بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

sahand147

عضو جدید
همچنین سوال استاتیکی که از روش کار انرزی قاعدتا باید حل بشه از روشهای دیگه اصلا قابل حل نیست ؟یا ممکنه با روشهای دیگه فقط خیلی سخت حل بشه؟

معلومه که حل میشه ! منم کار مجازی نخوندم و سوالاشو همیشه با تعادل حل میکنم جواب هم میده البته یه کم دردسر داره ولی سوخت و سوز نداره !
کار مجاری فقط یه روش حله که محاسبات رو کمتر میکنه

آخرین ویرایش:

Hossein_b5717

عضو جدید
این سوال یه راه ساده تر هم داره.اگر حدس زدید؟
من مثل روش اپراتور معکوس باهاش برخورد کردم و اونو توش تاثیر دادم, e^2t رو میاری بیرون, 2 هم از مخرج میره پی کارش, بعد از عبارت باقی مونده دو بار انتگرال میگیری!!

alimec

عضو جدید
هنوز کافی نت نرفتم/ خواستم با همین دایال آپلود کنم دیدم ...
من نبودم خیلی شلوغ کردینا؟:) خب شهر که بی کلانتر باشه قورباغه هفت تیرکش میشه:surprised:

?Why

عضو جدید
سلام دوستان...
با توجه به تجربه ای که از سال قبل دارم به همه دوستان توصیه می کنم این روزهای آخر هصلا به خودشون فشار نیارن....
چون دیگه کاری از دست کسی ساخته نیست و در این فرصت کم اصولا نمی شه چیزی رو یاد گرفت...
به همه توصیه می کنم ساعت مطالعه شون رو کم کنن و به سراغ چیزی برن که ازش لذت ببرن....
امیدورام همه موفق بشن...

من ، از این توصیه ها ، دوس دارم .:D
مردیم ، تو زندگیمون ، ننمون یه بار بهمون نگفت :
"پسرم ، ذلیلمرده ؛ درس دیگه بسه ؛ کپه مرگتو بذار بگیر بخواب "
از ایچیا بیشتر بگین .

oshu mans2

عضو جدید
سلام دوستان.از اینکه مقاله ارایه میدید بسیار سپاسگذارم.اما به نظرم اگر به جای یک مقاله طولانی آن را مطالعه و چکیده آن را ارایه بدید شایسته تر و قابل احترامتر به دیگر دوستانه

oshu mans2

عضو جدید
دوستان امشب میخام یک نکته ای از رتبه بندی کنکور خدمتتون بگماکثر ما به این نکته پی بردیم که هر سال سوال با پاسخ گنگ یا اشتباه یا نیاز به ماشین حساب و یا بسیار طولانی وجود دارد و حتی ما که کنکور دهنده هستیم نه گیرنده از غیر استاندارد بودن آن مطلع و حتی عصبانی میشویم.غافل از نکته کنکور بودن امتحان!!!!!!!!!!!یکی از تفاوتهای کنکور با امتحانات این است که در یک امتحان امکان دارد و جایز است که چند نفر بالاترین نمره را بگیرند(حتی همه) اما در کنکور (متال کنکور ماحدود23000شرکت کننده دارد)باید بین این همه شرکت کننده فقط یک نفر اول بشود و به همین ترتیب تا انتها میرود و فقط یک نفر آخر میشود!!!!!اما چرا سوال غیر استاندارد قرار می دهند؟پاسخ را در بالا خدمتتان توضیح دادم.در واقع در بعضی سوالات پاسخ دادن برابر است به نمره منفی و بهترین پاسخ و بالاترین امتیاز از آن سوال از آن کسیست که به غیر استاندارد بودن سوال پی برده و به آن پاسخ ندهدو خود را معطل آن سوال نکند!!!!!!(باید بین بد و بدتر بد را انتخاب کرد)به یاد داشته باشید و مطمین باشید این نوع سوالات اشتباه سازمان نیست بلکه به آن طله کنکوری میگویند و هر سال از این طله ها وجود دارد.(نگید نگفتم!!!!)موفق باشید دوستان و هم وطنان عزیز

mbamiri

عضو جدید
باسلام قضيه ي3300تومان چي شد؟به صورت الكترونيكي چجوري بايد پرداخت كرد؟ اينو ميگم(براساس تصويب هيأت دولت در خصوص هزينه ثبت‌نام آزمون‌هاي سال 1390 بدينوسيله به اطلاع داوطلبان آزمون تحصيلات تكميلي سال 1390 مي‌رساند هزينه ثبت‌نام هر رشته امتحاني مبلغ 000/138 ريال مي‌باشد كه داوطلبان لازم است مابه‌التفاوت هزينه ثبت‌نام را بر اساس يك رشته امتحاني 000/33 ريال و دو رشته امتحاني 000/66 ريال را از طريق سايت سازمان و پرداخت الكترونيكي و به وسيله كارتهاي عضو شبكه شتاب و يا پرداخت حضوري از طريق شعب بانكي ملي به حساب 748 خزانه‌داري كل و يا از طريق دستگاه‌هاي POS اقدام نمايند.) اگه كسي الكترونيكي پرداخت كرده چجوري پرداخت كرده؟

