>>> بحث و گفتگو پیرامون کنکور کارشناسی ارشد مهندسی برق 92 <<<

وضعیت
موضوع بسته شده است.

EECi

مدیر بازنشسته
با سلام
این تاپیک برای مشاوره و بحث پیرامون مباحث کلی آزمون کنکور سراسری و آزاد کارشناسی ارشد 92 ، ایجاد شده است
کاربران گرامی می توانند در زمینه های بحث های عمومی ارشد برق در این تاپیک به گفتگو بپردازند
برای بحث های تخصصی و رفع اشکال و مباحثه در دروس، در تاپیک مربوطه ، سوال یا نکته خود را مطرح بفرمایید:

تاپیک رفع اشکال و بررسی نکات مهم درس مدار الکتریکی کنکور کارشناسی ارشد
تاپیک رفع اسکال و بررسی نکات مهم درس ریاضیات( ریاضی مهندسی،معادلات دیفرانسیل،آمار و احتمال مهندسی ) کنکور کارشناسی ارشد
تاپیک رفع اشکال و بررسی نکات مهم درس ماشین های الکتریکی کنکور کارشناسی ارشد
آموزش انگلیسی عمومی و تخصصی مهندسی برق ویژه کارشناسی ارشد
تاپیک رفع اشکال و بررسی نکات مهم درس الکترومغناطیس کنکور کارشناسی ارشد
تاپیک رفع اشکال درس تجزیه و تحلیل سیگنال ها و سیستم ها کنکور کارشناسی ارشد
تاپیک رفع اشکال درس کنترل خطی کنکور کارشناسی ارشد
[h=1]تاپیک رفع اشکال درس الکترونیک کنکور کارشناسی ارشد[/h]
از دوستانی که علاقه مند به ایجاد تاپیک برای سایر دروس برق هستن ،دعوت به همکاری می شوذ
قوانین تاپیک:
1- از تبلیغ فروش جزوات خودداری کنید
2-از زدن پست های چت گونه(اسپم) خودداری کنید
3-برای تشکر از پست های مفید ، از دکمه تشکر استفاده کنید و از زدن پست های حاوی تشکر از یک پست خاص ، خودداری کنید
:gol::gol::gol:

آخرین ویرایش:

barghghodrat.ir

عضو جدید
یشنهاد پخش زنده کلاس کنکور مدارهای الکتریکی مهندس کریمان
دوستان عزیز کلاس کنکور ارشد مدارهای الکتریکی مهندس کریمان چهارشنبه ها از ساعت 6 تا 8 می باشد . درصورتیکه امکانات رایانه ای فراهم باشد به صورت آزمایشی می خواهیم به صورت زنده کلاس را پخش کنیم و دوستان هرجای ایران که هستند بتوانند درکلاس شرکت کنند
منبع

EECi

مدیر بازنشسته
خدمت همه کاربران عزیز یه مژده ویژه داریم
صندلی داغ با حضور اساتید کاربلد و نامدار کشور بزودی در سایت راه اندازی میشه
با تلاش هایی که مهندس علی داشتن(ali511) به زودی مهندس تقوی( نویسنده کتاب های مدار و کنترل کتاب راهیان ارشد) در باشگاه مهندسان حضور پیدا خواهند کرد و به سوالات بچه ها پاسخ می دهند
سوالات خودتان را دسته بندی و آماده کنید دوستان:gol:

shabbaran

عضو جدید
چند تا سوال دارم
کسی که کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد یه شهر کوچیک دور افتاده میخونه ، امیدی داره که ارشد 92 دولتی معتبر قبول شه؟ (با فرض پشتکار عالی!!!)
تاثیر معدل کاردانی چقدر هست؟ کارشناسی آزاد چطور؟
کتابای ارشد مدرسان شریف چطور هست؟ میشه روشون حساب کرد؟

Muhammad1986

عضو جدید
چند تا سوال دارم
کسی که کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد یه شهر کوچیک دور افتاده میخونه ، امیدی داره که ارشد 92 دولتی معتبر قبول شه؟ (با فرض پشتکار عالی!!!)

