>>> بحث و گفتگو پیرامون کنکور کارشناسی ارشد مهندسی برق 92 <<<

وضعیت
موضوع بسته شده است.

hoomif

عضو جدید
سلام
چرا همه بفکر پیچوندن کاراموزی هستن
کنکور سر جای خودش و کاراموزی هم سر جای خودش
اولا فکر نکن توی مراکز دولتی چیزی یاد می گیری ( تازه اونجا پارتی بازی و هر کسی رو قبول نمی کنند ). باید به یکی از شرکت های خصوصی که مربوط به رشته تون می شه بری و با هزار بار خواهش و التماس راضی شون کنی دو ماه بیای کار یاد بگیری .
من اسم چند تا از بزرگترین شرکت های خصوصی رو می برم اگر توانستی اونجا کاراموزی کنی مطمئن باش در اینده می توانی انجا به راحتی کار پیدا کمی و دغدغه کار نداشته باشی :
شرکت استراتوس - شرکت تام ایران خودرو - شرکت کیسون .
موفق باشی
سلام.
یونس جان فکر نکنم تا حالا کسی مثل من کارآموزی رفته باشه!! جایی که من رفتم 1.5 ماه تمام از 8 صبح تا 4 بعد از ظهر اونجا بودم...تو اون هوای گرم تابستون...از نظر رشتم هم که قدرته بالاترین و بهترین جایی بود که میشد رفت...من نیروگاه مشهد رفتم و اونجا یه پروژه سنگین واسه دو واحد کارآموزی به ما دادن که واسه پروژه کارشناسی هم زیاد بود !! یعنی فقط همینو بهت بگم که الان با اجرای اون پروژه نیروگاه داره سالی 140 میلیون سود میکنه !!!
ولی یک قرون هم به ما ندادن که هیچ تازه رومون داغ هم می کردن !!! اگه با بچه های مشهد ارتباط داشته باشی و کسایی که تو این نیروگاه رفتن کارآموزی بهت میگن که چه پدری به معنای واقعیش از ما درآوردن !!!
ولی کسایی بودن که با یه هفته رفتن 20 گرفتن از کاراموزی !! تازه بماند که من به خاطر این کارآموزی کنکورمم خراب کردم و یه سال از زندگی تو این مملکت بی حساب و کتاب عقب افتادم !!! خلاصه ما تجربیاتمون رو در اختیار این عزیز قرار دادیم فقط همین.

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
از یک دوست متخصص در زمینه زبان دعوت کردم بیان به تاپیک و به سوالات پاسخ بدن
تا اگر بخواهیم این کار رو شروع کنیم با برنامه پیش بریم
ان شالله میان و کمک می کنن

سلام

بنا به درخواست خودتون سوالتونو اینجا هم مطرح میکنم :

aidin-ELC گفت:
سلام خدمت شما
امیدوارم خوب و شاد باشید
غرض از مزاحمت این هست که کاربران مهندسی برق می خواهند یک گروهی رو برای مطالعه آزمون تافل تشکیل بدن
اکثر این افراد و خود بنده برای کنکور کارشناسی ارشد هم میخوانیم و در حقیقت اولویت اول کنکور ارشد هست
میخواستم از شما درخواست کمک کنم که اولا این کار درسته که همزمان با کنکور برای تافل بخوانیم؟
در حالت کلی از منابع این ازمون هم بگید
اگر وقت داشته باشید که به این تاپیک بیایید و اینجا پاسخ بدید بسیار ممنون میشم
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...شد-مهندسی-برق-92/page34?p=5015772#post5015772

سلام

ممنونم

در مورد سوال اولتون که درسته همزمان بخونید یا نه : بستگی به توانایی خود شما داره که میتونید چه از نظر زمان و چه از نظر استعداد بتونید از عهدش بر بیاد یا نه؟

در مورد منابع:

منابع آزمون تافل

nbeportal.com/Examination/fa/ibt_ref

و اطلاعات و منابع تکمیلی درمورد این آزمون:

http://www.applyabroad.org/wiki/index.php/TOEFL

که یکی از منابع تافل رو من به فارسی برگردوندم که در تاپیکای زیر میتونید مطالعه کنید

TOEFL Reading

TOEFL Listening

TOEFL Structure

TOEFL Writing

همچنین از تاپیک زهره خانوم هم میتونید استفاده کنید

Essential Words for the TOEFL

موفق باشید

آخرین ویرایش:
سلام .من کتاب تحلیل نظری الکترونیک مهندس اسلام پناه رو گرفتم ،پیشنهادم اینه بعد از خوندن منابع دیگر مثل کتاب الکترونیک ناصح،جزوه کهن،الکترونیک رضوی(بخش های مهمش)و...بری سراغ این کتاب ومطالب رو مرور کنی ،چون این کتاب هم مسائل تألیفی داره وهم تست های کنکور .باز این کتاب روبیشتر می خونم وبهت اطلاع می دهم .

آخرین ویرایش:

یونس313

عضو جدید
سلام.
یونس جان فکر نکنم تا حالا کسی مثل من کارآموزی رفته باشه!! جایی که من رفتم 1.5 ماه تمام از 8 صبح تا 4 بعد از ظهر اونجا بودم...تو اون هوای گرم تابستون...از نظر رشتم هم که قدرته بالاترین و بهترین جایی بود که میشد رفت...من نیروگاه مشهد رفتم و اونجا یه پروژه سنگین واسه دو واحد کارآموزی به ما دادن که واسه پروژه کارشناسی هم زیاد بود !! یعنی فقط همینو بهت بگم که الان با اجرای اون پروژه نیروگاه داره سالی 140 میلیون سود میکنه !!!
ولی یک قرون هم به ما ندادن که هیچ تازه رومون داغ هم می کردن !!! اگه با بچه های مشهد ارتباط داشته باشی و کسایی که تو این نیروگاه رفتن کارآموزی بهت میگن که چه پدری به معنای واقعیش از ما درآوردن !!!
ولی کسایی بودن که با یه هفته رفتن 20 گرفتن از کاراموزی !! تازه بماند که من به خاطر این کارآموزی کنکورمم خراب کردم و یه سال از زندگی تو این مملکت بی حساب و کتاب عقب افتادم !!! خلاصه ما تجربیاتمون رو در اختیار این عزیز قرار دادیم فقط همین.
سلام
قبول دارم حرف شما را
خیلی ها بدون رفتن 20 می گیرن و خیلی ها با رفتن به کاراموزی مثل جایی که شما رفتید و ان همه هزینه و وقت گذاشتید ممکن است نمره خوبی نگیرند.
ولی یک نکته را مد نظر داشته باشید شماتجربه را بدست اورده اید . شاید کسی به کاراموزی می ره می بینه اره می شه با همین مدرک هم خوب پولی در اورد . خیلی از بچه ها موفقیت را در داشتن مدرک کارشناسی ارشدمی دونند . ممکن است شخصی مدرک دکتری هم داشته باشه و از نظر تئوری در بالاترین سطح باشه وقتی کار عملی نکرده باشه دکتری این فرد بدرد نمی خوره
ایا درس خوندن برای بدست اوردن پول نیست !!!!!!!!
من دوستم داره در تهران با یک نفر کار برق صنعتی می کنه درامد ماهییانه اش 10 میلیون است . که فکر نکنم اساتید دکتری الکترونیک 4 الی 5 میلیون میلیون بیشتر درامدشون باشه
می دونی برای یک نصب تابلو در کارخانه چقدر پول می دن .
می دونی برای نصب یک ترانس برق برای یک نفر مثلا کشاورز چقدر پول می دن
شخصی که به کار اموزی رفته و اینها رو یاد گرفته می تونه 3 سال با حقوق متوسط در یک شرکت کار کنه و بعد از ان با همکاری دوستان خود یک شرکت با رتبه 5 ثبت کنه که اگر زرنگ باشه سالی 200 الی 300 حداقل در امدش باشه . من یک مثال دیگه می زنم : من در حین کار با یک نفر که کارشناسی ارشد قدرت داشت در شرک برق اشنا شدم ایشان از شرکت برق که کارمند رسمی بود بعد از 15 سال سابقه کار استفاء داد و حالا داره کار ازاد می کنه . ودرامدش ... است
خیلی کاراموزی مهمه ، بشما دید می ده
بازهم توصیه می کنم به مراکز دولتی نروید که انجا هیچی یاد نمی گیرید .
دوستان خوبم نه تنها برای کار اموزی بلکه در طول ترم بروید به یک شرکت از مسولین شرکت خواهش کنید که بصورت رایگان برای انها یک الی دو روز کار کنید .
من باز هم می گم کار ازاد به مدرک ربطی نداره . فقط باید برید کار رو یاد بگیرید

موفق باشید

سلام بچه ها ،شب بخیر .می خوام الکترونیک ،مغناطیس وکنترل برم کلاس .لطفاً استاد خوب بهم معرفی کنید.

یونس313

عضو جدید
سلام بچه ها ،شب بخیر .می خوام الکترونیک ،مغناطیس وکنترل برم کلاس .لطفاً استاد خوب بهم معرفی کنید.
الکترونیک : مهندس کهن - مهندس اسلا پناه ( باور کن این درس نیاز به کلاس نداره )
مغناطیس : من تعریف اشرفیان را خیلی شنیده ام
کنترل : ببین استاد تقوی کلاس نداره . در مورد استاد شیرین ابادی هم تحقیق کن

به وبلاگ http://signal2.blogfa.com
مراجعه کن

موفق باشی

سلام اقا یونس ،ممنون از راهنمایتون.اگر لطف کنید در مورد تجزیه ومداریک استاد خوب معرفی کنید ممنون می شوم؟(آقای تقدسی چطوره)ضمناً راست میگی الکترونیک لازم نبود من فقط برای رفع اشکال می خواستم برم.
دوستان دیگه اگر شناختی نسبت به اساتید دارن نظر بدن ثواب داره:D

یونس313

عضو جدید
سلام
اولا مدار را می شه با خرید سه کتاب تقوی ( دو جلدی )مدرسان و پوران ( دو جلدی ) با روش های گوناگون اشنا بشین .مدار خیلی راحته و تنها درسی هست که ابتکار و تمرین حرف اول را می زنه و نیاز به کلاس نیست .
در مورد تدریس استاد تقدسی اطلاعی ندارم فقط می گن جزوه ایشان حدود یک 500 الی 600 صفحه ای هست . کتاب مهندس مومن زاده خدایی خیلی عالیه به سایت ایشان مراجع کنید ببینید کجا تدرس می کنه
موفق باشید

hoomif

عضو جدید
سلام
قبول دارم حرف شما را
خیلی ها بدون رفتن 20 می گیرن و خیلی ها با رفتن به کاراموزی مثل جایی که شما رفتید و ان همه هزینه و وقت گذاشتید ممکن است نمره خوبی نگیرند.
ولی یک نکته را مد نظر داشته باشید شماتجربه را بدست اورده اید . شاید کسی به کاراموزی می ره می بینه اره می شه با همین مدرک هم خوب پولی در اورد . خیلی از بچه ها موفقیت را در داشتن مدرک کارشناسی ارشدمی دونند . ممکن است شخصی مدرک دکتری هم داشته باشه و از نظر تئوری در بالاترین سطح باشه وقتی کار عملی نکرده باشه دکتری این فرد بدرد نمی خوره
ایا درس خوندن برای بدست اوردن پول نیست !!!!!!!!
من دوستم داره در تهران با یک نفر کار برق صنعتی می کنه درامد ماهییانه اش 10 میلیون است . که فکر نکنم اساتید دکتری الکترونیک 4 الی 5 میلیون میلیون بیشتر درامدشون باشه
می دونی برای یک نصب تابلو در کارخانه چقدر پول می دن .
می دونی برای نصب یک ترانس برق برای یک نفر مثلا کشاورز چقدر پول می دن
شخصی که به کار اموزی رفته و اینها رو یاد گرفته می تونه 3 سال با حقوق متوسط در یک شرکت کار کنه و بعد از ان با همکاری دوستان خود یک شرکت با رتبه 5 ثبت کنه که اگر زرنگ باشه سالی 200 الی 300 حداقل در امدش باشه . من یک مثال دیگه می زنم : من در حین کار با یک نفر که کارشناسی ارشد قدرت داشت در شرک برق اشنا شدم ایشان از شرکت برق که کارمند رسمی بود بعد از 15 سال سابقه کار استفاء داد و حالا داره کار ازاد می کنه . ودرامدش ... است
خیلی کاراموزی مهمه ، بشما دید می ده
بازهم توصیه می کنم به مراکز دولتی نروید که انجا هیچی یاد نمی گیرید .
دوستان خوبم نه تنها برای کار اموزی بلکه در طول ترم بروید به یک شرکت از مسولین شرکت خواهش کنید که بصورت رایگان برای انها یک الی دو روز کار کنید .
من باز هم می گم کار ازاد به مدرک ربطی نداره . فقط باید برید کار رو یاد بگیرید