Hossein_b5717

عضو جدید
باسلام قضيه ي3300تومان چي شد؟به صورت الكترونيكي چجوري بايد پرداخت كرد؟ اينو ميگم(براساس تصويب هيأت دولت در خصوص هزينه ثبت‌نام آزمون‌هاي سال 1390 بدينوسيله به اطلاع داوطلبان آزمون تحصيلات تكميلي سال 1390 مي‌رساند هزينه ثبت‌نام هر رشته امتحاني مبلغ 000/138 ريال مي‌باشد كه داوطلبان لازم است مابه‌التفاوت هزينه ثبت‌نام را بر اساس يك رشته امتحاني 000/33 ريال و دو رشته امتحاني 000/66 ريال را از طريق سايت سازمان و پرداخت الكترونيكي و به وسيله كارتهاي عضو شبكه شتاب و يا پرداخت حضوري از طريق شعب بانكي ملي به حساب 748 خزانه‌داري كل و يا از طريق دستگاه‌هاي POS اقدام نمايند.) اگه كسي الكترونيكي پرداخت كرده چجوري پرداخت كرده؟

هیچکس نمیدونه چون هنوز اطلاع رسانی نکردن
کافیه روزی یکی دوبار سایت سنجش رو چک کنیم که چیزی زده یا نه, اونا متولی این کارن و خودشون حتما اعلام میکنن
حدود 2 میلیارد پول میشه همین نفری 3300 تومن, مطمئن باش ازت میگیرن, حتی اگر شده بیان در خونت
یکی میگفت موقع کارت گرفتن اول پول میدی بعد کارت میگیری, منطقیه ولی فعلا هیچی معلوم نیست

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
من مثل روش اپراتور معکوس باهاش برخورد کردم و اونو توش تاثیر دادم, e^2t رو میاری بیرون, 2 هم از مخرج میره پی کارش, بعد از عبارت باقی مونده دو بار انتگرال میگیری!!
دقیقا .این بهترین راهه
خودشو که 4 شنبه میدن, پاسخنامه رو میخوام :w12:
باشه.اجازه بدید یکم بگردم:biggrin:
دوستان امشب میخام یک نکته ای از رتبه بندی کنکور خدمتتون بگماکثر ما به این نکته پی بردیم که هر سال سوال با پاسخ گنگ یا اشتباه یا نیاز به ماشین حساب و یا بسیار طولانی وجود دارد و حتی ما که کنکور دهنده هستیم نه گیرنده از غیر استاندارد بودن آن مطلع و حتی عصبانی میشویم.غافل از نکته کنکور بودن امتحان!!!!!!!!!!!یکی از تفاوتهای کنکور با امتحانات این است که در یک امتحان امکان دارد و جایز است که چند نفر بالاترین نمره را بگیرند(حتی همه) اما در کنکور (متال کنکور ماحدود23000شرکت کننده دارد)باید بین این همه شرکت کننده فقط یک نفر اول بشود و به همین ترتیب تا انتها میرود و فقط یک نفر آخر میشود!!!!!اما چرا سوال غیر استاندارد قرار می دهند؟پاسخ را در بالا خدمتتان توضیح دادم.در واقع در بعضی سوالات پاسخ دادن برابر است به نمره منفی و بهترین پاسخ و بالاترین امتیاز از آن سوال از آن کسیست که به غیر استاندارد بودن سوال پی برده و به آن پاسخ ندهدو خود را معطل آن سوال نکند!!!!!!(باید بین بد و بدتر بد را انتخاب کرد)به یاد داشته باشید و مطمین باشید این نوع سوالات اشتباه سازمان نیست بلکه به آن طله کنکوری میگویند و هر سال از این طله ها وجود دارد.(نگید نگفتم!!!!)موفق باشید دوستان و هم وطنان عزیز
تله مهندس.ولی باهاتون موافقم.

alimec

عضو جدید
استرس 19

استرس 19

منم شنیدم ولی در مورد ریاضی .../چون شنیدم یکی (رشته برق) که ریاضی رو 100 زد ولی اینکه درس های دیگه مکانیک رو یا حتی ریاضی مکانیک 100 زده باشه رو نشنیدم

