بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

mahdi_aryayi

عضو جدید
کسی سوالات کنکور ارشد 88 رو داره برا دانلو بذاره؟
قبلا یه بار تو سایت دیدمش ولی الان هر چی گشتم نبود !!!!!!!!!:warn:
ممنون میشم

سوالات تمامی رشته های مهندسی، پایه و حسابداری مدیریت و حقوق رو می تونید توی این صفحه پیدا کنید
http://arshad.ir/default.asp?page=daftarche87

اینم لینک PDF مربوط به مکانیک:
http://arshad.ir/files/daftarche/sarasari 88/07.pdf

ولی بهتون توصیه می کنم حتی اگه دانلودش کردی تا حداقل 4-5 روز مونده به کنکور فایلشو باز نکنی ... بهترین کار اینه که او موقع با این سوالا از خودت یک کنکور آزمایشی بگیری... فایده اش بیشتره

موفق باشید:gol:

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقاي احسان شرمنده كه بازم مزاحمتون ميشم يه سوال دارم.. در مورد تستايي كه مربوط به هر درس موضوعي از رو كتابا ميزنيم....شما مرتبه اول كه يه تست رو ميزديد اكثراً درست ميزديد؟
از شما ميپرسم چون شما نتيجه اي رو گرفتين كه هدف منه ، مي خوان وضع الان خودمو باهاتون مقايسه كنم...علاوه بر آشنا شدن با تست هاي سال هاي قبل من دوس دارم بتونم تستايي رو كه واسه اولين باره كه مي بينم بزنم ...در واقع ابتكارم بالاباشه ...مي خوام بدونم شما چه طور بوديد؟:smile:

خواهش می‌کنم
نه، لزومی نداره، غلط زدن طبیعیه،من انقدر اشتباه می‌کردم که کمتر کسی به پام می‌رسید، تو بعضی آزمونا مثلا از 15تا تست 8 تا غلظ می‌زدم، ولی در طول زمان درستش کردم
اگر بلد باشی و بفهمی داری چیکار میکنی و غلط بزنی کمتر جای نگرانی داره
من همیشه درس یادگرفتنم با تست بود، یعنی یه ترکیبی از خوندن تشریحی و تست، چون به نظرم اینجوری بهتر می‌شه کنکوری خوند
من اینجوری تست می‌زدم:
اول سعی می‌کردم سریع تست رو حل کنم، چه حل می‌کردم چه نمی‌کردم جواب رو کاملا بررسی می‌کردم، کوچکترین اشتباهمو توبخش جوابا می‌نوشتم، دور سوال خط می‌کشیدم، دفعه بعدی فقط سوالایی که مشخص کرده بودمو حل می‌کردم (این بار اول تعداد می‌زدم بعد بررسی میکردم)، اینجوری به مرور زمان غلط هام کم می‌شد
ارشد=تسلط
تا تسلط کامل پیدا نکنید غلط می‌زنید، تسلط پیدا کردنم زمان می‌خواد
فقط عجله نداشته باشید، به مرور زمان اگر راه درستی رو واسه درس خوندن انتخاب کنید، مشکلات حل میشه
یکی از اشتباهاته بزرگ عجله کردن و استرس پیدا کردن بی مورده
شما باید به فکر رتبه های بهتر از این باشید، با توجه به چیزی که من از صحبتا فهمیدم شما می‌تونید خیلی بهتر از این باشید، کافیه یه مقایسه بین اوضاع غلمی منو خودتون داشته باشید، میبینید که تا کجا می‌تونید جولو برید
بازم اگر کمکی ازم بر بیاد در خدمتم
امیدوارم بهترین نتیجه ممکن رو بگیرید

