزندان «گجستان»
«غلامحسین» با «برنو» اش ایستاده است بر «گردنه بهمنی»
نگران دختران ایل
تا مبادا لشکر ظلم عبور کند از «تنگ گجستان»
اینجا «بویراحمد» است
سرزمین مردهای شرافتمند
هنوز هم «حسین رزمنده» ایستاده است بر دروازه خرمشهر
نگران دختران ایل
با آخرین گلوله «آرپی چی» اش
تا مبادا عبور کند ارتش وحشی «بعث» از سرزمین «شلمچه»
اینجا «بویراحمد» است
سرزمین مردهای شرافتمند
با توام!
ای «همرزم اسکندر»!
ای «همراه سروان ارمنی»!
«هم گروه ارتش پهلوی»!
«هم دست بعثی ها»!
ای «بی شرافت»!
اینجا «بویراحمد» است
سرزمین مردهای شرافتمند
«بویراحمد»
برای دخترانش
که به زور چادرهایشان را از سر برداشتند
گریه می کند
تا ابد…

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
کاری که رضا قلدر با زور نتونست انجام بده ، این دولت ، به بهانه تقلب، انجام داد.

خاک بر سر من که با بیغیرتی ، از کنار این موضوع رد میشم.
جلوی سالن امتحان یهو بگن همه چادریا چادرشون رو در بیارن.
یعنی چی این حرف؟؟؟

بگید مانتوتونم در بیارید که شاید تقلب نکنید. خجالتم خوب چیزیه!!
نه حیایی. نه عفتی. نه غیرتی.

پس اقای مسئول، شمام شلوارتو در بیار شاید تقلب نوشته باشی.
هر کاری که بتونن کردن و میکنن تا بتونن حجاب رو در ایران از بین ببرن.

توی نمایشگاه قرآن اجازه برگزاری نمایشگاه حجاب نمیدید.
مغازه هایی که مانتوهای اسلامی میفروشن رو پلمب میکنید.
چی از جون این ملت میخاید؟!

حجاب رو از سر دخترانمون برندارید، هسته ای پیشکش.
دیشب داشتم فکر میکردم به اینکه مسئله تقلب تو پسرا رواج بیشتری داره.
نکنه پسرا هم چادر سرشون میزارن.....آرهههههه؟؟:smile:

دولت مجبوره سوار نفسانیات یه عده محدود بشه واسه دور بعدش.محبوبیت که نداره فقط مشروعیت قانونی داره.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعد از گذشت چند روز تکذیب شد!

بعد از گذشت چند روز تکذیب شد!

[h=2]معاون استاندار کهگیلویه و بویر احمد، برداشتن چادر داوطلبان کنکور را تکذیب کرد[/h]
معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد انتشار خبری مبنی بر اجبار در برداشتن چادر در یکی از حوزه‌های امتحانی کنکور این موضوع را کذب خواند و گفت: هیچ تصمیمی مبنی بر برداشتن اجباری چادر دختران کنکوری در استان وجود نداشته است. دکتر “فتاح محمدی” در جمع خبرنگاران با رد صحت این موضوع و با بیان این‌که در جمهوری اسلامی و در استان شیعی کهگیلویه و بویراحمد چنین رویدادی اتفاق نیفتاده و امری بدیهی است افزود: متولیانی که در این سالن ۴۶۰ نفری بودند از چهار خانواده شهید محجبه و متعصب دینی بودند و هیچ‌گونه برداشتن چادر از سر دختران اتفاق نیفتاده است.
برخی رسانه ها از برداشتن چادر داوطلبان کنکور دختر در یکی از حوزه های امتحانی شهر یاسوج خبر داده بودند که از سوی مسئولان تکذیب شد .

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ظاهرا نه تنها قرار نیست با متخلفان برخوردی صورت گیرد........بلکه این رسانه های ارزشی و مردم هستند که بایستی با آن ها برخورد صورت گیرد!........ای کاش رسانه ها بار دیگر مصاحبه ها با دخترانی که این بی حرمتی به حجابشان شده بود را بازنشر کنند

شهریاری 2

کاربر ممتاز
ظاهرا نه تنها قرار نیست با متخلفان برخوردی صورت گیرد........بلکه این رسانه های ارزشی و مردم هستند که بایستی با آن ها برخورد صورت گیرد!........ای کاش رسانه ها بار دیگر مصاحبه ها با دخترانی که این بی حرمتی به حجابشان شده بود را بازنشر کنند

شما مطلبی رو داری؟
مصاحبه ای رو داری؟
میفرستی برام؟

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
برداشتن چادر از سر دختران ماافتخار نيست، ننگ است.

برداشتن چادر از سر دختران ماافتخار نيست، ننگ است.