آخرین ویرایش:

rika2

عضو جدید
شنیدین سئوالا لو رفته؟؟؟؟
یکی از دوستان قراره واسم بیاره!!!!!!!!!!
خواهشا تقاضا نکنید که خودم دنبالشم!!!!!

alimec

عضو جدید
استرس 20 و 21

استرس 20 و 21

20- اون ترم من دینامیک پاسی رو گرفتم
حکمت287 : (از قدر پرسیدند، پاسخ داد: )
راهى است تاریک ، آن را مى پیمائید ، و دریایى است ژرف ، وارد آن نشوید ، و رازى است خدایى ، خود را به زحمت نیندازید.

این یعنی اینکه اگه من بر فرض مثال هدفم امثال رتبه ی زیر51 بوده باشه اگر اون بالا(تقدیر) نوشته شده باشه رتبه alimec در کنکور امسال 51 هست هرچقدر دست و پا بزنم باز هم 50 نمیشه /پس دست و پا نزنیم که غرق میشیم/ عقلمون نمی رسه خلاص /...
این حکمت امام علی ع خیلی از افکار رو شل و قم می کنه /کنکور فلان سال چند نفر تقلب کردنو /چه می دونم سوالات امسال لو رفتشو ...
قضا و قدر فرق دارن با هم/ قضا با دعا بر می گردد ولی تقدیر ...
اینکه چرا بعضی آخوندها و... می آن در مورد تقدیر بحث می کنن رو بی خیال شوید خب سواد ندارن
21- باز هم همون 20 :surprised:

ali_hasani

عضو جدید
حرارت و سیالات

حرارت و سیالات

سلام
دوستان من دارم واسه کنکور سال دیگه آماده میشم انشا اله.
میشه حرارت رو از سنجل بخونم و یه نگاهی به تمرینات حل شده اینکروپرا بندازم؟(حل سنجلو ندارم)
و همینطور سیالت وایت رو بخونم و از حل شیمز در کنارش استفاده کنم؟
به عبارت دیگه سوالات وایت نسبت به شیمز و سنجل نسبت به اینکروپرا برتری داره یا تفاوتی نیست؟

mbamiri

عضو جدید
هیچکس نمیدونه چون هنوز اطلاع رسانی نکردن
کافیه روزی یکی دوبار سایت سنجش رو چک کنیم که چیزی زده یا نه, اونا متولی این کارن و خودشون حتما اعلام میکنن
حدود 2 میلیارد پول میشه همین نفری 3300 تومن, مطمئن باش ازت میگیرن, حتی اگر شده بیان در خونت
یکی میگفت موقع کارت گرفتن اول پول میدی بعد کارت میگیری, منطقیه ولی فعلا هیچی معلوم نیست

آخه تو خود سايت سنجش اعلام كرده.

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
کنترل

کنترل

دو تا سوال.اگر پاسخ بدید ممنون میشم.
سوالاتی که من قبلا با مانسون حل کرده بودم صورت همش تابع تبدیل سیستم رو خواسته بود ولی باز یا بسته اش رو تا کید نکرده بود.اما اینجا گفته بسته.پس یعنی میشه نتیجه گرفت مانسون برای حلقه بازه؟
در مورد سوال نایکوییست من فکر میکنم گزینه 3 درسته؟اشتباهم چیه؟شما چه روش مطمئنی برای رسیدن به شکل صحیح سراغ دارید؟
control1.jpgcontrol.jpg

mbamiri

عضو جدید
اين 3300تومان توخود سايت سنجش زده كسي ميدونه الكترونيكي از طريق سايت سنجش چجوري بايد پرداخت كرد؟ديگه اينكه:كسي تونست پاسخ تشريحي 89رو پيداكنه؟اگه كسي جواب اين دوسوالو ميدونه لطف كنه جواب بده.ممنون

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
اين 3300تومان توخود سايت سنجش زده كسي ميدونه الكترونيكي از طريق سايت سنجش چجوري بايد پرداخت كرد؟ديگه اينكه:كسي تونست پاسخ تشريحي 89رو پيداكنه؟اگه كسي جواب اين دوسوالو ميدونه لطف كنه جواب بده.ممنون
شما چقدر به این 3300 فکر میکنید.من امروز اخبار هم گوش کردم.چیزی نگفت.شما تا فردا صبر کنید.مشخص میشه.