سلام

خسته نباشید

تاثیر معدل کارشناسی واسه کنکور ارشد 20 درصده و ضریبی که واسه معدل دانشگاه آزاد در نظر گرفتن 1 هست
منابع هم توی سایت توسط دوستان معرفی شده

EECi

مدیر بازنشسته
سلام

خدایی دارین سنگ تموم میذارین!!
قانون شماره 3;)
-----------------------
اینم قولی که داده بودم سر فصل کتاب سپاهان
1- دیود
2-تحیلیل دی سی مدارات ترانزیستوری
3-بایاس ترانزیستور ها( خط بار ، نقطه کار )
4-تقویت کننده های ترانزیستوری
5-منبع جریان و بار فعال
6-ت تفاضلی
7-ت فیدبک دار
8-ت توان
9- اپ امپ ها
10-پاسخ فرکانسی تقویت کننده ها
11-تنظیم کننده ولتاژ
در انتها هم سوالات چند سال اخیر برق و ابزار دقیق رو نوشته که پس از چاپ کتاب برگزار شدن
:gol:

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چند تا سوال دارم

سلام دوست عزیز.کتاب های یک موسسه رو به طور کلی نمیشه آنالیز کرد.امکان داره مدارش خوب باشه کنترلش بد یا برعکس.پیشنهاد میکنم از منابع معرفی شده توسط اعضا در همین سایت استفاده کنید.یک موردی رو هم همیشه در خاطر داشته باشید این و یکی از دوستانم که رتبه 51 کنترل رو آورده بود همیشه میگفت : 1% استعداد،99% پشتکار.شما با پشتکار عالی به همه جا میرسید و این موضوع برای جمیع انسان ها صادقه

shabbaran

عضو جدید
ممنونم از راهنماییتون.
کسی که کارشناسی ناپیوسته میخونه، معدل کاردانیش رو هم تاثیر میدن؟

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنونم از راهنماییتون.
کسی که کارشناسی ناپیوسته میخونه، معدل کاردانیش رو هم تاثیر میدن؟
بعید میدونم.ولی اطلاعات دقیق داخل دفترچه نوشته.به احتمال بسیار زیاد اگر داشته باشیدش با خوندنش پاسختون رو میگیرید

EECi

مدیر بازنشسته
البته من فکر کنم معدل دوره کاردانی و کارشناسی بصورت جدا خواسته میشه
احسان گفتنی ها رو گفت
من هم کامل می کنم
خیلی از داوطلبین از دانشگاه های کوچک به دانشگاه های بزرگ راه پیدا کردن
درسته که ضعف علمی در اغلب دانشگاه های کوچک وجود داره ولی با پشتکار و مطالعه منطقی و برنامه ریزی درست قبولی از دانشگاه های مادر بسیار محتمل هست
:gol:

comate

عضو جدید
سلام به همگی
از دوستان اونایی که تجربه حضور تو کلاسای ارشد موسسات تهران، خصوصا نصیر و دارن میخواستم از تجربیاتشون و اساتید و نحوه تدریسشون لطف کنن بگن. همینطور در هر درس کدوم استاد بهتر بقول معروف مطلبو جا میندازه؟

NARGES ELEC

عضو جدید
سلام . من همین تازه عضو سایت شدم . می خواستم کمی منو راهنمایی کنید . امسال ( بهمن 92 ) میخوام ارشد قدرت شرکت کنم

چند تا سوال کلی دارم . چون میخوام تازه شروع کنم زیاد نمیدونم چه جور شروع کنم . پایه بدی هم ندارم .

