>>> بحث و گفتگو پیرامون کنکور کارشناسی ارشد مهندسی برق 92 <<<

وضعیت
موضوع بسته شده است.

EECi

مدیر بازنشسته
سلام / من همین الان عضو شدم / لیسانس برق قدرت دارم و دوست دارم برای ارشد دولتی مردونه بخونم . چند تا سوال داشتم .

اینجا در مورد کتاب و منابع خیلی اختلاف نظر هست . کمی گیج شدم . من تا به الان فقط از یک نفر سوال کردم در مورد کتاب و اساتید چیز زیادی نمی دونم .

سوال اول = در مورد منابع فقط یک کتاب برای هر درس اگر معرفی کنید ممنون میشم . ( برای گرایش قدرت )

سوال دوم = اگر از اول خرداد شروع کنم زمان کافی دارم ؟ ( برای رتبه زیر 200 )

سوال سوم = به نظرتون نیاز هست ازمون ازمایشی ثبت نام کنم ؟ کدام موسسه ؟ کسی از هزینه هاش خبر داره ؟

سوال چهارم = سال گذشته از درس امار فقط دو تست اومد . به نظرتون ارزش داره بخونم ؟

سوال پنجم = برای درس زبان واقعا نمی دونم چه کار کنم / پایه قوی ندارم .

سوال ششم = به نظرتون از کی باید مجموعه ای تست زد ؟ سالی منظورم هست ؟

مرسی . ممنون
سلام
به باشگاه مهندسان خوش امدید
به این تاپیک سری بزنید ، جواب پرسش هایتان را خواهید یافت

منابع پیشنهادی کنکور کارشناسی ارشد توسط اعضا
توجه به جــــامـعـه آمـــاری موسسات برگزارکننده آزمون آزمایشی ارشد
برنامه ریزی برای مطالعه ارشد
ویژه : نرم افزار pauker برای به خاطر سپردن لغات زبان های خارجه
برنامه ریزی درسی ، مدیریت زمان و شناسایی سارقان زمان ، تمرکز حواس
صندلی داغ با حضور مهندس ساکت رتبه 10 کنکورکارشناسی ارشد مهندسی برق

موفق باشید

EECi

مدیر بازنشسته
سلام

دوستان آزمون های سنجش از کی شروع میشه!؟ میاید با هم شرکت کنیم و اکیپی تشکیل بدیم و سوالاتش رو حل و تحلیل و بررسی کنیم!؟:)
سلام
حالا کو تا شروع ازمون ها
خیلی عجله داریا محمد جان:);)

دوستان جزوه یا کتابی سراغ دارید که تست های سخت و ترکیبی وتالیفی از کنترل داشته باشه تا با خوندنش قطر پوستمون توی کنترل زیاد بشه؟:)

واسه زبان تخصصی کتاب سراغ دارید که متن های زیادی داشته باشه؟

حدود 400 تا سوال کنکور برق برای درس کنترل داریم
که هر کدوم یک نکته ای در خودشون دارند
اگر شما همون نکات رو یادبگیرید براحتی از پس این درس بر میایید
حالا اگر این 400 تا بررسی کردید ، می تونید تمرینات کتاب های مرجع و معتبر مثل نایس رو شروع کنید حل کنید
برای زبان تخصصی هم نزدیک 150 تا متن فقط در کنکور داریم
شما اولش اونها رو بخونید بعد می تونید یه متن از کنکور 91 رو بزنید در اینترنت جستجو کند
اون سایتی که متن ازش برداشته شده برای کنکور می تونه پر از متن های جدید باشه...

ولی واقعا برام سواله که واقعا نیازی به این کار هست در حال حاضر؟:que:

EECi

مدیر بازنشسته
سلام من دانشجوی کارشناسی عمرانم. میخوام برای ارشد برق قدرت بخونم به نظر شما در صورت قبولی میتونم موفق باشم در ضمن میگن میتونم تو ارشد در صورت قبولی در رشته قدرت مهندسی هسته ای هم بخونم آیا من هم میتونم . لطفا جوابم را زود بدهید خیلی حیاتی
سلام
اگر دروس پایه برق رو بخوبی یادبگیرید چرا که نه;)
ولی خب یکمی سخته... ریاضیات برق سنگین تره، باید خیلی زحمت بکشید

مهندسی هسته ای با ضرایب قدرت ( که فکر کنم همون راکتور باشه) هم رشته خوبی هست که بستگی به علاقه شما داره که ایا واقعا اگاهانه انتخاب کردید یا نه

سلام خدمت آقای آیدین :
من تابستان می خوام برم کلاسهای کنترل ،سیگنال،مغناطیس.کدوم یک از اساتید بهترند ،لطفاًراهنمایی بفرمائید.
ضمناًاز آقا یونس تشکر می کنم

mo_ha

عضو جدید
خبر داغ

سلام
استاد اسلام پناه برنامه مطالعاتی درس الکترونیک را اعلام کردند . کسانی که می خواهند با یک برنامه جامع و همراه استاد پیش بروند بهترین فرصت است .
جهت آگاهی بیشتر http://ge.tt/9U4KfcH/v/0?c می توانند دانلود کنند یا با مراجع به وبلاگ استاد http://www.mseslampanah.blogfa.com/ کنید .
موفق باشید

خدا خیر استاد اسلام پناهو بده
البته چه فایده:( من که الک رو سفید میدم(آخه قدرتم:biggrin:)
از اساتید قدرت خبر ندارین؟ کسی همچین برنامه ای نداره؟
اساتید دیگه هم ایشالا یاد میگیرن....:D

EECi

مدیر بازنشسته
سلام خدمت آقای آیدین :
من تابستان می خوام برم کلاسهای کنترل ،سیگنال،مغناطیس.کدوم یک از اساتید بهترند ،لطفاًراهنمایی بفرمائید.
ضمناًاز آقا یونس تشکر می کنم
سلام
من که تا بحال به کلاس نرفتم( اینو باید در امضام درج بکنم انگار!:biggrin:)
ولی از جزوات و شنیده هام فقط می تونم حدس بزنم
برای سیگنال : اقای تقدسی
برای کنترل : اقای شیرین ابادی
برای مغناطیس: اقای باغستانی

موفق باشید

mo_ha

عضو جدید
خبر داغ

سلام
حضور دکتر حلم زاده در باشگاه مهندسان ایران

با صحبت هایی که با دکتر کردم ایشان دعوت باشگاه را پذیرفتند

آخ خدا خیرت بده آقا یونس
پس دکتر حلم زاده هم قبول کردن رو صندلی داغ انجمن برق بشینن:D
پیشاپش از حضور موثر استاد حلم زاده ممنونم

mo_ha

عضو جدید
قابل توجه بچه های قدرت

قابل توجه بچه های قدرت

من به بررسی روی کنکورهای چند سال اخیر انجام دادم و تونستم ترتیب اولویت اهمیت دروس قدرتو تو ارشد بدست بیارم
ترتیب اولویت به این صورته:
1)ریاضی
2)ماشین
3)کنترل
4)مدار
5)بررسی
6)زبان
7)مغناطیس
این نتیجه رو بر اساس تراز دروس ، یه بررسی آماری از کارنامه ها ، نرم افزار های تعیین رتبه ، وب و... بدست آوردم
گفتم بدونین بد نیست
البته اونایی که میدونستن منو ببخشن:)

naribazi

عضو جدید
سلام / من همین الان عضو شدم / لیسانس برق قدرت دارم و دوست دارم برای ارشد دولتی مردونه بخونم . چند تا سوال داشتم .

اینجا در مورد کتاب و منابع خیلی اختلاف نظر هست . کمی گیج شدم . من تا به الان فقط از یک نفر سوال کردم در مورد کتاب و اساتید چیز زیادی نمی دونم .