موفق باشید

درسته...حق با شماست. من تجربه زیاد بدست آوردم...یعنی با همون یه ذره کار عملی فهمیدم که هرچقدرم آدم تئوریش قوی باشه بازم یادش میره و فراره تازه اگه یادشم نره چون در عمل یه سری حالات غیرقابل پیش بینی هست نمیتونه با علم تئوزیش توجیهش کنه...ولی خوب من از دید آزمون ارشد منظورم بود...البته اگه آدم بتونه هم کارآموزی بره تو ترم 6 و هم بخونه واسه کنکور که دیگه حرف نداره فقط با یکم پشتکار همه ی این کارا رو میتونه با هم انجام بده...
همگی موفق باشن . شب بخیر

EECi

مدیر بازنشسته

بلاخره بعد از هزار بار سنگین و سبک کردن توانستم تصمیم به خوندن برای قدرت کنم
انشا الله از فردا تصمیم گرفتم تا اخر بهار ماشین 1 و کتاب مغناطیس 1 پارسه رو تموم کنم .
یک کتاب ماشین گرفتم که نویسنده ان دکتر حلم زاده است من که مدت 2 سالی هست که از این درس فاصله گرفته ام به نظر من کتاب خوبی اومد چون فهم درس برام راحت بود

دلیلت برای این تغییر ناگهانی چی بود؟
:que:

dars

عضو جدید
من 2 روز دیگه میخوام برم این کتاب ها رو تهیه کنم که شروع کنم به خوندن.لطفا اساتید گرامی نظر بدید که این کتاب ها مناسب هست یا نه.من حدود 1 سال و نیم هست که تقریبا از درسای ارشدی دور بودم اما انگیزه و وقت لازم برای خوندن برای ارشد رو دارم.هدفم هم قبولی در یکی از دانشگاه های روزانه یا حتی شبانه شهر خودم یا شهر های اطراف هست و الزامی برای قبولی در تهران ندارم و فکر هم نکنم که خیلی عقلانی باشه همچین هدفی داشته باشم.شاید همین که سطح توقعم رو پایین آوردم بتونه بهم کمک کنه که بتونم موفق بشم.خدا میدونه.وقتی توقعم بالا بود این توقع مثل یه دیوار بتنی مانع شد که حتی بتونم یک صفحه برای ارشد بخونم(:cry:) انگار که طلسم شده باشی.:D
به هر حال لطفا نظر خودتون رو بگید اما لطفا فقط اگه یکی از کتاب ها خیلی پرت هست و احیانا شما از خوندنشون ضرر کردن یا چیزی یاد نگرفتید بهم بگید که بدونم و اگه فکر میکنید که یکی از کتابایی که گفتم خوبه اما مثلا یه کتاب دیگه هم در همون سطح هست نیازی به اون کتاب دوم دیگه نیست چون فقط باعث گیج شدن و سردرگمی میشه.پس بی زحمت اگه فقط یکی از منابعی که اتنخاب کردم خیلی دیگه پرت بود بهم اطلاع بدید تا تغییرش بدم.ممنون:

معادلات:---------------> کریمی از نصیر
ریاضی مهندسی:-----> کریمی از نصیر
آمار:-------------------->طورانی از پارسه

سیگنال:--------------->مومن زاده و گلستانی از راهیان ارشد

کنترل:----------------->تقوی از راهیان ارشد

الکترونیک:-------------> درسنامه مدرسان شریف ( یه سوال دارم در مورد این منبع که این با خود کتاب الکترونیک مدرسان شریف فرق میکنه یا همونه؟)

مدار:------------------>تقوی از راهیان ارشد///////// کاروزرگر از پوران پژوهش

زبان:------------------>سی دی گزینه آخر////////////کتاب 504 کلمه حیاتی

من خودم الکترونیک آزاد خونده بودم اما خیلی شنیدم که میگن قدرت هم درامدش بیشتره هم راحت تر میشه قبول شد.
من تصمیم داشتم که واسه ارشد کنترل بخونم یا اگه نشد همون الکترونیک چون به قدرت خیلی علاقه نداشتم و دلیلش هم فقط به فقط این بود که ماشین 1 رو یه ترم با استادی داشتم که واقعا باعث شد تو این درس ضعیف به نظر بیام اما حذفش کردم و ترم بعد با استادی برداشتم که واقعا بهم فهموند که ماشین چیه اما همیشه تو ذهنم بود که شاید این استاد اون نکات اصلی و حیاتی رو نگفته و به همین دلیل هم به نظرم آسون اومدو واسه همین تا آخرش تو درسای قدرت یه ترسی باهام بود اما جالب اینجاست که نمراتم تو درسای قدرتی تقریبا از درسای الکترونیکیم بیشتر بود.اما اون ترسه کار خودش رو کرد و باعث شد تصمیم بگیرم نرم سمت قدرت اما وقتی فهمیدم که درامد قدرت خیلی بیشتر از بقیه رشته ها هست نظرم یکم تغییر کرد.اما الان دو دلم که کدوم رو انتخاب کنم.به نظر اساتید کدوم واسه منی که به درامد اهمیت میدم و شاید در درجه اول باشه برام بهتر هست؟در نظر خودم هنوز گرایش غیر قدرتی چربش داره اما پتانسیل تغییر جهت رو هم داره.که شاید به مشورت با شما اساتید بستگی داشته باشه.شاید هم بعد از ارشد خواستم برم اون ور آب(هنوز معلوم نیست) اون موقع فکر کنم کنترل یا مخابرات یا الکترونیک بهتر باشه درسته؟
به هر حال بر میگردم به موضوع اصلی که انتخاب منابع هست.تا الان با توجه به چیزایی که گفتم قصد خوندن ماشین و الکترومغناطیس و بررسی رو ندارم و با توجه به بررسی هایی که از کارنامه های نمونه قبلی انجام دادم اکثرا این درس ها رو سفید گذاشتن یا درصد های خیلی پایین دارن حتی وقتی گرایششون قدرت بوده.پس فعلا با همین منابعی که معرفی کردم میخوام شروع کنم.البته برای این درس ها منابع مکمل هم در نظر دارم اما اول میخوام اینا رو بخونم بعد منابع مکمل اگه وقت و توانش بود یعنی منظورم اینه که اول میخوام منبعی رو بخونم که از نظر درسنامه قوی باشه تا چیزایی که از یادم رفته دوباره برگرده یا اگه چیزی رو نمیدونستم با خوندن این منابع اکثر مطالب مورد نیاز کنکور رو بلد بشم و نیازی به مرجع نباشه با توجه به اینکه حدود 1.5 سال از دروس کنکوری دور بودم.پس لطفا اگه به نظر شما در انتخاب این کتاب ها در هر درس بر اساس این الویت که اول درس قوی داشته باشه اشتباهی انجام دادم لطفا بهم گوشزد کنید که مثلا در مدار بهتره اول این کتاب رو بخونی و بعد اون یکی.ممنون:
پس منابع مکملی که برای درس ها در نظر گرفتم اینا هستش:

