اگر کروات از نمادهای فرهنگ غربی است ! پس آیا کت و شلوار و جلیقه جزئی از فرهنگ بومی و اسلامی ماست!؟!

Alborz Rad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست عزیز حاضرم پستهای بی ربط به موضوع تاپیک رو شخصا ویرایش کنم . حتی از دوستانی هم که نقل قول گرفتن ازم، خواهش میکنم اینکارو بکنند ؛ چون اصلا دوست ندارم خدای نکرده اخراج بشید ( خودم یکبار طعم اخراج ناحق رو چشیدم )

فقط شماره پستهایی که بنظرتون بی ربطه بهم بگید خودم همه رو ویرایش میکنم

ازتون هم عذر میخواهم در انحراف تاپیکتون سهم داشتم

هیچ نیازی به عذرخواهی نیست دوست خوب من

متأسفانه به گمانم نقطه شروع از خودم بود و آن اینکه مجبور شدم برای نفی نحوه برخورد قوه قهریه با این حرکت0بستن کروات) به مثالهای دینی رو بیارم که متأسفانه برخی دوستان متوجه

اصل کام و منظور غایی بنده در اون مثال نشدند و خود این امر سبب شد تاپیک سیری دیگه در پیش بگیره

گفتگوی آزاد حق همست!

پست بی ربط زده نشده چون دوستان از نقطه نظر خودشون بحثو ادامه دادن و اینکه گاهی لازم میشه با شاخ و برگهایی که خواسته و یا ناخواسته و اجبارا به بحث داده میشه بحث به حاشیه های دیگه هم کشیده بشه اما بایستی سعی کرد نکته اصلی فراموش نشه و بحث ها به حول اصلی محور خودش برگرده !

باز هم میگم گفتگوی آزاد حق همست فقط دوستان لطف کنند زهر کلامشان رو بگیرند و در چهارچوب موضوع بحث داشته باشند تا حساسیتی برای مدیریت ایجاد نشه

با احترام متقابل در راستای یک بحث منطقی به مدیریت این سایت ثابت کنیم که بعنوان انسان های باشعور قدرت بحثهای سنگین تر از این رو هم داریم بدون اینکه خطوط قرمزی از قوانین رو زیر پا بگذاریم و یا سعی در تخریب شخصیت یکدیگر داشته باشیم !

از توجه تو دوست خوبم و دیگر عزیزان هم ممنونم

آخرین ویرایش:

Fateme_bay

عضو جدید
کاربر ممتاز
هیچ نیازی به عذرخواهی نیست دوست خوب من

متأسفانه به گمانم نقطه شروع از خودم بود و آن اینکه مجبور شدم برای نفی نحوه برخورد قوه قهریه با این حرکت0بستن کروات) به مثالهای دینی رو بیارم که متأسفانه برخی دوستان متوجه

اصل کام و منظور غایی بنده در اون مثال نشدند و خود این امر سبب شد تاپیک سیری دیگه در پیش بگیره

گفتگوی آزاد حق همست!

پست بی ربط زده نشده چون دوستان از نقطه نظر خودشون بحثو ادامه دادن و اینکه گاهی لازم میشه با شاخ و برگهایی که خواسته و یا ناخواسته و اجبارا به بحث داده میشه بحث به حاشیه های دیگه هم کشیده بشه اما بایستی سعی کرد نکته اصلی فراموش نشه و بحث ها به حول اصلی محور خودش برگرده !

باز هم میگم گفتگوی آزاد حق همست فقط دوستان لطف کنند زهر کلامشان رو بگیرند و در چهارچوب موضوع بحث داشته باشند تا حساسیتی برای مدیریت ایجاد نشه

با احترام متقابل در راستای یک بحث منطقی به مدیریت این سایت ثابت کنیم که بعنوان انسان های باشعور قدرت بحثهای سنگین تر از این رو هم داریم بدون اینکه خطوط قرمزی از قوانین رو زیر پا بگذاریم و یا سعی در تخریب شخصیت یکدیگر داشته باشیم !

از توجه تو دوست خوبم و دیگر عزیزان هم ممنونم

من هم از شما عذر خواهی میکنم

من پست های انحرافی رو پاک کردم
اگر بچه ها هم همکاری کنند ممنون میشم

مجدداً بخاطر انحراف تاپیک عذر میخوام

آخرین ویرایش:

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان خواهشا همه همکاری کنید و پست های بی ربط به موضوع اصلی و نقل قول هایی ر و که گرفتید ویرایش کنید.

من و یکی از دوستان پست های انحرافی مون رو حذف کردیم . اگر شما هم لطف کنید اینکارو کنید بحث به موضوع اصلی بر می گرده .

مطمئنا مدیران ارشد هم وقتی ببیننند کاربران با رعایت قوانین و با احترام متقابل بحث رو ادامه می دهند ، از این پس سعه صدر بیشتری در این تالار نشون میدن .

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
کراوات؟؟!!!
نماد غربی؟؟!!!!
عزیزان اگر یه سر به تاریخ ایران بزنید متوجه میشید که تمدن اروپا خیلی بعد از تمدن ایران شکل گرفته و خیلی قبل اینکه اروپایی ها گره زدن کراوات رو یاد بگیرن تو ایران مردم (اکثرا درباریان) پارچه ای مانند کراوات امروزی به یقه ی خودشون میبستن.
کراوات از لباس های سنتی ایرانیاست نه غربیا و این غربیا هستن که از پوشش سنتی ایرانیا تقلید کردن
جریان کراوات داره مثل جریان جواهر میشه:
در زبان پارسی به چیز گرانبها میگن گوهر
اعراب از زبان پارسی کلمه ی گوهر رو استفاده میکنن و بهش میگن جوهر
بعدش اونو جمع مکسر کردن شده جواهر و وارد زبان فارسی کردن:mad:
در مورد اون دوست عزیزهم که گفتن:
((آیا کت و شلوار ، جلیقه، و.... از نمادهای سنتی و اسلامی ماست!؟))
قبلا ایرانیا مسلمون نبودن و این لباسی که اعراب میپوشن لباس سنتی ایرانیان نیست.
ینی سنت مسلمونا و سنت ایرانیا یکسان نیست
سنت مسلمونا(اعراب) واسه همون عرب هاست نه ایرانی ها.:mad:

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
هی هی هی

(یه نفس عمیق میشه بکشید؟)

من که نه حوصلشو دارم نه حسو و حالشو

ای کاشش اسی میومد یه تاپیک درباره ی گارد گرفتن میزد بعد وارد این صحبت ها می شودیم

بنظرم اینجا هیچ کس حرف های هیچکسو نفهمید!

وقتی عایشه و... رو می کشید وسط یعنی فقط و فقط میاد یه جواب بدید و رد بشید

چرا حتی یک درصد این احتمال را در نظر نمی گیرید که ممکن است طرف مقابل درست بگه؟

منظورم به هر 2 طرف هست که انگار با هم پدر کشتگی دارن و فکر میکنن اگر شل بگیرن .....

بیخیال زندگی زیباست چه با کراوات چه بی کراوات و اخرشم هرچی که می خواد بشه بذار بشه و....

کلا بگذریم

ان شا الله یه روزی بچه ها در این حد بتونن بفهمن و درک کنن
[h=2]دوستان خواهشا همه همکاری کنید و پست های بی ربط به موضوع اصلی و نقل قول هایی ر و که گرفتید ویرایش کنید.

من و یکی از دوستان پست های انحرافی مون رو حذف کردیم . اگر شما هم لطف کنید اینکارو کنید بحث به موضوع اصلی بر می گرده .

مطمئنا مدیران ارشد هم وقتی ببیننند کاربران با رعایت قوانین و با احترام متقابل بحث رو ادامه می دهند ، از این پس سعه صدر بیشتری در این تالار نشون میدن .
[/h]

Alborz Rad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
البرز جان .............فکر کنم هر وقت ربط اتوبوس ویژه ، خاله سوسکه که تو تئاتر بازی میکرد و ربع سکه ها رو متوجه شدی این مسئله رو متوجه بشی
در کل متوجه نشدم ........ولی این بحث ریش سفیدی در آمریکا هم حتی هست .....یقین میدونم که میدونید آمریکا دو مجلس داره ....آن وقت چه گروهی اختلافات قانونی بین دو مجلس رو حل میکنه و حرف آخر رو طبق اختیارات قانون اساسی کدام شخص میزنه

طوری شما گفتی که حساسیت زا شد ............اینطور بود که میخواستی شما بگی نمونه جامعه آماری است ........در شرایطی که مثال شما مثال نقض بود

جهت گیری عجیبی داره این موضوع پیدا میکنه !!!!!!! ......آخر نفهمیدیم البرز جان خودت رو میگی یا دوستت .........البته میگی مشهد .......در آمد در مشهد قابل مقایسه با تهران که هیچ با هیچ کدام از مراکز استانی نیست .......همونطور که گرونی و ارزونی هم در این دو شهر متفاوته .......تهران شاید حقوق بالا بدن ولی گرونی بیداد میکنه

گفتی مشهد ..............السلام علیک علی بن موسی الرضا

آخر هم نفهمیدیم این ماجرای به اصطلاح خریدن مجوز به جای طرح تناسب ترافیکی داخل خیابون امام رضا چی بود ..........بگذریم

رشته هیچ کس به درد آخرتش نمیخوره عزیز

عزیز ............نماد داریم تا نماد ..............گفتم بهت دین اسلام نماد ظاهری نداره ......یا بهتر بگم اگر در گذشته هم بوده امروز چندان استفاده نمیشه
حجاب یعنی پرده و به واقع پوشش دینی است نه نماد !
اونها به پوشش دینی و واجبات دینی ما احترام قائل نیستن ........این بحثش خیلی جداست عزیز
هرچند که وقتی اسلام فراگیر بشه به طبع مجبورن در خیلی مسائل کوتاه بیان ........مثل مراسم عزاداریهایی که شیعه از عمد به خیابونها میکشونه ( در گذشته فقط در مساجد اجازه بود) در کشورهایی مثل انگلیس و آمریکا تا مطرح بشه دین اسلام با وجود این همه اقدامات اسلام هراسی در حال گسترش است