اول ) در مورد منابع

برای همه در س ها به جز زبان دو تا منبع خوب معرفی کنید ؟
مخصوصا برای درس ماشین چه کنم ؟
نیاز هست واقعا سراغ کتاب های مرجع برم ؟ مثل اگاتا برای کنترل ؟

من از چند نفر که سوال کردم این ها رو پیشنهاد دادن / چه جوره ؟ نظر بدین اگه چیزی میدونین ؟

معادلات دیفرانسیل = کتاب محمود کریمی انتشارات نصیر
ریاضیات مهندسی = کتاب محمود کریمی انتشارات نصیر
مدار الکتریکی = کتاب تقوی راهیان ارشد و کتاب پوران زرگر
کنترل خطی = کتاب تقوی راهیان ارشد و کتاب آریاز
ماشین الکتریکی = کتاب مدرسان شریف
بررسی قدرت = کتاب راهیان ارشد و پردازش
الکترومغناطیس = کتاب پارسه عبدالعالی

دوم ) یه چند تا سوال دیگه ؟

کتاب ماشین الکتریکی انتشارات گاج دکتر حمید لسانی چه جوره ؟

کتاب های کریمی کفایت می کنن ؟ نیاز به استفاده از کتاب های معتقدی پارسه نیست ؟

رهیافت کنترل و رهیافت مدار چه جوره ؟ واقعا می ارزه بشینیم اون ها رو بخونیم ؟

برای درس ماشین واسه تسلط نیاز هست مسائل پایان فصل پ س سن رو حل کنم ؟

واسه درس امار چی پیشنهاد میدین ؟ از هر کی می پرسیدم چیزی نمی دونست

سوم ) برای برنامه ریزی

چه جوری بخونم ؟ من انگیزه دارم خیلی / اما همین شروع سخته
نمیدونم از کی و چه جوری شروع کنم ؟
بلند مدت برنامه ریزی کنم یا خورد خورد ؟ از کی برم سراغ کتاب های دانشگاه تهران ؟

behnasr

عضو جدید
برای ریاضی مهندسی اگه می خوای کاملتر بشی بخش فوریه رو از معتقدی بخوون ودر کل کتاب کریمی کفایت می کنه
معادلات کتاب دو جلدی آقاسی به نظر من ریشه ای تر و بهتره هر چند کتاب کریمی جذابتر هستش و بعضی از نکات تستیش به درد بخورو کار راه بندازند
آمار به نظرم اگه نخوونی بهتره
زبان
هم نظرم اینه بخوونی حدود 2000 لغته که با مثالهاش باید یاد بگیری رهیافت کنترل خیلی به درد نمی خوره به نظر من اول کنترل الفی نشر علوی رو بخون بعدش هم حتما کنترل تقوی راهیان
اوگاتا اصلا به دردت نمی خوره واسه کنکور اصلن اصلا!
رهیافت مدار خوبه
اما خوندن همون منابعی که برای مدار گفتی کافیه و خودش خیلی وقت می گیره
الکترومغناطیس جزوه باغستانی - کتاب پارسه البته این کتاب بیشتر به درد انس گرفتن با این درس می خوره -بعدش هم کتاب الکترومغناطیس جهش-آخر سر هم تستهای راهیان
چون رشته ام الکترونیکه راجع به ماشین و قدرت صاحب نظر نیستم.

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برای ریاضی مهندسی اگه می خوای کاملتر بشی بخش فوریه رو از معتقدی بخوون ودر کل کتاب کریمی کفایت می کنه
معادلات کتاب دو جلدی آقاسی به نظر من ریشه ای تر و بهتره هر چند کتاب کریمی جذابتر هستش و بعضی از نکات تستیش به درد بخورو کار راه بندازند
آمار به نظرم اگه نخوونی بهتره
زبان
هم نظرم اینه بخوونی حدود 2000 لغته که با مثالهاش باید یاد بگیری رهیافت کنترل خیلی به درد نمی خوره به نظر من اول کنترل الفی نشر علوی رو بخون بعدش هم حتما کنترل تقوی راهیان
اوگاتا اصلا به دردت نمی خوره واسه کنکور اصلن اصلا!
رهیافت مدار خوبه
اما خوندن همون منابعی که برای مدار گفتی کافیه و خودش خیلی وقت می گیره
الکترومغناطیس جزوه باغستانی - کتاب پارسه البته این کتاب بیشتر به درد انس گرفتن با این درس می خوره -بعدش هم کتاب الکترومغناطیس جهش-آخر سر هم تستهای راهیان
چون رشته ام الکترونیکه راجع به ماشین و قدرت صاحب نظر نیستم.