معادلات-------------------->معتقدی از پارسه
ریاضی مهندسی:--------->مومن زاده از راهیان ارشد///////////////
معتقدی از پارسه
آمار:------------------------>//////////////////////

سیگنال:------------------->پوران پژوهش(نارنجی رنگ برای تست)(اسم نویسندش رو هم نمیدونم)

کنترل:--------------------->الفی از علوی

الکترونیک:---------------->اشرفیان از نصیر///////////////(تعریف کتاب باغستانی رو زیاد شنیدم اما فکر نکنم نیاز باشه.نظر شما چیه؟البته اصلا نمیدونم از کدوم موسسه هست)

مدار:--------------------->نامی و عابدی از مدرسان شریف(اما با وجود خوندن از کاروزرگر و تقوی فکر نکنم به این کتاب هم برسم.به نظر شما از بین اینها کدوم ارجعیت داره؟(مدار برام خیلی مهمه که منبعش خیلی خوب و کامل باشه و با خوندنش بتونم نزدیک 40 تا 50 برسم)

یکم طولانی شد اما سعی کردم همه سوال هام رو با هم و متمرکز بپرسم.ممنون که وقت گذاشتین و جواب میدین.

EECi

مدیر بازنشسته
البته من هم مثل شما دانشجویی بیش نیستم و برای استادی هنوز خیلی مونده...:biggrin:
خب پاسخمو طی هفت قسمت ( این عدد زیبای طبیعت:gol:) برات نوشتم

بخش اول : ابتدا باید هدف گذاریت رو درست انجام بدی، تا کنکور زمان زیادی باقی مونده ( حدود 40 هفته ) پس هدف برای قبولی از تهران در این شرایط یک توقع بالا نیست و پایین اوردن توقع در این شرایط توجیه بر تنبلی ، تاخیر در انجام کار ، برنامه ریزی درسی غیر واقع بینانه و... است.
اگر همین حرف رو میومدی 3 ماه به کنکور مونده میزدی که میخوای از شهرستان قبول شی من تاییدت میکردم ولی الان نه
پس تا اینجای کار باید بدونی که علت یابی شکست در ذهنت درست کار نکرده و هنوز مشکلو نتونسته تشخیص بده( مساله در خود توست در نوع فکر توست و نه در هدف قبولی از تهران)
باید باور کنی که می تونی ، باید باور کنی که قبلا خیلی ها با سطح سواد تو اینکارو کردن و تو چیزی کم نداری

بخش دوم :
اغلب اساتید در بهترین دانشگاه های کشورمون به دلیل نگذراندن دوره معلمی و نداشتن انگیزه ، بسیار فجیع تدریس می کنند پس بهانه شما برای عدم یادگیری درس ماشین قابل قبول نیست. اینترنت ، این همه کتاب و... برای یادگیری شما نوشته شدن

بخش سوم: هدفت درامد هست ؟ من قویا بهت توصیه می کنم عمرت رو صرف دانشگاه نکن و از همین الان برو سر کار ، اگر هدفت انجام دادن کار های خلاقانه( به این خلاقانه خیلی دقت کن) و طراحی هست برو دنبال ادامه تحصیل

بخش چهارم: رفتن یا ماندن؟
من نمیگم نرو یا برو ، فقط یه سوال دارم ازت . برای چه چیزی میخوای بری اونور؟ دقیقا به من بگو چه فکر می کنی تا بهت بگم چکار کنی

بخش پنجم: انتخاب گرایش. همه حرفا در مورد بازار کار رو بیخیال شو. تا حالا تعداد زیادی واحد گذروندی. وجدانا پیش ذهنت به این فکر کن که موقع خوندن کدوم درسا تمام سلول های بدنت از شدت عشق میخوان متلاشی بشن! در نهایت گرایش رو انتخاب کن

بخش ششم:هیچ درسی رو سفید نزار

بخش هفتم:
منابع : من در قسمت منابع پیشنهادی اعضا نظرمو گفتم
اگر خواستی ببینی برو در تاپیک مربوط ببین

در نهایت امیدوارم موفق باشی و بهترین تصمیمات رو بگیری:gol:

راستی دوستان اصلا خجالت نکشید ، اگر دردلی دارید اینجا بگید. اگر ترسی دارید ، مشغله ای دارید و... که نمیزاره درس بخونید اینجا بگید شابد با همدلی هم بتونیم کاری بکنیم

Muhammad1986

عضو جدید
salam

salam

سلام
دوستان واسه گرامر زبان 5 تا تست میاد تقریبا میشه 17 درصد !!
از روی کدوم کتاب بخونیم تا بتونیم خوب یاد بگیریم؟فلش کارت های گرامر بدرد بخور هستن؟کتاب grammar in use چی؟

در ضمن کتاب خوبی در زمینه زبان تخصصی میشناسید که فقط متن داشته باشه و هر شب یه متنی رو از روش بخونیم و پیش بریم یا سایت خوبی هم میشناسید که هر روز یه متن خوب و حداقل یه صفحه ای برامون ایمیل کنه تا هر روز یه متن رو بخونیم؟

