ایا شما هم این مدل خوشحالی راداشته اید

vahid2007

عضو جدید
کاربر ممتاز
[h=2][/h]
محققان دانشگاه ليدن هلند در مطالعات جديد خود به دنبال دليل شادي پنهاني افراد از بدبياري ديگران دريافته‌اند كه كسب احساس بهتر نسبت به خود و نوعي تقويت اعتماد به نفس مي‌تواند از دلايل اين امر باشد.

به گزارش سرويس علمي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، به گفته محققان، اين تجربه كه «schadenfreude» به معني «احساس خوشحالى از بدبيارى ديگران» نام دارد، در زمان‌هايي پيش مي‌آيد كه نوعي فرصت براي فرد در اين بدبياري براي ديگران وجود داشته يا اينكه آنها را شايسته اين حالت مي‌بينند. در اين زمان،‌ فرد احساس حسادت كمتري داشته و نسبت به خود احساس بهتري خواهد داشت.

‌محققان دراين پژوهش از 70 دانشجوي زن و مرد خواستند كه دو مصاحبه يك دانشجوي موفق را كه در حال گرفتن يك موقعيت شغلي خوب بود،‌ بخوانند. آنها سپس به مطالعه مصاحبه ناظر اين دانشجو پرداختند كه از شكست بزرگ وي در مطالعاتش خبر داده بود. اين دانشجويان سپس ميزان شادي خود از بدبياري فرد را مشخص كردند.

در ميان آنها، ‌افرادي كه از عزت نفس پائينتري برخوردار بودند، ‌بيشتر نسبت به دانشجوي موفق احساس تهديد داشته و schadenfreude را تجربه كرده بودند. اگرچه محققان دريافتند كه صرف‌نظر از عزت نفس،‌ آن دسته از افرادي كه احساس تهديد بيشتري نسبت به موفقيت فرد داشتند، به نسبت بيشتري اين حس را تجربه كرده بودند كه حالت كمبود تاييد خود در افراد را نشان مي‌داد.

طبق اين پژوهش كه در مجله Emotion منتشر شده، تقريبا تمام انسانها در زندگي خود تجربه اين شكل از شادي را داشته‌اند كه در نقطه مقابل احساس همدلي و هم‌دردي براي مردم قرار دارد.

شما هم این حالت رو براتون ایجاد شده

اگه اره تو چه موقعیتی این حالت رو داشتین تو رقابت تو حسادت یا تو موارد دیگه

arash_441

متخصص انرژی های نو
محققان دانشگاه ليدن هلند در مطالعات جديد خود به دنبال دليل شادي پنهاني افراد از بدبياري ديگران دريافته‌اند كه كسب احساس بهتر نسبت به خود و نوعي تقويت اعتماد به نفس مي‌تواند از دلايل اين امر باشد.

به گزارش سرويس علمي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، به گفته محققان، اين تجربه كه «schadenfreude» به معني «احساس خوشحالى از بدبيارى ديگران» نام دارد، در زمان‌هايي پيش مي‌آيد كه نوعي فرصت براي فرد در اين بدبياري براي ديگران وجود داشته يا اينكه آنها را شايسته اين حالت مي‌بينند. در اين زمان،‌ فرد احساس حسادت كمتري داشته و نسبت به خود احساس بهتري خواهد داشت.

‌محققان دراين پژوهش از 70 دانشجوي زن و مرد خواستند كه دو مصاحبه يك دانشجوي موفق را كه در حال گرفتن يك موقعيت شغلي خوب بود،‌ بخوانند. آنها سپس به مطالعه مصاحبه ناظر اين دانشجو پرداختند كه از شكست بزرگ وي در مطالعاتش خبر داده بود. اين دانشجويان سپس ميزان شادي خود از بدبياري فرد را مشخص كردند.

در ميان آنها، ‌افرادي كه از عزت نفس پائينتري برخوردار بودند، ‌بيشتر نسبت به دانشجوي موفق احساس تهديد داشته و schadenfreude را تجربه كرده بودند. اگرچه محققان دريافتند كه صرف‌نظر از عزت نفس،‌ آن دسته از افرادي كه احساس تهديد بيشتري نسبت به موفقيت فرد داشتند، به نسبت بيشتري اين حس را تجربه كرده بودند كه حالت كمبود تاييد خود در افراد را نشان مي‌داد.

