بایگانی (کارگاه ماکت سازی)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Sajjad_Fashion

عضو جدید

امیدوارم کمکی کرده باشم البته یک نمونه از مبل که توی مقیاس یکدهم بود و میز نهار خوری هم گذاشتم

:w19:
سلام دست درد نکنه
شما ارشد می خونی؟رشته شما طراحی داخلیه؟
در مورد کارهات میز غدا خوریت جالبه نمی د ونم اون گوشه های تیز مثلثی چه کاربردی داره به نظرت به انسان آسیب وارد نمی کنه با اون کنج های تیز و پشتی صندلی ها خیلی تمیز و نرم کار کردی ولی چرا یر پایه ها اینجور کار کردی به نظرم با میزت که خیلی خلاقانه بود هماهنگی نداره
در کل خوب بود موفق باشی :w30::w27:

niloufary

کاربر فعال
خیلی نانازیه آبجییییییییییییی
حال کردم
سلام
شرمندم نکنید میدونم زیاد جالب نیست اما دوست داشتم یه جوری کمک کرده باشم حتی الان که زیاد چیزی بلد نیستم
قول میدم حتما بهترین از این کار کنم و عکس هاشو بذارم

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
دوستان کسی روش ساخت درخت رو نداره
روشی که عکس یا حداقل توضیحات کافی داشته باشه;)
دوست عزیز کاغذ گراف که می گین چه جوریه جنسش؟؟
عکس ازش ندارین؟
یه صفحه به عقب بازگردید

silver star

عضو جدید

امیدوارم کمکی کرده باشم البته یک نمونه از مبل که توی مقیاس یکدهم بود و میز نهار خوری هم گذاشتم
خسته نباشی ترم اولی.واقعا واسه اولین کار، خیلی خوبن. درختات خیلی جالبن. ولی یه پیشنهاد دارم، واسه ساختن ماکت حتما اصراری نیست که از رنگ های واقعی استفاده کنیم. به نظر من همینه که کار یه معمار رو از یه هنرمند و یه ماکت رو از کاردستی جدا میکنه.
موفق باشی

tur

عضو جدید
من توضیح دادم
خیلی اسونه
اصلا روشش خاص نیست
عکس رو قبلا گذاشتم ولی نمی دونم کجاست که ادرس بدم
دوباره می ذارم برات
کاغذ گراف خیلی نازکه
دارن همه جا

سلام دوست عزيز كارت واقا زيباست خيلي لذت بردم

niloufary

کاربر فعال
خسته نباشی ترم اولی.واقعا واسه اولین کار، خیلی خوبن. درختات خیلی جالبن. ولی یه پیشنهاد دارم، واسه ساختن ماکت حتما اصراری نیست که از رنگ های واقعی استفاده کنیم. به نظر من همینه که کار یه معمار رو از یه هنرمند و یه ماکت رو از کاردستی جدا میکنه.
موفق باشی
سلام
بله کاملا حرفتون منطقیه
ولی چون هنوز با معماری هنوز اشنایی کامل ندارم هنوز این چیزا دستم نیومده
قول میدم که حتما از راهنماییتون استفاده کنم دوست من

silver star

عضو جدید
سلام به همه ی معمارای گل:gol:
بنا به خواسته ی یکی از دوستان، چندتا عکس از محوطه در ماکت سازی میذارم (که البته خوده ماکت هم معلومه:D) از بقیه هم می خوام که اگه نمونه هایی دارین، بذارین تا هم به درد همه بخوره، هم این دوستمون کارش راه بیفته.
فقط می بخشین:redface: فکر کنم یه تاپیک به نام عکس ماکت وجود داشته باشه، میشد این عکس ها رو اونجا هم گذاشت، ولی اینجا میذارمشون تا راجع به نحوه ی ساختنشون بحث کنیم. به نظرم اینطوری بهتره:)
فقط از سازنده های این ماکت ها عذر می خوام، بدونین که ابدا قصدم این نیست که این ماکت ها رو به نام خودم تموم کنم. همین جا هم از زحماتتون تشکر میکنم و بهتون خسته نباشید میگم. :gol:

silver star

عضو جدید
اینم چندتا عکس از ماکتی که دوستام و من ساختیم، دقیقا یه سال پیش. دوستام یعنی: افسانه خانم شکوری و آقا حبیب زمانی
می دونم اینجا جاش نیست که بخوام راجع به موضوع ماکت و غرفه بگم، فقط بدونین که این ماکت و 2تای دیگه (کوچیکتر) و 3D و 10 تا پوستر و طراحی و اجرای غرفه رو فقط توو دو هفته انجام دادیم. اینو گفتم تا اساتید ریزبین اگه نقصی توو کار دیدن، به حساب بی دقتی نذارن:redface: بخدا وقت نبود :cry:

ma97

عضو جدید
سفیدک بزنه
اون همه شیت و ماکتمون تو اتاق استادا افتاده داره خاک می خوره معلوم نیس اصلا جسدی چسزی ازش مونده یا نه:w06::w09:
حالا بزا سفیدک بزنه:w16: اقلا دلمون خنک شه که با دست خودمون خرابش کردیم:w16::w05:
حیف شیتاااااااام:w05::w08::w18::cry:

سلام vorojak_error عزیز ...
شما مگه از شیت و ماکتاتون که نمره می گیرین ازش... میذارین همونجا بمونه؟!؟!؟!؟!:eek:

ma97

عضو جدید
اینم چندتا عکس از ماکتی که دوستام و من ساختیم، دقیقا یه سال پیش. دوستام یعنی: افسانه خانم شکوری و آقا حبیب زمانی
می دونم اینجا جاش نیست که بخوام راجع به موضوع ماکت و غرفه بگم، فقط بدونین که این ماکت و 2تای دیگه (کوچیکتر) و 3D و 10 تا پوستر و طراحی و اجرای غرفه رو فقط توو دو هفته انجام دادیم. اینو گفتم تا اساتید ریزبین اگه نقصی توو کار دیدن، به حساب بی دقتی نذارن:redface: بخدا وقت نبود :cry:

خیلی قشنگ شده کارتون درسته ;)
سیم کشیشو چجوری انجام دادین و از چیا استفاده کردین واسه این کار؟؟
مرسی
یا علی

niloufary

کاربر فعال
سلام به همه ی معمارای گل:gol:
بنا به خواسته ی یکی از دوستان، چندتا عکس از محوطه در ماکت سازی میذارم (که البته خوده ماکت هم معلومه:D) از بقیه هم می خوام که اگه نمونه هایی دارین، بذارین تا هم به درد همه بخوره، هم این دوستمون کارش راه بیفته.
فقط می بخشین:redface: فکر کنم یه تاپیک به نام عکس ماکت وجود داشته باشه، میشد این عکس ها رو اونجا هم گذاشت، ولی اینجا میذارمشون تا راجع به نحوه ی ساختنشون بحث کنیم. به نظرم اینطوری بهتره:)
فقط از سازنده های این ماکت ها عذر می خوام، بدونین که ابدا قصدم این نیست که این ماکت ها رو به نام خودم تموم کنم. همین جا هم از زحماتتون تشکر میکنم و بهتون خسته نباشید میگم. :gol:

سلام دوست جون
چه کردی چه پست های توپی گذاشتید واقعا ممنون و خسته نباشید:heart::gol:

lady bayat

عضو جدید

شما واقعا کارتون معرکس ولی می تونی پلانهای این کارو واسمون بزاری ؟ اگه مایل باشی

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
ما نمیزاریم به زور می زارن
البته کارای خوبو میزارن:biggrin::w11:

silver star

عضو جدید
خیلی قشنگ شده کارتون درسته ;)
سیم کشیشو چجوری انجام دادین و از چیا استفاده کردین واسه این کار؟؟
مرسی
یا علی
مرسی، نظر لطفتونه
واسه نورپردازی از دیودهای سفید ریز استفاده کردیم. با سیم تلفن کرومی بهم بصورت سری وصلشون کردیم. منبع تغذیه هم یه آداپتور 5ولت بود اگه اشتباه نکنم
یه نشونم از همون شب رو دسم مونده :(:D هویه سوزوندتم:cry:
علی یارت

silver star

عضو جدید
شما واقعا کارتون معرکس ولی می تونی پلانهای این کارو واسمون بزاری ؟ اگه مایل باشی