در ضمن واسه لغات زبان علاوه بر 504 و 1100 کتاب دیگه ای هست؟

آخرین ویرایش:

یونس313

عضو جدید
دلیلت برای این تغییر ناگهانی چی بود؟
:que:

سلام
با اینکه روی الکترونیک و تجزیه همین حالا هم تسلط نسبی پیدا کرده ام و عاشقانه این دو درس را دوست دارم و با اینکه معتقدم بچه های الکترونیک و مخابرات با سواد تر هستند اما بخاطر اینکه بازار کار رشته الکترونیک و مخابرات کمتر است و از طرفی حقوق دریافتی و خیلی نمی توان در اینجا موفق بود ترجیح می دهم وارد فاز دیگر از برق که همان قدرت است بشوم . من قصد دارم با خواندن ارشد قدرت در زمینه سیستم های قدرت بتوانم یک طراح بسیار خوب شوم

آخرین ویرایش:

SHR776

عضو جدید
سلام دوستان واسه گرامر زبان 5 تا تست میاد تقریبا میشه 17 درصد !! از روی کدوم کتاب بخونیم تا بتونیم خوب یاد بگیریم؟فلش کارت های گرامر بدرد بخور هستن؟کتاب grammar in use چی؟ در ضمن کتاب خوبی در زمینه زبان تخصصی میشناسید که فقط متن داشته باشه و هر شب یه متنی رو از روش بخونیم و پیش بریم یا سایت خوبی هم میشناسید که هر روز یه متن خوب و حداقل یه صفحه ای برامون ایمیل کنه تا هر روز یه متن رو بخونیم؟در ضمن واسه لغات زبان علاوه بر 504 و 1100 کتاب دیگه ای هست؟
سلام یه سری به سایت استاد تقی زاده بزن.میتونه کمکتون کنه. http://www.armandanesh.com/questions/در ضمن واسه لغت اگه واقعا کتاب 504 و 1100 رو خوندید کتاب 3500 هم میتونه کمکتون کنه که البته فکر نمیکنم واسه ارشد وقت بشه خوند

Muhammad1986

عضو جدید
سلام یه سری به سایت استاد تقی زاده بزن.میتونه کمکتون کنه. http://www.armandanesh.com/questions/در ضمن واسه لغت اگه واقعا کتاب 504 و 1100 رو خوندید کتاب 3500 هم میتونه کمکتون کنه که البته فکر نمیکنم واسه ارشد وقت بشه خوند

سلام
تعریف 3500 رو توی تالار بچه های متالوژی دیدم ولی واقعا میشه با خوندن و یاد گرفتنش هر 10 تا تست زبان عمومی رو زد!!؟ در ضمن این غول لغت رو باید چطوری حفظ کنیم!!؟ اصلا دوستان شما چطوری لغات زبان رو حفظ میکنید؟ با جی 5 یا لایتنر ؟

dars

عضو جدید
البته من هم مثل شما دانشجویی بیش نیستم و برای استادی هنوز خیلی مونده...:biggrin:
خب پاسخمو طی هفت قسمت ( این عدد زیبای طبیعت:gol:) برات نوشتم

بخش اول : ابتدا باید هدف گذاریت رو درست انجام بدی، تا کنکور زمان زیادی باقی مونده ( حدود 40 هفته ) پس هدف برای قبولی از تهران در این شرایط یک توقع بالا نیست و پایین اوردن توقع در این شرایط توجیه بر تنبلی ، تاخیر در انجام کار ، برنامه ریزی درسی غیر واقع بینانه و... است.
اگر همین حرف رو میومدی 3 ماه به کنکور مونده میزدی که میخوای از شهرستان قبول شی من تاییدت میکردم ولی الان نه
پس تا اینجای کار باید بدونی که علت یابی شکست در ذهنت درست کار نکرده و هنوز مشکلو نتونسته تشخیص بده( مساله در خود توست در نوع فکر توست و نه در هدف قبولی از تهران)
باید باور کنی که می تونی ، باید باور کنی که قبلا خیلی ها با سطح سواد تو اینکارو کردن و تو چیزی کم نداری

بخش دوم :
اغلب اساتید در بهترین دانشگاه های کشورمون به دلیل نگذراندن دوره معلمی و نداشتن انگیزه ، بسیار فجیع تدریس می کنند پس بهانه شما برای عدم یادگیری درس ماشین قابل قبول نیست. اینترنت ، این همه کتاب و... برای یادگیری شما نوشته شدن

بخش سوم: هدفت درامد هست ؟ من قویا بهت توصیه می کنم عمرت رو صرف دانشگاه نکن و از همین الان برو سر کار ، اگر هدفت انجام دادن کار های خلاقانه( به این خلاقانه خیلی دقت کن) و طراحی هست برو دنبال ادامه تحصیل

بخش چهارم: رفتن یا ماندن؟
من نمیگم نرو یا برو ، فقط یه سوال دارم ازت . برای چه چیزی میخوای بری اونور؟ دقیقا به من بگو چه فکر می کنی تا بهت بگم چکار کنی

بخش پنجم: انتخاب گرایش. همه حرفا در مورد بازار کار رو بیخیال شو. تا حالا تعداد زیادی واحد گذروندی. وجدانا پیش ذهنت به این فکر کن که موقع خوندن کدوم درسا تمام سلول های بدنت از شدت عشق میخوان متلاشی بشن! در نهایت گرایش رو انتخاب کن

بخش ششم:هیچ درسی رو سفید نزار

بخش هفتم:
منابع : من در قسمت منابع پیشنهادی اعضا نظرمو گفتم
اگر خواستی ببینی برو در تاپیک مربوط ببین

در نهایت امیدوارم موفق باشی و بهترین تصمیمات رو بگیری:gol:

راستی دوستان اصلا خجالت نکشید ، اگر دردلی دارید اینجا بگید. اگر ترسی دارید ، مشغله ای دارید و... که نمیزاره درس بخونید اینجا بگید شابد با همدلی هم بتونیم کاری بکنیم

1-حرف شما درسته.من فکر میکنم اگه توقع خودم رو بیارم پایین باعث میشه بتونم با خیال راحت تر درس بخونم و شاید بتونم با این وضع حتی تهران رو هم قبول بشم اما فکر کنم اگه توقعم رو بالا نبرم بهتر باشه حداقل از نظر روانی برای خودم بهتره.به هیچ وجه منظورم این نبود که اصلا به تهران فکر نمکنم بلکه منظورم این بود که اگه از الان توقعم در حد پایین تر باشه تجربه ثابت کرده که از نظر روانی برای خودم بهتره.

2-این رو قبول ندارم چون همون طور که گفتم استاد بعدی عالی تدریس میکرد اما اولیه اثر خودش رو گذاشت یعنی یه جورایی زهر خودش رو ریخت پس اینترنت و منابع 1000 صفحه ای که دیگه جای خود داره
:D.منم شنیدم که یه سال بعد از دانشگاه اون به اصطلاح استاد رفت یا شایدم انداختنش بیرون.منی که هیچ پیش زمینه ای از ماشین نداشتم رفتم سر کلاس ایشون.البته خیلی ها میگن که خیلی از بچه های الکترونیک این مشکل رو با درسای قدرتی دارن.همینجا هم تو سایت زیاد دیدم نمونه هایی از این افراد رو.

3-درامد برام خیلی مهم هست اما ادامه تحصیل هم همون اهمیت رو داره.ترجیح میدم ادامه تحصیل بدم و در آخر کار کسی بشم که کار بلد باشه و فقط تیوری کار نکرده باشه که متاسفانه تو کارشناسی این طور نبود.میخوام تو ارشد جبرانش کنم.طبیعتا برای همچین شخصی کار هست اما اگه با الک یا مخابرات یا کنترل بشه درامدی داشت که راضی کننده باشه اشکالی نداره.من از این میترسم که ارشد رو حتی به بهترین شکل ممکن تموم کنم اما بعدش کاری که دارم مثلا ماهی 500 .600 تومن بشه که واقعا ناجور میشه.اگه اونهایی که قبلا وارد بازار کار شدن میومدن و میگفتن وضع درامد شون تو رشتشون چطور هست شاید یکم آروم تر میشدم.من اصلا هیچ ایده ای در مورد درامد این رشته تو گرایش های مختلف ندارم و فقط شنیدم قدرت از بقیه بیشتره.

4-همون طور که گفتم هنوز برای رفتن یا نرفتن هیچ تصمیمی نگرفتم.برادرم داره اون ور پزشکی میخونه و از سطح زندگی اونها خیلی تعریف میکنه .من اگه در مورد پول حرف میزنم برای این هست که باهاش بشه سطح زندگی رو برد بالا وگرنه منظورم این نیست که پولدار بشم که برم باهاش به بقیه پز بدم که:D همون طور که خودتون هم میدونید سطح زندگی تو ایران روز به روز داره میاد پایین تر.اما علارقم بحران اقتصادی ای که میگن اروپا گرفتارشه وضع زندگی اونقدر ها هم اون ور پایین نیومده.ضمن اینکه افق آینده اونها روشن تر هست چون برای بیرون اومدن از بحران برنامه دارن و بلاخره یه روز میان بیرون اما اینجا برنامه ای برای این کار نیست و هر برنامه ای که شخص جدیدی میریزه منجر به بدتر شدن اوضاع میشه.من بازم میگم هنوز تصمیمی در این مورد ندارم و خوندن ارشد اینجا صد در صده و بعد برای آینده تصمیم میگیرم.

5-اگه از این نظر بخوام بگم موقع گذروندن واحد های مخابرات خیلی حال کردم چون از مدار های ارتباطی خیلی خوشم میاد و چون درسای الک و مخابرات تو ارشد یکی هست همین میتونه کمک کنه که احتمالا مخابرات برم اما همون طور که گفتم علاقه چندانی به قدرت ندارم.و احتمال 90 درصد سمتش نمیرم.

6-برای الک و مخابرات باید مغناطیس و برای کنترل باید ماشین رو هم بخونم حالا با توجه به اینکه از 20 تا کارنامه نمونه ای که دیدم 90 درصدشون این دو تا درس رو سفید گذاشته بودن و جاهای خوبی هم قبول شده بودن به نظر شما ارزش داره؟ درسته که اگه سفید نباشه میتونه خیلی مفید باشه اما از اون طرف وقت گذاشتن برای خوندن این درسا و بعد سوالات عجیب غریبی که اکثرا بالای 10 نمیزنن به نظر شما ارزشش رو داره؟ این زمان رو میشه برای بقیه درس ها تقسیم کرد هم موقع خوندن و هم زمان خود کنکور.

ممنون از شما.دیگه سعی کردم حرفا رو بی پرده بگم که جواب ها رو هم همین جوری بشنوم.:D درسته که یکم سردرگمی تو حرفام هست اما امیدوارم به کمک شما و در نهایت تصمیم درست بتونم این سردرگمی ها رو از بین ببرم.بازم ممنون که جواب دادین.

• Like
واکنش ها: EECi

raha_motamedi

عضو جدید
دکتر معتقدی(در بینش)

دکتر معتقدی(در بینش)

با سلام بچه ها آیا می دونید که دکتر معتقدی اومده بینش(یعنی بدون تیمش،تنها خودش اومده و کله کلاس هاش رو هم خودش برگزار میکنه نه کمک هاش!!!!!!!!!)و کلاس هاش هم تو بینش خیلی ارزون تر از پارسه است مدت کلاسش هم بیشتره.نظرتون چیه واسه رفتن به بینش:eek::eek::eek:؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!

یونس313

عضو جدید
سلام
امروز می خوام یکی از اساتید برق قدرت را به شما معرفی کنم

دکتر امین حلم زاده فارق التحصیل کارشناسی از دانشگاه فردوسی مشهد و کارشناسی ارشد دانشگاه صنعتی شریف و در حال حاضر دانشجوی دکتری امیر کبیر هستند
ایشان دو کتاب به نام های بررسی سیستم های قدرت و ماشین های الکتریکی ۱ تالیف کرده اند . و کتاب ماشین ۲ بزودی چاپ خواهد شد .
از مهمترین ویژگی های کتاب ایشان به درسنامه بسیار قوی و ذکر نکاتی که در کتاب های دیگر وجود ندارد و آوردن تست ها بصورت طبقه بندی شده می توان اشاره نمود .