negar_1986

عضو جدید
خواهش می‌کنم

نه، لزومی نداره، غلط زدن طبیعیه،من انقدر اشتباه می‌کردم که کمتر کسی به پام می‌رسید، تو بعضی آزمونا مثلا از 15تا تست 8 تا غلظ می‌زدم، ولی در طول زمان درستش کردم
اگر بلد باشی و بفهمی داری چیکار میکنی و غلط بزنی کمتر جای نگرانی داره
من همیشه درس یادگرفتنم با تست بود، یعنی یه ترکیبی از خوندن تشریحی و تست، چون به نظرم اینجوری بهتر می‌شه کنکوری خوند
من اینجوری تست می‌زدم:
اول سعی می‌کردم سریع تست رو حل کنم، چه حل می‌کردم چه نمی‌کردم جواب رو کاملا بررسی می‌کردم، کوچکترین اشتباهمو توبخش جوابا می‌نوشتم، دور سوال خط می‌کشیدم، دفعه بعدی فقط سوالایی که مشخص کرده بودمو حل می‌کردم (این بار اول تعداد می‌زدم بعد بررسی میکردم)، اینجوری به مرور زمان غلط هام کم می‌شد
ارشد=تسلط
تا تسلط کامل پیدا نکنید غلط می‌زنید، تسلط پیدا کردنم زمان می‌خواد
فقط عجله نداشته باشید، به مرور زمان اگر راه درستی رو واسه درس خوندن انتخاب کنید، مشکلات حل میشه
یکی از اشتباهاته بزرگ عجله کردن و استرس پیدا کردن بی مورده
شما باید به فکر رتبه های بهتر از این باشید، با توجه به چیزی که من از صحبتا فهمیدم شما می‌تونید خیلی بهتر از این باشید، کافیه یه مقایسه بین اوضاع غلمی منو خودتون داشته باشید، میبینید که تا کجا می‌تونید جولو برید
بازم اگر کمکی ازم بر بیاد در خدمتم
امیدوارم بهترین نتیجه ممکن رو بگیرید
ممنونم دلگرمي ميدين...شما رتبتون خيلي عالي شده ....در ضمن اوضاع علمي من معموليه مثه اكثر بچه هاي مكانيك كه وقت مي ذارن رو اين رشته و واسش درس مي خونن...:smile:

hamin913

عضو جدید
من یه مدتی هست نتونستم بخونم امیدوارم در ادامه بتونم بخونم

sensor

عضو جدید
دفترچه شماره 1و2 کننکور ارشد مکانیک

دفترچه شماره 1و2 کننکور ارشد مکانیک

سلام رفقا، اگه دفترچه کنکور ارشد شماره های 1و2 رو دارید، واسه دانلود بذارید، ممنون.:gol:;):)

mahdi_aryayi

عضو جدید
سلام رفقا، اگه دفترچه کنکور ارشد شماره های 1و2 رو دارید، واسه دانلود بذارید، ممنون.:gol:;):)
دفترچه شماره 1 رو ندارم (فکر می کنم اصلا به صورت PDF ارائه نشده بود!)
از دفترچه شماره 2 فقط بخش مطالب عمومی ، جدول رشته های فنی مهندسی و رشته های با شرایط خاص رو دانلود کرده بودم (اگه مکانیک هستید به بقیه اش نیازی هم ندارید)

اینم لینک دانلود دفترچه شماره 2 ارشد 88 برای رشته های فنی مهندسی:
http://www.box.net/shared/y2dh36061j

hamin913

عضو جدید
با سلام بر دوستان عزیز
با توجه به هزینه زیاد آزمونه آزمایشی در سایت www.ir-eng.com قرار است 8 آزمون آزمایشی در طول سال برگزار شود این آزمونها به صورت رایگان می باشد
برای ثبت نام در این آزمونه باید در سایت www.ir-eng.com ثبت نام کنید و یک پیام شامل نام کاربری خود به ما بفرستید.
در ضمن به زودی برنامه این آزمونها در سایت قرار می گیرد. این آزمونها توسط عده ای از دانشجویان کارشناسی ارشد برگزار می شود.
با تشکر

