انواع زنا در اسلام (18-)

Mr. Lawyer

دستیار مدیر کل در تالار حقوق
کاربر ممتاز
ببخشید من متوجه نشدم میشه واضح تربگین یعنی دفاع مشروط ؟؟؟؟ مارال راست میگه در چنین شرایطی معلومه هیچ شاهدی وجود نداره
خواهش می کنم.نه دفاع مشروع.عزیزم شما در گوگل دفاع مشروع را جستجو کنید قطعا به جواب می رسید.یکی از شرایط وجود شاهد عینی هست.ممکن هست بوسیله دوربین های مدار بسته و......تصاویر فیلمبرداری شود.:gol:

Mr. Lawyer

کاربر ممتاز
خب میدونم شاهد تو دادگاه حاضرمیشه و شهادت میده ...فقط این جور قضایا مگه شاهدم دارن ؟...اونم چند تا؟...
عزیزم بله گاهی اوقات شاهد هم وجود داره و ممکن هست مجرم ها متوجه نشن.درضمن یکی از راه های شهادت 4نفر هست.سپاس از شما:)

NEW MOHAMMAD

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
اگه مجرم ها توسط نیروی انتظامی در محل وقوع جرم دستگیر بشن، و شاهدی جز مامورین نباشه ،
اونوقت مامورها میتونن تو دادگاه شهادت بدن؟ یا اصلا نیازی به شهادت نیست و صورت جلسه مامورها سنده برای قاضی؟

دیاکو95

عضو جدید
عزیزم بله گاهی اوقات شاهد هم وجود داره و ممکن هست مجرم ها متوجه نشن.درضمن یکی از راه های شهادت 4نفر هست.سپاس از شما:)
سلام تشکر از مطالب مفیدی که میذارید
شاهد حتما باید با چشم سر ببینه یا مثلا فیلم یا عکسی ببینه قابل قبول هست؟ و اینکه اعتراف باید در دادگه باشد یا اگه طرف مثلا پیش چهار نفر اعتراف کرد بعد این چهار نفر میتونن برن و شهادت بدن؟؟

shakiba.h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

مجرم ها مگه کورن ...
یا من خیلی هوشم کمه یا این معادله سخته ...

m.abedi1986

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر4نفرشاهدعادل شهادت بدن آیادادگاه به متهمین اجازه دفاع میده یاشهادت همن 4نفرکافیه؟عادل بودن شهودچطورمشخص میشه؟ازکجامعلوم شهودقصدتبانی وفریب دادگاه رونداشته باشن؟

دیاکو95

عضو جدید
اگر4نفرشاهدعادل شهادت بدن آیادادگاه به متهمین اجازه دفاع میده یاشهادت همن 4نفرکافیه؟عادل بودن شهودچطورمشخص میشه؟ازکجامعلوم شهودقصدتبانی وفریب دادگاه رونداشته باشن؟

امکان تبانی صفر نیست، ولی اینکه چهار نفر دارای شرایط شهادت دادن باشن اونوقت احتمال تبانی خیلی کم است، و فراموش نکنید که این فقط دادگه این دنیا است و دادگاهی اصلی بعد از مرگ خواهد بود.

Mr. Lawyer

کاربر ممتاز
سلام
اگه مجرم ها توسط نیروی انتظامی در محل وقوع جرم دستگیر بشن، و شاهدی جز مامورین نباشه ،
اونوقت مامورها میتونن تو دادگاه شهادت بدن؟ یا اصلا نیازی به شهادت نیست و صورت جلسه مامورها سنده برای قاضی؟[/QUOTE
توسط نیروی انتظامی پرونده تشکیل شده و موارد ذکر می شود.کلام مامورین صادق است.باتشکر از حضور شما:)

Mr. Lawyer

کاربر ممتاز
سلام تشکر از مطالب مفیدی که میذارید
شاهد حتما باید با چشم سر ببینه یا مثلا فیلم یا عکسی ببینه قابل قبول هست؟ و اینکه اعتراف باید در دادگه باشد یا اگه طرف مثلا پیش چهار نفر اعتراف کرد بعد این چهار نفر میتونن برن و شهادت بدن؟؟
اسباب شهادت گوناگون هست.بله اعتراف باید در دادگاه باشه و چهار نفر کافیست.با تشکر از شما:)

Mr. Lawyer

کاربر ممتاز
قاضی با کمی دقت و تامل می تواند متوجه این موضع شود.و این رو هم باید بیان کنم که شهادت دروغ کم جرمی نیست.درضمن متهم حق دفاع دارد و همچنین دادستان و بازپرس هم وظایفشان تعقیب جرم و نیز به دست آوردن حل سوژه می باشد:)

رییس جمهورقلبها

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
این تیکه رو من متوجه نشدم :

زنای محصنه به معنای آن است که شخص زنا کننده دارای همسر دائمی باشد به گونه‌ای که هرگاه بخواهد با همسر خود نزدیکی کند مانعی در کار نباشد و با این حال تن به زنا داده باشد

منظور از مانعی در کار نباشد ینی چی ؟ ینی اگر مانعی هم در کار بوده باشه ، به مساله ی دید دیگه نگاه میکنه قاضی ؟
فرص میکنیم یک همچین مساله برای شخصی پیش میاد .شخص در دادگاه به مانعی اقرار میکنه و بیان میکنه ک همسرم قادر به تمکین جنسی بنده نیست به همین خاطر مجبور به همچین کاری شدم .خوب قاعدتا قاضی به طرف میگه شما می تونستید از همسرتون جدا شین و با شخصی ک مد نظرتون بود ، به طور شرعی رابطه برقرار کنید.؟ خوب حالا با توجه به گفته های متهم ، قاضی چطوری به این مساله رسیدگی میکنه ؟

فقط لدفن نگین تو گوگل سرچ کنید .پیشاپیش مرسی

Mr. Lawyer

کاربر ممتاز
این تیکه رو من متوجه نشدم :

زنای محصنه به معنای آن است که شخص زنا کننده دارای همسر دائمی باشد به گونه‌ای که هرگاه بخواهد با همسر خود نزدیکی کند مانعی در کار نباشد و با این حال تن به زنا داده باشد

منظور از مانعی در کار نباشد ینی چی ؟ ینی اگر مانعی هم در کار بوده باشه ، به مساله ی دید دیگه نگاه میکنه قاضی ؟
فرص میکنیم یک همچین مساله برای شخصی پیش میاد .شخص در دادگاه به مانعی اقرار میکنه و بیان میکنه ک همسرم قادر به تمکین جنسی بنده نیست به همین خاطر مجبور به همچین کاری شدم .خوب قاعدتا قاضی به طرف میگه شما می تونستید از همسرتون جدا شین و با شخصی ک مد نظرتون بود ، به طور شرعی رابطه برقرار کنید.؟ خوب حالا با توجه به گفته های متهم ، قاضی چطوری به این مساله رسیدگی میکنه ؟

فقط لدفن نگین تو گوگل سرچ کنید .پیشاپیش مرسی

عزیزم قاضی باتوجه به استنباط خود از نکات پرونده و همچنین باتوجه به قانون حکم صادر می کنند.عواملی که موجب بروز جرم می شوند نیز در حکم صادر شده تاثیر گذار هستند.
مهندس جان بنده تنها چندین بار به دوستان خطاب به سرچ در گوگل کردم و آن هم به این دلیل بود که سوالاتی که پرسیده بودند در متن تاپیک پاسخ داده شده اما......از تیز بینی و حضور و نیز سوال به جای شما سپاس گزارم
:)

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
مجازات زنای غیر محصنه در این نوع از زنا ، کیفر شخص زناکار درمرتبه اول یکصد ضربه شلاق است ، و اگر سه مرتبه زنا کند و در هر مرتبه حد خورده باشد، کیفر او در مرتبه چهارم اعدام است
اگه قرار بود واقعا اجرا کنن،حداقل داغدار پنج شیش تا از رفیقام میشدم:biggrin: :D :D :D
چنتاشون هم که 25-26بار اعدام،حداقل:biggrin: :D

شخص زناکار (زن یا مرد) فاقد همسر و مجرد باشد و به اختیار خود زنا کرده باشد
یادم افتاد به یه ضرب المثل که میگه من راضی، تو راضی، فلان آدم ناراضی :D

بهرحال متشکرم دوست گل:gol:

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون بابت تاپیک مفیدت
با این جمله مشکل دارم
در اسلام بطور کلی دو راه برای اثبات زنا وجود دارد ۱-اقرار طرفین ۲-شهادت چهار نفر شاهد .اگر چنانچه زنای محصنه یک شخص به‌وسیله هر یک از راه‌های فوق ثابت شود ، آنگاه مجازات سنگسار در حق شخص زنا کار ، با توجه به اینکه زنای وی به‌وسیله کدامیک از راههای فوق ثابت شده باشد متفاوت خواهد بود
1- که خودشون که با هم زنا کردن چون عواقبشو میدونن نمیان بگن که اعدام بشن یعنی نمیان اقرار بکنن که .....
2- 4 نفر عادل رو از کجا باید آورد یعنی اینکه یه نفر تعریف میکرد میگفت رفتم تو خونه دیدم خانمم با یه مرد غریبه دارن ....خلاصه میگفت زنگ زدم به پدرش و پلیس و به زور ثابت کردم که این آقا این کارو میکرده و خلاصه اعدام هم نشده بود سنگسار هم نشده بود فقط زندان بود و جریمه اگر اشتباه نکنم
در مورد افراد مجرد هم من اینجوری شنیدم که پسر باید با دختر ازدواج بکنه
در مورد موارد بالا چون کل تاپیک رو خوندم شما دلیل قانع کننده ای نیاوردید که گفتید توی اسلام همین 2 راه هست و بس خوب این که نشد اگر کسی نتوست 4 نفر عادل رو وسط نصفه شب ببره بالای سر 2 نفر زنا کار که با بردن این 4 نفر هم شاید آبروش بره چی؟؟؟
اگر طرفین اقرار نکردند چی؟؟؟

Mr. Lawyer

کاربر ممتاز
اگه قرار بود واقعا اجرا کنن،حداقل داغدار پنج شیش تا از رفیقام میشدم:biggrin: :D :D :D
چنتاشون هم که 25-26بار اعدام،حداقل:biggrin: :D

یادم افتاد به یه ضرب المثل که میگه من راضی، تو راضی، فلان آدم ناراضی :D

بهرحال متشکرم دوست گل:gol:
خداوند ریز ریز نیکی ها و بدی ها را محاسبه می کند.امیدوارم خداوند همه ما رو به راه راست هدایت و نیز به قله سعادت الهی برسیم.ممنون از حضورتون دوست شوخ طبع.یاحق.:)

Mr. Lawyer

کاربر ممتاز
ممنون بابت تاپیک مفیدت
با این جمله مشکل دارم
در اسلام بطور کلی دو راه برای اثبات زنا وجود دارد ۱-اقرار طرفین ۲-شهادت چهار نفر شاهد .اگر چنانچه زنای محصنه یک شخص به‌وسیله هر یک از راه‌های فوق ثابت شود ، آنگاه مجازات سنگسار در حق شخص زنا کار ، با توجه به اینکه زنای وی به‌وسیله کدامیک از راههای فوق ثابت شده باشد متفاوت خواهد بود
1- که خودشون که با هم زنا کردن چون عواقبشو میدونن نمیان بگن که اعدام بشن یعنی نمیان اقرار بکنن که .....
2- 4 نفر عادل رو از کجا باید آورد یعنی اینکه یه نفر تعریف میکرد میگفت رفتم تو خونه دیدم خانمم با یه مرد غریبه دارن ....خلاصه میگفت زنگ زدم به پدرش و پلیس و به زور ثابت کردم که این آقا این کارو میکرده و خلاصه اعدام هم نشده بود سنگسار هم نشده بود فقط زندان بود و جریمه اگر اشتباه نکنم
در مورد افراد مجرد هم من اینجوری شنیدم که پسر باید با دختر ازدواج بکنه
در مورد موارد بالا چون کل تاپیک رو خوندم شما دلیل قانع کننده ای نیاوردید که گفتید توی اسلام همین 2 راه هست و بس خوب این که نشد اگر کسی نتوست 4 نفر عادل رو وسط نصفه شب ببره بالای سر 2 نفر زنا کار که با بردن این 4 نفر هم شاید آبروش بره چی؟؟؟
اگر طرفین اقرار نکردند چی؟؟؟

دوست عزیز در رشته حقوق با یک واو و یا اشتباهی جمله تغییر می کند.لطفا به این جمله پائین دقت نمایید.
در اسلامبطور کلیدو راه برای اثبات زنا وجود دارد.

از کلمه به طور کلی استفاده شده.یعنی اینکه در صورت نبود این دو مورد راه های دیگری هم با توجه به نوع پرونده و موارد دیگر وجود دارد.
سپاس که تشریف آوردین​
:)

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
خداوند ریز ریز نیکی ها و بدی ها را محاسبه می کند.امیدوارم خداوند همه ما رو به راه راست هدایت و نیز به قله سعادت الهی برسیم.ممنون از حضورتون دوست شوخ طبع.یاحق.:)
دوست گل یه سوالی جدی جدی ذهنم رو مشغول کرده،اصلا نمیخوام قانونی رو زیر سوال ببرم یا دعوا راه بندازم :D

فقط میخوام بدونم اگر اطلاعاتی در این زمینه دارید واسمون توضیح بدین که :

در کجای دنیا در چه کشور هایی "رابطه" زن و مرد بصورت "اختیاری" به عنوان جرم به حساب میاد؟
چه کشور هایی روابط "خیانت" ـی شامل "جرم" به حساب میاد و مجازات جدی بهمراه داره؟
و در چه کشور هایی "اعدام" به خاطر "روابط ج*سی" وجود داره؟

منظورم روابط از عنف (رابطه زوری) نیست.
فقط اختیاری ها و خیانت ها مد نظرم هستش.

متشکرم :heart: اگر اطلاعاتی داشتید ممنون میشم در اختیارمون قرار بدید :gol:
قربونت :)

Mr. Lawyer

کاربر ممتاز
دوست گل یه سوالی جدی جدی ذهنم رو مشغول کرده،اصلا نمیخوام قانونی رو زیر سوال ببرم یا دعوا راه بندازم :D

در کجای دنیا در چه کشور هایی "رابطه" زن و مرد بصورت "اختیاری" به عنوان جرم به حساب میاد؟

متاسفانه اطلاعات دقیقی در این زمینه ندارم.اما همین بس که باید خدمتتون بیان کنم قانون و حقوق ما برگرفته از دین مبین اسلام و نیز همان شریعت می باشد و این موضوع طبیعی است که بسیاری از قوانین کشورها با قوانین یک کشور اسلامی تضاد داشته باشد.مرسی از حضور شما:)

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز

اگر طی این اختیاری ها بچه ای بوجود بیاد، (که طبق روایات اسلامی اینجور بچه ها قصی القلبن و هزار معضل دیگه) انوقت چجوری باید ازش جلوگیری کرد؟. اگر طرفین متاهلهم باشن که دیگه بدتر. اصلا نفس این عمل خیلی بد و زیان بار حتی برای جامعه ست بنظرم. (و جواب سوال شمارو منم فعلا نمیدونم...باید تحقیق کنیم).هرچند سود وزیانی به حال مانداره.

آخرین ویرایش:

Mr. Lawyer

کاربر ممتاز
اگر طی این اختیاری ها بچه ای بوجود بیاد، (که طبق روایات اسلامی اینجور بچه ها قصی القلبن و هزار معضل دیگه) انوقت چجوری باید ازش جلوگیری کرد؟. اگر طرفین متاهلهم باشن که دیگه بدتر. اصلا نفس این عمل خیلی بد و زیان بار حتی برای جامعه ست بنظرم. (و جواب سوال شمارو منم فعلا نمیدونم...باید تحقیق کنیم).هرچند سود وزیانی به حال مانداره.
باتشکر از شما:)