کلا باهاتون هم نظرم ولی فقط یه نکته ای : علاوه بر قسمت فوریه ،نگاشت رو هم بایستی از معتقدی بخونید و همچنین مومن زاده چون این دو تا کتاب هم دوگان هم هستن و هم استراتژی جالب تری دارن(تو فصل نگاشت)

NARGES ELEC

عضو جدید
سلام . مرسی ممنون .

من هم خیلی ها بهم گفتن که ترکیب معتقدی و کریمی خیلی عالی میشه .

ولی تعریف رهیافت کنترل رو خیلی شنیدم .

دوستان کسی نظری نداره ؟ من این همه سوال پرسیدم

EECi

مدیر بازنشسته
سلام . مرسی ممنون .

من هم خیلی ها بهم گفتن که ترکیب معتقدی و کریمی خیلی عالی میشه .

ولی تعریف رهیافت کنترل رو خیلی شنیدم .

دوستان کسی نظری نداره ؟ من این همه سوال پرسیدم
سلام
در تاپیک های زیر می تونید اطلاعات خوبی بدست بیاریید
به این تاپیک مراجعه کنید ، منابع پیشنهادی اعضا اینجا هست
برنامه ریزی برای ارشد اینجا
مدیریت زمان اینجا

NARGES ELEC

عضو جدید
مرسی . بیشتر جواب هام رو گرفتم . فقط یکی دو تا موند که جواب درستی نگرفتم . در مورد درس ماشین

کتاب ماشین الکتریکی انتشارات گاج دکتر حمید لسانی چه جوره ؟ کسی اون رو دیده ؟

hossein N

عضو جدید
مرسی . بیشتر جواب هام رو گرفتم . فقط یکی دو تا موند که جواب درستی نگرفتم . در مورد درس ماشین

کتاب ماشین الکتریکی انتشارات گاج دکتر حمید لسانی چه جوره ؟ کسی اون رو دیده ؟

سلام واسه ماشین به نظرم اول کتاب علوی نوشته کاظم عاملیرو بخون چون خیلی مفهومیه ولی سوال زیاد حل نکرده واسه درک مفاهیمی که کتابای دیگه خوب نگفتن مثل میدانهای گردانو توضیع سینوسی سیمپیچی و هارمونیکو..... برای تسلط کاملم برو سراغ کتاب مدرسان شریف نوشته رضا پژمانفر که تعداد بسیار زیادی سوال حل کرده وحسابی مسلتط میکنه ولی خوندن این دوتا کتاب خیلی زمانبره اگه به درصد بالا تو این درس فکر میکنی باید برنامه ریزی بلند مدت واسش داشته باشی;)

NARGES ELEC

عضو جدید
سلام واسه ماشین به نظرم اول کتاب علوی نوشته کاظم عاملیرو بخون چون خیلی مفهومیه ولی سوال زیاد حل نکرده واسه درک مفاهیمی که کتابای دیگه خوب نگفتن مثل میدانهای گردانو توضیع سینوسی سیمپیچی و هارمونیکو..... برای تسلط کاملم برو سراغ کتاب مدرسان شریف نوشته رضا پژمانفر که تعداد بسیار زیادی سوال حل کرده وحسابی مسلتط میکنه ولی خوندن این دوتا کتاب خیلی زمانبره اگه به درصد بالا تو این درس فکر میکنی باید برنامه ریزی بلند مدت واسش داشته باشی;)

مرسی ممنون . ولی چقدر اختلاف نظر هست توی انتخاب منابع . یه سوال دیگه هم یادم اومد اگه کسی میدونه بگه . کمی گیج شدم .

برای درس ریاضیات مهندسی با وجود کتاب کریمی و معتقدی هنوز نیاز به کتاب راهیان ارشد مومن زاده هست ؟ چون بعضی ها اینجا دیدم تعریفش رو دادن

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مرسی ممنون . ولی چقدر اختلاف نظر هست توی انتخاب منابع . یه سوال دیگه هم یادم اومد اگه کسی میدونه بگه . کمی گیج شدم .