mashti

عضو جدید
بالاخره سنجش مارو تیغ زد
فقط نمیدونم ازکجا میدونستن من تو سامانه #724* بانک سامان عضوم
یه پیامک اومد که شما "با زدن کد #101*724* میتونید 3300 رو پرداخت کنید"
پرداخت کردم آخرش یه پیامک از سنجش اومد و یه سریال و یه پسورد داد
شما هر کارتی از هر بانکی داشته باشید میتونید تو این سامانه بانک سامان عضو بشید فقط باید سیمکارت ایرانسل یا تالیا داشته باشید همراه اول هنوز به این سامانه ملحق نشده و براحتی و بدون هیچ نرم افزاری از گوشی خودتون وبا زدن کد مذکور خدمات بانکی مثل خرید شارژ ایرانسل و تالیا و کارت اینترنت و پرداخت قبوض رو انجام بدید فقط این وسط بانک سامان یه صد تومن اخ میکنه
برا اطلاعات بیشتر به سایت بانک سامان سر بزنید

hamidghafari

عضو جدید
ما کنکوریهای ارشد سراسری 91 از همین حالا شروع می کنیم

ما کنکوریهای ارشد سراسری 91 از همین حالا شروع می کنیم

ما کنکوریهای ارشد سراسری 91 از همین حالا شروع می کنیم. بچه ها بیاین مثل دوره های قبل جایی واسه تبادل تجربیات و اطلاعات داشته باشیم و قدم به قدم واسه قبولی 100 درصد پیش بریم....یه برنامه ریزی بلند مدت و تضمینی. لطفا" نظرات و تجربیات خودتونو بگید.

از دوستتانی که واسه کنکور 90 آماده شدن وهمچنین عزیزانی که در کنکورهای سالهای قبل موفق شدن تقاضا دارم که تو این تاپیک مارو از راهنمایی هاشون دریغ نکنن....

رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود، رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود

آخرین ویرایش:

hamidghafari

عضو جدید
قدم اولو محکم بردار

قدم اولو محکم بردار

واسه این میخوام از حالا شروع کنم که خیلی از درس و کنکور فاصله گرفتم اونم به خاطر سربازی. حتما کسایی مثل من هستن. فکر کنم با یه برنامه ریزی که روند صعودی تو مدت مطالعه و حجم مطالعه داشته باشی خیلی خوب میشه واسه ارشد 91 آماده شد. حتی بدون رفتن به کلاس. شاغلم میخوام با روزی 2 ساعت از دروس پایه شروع کنم. همچین سابقه درخشانی هم ندارم. معدلم 14 دانشگاه آزاد ناپیوسته....... به نظرم اینا مهم نیست مهم تلاش و هدفدار بودنه.;)

موفقیت یعنی 1 درصد نبوغ و 99 درصد عرق ریختن.....توماس ادیسون

hamidghafari

عضو جدید
سلام به همه دوستان. امیدوارم همتون تو کنکور موفق باشید.....
من تازه از خدمت اومدم. دیگه واسه کنکور 91 تصمیم گرفتم آماده شم. هر موقع وقت داشتین با راهنماییاتون به بچه های 91 هم حال بدین.... موفق باشید
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/245917

hamidghafari

عضو جدید
از يه طرف حجم مطالب بالاست از طرفي هم وقت خيلي زيادي داريم. ميشه گفت 365 روز. اگه روزي 3-4 ساعتم درس بخوني تقريبا ميشه 1300 ساعت وقت داري. حتي ميشه بعضي درسارو 2 يا 3 بار دوره كرد. تو تاپيك بچه هاي 90 يكي از بچه ها به نام ea_mecs نظر جالب و منطقي داده :

به نظر من جلو بردن همزمان همه درس ها با هم امکان پذیر نیست. فکر کنم بهتر باشه که از هرگروه ، یک درس رو انتخاب کنیم و تا سر موقع معیینی تمومش کنیم.بعد بریم سراغ درس دیگه از هر گروه.
مثلا با ریاضی 1 - استاتیک- ترمودینامیک - دینامیک ( برای دور 1) استارت بزنیم.
ریاضی 2- مقاومت - سیالات - دینامیک ماشین ( برای دور 2)
معادلات - طراحی- انتقال - ارتعاشات ( برای دور 3)
ریاضی مهندسی _ کنترل ( دور 4)
فراموش نباید کرد که در حین خوندن درس های جدید ، مطالب قبلی رو مرور کنیم.

به نظر منم روش مناسبيه. حالا شماهم نظرتونو بديد تا به يه اتفاق نظر برسيم و به اميد خدا استارتو بزنيم. واسه هر درس هم يه مدت در نظر بگيريم....

آخرین ویرایش:

alimec

عضو جدید
بالا