سوال اول = در مورد منابع فقط یک کتاب برای هر درس اگر معرفی کنید ممنون میشم . ( برای گرایش قدرت )

سوال دوم = اگر از اول خرداد شروع کنم زمان کافی دارم ؟ ( برای رتبه زیر 200 )

سوال سوم = به نظرتون نیاز هست ازمون ازمایشی ثبت نام کنم ؟ کدام موسسه ؟ کسی از هزینه هاش خبر داره ؟

سوال چهارم = سال گذشته از درس امار فقط دو تست اومد . به نظرتون ارزش داره بخونم ؟

سوال پنجم = برای درس زبان واقعا نمی دونم چه کار کنم / پایه قوی ندارم .

سوال ششم = به نظرتون از کی باید مجموعه ای تست زد ؟ سالی منظورم هست ؟

مرسی . ممنون

سلام و امیدوارم موفق باشی

جواب اول : من چون گرایشم الکترونیک هست کتابایی رو که میدونم میگم
1- ریاضی مهندسی : پارسه + مومن زاده (با یه کتاب حل نمیشه )
2- معادلات : پارسه
3- آمار : پارسه
4- مدار : پوران پژوهش (زرگر) + پارسه (عبدالعالی) (با یه کتاب حل نمیشه )
5- کنترل : هیچ کتاب بدرد بخوری نیست. هر چی دم دستت رسید بخون

جواب دوم : بله ( البته بستگی به خودتون هم داره )

جواب سوم : بله نیاز هست. آزمونهای پارسه جامعه آماریش زیاده ولی 50 درصدشون سیاهی لشکرن و شاید 1000 تاشون بدرد بخور باشن و سوالاتش هم معمولیه و اگه امسال دانشجوها طرح کنن شاید بهتر بشه شایدم بدتر. سنجش خوبه ولی سوالاتش سخته و غلط زیاد داره. بقیه رو هم نمیدونم

جواب چهارم : ببین عزیزم. کنکور معلوم نیست چی میشه. ارشد 90 سه تا تست آمار داشت که 2تاش فوق العاده ساده بود و میشد راحت زد ولی ارشد 91 دو تا تست داشت که یکیش غلط بود و اون یک هم فوق العاده سخت بود. معلوم نیست چجوریه !

جواب پنجم : تا میتونی کلمه حفظ کن و مقاله تخصصی بخون

جواب ششم : انشالله از آذر و دی به بعد

Muhammad1986

عضو جدید
سلام

بچه ها توی سایت نصیر واسه مشاوره در مورد گرامر زبان نوشته بود کتاب grammar in use رو باید بخونیم!
140 تا یونیت داره!!
تازه فک کنم 3 سطحم داره!

گرامر رو چی کنیم 5 تا تست ازش میاد!!:(

Muhammad1986

عضو جدید
25 تا سوال دیگه رو مشکل نداری؟ چسبیدی به گرامر:biggrin: به نظر من گرامر اونقدر ارزش نداره اگه از زبان بتونیم 11 تا سوالو جواب بدیم بسه که اونم با لغت میشه

حالا گیریم 25 تا سوالش سخت بود و سوالات گرامرش گلابی بود اونوقت چی!!؟:mad:

آخرین ویرایش:

mohsignal

عضو جدید
سلام

بچه ها توی سایت نصیر واسه مشاوره در مورد گرامر زبان نوشته بود کتاب grammar in use رو باید بخونیم!
140 تا یونیت داره!!
تازه فک کنم 3 سطحم داره!

اره کتاب grammar in use intermediate (سطح متوسط )کتاب خوبی هست واگه بخونی تقریبا میتونی بیشتر تستها رو بزنی(البته همه درسهاش رو لازم نیست بخونی فقط بعضیهاش)

arman_20

عضو جدید
از همه بچه ها ممنونم . تقریبا جواب همه سوالاتم رو گرفتم و برای منابع هم برای همه درس ها به قطعیت رسیدم .

mo_ha

عضو جدید
حالا گیریم 25 تا سوالش سخت بود و سوالات گرامرش گلابی بود اونوقت چی!!؟:mad:
به نظر من آدم بایددرسو منطقی بخونه (قصد جسارت ندارم)
یعنی باید ببینه ارزش وقتی که میزاره داره یا نه
احتمال این چیزی که میگی هم خیلی کمه
البته اگه خیلی زبان برات مهمه بهت یه کتاب پیشنهاد میکنم فقط همونو بخون(البته یکم وقت گیره:smile:)
تافل رهنما

milad mansoury

عضو جدید
ببین دوست عزیز کتاب عموم انتشارات نصیر میتونه رات بندازه،و یک نکته هم اینکه ګرامر بیشتر چیزیه که باید متن زیاد بخونی.میشه ګفت ګرامر بیشتر تکراره.

Muhammad1986

عضو جدید
به نظر من آدم بایددرسو منطقی بخونه (قصد جسارت ندارم)
یعنی باید ببینه ارزش وقتی که میزاره داره یا نه
احتمال این چیزی که میگی هم خیلی کمه
البته اگه خیلی زبان برات مهمه بهت یه کتاب پیشنهاد میکنم فقط همونو بخون(البته یکم وقت گیره:smile:)
تافل رهنما

دوست عزیز خب 5تا سوال گرامر راحتتر از اون متون برقه که باید همه رو بخونی و تازه بگی منظور طراح چی بوده و خواسته چی رو برسونه و از این قبیل حرفا...
ولی میشه اون 5 تا تست رو هم بیخیال نشد و ازشون امتیاز مثبت گرفت!

(یه هم دوره ای داشتیم همیشه میگفت 2 تا تستم 2 تا تسته!! الان امریکاست داره نفت میخونه!!)

آخرین ویرایش:

milad mansoury

عضو جدید
واسه متنم یه توصیه اینکه قبل از متن حتما سوالارو بخونید.البته من یه راهنمایی دارم که اسکن میکنم و میزارم هر وقت \یداش کردم ماله کنکور کارشناسیمه.روشش بسیار موثره حتی واسه تافل.

mo_ha

عضو جدید
دوست عزیزمون آقای مهندسMASS59 یه توصیه هایی در مورد زبان کردن لینکشو پیدا نکردم ولی اصل متنشو میزارم
احتمال میدم خیلیا ندیدن واقعا مفیده
''پیشنهادهایی برای تستهای زبان:
سلام همونطور که میدونید درصد زیادی از زبان کنکور reading هست. یعنی یک متن نسبتا طولانی و پس از اون متن چندین تست درباره اون متن. اگر بخواید اول همه متن رو از اول تا اخر بخونید و بعد برید سراغ سوالهای مربوط به اون متن, هر چقدر هم حافظه خوبی داشته باشید, باز هم مجبورید پس از خوندن سوالات هم دوباره سراغ متن برید و دوباره توی متن دنبال جواب اون سوال بگردید . این یعنی دوبار خوندن یک متن طولانی.اما بهترین روش این هست که ابتدا قبل از خوندن متن سریعا برید سراغ سوالات پس از متن و سریع با مداد معنای فارسی هر سوال رو جلوی اون بنویسید(معنای فارسی چهار گزینه رو نمیخواد ) مطمئن باشید زمان کمی میبره.بعد از اینکه اینکار رو برای همه سوالات اون متن انجام دادید, مطمئن بشید که سوالات یادتون مونده. حالا با یک ذهنalert در متن دنبال جواب اون سوالات میگردید(اگر هم سوالات رو فراموش کردید با گوشه چشمتون سریع نگاهی به ترجمه فارسی که نوشتید بکنید. این ترجمه فارسی خیلی سریع برای ذهن قابل جذب هست و حتی همزمان با خوندن متن انگلیسی بدون گیج شدن میتونید سریع به سوالات فارسی نگاه کنید)حتی گاهی اوقات سوالات بدون نیاز به خوندن متن قابل حل هستندو گاهی هم سوال در مورد یک دستگاه خاص یا اسم خاص یا.... هست که دراینصورت میتونید سریعا با چشم متن رو دنبال اون کلمه خاص بگردید یا پاراگراف مربوط به اون رو پیدا کنید و دنبال جوابتون در اون پاراگراف بگردید(گاهی هم اون اسم خاص یا دستگاه خاص یا روش خاصو....با حروف bold هست یا مثلا اگر اسم باشه با حروف بزرگ انگلیسی هست یا اولش با حروف بزرگه. در هر صورت پیدا کردنش خیلی سریع هست)این روش نیاز به تمرین داره و از الان با خوندن متنهای کتاب سه جلدی مجموعه تستهای ارشد سالهای قبل , به این روش عادت کنید. مطمئن باشید تفاوت بسیار محسوسی در سرعت تست زدن خواهید دیدنکته دیگه اینکه معمولا هر سوال مربوط به یه پاراگراف هست. پس برای هر سوال خاص سریعا پاراگراف مربوط به اون رو پیدا کنیدنکته دیگه اینکه با با خوندن متنهای کنکور سالهای گذشته, خودتون رو عادت بدید که : لازم نیست برای فهمیدن مفهوم کلی یک متن, معنی تک تک کلمات اون متن رو بلد باشید. وقتی به یک کلمه برخوردید که معنیش رو نمیدونید, روی اون قفل نکنید و ذهنتون رو عادت بدید که به جاش یه ترجمه حدودی بکنه. مثلا حدس بزنه اگر صفت هست, با توجه به بقیه جمله یک صفت منفی هست یا مثبت, یا اسم یک دستگاه خاص هست یا .....حداقل اینقدر رو میتونید تشخیص بدیدنکته دیگه در مورد تستهای گرامر : برای این مبحث خوندن کتابهای گرامری و فرمولهای گرامری در کوتاه مدت به هیچ وجه مفید نیست. اما اگر متن زیاد خوندید یا مثلا در اینترنت زیاد با انگلیسی سر و کار داشتید, به غریزه تون اعتماد کنید و هر ترکیبی که به نظرتون عجیب و ناآشنا و نامانوس هست رو از نظر گرامری غلط بدونید . ''