چندروز پيش خبري در رسانه‌ها ديده و شنيده شد كه دل همه مردم ايران به‌ويژه استان كهگيلويه و بويراحمد را به‌درد آورد. برداشتن به اجبار چادر از سر دختران و خواهران ما براي ورود به جلسه امتحان كنكور، همه شوكه شدند! من به عنوان يك فردي عادي و به عنوان برادر يك خواهر سؤالم اين است، آقايان به كجا مي‌رويد؟!

آيا درد ناشي از ورود بانوان به ورزشگاه كم بود كه برداشتن چادر آن هم به دلايل نامعلومي شدت تالم آن را زياد‌تر كرده است.

آيا ما زمينه را براي ظهور آقامون فراهم مي‌كنيم يا دل به درد مي‌آوريم و روز به روز باعث جدايي حضرت مهدي (عج) از مردم مي‌شويم.

آيا برداشتن چادر از سر بانوان فقط براي جلوگيري از تقلب بوده است؟ بهتر نبود آقايوني كه دوربين مخفي‌هاشون امروزه همه‌جا فعال است را فعال مي‌كردند و اين حركت شرم آور را به وجود نمي‌آوردند؟

چرا بايد خواهر من براي آينده‌اش آن هم در جامعه اسلامي كه بايد ادامه دهنده راه فاطمي باشد، چادر ش به اجبار برداشته شود؟

آخه اين چه آينده‌ايست
من افتخار مي‌كنم به چادر خواهرم و اين آينده را كه برداشتن چادر مي‌خواهد رقم بخورد، ننگ مي‌دانم.

يادتان باشد كه هميشه و در همه صحنه‌ها اين عشاير بودند كه از زنان، مردان و ناموس اين آب و خاك دفاع مي‌كردند و بدحجابي و بي‌حجابي، به‌ويژه برداشتن چادر از سر زنان و دخترانشان را با سرب داغ جواب مي‌دادند.

آقايان مسئول، آقايان مربوطه، هدف شما از اين حركت شرم‌آور و ننگين چه بوده‌ است؟

اين حرف من تنها نيست، حرف همه مردم اين خطه نام‌آور است.

اين حرف مردمي از جنس خداكرم خان بهمئي و آريوبرزن‌ها است كه با ريختن خون مبارك‌خودشان از جان، مال و ناموس مردم دفاع كردند، اگر نمي‌دانيد تحقيق كنيد، قيام 1316 خداكرم خان بهمئي براي چه بود و او كي بود.

اما ديروز خواهران ما بغضشان شكست، براي چه و براي كه و براي كدام آينده؟ آيا اين آينده با بي‌چادري و بي‌حجابي آرامش را به آنها باز مي‌گرداند؟

براي اين انقلاب خون‌ها ريخته شد، كوچك و بزرگ، زن و مرد، پير و جوان براي به وجود آدن اين انقلاب سختي‌ها كشيده و خوندلها خوردند.

براي حفظ حرمت نماومس اين آب خاك بود كه شهدا جان خود را تقيدم كردند ولي نگذاشتند ذره‌اي به آبرو و حيثيت مردم و به ويژه همين بانوان تعرض شود.

پس چرا حالا با دستان خودمان بياييم و افكار و برنامه‌هاي پليد دشمنان قسم خورده كشور ايران اسلامي را تحقق ببخشيم.
آيا در برابر پروردگار متعال خجالت نمي‌كشيد؟ و آيا شرمتان نش، با برداشتن اجباري چادر ناموس اين مملكت چه برنامه‌اي را مي‌خواستيد به پيش ببريد؟

برداشتن چادر بانوان براي ورود به جلسه كنكور كه حتي برخلاف ضوابط برگزاري بوده است از سوي كي و به دستور چه كسي انجام شد؟

من از شماخواهش مي‌كنم حتي به‌خاطر كساني كه قلبشان به عشق اين نظام مي‌تپد، از شما مسئولان ذي‌ربط مي‌خواهم كه هر چه زودتر مسببان اصلي اين حركت فجيع را شناسايي و با آنها برخورد جدي شود.

امیری مطهر

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیانیه جامعه بسیج دانش آموزی شهرستان بهمئی در محکومیت توهین به چادر در جلسه کنکور یاسوج

بیانیه جامعه بسیج دانش آموزی شهرستان بهمئی در محکومیت توهین به چادر در جلسه کنکور یاسوج

متن بیانیه به شرح ذیل برای این پایگاه خبری ارسال شده است:
بسمه تعالی
با توجه به هجمه فرهنگی دشمنان انقلاب اسلامی ایران و جهان اسلام و ایجاد تفرقه بین ادیان و مذاهب اسلامی و نظر به اهمیت حفظ حجاب ،عفاف و پوشش اسلامی لذا عزت وغیرت هر مسلمان حفظ حجاب و ناموس می باشد.

در خبرها شنیدیم که در حرکتی حساب شده ، روز روشن از سر دختران با حجاب استان شیعه نشین کهگیلویه و بویراحمد به بهانه های واهی چادر می کشند و شرط حضور در جلسه کنکور را برداشتن چادر می دانند.