hamin913

عضو جدید
با سلام بر دوستان عزیز
با توجه به هزینه زیاد آزمونه آزمایشی در سایت www.ir-eng.com قرار است 8 آزمون آزمایشی در طول سال برگزار شود این آزمونها به صورت رایگان می باشد
برای ثبت نام در این آزمونه باید در سایت www.ir-eng.com ثبت نام کنید و یک پیام شامل نام کاربری خود به ما بفرستید.
در ضمن به زودی برنامه این آزمونها در سایت قرار می گیرد. این آزمونها توسط عده ای از دانشجویان کارشناسی ارشد برگزار می شود.
با تشکر

navid8776

عضو جدید
سلام به همه دوستان
من سال آخر مکانیک جامداتم و ارشد میخوام تبدیل انرژی بخونم.
به نظر شما توی وقتی که از تابستون مونده بهتره یک یا دو درس (مثلا ریاضیات و زبان) رو کامل بخونم یا اینکه قسمتهایی از چندین درس رو (مثلا 25 درصد اول!) ؟

mahdi_aryayi

عضو جدید
سلام به همه دوستان
به نظر شما توی وقتی که از تابستون مونده بهتره یک یا دو درس (مثلا ریاضیات و زبان) رو کامل بخونم یا اینکه قسمتهایی از چندین درس رو (مثلا 25 درصد اول!) ؟

به نظر من ریاضی و زبان (اگه زبانتون خیلی خوبه (در حد تافل) زبان بخونید وگرنه اصلا ارزش وقت گذاشتن نداره)

crane

عضو جدید
یه سوال

یه سوال

با تشکر از کسانی که نظرشونو نوشتن
اگه پنجاه درصد کنکور تکراریه یکی باید بازدهش صد درصد باشه تا بتونه پنجاه در صد بزنه:confused:

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان
منم با آقا مهدی موافقم، حتماً ریاضی بخون، زبانم اگه می‌تونی بالای 60-70 درصد بزنی بخون
اگه میتونی سیالاتم بخون، فقط وقتتو رو یه گروه درسی متمرکز نکن

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه پنجاه درصد کنکور تکراریه یکی باید بازدهش صد درصد باشه تا بتونه پنجاه در صد بزنه:confused:
اینکه میگن سوالا تکراریه بیشتر یه کلک برای بالا بردن روحیس
البته دروغ نمیگن، تکراریه، ولی اگه تسلط نداشته باشی همون تکراریارم نمیتونی بزنی
من یه رفیق داشتم که تمام سوالای سالای قبل و حفظ بود ولی رتبش بالای 1000 شد
پس دنبال این صحبتا نباشید، بشینید بخونید
از تکراری بودن باید واسه تشخیص روند سوالای کنکور استفاده کنید، ضمن اینکه کنکورای 87 و 88 یکم نسبت به گذشته تغییر کردن

eng.esmail

اخراجی موقت
از تکراری بودن باید واسه تشخیص روند سوالای کنکور استفاده کنید، ضمن اینکه کنکورای 87 و 88 یکم نسبت به گذشته تغییر کردن
منم کاملا موافقم.. خودم سوالای کنکور رو بررسی کردم... خیلی به ندرت تکرار شدن ولی میشه فهمید که از چه مباحثی سوال میاد و تو چه مایه هایی
پس بهتره که خودمون رو گول نزنیم و مثل یه بچه خوب بشینیم بخونیم.. که اگه تکرار شدن راحتتر تست بزنیم...:redface:

mahdi_aryayi

عضو جدید
شدیدا تایید میشه...! ;)

hamin913

عضو جدید
با سلام بر دوستان عزیز
با تشکر

negar_1986

عضو جدید
به نظر من كسايي كه ميگن كنكور سوالاش نصفش تكراريه دروغ نمي گن ولي بايد ديد تعريفشون از تكراري بودن يه تست چيه ...مثلاً هر سال يه سوال تكراري تو كنكور داريم كه درجه آزادي يه مكانيزم رو مي خوان ولي هر سال شكل مكانيزم تغيير مي كنه:smile:
به نظر من اين چهارچوب كنكوره كه هر سال تكرار مي شه ولي اگه تسلط كامل نباشه حتي همون سوالاي تكراري رو هم نمي شه جواب داد...
در مورد درساي جامدات ابتكار بيشتري واسه جواب دادن به سوالاش لازمه ولي سيالات كمتر اينجوريه....