مرسی، چوب کاری می فرمایید :redface:
راجع به پلان ها، راستش چون این یه ساختمون دولتی ه (شهرداری)، شرمنده معذورم :redface:
ولی زیاد آش دهن سوزیم نیست ها! اگه نبینیش چیزی رو از دست ندادی. من که دوسش ندارم. حالا به طراحش بر نخوره ها :D:redface: ولی جدا ساختمون شهرداری یه شهر، ارزشش به نظرم اینقدری هست که بشه برا طراحیش خیلی بیشتر از اینا وقت و فکر گذاشت

lady bayat

عضو جدید
مرسی، چوب کاری می فرمایید :redface:
راجع به پلان ها، راستش چون این یه ساختمون دولتی ه (شهرداری)، شرمنده معذورم :redface:
ولی زیاد آش دهن سوزیم نیست ها! اگه نبینیش چیزی رو از دست ندادی. من که دوسش ندارم. حالا به طراحش بر نخوره ها :D:redface: ولی جدا ساختمون شهرداری یه شهر، ارزشش به نظرم اینقدری هست که بشه برا طراحیش خیلی بیشتر از اینا وقت و فکر گذاشت
خب پس چرا نشون میدی دهن منو اب می ندازی بعد زبون در میاری می گی نیدم ها ها؟

silver star

عضو جدید
خب پس چرا نشون میدی دهن منو اب می ندازی بعد زبون در میاری می گی نیدم ها ها؟

اینجا تاپیک ماکت سازیه. من اینو واسه این گذاشتم که روش بحث ماکتی شه.وگرنه من که اصلا هیچ نقشی در طراحیش نداشتم. کار یه شرکت مشاور بود:redface:

lady bayat

عضو جدید
اینجا تاپیک ماکت سازیه. من اینو واسه این گذاشتم که روش بحث ماکتی شه.وگرنه من که اصلا هیچ نقشی در طراحیش نداشتم. کار یه شرکت مشاور بود:redface:
ینی کار خودت نیس؟ ای بابا منو باش فک کردم چه تیکه استعدادی هستی تو:D ولی من بچه نیستما سرمو شیره بمالی:mad:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
برا بالسای 2 میل هم میتونین چوب رو تو آب گرم بگذارید و اجازه بدین 30 دققه خیس بخوره بعد با دست حالت بدین و سشوار کنین
یکی از بچه ها با سیم گلسازی درخت درست کرده بود منم درس کردم
مصالح مورد استفاده :
سیم گلسازی:

نوار گاترین برا روکش :

یونولیت دانه درشت رنگی (مثلا میوه) :

یونولیت رنده شده (به عنوان برفی که روی درخت نشسته) :

تراش مداد(بهتره تراش رومیزی باشه) :

niloufary

کاربر فعال
اینم درختام :

یه نوع درختم با این روش خودم امتحان کردم که بعدا روش ساخت و عکسشو میزارم
سلام اون نفر من بودم
خیلی ناز شده اینا فقط یه چیزی اون چیزایی که استفاده کردین تو درخت اسمش چیه و اینکه به نظرتون مقیاسشو بهم نمیریزه
دست گلتونم درد نکنه:gol:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
سلام اون نفر من بودم
خیلی ناز شده اینا فقط یه چیزی اون چیزایی که استفاده کردین تو درخت اسمش چیه و اینکه به نظرتون مقیاسشو بهم نمیریزه
دست گلتونم درد نکنه:gol:
اونا یونولیت دانه درشت هست که تو مغازه های لوازم خیاطی و گلسازی در انواع رنگ ها پیدا میشه
چرا یکم بد مقیاس شده ولی برا امتحان و تست کردن هست

fg_davood

عضو جدید
salam

salam

مصالح سفید ....
میتونین از فوم بردهای سفید یا گچ برگهایی که در طراحی داخلی استفاده میشه استفاده کنین.
البته اینکه چه کاری میخواین روی طرح سایتتون انجام بدین برای انتخاب مصالحتون مهمه.
maket ke ba cad sakhte nemishe
vali mitooni baraye boresh ghesmataye maket plan haye cadito begiri
baadesh dastgah barat boresh bede

tur

عضو جدید
دوستان من بالاخره بل مو ساختم تحويل دادم فقط عكس بلد نيستم بذارم!!!!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.