جامعه دانش آموزی شهرستان بهمئی ضمن ابراز انزجار از این حرکت خزنده دشمنان و احیاء نمودن فرهنگ و تمدن رضاخانی در خصوص کشف حجاب و کشیدن چادر از سر دختران با عفاف و با حیا اعلام می دارد که این حرکت مایه تالم و تاسف جامعه ما گردیده است لذا ما جامعه بسیج دانش آموزی شهرستان بهمئی با محکوم نمودن این حرکت ،خواهان برخورد جدی با عاملان می باشیم.

جامعه بسیج دانش آموزی شهرستان بهمئی
فرمانده حوزه مرکزی دانش آموزی شهید امینی بهمئی
بسیجی امرالله راستی پور

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
هتک حرمتی دیگر به چادر

هتک حرمتی دیگر به چادر

شنیده ها حاکی است که در جلسه امتحان دانشجویان، یکی از مراقبین به خاطر شائبه تقلب اقدام‌ به کشیدن چادر از سریکی از دانشجویان کرده است.
به گزارش خبرگزاری دانشجو، مدتی است موضوع هتک حرمت دانشجویان چادری به بهانه جلوگیری از تقلب در امتحانات در برخی از دانشگاه های زنجان به صورت ممانعت از حضور و درخواست برداشتن چادر توسط مسئولان برگزاری امتحانات مطرح شده است؛ اما اتفاقی که امروز در جلسه امتحان یکی از مراکز آموزش عالی غیرانتفاعی زنجان به بهانه جلوگیری از تقلب افتاد، حساسیت ماجرا را بر انگیخت.
شنیده ها حاکی از آن است که در جلسه امتحان دانشجویان این دانشگاه، یکی از مراقبین به خاطر وجود شائبه تقلب اقدام‌ به کشیدن چادر از سر یکی از دانشجویان دختر این دانشگاه می کند که با مقاومت وی مواجه می شود.
اخبار رسیده مؤید این موضوع است که مراقبین دانشگاه با توجه به اعتراض دختران مانتو پوش مبنی بر حمل تقلب توسط دختران چادری، اقدام به این عمل غیر اخلاقی کرده اند.

این دانشجوی دختر که بنابر شنیده ها جزو دانشجویان ممتاز دانشگاه به شمار می رود، موضوع را از مسئولان پیگیر شده و به نتیجه ای نرسید.
بر اساس گفته های دانشجویان‌ این موسسه آموزشی گاهی اتفاق افتاده است که مسئولان از مراقبین درخواست کرده اند تا در قضیه تقلب دانشجویان سخت گیری به عمل نیاید تا بر تعداد ورودی های این دانشگاه افزوده شود؛ این در حالی است که همین ماجرا در جلسات کنکور سراسری امسال و بخصوص در استان کهکیلویه و بویر احمد هم اتفاق افتاد.
لازم به ذکر است،‌در بند۴/ج آیین نامه کمیته انضباطی وزارت علوم آمده: توهین به شعائر و مقدسات اسلامی یا ملی، ادیان رسمی کشور و یا ارتکاب اعمالی برضد نظام جمهوری اسلامی(مانند تظاهر به روزه خواری، توهین به حجاب، فحاشی، شعارنویسی، پخش اعلامیه و نظایر آن) تخلف محسوب می شود و متخلف، به یکی از تنبیهات مندرج در بندهای ۱ تا ۸ ( به جز بند ۶) آیین نامه محکوم می شود.

هتک حرمت به دانشجوی چادری به بهانه تقلب - خبرگزاری دانشجو

آخرین ویرایش:

شهید یوسف الهی

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
کار درستی کردند. باید مسئولان هرچیز غیرضروری که میتونه شرایط تقلب رو فراهم کنه رو ممنوع کنند. بخصوص که در یک محیط کاملا زنانه هم اینکار انجام شده.
مسئله برداشتن چادر در یک محیط زنانه که از نظر دین مشکلی نداره تیست
مسئله سر اینکه خیلیا از مسئله سوء استفاده میکنن
تازه اگه بحث سر تقلب که باید از پسرا شروع کنن که........

شهریاری 2

کاربر ممتاز
کار درستی کردند. باید مسئولان هرچیز غیرضروری که میتونه شرایط تقلب رو فراهم کنه رو ممنوع کنند. بخصوص که در یک محیط کاملا زنانه هم اینکار انجام شده.

اینکه وسط امتحان توی دانشگاه زنجان، چادر رو کشیده از سر دختر خانم ، کار درستیه؟
دانشگاه که یه محیط مختلط هست . نیست؟

memar_w

عضو جدید
حتما یه دلیلی برا این کارشون داشتن دیگه..
در ضمن تو محیطی که همه خانومن برداشتنش که ایرادی نداره البته از نظر من

شهید یوسف الهی

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
چادر رو از سر پسرا بردارن؟ خیلی ها از خیلی چیزها سوء استفاده می کنند. این موضوع نباید مانع انجام یک کار درست باشه.
اینکه میگید کار درستی کردن و باید جلو تقلب گرفته شه اگه دلسوزن اول جلو پسرا رو بگیرن بعد بیان سراغ چادر!
بله خودتونم دارید میگید خیلیها از خیلی چیزا سوء استفاده میکنن الان تمام دشمنای کشور چشمشون به این چادر!!
شما که داری میگید این موضع نباید مانع از انجام درست ازمون بشه پس خیلی راحت کشورهایی که حجاب قبول ندارن میتونن روسری رو از سر زنای مسلمون بردارن بگن امکان داره از زیر روسریشون تقلب کنن!!
چادر الان الان حکم صلاح داره! این ی میراثی که باید حفظ بشه!
خیلی راحت تر از اینا میشه جلو تقلب گرفت!
توی سالن امتحانات دانشگاه ما با گذاشتن چنددوربین خیلی راحت دارن جلو تقلب کردن میگرن!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی صوفی رازی زنجان در پاسخ به اعتراضات دانشجویی مبنی بر هتک حرمت دانشجوی چادری در این موسسه بیانیه‌ای را به شرح زیر صادر کرد.

به نقل از روابط عمومی موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی صوفی رازی زنجان، در این بیانیه چنین آمده است: با آرزوی قبولی طاعات و عبادات، به اطلاع عموم دانشجویان و اساتید، مسئولان و شهروندان روزه‌دار می‌رساند، موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی صوفی رازی زنجان از بدو تاسیس و در راستای اهداف علمی و آموزشی و فرهنگی، آرمان‌های انقلاب اسلامی ایران همچنین پیروی از رهنمودهای امام راحل و مقام معظم رهبری، همواره خود را موظف و ملزم به رعایت ضوابط و مقررات آموزشی و ارزش‌های دینی و اخلاقی نموده و با پرهیز از سوگیری‌های جناحی و سیاسی در کمال نظم و آرامش با تربیت کیفی چندین دوره دانشجو به فعالیت آموزشی خود ادامه داده و عملکردهای این موسسه از طرف هیئت ارزیابی و بازرسی مرکز مورد تقدیر قرار گرفته است.

در برگزاری امتحانات پایان ترم، مطابق معمول با انتخاب اکثریت مراقبان امتحانی از بین خواهران و قبل از برگزاری امتحانات، طی جلسه توجیهی، توصیه‌های لازم برای رعایت مقررات و برقراری نظم و آرامش و حفظ حرمت دانشجویان و اساتید، به همکاران اعلام شده است.

در یکی از جلسات امتحانی هفته جاری یکی از مراقبان خواهر برای پیشگیری از تخلفات امتحانی به یکی از دانشجویان خواهر محجبه همانند سایر دانشجویان تذکر داده است که دست‌های خود را از زیر چادر نشان دهد که این قضیه با مقاومت دانشجو مواجه گردیده است، ولی روز بعد متاسفانه جریاناتی خارج از دانشگاه با جنجال آفرینی در رسانه‌ها و سایت‌های خبری و پیامک انبوه قصد بهره‌برداری، در راستای بدنام کردن موسسه غیرانتفاعی صوفی رازی زنجان را دارند.

بدین وسیله ضمن احترام به همه دانشجویان عزیز هر گونه هتک حرمت و ممانعت از ورود دانشجویان محجبه به جلسه امتحانی و محوطه دانشگاه را طبق اعلام نادرست رسانه‌ها و پیامک‌ها با آن شدت و حدت و بی‌تقوایی به شدت تکذیب کرده و اعلام می‌دارد در قبال رفتار مراقب مربوطه تذکرات لازم و توبیخ کتبی صادر شده است.

لذا مراتب برای استحضار مقامات و مسئولان ذی‌ربط و همچنین تنویر افکار عمومی و اطلاع‌رسانی صحیح در رسانه‌ها اعلام می‌شود.

لزوم عزل رئیس دانشگاه صوفی زنجان و برخورد با مسببان بی‌حرمتی به دانشجوی محجبه

در همین حال، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور با صدور نامه‌ای به وزیر علوم نسبت به حوادث دانشگاه صوفی زنجان و بی‌حرمتی به دانشجوی محجبه این دانشگاه واکنش نشان داد و خواستار عزل رئیس این دانشگاه و مسببان این اقدام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی، شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور با صدور نامه‌ای خطاب به محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نسبت به حوادث دانشگاه صوفی زنجان و هتک حرمت به دانشجوی محجبه این دانشگاه واکنش نشان داد و اعلام کرد: ما دانشجویان از جنابعالی می‌خواهیم در نخستین اقدام و به صورت فوری رئیس دانشگاه مذکور را عزل و مسببین این اقدام شرم‌آور را اخراج کنید تا محیط مقدس دانشگاه از کراهت وجود چنین عناصر بیگانه با ارزش‌های دینی و ملی پاک شود.

در ابتدای این نامه آمده است: هم زمان با روزهای پر خیر و برکت ماه ضیافت الهی، انتشار خبر هتک حرمت به حجاب برتر اسلامی تعدادی از دانشجویان دختر محجبه یکی از دانشگاه‌های زنجان، توسط مسئولین دانشگاه، طعم شیرین این ماه مبارک را در کام مردم مسلمان روزه دار تلخ کرد. دختر دانشجویی که اتفاقا جزو دانشجویان ممتاز دانشگاه نیز است، بر سر جلسه امتحان و صرفا به بهانه واهی، چادر او که پرچم هویت و شرافت تشیع است، از سرش کشیده می‌شود!

این شورا با اشاره به جایگاه حجاب در مذهب تشییع خطاب به وزیر علوم اعلام کرد: شکی نیست که جنابعالی خود بهتر از هر کسی به جایگاه حجاب چادر واقفید و به خوبی می‌دانید که این پوشش برتر علاوه بر اینکه مناسب‌ترین نوع حجاب برای یک زن مسلمان است، نمادی از هویت تشیع نیز هست و زن شیعه ایرانی را به الگوی راستین و تکرار ناشدنی خود حضرت صدیقه فاطمه (س) متصل می‌کند. با این تفاسیر بی حرمتی عده‌ای در فضای دانشگاهی به دختران محجبه، در واقع بی‌حرمتی به تمام مقدسات اسلامی تلقی می‌شود.
در ادامه این بیانیه آمده است: این مسئله تاسف‌بار و غیر قابل بخشش زمانی هشدار دهنده‌تر شده و زنگ خطر را به صدا در می‌آورد که بدانیم در طول چند وقت اخیر این نخستین مورد از این دست اتفاقات نبوده و اخباری از اتفاقات مشابه در شهرهای دیگر و با بهانه‌های مشابه نیز در دست است. بی‌توجهی به این موضوع می‌تواند عواقب خطرناک و شاید جبران ناپذیری به همراه داشته باشد و شاید نطفه شومی که امروز می‌تواند با اقدامی به هنگام و هزینه‌ای اندک، از ریشه کنده شود؛ اگر با بی‌توجهی و اهمال مواجه شود ممکن است فردا عواقب سنگین و نامبارکی را در پی داشته باشد.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور در ادامه نامه از وزیر علوم خواست در نخستین اقدام و به صورت فوری رئیس دانشگاه مذکور را عزل و مسببین این اقدام شرم آور را اخراج کند تا محیط مقدس دانشگاه از کراهت وجود چنین عناصر بیگانه با ارزش های دینی و ملی پاک شود.

در ادامه این نامه آمده است: پس از آن و به عنوان اقدام ضروری بعدی، پیگیری جریان فوق را در بدنه وزارت علوم و سطح دانشگاه‌های کشور در دستور کار جدی خود و همکارانتان در آن وزارتخانه قرار داده و مردم غیرتمند ایران را از نتایج آن مطلع سازید.

این شورا در پایان نامه خود اعلام کرد: از مسئولین قوه قضائیه و سایر افراد ذیربط تقاضا داریم پیگیری این موضوع و موارد مشابه را در اولویت کاری خود قرار داده و تا ریشه کنی این جریان خطرناک که هدفگذاری آن مبارزه آشکار با مظاهر و نمادهای اسلامی است، از هیچ کوششی فروگذار نکرده و فرزندان انقلابی ملت را در این حرکت مقدس پشتیبان و یاور خود بدانن

مسروری

عضو جدید
کاربر ممتاز
ما الان داریم در مورد کنکور سراسری در یاسوج صحبت می کنیم یا امتحانات دانشگاه زنجان؟

میشه اینقدر دشمن دشمن نکنید؟ به نظر میرسه شما فکر می کنی الان در آمریکا این موضوع بحث محافل روز اخبار باشه و cnn و fox نشسته باشند صبح تا شب در موردش صحبت کنند و موضوع رو تحلیل می کنند و نتیجه گیری می کنند که براندازی حکومت اسلامی ایران دیگه عنقریب است که اتفاق بیفته! رسانه ها در همه جای دنیا آزادند تا تفسیر خودشون رو از وقایع بنویسند. رسانه های جمهوری اسلامی هم تفسیر خودشون رو از وقایع منتشر می کنند. موضوع ربطی به روسری نداره موضوع مربوط به چادره و شما هم دارید در ایران زندگی می کنید. چادر هم یک کاور سیاهه و یک ابزار مناسب برای تقلب. در رابطه با همین موضوع هم برقعه در بعضی کشورهای غربی ممنوعه چون اجازه شناسایی صورت شهروندان رو نمیده.

در رابطه با اینکه چادر یک میراثه که باید حفظ بشه اجازه بدید خود مردم آزادانه تصمیم بگیرند که چه چیزی رو دوست دارند حفظ بکنند.