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من اگه وقت بیشتری از ارشد رو صرف خوندن سیالات و ریاضی بکنید بهتره .بعدشم دینامیک رو بیشتر از جامدات بخونید
چون جامدات تو این 2 سال کنکور سخت بوده و اکثرا درصداشون پایین بود من خودم برای کنکور 88 جامداتو خیلی خوندم ولی خب سوالاش واقعا غافلگیر کننده بود .تو کنکور 33 زدم .ولی اگه سیالاتو دینامیکو بیشتر از جامدات میخوندم خیلی بهتر بود.
سوالای سیالات روتینه و اگه خوب بخونی میشه راحت بالای 50 بزنی .ولی جامدات اینطور نیست .البته تو جامدات معمولا سوالی مقاومتش بهتره ولی در مورد استاتیک و طراحی اصلا حساب کتاب نداره مخصوصا طراحیش!!!

hamin913

عضو جدید
با سلام بر دوستان عزیز
با تشکر

mahdi_aryayi

عضو جدید
خبر نسبتا خوب براي داوطلبان آزمون كارشناسي ارشد 89 :
مكاترونيك به زير گرايش هاي مكانيك (و ايضا برق!) پيوست!
داوطلبان مهندسي مكانيك كه گوشه چشمي هم به مكاترونيك دارند ديگر نياز نيست هزينه اضافي براي شركت در مكاترونيك بدهند و يك روز از عمرشان را (علاوه بر شركت در كنكور مكانيك) در كنكور مكاترونيك هم هدر بدهند!
مكاترونيك به عنوان هشتمين زير گرايش به گرايش هاي قبلي مكانيك اضافه شد

1- ساخت و توليد
2- طراحي كاربردي
3- تبديل انرژي
4- مهندسي پزشكي – بيو مكانيك
5- سيستم محركه خودرو
6- طراحي سيستم‌هاي تعليق، ترمز و فرمان
7- سازه بدنه خودرو
و حالا...
8- مكاترونيك

نكته جالب توجه اينكه ساخت و توليد براي مكاترونيك ضريب 2 دارد... (خوش به حال ساخت و توليدي ها!)

اطلاعات تكميلي در سايت سازمان سنجش : http://www6.sanjesh.org/Arshad/1388/880505_01.php

wisdom steering

عضو جدید
کسی نمیدونه نمونه سوالای کاردانی به کارشناسی رو از کجا میشه گیر اورد رشته طراحی صنعتی
اینجا هم بیشتر راجع به کترشناسی به بالا بحث شده!!

نمیدونم به خ انقلاب دسترسی داری یا نه. اونجا یه کتابفروشیه به اسم کتابفروشی فرهنگ. همه سوالات تمام مقاطع و رشته های کنکور رو داره.

crane

عضو جدید
دو سوال

دو سوال

کسی هست که جزوات ماهانو خونده باشه؟راستش من تازه دست چند تا بچه زرنگامون دیدم ولی نشد بپرسم
سهمیه بندی جنسیتی چه طوریه؟خیلی تو رتبه ی دخترها فرق میکنه؟

crane

عضو جدید
یه سوال دیگه

یه سوال دیگه

اگه کسی مدرک تافل داشته باشه سنجش مستقیما دخالت میده تو درصد زبان؟یا اگه میگین زبان تا حد تا فل بخونین واسه خاطره اینه که سی تا سوال کنکورو جواب بدیم؟
با تشکر

mahdi_aryayi

عضو جدید
اگه کسی مدرک تافل داشته باشه سنجش مستقیما دخالت میده تو درصد زبان؟یا اگه میگین زبان تا حد تا فل بخونین واسه خاطره اینه که سی تا سوال کنکورو جواب بدیم؟
با تشکر
نه مدرك تافل تاثيري تو كنكور نداره!
فقط مي خواستم يك معيار از اينكه چقدر بايد زبان بلد باشيد تا زدن تستهاي زبان توجيه اقتصادي!!! داشته باشه، دستتون بياد!
با توجه به وقت محدودي كه توي كنكور داريد و ضريب پايين زبان به جز زماني كه زبانتون خيلي خوبه (مثلا در حد تافل!) و مي تونيد 70 - 80 درصد تستهاي زبان رو در مدت زمان كوتاهي بزنيد زدن تستهاي زبان توجيه معقولي نداره
به عنوان مثال من با زبان سفيد رتبه 328 آوردم
يا يك نمونه روشنتر جناب احسان با زبان 1.1 درصد رتبه 73 آوردن (چه بسا اگر همون 1 درصد رو هم نمي زندن رتبه شون تغيير چنداني نمي كرد)
پس مي بينيد كه تاثير زبان با توجه به وقتي كه مي گيره چندان قابل توجه نيست
مگر اينكه شما مطمئن باشيد مي تونيد در يك زمان كم درصد بالايي از تست هاي زبان رو بزنيد كه اين درصد بالا افتراق قابل قبولي ايجاد مي كنه و بديهي است براي اينكه بتونيد تستهاي زبان رو درست و سريع بزنيد بايد زبانتون خيلي خوب باشه (مثلا در حد تافل!)
وگرنه سازمان سنجش به جز معدل ليسانس شما با هيچ كدوم از سوابق علمي و تحصيلي تون (از جمله مدرك زبان) كاري نداره!

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
از نظر من زمانی که میشه به زبان اختصاص داد بین 10 تا 15 دقیقست، بهترین حالتشم 12 دقیقست
حالا خودتون حساب کنید ببینید که چقدر باید زبانتون خوب باشه که تو این زمان بالای 70 بزنید
جواب دادن تستای زبان تو این زمان غیر ممکن نیست ولی لازمش اینه که در طول سال زبان بخونید که باعث میشه از بقیه درسا بیفتید
پس بیخیال زبان شید، رتبه یکم ته تش 18درصد زبان میزنه، اونم شانسیه، یکی مثل من بدشانسی میاره غلط زیاد میزنه یکیم چند تا درست میزنه، ولی بالای 20 بندرت پیش میاد
نگرانش نباشید

eng.esmail

اخراجی موقت
به نظر من اگه وقت بیشتری از ارشد رو صرف خوندن سیالات و ریاضی بکنید بهتره .بعدشم دینامیک رو بیشتر از جامدات بخونید
چون جامدات تو این 2 سال کنکور سخت بوده و اکثرا درصداشون پایین بود من خودم برای کنکور 88 جامداتو خیلی خوندم ولی خب سوالاش واقعا غافلگیر کننده بود .تو کنکور 33 زدم .ولی اگه سیالاتو دینامیکو بیشتر از جامدات میخوندم خیلی بهتر بود.
سوالای سیالات روتینه و اگه خوب بخونی میشه راحت بالای 50 بزنی .ولی جامدات اینطور نیست .البته تو جامدات معمولا سوالی مقاومتش بهتره ولی در مورد استاتیک و طراحی اصلا حساب کتاب نداره مخصوصا طراحیش!!!
منم موافقم...
زبان رو که هیچی .. بیخیال شدم... سیاات - ریاضی- دینامیک و ارتعاشات - و در آخر هم مقاومت مصالح و یه کمی هم استاتیک.. طراحی که هوتوتو:biggrin:

eng.esmail

اخراجی موقت
اصلا دل و دماغ خوندن دروس جامدات رو ندارم!!!!! بینشون فقط مقاومت قابل تحمله...
امروز اومدم از رو جزوه های پارسه دینامبک ماشین بخون به طور کلی از مبحث خارجم کرد... می خوام انتشارات راهیان ارشد یا پوران پژوهش بخونم...
به نظر شما کدومش بهتره؟

بالا