بحث و گفتگو پیرامون آزمونها( کاردانی به کارشناسی- کارشناسی ارشد و دکترا) مكانيك سيالات

shahab.ab

عضو جدید
عزیز .اول سلام. دوم : من همین الان کتاب اینکروپرا جلومه ، این تست از طریق رابطه فضایی که خود این کتاب گفته حل میشه .
یعنی ( مساحت المان ضربدر کسینوس زاویه بین عمود بر سطح و جهت تشعشع ) تقسیم بر فاصله دو سطح به توان 2
حالا اگه زاویه صفر باشه ،واضحه که توان پی پس از ساده شدن 1 میشه.
عین این حالت در مثال 1 فصل تشعشع اینکروپرا ویرایش چهارم اومده...

فرمولی که ازش حرف میزنو گذاشتم تا ببینید.: (از کتاب سنجل)
heat transfer.jpg
واضحه که اگه زوایا رو صفر بگیریم و با توجه به اینکه مقدار مساحت سطوح برابره و مشخص.
ضریب شکل میشه مساحت یک سطح تقسیم برpi*R^2 که با توجه به مقادیر داده شده میشه همون گزینه ی 4. میتونید خودتون ذهنی حساب کنید.
تنها نکنه ی سوال اینکه حواسمون به واحدها باشه چون یکی سانتیمتر مربع هست و یکی متر.
در مورد مثال اینکروپرا هم بگم که امگا با ضریب شکل فرق میکنه.

the great leader

عضو جدید
من این سوال 78 را با ماشین حسابم حل میکنم میشه 30290 آیا من اشتاباه میکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این سوال 91 را هم gx\l بدست میارم نمی دونم با چه منطقی حل کردن؟؟؟؟؟؟؟؟
احتمالا شما همون اشتباهی رو مرتکب میشی که دوستمون گفتن.یعنی میای میله پایینی رو در حل مسئله دخالت میدی که نباید اینکار رو کرد چون میله پایینی رد گم کنی است.
در مورد سوال 91 هم ممنون که حمایت کردی

the great leader

عضو جدید
مهندس جا نداشت درشت تر بنویسید:)

500 درصد پاسخ سازمان درسته
خواستم تریپ انقلابی و شور انگیز و از این حرفا باشه!!به همین خاطر درشت نوشتم.
بی صبرانه منتظرم بدونم سوال 91 رو چطوری حلش کردی که شد گزینه 3؟

آخرین ویرایش:

kingi

عضو جدید
سلام دوستان.
کار خیلی خوبی شروع کردید.
فایل تشریحی ماهان اومده.میتونیم با اون جوابامون چک کنیم

hamin913

عضو جدید
آیا بنظر شما سوال 105 گزینه 4 درست است؟مشاهده پیوست 46217

بله کاملا درست می باشد
برای حل شعاع دایره 1 را بیارید نهایت قرار ذهید شتاب جسم دو تبدیل به جسمی می شود که روی سطح صاف بدون لغزش حرکت می کند که می شود R2 w^2
که تنها در گزینه 4 اینطور است

fluid2008

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله کاملا درست می باشد
برای حل شعاع دایره 1 را بیارید نهایت قرار ذهید شتاب جسم دو تبدیل به جسمی می شود که روی سطح صاف بدون لغزش حرکت می کند که می شود R2 w^2
که تنها در گزینه 4 اینطور است
پس گزینه دو چی؟

hamid_b1365

عضو جدید
من الان تو یه سایت خوندم که نوشته یادداشت داخل دفترچه تخلف محسوب میشه. پس باید سوال رو کجا حل کرد؟؟؟ واقعا سازمانی گندتر از این سازمان رنجش نیست اون از سوالات ماشین حسابیش که بعضی ماشین حساب داشتن و این هم از قوانین مسخرش که خودشون هم ازش سر در نمیارن یکی نیست بساطشون رو جمع کنه.

javadakbari1

عضو جدید
سوال 83 جرا گزینه 4 زده؟؟؟؟؟؟؟
شما میگید کدوم گزینه میشه چرا؟
ببین دو حالت داره اون تیر 1 رو دوسر مفصل بگیریم یا دو سر گیردار.. اگه دو سر مفصل بگیری و فرمون کمانش رو بنویسی جواب میشه رادیکال 2! که نداریم پس دو سر گیر دار میگیریم جواب میشه 2رادیکال2... دقت کنید تو سوال نگفته تیر یک دو سر مفصل هست.

javadakbari1

عضو جدید
ببین دو حالت داره
یا تیر یک دو سر گیر داره یا دو سر مفصل... اگه دو سر مفصل بگیری فرمول کمانش رو بنویسی میشه رادیکال2 که نداریم اما اگه دو سر گیر دار بگیری میشه 2 رادیکال 2... که داریم. دقت کنید که سوال نگفته تیر یک دو سر مفصل هست.

respina_518

کاربر فعال
من این سوال 78 را با ماشین حسابم حل میکنم میشه 30290 آیا من اشتاباه میکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
این سوال 91 را هم gx\l بدست میارم نمی دونم با چه منطقی حل کردن؟؟؟؟؟؟؟؟

منم هرچی حل میکنم اشتباه در میاد(این سوال مشکل داره)

respina_518

کاربر فعال

این سوال رو من از هرکی پرسیدم گفت 1 آورده با روشهای مختلف که بچه ها برای خودشون دارن
منم 1رو آوردم سر جلسه.
دوستان کسی هست بدونه سازمان سنجش چطور حل کرده که شذه گزینه4

respina_518

کاربر فعال
دوستان کسی سوال 95 رو درست حل کرده من فقط نمیدونم چرا منفی شده؟
من گزینه 4 میارم

mec1386

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی بگه من با این درصدا شبانه اصفهان میارم طراحی کاربردی
ریاضی 25
جامدات 31.66
سیالات 27
دینامیک 30
بابا این همه خوندم داره دیوونه میشم

alimec

عضو جدید
خواستم تریپ انقلابی و شور انگیز و از این حرفا باشه!!به همین خاطر درشت نوشتم.
بی صبرانه منتظرم بدونم سوال 91 رو چطوری حلش کردی که شد گزینه 3؟
چطوری که خیلی ضربتی/
معادله کار و انرژی /اصطکاک نداریم/ طناب منعطف بود پس اتلاف انرژی هم نه/ می مونه دو تا ترم انرژی جنبش و پتانسیل که مکان و سرعت در اینا هست خب یه مشتق می گیریم شتاب ظاهر می شه جای ایکس و سرعت همون که مسئله گفت

alimec

عضو جدید
شما میگید کدوم گزینه میشه چرا؟
ببین دو حالت داره اون تیر 1 رو دوسر مفصل بگیریم یا دو سر گیردار.. اگه دو سر مفصل بگیری و فرمون کمانش رو بنویسی جواب میشه رادیکال 2! که نداریم پس دو سر گیر دار میگیریم جواب میشه 2رادیکال2... دقت کنید تو سوال نگفته تیر یک دو سر مفصل هست.
مهندس جان آنچه عیان است(شد) چه حاجت به بیان است:surprised:

mehdi_116697

عضو جدید
:cry:سلام دوستان من خيلي خراب كردم واقعاً اينجوري حقم نبود درصدام
زبان 0
ديناميك 5
رياضي 11
سيالات 31
جامدات33
به نظرتون رتبم چند ميشه من كه خودم فكر مي كنم حدود 2500 من ميخوندم فقط شبانه بندرعباس قبول بشم و چيز ديگه اي نمي خواستم دوستان الان واقعاً ناراحتم چون واقعاً ميشد سيالات را در حدود 60 و جامدات رو 50 زد
زبانشم كه نگاه مي كنم خيلي آسونه ولي من به علت كمبود وقت خراب كردم

alimec

عضو جدید
سازمان سنجش چند روز مهلت اعتراض میده و سال گذشته اعتراضات صحیح بچه ها رو قبول کرده.بنابراین حتی اگر به سوالی شک دارید نترسید بیان کنید شاید حق با شما باشه
نگران نباشید بچه های تهران دنبالش و با استاد در تماسند. واقعیت قضییه اینکه اگه ما هم حالا چیزی نفرستیم اون سوالاتی که سازمان باید حذف کنه به کمک اساتید تهران حذف میشه پس حق کسی ضایع نمی شه/حالا حذف سوال / صحیح اعلام کردن دو گزینه

بالا