برای درس ریاضیات مهندسی با وجود کتاب کریمی و معتقدی هنوز نیاز به کتاب راهیان ارشد مومن زاده هست ؟ چون بعضی ها اینجا دیدم تعریفش رو دادن

به جرئت ریاضیات مهندسی بعد از مدار حجیم ترین درس توی کنکور هست.من خودم شخصا برای فصل فوریه از سه کتاب آقایون معتقدی،کریمی و مومن زاده استفاده کردم.فرمولهای ضرایب سری فوریه توی کتاب مومن زاده با بقیه فرق داره و اون دوتای دیگه فرمولهای مشابه دارن.معتقدی و کریمی با L کار کردن ولی مومن زاده با T .مومن زاده در قسمت (( a0 )) یا سطح DC بیشتر حرف زده و روش هاش تستی جالبی داره.معتقدی اصلا در مورد این مورد حرف نزده یا بسیار کم گفته.
توی بخش مشتقات جزئی با اینکه همه میگن معتقدی عالی گفته ولی اینطور نیست.من این بخش بسیار بسیار مهم رو از روی دو کتاب مومن زاده و کریمی دارم میخونم و واقعا راضی هستم چون همه چی رو پوشش دادن.
در بخش نگاشت متاسفانه کریمی ضعیف عملکرده در حالی که مومن زاده و کریمی کاملا مکمل هم هستن و هر دو باید خونده بشه.امسال در نگاشت از بحثی سوال طرح شد که کتاب معتقدی اصلا روی اون بحث نکرده و مومن زاده مفصل در موردش صحبت کرده.
بنابراین به نظر من نمیشه توی این درس مهم ریسک کرد.خصوصا الان که کلی وقت تا کنکور هست و زمان برای تسلط کامل مهیاست.
نمایشگاه کتاب تهران بهترین زمان برای تهیه کتابهای کنکوری هست چون تخفیف ایده آلی رو شامل میشه
موفق باشید

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همگی
از دوستان اونایی که تجربه حضور تو کلاسای ارشد موسسات تهران، خصوصا نصیر و دارن میخواستم از تجربیاتشون و اساتید و نحوه تدریسشون لطف کنن بگن. همینطور در هر درس کدوم استاد بهتر بقول معروف مطلبو جا میندازه؟

برید به وبلاگم و مقاله ای که در مورد پارسه نوشتم رو بخونید.سوالتون اونجا پاسخ داده شده

comate

عضو جدید
سلام
ممنون خوندم، اما بیشتر در مورد مهندس کهن، اشرفیان، تقدسی میخواستم بدونم. الکترونیک و هم مهندس کهن تدریس میکنه و هم اشرفیان و سیگنال و هم مهندس کهن و هم تقدسی و میخواستم بدونم قدرت تفهیم کدوم در هر درس بهتره. و کنترل و هم که سجادیان داره میخواستم بدونم کسی تجربه شرکت در کلاسشو داره؟ ممنون.

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ممنون خوندم، اما بیشتر در مورد مهندس کهن، اشرفیان، تقدسی میخواستم بدونم. الکترونیک و هم مهندس کهن تدریس میکنه و هم اشرفیان و سیگنال و هم مهندس کهن و هم تقدسی و میخواستم بدونم قدرت تفهیم کدوم در هر درس بهتره. و کنترل و هم که سجادیان داره میخواستم بدونم کسی تجربه شرکت در کلاسشو داره؟ ممنون.
سلام
اگه تهرانی هستین حتما کلاس کنترل دکتر شیرین آبادی رو از دست ندین.
موفق باشید

ali_511

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدمت همه کاربران عزیز یه مژده ویژه داریم
به زودی صندلی داغ با حضور استاد ارجمند مهندس تقوی ( نویسنده کتاب های مدار و کنترل وزبان تخصصی راهیان ارشد) در باشگاه مهندسان برگزار میشه و ایشون به سوالات شما عزیزان شخصا پاسخ می دهند.