طبق اين پژوهش كه در مجله Emotion منتشر شده، تقريبا تمام انسانها در زندگي خود تجربه اين شكل از شادي را داشته‌اند كه در نقطه مقابل احساس همدلي و هم‌دردي براي مردم قرار دارد.

همه این حس را ( کم و بیش )دارند اما میشه با تمرین و تقویت روحی این جنبه های منفی شخصیتی را از بین برد.

زيگفريد

عضو جدید
کاربر ممتاز
اینجا مثل اینکه فقط تاپیک های عشق و عاشقی طرفدار داره:razz:

درسته اقا وحید اگه تاپیکت در باره عاشقی و شکست عشقی و خاطرات نامزدی و نحوه رفتار با مادرشوهر و .... بود الان از صفحه دهم هم رد کرده بود ! :razz:

*باران*

عضو جدید
کاربر ممتاز
خووو آدم یه جوریه که دوست داره خودش از همه بهتر باشه(فقط به قول بابام آدم دوس داره جاست بچه ش از خودش سر تر باشه)

vahid2007

عضو جدید
کاربر ممتاز
خووو آدم یه جوریه که دوست داره خودش از همه بهتر باشه(فقط به قول بابام آدم دوس داره جاست بچه ش از خودش سر تر باشه)
دقیقا همینه ولی خو ادم میتونه از همه بهتر باشه بدون اینکه به شکست دیگرا بخنده

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز

مگه فکر میکردی غیر اینه؟اصلا چه دلیلی داره که فردعاقلی که دچار کمبود نیست به دیگران حسادت کنه یا از بدبیاری کسی خوشحال بشه؟چه دلیلی داره؟.(مثلا من اگه کمبود نمیداشتم اینطوری حال تورو نمیگرفتم.):D

اینجا مثل اینکه فقط تاپیک های عشق و عاشقی طرفدار داره:razz:
نه اینکه همهء ما کمبود داریمو چشم دیدن کسایی که تاپیکایی باموضوعات علمی راه میندازنو نداریم بهمون خاطره که نمیخوایم بره جلو.:weirdsmiley:

shiva.vahed

عضو جدید
کاربر ممتاز
مگه فکر میکردی غیر اینه؟اصلا چه دلیلی داره که فردعاقلی که دچار کمبود نیست به دیگران حسادت کنه یا از بدبیاری کسی خوشحال بشه؟چه دلیلی داره؟.(مثلا من اگه کمبود نمیداشتم اینطوری حال تورو نمیگرفتم.):D

:D

نه اینکه همهء ما کمبود داریمو چشم دیدن کسایی که تاپیکایی باموضوعات علمی راه میندازنو نداریم بهمون خاطره که نمیخوایم بره جلو.:weirdsmiley:

:w15::w15::w15::w15:

gagas

عضو جدید
بلی داشتم، یه بار رفتم بهم نرسید، بار دوم با زور گرفتم!!!!

چی بود حالا؟:biggrin:

gelayol joon

عضو جدید
کاربر ممتاز
بستگی داره اون دیگران کی باشه؟
اگه دوست باشه نه
اگه دشمن باشه آره
اگه غریبه باشه هیچکدام

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
بلی داشتم، یه بار رفتم بهم نرسید، بار دوم با زور گرفتم!!!!

چی بود حالا؟:biggrin:
بشما هم تبریک میگم البته نه بخاطر اینکه کمبود دارید بلکه شما بصورت فنی مشکل دارید.شما نیازی به کمبود ندارید.!:surprised:(جسارت نشه بذارید رو حساب مزاح):biggrin:

Taßa§om

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب با عرض شرمندگی فکر کنم!
البته نه به اون شدتا

امروز دقت کردم دیدم بچه ها که می گفتن واسه امتحان زیاد نخوندن نور امید بود که در من شکل می گرفت!!!

و باعث شد امشب بیش از پیش وقت بذارم!!!

چقدر بد بودم!

gagas

عضو جدید
بشما هم تبریک میگم البته نه بخاطر اینکه کمبود دارید بلکه شما بصورت فنی مشکل دارید.شما نیازی به کمبود ندارید.!:surprised:(جسارت نشه بذارید رو حساب مزاح):biggrin:

من فنی سالمم، بیمه هم تا 11/09 دارم:D فقط سه بار دستم شکسته، ولی بیرنگ در آوردنش:redface:

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب با عرض شرمندگی فکر کنم!
البته نه به اون شدتا

امروز دقت کردم دیدم بچه ها که می گفتن واسه امتحان زیاد نخوندن نور امید بود که در من شکل می گرفت!!!

و باعث شد امشب بیش از پیش وقت بذارم!!!

چقدر بد بودم!
چ چ چ واقعا که؟
خیلی بده که آدم از نخوندن دیگران خوشحال بشه تازه تا شبش هم شارژ باشهو بیشتر وقت بذاره؟؟؟جای تاسف داره،حالا همینکه الان پشیمانید جای امیدواری داره.
(مزاح)

Taßa§om

عضو جدید
کاربر ممتاز
چ چ چ واقعا که؟
خیلی بده که آدم از نخوندن دیگران خوشحال بشه تازه تا شبش هم شارژ باشهو بیشتر وقت بذاره؟؟؟جای تاسف داره،حالا همینکه الان پشیمانید جای امیدواری داره.
(مزاح)

حالا ما ی شکست نفسی فرمودیما!

لازم بود حتما رنگیشم کنید!:razz:

donya...

عضو جدید
ولی در مورد من تا به حال اینطوری نبوده آخه نیست وقتی یکی داره از شکست یا ناراحتیش واسم صحبت میکنه نا خود آگاه همزاد پنداری میکنم و به حالت درونی طرف نزدیکتر میشم اینجوریه که خودمم واقعا ناراحت میشم........

Taßa§om

عضو جدید
کاربر ممتاز
اما این درس دست خودم نبود جدا!
وقتی می بینی هنوزم جای امیدواری هست که با خوندنت شرایطرو عوش کنی و هستند مثل تو ناخودآگاه به سمت تلاش میری!

G1-Asal_lrrtm1

عضو جدید

من این موقعیت برام پیش اومده هم رقابت بوده هم حسادت سر کلاس درس بین من و دوستم یا رقیب درسیم:smile:

Carlina

عضو جدید
کاربر ممتاز
بستگی به طرفش داره به نظرم.اگه این بدبیاری واسه کسی باشه که خیلی مغرور و خودخواهه من با تمام وجود خوشحال میشم...تازه دعا میکنم بازم تکرار شه..الان من عزت نفس پایینی دارم به نظرتون ؟!!!:w42:

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
بستگی به طرفش داره به نظرم.اگه این بدبیاری واسه کسی باشه که خیلی مغرور و خودخواهه من با تمام وجود خوشحال میشم...تازه دعا میکنم بازم تکرار شه..الان من عزت نفس پایینی دارم به نظرتون ؟!!!:w42:
شک نکن.

abolfaZZzl

عضو جدید
کاربر ممتاز
واااااااااا آخه چرا کسی که مغروروخودخواه حقشه که یه جاهایی با کله بره تودیوار من که حال میکنم روی همچین آدمهایی کم شه
غرورو خودخواهی هرکس به خود اون فرد ضربه میزنه.هیچ ربطی به هیشکی نداره.
شما با اون خوشحال شدنتون دارید نشون میدید که کمبود دارید یا این حسو درون خودتون تقویت میکنید و این اصلا خوب نیست.(جمله توضیحیه)

Carlina

عضو جدید
کاربر ممتاز
آهااا یعنی شما از شکست و بدبیاری شخصیت های منفور امثال صدام و قذافی و .. اصلا احساس خوشحالی بهت دست نمیده.مگه سیب زمینی آدم...اگه واقعا اینطوره یه نسبت بین شما و این سیب زمینی هستااا شک نکن !;)

hiva13

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
تا حالا از بدبیاری دیگران خوشحال نشدم وبه نظرم واقعا این از ضعف شخصیت یه انسان ناشی میشه
مطمئنا بدبیاری دیگری هیچچ نفعی به حال اطرافیان نداره

بالا