بله عزیز من ........گفتم خدمتت هر سال هم داره با شکوه تر میشه ...........خوشبختانه اسلام در حال گسترشه .......با سرعت و این غرب رو خیلی ناراحت کرده ......من به یاد ندارم در کشورم برنامه ای پخش شده باشه که به دین مثلا مسیح توهین کرده باشه ................با اینکه میبینید در کشورهای کفر و به واقع همون غربیها قرآن ما رو آتش میزنند
به خاطر تمسخر و کشیدن کاریکاتوری موهن از پیامبر ما به اون فرد شیطان صفت لقب شوالیه عطا میکنند و موارد این چنین ..............در فلسطین اشغالی هم که اوضاع قابل گفتن نیست ........شما معتقدین نباید از این اقدامات خبیثانه اونها گفت !!!!!!!!!!!
اینها صرفا یک نماد ظاهری نیست که به گردن کسی بیاد ( من ندیدم در دین مسیح گفته شده باشه صلیب به گردن داشتن واجب است ............در دین مسیح گفته با حجاب باشید بهتر است)
اینها اعتقادات است .........اعتقادات اولیه هر مسلمان شیعه .......بله گفته شد خدمتت که وجود داره ..............اینکه مدام جابه جا میشه به خاطر خیلی مسائل هست ..........البته این مسئله فقط منوط به تهرانه .........دلیل جابه جا کردن اینه که طوری نشه کاملا فعال نشان داده بشن..................چون برنامه های زیادی در این باره بود ( یکی از اون جماعتها جماعت دعوت و اصلاح ایران) بود ..............این قبیل مسائل در کشورهایی که دینشون اسلام هست ولی سنی و همچنین غیر اسلام هم برای مسلمانان شیعه محدودیتهایی رو ایجاد میکنند هست

اگر یادتون باشه یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری وعده ساخت همچین مساجدی رو برای اهل تسنن در پایتخت داده بود که با واکنش شدید رسانه ها مواجه شد .....زیاد واردش نمیشم

به هر حال این مکانها وجود داره ...........شاید در پایتخت کم ولی سایر مناطق نه چندان کم

پنج هزار مسجد اهل سنت در سیستان و بلوچستان بر پا است

http://www.taghribnews.com/vdcg3q9t.ak9qn4prra.html

البته اینکه وضع سنیان در کشور ما بایستی بهبود پیدا کنه حرف دروغی نیست

خب با توجه به اینکه اینجا تالار گفتگوی آزاده و پاسخ ما میشه کاملا سیاسی !
اجازه بدید پاسخی به اظهارات شما ندم ........اولا تا بلایی سر تاپیک این دوستمون نیاد ...........در ثانی اگر دوست داشتین خودتون در این باره تاپیکی ایجاد کنید تا اگر احیانا حذف شد چندان ناراحت هم نشم !
موفق باشید

ممنون و عذر تقصیر که دیر پاسخ پستتونو دادم همونطور که توی پیام خصوصی گفتم این روزا مشغله کارای تصحیحات پایان نامه دوم اکابر از سویی و از طرفی هم کارای دفترچه سربازی مجال چندان برای تمرکز حواس نمیده !

محمد جان امیدوارم که اجازه فهم حقایق به تمام ابنای بشر بخصوص افرادی که در حدود و ثغور این ملک هستند داده بشه !تا خود به قضاوت حقیقت بنشینن حقیقتی که برگرفته از روح اگاهی باشه! تا اونجا بتونیم ربط تمام چیزها رو به هم متوجه بشیم حتی خاله سوسکه و سکه سیب زمینی و ایزیلایف.... و سیاست رو !

دلم میخواست وضعیت طوری بود که بزرگان ظرفیت شنیدن و نقد منصفانه را داشته باشند تا بنده مجبور نشم زبان به کنایه و روی آوردن به حکایات عبرت آمیز بیارم به همین خاطر در همین راستا تاپیکی استارتر شد تا
میزان نقدپذیری کشور رو به چالش بکشم که از ترس سیاسی شدن بحث اونو هم مسکوت میزارم !

اما چه کنم که جواب دهی به تمام سوالات شما جرأت و جسارت میخاد و یا اینکه هر سخنی زده بشه خلاف قوانین تلقی می شه یا مانند اون مثل من سبب انحراف تاپیک میشه و یا شاید مهر جریان انحرافیم به من بزنن! دی
پس تا جایی که اندیشه نداشته بنده و ظرفیتها اجازه بده پاسختو میدم

مثال تشیع و حکم سه طلاقه شدن زن تنها برای نشان دادن وجود مواردی بود که برای امری تأیید شده صادر می شده و اون هم در بحث مذهب ! و گمان نکنم مثال نقضی بوده باشد!

گفتم که دوستمو میگم
در آمد در مشهد قابل مقایسه با تهران که هیچ با هیچ کدام از مراکز استانی نیست
من قانون کار رو مثل زدم ! آیا قانون کار در مشهد و تهران با هم مغایره!/؟(اگه هست بگید چون اطلاعی ندارم فقط میدانم که قانون که شد برای همست !!)

آقا یه توصیه اومدی مشهد 12 شب اصناف تعطیله گوئیا! اگه چهره شهر رو خاموش دیدی تعجب نکنی از ما گفتن !دی( در ضمن هوای گوش و جیباتو داشته باش اینجا مشهده ! دی)

آره حق با شماست رشته کسی به درد آخرتش نمیخوره اما رشته بعضیا بد به درد دنیاشون میخوره کسایی که با یه امضاء چه داماد چه داماد خواهر چه پسر و..... سر از دانشگاههای مطرح و حتی مقاطع دکتری در میآورند!(بعضی هام هستند که با پیشوند و پسوند دکتر و مهندس چه غوغاهایی می کنند !)

راجع به بخش دیگه حرفات شما فرمودین که کشورهای غربی اجازه نمیدن به مسلمانان نمادهای خودشونو آزادانه انجام و حتی از منع پوشش اونها در کشورشون گفتید بنده هم لینکی براتون گذاشتم که بگم

حتی در همون کشورهای غربی مسلمانان و حتی شیعیان اجازه برگزاری نمادهی مفهومی (عزاداری عاشورا و غدیرو امثالهم ) را آزادانه دارند!

آیا به نظر شما تنها افزایش تعداد مسلمانان در این کشورها سبب شده که اونها اجازه برگزاری بدهند!؟
شما می گید اونا مجبورا در خیلی مسائل کوتاه بیان چون اسلام فراگیر شده !

اما نظر شخصی خودم این نیست! فک نکنم اجبار(ناشی از تکثر مسلمین) سبب این آزادی شده باشه تا به مسلمین اجازه بدن نمادهای خودشونو (منظور همان نمادهای مفهومی است که گفتید و در تصویر مشاهدده می کنید)آزادانه فریاد بزنند! اگر فراگیری یک ایین سبب این امر باشه این مغایرت پیدا می کنه با آزادیی که به آیین ها و مسلکها و مرام های دیگه قائل هستند( وارد جزئیات نمیشم)
فک نکنم اصطلاح «کشورهای کفر و به واقع همون غربیها» اصطلاح کاملی باشه ! چون همونطور طور که میدونید کفر اقسام مختلفی داره و من نمیدونم کدوم قسم از کفر شامل این کشور ها میشه !(در هر حال من کفر مطلق رو در نظر می گیرم !) و منظور شما کدوم کشورهاست!

در مورد مساجد هم توی پست جداگانه توضیح دادم که با وجود 9 مسجد و جمعیتی (تکثر همان چیزی که شما استدلال کردید!) بیش از یک میلیون نفر چندان شایسته به نظر نمی رسه !

در پایان باز چکیده کلام خودمو اینطور ذکر میکنم که:

دغدغه جامعه کنونی ما گمان نکنم دغدغه کروات باشه!
به عنوان یک جوان ایرانی به شخصه دغدغه های دیگه ای برام مطرحه !
برخورد ،ارتجاع ،درگیری ،حصر ،بند ،جریمه و.... گاهی نتیجه عکس میده ! قوه قهریه مراقب باشد که از آن سوی دیوار آگاهی و تذکر سقوط نکنه !
چرا که گاهی این موارد سبب جری شدن افراد و واپس زدن و عدم قبول خیلی چیزها و باورها و هنجارهای مورد قبول ( چه نوشته و چه نانوشته شده کشور) میشه !

Alborz Rad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کراوات؟؟!!!
نماد غربی؟؟!!!!
عزیزان اگر یه سر به تاریخ ایران بزنید متوجه میشید که تمدن اروپا خیلی بعد از تمدن ایران شکل گرفته و خیلی قبل اینکه اروپایی ها گره زدن کراوات رو یاد بگیرن تو ایران مردم (اکثرا درباریان) پارچه ای مانند کراوات امروزی به یقه ی خودشون میبستن.
کراوات از لباس های سنتی ایرانیاست نه غربیا و این غربیا هستن که از پوشش سنتی ایرانیا تقلید کردن
جریان کراوات داره مثل جریان جواهر میشه:
در زبان پارسی به چیز گرانبها میگن گوهر
اعراب از زبان پارسی کلمه ی گوهر رو استفاده میکنن و بهش میگن جوهر
بعدش اونو جمع مکسر کردن شده جواهر و وارد زبان فارسی کردن:mad:
در مورد اون دوست عزیزهم که گفتن:
((آیا کت و شلوار ، جلیقه، و.... از نمادهای سنتی و اسلامی ماست!؟))
قبلا ایرانیا مسلمون نبودن و این لباسی که اعراب میپوشن لباس سنتی ایرانیان نیست.
ینی سنت مسلمونا و سنت ایرانیا یکسان نیست
سنت مسلمونا(اعراب) واسه همون عرب هاست نه ایرانی ها.:mad:

راجع به بخش نخست صحبت شما دوست عزیز ، من هم مطلبی به همین گونه خوندم که متذکر این مطلب شده بود.
و از پوششی شبیه این در دوران باستان سخن آورده بود و...

