بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

hamin913

عضو جدید
بیایید برنامه هر روز مان را در سایت قرار دهیم و آخر گزارش بدیم چه کار کردیم

hamin913

عضو جدید
من کتابهای زیر را تهیه کردم:
ریاضی 1و 2 و معادلات پوران پژوهش
انتقال ، ترمو و سیالات راهیان ارشد
مقاومت دکتر نایی
استاتیک کتاب مریام
دینامیک ارتعاشات پوران پژوهش
کنترل آزیار برادرانی

نظرتون درباره کتابهای بالا چیه

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
ریاضی: به نظر من جزوه های دست نویس معتقدی خیلی عالیه.در کنارش به صورت موضوعی تست بزنید

سیالات: کتاب نادر نبهانی از انتشارات دانشگاه شریف (البته اگه پاینون خوب نباشه).اگه پایتون خوبه راهیان ارشد.جزوه دکتر صادقی

ترمو و انتقال: جزوه پارسه.راهیان ارشد

استاتیک: معمولا سوال از مریام میاد.راهیان ارشد.البته برای استاتیک چنتا کتاب برای ارشد اومده بیرون که به صورت تخصص به استاتیک مربوطه(البته من نخوندم ببینم چطوریه ولی فکر کنم ا خوندن مریام بهتره)

مقاومت : فقط دکتر نائی

طراحی : به نظر من هیچکدوم از کتابای ارشد طراحی کامل نیستن.به نظر من اگه کلاسای دکتر شریعت پناهی رو برین خیلی خوبه

دینامیک: مریام

ارتعاشات: کتاب پوران پژوهش خوبه ولی غلط زیاد داره.البته کتاب انتشارات دانشگاه امام حسین خیلی کتابه خوبیه

دینامیک ماشین: کلاس دکتر حامدی رو پیشنهاد میکنم(نصیر)

کنترل:آریاز

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه بچه‌هاي گل مكانيك
من امسال رتبه 73 تبديل آوردم
چند تا توصيه كلي بهتون ميكنم؛اگر سواليم داشته باشيد در خدمتم
اول اينكه هيچ عجله‌اي واسه تموم كردن درسا نداشته باشيد
درسارو تدريجي جولو ببريد،بيشتر از 2هفته‌ام يه درسو كنار نذاريد
دوم اينكه نيازي نيست حتما همه درسارو بخونيد، فقط روي چيزايي كه مي‌خونيد كاملا تسلط پيدا كنيد
قبل از اينكه خوندن يه درسو شروع كنيد ميزان اهميت فصلاي مختلفرو از روي تعداد تستايي كه توي سراسري داره مشخص كنيد كه بدونيد رو كدوم فصل بيشتر وقت بذاريد
وقت زياديم واسه استاتيك نذاريد

آخرین ویرایش:

pink83

عضو جدید
کسی هست که از حالا شروع کرده باشه بخونه ؟

آخرین ویرایش:

pink83

عضو جدید
سلام به همه بچه‌هاي گل مكانيك
من امسال رتبه 73 تبديل آوردم
چند تا توصيه كلي بهتون ميكنم؛اگر سواليم داشته باشيد در خدمتم
اول اينكه هيچ عجله‌اي واسه تموم كردن درسا نداشته باشيد
درسارو تدريجي جولو ببريد،بيشتر از 2هفته‌ام يه درسو كنار نذاريد
دوم اينكه نيازي نيست حتما همه درسارو بخونيد، فقط روي چيزايي كه مي‌خونيد كاملا تسلط پيدا كنيد
قبل از اينكه خوندن يه درسو شروع كنيد ميزان اهميت فصلاي مختلفرو از روي تعداد تستايي كه توي سراسري داره مشخص كنيد كه بدونيد رو كدوم فصل بيشتر وقت بذاريد
وقت زياديم واسه استاتيك نذاريد

تبریک میگم رتبتون عالی شده
امیدوارم به ماهم کمک کنید تا از تجربتون استفاده کنیم
یسری بهم می گن که زیاد رو جامدات وقت نذارید چون سوالاش سخته؟؟؟!!
بعدش واسه درسا باید کتاب رو خوند یا این نکاتی که تو کتاب تستها هست کفایت می کنه ؟/(جز ریاضیات )

آخرین ویرایش:

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون
معمولا وقت زیادی واسه جواب دادن به سوالای جامدات نمیمونه, بهترین حالتش اینه که 14تا جواب بدی, دینامیک ارتعاشاتم همینطوره, به خاطر همین باید یکم اقتصادی تر در موردشون عمل کنید
سوالای استاتیک همیشه سخته, فرقی نمیکنه چقدر بخونید, خیلی نمیشه روش حساب کرد, تستای مقاومتو میشه راحت زد(کتاب نائی), سوالای اجزاهم خیلی حساب کتاب نداره. اگه جزوه شریعت پناهی رو گیر بیارید واسطون کافبه
مراجعه به منبع اصلیم واسه سیالات(شیمز یا وایت),ترمودینامیک(سنجل), دینامیک(سوالای انتهای فصلای مریام) خیلی کمک می کنه, ولی واسه باقی درسا نیازی نیست
سعی کنید یه درسو از روی چند تا منبع بخونید, یه منبع به عنوان منبع اصلی یکیم برای چک کردن, چون هیچ کتابی کامل نیست
طرف کتابای دکتر سمیع پورم نرید
موفق باشید

nafiseh-m

عضو جدید
سلام .ممنون از راهنماييتون .اگه ممكنه من راهنمايي كنيد كه براي ارشد روي كدوم دروس وقت بذارم .كدوم دروس سراغش نرم و دفترچه ها كي مياد .تاريخ آزمون كي هست .

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام .ممنون از راهنماييتون .اگه ممكنه من راهنمايي كنيد كه براي ارشد روي كدوم دروس وقت بذارم .كدوم دروس سراغش نرم و دفترچه ها كي مياد .تاريخ آزمون كي هست .
سلام. خواهش می‌کنم
ترمو1 و سیالات چون نیاز به خوندن منبع اصلی (سنجل و شیمز) داره باید زودتر شروع کنید
ریاضی‌هام اهمیتشون زیاده،اکه دیر شروع کنید نمی‌تونید تسلط کافی روش پیدا کنید
استاتیک و دینامیک ماشین و طراحی اجزا رو زیاد نخونید
من یکی دو هفته آخر استاتیک خوندم، خیلی فرقی نداره چقدر خونده باشید،تستاش سخته
دینامیک ماشین هم مثل استاتیک، فقط روی چند فصل اولش وقت بذارید(مرکز آنی،سرعت‌شناسی،چرخدنده،درجه آزادی)از 5تا تست،4تاش از ایناست،اون یکیه دیکشم نمیتونید حل کنید،اکرم حل کنید وقت گیره
کنکور اواخر بهمن‌ماهه
از همین الآن شروع کنید

negar_1986

عضو جدید
سلام بچه ها...
من جامدات بوده ليسانسم ...واسه كنكوره امسال مي خوام آماده شم.....
ولي اصلا اعتماد به نفس ندارم.....درسا سريع فراموشم مي شه مخصوصا رو فرمولا خيلي مشكل دارم حجمش خيلي بالاس حفظ كردن همه اونا تقريباً غير ممكنه .....شما هم اين مشكلو دارين يا اينكه فقط مشكل منه؟:(
راستي خبر دارين امسال سنجش كنكوراي آزمايشي گذاشته؟
رتبرو در مقايسه با كنكور سال قبل تو هر آزمون معلوم مي كنه ....3 دوره آزمون ....كسي شركت كرده؟

mahdi_aryayi

عضو جدید
نظر من:
-
زبان خارجه :
منبع خاصی نداره باید پایه زبان خودتون قوی باشه... در صورتی که زبانتون خیلی خوبه تستهای زبان را بزنید در غیر این صورت ارزش نداره براشون وقت بذارید

-
ریاضی : برای ریاضی حتما جزوات پارسه را تهیه کنید اگر یک دلیل برای اینکه بتوانم از پارسه دفاع کنم وجود داشته باشد، آن یک دلیل جزوات ریاضی پارسه است که واقعا خوب و جامع هستند ( در صورتی که می خواهید از تابستان شروع کنید و وقت کافی دارید توصیه می کنم کتابهای ریاضی پارسه را تهیه کنید که کامل تر از جزوات پارسه هستند این کتابها را در هیچ کتاب فروشی نمی توانید پیدا کنید! فقط دفاتر نمایندگی پارسه آنها را می فروشند)
جزوات پارسه تست ریاضی ندارند برای تست زدن می توانید از کتابهای راهیان ارشد یا کتابهای ریاضی دکتر نیکوکار استفاده کنید

-
جامدات:
الف) استاتیک: من جلد اول کتابهای مکانیک راهیان ارشد رو خوندم و راضی هم بودم.