بله که صحبت میکنند

یا خبر ندارید یا در مواقع لزوم خودتون رو به بی خبری میزنید

کوچکترین اشتباه مسئولین بزرگترین دستاویز اخبار رسانه های غربی هست

البته بهتره بگیم بزرگترین سرگرمی ا شون

چادر یک کاور سیاه وابزار تقلب نیست!!! چادر یک پوشش هست و حرمت داره

چطور انواع واقسام تقلب ها سر جلسات امتحانی صورت میگیره برخوردی انجام نمیشه ولی به صرف اینکه شاید گاهی بانوانی که چادر به سر دارند بخواهند تقلب کنند (آیا این فکر خام درست باشه آیا نباشه ) چادر رو به عنوان ابزار تقلب معرفی میکنند؟

افرادی که ارزش چادر رو میشناسند درمورد حفظ این میراث الهی هم تا حد امکان ایستادگی کرده اند ومیکنند

جهت اطلاعتون این موضوع رو نمیشه به انتخاب آزادانه ! واگذار کرد

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
این اقدامات قابل تحمل نیست.......ظاهرا برخی فکر کردن نظام عوض شده!......آقای دکتر فرهادی ایمان داشتن به چفیه انداختن نیست......اقدام عملی انجام دهید در قبال مارهای خزیده سکولار.......
بله در سی ان ان به پوشش چادر توهین میکنند.....آن را به تمسخر میکشانند ......از آن جا که برایشان مهم نیست!
حال تحمل آور نیست که عده ای مثل رفتار رضا قلدر بخواهند در این کشور اسلامی عمل کنند .........
آقای دکتر خدایی همچنان منتظر عمل به قولی که دادید هستیم.......اگر هم کاری کردید و مردم در جریان نیستند......بدانید که این مردم محرم تر از هر کسی هستند

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
تشکل‌های اسلامی دانشجویی دانشگاه‌های استان زنجان با انتشار بیانیه‌ای به هتک حرمت دانشجویان دختر موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی صوفی استان زنجان اعتراض کردند.
به گزارش خبرگزاری فارس، به دنبال هتک حرمت دانشجویان دختر در موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی صوفی استان زنجان، بیانیه‌ای از سوی تشکل‌های اسلامی دانشجویی دانشگاه‌های استان زنجان منتشر و نسخه‌ای از آن به دفتر خبرگزاری فارس در زنجان ارسال شد.

در این بیانیه است:

وَ الَّذینَ یُؤْذُونَ الْمُؤْمِنینَ وَ الْمُؤْمِناتِ بِغَیْرِ مَا اکْتَسَبُوا فَقَدِ احْتَمَلُوا بُهْتاناً وَ إِثْماً مُبیناً(*) یَا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُل لِّأَزْوَاجِکَ وَبَنَاتِکَ وَنِسَاء الْمُؤْمِنِینَ یُدْنِینَ عَلَیْهِنَّ مِن جَلَابِیبِهِنَّ ذَلِکَ أَدْنَى أَن یُعْرَفْنَ فَلَا یُؤْذَیْنَ وَکَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَّحِیمًا ﴿*﴾

کسانی که مردان و زنان مومن را بی آن که مرتکب گناهی شده باشند ازار می رسانند قطعا به آنان تهمت زده تا آزارشان را روا بشمارند پس بار بهتان و گناه آشکاری به دوش می کشند(*) اى پیامبر به زنان و دخترانت و به زنان مؤمنان بگو پوششهاى خود را بر خود فروتر گیرند این براى آنکه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگیرند (*).
در دوره سیاه رضاخانی که منور الفکرهای از فرنگ برگشته، لاف از نوک پا تا فرق سر، غربی‌شدن سر می‌دادند و با حمایت قزاق‌های قلدر چکمه‌پوش، چادر از سر زنان کشورم برمی‌داشتند. مردمان این مرز و بوم ایستادند و خون خود را نثار اسلام و اعتقادات پاکشان کردند.

آنگاه که انقلاب اسلامی ملت مسلمان ایران بساط استبداد و سفره استعمار را از پهنه ایران عزیز برچید تا عزت، شرف، شخصیت و هویت اسلامی دوباره به روح این کشور دمیده شود، دشمنان اسلام با سینه‌های پرکینه و دندان‌های از غیظ به هم فشرده، هجمه‌ای همه جانبه را علیه ملت غیورمان به راه انداختند و در ابتدا به خیال خام خود خواستند با تهاجم نظامی، این ملت را از میدان آزادی خواهی، آرمان طلبی و اسلام خواهی به عقب بنشانند، غیرت همت و از خود گذشتگی آن جوانان غیور نگذاشت تعرضی به خاک و ناموس ملت بزرگوار و مسلمان ایران شود. لذا با مشاهده ناکامی خفت بارشان، این بار جبهه خود از عرصه جنگ سخت به حوزه جنگ نرم تغییر داده و با کوچ از خاکریزهای نظامی به خاکریزهای فرهنگی و اتخاذ راهبرد هجمه به ارزش‌ها و مقدسات اسلامی، رؤیای تکرار تراژدی سقوط آندلس را، این بار در میهن اسلامی ما در سر پر سودای خویش پروراندند؛ و مع الأسف این بار نیز چون دوران جنگ تحمیلی منافقینی فریب خورده و سرگشته از هیبت پوشالی غرب، از داخل کشور، عمال و پیاده نظام این جریان ضد فرهنگی و ضد اسلامی شدند و نخستین هدف خود را نیز دانشگاه‌ها قرار دادند.
گوییا بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) این هدف گیری را پیشاپیش می‌دید که فرمود: "دانشگاه مبدأ تحولات است ... اگر دانشگاه اصلاح شد جامعه اصلاح میشود ..." اما ظاهرا مسئولان یا به این امر معتقد نبوده و یا رخوت و کسالت مانع از انجام وظیفه شان شده است.

چندی است که در برخی از دانشگاه‌های کشور مسئله جلوگیری از تقلب در امتحانات بهانه ای شده است در دست اسلام ستیزان تا ضمن عقده گشایی و هتک حرمت دانشجویان ارزشی و محجبه، به نماد حجاب برتر- چادر- تعرض کرده و از این طریق بکوشند تا رذالت و پلشتی خود را رنگ و بوی قانون و ضابطه بخشند و در اقدام بسیار شنیع و نسنجیده مسئولان دانشگاه روز گذشته در جلسه آزمون پایان ترم این دانشگاه چادر از سر پنچ نفر از دانشجویان کشیده شده است و متاسفانه چندین نوبت در موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی صوفی استان زنجان نیز این امر غیر قانونی و غیراخلاقی و غیر شرعی باب و موجب هتک حرمت و ملال خاطر دانشجویان محجبه و دانشجویان روزه دار زنجانی شده است

ما دانشجویان دانشگاههای زنجان ضمن ابراز همدردی با خواهران محجبه و چادری و حمایت همه جانبه از شأن و وقار خواهران دانشجوی خویش مطالبات خود را از مسئولان استان در این زمینه به صراحت بیان می‌کنیم و منتظر اجرای این مطالبات‌ خواهیم بود: 1- مسئولین دانشگاه مذکور هر چه سریع‌تر توضیحات لازم و مکفی خود را در این زمینه اعلام دارند. 2- ضمن برخورد قاطعانه با افراد خاطی و اخراج تمامی عوامل این اقدام شنیع و خارج از شان دانشگاه که خواسته اصلی دانشجویان است؛ هر گونه مستندات قانونی ادعایی و ابلاغیه‌های وزارت علوم که تأیید کننده این قسم برخوردها باشد را منتشر کرده و در انظار عمومی قرار دهند. 3- مسئول دانشگاه مذکور باید اخراج شود و در ضمن از قشر دانشگاهی و دانشجویان و عموم مردم حسینی، ولایت مدار و شهید پرور زنجان عذرخواهی و پوزش خود را اعلام دارند. و در آخر اعلام می‌داریم با توجه به اینکه قبلا در زمینه وضعیت نابسامان فرهنگی و اخلاقی در موسسات غیرانتفاعی تذکرات لازم به مسئولان آنها داده شده بود در صورت عدم توجه و پیگیری‌های لازم، جنبش دانشجویی عواقب کار را متوجه خود مسئولان امر خواهد دانست و تشکل‌های اسلامی دانشجویی تا اجرایی شدن مطالبات مذکور این موضوع را پیگیری خواهند کرد. تشکل‌های اسلامی دانشجویی دانشگاه های استان زنجان

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=2]مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زنجان گفت: چگونه می توان چادر که نماد پوشش زن اسلامی در جامعه می باشد را به بهانه تقلب کردن و حتی قبل از تقلب کردن از سر دختر دانشجوی مسلمان برداشت؟[/h]
مهدی محمدی، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زنجان در گفتگو با خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» در زنجان؛ گفت: انقلاب اسلامی ایران به یقین نقطه عطفی در تاریخ حرکت های انقلابی جهان و به ویژه در عالم اسلام به شمار می آید و در این عرصه از جایگاهی استثنایی برخوردار است.

وی افزود: این انقلاب با پیروزی خود، سیاست پیشگان دنیا را متحیر ساخت و بر این تصور نادرست که اسلام را نمی توان به عنوان مکتبی حرکت آفرین و نیرو بخش محسوب کرد، خط بطلان کشید و الگوی تمام عیار برای همه کسانی شد که شیفته و طالب آزادی و هدایت اند.

محمدی یاداور شد: طبیعی است که انقلاب اسلامی حاوی فرهنگ خاص خویش باشد و لذا استمرار آن و مصونیت از خطر تحریف و انحراف، مستلزم شناخت ابعاد گوناگون آن است. انقلاب اسلامی، ما را با اصل اسلام، بعثت و هجرت پیامبر و آموزه های بی شمار گره می زند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زنجان گفت: انقلاب اسلامی ما که بی شک یکی از بزرگترین انقلاب های تاریخ و یکی از درخشان ترین صفحات تاریخ اسلام به شمار می رود که بعد از ظهور خود اسلام و موج آغازین آن کمتر نظیر دارد، از تعالیم اسلام الهام گرفت و ما روی این مسئله ایستادیم و باید هم بایستیم.

محمدی گفت: اگر اسلام باعث پیروزی شده است، اسلام بایستی بماند. نظام اسلامی باید بماند؛ هویت مکتب انقلاب و هویت اسلامی نظام نباید فراموش شود. حال که مرحله اول انقلاب را گذرانده و به مرحله بعدی که مرحله ی پر مسئولیت و خطیر سازندگی و حرکت به سوی تمدن اسلامی رسیده ایم؛ مرحله ای که کوچکترین مسامحه و سهل انگاری مساوی با شکست است، مساوی با از دست دادن حیثیت و دستاورد انقلاب است، مساوی با دور شدن از خط امام و رهبری است.

وی افزود: این در حالی است که برخی ها بدنبال این هستند که اسلام به عنوان شیره ی جان و روح نظام نباشد، بلکه تماشاگر باشد. مردمان ما بایستی کاملا هوشیار باشند که باید در رگ و پوست و جان نظام ما اسلام باشد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زنجان گفت: گاهی اوقات دیده می شود که آلودگی هایی در راه رسیدن به آرمان های انقلاب اسلامی پیش می آید، ولی باز موجی از درون بر می خیزد. اما، بی شک، تجلیِ گاه و بیگاه اسلام اصیل از درون همان اسلامی که می رفت به فرسودگی و خمودی و رکود گرفتار بشود، نشانی از تحرک روح اسلام و بطن و حقیقت آن است.

محمدی ادامه داد: با اینکه امروزه دانشگاه به عنوان خاستگاه فکری در دفاع از اسلام و انقلاب، و بستر تحقق اهداف عالی نظام جمهوری اسلامی می باشد و به عنوان مرکز سعادت و شقاوت این ملت نیاز به تحول در تمام شئون داشته و اساسا تحقق دانشگاه اسلامی محتاج حرکتی هوشمندانه، هدف دار و پرتلاش است، تحولی که با تحقق آن نیازهای امروز و آینده جامعه اسلامی را از هر نظر برآورده خواهد کرد.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زنجان گفت: از طرفی با توجه به اینکه یکی از رسالت های اصلی بسیج دانشجویی در محیط دانشگاه، حفظ و صیانت از دستاوردها و آرمان های انقلاب اسلامی در جامعه و همچنین در محیط های دانشگاهی است و از آنجایی که یکی از اهداف انقلاب اسلامی ما حفظ ارزش و جایگاه زن و حقوق مدنی او در جامعه می باشد، بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور زنجان این حرکت غیراسلامی که به دور از تعالیم اسلام می باشد را محکوم کرده و در مقابل چنین حرکات شنیع و افراد خاطی ایستادگی خواهد کرد.

وی افزود: انقلاب اسلامی به ما آموخت که زن می تواند موج عظیمی از انقلاب را با حفظ عفتش، با حفظ حجابش و به نام خدا و اسلام بیافریند.اما در اینجا ضمن توجه دادن مسئولین به مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی در راستای حفظ حجاب و پوشش در داخل محیط های دانشگاهی، و توصیه اکید به استفاده از حجاب برتر (چادر)، و همچنین پوشش مناسب و به دور از استفاده از پوشش غیراسلامی، اعلام میکنیم چگونه مسئولین امر در دانشگاه غیرانتفاعی صوفی به خود اجازه داده اند که قوانین جدیدی در دانشگاه و بهانه تقلب ایجاد کنند؟ این در حالی بوده است که هنوز تقلبی از آن دانشجوی ارزشی تایید نشده بوده و هیچ سندی از تقلب کردن این دانشجو نداشته اند؟

محمدی خاطرنشان کرد: چگونه می توان چادر که نماد پوشش زن اسلامی در جامعه می باشد را به بهانه تقلب کردن و حتی قبل از تقلب کردن از سر دختر دانشجوی مسلمان برداشت؟در قوانین پوشش در دانشگاه ها و همچنین ضوابط حاکم بر فضای امتحانی چنین مسئله ای به هیچ وجه مطرح نشده است که چادر وسیله ای برای انجام بهتر تقلب می باشد؟چه بسا که فردا روزی مقنعه و روسری دانشجویان دختر را به بهانه تقلب کردن از سر آنها در دانشگاه ها باز کنند؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.