در مورد بخش دوم کلام شما
درست که ما فرهنگ ایرانی داشتیم که حتی با آمدن فرهنگ عرب در قالب فرهنگ اسلامی تونست به موجودیت خودش ادامه بده و کاملا مستحیل در فرهنگ عرب نشد!
اما اینو هم باور دارم که این دو فرهنگ (اسلامی و ایرانی) خدمات متقابلی در طول حیات خود نسبت به هم داشتند که گویا گاهی جدا کردن آن ها از هم کار دشواری است !

متأسفانه هر زمان که به یکی از این فرهنگ ها بیش تر اهمیت داده بشه و اون یکی با محجوریت روبرو بشه ، کفه غلبه اندیشه غالب روزگار به نفع دیگری رقم می خوره !
بعنوان مثال در دوره رضا شاه در نتیجه غلبه فرهنگ اسلامی در روح جامعه و عدم توجه به بخش فرهنگ ایرانی؛ ما شاهد هستیم که ناسیونالیستی افراطی جایگزین می شه و اونجاست که توجه شایانی به گذشته باستانی کشور میشه که گویا در نتیجه عدم توجه کافی به آن در قرون گذشته بوده است!
در دوره کنونی هم به رقم کج دار و مریز رفتار کردن با این قضیه و شایدبتوان ادعا کرد به نوعی کم توجهی به بعد فرهنگ ایرانی(باستانی) باز هم شاهد بازخورد و عقب گردی به فرهنگ ایرانی هستیم !

ای کاش روزی برسه که ایران برای تک تک ایرانیان باشد !

عنوان تیتر تنها برای این بود که بگه این پوشش ها هم متعلق به فرهنگ دیگه است که وارد فرهنگمون شده !

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برخورد ،ارتجاع ،درگیری ،حصر ،بند ،جریمه و.... گاهی نتیجه عکس میده ! قوه قهریه مراقب باشد که از آن سوی دیوار آگاهی و تذکر سقوط نکنه !
چرا که گاهی این موارد سبب جری شدن افراد و واپس زدن و عدم قبول خیلی چیزها و باورها و هنجارهای مورد قبول ( چه نوشته و چه نانوشته شده کشور) میشه !

سلام دوست عزیز:gol:

ببخشید اگر جایی چیزی ....

اما اگر دغدغه ی شما و جوان ایرانی کراوات نبود پس چرا تاپیک رو زدید؟

وقتی میگید دغدغتون نیست! یعنی بود و نبودش براتون فرقی نداره!

من برای چیزی که اینقدر برام بود و نبودش مهم نیست دعوا نمی کنم و خون خودم رو کثیف نمی کنم! بهم بگن بزن میزنم بگن نزن نمی زنم ! چون برام دغدغه نیست یا اگر هست دغدغه های مهم تری دارم!

==============
مثال بزنم!

بچم رفته رو بالکان داره از 8 طبقه پرت میشه پایین!
غذام هم رو گاز داره میسوزه و بوش میاد!

حتی اگر نتونم بچم رو نجات بدم و مرگش 100 درصد هم باشه! بیخیالش نمیششم برم سراغ غذای روی گاز.

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
در مورد بخش دوم کلام شما
درست که ما فرهنگ ایرانی داشتیم که حتی با آمدن فرهنگ عرب در قالب فرهنگ اسلامی تونست به موجودیت خودش ادامه بده و کاملا مستحیل در فرهنگ عرب نشد!
اما اینو هم باور دارم که این دو فرهنگ (اسلامی و ایرانی) خدمات متقابلی در طول حیات خود نسبت به هم داشتند که گویا گاهی جدا کردن آن ها از هم کار دشواری است !

عراب به ما اموختند بجای خوراک بگوییم غذا که خود به ادرار شتر میگویند.
اعراب به ما اموختند برای شمارش خودمان بجای تن از نفر که برای حیوانات استفاده میکنند بکار ببریم.
اعراب به ما اموختند بجای واق واق سگ بگوییم پارس که نام اولیه سرزمینمان است.
اعراب به ما اموختند بگوییم شاهنامه اخرش خوش است چون اخر شاهنامه ایرانیان از اعراب شکست میخورند.
ایا وقت ان نرسیده (فرهنگ ریشه ای) خود را از اینهمه نا اگاهی رها کنیم

آخرین ویرایش:

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

من برای چیزی که اینقدر برام بود و نبودش مهم نیست دعوا نمی کنم و خون خودم رو کثیف نمی کنم! بهم بگن بزن میزنم بگن نزن نمی زنم ! چون برام دغدغه نیست یا اگر هست دغدغه های مهم تری دارم!

==============
مثال بزنم!

حتی اگر نتونم بچم رو نجات بدم و مرگش 100 درصد هم باشه! بیخیالش نمیششم برم سراغ غذای روی گاز.
کسی نظری نداره در این مورد؟

میگویند.
اعراب به ما اموختند برای شمارش خودمان بجای تن از نفر که برای حیوانات استفاده میکنند بکار ببریم.
اعراب به ما اموختند بگوییم شاهنامه اخرش خوش است چون اخر شاهنامه ایرانیان از اعراب شکست میخورند.

یعنی کشته مرده ی این متنم !

نویسندش اینقدر سواد نداشته که بدونه اعراب پ نداشتن و پارس رو فارس می گفتن!

پارس یا پارسایی هم معنای تقوا و پرهیزکاری هست!

یعنی افرادی که اینقدر خودشون رو عزیز می دانستند که حاصر نبودن تن به گناه بدن چون لیاقت و انسانیت خودشون رو بیشتر از گناه می دیدن!

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز

یعنی کشته مرده ی این متنم !

نویسندش اینقدر سواد نداشته که بدونه اعراب پ نداشتن و پارس رو فارس می گفتن!

پارس یا پارسایی هم معنای تقوا و پرهیزکاری هست!

یعنی افرادی که اینقدر خودشون رو عزیز می دانستند که حاصر نبودن تن به گناه بدن چون لیاقت و انسانیت خودشون رو بیشتر از گناه می دیدن!
دوست من...........
اعراب اگه بخوان بگن پ زبونشون نمیگیره
دلیل استفاده نکردنشون اینه که تو حروف زبون عربی کلمه ای با این حرف ندارن

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست من...........
اعراب اگه بخوان بگن پ زبونشون نمیگیره
دلیل استفاده نکردنشون اینه که تو حروف زبون عربی کلمه ای با این حرف ندارن

من قبول نمی کنم اینو شما یه عرب بیار که تو زبون اینگلیسی پ رو تلفظ کرده باشه!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون و عذر تقصیر که دیر پاسخ پستتونو دادم همونطور که توی پیام خصوصی گفتم این روزا مشغله کارای تصحیحات پایان نامه دوم اکابر از سویی و از طرفی هم کارای دفترچه سربازی مجال چندان برای تمرکز حواس نمیده !

محمد جان امیدوارم که اجازه فهم حقایق به تمام ابنای بشر بخصوص افرادی که در حدود و ثغور این ملک هستند داده بشه !تا خود به قضاوت حقیقت بنشینن حقیقتی که برگرفته از روح اگاهی باشه! تا اونجا بتونیم ربط تمام چیزها رو به هم متوجه بشیم حتی خاله سوسکه و سکه سیب زمینی و ایزیلایف.... و سیاست رو !

دلم میخواست وضعیت طوری بود که بزرگان ظرفیت شنیدن و نقد منصفانه را داشته باشند تا بنده مجبور نشم زبان به کنایه و روی آوردن به حکایات عبرت آمیز بیارم به همین خاطر در همین راستا تاپیکی استارتر شد تا
میزان نقدپذیری کشور رو به چالش بکشم که از ترس سیاسی شدن بحث اونو هم مسکوت میزارم !

اما چه کنم که جواب دهی به تمام سوالات شما جرأت و جسارت میخاد و یا اینکه هر سخنی زده بشه خلاف قوانین تلقی می شه یا مانند اون مثل من سبب انحراف تاپیک میشه و یا شاید مهر جریان انحرافیم به من بزنن! دی
پس تا جایی که اندیشه نداشته بنده و ظرفیتها اجازه بده پاسختو میدم

مثال تشیع و حکم سه طلاقه شدن زن تنها برای نشان دادن وجود مواردی بود که برای امری تأیید شده صادر می شده و اون هم در بحث مذهب ! و گمان نکنم مثال نقضی بوده باشد!

گفتم که دوستمو میگم
من قانون کار رو مثل زدم ! آیا قانون کار در مشهد و تهران با هم مغایره!/؟(اگه هست بگید چون اطلاعی ندارم فقط میدانم که قانون که شد برای همست !!)

آقا یه توصیه اومدی مشهد 12 شب اصناف تعطیله گوئیا! اگه چهره شهر رو خاموش دیدی تعجب نکنی از ما گفتن !دی( در ضمن هوای گوش و جیباتو داشته باش اینجا مشهده ! دی)

آره حق با شماست رشته کسی به درد آخرتش نمیخوره اما رشته بعضیا بد به درد دنیاشون میخوره کسایی که با یه امضاء چه داماد چه داماد خواهر چه پسر و..... سر از دانشگاههای مطرح و حتی مقاطع دکتری در میآورند!(بعضی هام هستند که با پیشوند و پسوند دکتر و مهندس چه غوغاهایی می کنند !)

راجع به بخش دیگه حرفات شما فرمودین که کشورهای غربی اجازه نمیدن به مسلمانان نمادهای خودشونو آزادانه انجام و حتی از منع پوشش اونها در کشورشون گفتید بنده هم لینکی براتون گذاشتم که بگم

حتی در همون کشورهای غربی مسلمانان و حتی شیعیان اجازه برگزاری نمادهی مفهومی (عزاداری عاشورا و غدیرو امثالهم ) را آزادانه دارند!

آیا به نظر شما تنها افزایش تعداد مسلمانان در این کشورها سبب شده که اونها اجازه برگزاری بدهند!؟
شما می گید اونا مجبورا در خیلی مسائل کوتاه بیان چون اسلام فراگیر شده !

اما نظر شخصی خودم این نیست! فک نکنم اجبار(ناشی از تکثر مسلمین) سبب این آزادی شده باشه تا به مسلمین اجازه بدن نمادهای خودشونو (منظور همان نمادهای مفهومی است که گفتید و در تصویر مشاهدده می کنید)آزادانه فریاد بزنند! اگر فراگیری یک ایین سبب این امر باشه این مغایرت پیدا می کنه با آزادیی که به آیین ها و مسلکها و مرام های دیگه قائل هستند( وارد جزئیات نمیشم)
فک نکنم اصطلاح «کشورهای کفر و به واقع همون غربیها» اصطلاح کاملی باشه ! چون همونطور طور که میدونید کفر اقسام مختلفی داره و من نمیدونم کدوم قسم از کفر شامل این کشور ها میشه !(در هر حال من کفر مطلق رو در نظر می گیرم !) و منظور شما کدوم کشورهاست!

در مورد مساجد هم توی پست جداگانه توضیح دادم که با وجود 9 مسجد و جمعیتی (تکثر همان چیزی که شما استدلال کردید!) بیش از یک میلیون نفر چندان شایسته به نظر نمی رسه !

در پایان باز چکیده کلام خودمو اینطور ذکر میکنم که:

قطعا البرز جان ........در این باره قبلا پاسخ دادم .........در مقابل جرات تنها یک کلمه تعریف شده ..........حرف بایستی گفته بشه ولی بدون احترام ..........دقت کن البرز عزیز مسئله انتقاد کردنه ....... میدونم که خودتم میدونی انتقاد با تهمت زدن و تخریب کردن و امثال این متفاوته
شیرین ترین بیان انتقاد هم به نظر من زبان طنز هست ...........اینکه ما انتقادمون به صورت اسلامی باشه هیچ ترسی نداره ........وقتی میگم اسلامی منظورم در چارچوب انسانیت و با راه و روشهایی که معصومین (ع) فرمودن
انتقاد نباید به گونه ای مطرح بشه که فرد احساس این بکنه که هدف طرف مقابل تخریب اوست یا بهتر بگم به خاطر نیتهای ناپاک ارائه بشه

این نشد البرزا ...........اول که نوشته شما به گونه ای بود که خود شما این حقوق رو میگیری بعد شد دوست شما ..........حالا شد یه چیز دیگه !!!!!!!
قانون کار حقوق پایه رو تعیین کرده .........اضافه کار و امثال این بر عهده کارفرماست .........در تهران این مبلغ به مراتب بالاتر است
البته بگذریم که نمیدونم چرا اخیرا برخی شرکتها جذب مهندسین رو به پیمانکار واگذار کردن .......واقعا جای سوال بزرگی برای منه .........اینو هم لازمه بگم هر قانونی یک سری تبصره هایی هم داره ..............نمونه ای که شما گفتی اگر من گفتم مثال نقض اشتباه کردم بلکه منظورم استثنائات بوده ..........ضمن اینکه فرق است بین معصوم و غیر معصوم....حرف ائمه حرف خداست و بدون اشتباه .........ای کاش حضرت مهدی ظهور میکردند که انشاالله خواهند کرد و طبق وعده خداوند عدالت بر جهان گسترده خواهد شد .......البته اگر شما واقعا منظورت اون چیزی که ما فکر میکنیم بوده ........اگر نبوده که هیچ

برخی جاها اسمشون در میره ...........البته مسئله ای که باید بگم برخی خیابونها همچین جایی مطرح میشه در قبالشون ............... ولی مطمئن باش هیچ جا بدتر از تهران نیست

نمیتونم بگم همچین مسائلی نیست ............چون هست ..........پارتی بازی متاسفانه همواره بوده ........ولی چه فایده مدرک به چه دردی میخوره ..........این حرفت منو یاد خنده بازار انداخت ..........اخیرا دوباره داره پخش میشه
انیشتین اومده بود ایران هیچ کس ازش نمیخواست که بهش علمی بیاموزه ..........بلکه میومدن از انیشتین مدرک بگیرن !!!!!!!!
جالب بود :D
خنده بازار از جمله برنامه های طنزی است که واقعا انتقادهای قشنگی مطرح میکنه

خب نظر هر شخص محترمه ................یادته گفتم قانون حجاب در فوتبال منع است ..........یعنی فیفا اجازه نمیده بانوان با حجاب در مسابقات حاضر بشند ؟

اخیرا گویا فیفا مجبور شده این قانون رو برداره ..........البته من فکر میکنم حجاب مو رو فقط قبول کرده باشن بقیه موارد رو نمیدونم که باید دید .............ایران از جمله کشورهایی بود که حسابی به این قانون اعتراض داشت و چندین جا همراهش شدند ........ماجراهای زیادی رخ داد تا بلاتر مجبور به این مسئله شد
به هر حال گفتم نظر شما محترم ولی چیزی که من میبینم و مقایسه کردم از رسانه های متعدد حتی خارجی همین بوده و شاید میشه گفت برای من به حقیقت نزدیک تر بوده
در این باره توضیح دادم البرز جان .......منظور من از کفر ، کفر مطلق است ......یک نمونه بارز رژیم صهیونیستی که کشوری رو اشغال کرده و موارد این چنینی

در این باره هم قبلا گفته شد .............برخی دغدغه ها دغدغه های کلی انقلاب هستن ......برخی دغدغه ها در یک زمانی خاص شکل جدی تری به خاطر برخی نافرمانی های اجتماعی و ماورد این چنین به خود میگیرن
گفتم یک نمونه اون مسئله ای بود که سبب شد قانونی که در ادوار خیلی قبل از جمله دولت اصلاحات در شورای انقلاب فرهنگی تصویب شده بود به مرحله اجرا در بیاد برای اولین بار و اونم به شیوه متاسفانه نامطلوب ( به طبع اگر حادثه خیابان جردن و چند خیابون دیگر رخ نمیداد همچین جدیتهایی مطرح نبود )........(چون مردم از اون شیوه برخورد ها که متاسفانه شبیه برخورد با افراد حتی قاچاقچی بود !!!!!!! بسیار ناراضی بودن و یقینا اظهارات رییس جمهور در مصاحبه با مجری توانمند آقای حیدری ( دکتر احمدی نژاد در اظهاراتش گفت با اقدامات سازماندهی شده باید برخورد بشه ولی با مردم خیر) و بعد هم برخی دیگر که به رییس جمهور انتقاد کردند رو یادتون هست.......هرچند اون طرح سرانجام کمرنگ اجرا شد
........ولی دوباره زمزمه هایی رخ داد که سبب این شد حکومت درس عبرت بگیره و خوشبختانه در طرح این بار تذکرات در حد نهی از منکر چشمگیر بوده در شرایطی که در اجرای بار اول متاسفانه برخوردها و بازداشت ها حرف اول رو میزدن اونم با مصادیق عجیب !
که جامعه اون رو به اسم بدحجابی حتی تلقی نمیکرد چه برسه به حجاب نامتعارف

بنده گفتم به شما ..........با شما تقریبا هم نظرم ...........سنیان ما حقشون به نحو شایسته در کشور ادا نشده

خیلی در این باره با شما موافق نیستم ..............نمیشه قانون رو ول کرد به خاطر اینکه عده ای زده میشوند !!!!!!!!!!
یا مشکل از قانونه که باید اصلاح بشه و منطبق با عرف و طبق موازین قانون اساسی کشور ما منطبق بر اسلام
یا مشکل از خود اون افراد هست که فقط خودشون رو میبینند و برای حقوق دیگران ارزشی قائل نیستند .........ضمن اینکه همونطور که خودتونم اشاره کردین متاسفانه سوراخ سمبه های بسیاری وجود داره که برخی قوانین دور بخورند .............که طبیعتا قانون گذارها بایستی عیوب قوانین رو رفع کنند

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز

عراب به ما اموختند بجای خوراک بگوییم غذا که خود به ادرار شتر میگویند.

من از البرز عزیز معذرت میخوام که به این حرف بی ربط پاسخ میدم
ولی این پست به قدری ناراحت کننده و نگران کننده است که نتونستم از کنارش به سادگی بگذرم ...........که چرا عده ای بدون اندکی تحقیق .........بدون ارائه منبع ...متاسفانه با بهره گیری از چندین وبلاگ که به یقین خیانتکار ترین هستند به وطن چون اتحاد رو نشانه میگیرند با دامن زدن توهینهای قومیتی و بی اساس مطالبی رو نشر میدن
واقعا جای تاسف داره

در پاسخ به این ادعاها

در هر حال برای دشمنی با اسلام به هر حیله‌ای متوسل می‌شوند.

وقتی سعی می‌کنند دین را قومی و قبیله‌ای نشان دهند و قومیت را بر دین خدا ارجح شمرند و بر همین مبنا تلاش می‌کنند تا اسلام را عربی نشان دهند [گویی حضرات موسی و مسیح (ع) امریکایی یا اروپایی بوده‌اند که این همه پیرو در آن دیار دارند]، وقتی سعی می‌کنند پس از القای عربی بودن دین اسلام، حس ملی‌گرایی را بر خدا گرایی غالب کرده و بغض ایرانیان را نسبت به اعراب تشدید کنند تا بغض‌شان نسبت به اسلام تحریک شود و ...، این واژه‌شناسی‌های غلط و سخیف نیز رواج می‌یابد.

گفتن کلمه‌ی پارس به جای واق واق سگ:

فارس‌ها، به صدا کردن سگ، واق واق هم نمی‌گویند، چرا که «واق» یک کلمه‌ی عربی و از واژگان قرآنی به نام «نگهدارنده» است.

بلکه عوعوُ»‌ی سگ ( برخی جاها نیز گفته شده پاس و این ما هستیم که اشتباه به کار میبریم) می‌گویند. پس معلوم می‌شود که القا کنندگان این شبهه فارسی هم نمی‌دانند و فقط قصد ضد تبلیغ دارند.

نمی‌شود که هم «غذا»ی عربی را آنها جایگزین کرده باشند و هم «پارس» فارسی را.

در حالی‌ که در زبان عربی اصلاً لفظ «پ» وجود ندارد، به همین دلیل قوم پارس را نیز «فارس» می‌گویند و اصلاً القا نکرده‌اند که به صدای سگ، «فارس کردن» گفته شود.