EECi

مدیر بازنشسته

1-حرف شما درسته.من فکر میکنم اگه توقع خودم رو بیارم پایین باعث میشه بتونم با خیال راحت تر درس بخونم و شاید بتونم با این وضع حتی تهران رو هم قبول بشم اما فکر کنم اگه توقعم رو بالا نبرم بهتر باشه حداقل از نظر روانی برای خودم بهتره.به هیچ وجه منظورم این نبود که اصلا به تهران فکر نمکنم بلکه منظورم این بود که اگه از الان توقعم در حد پایین تر باشه تجربه ثابت کرده که از نظر روانی برای خودم بهتره.

2-این رو قبول ندارم چون همون طور که گفتم استاد بعدی عالی تدریس میکرد اما اولیه اثر خودش رو گذاشت یعنی یه جورایی زهر خودش رو ریخت پس اینترنت و منابع 1000 صفحه ای که دیگه جای خود داره
:D.منم شنیدم که یه سال بعد از دانشگاه اون به اصطلاح استاد رفت یا شایدم انداختنش بیرون.منی که هیچ پیش زمینه ای از ماشین نداشتم رفتم سر کلاس ایشون.البته خیلی ها میگن که خیلی از بچه های الکترونیک این مشکل رو با درسای قدرتی دارن.همینجا هم تو سایت زیاد دیدم نمونه هایی از این افراد رو.

3-درامد برام خیلی مهم هست اما ادامه تحصیل هم همون اهمیت رو داره.ترجیح میدم ادامه تحصیل بدم و در آخر کار کسی بشم که کار بلد باشه و فقط تیوری کار نکرده باشه که متاسفانه تو کارشناسی این طور نبود.میخوام تو ارشد جبرانش کنم.طبیعتا برای همچین شخصی کار هست اما اگه با الک یا مخابرات یا کنترل بشه درامدی داشت که راضی کننده باشه اشکالی نداره.من از این میترسم که ارشد رو حتی به بهترین شکل ممکن تموم کنم اما بعدش کاری که دارم مثلا ماهی 500 .600 تومن بشه که واقعا ناجور میشه.اگه اونهایی که قبلا وارد بازار کار شدن میومدن و میگفتن وضع درامد شون تو رشتشون چطور هست شاید یکم آروم تر میشدم.من اصلا هیچ ایده ای در مورد درامد این رشته تو گرایش های مختلف ندارم و فقط شنیدم قدرت از بقیه بیشتره.

4-همون طور که گفتم هنوز برای رفتن یا نرفتن هیچ تصمیمی نگرفتم.برادرم داره اون ور پزشکی میخونه و از سطح زندگی اونها خیلی تعریف میکنه .من اگه در مورد پول حرف میزنم برای این هست که باهاش بشه سطح زندگی رو برد بالا وگرنه منظورم این نیست که پولدار بشم که برم باهاش به بقیه پز بدم که:D همون طور که خودتون هم میدونید سطح زندگی تو ایران روز به روز داره میاد پایین تر.اما علارقم بحران اقتصادی ای که میگن اروپا گرفتارشه وضع زندگی اونقدر ها هم اون ور پایین نیومده.ضمن اینکه افق آینده اونها روشن تر هست چون برای بیرون اومدن از بحران برنامه دارن و بلاخره یه روز میان بیرون اما اینجا برنامه ای برای این کار نیست و هر برنامه ای که شخص جدیدی میریزه منجر به بدتر شدن اوضاع میشه.من بازم میگم هنوز تصمیمی در این مورد ندارم و خوندن ارشد اینجا صد در صده و بعد برای آینده تصمیم میگیرم.

5-اگه از این نظر بخوام بگم موقع گذروندن واحد های مخابرات خیلی حال کردم چون از مدار های ارتباطی خیلی خوشم میاد و چون درسای الک و مخابرات تو ارشد یکی هست همین میتونه کمک کنه که احتمالا مخابرات برم اما همون طور که گفتم علاقه چندانی به قدرت ندارم.و احتمال 90 درصد سمتش نمیرم.

6-برای الک و مخابرات باید مغناطیس و برای کنترل باید ماشین رو هم بخونم حالا با توجه به اینکه از 20 تا کارنامه نمونه ای که دیدم 90 درصدشون این دو تا درس رو سفید گذاشته بودن و جاهای خوبی هم قبول شده بودن به نظر شما ارزش داره؟ درسته که اگه سفید نباشه میتونه خیلی مفید باشه اما از اون طرف وقت گذاشتن برای خوندن این درسا و بعد سوالات عجیب غریبی که اکثرا بالای 10 نمیزنن به نظر شما ارزشش رو داره؟ این زمان رو میشه برای بقیه درس ها تقسیم کرد هم موقع خوندن و هم زمان خود کنکور.

ممنون از شما.دیگه سعی کردم حرفا رو بی پرده بگم که جواب ها رو هم همین جوری بشنوم.:D درسته که یکم سردرگمی تو حرفام هست اما امیدوارم به کمک شما و در نهایت تصمیم درست بتونم این سردرگمی ها رو از بین ببرم.بازم ممنون که جواب دادین.

در مورد بخش 6
به نظرم سوالات مغناطیس عجیب و غریب نیستند و این ترس پنهان بچه ها از این درس هست و نه سختی این درس

و بخش سوم
کسی کار طراحی می تواند بکند که تئوریش بسیار قوی باشد
کار یادگرفتن بسیار اسانتر از یادگرفتن تئوری هست

اینقدر هم فکر درامد نباش! از همه رشته ها با زحمت و خلاقیت می شوه پول دراورد

شرط خوشبختی در زندگی قناعت هست و نه پول زیاد
اگر میخوای خوشبختی رو بچشی ، قناعت رو یادبگیر

قناعت به معنی سکون نیست
سعی کن ثروت رو بدست بیاری ولی اولویت ثروت نیست بلکه دانش هست

اگر موضوعی بود که ذهنت رو درگیر کرده بصورت سوالات خلاصه و کوتاه مطرح کن:gol:

EECi

مدیر بازنشسته
اره الان بینش یه دپارتمان خیلی قوی شده تو برق تا حدی که استاد معتقدی و کریمی کنار هم دارن تو بینش تدریس می کنن،اساتید معتبره دیگه ای هم مثل استاد باغستانی شیرین آبادی ملک محمد،به نظر من قوی ترین مرکز برق تو ایرانه چون واقعا هم اساتید خوبند هم مدت زمان تشکیل کلاس هم قیمت ها.
فقط مراقب باشید که کل وقتتون در این کلاس ها صرف نشه!
بیشتر از دو تا کلاس در صورتی که واقعا چاره دیگری ندارید نرید
بقیه رو خودتون با تلاش بخونید
من کلاس الکترومغناطیس رو پیشنهاد می کنم( البته خودم به کلاس نرفتم ! و با سماجت این درسو خوندم:))

کلا کلاس رفتن یک جز جدایی ناپذیر موفقیت در کنکور نیست! بعضی ها بقدرری خودشان را وابسته به این کلاس ها می کنند که فکر می کنند اگر به کلاس نروند چیزی یاد نمیگیرند!
اسیر این تبلیغات نشوید و در نهایت نگذارید تبلیغات برایتان تعیین کننده باشند

vahidiali72

عضو جدید
سوال حیاتی

سوال حیاتی

سلام من دانشجوی کارشناسی عمرانم. میخوام برای ارشد برق قدرت بخونم به نظر شما در صورت قبولی میتونم موفق باشم در ضمن میگن میتونم تو ارشد در صورت قبولی در رشته قدرت مهندسی هسته ای هم بخونم آیا من هم میتونم . لطفا جوابم را زود بدهید خیلی حیاتی

Muhammad1986

عضو جدید
سلام

دوستان جزوه یا کتابی سراغ دارید که تست های سخت و ترکیبی وتالیفی از کنترل داشته باشه تا با خوندنش قطر پوستمون توی کنترل زیاد بشه؟:)

واسه زبان تخصصی کتاب سراغ دارید که متن های زیادی داشته باشه؟

Muhammad1986

عضو جدید
سلام

سلام

سلام

دوستان آزمون های سنجش از کی شروع میشه!؟ میاید با هم شرکت کنیم و اکیپی تشکیل بدیم و سوالاتش رو حل و تحلیل و بررسی کنیم!؟:)

arman_20

عضو جدید
سلام / من همین الان عضو شدم / لیسانس برق قدرت دارم و دوست دارم برای ارشد دولتی مردونه بخونم . چند تا سوال داشتم .

اینجا در مورد کتاب و منابع خیلی اختلاف نظر هست . کمی گیج شدم . من تا به الان فقط از یک نفر سوال کردم در مورد کتاب و اساتید چیز زیادی نمی دونم .

سوال اول = در مورد منابع فقط یک کتاب برای هر درس اگر معرفی کنید ممنون میشم . ( برای گرایش قدرت )

سوال دوم = اگر از اول خرداد شروع کنم زمان کافی دارم ؟ ( برای رتبه زیر 200 )

سوال سوم = به نظرتون نیاز هست ازمون ازمایشی ثبت نام کنم ؟ کدام موسسه ؟ کسی از هزینه هاش خبر داره ؟

سوال چهارم = سال گذشته از درس امار فقط دو تست اومد . به نظرتون ارزش داره بخونم ؟

سوال پنجم = برای درس زبان واقعا نمی دونم چه کار کنم / پایه قوی ندارم .

سوال ششم = به نظرتون از کی باید مجموعه ای تست زد ؟ سالی منظورم هست ؟

مرسی . ممنون

یونس313

عضو جدید
خبر داغ

سلام
استاد اسلام پناه برنامه مطالعاتی درس الکترونیک را اعلام کردند . کسانی که می خواهند با یک برنامه جامع و همراه استاد پیش بروند بهترین فرصت است .
جهت آگاهی بیشتر http://ge.tt/9U4KfcH/v/0?c می توانند دانلود کنند یا با مراجع به وبلاگ استاد http://www.mseslampanah.blogfa.com/ کنید .
موفق باشید

آخرین ویرایش:

SHR776

عضو جدید
سلامدوستان جزوه یا کتابی سراغ دارید که تست های سخت و ترکیبی وتالیفی از کنترل داشته باشه تا با خوندنش قطر پوستمون توی کنترل زیاد بشه؟:)واسه زبان تخصصی کتاب سراغ دارید که متن های زیادی داشته باشه؟
کتاب زبان تخصصی سمت هم متن های زیادی داره.در مورد کتاب 3500 هم باید بگم که کسایی که خودشونو واسه GRE آماده میکنن این کتابو میخونن و احتمال زدن درصد بالا در زبان عمومی را خیلی بالا میبره.ولی بازم تضمینی نیست که بشه 10 تست زبان عمومی رو زد چون به قول مهندس mass59 طراح سوال دیکشنری رو باز میکنه میزاره جلوش و یه کلمه همین طوری ازش در میاره

یونس313

عضو جدید
سلام / من همین الان عضو شدم / لیسانس برق قدرت دارم و دوست دارم برای ارشد دولتی مردونه بخونم . چند تا سوال داشتم .

اینجا در مورد کتاب و منابع خیلی اختلاف نظر هست . کمی گیج شدم . من تا به الان فقط از یک نفر سوال کردم در مورد کتاب و اساتید چیز زیادی نمی دونم .

سوال اول = در مورد منابع فقط یک کتاب برای هر درس اگر معرفی کنید ممنون میشم . ( برای گرایش قدرت )

سوال دوم = اگر از اول خرداد شروع کنم زمان کافی دارم ؟ ( برای رتبه زیر 200 )

سوال سوم = به نظرتون نیاز هست ازمون ازمایشی ثبت نام کنم ؟ کدام موسسه ؟ کسی از هزینه هاش خبر داره ؟

سوال چهارم = سال گذشته از درس امار فقط دو تست اومد . به نظرتون ارزش داره بخونم ؟

سوال پنجم = برای درس زبان واقعا نمی دونم چه کار کنم / پایه قوی ندارم .

سوال ششم = به نظرتون از کی باید مجموعه ای تست زد ؟ سالی منظورم هست ؟

مرسی . ممنون

سلام
به وبلاگ http://signal2.blogfa.com یا http://a92.blogfa.com مراجع کن
موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا