بایگانی (کارگاه ماکت سازی)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

omidem50

عضو جدید
برات تو اینترنت گشتم نبود.2شنبه میخوام برم کتابخونه .اونجا هم سرچ میکنم ببینم چیزی پیدا میشه یا نه.

Violet Rose

عضو جدید
مرسی نگار جان...اون هفتمیه راحت تر بود بیشتر به دردم خورد...ممنون عزیزم

Sajjad_Fashion

عضو جدید

:thumbsup2:خیلی تمیز کار شده در عین حال که حجم ساده ای داره اما با دقت کار شده دست درد نکنه مرسی
فقط آخرا کار خسته شده امدی کفساز ی رو با بالسا ساختی کار رو زیر سوال بردی.
به نظر من اگه خسته شدی کار رو نیمه کاره رها کنی بهتره:w30:

آخرین ویرایش:

Sajjad_Fashion

عضو جدید

:w30:
سلام دست درد نکنه مشخصه خیلی وقت گذاشتی
فقط به نظر من هیچ اثر معماری تو کارهات نیست
منظورم خود بنا هست مثلا اختلاف سطحی نور پردازی و ... بیشتر چیدمان داخلی کار شده
که خیلی روی مبلمان خوب فکر کردی
اگه معماری بنا هم با مبلمان کار می شد کارت عالی می شد :w23::w30:
موفق باشی امیدوارم از این که هستی باز هم بهتربشی

آخرین ویرایش:

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
:w30:
سلام دست درد نکنه مشخصه خیلی وقت گذاشتی
فقط به نظر من هیچ اثر معماری تو کارهات نیست
منظورم خود بنا هست مثلا اختلاف سطحی نور پردازی و ... بیشتر چیدمان داخلی کار شده
که خیلی روی مبلمان خوب فکر کردی
اگه معماری بنا هم با مبلمان کار می شد کارت عالی می شد :w23::w30:
موفق باشی امیدوارم از این که هستی باز هم بهتربشی
شارلین جان معماری داخلی می خونن رفیق

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام.بالا خره ماكتم تكميل شد. براي كفش از خرده grassاستفاده كردم كه يه كم جلوه بياد. آلاچيق هم اضافه كردم. ديگه همين ها. شكل و نماي خونه اصلا مهم نبود چون موضوع معماري سبز بود نه خانه ي سبز.
(4-5روزي هست كه كاملش كردم اما وقت نمي شد بذارمش تو سايت)

پس کو؟؟؟؟

Sajjad_Fashion

عضو جدید
:):gol:
رشته عروسک سازی توهین نیست
اگه کسی فکر کرد من قصد توهین داشتم ازشون معذرت می خوام.:w16:

;)برای من بچه های این سایت خیلی مهم هستن و نمی خوام دل کسی رو بشکنم و فقط قصد من کمک بوده چون توی کاردانی شاگرد اول بودم و معمولا بچه ها می گن کارم خوبه من فکر کردم اکه نظرم رو دوستانه بگم شاید بتونم مفید واقع بشم به هر حال من دیگه نظری نمی دم مگر اینکه دوستمون نظرم رو بپرسه

موفق باشین :w30:

ARMIN KHAN

عضو جدید
bache ha mitoonim ye sar berin too profile maket
az doostaye mane karash badak nist
albate karaye khodam felan varede album nashode
vali berin zarar nadare;)

sepid.tabrizi

عضو جدید
سلام دوستان :smile:

من دانشجوی ترم یک کارشناسی معماری هستم.واسه ی درس کارگاه مصالح و ساخت تصمیم دارم ماکت ویلای ساوا رو بسازم.البته باید ماکت اتودی باشه.پلان هاشم دارم.اما نمی دونم با چه متریالی بسازم.البته شنیدم بهتره با مقوای 400 گرمی باشه.خوشحال می شم اگر کمکم کنید که چه جوری از روی پلان باید ماکت رو بسازم.
سلام برو به سایت من و نمونه های ماکت ویلا ساوا و خانه ابشار رو ببین واسه درک وبیان 1کار کرده بودمwww.meamar.blogfars.comالبوم عکس تحویل درک وبیان 1;)

sepid.tabrizi

عضو جدید
سلام برو به سایت من و نمونه های ماکت ویلا ساوا و خانه ابشار رو ببین واسه درک وبیان 1کار کرده بودمwww.meamar.blogfars.comالبوم عکس تحویل درک وبیان 1;)[/
QUOTE]

عزیز وبلاگت باز نمی شه :(
اگه بچه تبریز هستی واسم پیغام بده ماکتم رو چند رو تحویل تو بدم:thumbsup2:

niloufary

کاربر فعال
سلام اسم ماکت هایی که ساختید رو میشه بگید چون من توی سایتتون رفتم کارهاتونو دیدم و دوست دارم بدونم اینا ماکت های کدوم ساختمون ها و محوطه ها هستن
در ضمن خیلی عالی بودن :gol:

nj_un

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
من تازه عضو شدم ترم یک معماری هستم ولی به اندازه ی ترم های بالاتر ازمون کار میکشن و ماکت های سخت میخوان ازمون
خیلی بی تجربه م ولی کارم خوبه و جزو سه نفر از بهترین ماکت سازهای کلاس هستم هم کارم تمیزه هم سلیقه م طرح هایی هم که انتخاب میکنم سعی میکنم بهترین باشه
ولی خیلی کمک میخوام توی محوطه سازی نشون دادن درخت و اب و.... توی ماکت و پروژه ی نهایی این ترمم یکی از ساختمون های مدرنه که هنوز طرحی انتخاب نکردم و گیجم میشه کمکم کنید و کار توی این باشگاه هم بهم یاد بدید لطفا
دست گلتونم درد نکنه:heart::gol:

دوست عزیز شما باید 1 سر بزنی به تاپک ساخت ماکت یا همون( کارگاه ماکت سازی )

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?t=29055
:w19::w19::w19:

niloufary

کاربر فعال
یکی از استادامون میگفت ابزار دندانپزشکی بهترین ابزار برا ماکت سازیه!
من همه ی ابزارها رو نمیشناسم. و فقط به معرفی ابزار هایی که خودم توو ساخت این ماکت بکار بردم بسنده می کنم. شما هم اگه بیشتر میشناسید (ترجیحا با عکس) معرفی کنید.

بترتیب از سمت چپ: خط کش فلزی (یا به قول ما خاله ریزه!:biggrin:)- کاتر- تیغ جراحی - دو نوع پنست - سوهان
توضیح : تیغ کاتر در 2 نوع 30 و 45 درجه است، که 30 درجه برای کارهای ظریف تر و 45 درجه برا کارهایی که به نیروی بیشتری برا برش نیازداریم، مناسبه.
تیغ جراحی هم برا برش های ظریف و جاهایی که متریال خیلی نازکه مناسبه.
واییییییییییییییی
چه کردین این خیلی کار جالبیه
واقعا خسته نباشید
:gol:

niloufary

کاربر فعال
این راهیه که من به ذهنم میرسه، همون جور که قبلا بهت گفتم. شکل میذارم تا بهتر درکش کنی:
قطعات بالسا رو به این صورت رو هم بچسبون. بعد با کاتر و سمباده سطحش رو صاف کن

البته اعتراف میکنم که بهترین راه واسه ساختن مخروط نیست، ولی برا ساختن گنبد این روش خیلی بدردمون خورد;)
بخاطر راهنماییتون واقعا سپاسگزارم :gol:

*reihan*

عضو جدید

شما کلا سه نوع گلبرگ دارید . باید بتونید یک نمونه از هر کدومش بسازید و بقیه رو با همون الگو در بیارید . اسکن و پرینت هیچ وقت نمیتونه اصل کار رو بهتون درست و دقیق بده .
یه موضوع دیگه هم که فکر کنم جواب بده برش زدن وسط هر گلبرگه . خیلی کوتاه و مختصر سعی کردم یه کار سریع انجام بدم و عکس بگیرم تا منظورمو متوجه بشین :

اول محاسبه کنید اندازه یک گلبرگتون و لبه هاش باید چه شکلی بشه بعد تصویرش رو روی یه مقوای خوب و گرم متوسط در بیارین . بعد از وسط برش بزنین و به هم برسونین از هم ردش کنین و اضافشو از بین ببرین . هر سه قوس رو بهتون خواهد داد :

این کار بسیار ساده است ولی باید خیلی با ظرافت انجام بشه تا کار تمیزی بهتون بده . هر چقدر محاسباتتون کاملتر باشه ، کار تمیزتر و بهتری تحویل خواهید گرفت .
موفق باشی
خيلي ازتون ممنونم.
كمك بزرگي بهم كردين:gol:

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام نرده تراس رو با چی بسازم سه طرف نرده است یه چیز که ترجیحا خم بشه برای سه طرف
نرده تراس رو با چند تا متریال می شه ساخت . سیم لحیم !! با قطرهای متفاوت بسیار نرم و قابل انعطاف . قابلیت اتصال با خود لحیم . فقط مشکلش اینه باید خیلی ظریف و تمیز کار کنید . تحت هیچ شرایطی هم نباید از روغن لحیم استفاده کنید چون کارتون رو کثیف می کنه .
چوبهای ستون ماکت با قطر پایین رو هم اگر خواستید استفاده کنید یا حتی چوب بالسا ، به یک تعداد خراش روی قسمت قوسها ، البته خیلی به هم نزدیک و یکنواخت میشه درش آورد .

چنانچه قوس و انحنا هم مشخصه و ابعاد تغییر نمی کنه ، متریال پلکسی که ازدید پلان مشخص باشه در قطرهای متفاوت شاید بشه گفت زیباترین متریال شماست .

وضعیت
موضوع بسته شده است.