ب) طراحی اجزا: برای این درس هم از کتاب جلد اول مکانیک راهیان ارشد و کتاب طراحی اجزا مدرسان شریف استفاده کردم. به نظرم هر دو تا کتاب کمبودهایی داشتند ولی در کل کتاب مدرسان به نظرم بهتر اومد

ج) مقاومت مصالح : برای مقاومت مصالح توصیه می کنم فقط و فقط و فقط!!! کتاب مقاومت مصالح پوران پژوهش تالیف دکتر حسن نائی رو بخونید این کتاب فوق العاده و خارج از حد توصیف من است! خواندن هر کتاب و جزوه دیگری به جز این کتاب ظلم به خودتان است!

-
سیالات:

الف) سیالات 1 و 2 : من کتاب سیالات راهیان ارشد تالیف بهزاد خداکرمی رو پیشنهاد می کنم جزوه نسبتا کامل و خوبی داره و تستهای کنکور رو هم آورده اما این کتاب دو مدل مختلف داره یک مدلش سیالات جامع 2 جلدی است که تستهای کلیه رشته هایی که مکانیک سیالات دارند آورده (مکانیک و شیمی و عمران و...) و حجمش نسبتا زیاده و مدل دیگرش جلد هشتم از مجموعه مکانیک راهیان ارشده که جزوه اش دقیقا همون جزوه نوع دو جلدی کتابه منتها فقط تستهای مکانیک سالهای قبل رو داره و مال بقیه رشته ها رو نیاورده انتخاب با خود شماست اگر وقت زیادی دارید و می خواهید تستهای سیالات سایر رشته ها را هم ببینید کتاب دو جلدی را تهیه کنید در غیر اینصورت کتاب یک جلدی کفایت می کند

ب) ترمودینامیک 1 و 2 و ج) انتقال حرارت: در اینجا دو انتخاب وجود دارد اگر در پارسه شرکت می کنید و جزوات پارسه را دارید برای این دو درس من فکر می کنم جزوات پارسه کفایت می کنند پارسه برای ترمودینامیک و انتقال حرارت جزوات قابل قبولی ارائه کرده است. اما در صورتی که می خواهید کتاب تهیه کنید برای ترمودینامیک و انتقال حرارت من کتابهای راهیان ارشد را پیشنهاد می کنم منتها حجم این کتابها بالاست و فرصت زیادی برای مطالعه می طلبند. در ضمن این کتابها تستهای تمام رشته ها را آورده اند

-
دینامیک:

الف) دینامیک و ب) ارتعاشات: برای این دو درس من کتاب دینامیک و ارتعاشات پوران پژوهش تالیف دکتر جباری را پیشنهاد می کنم این کتاب واقعا کتاب جامع و بسیار خوبی است و حتما توصیه می کنم آن را تهیه کنید

ج) دینامیک ماشین : بهترین کتابی که من برای دینامیک ماشین دیدم کتاب پوران پژوهش تالیف دکتر عباس راستگو است که واقعا کتاب بسیار خوب و جامعی است با تهیه این کتاب از سایر منابع برای دینامیک ماشین بی نیاز می شوید

د) کنترل : برای کنترل من کتاب کنترل تالیف آریاز برادرانی از انتشارات آزاده را پیشنهاد می کنم. توضیحات این کتاب فوق العاده و بی نظیر است اما تستهای مکانیک در آن زیاد نیامده است و بیشتر تستهای کنترل مربوط به مهندسی برق آمده که البته تستهای کنترل برق به طور کلی خیلی مشکل تر از تستهای مکانیک هستند و نیز در بعضی از مباحث کنترل در مهندسی برق برای مکانیک سوالی مطرح نمی شود توصیه می کنم در کنار این کتاب تستهای کنترل مکانیک سالهای قبل را نیز داشته باشید (برای این منظور می توانید از کتاب کنترل راهیان ارشد استفاده کنید)

با سلام مجدد
من قبلا توی پست شماره 10 همین بحث نظرم رو در مورد منابع مورد نیاز کامل گفتم (به صورت نقل قول همین بالا آوردمش که حتما بخونیدش!) اما یه چیزهای دیگه هم هست که حیفم اومد نگم...
باور کنید کنکور کارشناسی ارشد آن قدر ها هم که فکر می کنید مشکل نیست (اگر کسی سال پیش همین موقع این حرف را به من می زد باور نمی کردم! ) فقط آن را با امتحانات دانشگاه مقایسه نکنید...

1- توصیه جدی من به شما این است: هیچ درسی را از روی کتاب اصلی (Text book) نخوانید!!!
باور کنید تلف کردن عمر است! یکی از دوستان من که این کار را کرد و با اینکه بسیار از من مستعد تر بود پشت کنکور ماندگار شد! همان منابعی را که در پست 10 (نقل قول همین بالا) ذکر کردم تهیه کنید و با دقت بخوانید مطمئن باشید نتیجه ای که شایستگی آن را دارید به دست خواهید آورد (البته به شرطی که ادامه مطلبم را بخوانید)

2- درس خواندن به بهترین شکل تنها 30 تا 40 درصد از پروسه موفقیت در کنکور است. بقیه آن را تست زدن تشکیل می دهد. (بدون درس خواندن شانس قبولی دارید!!! اما بدون تست زدن هیچ شانسی ندارید!)

3- برخلاف ادعا (یا بهتر بگویم جوک! ) سازمان سنجش که سوالات کنکور مفهومی هستند من به شما عرض می کنم که به هیچ وجه اینطور نیست... در هر درس بیش از نیمی از سوالات تکراری هستند و سوالات مشابه آنها با کمی تغییر در سالهای قبل آمده است حتی دیده شده که یک سوال بدون هیچ تغییری در سالهای بعد هم می آید (نمونه اش یکی از سوالات کنترل امسال) اگر شما بتوانید به همان نیمی از سوالات هم جواب بدهید به رتبه دلخواهتان می رسید (جواب دادن نیمی از سوالات هر درس یعنی رتبه زیر 50 ! مگر شما از کنکور چه می خواهید؟! )

4- یا در تابستان هیچ درسی نخوانید یا فقط ریاضی بخوانید و تست بزنید ... خواندن بقیه دروس هیچ فایده ای ندارد بعد از مهر ماه وقت کافی برای خواندن آنها دارید

5- حتما در یک کنکور آزمایشی شرکت کنید . پارسه و ماهان و سنجش و ... خیلی فرقی نمی کند در کدامیک شرکت می کنید... هدف فقط این است که تا چند ماه مانده به کنکور در جو کنکور باشید

شاد و پیروز باشید

مهدی آریایی

آخرین ویرایش:

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها...
من جامدات بوده ليسانسم ...واسه كنكوره امسال مي خوام آماده شم.....
ولي اصلا اعتماد به نفس ندارم.....درسا سريع فراموشم مي شه مخصوصا رو فرمولا خيلي مشكل دارم حجمش خيلي بالاس حفظ كردن همه اونا تقريباً غير ممكنه .....شما هم اين مشكلو دارين يا اينكه فقط مشكل منه؟:(
راستي خبر دارين امسال سنجش كنكوراي آزمايشي گذاشته؟
رتبرو در مقايسه با كنكور سال قبل تو هر آزمون معلوم مي كنه ....3 دوره آزمون ....كسي شركت كرده؟
نگار خانوم فراموش کردن درسا یه چیز کاملا طبیعیه، به خاطر حجم بالای درسای مکانیکه، شما اصلا نباید اجازه بدید یه درس بیشتر از یک هفته کنار بمونه، هیچ نیازی هم نیست که درسارو سریع تموم کنید، درس خوندن باید تدریجی باشه، از مهمترین مباحث شروع بشه تا به کم اهمیت ترینا برسه
اینارو میگم که اعتماد به نفستون زیاد شه
من دانشگاه آزاد لیسانس گرفتم، معدلم 14.70،یه بارمعادلات افتادم،اصل خوندنم از اواسطه مهر بود، قبل از کنکور فقط سیالات و ترمو رو تونسته بودم کامل بخونم، نمیخاید بگید که اوضاغتون از من بدتره؟
اگر بخواید و در کنار این خواستن درست درس بخونید و تلاش کنید حتما به نتیجه دلخواهتون می‌رسید
خودتونو با در نظر گرفتن توانایی‌هاتونن باور داشته باشد، کنور ارشد ساده‌تر از اونیه که تصورش رو می‌کنید

negar_1986

عضو جدید
نگار خانوم فراموش کردن درسا یه چیز کاملا طبیعیه، به خاطر حجم بالای درسای مکانیکه، شما اصلا نباید اجازه بدید یه درس بیشتر از یک هفته کنار بمونه، هیچ نیازی هم نیست که درسارو سریع تموم کنید، درس خوندن باید تدریجی باشه، از مهمترین مباحث شروع بشه تا به کم اهمیت ترینا برسه
اینارو میگم که اعتماد به نفستون زیاد شه
من دانشگاه آزاد لیسانس گرفتم، معدلم 14.70،یه بارمعادلات افتادم،اصل خوندنم از اواسطه مهر بود، قبل از کنکور فقط سیالات و ترمو رو تونسته بودم کامل بخونم، نمیخاید بگید که اوضاغتون از من بدتره؟
اگر بخواید و در کنار این خواستن درست درس بخونید و تلاش کنید حتما به نتیجه دلخواهتون می‌رسید
خودتونو با در نظر گرفتن توانایی‌هاتونن باور داشته باشد، کنور ارشد ساده‌تر از اونیه که تصورش رو می‌کنید
سلام آقاي احسان... ممنون كه دلگرمي ميدين من يه اخلاق بدي كه دارم اينه كه رو درس خوندن وسواس شديدي دارم بايد اول خودمو اصلاح كنم...
تبريك ميگم كه قبول شدين رتبتون 80 شد؟
ميشه درصدايي رو كه زدين بگين بهم؟
من ليسانسمو گيلان بودم دوس دارم براي فوق مجبور نشم بازم سختيه شهرستان بودنو تحمل كنم..واسه همين تلاشمو ميكنم اگه خدابخواد اينبار تهران قبول شم ...ممنون ميشم راهنماييم كنيد ...

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام آقاي احسان... ممنون كه دلگرمي ميدين من يه اخلاق بدي كه دارم اينه كه رو درس خوندن وسواس شديدي دارم بايد اول خودمو اصلاح كنم...
من ليسانسمو گيلان بودم دوس دارم براي فوق مجبور نشم بازم سختيه شهرستان بودنو تحمل كنم..واسه همين تلاشمو ميكنم اگه خدابخواد اينبار تهران قبول شم ...ممنون ميشم راهنماييم كنيد ...
ممنون
73
زبان 1.1
ریاضی 63
سیالات 68
جامدات 35
دینامیک 54
بدترین چیز وسواس داشتنه، اصلاً عجله به خرج ندید، این وسواس موفع آزمونای آزمایشی بیشترین صدمرو بهتون میزنه، چون می‌خواید بخاطر رسیدن به آزمون برنامتون رو به هم بزنید
شما باید حذاقل 5بار تستای یه درسو (مهمترین فصلارو) بزنید، اما نباید به این شکل باشه که یه بار تا آخر بزنید، بعدا برگردید از اول بزنید
باید یه بخشی از تستای فصل اول رو بزنید، بعد فصل دو رو شروع کنید، بعدش نمیرید سراغ فصل 3، برمی‌گردید تستایی که زدید رو مرور می کنید، یه بخش دیگشم میزنید، این کار باید چند ماه طول بکشه تا یه درس تموم شه
همیشه به تعداد تستایی که از یه فصل تو کنکور اومده دقت کنید که الکی وفت زیادی روش نذارید
استاتیک،اجزا، ارتعاشات،دینامیک ماشین، ترمو 2 رو دیرتر شروع کنید
ریاضی هارم همیشه بخونید
به امید خدا تهران قبول می‌شید
اگه قابل باشم بازم در خدمت همه دوستان هستم

mahdi_aryayi

عضو جدید

شما خانم "نگار مح ... ها " نیستید؟! (فامیلی تون رو کامل ننوشتم شاید خودتون راضی نباشید)
من مهدی آریایی هستم ... امیدوارم یادتون بیاد (فکر می کنم آخرین درسی که با هم داشتیم سیستمهای اندازه گیری با دکتر چایبخش بود :smile:)
شما دیگه چرا این حرفها رو می زنید... ما که همیشه حسرت آوردن نمره های شما رو می کشیدیم، از این کنکور رد شدیم . شما که باید به فکر رتبه زیر 50 باشید. باور کنید اصلا تعارف نمی کنم. منم پارسال این موقع همین حس نگرانی شما رو داشتم.
شما پایه تون به اندازه کافی قوی هست (حتی خیلی بیشتر از اندازه کافی!!! :biggrin: حداقل نمره هاتون که همچین چیزی رو نشون می ده! ) فقط یک مقدار مرور و مهمتر از همه تست زدن رو فراموش نکنید. من با شناختی که از شما دارم مطمئنم سال بعد همین موقع به احساسی که الان نسبت به کنکور دارید می خندید
هر کمک و راهنمایی خواستید من در خدمتم
شاد باشید :gol:

hamin913

عضو جدید
با سلام مجدد
من قبلا توی پست شماره 10 همین بحث نظرم رو در مورد منابع مورد نیاز کامل گفتم (به صورت نقل قول همین بالا آوردمش که حتما بخونیدش!) اما یه چیزهای دیگه هم هست که حیفم اومد نگم...
باور کنید کنکور کارشناسی ارشد آن قدر ها هم که فکر می کنید مشکل نیست (اگر کسی سال پیش همین موقع این حرف را به من می زد باور نمی کردم! ) فقط آن را با امتحانات دانشگاه مقایسه نکنید...

1- توصیه جدی من به شما این است: هیچ درسی را از روی کتاب اصلی (Text book) نخوانید!!!
باور کنید تلف کردن عمر است! یکی از دوستان من که این کار را کرد و با اینکه بسیار از من مستعد تر بود پشت کنکور ماندگار شد! همان منابعی را که در پست 10 (نقل قول همین بالا) ذکر کردم تهیه کنید و با دقت بخوانید مطمئن باشید نتیجه ای که شایستگی آن را دارید به دست خواهید آورد (البته به شرطی که ادامه مطلبم را بخوانید)

2- درس خواندن به بهترین شکل تنها 30 تا 40 درصد از پروسه موفقیت در کنکور است. بقیه آن را تست زدن تشکیل می دهد. (بدون درس خواندن شانس قبولی دارید!!! اما بدون تست زدن هیچ شانسی ندارید!)

3- برخلاف ادعا (یا بهتر بگویم جوک! ) سازمان سنجش که سوالات کنکور مفهومی هستند من به شما عرض می کنم که به هیچ وجه اینطور نیست... در هر درس بیش از نیمی از سوالات تکراری هستند و سوالات مشابه آنها با کمی تغییر در سالهای قبل آمده است حتی دیده شده که یک سوال بدون هیچ تغییری در سالهای بعد هم می آید (نمونه اش یکی از سوالات کنترل امسال) اگر شما بتوانید به همان نیمی از سوالات هم جواب بدهید به رتبه دلخواهتان می رسید (جواب دادن نیمی از سوالات هر درس یعنی رتبه زیر 50 ! مگر شما از کنکور چه می خواهید؟! )

4- یا در تابستان هیچ درسی نخوانید یا فقط ریاضی بخوانید و تست بزنید ... خواندن بقیه دروس هیچ فایده ای ندارد بعد از مهر ماه وقت کافی برای خواندن آنها دارید

5- حتما در یک کنکور آزمایشی شرکت کنید . پارسه و ماهان و سنجش و ... خیلی فرقی نمی کند در کدامیک شرکت می کنید... هدف فقط این است که تا چند ماه مانده به کنکور در جو کنکور باشید

شاد و پیروز باشید

مهدی آریایی

با سلام
از نظرات خوبتون متشکریم

Ehsan_M

عضو جدید
کاربر ممتاز
فقط نگفتین اونهایی که پایشون خیلی ضعیفه :cry: چه جوری بخونند؟
کنکور ارشد با امتحان پایان ترم خیلی فرق داره، پایه ضعیف بودن ممکنه یکم اذیت بکنه، ولی اونقدرام نباید نگرانش باشی، یه معدل 12 با ما درس می‌خوند که از 4سال تحصیلش هیچی یاد نگرفته بود ولی ریاضی 80 می‌زد
تسلط رو درسایی مثل مقاومت، دینامیک، کل مجموعه ریاضی، فقط با زیاد تست زدن ایجاد می‌شه، چه واسه اونایی که پایشون قویه، چه واسه اونایی که نیست. تنها فرقش تو استارت اولیشه، اگه از درسا نترسی خود به خود درست می‌شه، منم تاحدودی مثل خودت بودم
واسه سیالات و ترمو و انتقال (با احترام به نظر آقا مهدی) باید به مرجع مراجعه کنید، به خصوص برای ترمو وسیالات
البته مرجع خوندن واسه کنکور راه داره:
نباید سوالای آخر فصلارو حل کنید
خوندن مرجع باید در شروع کار باشد
بعد از خودن هر فصل از روی مرجع باید به نکات توی کتاب تست مراجعه کنید و تستارم بزنید
فهم دروس سیالاتی نیبت به باقی درسا اهمیت بیشتری داره، شدیدا به پیشرفت سریعتون توی ماهای آینده کمک می‌کنه

negar_1986

عضو جدید
شما خانم "نگار مح ... ها " نیستید؟! (فامیلی تون رو کامل ننوشتم شاید خودتون راضی نباشید)
من مهدی آریایی هستم ... امیدوارم یادتون بیاد (فکر می کنم آخرین درسی که با هم داشتیم سیستمهای اندازه گیری با دکتر چایبخش بود :smile:)
شما دیگه چرا این حرفها رو می زنید... ما که همیشه حسرت آوردن نمره های شما رو می کشیدیم، از این کنکور رد شدیم . شما که باید به فکر رتبه زیر 50 باشید. باور کنید اصلا تعارف نمی کنم. منم پارسال این موقع همین حس نگرانی شما رو داشتم.
شما پایه تون به اندازه کافی قوی هست (حتی خیلی بیشتر از اندازه کافی!!! :biggrin: حداقل نمره هاتون که همچین چیزی رو نشون می ده! ) فقط یک مقدار مرور و مهمتر از همه تست زدن رو فراموش نکنید. من با شناختی که از شما دارم مطمئنم سال بعد همین موقع به احساسی که الان نسبت به کنکور دارید می خندید
هر کمک و راهنمایی خواستید من در خدمتم
سلام آقاي آريايي..خوب هستين؟
بله خاطرم هست ، واسه تمرين هاي اندازه گيري چندفعه مزاحمتون شديم....
تبريك ميگم رتبتون چند شد؟
شنيدم بچه ها امسال رتبه هاي خوبي آوردن....ايشالا موفق باشين ...
در ضمن در مورد من ديگه خيلي لطف دارين اونجوريا هم نبود درسم معموليه مثه همه بچه ها....
به خاطر راهنماييهاي خوبتون ممنونم:)

mahdi_aryayi

عضو جدید
سلام آقاي آريايي..خوب هستين؟
بله خاطرم هست ، واسه تمرين هاي اندازه گيري چندفعه مزاحمتون شديم....
تبريك ميگم رتبتون چند شد؟
شنيدم بچه ها امسال رتبه هاي خوبي آوردن....ايشالا موفق باشين ...
در ضمن در مورد من ديگه خيلي لطف دارين اونجوريا هم نبود درسم معموليه مثه همه بچه ها....
به خاطر راهنماييهاي خوبتون ممنونم:)

خیلی ممنون خوشحالم که یادتون اومد
من 328 طراحی کاربردی آوردم... فعلا منتظرم ببینم سازمان سنجش ما رو کجا می فرسته! :)
بله درسته رتبه های خوب امسال زیاد داشتیم... با توجه به اینکه شما جز کنکوری های سال بعد هستید احتمالا سال بعد هم رتبه های خوب زیاد داریم :smile:
به هر حال در مورد کنکور ارشد هر موردی بود من در خدمتم
موفق باشید
.
.
.
پاورقی: ای کاش درس ما هم "معمولی" بود :biggrin:

eng.esmail

اخراجی موقت
سلام..
منم امسال دارم خودمو برای کنکور ارشد آماده می کنم. مکانیک سیالات هستم.:cool:
منابعی که آقای آریایی;)گفتن، بهترین منابع برای کنکور هستن.. خودم اونا رو تهیه کردم... واقعا خوب توضیح دادن.
با یکی از استادام که مشورت کردم گفت با هر درسی که روش تسلط داری شروع کن تا روحیه ادامه دادن رو داشته باشی.
منم با دروس سیالات شروع کردم.
ضمنا مهمترین درس، گروه ریاضیه.. تا می تونید تست ریاضی بزنید.
بین آزمونا هم آزمون پارسه فقط. تعداد شرکت کنندگان زیاد که همه واقعا رقیب های سرسختی هم هستند.
آزمون های سنجش که 3 مرحله هستن رو چون جدید بودند ثبت نام نکردم. :D
خلاصه تا می تونید الان بخونید که تا قبل از شروع آزمونهای آزمایشی یکی دو بار همه درسا رو خونده باشید.:)
این توصیه من بودن که خودم دارم بهشون عمل می کنم و راضی هم هستم.
امیدوارم که ساله دیگه هممون همینجا رتبه های خوبمون رو به هم دیگه خبر بدیم
ان شاالله:)

mahdi_aryayi

عضو جدید
یکی از دوستان خصوصی از من خواستند که کارنامه ام رو براشون بفرستم... این موضوع باعث شد که تصمیم بگیرم کلا همینجا بذارمش تا همه استفاده کنند (هر چند اینکار یه جور خودکشی علمی است... به خاطر معدل درخشانی که من دارم :biggrin: )
کارنامه من رو از لینک زیر می تونید دانلود کنید (ردیف 1 و 2 و 3 یه ترتیب مال ساخت و تولید ، طراحی کاربردی و سیالات است... بقیه رو یادم نیست خودتون می تونید از دفترچه نگاه کنید)
http://www.box.net/shared/af0ti8ypsa

mahdi_aryayi

عضو جدید
دوستان کسی می دونه طراحی کاربردی روزانه خواجه نصیر تا چه رتبه ای می گیره؟

negar_1986

عضو جدید
ممنون
73
زبان 1.1
ریاضی 63
سیالات 68
جامدات 35
دینامیک 54
بدترین چیز وسواس داشتنه، اصلاً عجله به خرج ندید، این وسواس موفع آزمونای آزمایشی بیشترین صدمرو بهتون میزنه، چون می‌خواید بخاطر رسیدن به آزمون برنامتون رو به هم بزنید
شما باید حذاقل 5بار تستای یه درسو (مهمترین فصلارو) بزنید، اما نباید به این شکل باشه که یه بار تا آخر بزنید، بعدا برگردید از اول بزنید
باید یه بخشی از تستای فصل اول رو بزنید، بعد فصل دو رو شروع کنید، بعدش نمیرید سراغ فصل 3، برمی‌گردید تستایی که زدید رو مرور می کنید، یه بخش دیگشم میزنید، این کار باید چند ماه طول بکشه تا یه درس تموم شه
همیشه به تعداد تستایی که از یه فصل تو کنکور اومده دقت کنید که الکی وفت زیادی روش نذارید
استاتیک،اجزا، ارتعاشات،دینامیک ماشین، ترمو 2 رو دیرتر شروع کنید
ریاضی هارم همیشه بخونید
به امید خدا تهران قبول می‌شید
اگه قابل باشم بازم در خدمت همه دوستان هستم

آقاي احسان شرمنده كه بازم مزاحمتون ميشم يه سوال دارم.. در مورد تستايي كه مربوط به هر درس موضوعي از رو كتابا ميزنيم....شما مرتبه اول كه يه تست رو ميزديد اكثراً درست ميزديد؟
از شما ميپرسم چون شما نتيجه اي رو گرفتين كه هدف منه ، مي خوان وضع الان خودمو باهاتون مقايسه كنم...علاوه بر آشنا شدن با تست هاي سال هاي قبل من دوس دارم بتونم تستايي رو كه واسه اولين باره كه مي بينم بزنم ...در واقع ابتكارم بالاباشه ...مي خوام بدونم شما چه طور بوديد؟:smile:

eng.esmail

اخراجی موقت
کسی سوالات کنکور ارشد 88 رو داره برا دانلو بذاره؟
قبلا یه بار تو سایت دیدمش ولی الان هر چی گشتم نبود !!!!!!!!!:warn:
ممنون میشم

بالا