EECi

مدیر بازنشسته
سلام

140 تا یونیت داره!!
تازه فک کنم 3 سطحم داره!

مهندس جزوه اقای تقی زاده رو گرفتی؟ جزوه خوبی هست...
تستاشم بگیر بزن نیازی به کتاب های تخصصی گرامر نیست.
بعدشم سوالای گرامر کنکور رو حل کن
من همین کار رو می کنم:gol:

vaaad7

عضو جدید
سلام......

می خواستم بدونم بین استاد باغستانی و استاد اشرفیان برای درس مغناطیس کدوم روانتخاب کنم؟ و یا اصلا تفاوتی وجود داره ؟
در ضمن نظرتون درباره کلاسای بینش چیه !!!!! نسبت به نصیر؟

یونس313

عضو جدید

سلام
جزوه اقای تقی زاده رو از کجا می تونیم گیر بیاریم

استاد.

عضو جدید
وای خدا وقتی این تایپک رو خوندم دلم گرفت خدا کنه قبول شم و تو کنکور 92 قرار نباشه شرکت کنم.
دعام کنید.

hts1369

کاربر فعال مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
سلام
من میخوام تابستون درس خوندن برا ارشد رو شروع کنم
بنظرتون اگه وقتم رو بزارم برا معادلات مدار و ماشین میتونم جمشون کنم
البته تا یه حد مورد قبولی مثلا هرکدوم سی تا پنجاه درصد نه خیلی زیاد
بنظرتون از پسش بر میام یا اصلا این درسها رو شما برا شروع پیشنهاد نمیکنید
دانشجوی کارشناسی ناپیوسته ی برق قدرت هستم و میخوام همین قدرت رو ادامه بدم
پایه ام هم متوسطه رو به پایین هست.
اگه نظرتون مثبت هست چه کتابهایی رو پیشنهاد میکنید
ممنون

Muhammad1986

عضو جدید

سلام

میشه شما جزوه آقای تقی زاده بزارید توی سایت همه استفاده کنن در ضمن این جزوه واسه گرامر کنکور ارشد برق کفایت میکنه!!؟
آخه من تعریف grammar in use رو توی تالار سایت های دیگه خیلی شنیدم!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا