ايا نماز مي خونيد ؟

ايا نماز مي خونيد ؟

• نهاصلا نمي خوانم

رای: 53 15.6%
  • گه گاهي از روي ميل يا اجبار مي خوانم

رای: 46 13.5%
  • بله هميشه مي خوانم .

رای: 241 70.9%

• مجموع رای دهندگان
    340

شهریاری 2

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن
کاربر ممتاز
روشای زیادی واسه حرف زدن با خدای خودم بلدم نیازی نمیبینم با کلمات عربی با خدای خودم حرف بزنم چون نه من عربم،نه اون (این ی دلیل واسه نخوندن اون چیزیه ک بهش میگن نماز، وگرنه اگه نماز ب معنی گفتگو با خدا و تشکر از نعمتای بی شمارش باشه،من خیلی خیلی بیشتر از روزی 5 بار نماز میخونم)
بحث حرف زدن با خدا نیست. بحث سر این هست که خدا گفته در فلان موقع روز ، دستور من رو انجام بده. حالا کی میتواند حرف خدا را گوش دهد ، خدا داند. امام حسین(ع) توی اون وضعیت ، وسط اون همه گرگ که با نهایت وحشی گری آماده حمله بودن، ایستاد به نماز. امام حسین الگوی پیروانش است. باید از امام اطاعت کرد. امام صادق در آخرین دقایق عمرشون ،در بستر مرگ فرمودند: کسی که نماز را سبک بشمارد، به شفاعت ما نمیرسد. فکر نمیکنم نماز اینقدرام سخت باشه. پنج دقیقه ایستادن به نماز خوندن خیلی آسونه

فاطمه طالبی

کاربر بیش فعال
واقعا نماز آدمو از ناپاکی ها دورتر میکنه. من اینو حس میکنم. نماز میخونم هر چقدر هم که بیشتر باعلاقه میخونم خدا رو بیشتر حس میکنم و میتونم تاثیرش رو بیشتر حس کنم. وقتی هنوز نخوندم انگار هیچ کاری انجام ندادم!! ولی وقتی میخونم انگار همه ی کارامو انجام دادم. نمیتونم هیچوقت ترکش کنم.چون حسش کردم...

شهریاری 2

کاربر ممتاز
ه گزارش جهان، حاج آقا قرائتی تعریف می ‏كرد: در ستاد نماز گفتیم، آقازاده‌ها، دخترخانم‌ها، شیرین‌ترین نمازی که خواندید، برای ما بنویسید. یک دختر یازده ساله یک نامه نوشت، همه ما بُهتمان زد، دختر یازده ساله، ما ریش‌سفیدها را به تواضع و کرنش واداشت. نوشت که ستاد اقامه نماز! شیرین‌ترین نمازی که خواندم این است كه: در اتوبوس داشتم می‌رفتم یک مرتبه دیدم خورشید دارد غروب می‌کند. یادم آمد نماز نخواندم، به بابایم گفتم: نماز نخواندم، گفت: خوب باید بخوانی، اما حالا که اینجا توی جاده است و بیابان، گفت: برویم به راننده بگوییم نگه‌دار. پدر گفت: راننده كه بخاطر یک دختر بچه نگه نمی‌دارد، گفتم: التماسش می‌کنیم. گفت: نگه نمی‌دارد. گفتم: تو به او بگو. گفت: گفتم كه نگه نمی‌دارد، بنشین. حالا بعداً قضا می‌کنی. دختر دید خورشید غروب نکرده است و گفت بابا خواهش می‌کنم، پدر عصبانی شد، اما دختر گفت: پدر، امروز اجازه بده من تصمیم بگیرم. می‌گفت ساکی داشتیم، زیپ ساک را باز کرد، یک شیشه آب درآورد. زیرِ صندلی اتوبوس هم یک سطل بود، آن سطل را هم آورد بیرون. دستِ کوچولو، شیشه کوچولو، سطل کوچولو. شروع کرد وسط اتوبوس وضو گرفت. قرآن یک آیه دارد می‌گوید: کسانی که برای خدا حرکت کنند مهرش را در دلها می‌گذاریم به شرطی که اخلاص داشته باشد، نخواسته باشد خودنمایی کند، شیرین‌کاری کند، واقعا دلش برای نماز بسوزد، پُز نمی‌خواهد بدهد. «إِنَّ الَّذِینَ آمَنُوا» مریم/۹۶ یعنی کسی که ایمان دارد، «وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ» کارهایش هم صالح است، کسی که ایمان دارد، کارش هم شایسته است، «سَیَجْعَلُ لَهُمْ الرَّحْمَانُ وُدًّا»، «وُدّ» یعنی مودت، مودتش را در دلها می‌گذاریم. لازم نیست امام فقط امام خمینی باشد. منِ، بچه یازده ساله هم می‌توانم در فضای خودم امام باشم. شاگرد شوفر نگاه کرد و دید كه دختربچه وسط اتوبوس نشسته و دارد وضو می‌گیرد، پرسید: دختر چه می‌کنی؟ گفت: آقا من وضو می‌گیرم، ولی سعی می‌کنم آب به كف اتوبوس نچکد. بعدش هم می‌خواهم روی صندلی، نشسته نماز بخوانم. شاگرد شوفر یک كمی نگاهش کرد و چیزی به او نگفت. به راننده گفت: عباس آقا، ببین این دختر بچه دارد وضو می‌گیرد. راننده هم همین‌طور که جاده را می‌دید، در آینه هم دختر را می‌دید. مدام جاده را می‌دید، آینه را می‌دید، جاده را می‌دید، آینه را می‌دید. مهر دختر در دل راننده هم نشست. راننده گفت: دختر عزیزم، می‌خواهی نماز بخوانی؟ صبر كن، من می‌ایستم. ماشین را کشید کنار جاده و گفت: نمازت را بخوان دخترم، آفرین. چه شوفرهای خوبی داریم، البته شوفر بد هم داریم که هرچه می‌گویی: وایسا، گوش نمی‏ دهد. او برای یک سیخ کباب می‌ایستد، اما برای نماز جامعه نمی‌ایستد. در هر قشری همه رقم آدمی هست. دختر می‌گفت: وقتی اتوبوس ایستاد، من پیاده شدم و شروع کردم به نماز خواندن. یک مرتبه اتوبوسی‌ها نگاهش کردند. یكی گفت: من هم نخواندم، دیگری گفت: من هم نخواندم. شخص دیگری هم گفت: ببینید چه دختر باهمتی است، چه غیرتی، چه همتی، چه اراده‌ای، چه صلابتی، آفرین، همین دختر روز قیامت، حجت است. خواهند گفت: این دختر اراده کرد، ماشین ایستاد. یکی یکی آنهایی هم که نماز نخوانده بودند، ایستادند به نماز. دختر می‏ گفت: یک مرتبه دیدم پشت سرم یک عده دارند نماز می‌خوانند. می‏ گفت: شیرین‌ترین نماز من این بود که دیدم، لازم نیست امام فقط امام خمینی باشد. منِ، بچه یازده ساله هم می‌توانم در فضای خودم امام باشم. منبع:http://jahannews.com/vdcd5k0szyt0sj6.2a2y.html

self.f_t_m990

کاربر فعال تالار اسلام و قرآن ,
کاربر ممتاز
روشای زیادی واسه حرف زدن با خدای خودم بلدم
نیازی نمیبینم با کلمات عربی با خدای خودم حرف بزنم
چون نه من عربم،نه اون
(این ی دلیل واسه نخوندن اون چیزیه ک بهش میگن نماز، وگرنه اگه نماز ب معنی گفتگو با خدا و تشکر از نعمتای بی شمارش باشه،من خیلی خیلی بیشتر از روزی 5 بار نماز میخونم)

کی میگه ؟
آیا خدا خودش نگفته ؟

عشقولانه

کاربر بیش فعال
چون نه من عربم،نه اون
(این ی دلیل واسه نخوندن اون چیزیه ک بهش میگن نماز، وگرنه اگه نماز ب معنی گفتگو با خدا و تشکر از نعمتای بی شمارش باشه،من خیلی خیلی بیشتر از روزی 5 بار نماز میخونم)
ما چقد شبیه همیم!

عشقولانه

کاربر بیش فعال
بحث حرف زدن با خدا نیست. بحث سر این هست که خدا گفته در فلان موقع روز ، دستور من رو انجام بده. حالا کی میتواند حرف خدا را گوش دهد ، خدا داند. امام حسین(ع) توی اون وضعیت ، وسط اون همه گرگ که با نهایت وحشی گری آماده حمله بودن، ایستاد به نماز. امام حسین الگوی پیروانش است. باید از امام اطاعت کرد. امام صادق در آخرین دقایق عمرشون ،در بستر مرگ فرمودند: کسی که نماز را سبک بشمارد، به شفاعت ما نمیرسد. فکر نمیکنم نماز اینقدرام سخت باشه. پنج دقیقه ایستادن به نماز خوندن خیلی آسونه
ببخشید ها....ولی اینجور مواقع من واسم یه سوالی پیش میاد!
شما از کجا انقد ازین داستانها مطمئنید؟مگه اونجا بودید؟
شاید افسانه باشه.....شایدساخته ذهن.چه میدونم ولی من نمیتونم باور کنم....
من فقط به وجود خدا باور دارم.
بقیش نه......

عشقولانه

کاربر بیش فعال
یکی از دوستان یه تاپیکی زده بودن در مورد میمونا....که بعد از داستانی اون اتفاقاتو به میمونای بعدی انتقال دادن! یادتونه؟
احساس میکنم خییییییییییلییییییییییی از کارای ما شبیه اون داستانه......مثلا موضوع همین تاپیک!

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چون نه من عربم،نه اون
نماز راباید به زبون خودتون بخونید تا درک پیدا کنید وگرنه کلاغ هم به زمین نوک میزند و نماز گذار بی درک و شناخت ان گونست

Mʀ Yᴀsɪɴ

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خدای را که من درک پیدا کردم نیازی به نماز من ندارد

از نظر من یاسین خداوند

به من بنده حقیرش لطفی عطا کرده که بتونم سپاس گذار نعماتش باشم

یکی از راهای سپاس گذاری نماز هست که خدا

این راه را برای خودش و تنها نزد خودش میخواهد

گوی ماندد عشق که فقط دوست داری مال خودت باشه

نماز از نظر من این

حال این منه بنده ام که با خوند نماز خدای خود را خوشنود میکنم

و اما این رو هم در ذهن دارم که تمام خلایق با خلقت انسان مخالفت کردن

و ادمیت را پست و شرور خواندن که سر سرکش دارد

حال چرا سجده نکنم تا مخلوقات در نزد خدا سر شکسته باشن و چرا گناه کنم که خدایم اشک ریزد

همه این حرف ها به تعبیر خودمه از نظر خودم اینگونه تصور میکنم

کسی برداشت غلطی نکنه

شهریاری 2

کاربر ممتاز
ببخشید ها....ولی اینجور مواقع من واسم یه سوالی پیش میاد! شما از کجا انقد ازین داستانها مطمئنید؟مگه اونجا بودید؟ شاید افسانه باشه.....شایدساخته ذهن.چه میدونم ولی من نمیتونم باور کنم.... من فقط به وجود خدا باور دارم. بقیش نه......
خب یعنی الان شما به هیچ دینی گرایش ندارید؟ وقتی میگید که چون در زمانهای قدیم نبودید، پس نمیتونید باور کنید. خب این یعنی اینکه میگن یه ادمی که چوپان بوده و سوادی نداشته ، تونسته یه همچین قرآنی که از نظر علمی در چنین سطح بالایی قرار داره رو بیاره؛ از کجا معلوم؟ نه؟

hastia89

عضو جدید
فکر میکنم شعار دادن و اغراق کردن هیچ تاثیری روی هیچ کس نداره بلکه باعث دین زدگی میشه، نماز خوندن به یه اعتقاد قلبی و یه دلیل قلبی نیاز داره ،با متهم کردن دیگران این دلیل رو بهشون نمیدین، دوستان مدعی مذهبی بودن خواهشا دقت کنین و درست رفتار کنین ، لااقل شما باعث نشین یکی از دین بدش بیاد.
حالا جواب تاپیک : من نماز می خونم ، به خاطر اینکه فکر میکنم چون خدا گفته باید بخونم ، دلم می خواد به سرسپردگی برسم ، نه که همیشه و اول وقت بخونم ، گاهی هم قضا میشه، ولی سعیم رو میکنم، گاهی خب نمیشه ولی این سهم خداست و چیزیه بین ادم و خداش. فکر نمی کنم نیازی به باز خواست بنده هاش باشه ، فقط کافیه خودمون مراقب خودمون باشیم و از خودمون بپرسیم.

سحر صبح

عضو جدید

اگر گناه کردی و امیدی به رابطه نزدیگ با خدا نداری

اگر فکر میکنی خدا تو رو نمیبخشه بخاطر اون گناهانت

در اینصورت نمازتو ترک نکن

چون اگر همه لیوانهای آب رو چپه کردی دلیل نمیشه بزنی پارچ آب رو هم چپه کنی

نماز رابطه عاشقانه با خدا نیست!
نماز تمرین ادب کردن در برابر خداست!

میگه پاتو حفت کن باید جفت کنی

اگر شرط ادب رو در همه عمرت بجا آوردی

توفیق علاقه و معرفت به خدا هم نصیبت میشه

برگرفته از سخنان استاد پناهیان

Harvard_eng

کاربر بیش فعال
نماز می خونم البته اگه قبول بشه نماز می خونم حتی اگه اون سر دنیا باشم و در هر حالی چون تنها کسی که برام میمونه و هست و به موقع دلتنگی و غم به دادم میرسه خداست.

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
واقعا نماز آدمو از ناپاکی ها دورتر میکنه. من اینو حس میکنم. نماز میخونم هر چقدر هم که بیشتر باعلاقه میخونم خدا رو بیشتر حس میکنم و میتونم تاثیرش رو بیشتر حس کنم. وقتی هنوز نخوندم انگار هیچ کاری انجام ندادم!! ولی وقتی میخونم انگار همه ی کارامو انجام دادم. نمیتونم هیچوقت ترکش کنم.چون حسش کردم...
عزیزم انسان با تلقین میتونه از ی تیکه سنگ هم شفا بگیره
اگه شما با نماز خوندن آروم میشی ب دلیل تلقین ذهنیه ک خیلی هم خوبه
اما من دوس دارم با حرفایی ک ب زبون خودمه با خدا ارتباط پیدا کنم تا اینکه بخوام ب عربی باهاش حرف بزنمو حواسم ب این باشه ک آیا ح رو حلقی گفتم یا نه!!!!!!!!!!

frotan68

عضو
اما من دوس دارم با حرفایی ک ب زبون خودمه با خدا ارتباط پیدا کنم تا اینکه بخوام ب عربی باهاش حرف بزنمو حواسم ب این باشه ک آیا ح رو حلقی گفتم یا نه!!!!!!!!!!

تو اینجور دوس داری؟؟
خدا چطوری دوس داره؟

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
. فکر نمیکنم نماز اینقدرام سخت باشه. پنج دقیقه ایستادن به نماز خوندن خیلی آسونه

نقطه تقابل من و شما اینه ک من ب خاطر سخت بودن نماز نیس ک نمیخونمش
آیا ارتباط برقرار کردن با بهترین دوست و پناه آدم قراره 5دقیقه ب نماز ایستادن باشه ک توجیهت و تشویقتون واسه عمل ب اون اینه ک کار آسونیه؟؟؟
این عمل بلید مشتاقانه و از روی نیاز باشه نه از روی ترس و عادت
از روی فهم باشه ن از نگرانی اینکه (اگه اول شیر آبو ببندم بعدش مسح بکشم چون آب روی شیر با آب وضوم قاطی میشه حالا این ارتباطی ک با خدا میخوام برقرار کنم صحیحه یا نه؟؟)!!!!!!!!!
مضحکه، نه؟!!!:)

frotan68

عضو

نقطه تقابل من و شما اینه ک من ب خاطر سخت بودن نماز نیس ک نمیخونمش
آیا ارتباط برقرار کردن با بهترین دوست و پناه آدم قراره 5دقیقه ب نماز ایستادن باشه ک توجیهت و تشویقتون واسه عمل ب اون اینه ک کار آسونیه؟؟؟
این عمل بلید مشتاقانه و از روی نیاز باشه نه از روی ترس و عادت
از روی فهم باشه ن از نگرانی اینکه (اگه اول شیر آبو ببندم بعدش مسح بکشم چون آب روی شیر با آب وضوم قاطی میشه حالا این ارتباطی ک با خدا میخوام برقرار کنم صحیحه یا نه؟؟)!!!!!!!!!
مضحکه، نه؟!!!:)

اصلن مضحک نیس:) شما اینطور فکر میکنی.قوانین خدا خیلی پیچیده تر از این حرفاست.باید همیشه دقیق باشی.باید دستورات رو دقیق اجرا کنی.همونطور که یه اشتباه کوچولو تو عمل جراحی میتونه جون آدم رو بگیره ،قوانین خدا هم اینطور هست.خدا از ما خواسته قوانینش رو اونطور که دستور داده طبق اصولش انجام بدیم.این اصلا مضحک نیس

X.Doll

عضو جدید
در کل موافقم
متاسفانه خیلی ها نماز میخونن ولی نمیدونن چی میخونن فقط دولا راست میشن

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
اصلن مضحک نیس:) شما اینطور فکر میکنی.قوانین خدا خیلی پیچیده تر از این حرفاست.باید همیشه دقیق باشی.باید دستورات رو دقیق اجرا کنی.همونطور که یه اشتباه کوچولو تو عمل جراحی میتونه جون آدم رو بگیره ،قوانین خدا هم اینطور هست.خدا از ما خواسته قوانینش رو اونطور که دستور داده طبق اصولش انجام بدیم.این اصلا مضحک نیس
خب شما دقیق باش
من راحت
شما موقه صحبت با خدا حواست ب ادای صحیح حروف عربی باشه
من حواسم به حرفایی ک ب زبون ساده اما آگاهانه خودم میزنم

frotan68

عضو
در کل موافقم
متاسفانه خیلی ها نماز میخونن ولی نمیدونن چی میخونن فقط دولا راست میشن

ولی باز تلاششون رو که میکنن!نه؟بهتر از اینه که دست روی دست بزارن و بگن من دوس دارم با خدای خودم فارسی حرف بزنم!درددل کردن با خدا رو که همه بلدن.همه ساعتایی از روز با خدا درد دل میکنن.صحبت میکنن.شکر گذاری میکنن.ولی به نظر شما چه دلیلی داشته که خداوند برای صحبت کردن باهاش ساعات خاص و اصول خاصی رو تعیین کرده؟به نظر دوستانی که مخالف نماز خوندن هستن خدا همینجوری یه چیزی گفته؟

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
ولی باز تلاششون رو که میکنن!نه؟بهتر از اینه که دست روی دست بزارن و بگن من دوس دارم با خدای خودم فارسی حرف بزنم!درددل کردن با خدا رو که همه بلدن.همه ساعتایی از روز با خدا درد دل میکنن.صحبت میکنن.شکر گذاری میکنن.ولی به نظر شما چه دلیلی داشته که خداوند برای صحبت کردن باهاش ساعات خاص و اصول خاصی رو تعیین کرده؟به نظر دوستانی که مخالف نماز خوندن هستن خدا همینجوری یه چیزی گفته؟

خدای عربا گفته
واسه عربا گفته

سحر صبح

عضو جدید
دوستان بزرگوار
نماز خواندن اطاعت از دستور و امر خداوند است
حتی اگر نفهمیم چرا وضو اینگونه است...
حتی اگر ندونیم چرا باید اینطور بجا بیاریم...
این رو میفهمیم که عابدانه و طائعانه به درگاه خدا داریم چَشم میگوئیم!

و این اطاعت ما از خداست که به عبادت ما رنگ اخلاص میدهد
مومن مانند میت در دست غسال خداوند مطیع است...
و هدف خلقت، رسیدن و نیل به این میزان درجه عبودیت است...

انسان همانگونه که میل به آزادی دارد، میل به پرستش و عبادت هم، خداوند درونش به ودیعه گذارده برای طاعت خدا

دین پیچیده تر از آنست که علم ناکافی ما به تمام دلایل دستورات آن برسد... اما وقتی دانستیم که خداوند واجب کرده باید یقین داشته باشیم که خداوند امری را بی فواید زیاد واجب نمیگرداند حتی اگر ما نفهمیم...
نماز تمرین اطاعت از خداست
نماز با عبارات تکراری و انجام آن در زمانهای مداوم شاید بجا اوردن دائمی آن از سخت ترین امور باشد... و برای اینکه طرف نه برای لذت طلبی به درگاه خدا بلکه بخاطر اطاعت از واجب الهی بجا میاورد به اخلاص (نه برای نفس بلکه صرفا برای خداوند)، بسی نزدیک تر است و تمرین بندگی است

و البته تمرین صحیح و مداوم بندگی معرفت و عشق خداوند را هم بدنبال میاورد...

فاصله کسیکه نمازی تند و همینطوری میخونه، صرفا بخاطر اطاعت از خدا، با کسی که همون رو هم نمیخونه و به راحتی بی توجهی میکنه...، فاصله بین بهشت و جهنم است...

fire.boy

کاربر فعال
آخه من نمیدونم رو چه اصلی در مورد خدا و وجودش اینقدر قاطع صحبت میشه که بعدش میگن او گفته محمد فرستاده منه و بعد قرآن رونمایی میشه و بعد با همین قرآن هم خدا و رسول و ... اثبات میشه! خوهشا توضیح بفرمایید

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
دوستان بزرگوار
نماز خواندن اطاعت از دستور و امر خداوند است
حتی اگر نفهمیم چرا وضو اینگونه است...
حتی اگر ندونیم چرا باید اینطور بجا بیاریم...
این رو میفهمیم که عابدانه و طائعانه به درگاه خدا داریم چَشم میگوئیم!

و این اطاعت ما از خداست که به عبادت ما رنگ اخلاص میدهد
مومن مانند میت در دست غسال خداوند مطیع است...
و هدف خلقت، رسیدن و نیل به این میزان درجه عبودیت است...

انسان همانگونه که میل به آزادی دارد، میل به پرستش و عبادت هم، خداوند درونش به ودیعه گذارده برای طاعت خدا

دین پیچیده تر از آنست که علم ناکافی ما به تمام دلایل دستورات آن برسد... اما وقتی دانستیم که خداوند واجب کرده باید یقین داشته باشیم که خداوند امری را بی فواید زیاد واجب نمیگرداند حتی اگر ما نفهمیم...
نماز تمرین اطاعت از خداست
نماز با عبارات تکراری و انجام آن در زمانهای مداوم شاید بجا اوردن دائمی آن از سخت ترین امور باشد... و برای اینکه طرف نه برای لذت طلبی به درگاه خدا بلکه بخاطر اطاعت از واجب الهی بجا میاورد به اخلاص (نه برای نفس بلکه صرفا برای خداوند)، بسی نزدیک تر است و تمرین بندگی است

و البته تمرین صحیح و مداوم بندگی معرفت و عشق خداوند را هم بدنبال میاورد...

فاصله کسیکه نمازی تند و همینطوری میخونه، صرفا بخاطر اطاعت از خدا، با کسی که همون رو هم نمیخونه و به راحتی بی توجهی میکنه...، فاصله بین بهشت و جهنم است...
من ب اصالت وجودی آدم معتقدم
و تا دستوری از لحاظ منطقم قابل پذیرش نباشه کورکورانه بهش عمل نمیکنم
اما بی تفاوت ازین دستورات رد نمیشم

X.Doll

عضو جدید

همیشه هرکس برای کاراش توجیحی داره ! نه ؟
من میخونم براش توجیح دارم؟
من نمیخونمم باز براش توجیح دارم ؟

کلا هیچ کس بی دلیل کاری رو انجام نمیده ! براش لایلی رو داره نه اینکه دست رو دست بزاره و...................... این حرفا نیست

سحر صبح

عضو جدید
آخه من نمیدونم رو چه اصلی در مورد خدا و وجودش اینقدر قاطع صحبت میشه که بعدش میگن او گفته محمد فرستاده منه و بعد قرآن رونمایی میشه و بعد با همین قرآن هم خدا و رسول و ... اثبات میشه! خوهشا توضیح بفرمایید

البته اینجا جاش نیست که بحث مفصل اصول اعتقادات داشته باشیم... شما باید خیلی پیش از این در مورد اعتقادات به تفکر مینشستید چرا که مهمترین عامل در دنیا همینه
از کجا آمدیم
برای چی آمدیم
به کجا میریم...
چقدر در این مسائل مطالعه و فکر و تحقیق داشتید....

در این سایت هم در تاپیکهایی بحثهای عقیدتی شده میتونید آنجا بحثها رو بخونید و اگر سوالی بود انجا ادامه بدید

سحر صبح

عضو جدید
من ب اصالت وجودی آدم معتقدم
و تا دستوری از لحاظ منطقم قابل پذیرش نباشه کورکورانه بهش عمل نمیکنم
اما بی تفاوت ازین دستورات رد نمیشم

ببین ما هم همینیم
هیچی رو بدون اینکه مطمئن بشم با عقلم جور در میاد انجام نمیدم
این نماز خوندن هم چون مطمئنم خدا دستور داده و مطمئن شدم خدا دستور بیخود نمیده دارم میخونم...

درست مثل اینکه چون مطمئنی فلان دکتر کارش عالمانه و درسته خیلی راحت قبول میکنی بری زیر تیغ جراح..
یا فلان داروها رو به دستور پزشک بخوری با اینکه هیچ اطلاعی از موارد شیمیایی درونش و سازو کار بدنت نداری...

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
شما مسئلتون خیلی ریشه ایه
!!