این کار به همت همه عزیزان فعال تالار کنکور و تحصیلات تکمیلی پایه ریزی و اجرا میشه. امیدواریم شما از این برنامه استفاده کافی رو ببرید و گامی در جهت تعالی و رسیدن به هدف والاتون باشه.

سوالات خودتان را دسته بندی و آماده کنید دوستان

پشنهادات خوب خودتون رو برای بهتر برگزار شدن این تاپیک با مهندس aidin-ELC ویا خود من ali_511 در میان بگذارید.منتظرتون هستیم.

ما همه ی سختی های این حرکت بزرگ را به جان و دل خریده ایم تا شما در راه کنکور ارشد استوار قدم باشید.

حمایت و مشارکت شما در برگزاری با نظم این صندلی داغ ما را دلگرم خواهد کرد به کار بیشتر.

بعد از حضور سبز مهندس تقوی منتظر دیگر بزرگان خدمت گزار کنکور ارشد باشید.

موفق و موید و پیروز باشید
http://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gif

آخرین ویرایش:

NARGES ELEC

عضو جدید
سلام . ببخشید معلوم هست دقیقا مهندس تقوی کی اینجا تشریف میارن ؟ روز منظورم هست ؟ چون من زیاد اینترنت نمیام از طرفی

سوال هم زیاد دارم . یه سوال دیگه / از ایشون فقط درباره دروسی که کتاب نوشتن باید سوال کرد ؟

EECi

مدیر بازنشسته
کتاب تست های تالیفی مهندس کاروزرگر در دست چاپ هست
با توجه به کتاب خوب قبلی ایشان به نظر باید کتاب خوبی باشه
البته امیدواریم روش های کوتاه تری رو برای حل مسائل انتخاب کنند که به درد کنکور هم بخورد
imgsize.jpg

engpower_1

عضو جدید
بدترين كلاسهاي ارشدي كه شركت كرديدرو معرفي كنيد

بدترين كلاسهاي ارشدي كه شركت كرديدرو معرفي كنيد

از مديران سايت خواهش ميكنم اين تاپيك رو داغ كنند. اين يه جور فيدبك منفي هست كه سال بعد دوباره اشتباهات امسال رو تكرار نكنيم.

من به شخصه چند تا از تجربياتم بدم رو ميگم:

مدار ملك محمد: جزوه بسيار به هم ريخته و ضعيفي داشتن + هيچ نظمي توي ارايه سرفصلها نداشتن + نكات جديد رو نميگفتن
مدار زرگر :
كتابش دقيقا كپي كتاب دكتر جبه دار بود (حتي يك كلمه رو هم جابجا نكرده ) + روشهاي حلش غيركنكوري و بسيار طولاني
كنترل سجاديان (پارسه): كلاسش رو نرفتم ولي كتابش خيلي مختصر و خلاصه نوشته شده بود. خيلي بدردم نخورد ، خيلي هم بد نبود
الكترونيك لطيفي (پارسه): جزوه ايشون خيلي چنگي به دلم نزد. با اينكه الكترونيك رو خوب بلدم ولي سبك گفتن ايشون رو نپسنديدم
كنترل جاهد مطلق (پارسه): افتزاحترين كلاس و كتابي كه در عمرم ديدم! فقط پولم رو دور ريختم

nasrin1990

عضو جدید
سلام دوستان عزیز.میخواستم بدونم که چه جوری میشه زمونهای ازمایشی سنجش رو ثبت نام کرد؟و اینکه کی باید برا ثبت نام اقدام کنیم؟:smile: ممنون میشم اگه راهنمائی ام کنید

naribazi

عضو جدید
سلام دوستان عزیز.میخواستم بدونم که چه جوری میشه زمونهای ازمایشی سنجش رو ثبت نام کرد؟و اینکه کی باید برا ثبت نام اقدام کنیم؟:smile: ممنون میشم اگه راهنمائی ام کنید

برو به آدرس زیر ، به وقتش خودشون اطلاعیه میدن

http://www.sanjeshserv.com/

Ehi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سلام
اگر اشتباه نکنم ثبت نامش در شهریور ماه بود.الان که خیلی زود هستش.نحوه ثبت نام هم اینترنتی هست

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا