برای آینده شغلی خود چه تصمیمی دارید؟

ho_b

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
همونطور که میدونین رقابت تحصیلی و گرفتن مدارک عالی دانشگاهی، بین قشر تحصیل کرده کشورمون رشد یافته و اکثر افراد دوست دارن به بالاترین سطح علمی دست پیدا کنند.
از طرفی با وجود اینکه بیکاری در جامعه موج میزنه، در رسانه های ارتباط جمعی و پوستر و بنر و ... اخباری مبنی بر اینکه موسسات آموزش عالی و دانشگاه های آزاد و ... اقدام به پذیرش دانشجوی بدون کنکور می کنن، به گوش میرسه!!!!
این امر خودش محاسن و معایبی در پی داره. از مزیت هاش میشه به بالا رفتن سطح علمی و بینش و آگاهی در بین افراد کشور اشاره کرد. ولی این افراد نیاز به شغل متناسب با رشته تحصیلی خودشون دارن و ظرفیت های استخدامی در کشور ما خیلی محدوده و از طرفی غالبا به بخش خصوصی واگذار میشه.با این حساب همه نمیتونن جذب نهادها و ارگانهای دولتی کشور بشن (صرف نظر ار برخی امتیازاتی که به قشر خاصی از افراد اجتماع داده میشه).
بسیاری از دوستان به امید اینکه با تحصیلات دانشگاهی میتونن از جایگاه مناسب شغلی برخوردار بشن وارد دانشگاه میشن! ولی بعد از اتمام تحصیل، فکر و اندیشه های خود را مغایر با وضع موجود جامعه می بینند و تنها دلخوشیشون این میشه که مدرک و تخصصی در یک رشته تحصیلی بدست آوردن.
حال با این توصیفات و بسیاری از مواردی که همه شما به آنها واقفین، اگر هر یک از شما این تصور را داشته باشید که در ارگانهای دولتی کشور شانسی برای استخدام ندارید، بعد از اتمام تحصیل چه شغلی را انتخاب می کنید؟
:smile::gol:

**آگاهدخت**

مدیر تالار اسلام و قرآن
مدیر تالار
سلام
ممنون از دعوتتون:gol:
من شاغلم
با لیسانس مهندسی کشاورزی-گیاهپزشکی
فوق لیسانس مهندسی کشاورزی -شناسایی ومبارزه با علفهای هرز
خداوند منان را شاکرم که
در بهترین جایگاه شغلی کشور،
(معلم) هستم.

.angel.

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب دراینصورت ما باید سعی کنیم ک آینده ی بهتری رو برای خودمون رقم بزنیم!مثلا رشته من مسلما توی ارگان ها باید بهش بها داده بشه ولی اگه اینطور نباشه شرکت های خصوصی هستن!پس امیدی هست!
ولی بنظرم اگه آقایون توی رشته ای تحصیل کنن ک زیاد مصمم ب ادامه ش نباشن همون بهتره ک ب فکر هدفی غیر از درس (البته منظورم شغله)برای آینده شون باشن!

juju_memar

عضو جدید
این همه درس می خونیم تو رشته مورد علاقمون بعدش اولا که شرکت های دولتی نمیگیرن باید بریم شرکت خصوصی .تازه اگه بتونیم هم کار گیر بیاریم تو رشته تحصیلیمن نیست این وضعیت اداره های الان ماست

ELnur

عضو جدید
کاربر ممتاز
من فعلا دانشجو هستم بعد لیسانس شروع به کار میکنم و ارشدمم میخونم بعد حق امضا میگیرم بعدش چند سالی باید شاگردی اساتید بزرگ انجام بدم همینطور تو جاهای مختلف کار کنم تا اسم و رسمی پیدا کنم اگه خدا کمکم کنه اهداف بزرگی دارم:smile:

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آینده ی شغلی واسه کسیه که بخواد بین چنتا گزینه یکی انتخاب کنه!نه ما فلکزده ها که فقط باید خدا خدا کنیم تا یه دری باز بشه!!!البته خودمو میگم فلک زده کسی بهش برنخوره!ولی خب واقعیت هست دیگه.
فعلا منتظر آگهی استخدام لعنتی نفت هستم که نمیاد بیرون!!!قرار بود آبان بیاد تا الان هی کشش دادن!!!!
بعدش اگه برم سرکار میرم ارشدمم میخونم دانشگاه آزاد بعدشم سعی میکنم یه کار آزاد داشته باشم کنار کار دولتی.
بعدشم دیگه هیچ!!!!تکرار پشت تکرار.

SOHAJ

عضو جدید
خوب خوش به حال شاغلها من دانشجوی ترم هفت معماریم و با توانایی هایی که در خودم میدیدم فکر می کردم تو حرفه کاریم باید از بهترین ها بشم اما رفته رفته هر چی جلوتر میرم میبینم کار تو یه دفتر معماری به عنوان کد کار یک ارزو شده و روز به روز کمتر میشه نگید کار هست من دوستم لیسانس ادبیات داره و پنج سال دنبال کار بوده حالام با 90 تومن در ماه منشی دندونپزشکی خوب بازم جای شکرش باقیست:surprised:

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
همونطور که میدونین رقابت تحصیلی و گرفتن مدارک عالی دانشگاهی، بین قشر تحصیل کرده کشورمون رشد یافته و اکثر افراد دوست دارن به بالاترین سطح علمی دست پیدا کنند.
از طرفی با وجود اینکه بیکاری در جامعه موج میزنه، در رسانه های ارتباط جمعی و پوستر و بنر و ... اخباری مبنی بر اینکه موسسات آموزش عالی و دانشگاه های آزاد و ... اقدام به پذیرش دانشجوی بدون کنکور می کنن، به گوش میرسه!!!!
این امر خودش محاسن و معایبی در پی داره. از مزیت هاش میشه به بالا رفتن سطح علمی و بینش و آگاهی در بین افراد کشور اشاره کرد. ولی این افراد نیاز به شغل متناسب با رشته تحصیلی خودشون دارن و ظرفیت های استخدامی در کشور ما خیلی محدوده و از طرفی غالبا به بخش خصوصی واگذار میشه.با این حساب همه نمیتونن جذب نهادها و ارگانهای دولتی کشور بشن (صرف نظر ار برخی امتیازاتی که به قشر خاصی از افراد اجتماع داده میشه).
بسیاری از دوستان به امید اینکه با تحصیلات دانشگاهی میتونن از جایگاه مناسب شغلی برخوردار بشن وارد دانشگاه میشن! ولی بعد از اتمام تحصیل، فکر و اندیشه های خود را مغایر با وضع موجود جامعه می بینند و تنها دلخوشیشون این میشه که مدرک و تخصصی در یک رشته تحصیلی بدست آوردن.
حال با این توصیفات و بسیاری از مواردی که همه شما به آنها واقفین، اگر هر یک از شما این تصور را داشته باشید که در ارگانهای دولتی کشور شانسی برای استخدام ندارید، بعد از اتمام تحصیل چه شغلی را انتخاب می کنید؟:smile::gol:
ممنون بابت تاپیک عالیتون
شانسو دارم:)
بعدم که ارشدو حق امضاودفترو....
شما خودتون چه تصمیمی دارین استارتر عزیز؟

پروانه شیرازی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:razz:استخدامی در کشور ما موروثی شده خیلی قشنگ جایگزین میکنن خیلی قشنگم خلع درجه میکنن پس بهتره از اول آقای خودت باشی من یه فکرایی تو سرم دارم خدا کمکم کنه اجرائیش میکنم میخوام دکوراسیون داخلی با شرایط فوق ویژه و نوسازی خانه های فرسوده البته از نظر دکوراسیون منظورمه

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:razz:استخدامی در کشور ما موروثی شده خیلی قشنگ جایگزین میکنن خیلی قشنگم خلع درجه میکنن پس بهتره از اول آقای خودت باشی من یه فکرایی تو سرم دارم خدا کمکم کنه اجرائیش میکنم میخوام دکوراسیون داخلی با شرایط فوق ویژه و نوسازی خانه های فرسوده البته از نظر دکوراسیون منظورمه

بلند پروازی نکنین!!!
ممنون بابت تاپیک عالیتون

بلند پروازی نکنین!!تو این مملکت هیچ کاری واسه دخترا نیست!!الان بدونین بهتره تا بعدا یهوو باهاش روبرو بشین!!!واسه پسرا هم نیست!!!
من دوست دارم خانه دار بشم و به شوهر و بچه هام برسم...
اونا که منو نمیشناسن هنگ نکنن... من دخترم امین فامیلمه!

به این میگن واقع نگر...
حال کردم بخدا فائزه خانم عالی فرمودین.
خوب خوش به حال شاغلها من دانشجوی ترم هفت معماریم و با توانایی هایی که در خودم میدیدم فکر می کردم تو حرفه کاریم باید از بهترین ها بشم اما رفته رفته هر چی جلوتر میرم میبینم کار تو یه دفتر معماری به عنوان کد کار یک ارزو شده و روز به روز کمتر میشه نگید کار هست من دوستم لیسانس ادبیات داره و پنج سال دنبال کار بوده حالام با 90 تومن در ماه منشی دندونپزشکی خوب بازم جای شکرش باقیست:surprised:

منم زمانی که دانشجو بودم قصد داشتم برم آمریکا!!!!بخاطر اینکه رشته ی مهندسی شیمی ساخت آمریکاست!و اونجا خیلی جای پیشرفت داره.
ولی الان که درس تموم شد و تو شرایط کار هستم فقط میتونم دعا کنم یه کاری تو شرکت نفت شهر خودمون گیرم بیاد این شده یکی از فانتزیام!!!

Hanieh.E

عضو جدید
من دوس داشتم معلم بشم ولی حتی نتونستم خواستمو مطرح کنم.فقط به دنیا اومدم تا خواسته ی خونوادمو اجرا کنم.از 20 بهمن باید برم دانشگاه ولی کوچکترین علاقه ای ب رشتم ندارم.کاش رشته ای ک دوس داشتم میرفتم حتی اگ بیکار میشدم اشکال نداشت.

ho_b

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ممنون از دعوتتون:gol:
من شاغلم
با لیسانس مهندسی کشاورزی-گیاهپزشکی
فوق لیسانس مهندسی کشاورزی -شناسایی ومبارزه با علفهای هرز
خداوند منان را شاکرم که
در بهترین جایگاه شغلی کشور،
(معلم) هستم.
بهتون تبریک میگم. با این حساب مشکل کاری ندارین.
خب دراینصورت ما باید سعی کنیم ک آینده ی بهتری رو برای خودمون رقم بزنیم!مثلا رشته من مسلما توی ارگان ها باید بهش بها داده بشه ولی اگه اینطور نباشه شرکت های خصوصی هستن!پس امیدی هست!
ولی بنظرم اگه آقایون توی رشته ای تحصیل کنن ک زیاد مصمم ب ادامه ش نباشن همون بهتره ک ب فکر هدفی غیر از درس (البته منظورم شغله)برای آینده شون باشن!
ممنون. ولی اگه آقایون در رشته ای نا امید میشن، در مواقعی شرایط جامعه توش اثرگذاره.
باسلام و عرض احترام : بنده کارشناس رسمی (استخدام وزارتی) شهرداری تبریز هستم . لطفا اگر مقدور باشد در خصوص درخواستم کمک کنید. با تشکر
تبریک میگم بهتون. کدوم درخواست منظورتونه؟

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بلند پروازی نکنین!!تو این مملکت هیچ کاری واسه دخترا نیست!!الان بدونین بهتره تا بعدا یهوو باهاش روبرو بشین!!!واسه پسرا هم نیست!!!

بلند پروازی نمیکنم
کاملا مطمئنم که استخدام میشم:cool:

paradise94

عضو جدید
مرسی دوست عزیز از دعوتتونراستش من تازه اول راهم هنوز فکری درمورد شغل ایندم نکردم رشتم بد نیست شانس شاغل شدن دارم اما نمیدونم تا4 سال اینده چه خواهد شد

ho_b

عضو جدید
کاربر ممتاز
این همه درس می خونیم تو رشته مورد علاقمون بعدش اولا که شرکت های دولتی نمیگیرن باید بریم شرکت خصوصی .تازه اگه بتونیم هم کار گیر بیاریم تو رشته تحصیلیمن نیست این وضعیت اداره های الان ماست
:w27:
فقط سعی میکنم ... تو کاری که میکنم.. بهترین کارو انجام بدم..به بهترین نحو باشم...همین..
خب باید کاری باشه که بخواین بهترین باشین ;)
تصمیمای خوب!!!!!
باریکلا :D
اتفاقا کار هست من خودم شاغلم فقط باید رشته خوبی رو انتخاب کنی که بعدا توش گیر نکنی
همه میدونیم کار هست. عرضم این بود که همه موقعیت استخدامو ندارن.در این شرایط میخوان چیکار کنن!!!
من فعلا دانشجو هستم بعد لیسانس شروع به کار میکنم و ارشدمم میخونم بعد حق امضا میگیرم بعدش چند سالی باید شاگردی اساتید بزرگ انجام بدم همینطور تو جاهای مختلف کار کنم تا اسم و رسمی پیدا کنم اگه خدا کمکم کنه اهداف بزرگی دارم:smile:

ایشالا به اهداف خوبتون برسین

ho_b

عضو جدید
کاربر ممتاز
آینده ی شغلی واسه کسیه که بخواد بین چنتا گزینه یکی انتخاب کنه!نه ما فلکزده ها که فقط باید خدا خدا کنیم تا یه دری باز بشه!!!البته خودمو میگم فلک زده کسی بهش برنخوره!ولی خب واقعیت هست دیگه.
فعلا منتظر آگهی استخدام لعنتی نفت هستم که نمیاد بیرون!!!قرار بود آبان بیاد تا الان هی کشش دادن!!!!
بعدش اگه برم سرکار میرم ارشدمم میخونم دانشگاه آزاد بعدشم سعی میکنم یه کار آزاد داشته باشم کنار کار دولتی.
بعدشم دیگه هیچ!!!!تکرار پشت تکرار.
ممنون بابت اظهار نظرتون جناب مهندس.;) امیدوارم شمام استخدام بشین و خیالتون راحت شه
اینی که گفتین واقعیت داره. منم کسی رو میشناسم که بنده خدا با مدرک کارشناسی ارشد علوم تربیتی داره کارگری میکنه. خیلی سخته تحصیلات عالی داشته باشی و بری کارگری یا منشی گری
من دوست دارم خانه دار بشم و به شوهر و بچه هام برسم...
اونا که منو نمیشناسن هنگ نکنن... من دخترم امین فامیلمه!
پس شما دغدغه کار ندارین. ولی خانه داریم سخته. ;)

ho_b

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون بابت تاپیک عالیتون

شما که راحتین. خوش به سعادتتون. :smile:

من خودم چندین سال شاغل بودم. البته تو یه شرکت خصوصی. ولی بنا به دلایلی مجبور شدم از اونجا بزنم بیرون. چند نفر از اساتید دانشگاهیم قول کار دادن. ولی امیدی بهشون ندارم.
قید استخدامم که زدم. شاید یه شرکت یا دفتر فنی تاسیس کنم، یا برم کارگری کنم :redface:

ho_b

عضو جدید
کاربر ممتاز
امیدوارم به اهداف قشنگتون برسین. ;)
من دوس داشتم معلم بشم ولی حتی نتونستم خواستمو مطرح کنم.فقط به دنیا اومدم تا خواسته ی خونوادمو اجرا کنم.از 20 بهمن باید برم دانشگاه ولی کوچکترین علاقه ای ب رشتم ندارم.کاش رشته ای ک دوس داشتم میرفتم حتی اگ بیکار میشدم اشکال نداشت.

اگه به رشتتون علاقه نداشته باشین و تو آینده بیکار بمونین که دوطرفه شکست میخورین. کاش به خواسته خودتون عمل کنین :smile:

ho_b

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی دوست عزیز از دعوتتونراستش من تازه اول راهم هنوز فکری درمورد شغل ایندم نکردم رشتم بد نیست شانس شاغل شدن دارم اما نمیدونم تا4 سال اینده چه خواهد شد
:w27:
مرسی از تاپیک خوبتون ;)

من که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشورو دارم، بعدشم حالا ببینیم چی میشه!

ایشالا بعدش یه کار خوب پیدا کنین :D

Hanieh.E

عضو جدید
امیدوارم به اهداف قشنگتون برسین. ;)

اگه به رشتتون علاقه نداشته باشین و تو آینده بیکار بمونین که دوطرفه شکست میخورین. کاش به خواسته خودتون عمل کنین :smile:

واس بابای من این چیزا اهمیت نداره چون دختر برادرش پزشکی خونده منم باید بخونم ک پیش خونواده ی عموم کم نیارم.