بله، چنان چه در لغتنامه‌ی دهخدا نیز آمده، در زبان پارسی قدیم که در کتیبه‌های هخامنشیان نیز دیده می‌شود، «پارسه» نام یکی از اقوام مقیم در جنوب ایران آن زمان بوده است و محل اقامت‌شان نیز «پارس» نامیده شده است.
اما این واژه، به معنای «خبر» یا خبر کردن هم آمده است [و یا بعدها این معنا را نیز به خود گرفته است]. پس اگر به صدای «عوعو»ی سگ، پارس کردن گفته‌اند، به خاطر خبر دادن آنان از خطر، به هنگام نگهبانی از محدوده و یا گله بوده است. و اگر واق واق هم گویند، به معنای همان نگهداشتن از خطر بوده است. اگر گفته می‌شود که «سگ پارس می‌کند»، یعنی سگ خبر می‌دهد، نه این که نام صدای سگ، پارس باشد. خوب، اگر به خاطر لجاجت با اسلام می‌خواهند با یک زبان دیگر مثل عربی دشمنی کنند، دست کم لازم است فارسی عزیز خودمان را خوب بخوانند و بدانند.

واژه‌ی غذا برای خوراک:
گاهی در تکلم‌ها و گویش‌ها، صدا‌ها به غلط بیان شده و مصطلح می‌گردد. مثل این که به بهبود بیماری می‌گوییم «شَفا»، در هر حالی «شِفا» صحیح است و «شَفا» یعنی مرگ. پس اگر با گویش مصطلح به کسی گفتیم که خدا شَفایت دهد، منظورمان این نیست که خداوند مرگت دهد. و یا به کسی که او را به کار گرفته‌ایم «مُستَخدِم» می‌گوییم، در حالی که معنای «مُستَخدِم» آن کسی است که به کار می‌گیرد. یعنی کارفرما – و به کارگرفته شده را «مُستَخدَم» می‌گویند.
واژه غذا نیز از همین دسته است. واژه‌ای که در زبان عربی به معنای خوراک می‌باشد «غِذاء» بر وزن «فِعال» و همگون با «نِساء» است، که جمع آن «اغذیه» و عمل به آن «تغذیه» گفته می‌شود. چنان چه در معروف‌ترین کتاب لغت غرب به نام «المنجد» و نیز «فرهنگ جامع عربی به فارسی» نیز به همین معنا [غِذاء - اَغْذِيَة: خورش، طعام، پرورش] آمده است.
پس، اگر ما در گویش مصطلح خود به جای کسره، از فتحه استفاده کرده‌ایم و همزه‌ی آخرش را نیز انداخته‌ایم و به جای «غِذاء»، «غّذا» می‌گوییم، ربطی به عرب‌ها و دشمنی‌شان با پارس‌ها ندارد.
واژه‌ی نفر برای شمارش شتر:
نفر نیز یک واژه‌ی عربی است که به معنای «دسته» برای شمارش به کار می‌رود. چنان چه در قرآن کریم هم برای شمارش انسان به کار رفته است و هم برای شمارش جنّ. پس یک واژاه‌ی فارسی برای شمارش شتر نبوده که اگر برای شمارش انسان به کار رفت، بگوییم خواسته‌اند ما را خوار کنند. و اگر چنین باشد، عکس آن صادق است، یعنی باید بگوییم که ما برای اهانت، واحد شمارش انسان در عربی را در فارسی برای شمارش شترانمان به کار می‌بریم، مضاف بر این که برای واحد شمارش «دندان» – چه دندان انسان باشد یا حیوان – نیز همان «نفر» را به کار می‌بریم.
حال مجبور نیستیم از واژه‌ی عربی «نفر» استفاده کنیم. اگر از واژهایی چون «عدد» استفاده کنیم، آن نیز عربی است. بهتر است بگوییم «دانه». مثل 5 دانه پرتقال یا 10 دانه انسان یا 20 دانه شتر یا هر چیز دیگری، که باز واحد شمارش‌ها یکی می‌شود. آیا بعد نمی‌گویند که «دانه» به بذر گیاه گفته می‌شود و خواستند ما را تحقیر کنند و آن را واحد شمارش انسان کردند؟! یا چرا برای شمارش شتر، الاغ و انسان واژه‌ی مشترک «دانه» را استفاده کرده‌اند؟!
گفته‌اند ابلیس از جنس آتش است تا بگویند ایرانی‌ها هر چه از جنس شیطان است را مقدس می‌دارند؟! خداوند متعال فرمود گروهی از موجودات را که به آنها «ملائک» اطلاق می‌گردد، از نور آفریدم – گروهی دیگر را که به آنان جنّ اطلاق می‌گردد را از آتش آفریدم و روح انسان را از امر خود به او دمیدم و بدنش را که حیوانی است، مانند سایر حیوانات از خاک و آب (گِل) آفریدم. بعد فرمود: ابلیس از گروه جنیان است. یعنی گمان نکنید که از جنس ملائک یا انسان‌ها بوده است. حال این چه ربطی به آن چه شبهه می‌کنند دارد؟ مگر هر جنی، شیطان است؟ گروهی از پارسیان قدیم، همان موقعی که آتش را مقدس می‌دانستند نیز با ابلیس و سایر شیاطین دشمنی داشتند. مضافاً بر این که در میان جنیان که از آتش خلق شده‌اند، مؤمنین بسیاری وجود دارد و در میان انسان‌ها نیز شیاطین بسیاری وجود دارد و قرآن کریم به وجود شیاطین «جن و انس» تصریح می‌نماید. پس بگوییم که اسلام برای این برخی از انسان‌ها را شیطان یا حتی حیوان و بلکه پست‌تر از آن نامیده است که به ایرانی‌ها که از قدیم برای انسان حرمتی قائل می‌شدند، اهانت کند؟!

آخر از این بافته‌های سخیف، به جز دشمنی آشکار و جاهلانه، می‌شود هدف و پیام دیگری فرض نمود؟

http://x-shobhe.com/main.php?sid=2294

ضمن اینکه لازم است این موارد رو هم اضافه کنم ......چیزی که در اعراب مرسوم تر است

بانگ سگ را نباح ،عواء و هریر می‌نامند

http://www.hozeh.110book.ir/?Action=Ar2Fa&Ar=پارس
و
http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=19667&BookID=15980&Language=1
و کلمه ای که به صورت«غَذی» نوشته و «غذا» خوانده می‌شود (مانند موسی و موسا) و به معنی بول شتر است

نه «غِذاء» (بر وزن نساء) در عربی به معنی خوراک است؛ جمع آن «اغذیه» و عمل آن «تغذیه» است.

آخرین ویرایش:

Mohsen 89

مدیر تالار فیزیک
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من از البرز عزیز معذرت میخوام که به این حرف بی ربط پاسخ میدم
ولی این پست به قدری ناراحت کننده و نگران کننده است که نتونستم از کنارش به سادگی بگذرم ...........که چرا عده ای بدون اندکی تحقیق .........بدون ارائه منبع ...متاسفانه با بهره گیری از چندین وبلاگ که به یقین خیانتکار ترین هستند به وطن چون اتحاد رو نشانه میگیرند با دامن زدن توهینهای قومیتی و بی اساس مطالبی رو نشر میدن
واقعا جای تاسف داره

دوست من
من مسلمون بودن رو به عرب بودن نمیدونم........
چون امامان مسلمون ها از جایی به بعد از نسل ایرانیان هستن و دین هم چیزی نیست که بشه براش مرز و حدود تعیین کرد
اسلام بجای خودش خوبه و اونو با ملیتم مورد مقایسه قرار نمیدم و اینا رو مقابل هم نمیدونم
موضوع اصلی تایپیک در مورد پوشش و ایناست و کراوات که میگن نماد غربه و تکلیف جلیقه و اینام معلوم نیست
ایرانیا هم مسلمونن و لباس ایرانیا هم میتونی لباس اسلامی باشه چون فکر نمیکنم تو قرآن نوشته باشه که عبا بپوش یا کت و جلیقه و یا اینکه کراوات گره بزن یا نزن............

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
برخورد با فروشندگان پوشاک نامناسب/ مشکلی با استفاده از کراوات نداریم

برخورد با فروشندگان پوشاک نامناسب/ مشکلی با استفاده از کراوات نداریم

معاون اجتماعی نیروی انتظامی با اعلام اینکه استفاده از کراوات منع قانونی ندارد گفت: کاری به لباس پوشیدن افراد نداریم اما باید حداقل ها رعایت شود. به گزارش خبرگزاری مهر،سردار بهمن کارگر معاون اجتماعی نیروی انتظامی امروز ضمن حضور در برنامه زنده تلویزیونی “صبح بخیر ایران” به مناسبت روز عفاف و حجاب گفت: معاونت اجتماعی ، مسئولیت حوزه اجتماعی نیروی انتظامی را بر عهده دارد و این حوزه، بزرگترین، حوزه در پلیس است که از عمر آن حدود 12 سا ل می گذرد.

وی افزود: معاونت اجتماعی، پل ارتباطی مردم با پلیس است تا بتواند نظرات،پیشنهادات و آراء مردم را به پلیس منتقل کند و از سویی دیگر وظایف نیروی را برای مردم، خوب توصیف و تشریح کند.

در موضوع عفاف و حجاب نقش مردان بیشتر از زنان است

وی با اشاره به اینکه، راهکارهای عفاف و حجاب در سال 84 در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید و 26 دستگاه مسئول شدند که در این راستا فعالیت کنند، افزود: از این 26 دستگاه، 24 دستگاه مسئولیت ایجابی دارند و 2 دستگاه که نیروی انتظامی و قوه قضائیه می باشد، مسئولیت سلبی دارند.

سردار کارگر با اشاره به وظایف سلبی ناجا گفت: بیشترین فعالیت نیروی انتظامی، فعالیت های اجتماعی و فرهنگی است و ناجا سالانه اعتبار مناسب در این خصوص از طریق ساخت فیلم، سریال و تهیه مستنداتی که از صدا و سیما نیز، پخش می شود، هزینه می کند.
وی گفت: تکلیف عفاف و حجاب روشن است چرا که براساس اسلام، خانم ها باید حجاب شرعی را رعایت کنند، تصریح کرد: البته اجرای طرح عفاف و حجاب هم برای خانم هاست و هم برای آقایان.

وی یادآور شد:
در رابطه با مسئله عفاف و حجاب، نقش مردان بیشتر از خانم ها است چرا که حساسیت آقایان می تواند در وضعیت حجاب خانم ها تاثیر گذار باشد البته با سیاه نمایی ها مخالف هستیم زیرا وضعیت عفاف و حجاب در جامعه روز به روز بهتر شده و جوانان ما مخصوصاً خانم ها بسیار خوب هستند.

معاون اجتماعی ناجا، با اعلام اینکه، جوانان ایرانی بهترین جوانان دنیا هستند، تصریح کرد: حضور جوانان در هشت سال دفاع مقدس و نیز پیشرفت هایی که در ابعاد علمی، ورزشی و فرهنگی در جامعه شاهد آن هستیم، توسط جوانان صورت گرفته است؛ بنابراین برخی از صحنه ها که در جامعه مشاهده می شود، زیبنده نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نیست چرا که ما باید برای دیگران الگو باشیم.

سردار کارگر، خاطرنشان کرد: تصور نمی کنم هیچ سازمانی به اندازه نیروی انتظامی کار تحقیقاتی، پژوهشی ، نگرش سنجی و نظرسنجی درباره مسئله امنیت اجتماعی، امنیت اخلاقی و امنیت روانی انجام داده باشد و ما این کار را با کمک کارشناسان خود و خارج از نیروی انتظامی که از اساتید خوب کشور هستند، انجام می دهیم.

وی افزود: ما در نیروی انتظامی، کمیته راهبردی عفاف وحجاب داریم که 30 نفر از اساتید که در این خصوص صاحب نظر و دارای کرسی هستند در این کمیته شرکت کرده و نظرات خود را ارائه می دهند.

افراد باید لباسی بپوشند که حداقل های عفاف و حجاب را رعایت کنند

وی با اشاره به مصاحبه سردار رادان در باره کراوات گفت:

متاسفانه برخی از رسانه ها تمام مطلب را منتقل نکردند، اینکه نیروی انتظامی بخواهد با کراوات برخورد کند، این موضوع نبوده است و همانطوریکه فرمانده نیروی انتظامی توضیح دادند ما به حیطه و حریم شخصی افراد و نوع لباس پوشیدن مردم کاری نداریم اما افراد باید لباسی بپوشند که حداقل های عفاف و حجاب را رعایت کنند .

این مقام انتظامی، همچنین تاکید کرد:

نباید تنها روی بیمارستان زوم کنیم، چرا که جامعه علمی و پزشکی ما شریف هستند اما برخی جاها، کج سلیقگی می کنند که انشا اله غرضی در این رابطه وجود نداشته باشد.

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
وی ادامه داد:

اما اینکه کارمندان مرد را مجبور کنند با کراوات به سرکار بیایند و رنگ کراوات آنها را نیز تعیین کرده و یا اینکه خانم ها را مجبور کنند که با مانتوهای چسبان و موهایشان بیرون باشد به محل کار بیایند و در غیر اینصورت آنها را از محل کار بیرون کرده و بکارگیری نکنند، قطعا با این مراکز برخورد می کنیم که نمونه بارز آن نمایشگاه غذا بود.

وی با اعلام اینکه شکایاتی نیز از سوی برخی از کارکنان اینگونه موسسات به نیروی انتظامی شده است، یادآور شد: متاسفانه موسساتی تاسیس شده که زنان و مردانی را با سایز و لباس خاصی می آورند و از مردان می خواهند که حتما کراوات بزنند و حجاب زنان نیز باید نامناسب باشد، هر موسسه و بیمارستانی باید یونیفرمی داشته باشد اما باید شایسه باشد و سردار رادان نیز اشاره به این مسئله داشتند.

95 درصد افراد بدپوشش به دستگاه قضایی معرفی نمی شوند
وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص گشت های امنیت اخلاقی نیز گفت: کلیه نیروهایی که در گشت های امنیت اخلاقی مستقر هستند، آموزش دیده اند و مصادیق برخورد برای آنان نیز روشن است.

سردار کارگر با اشاره به اینکه، برخورد با زنان بدپوشش توسط پلیس زن انجام می شود، افزود: افرادی که به مراکز پلیس امنیت اخلاقی منتقل می شوند، در آنجا مشاوران و مددکاران ما با آنان صحبت می کنند و به دنبال آن هستند که تذکراتشان راهگشا باشد بنابراین بیش از 95 درصد از آنان به دستگاه قضایی معرفی نمی شوند.

معاون اجتماعی ناجا تاکید کرد:

ما با هنجارشکن ها، عفاف ستیزان و افرادی که به صورت مانکنی در خیابان ها حاضر می شوند و پوشش هایی را در جامعه، تبلیغ می کنند برخورد می کنیم و حداقل ها را در نظر گرفتیم‎‏ٌ‏‎‏‏‏‏‏؛ِ البته حد حجاب در اسلام مشخص است.

.
..
70 شبکه تلویزیون فارسی زبان، بنیاد خانواده را نشانه گرفته اند
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه، هم اکنون 70 شبکه تلویزیون فارسی زبان، تاسیس و میلیون ها دلار صرف شده است، تصریح کرد: آنان که دلسوز مردم ایران نیستند، بلکه با راه اندازی این شبکه ها، بنیاد خانواده را نشانه گرفته اند.
.
.
علیرغم همه این اقدامات‏، پلیس اماکن با فروشندگان اقلام ضد فرهنگی نیز برخور می کند.

وی تصریح کرد: هم اکنون اصناف نیز با تولیدکنندگان پوشاک نامناسب نیز برخورد می کنند اما مهمتر آن است که مردم ما نباید تقاضا داشته باشند چرا که تقاضا مهمتر از تولید است.

.
بقیه موارد رو از لینک منبع ببینید

http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1647593

آخرین ویرایش:

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وی ادامه داد:

اما اینکه کارمندان مرد را مجبور کنند با کراوات به سرکار بیایند و رنگ کراوات آنها را نیز تعیین کرده و یا اینکه خانم ها را مجبور کنند که با مانتوهای چسبان و موهایشان بیرون باشد به محل کار بیایند و در غیر اینصورت آنها را از محل کار بیرون کرده و بکارگیری نکنند، قطعا با این مراکز برخورد می کنیم که نمونه بارز آن نمایشگاه غذا بود.

وی با اعلام اینکه شکایاتی نیز از سوی برخی از کارکنان اینگونه موسسات به نیروی انتظامی شده است، یادآور شد: متاسفانه موسساتی تاسیس شده که زنان و مردانی را با سایز و لباس خاصی می آورند و از مردان می خواهند که حتما کراوات بزنند و حجاب زنان نیز باید نامناسب باشد، هر موسسه و بیمارستانی باید یونیفرمی داشته باشد اما باید شایسه باشد و سردار رادان نیز اشاره به این مسئله داشتند.

95 درصد افراد بدپوشش به دستگاه قضایی معرفی نمی شوند
وی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص گشت های امنیت اخلاقی نیز گفت: کلیه نیروهایی که در گشت های امنیت اخلاقی مستقر هستند، آموزش دیده اند و مصادیق برخورد برای آنان نیز روشن است.

سردار کارگر با اشاره به اینکه، برخورد با زنان بدپوشش توسط پلیس زن انجام می شود، افزود: افرادی که به مراکز پلیس امنیت اخلاقی منتقل می شوند، در آنجا مشاوران و مددکاران ما با آنان صحبت می کنند و به دنبال آن هستند که تذکراتشان راهگشا باشد بنابراین بیش از 95 درصد از آنان به دستگاه قضایی معرفی نمی شوند.

معاون اجتماعی ناجا تاکید کرد:

ما با هنجارشکن ها، عفاف ستیزان و افرادی که به صورت مانکنی در خیابان ها حاضر می شوند و پوشش هایی را در جامعه، تبلیغ می کنند برخورد می کنیم و حداقل ها را در نظر گرفتیم‎‏ٌ‏‎‏‏‏‏‏؛ِ البته حد حجاب در اسلام مشخص است.

.
..
.
بقیه موارد رو از لینک منبع ببینید

http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=1647593

يه سوال از شما دارم؟ كي اين پوشش ها را براي جوونا فراهم مي كنه؟

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
يه سوال از شما دارم؟ كي اين پوشش ها را براي جوونا فراهم مي كنه؟

در واقع بحث این هست که برای جوان ایرانی چه پوششی دارین؟

جاجیم ؟ گلیم ؟ کلچک ؟ (بعلت نا اگاهی از اسم لباس های محلی اسم اینا رو نوشتم:redface:)

چادر عربی و ملی؟ دشتاشه ؟ گیوه؟

بیا جواب این سوال رو هم بده اقا محمد!

==========
البته پوشش خوب هم هست ! اما قیمتاش رو با پوشش نا مناسب مقایسه کن!

Alborz Rad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

==============
مثال بزنم!

سلام دوست عزیز
اگه دیدی دیر جواب گرفتی که مجبور شدی پست مجدد ارسال کنید و از دیگران نظر بخوای در حالی که سوال و نحوه طرحش مربوط به بنده بود باید بگم که دغدغه همین الان من اینه که شارژ ADSL ام ته کشیده و مجبورم برا چند شب با سیرویس شبانش بیام ! و نیاز نمی بینم کسی دیگه نظری بده

یک بار قبلا توی همین تاپیک عرض کردم که بنده حتی تا به حال یک بار هم (چه مجالس و چه محافل و...) کروات نزدم و شما دوست عزیزم رو نمیدونم که می زنید یا نه

گمانم نمیکنم کسیکه تاپیکی رو استارتر میکنه فقط باید دغدغه اون مسئله رو به شخصه داشته باشه !
اون چیزی که سبب میشه این مسئله دغدغه زا بشه اینه که چه بازخوردی رو درجامعه خواهد داشت ! من برای استارت کردن این تاپیک جیره و مواجبی دریافت نمییکنم اما آیا اون سرداری که این سخن رو گفتن و یا اون نیروی انتظامی که وظیفه برخورد با این پدیده ! رو داره هم به مانند من بدون جیره و مواجب هستند !؟

لابه لای پست هام اگه ببینید مشاهده خواهید کرد که گفتم ، مریضی که به بیمارستان میره ( چه خانواده سطح پائین چه بالا!)براش فرقی نمیکنه که پزشکش کروات بسته یا نه برای مریض حاذق بودن پزشک ، هزینه بیمارستان و..... گمانم بیشتر اهمیت داشته باشه!

دغدغم کروات نیست که استارت کردم دغدغم اینه که چه نیروی و هزینه ای بایستی صرف برخورد با این مورد بشه !(از جلسه سخنرانی اون سردار گرفته تا حقوق مسئولی که م.ظف هست تا به این شاید جرائم! رسیدگی کنه!)
دغدغه من کروات نیست دغدغه من واکنش منفی و جنگ رسانه ایه که بر علیه خودمون استفاده می کنن در شرایطی که کشور اصلا نیاز به این التهابات نداره! اگه من اینو اینجا استارت نمیککردم یعنی صورت مسئله پاک!/؟
دغدغم کروات نیست دغدغم این روزا توی امضام خلاصه کردم !
دغدم اینه که دولتمردامون ادعای مدیریت جهانی دارند اما از تعدیل قیمت بازارهای داخلی خودمون گویا عاجزیم !
دغدغم اینه که هرسال هفته وحدت در سطح کلان کشوری برگزار می کنیم(سمینار ومیز گرد و چهارگوش میگیریم ، مهمون دعوت میکنیم و....) اما هنوز مسجد ی به طور مستقل توی پایتخت (انگار) نداریم!
دغدغم اینه که دینمون سفارش به نیکی و صلح و خوبی میکنه اما چیزی جز تنش برداشت نمیکنیم!
دغدغم اینه که با این سن و این مدرک دوم اکابر هنوز جزء بیکارای جامعه هستم و هنوز شامل اون دو میلیون شغل ایجادی نشدم!
دغدغم تاپیک هایی که حذف شد(هستند کسانی که عکس شهدا را می زنند و عکس شهدا رفتار می کنند، راههای و شیوه های تقلب در اصناف، جهل مرکب برخی افراد، دروازه شهر و صف طویل و تجاوز ، طنز اختلاس سه هزار میلیاردی، یا اون اخطاری که به خاطر امضام گرفتم کهکاش به جای 'ایمان' ، 'سیمان' می آوردید تا مملکت را میساختیم و تاپیک های مشابه ..... که مطمئنا شما ندیدید چون عمرشون به باشگاه نبود!(مطمئنا خلاف قوانین بوده!)
و.......(تو خود بخوان حدیث مفصل زین مجمل)

منم برای چیزی که برام مهم نیست دعوا نمیکنم و خونمو کثیف نمیکنم(الان شما تا اینجای تاپیک احساس کردید که من با کسی دعوا دارم یا دارم خارج از حیطه ادب و حیا پرده دری میکنم !؟ یا خدای ناکرده به کسی توهین کردم !؟

صب کن تا منم مثلی از تجربیات خودم بزنم!

قسمت شد یک بار حدود هشت ساعتی توی اتوبوس همسفر یکی از برادران خوب نیروی انتظامی بشم. بین راه سر صحبت باز شد و من حادثه ای که برای یکی از دوستام چند روز پیش اتفاق افتاده بودو واسه اون عزیز تعریف کردم و نحوه برخوردشونو نازیبا دونستم
ماجرا از این قرار بود که این دوست ما برای دیدن دوستش(دختر) میره ترمینال و اونجاست که مسئولین طرح مبارزه با اینجور مسائل این دو نفر و میگیرن و توی همون مکان بازداشت موقتشون میکنن!
دوستم میگفت چنان به حساب ما رسیدند که حتی جلوشون کلماتی مثل غلط کردم ، گ... خوردم و........ با صدای بلند تکرار کردم و حتی این عزیزو هم چند تا کشیده آبدار میهمونشون کردن و....
اما بالاخره با آبروریزی که شده بود ولشون میکنن
من اینا رو به اون جناب سروان توی اتوبوس تعریف کردم و ازشون نظر خواستم که این نوع رفتارو تأیید می کنید که ایشون مصرانه گفتند که حرکت درست بوده ونوع رفتار مجاز!
من به اون عزیز گفتم ببینید اقا آیا شما با این کار میخاستید چی نصیبتون بشه ؟ نه اینکه اون پسر و دختر بفهمند که کارشون اشتباه بوده و نباید اینطور رفتاری(منظور بیرون رفتن با هم هست خدای ناکرده فعل دیگه ای به ذهن خطور نکنه!) رو پسر و دختر انجام ندند توی سطح جامعه
ایشون تأیید کردند
من بهشون گفتم که جناب اگه بهتون بگم اولین کاری که اون دختر خانم بعد از بیرون اومدن کرده اینه که شب به دوستش زنگ زده و احوالشو پرسیده و ذانگار نه انگار که اتفاقی افتاده چی میگید شما!؟
آیا نه اینه که تمام اون توپ و تشر ها و تخریب شخصیت ها همه نتیجه عکس داشته !؟
وقتی اینطور به اون عزیز صحبت کردم آنچنان نگاهی به من انداخت که خدایم شاهد که دیگه چیزی نگفتم و خستگی رو بهانه کردمو خودمو به خواب زدم !!

ببین mandoo7عزیز من برای استارت این تاپیک منظرم اینه که لااقل گوشی برای شنیدن باشه که گمان کنم نیست(عکس آواتارم!) بگم که مسائل گاهی با قوه قهریه حل کردن جواب عکس شاید بده
حرفم طولانی میشه اما بذار بگم
یادته اون موقعه ها ویدئو داشتن ان قلت داشت!؟ ( من یادمه داداشم با چه مکافاتی اون دستگاهو حمل می کرد)
یادته شلوار جین پوشیدن و داشتنش ان قلت توش بود
یادته ماهواره داشتنش ان قلت داشت(کما اینکه همین الانم هست!)
یادته .....
نزاریم با این برخوردها حساسیت نسبت به ترغیب مردم به اون( شی یا نماد یا هرچیزی ) بیشتر بشه چرا که گویا انسان از هر چیزی که ازش منع بشه بیشتر راغبش میشه. شمعی که به خانه رواست به مسجد ..... وقت و هزینه هامون نقطه تمرکزمون ، نوع نگاهمون، ارزیابی مشکلاتمون(یه عزیزی ! میگفت مگه مشکل جوون ما .....) رو کمی تغییر بدیم

امیدوارم منظور کلامم رو اینبار درست ادا کرده باشم و بفهمی چرا تاپیک استارت شد !

آخرین ویرایش:

Alborz Rad

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قطعا البرز جان ........در این باره قبلا پاسخ دادم .........در مقابل جرات تنها یک کلمه تعریف شده ..........حرف بایستی گفته بشه ولی بدون احترام ..........دقت کن البرز عزیز مسئله انتقاد کردنه ....... میدونم که خودتم میدونی انتقاد با تهمت زدن و تخریب کردن و امثال این متفاوته
شیرین ترین بیان انتقاد هم به نظر من زبان طنز هست ...........اینکه ما انتقادمون به صورت اسلامی باشه هیچ ترسی نداره ........وقتی میگم اسلامی منظورم در چارچوب انسانیت و با راه و روشهایی که معصومین (ع) فرمودن
انتقاد نباید به گونه ای مطرح بشه که فرد احساس این بکنه که هدف طرف مقابل تخریب اوست یا بهتر بگم به خاطر نیتهای ناپاک ارائه بشه

این نشد البرزا ...........اول که نوشته شما به گونه ای بود که خود شما این حقوق رو میگیری بعد شد دوست شما ..........حالا شد یه چیز دیگه !!!!!!!
قانون کار حقوق پایه رو تعیین کرده .........اضافه کار و امثال این بر عهده کارفرماست .........در تهران این مبلغ به مراتب بالاتر است
البته بگذریم که نمیدونم چرا اخیرا برخی شرکتها جذب مهندسین رو به پیمانکار واگذار کردن .......واقعا جای سوال بزرگی برای منه .........اینو هم لازمه بگم هر قانونی یک سری تبصره هایی هم داره ..............نمونه ای که شما گفتی اگر من گفتم مثال نقض اشتباه کردم بلکه منظورم استثنائات بوده ..........ضمن اینکه فرق است بین معصوم و غیر معصوم....حرف ائمه حرف خداست و بدون اشتباه .........ای کاش حضرت مهدی ظهور میکردند که انشاالله خواهند کرد و طبق وعده خداوند عدالت بر جهان گسترده خواهد شد .......البته اگر شما واقعا منظورت اون چیزی که ما فکر میکنیم بوده ........اگر نبوده که هیچ

برخی جاها اسمشون در میره ...........البته مسئله ای که باید بگم برخی خیابونها همچین جایی مطرح میشه در قبالشون ............... ولی مطمئن باش هیچ جا بدتر از تهران نیست

نمیتونم بگم همچین مسائلی نیست ............چون هست ..........پارتی بازی متاسفانه همواره بوده ........ولی چه فایده مدرک به چه دردی میخوره ..........این حرفت منو یاد خنده بازار انداخت ..........اخیرا دوباره داره پخش میشه
انیشتین اومده بود ایران هیچ کس ازش نمیخواست که بهش علمی بیاموزه ..........بلکه میومدن از انیشتین مدرک بگیرن !!!!!!!!
جالب بود :D
خنده بازار از جمله برنامه های طنزی است که واقعا انتقادهای قشنگی مطرح میکنه

خب نظر هر شخص محترمه ................یادته گفتم قانون حجاب در فوتبال منع است ..........یعنی فیفا اجازه نمیده بانوان با حجاب در مسابقات حاضر بشند ؟

اخیرا گویا فیفا مجبور شده این قانون رو برداره ..........البته من فکر میکنم حجاب مو رو فقط قبول کرده باشن بقیه موارد رو نمیدونم که باید دید .............ایران از جمله کشورهایی بود که حسابی به این قانون اعتراض داشت و چندین جا همراهش شدند ........ماجراهای زیادی رخ داد تا بلاتر مجبور به این مسئله شد
به هر حال گفتم نظر شما محترم ولی چیزی که من میبینم و مقایسه کردم از رسانه های متعدد حتی خارجی همین بوده و شاید میشه گفت برای من به حقیقت نزدیک تر بوده
در این باره توضیح دادم البرز جان .......منظور من از کفر ، کفر مطلق است ......یک نمونه بارز رژیم صهیونیستی که کشوری رو اشغال کرده و موارد این چنینی

در این باره هم قبلا گفته شد .............برخی دغدغه ها دغدغه های کلی انقلاب هستن ......برخی دغدغه ها در یک زمانی خاص شکل جدی تری به خاطر برخی نافرمانی های اجتماعی و ماورد این چنین به خود میگیرن
گفتم یک نمونه اون مسئله ای بود که سبب شد قانونی که در ادوار خیلی قبل از جمله دولت اصلاحات در شورای انقلاب فرهنگی تصویب شده بود به مرحله اجرا در بیاد برای اولین بار و اونم به شیوه متاسفانه نامطلوب ( به طبع اگر حادثه خیابان جردن و چند خیابون دیگر رخ نمیداد همچین جدیتهایی مطرح نبود )........(چون مردم از اون شیوه برخورد ها که متاسفانه شبیه برخورد با افراد حتی قاچاقچی بود !!!!!!! بسیار ناراضی بودن و یقینا اظهارات رییس جمهور در مصاحبه با مجری توانمند آقای حیدری ( دکتر احمدی نژاد در اظهاراتش گفت با اقدامات سازماندهی شده باید برخورد بشه ولی با مردم خیر) و بعد هم برخی دیگر که به رییس جمهور انتقاد کردند رو یادتون هست.......هرچند اون طرح سرانجام کمرنگ اجرا شد
........ولی دوباره زمزمه هایی رخ داد که سبب این شد حکومت درس عبرت بگیره و خوشبختانه در طرح این بار تذکرات در حد نهی از منکر چشمگیر بوده در شرایطی که در اجرای بار اول متاسفانه برخوردها و بازداشت ها حرف اول رو میزدن اونم با مصادیق عجیب !
که جامعه اون رو به اسم بدحجابی حتی تلقی نمیکرد چه برسه به حجاب نامتعارف

بنده گفتم به شما ..........با شما تقریبا هم نظرم ...........سنیان ما حقشون به نحو شایسته در کشور ادا نشده

خیلی در این باره با شما موافق نیستم ..............نمیشه قانون رو ول کرد به خاطر اینکه عده ای زده میشوند !!!!!!!!!!
یا مشکل از قانونه که باید اصلاح بشه و منطبق با عرف و طبق موازین قانون اساسی کشور ما منطبق بر اسلام
یا مشکل از خود اون افراد هست که فقط خودشون رو میبینند و برای حقوق دیگران ارزشی قائل نیستند .........ضمن اینکه همونطور که خودتونم اشاره کردین متاسفانه سوراخ سمبه های بسیاری وجود داره که برخی قوانین دور بخورند .............که طبیعتا قانون گذارها بایستی عیوب قوانین رو رفع کنند

ممنون و سپاس از شما دوست عزیز

درسته حق با شماست بین نقد و انتقاد و تهمت و تخریب فصل است. اما ...
چه حلاج ها رفته بر دارها
بهین مهر ورزان که آزاده اند
بریزند از دام جان تار ها
به خون خود آغشته و رفته اند
یا گمانم شما هم داستان مثله شدن افرادی چون میرزا جهانگیر خان صوراسرافیل که مطالب انتقادی و سیاسی را با روش فکاهی طی مقالات خود منتشر می‌کرد رو شنیده باشید!( اونم زبان به نقد حاکمیت می گشود و چیزی جز همان چیزی که تاریخ برایش نوشته! نصیبش نشد!)
یا این که چه میشه انسان هایی(گمانم از شریعتی باشه) در بازگویی و نقد مجبور میشند این طور زبان به کنایه و ادبیات بیالایند که«و اگر خفه ام کنند سازش نخواهم کرد و حقیقت را قربانی مصلحت نمی کنم و اما آن قوم اگر موفق شوند و مرا بر دار كشند و یا همچون عین القضاة شمع آجین كنند و یا مانند ژوردانو در آتشم بسوزانند حسرت شنیدن یك آخ را هم بر دلشان خواهم گذاشت.»
محمد جان گاهی ! حاکمیت ها زبان نقد رو بر نمی تابه و بمانند زبان ؛ فرخی ؛به کامشان می دوزند ! حتی اگر تخریبی در کار نباشد!
.............
ای آقا چه گیری دادی شما ؛دی ( گاهی در بیان یک مثل نویسنده هم زاد پنداری پیدا میکنه و خودشو جای نمونه گفتاریش میزاره ؛ دی) نه همون دوستم بود طفلی تازه همین ماه پیش مجلسش بود جاتون خالی.
درسته که پایه حقوقی که قانون کار مشخص کرده سیصد و اندیه اما من نمونه های دیگه ام دیدم که همین مشکلو دارن و خیلی از شرکتا رعایت نمی کنند و و....

..........
منم دعا میکنم که انسان ها به معنی واقعی کلمه «انسان» باشند و« انسانیت» داشته باشند چرا که خدا اینجاست خدا در قلب انسانهاست! به خود آی تا که دریابی خدا در خویشتن پیداست!

..........
خلاصه اطلاع رسانی کردم که شبا اینجا تعطیله مغازه ها!

........

ولی چه فایده مدرک به چه دردی میخوره
منم میگم مدرک به درد آخرت کسی نمیخوره اما به درد دنیای خیلیا خورده ! نمونه هاشم گفتم حتی کسایی که ادعا می کردند که این جور مسائل مبری هستند اما متأسفانه خویشاوندانشون از این مدارک داشته یا نداشته به نوایی آنچنانی رسیدند و .....! حتی خیرشون به داماد خواهرشون هم رسیده !

..........
بله نظر هر کس محترمه منم به این اصل اعتقاد دارم اما شما تنها تکثر رو دلیل دونستید و این تکثر رو به مانند جاشیه اجباری برای اون کشورها تلقی کردید ، که من این رو دلیل اصلی نمیدونم و کاملا نمی پذیرم چون هستند مرام ها و مسلکهایی که پیروان انچنانی نداره اما آزادانه در همان کشورهای غربی کفر مطلق! فعالیت می کنند! همون طور که مسلمین و شیعیان حق دارند نمادها و شعائر مذهبی خودشونو اجرا کنند پس کمی انصاف هم بد نیست و همه را به یک چوب راندن چندان شایسته نیست

منظور کفر رو متوجه شدم اما حالا برام عنوان« غرب» سوال شد! منظور از غرب چیه!/؟(ایا وجه تسمیه خاصی مطرحه!؟ همان غربی است که در فلسفه مطرحه و در تضاد با شرقه!؟)

منظور من از کفر ، کفر مطلق است ......یک نمونه بارز رژیم صهیونیستی که کشوری رو اشغال کرده و موارد این چنینی

در تعریف کفر اینطور اومده
«معنای اصطلاحی
كفر در اصطلاح دينى تعريف‏هاى متعدّدى دارد: يكى، باور نداشتنِ آنچه بايد باورش كرد؛ همانند توحيد و نبوّت و معاد و ضروريّات دين
ديگر، انكار آگاهانه سخن پيامبر (ص) و آنچه آورده است»

الان دلیل کفر نامیدن این رژیم اینه که اونها توحید و نبوت و معاد و ضروریات دینشونو قبول ندارن یا پیامبر مورد قبولشونو انکار کردند یا اینکه برای این است که سرزمینی رو اشغال کردند!؟( چون در مورد کفر گفته نشده که چون سرزمین رو اشغال کردید کفر تلقی میشه! منبع تعریف کفر هم ویکی فقه بود)

........
اظهارات رییس جمهور در مصاحبه با مجری توانمند آقای حیدری ( دکتر احمدی نژاد در اظهاراتش گفت با اقدامات سازماندهی شده باید برخورد بشه ولی با مردم خیر) و بعد هم برخی دیگر که به رییس جمهور انتقاد کردند رو یادتون هست

راجع به قسمت صحبتتون هم سکوت میکنم و تنها یک مورد رو اضافه میکنم که از حاکمیت و دولتی که ادعای«پاک ترین»! داره هم نمیشه غیر از این انتظاری داشت!( امیدوارم بعدها تاریخ و حافظه تاریخی؛ این دوره به نیکی یاد کنه و تمام انتقاداتی که از سوی مخالفان! دلسوزان، منتقدان، دشمنان! سران... و..... شده حرفهای پوشالی بیش نبوده باشه و نشیم اون حکایت ملا نصرالدین که
در دوره‌اي از زندگي ملانصرالدين هر كه مي‌خواست سرشناس گردد بايد اظهار مشكلي مي‌كرد و فريادي بر مي‌آورد. مردي نزد او آمد و گفت: من هرچه جستجو مي‌كنم مشكلي ندارم، لاجرم فرياد هم نمي‌توانم برآورم و گمنام مانده‌ام، چاره‌اي كن و دستوري بفرما!

او هم سوزن ضخيمي به دستش داد و گفت: برو در ميدان شهر و اين سوزن را دستت فرو كن. فريادي بر خواهي آورد كه همه اهالي بازار و ميدان به دور تو جمع خواهند شد و سر به تعجب بر خواهند آورد و تو مشهور عالم مي‌شوي.!!!

................

ایران برای تک تک ایرانیان!
بازم میگم محمد جان کاری نکنیم که خودمان خوراک برای رسانه های بیگانه فراهم کنیم و سبب بشیم اونها تصویری نازیبا از ما در سطح جهان به تصویر بکشند !(به مانند همین برخورد با کروات) یک جا توی همین تاپیک شما گفتید عقل مردم به چشمشونه پس باور کنیم که با قدرت رسانه ای که دیگران دارند خیلی راحت میتوانند از این گزکها ؛ چماقهایی برای خودمان بسازند!( شنیدم فیلم 300 شماره دوشم داره میاد!)
برخورد حصر درگیری غل زنجیر جریمه و... گاهی نتیجه عکس میده نکنه حدیث آتش زیر خاکستر بشه!
والسلام

آخرین ویرایش:
بالا